hoest: anga li Buiteni. Berichten Nieuwe aardschokken In Kleln-Azië. Groote m. s. t. e r i e o 1 e schade en 30 dooden. In het gebied van Afioem Kara-hissar '(Klein-Azië) hebben nieuwe aardschokken plaats gehad. Eenige dorpen rijn verwoest. Ecu dertigtal personen ie daarbij omgeko men. Er is belangrijke schade aangericht. De brand te Londen. Angstige tooneel e n. r De Engelsche avondbladen brengen nog Ifrersdhillende bijzonderheden over den groo ten brand, die in een blok huizen op den ihoek van Yorkstrect en Jermynstreet te Londen gewoed heeft. Bij dezen brand, waarin een vrouw om kwam en twee vrouwen en negen mannen gewond werden, legden verschillende jonge dames .groote koelbloedigheid aan den dag. Toen zij zagen, dat ze niet. meer door de Vlammen en den Took heen konden komen, bleven zij rustig voor de vensters gepos teerd, wachtende op redding». Een man van bijna 2 meter lang moest door een kleineren brandiweerman langs een ladder omlaag gebracht worden. Met den geredde op den rug daalde de dap pere spuitgast de ladder af onder de geestdriftige toejuichingen, der in angstige •panning toeschouwende menigte. Zeventien brandspniten en een aantal mo torspuiten namen aan het blnaschingswerk deel. Zij. die zich hadden knnnen redden, hadden in nachtgewaad de vlucht moeten nemen. Onder de geredden bevond zich ook luitenant-kolonel Sullivan, minister zonder portefeuille in het kabinet van Newfound land, welke dignitaris ook tijdelijk te I'0®; den vertoefde. In nachtgewaad werd hij uit het brandende gebouw gehaald, juist ep het o ogen blik, dat hij den dood dacht te Bullen vinden. Dat. is reeds de tweede maal, dat kdter nant-kolonel Sullivan met levensgevaar werd gered. In 1917 maakte hij een schip breuk mee aan boord van d© .jFlorieel", die in het gezicht van de kust van Newfound land strandde, waarbij 98 personen om kwamen. Sullivan werd gered, na 20 uur lang zich aan «en wrak te hebben vastge klampt. De brand moet door kortsluiting in een electrische leiding ontstaan zijn in een lift koker. De vroegere Oanadeesche minister handefl, Stevens, die in Londen op bezoek was en in één der brandende étages ver blijf hield, werd door het geknetter van vlammen opgeschrikt. Hij zag zich reeds den uitweg naar bui ten afgesneden en haastte *ioh naar de telefoon. Hij kreeg echter geen antwoord, vermoedelijk doordat de telefoonleiding reeds doorgebrand was en liep weer de trappen op, om de overige bewoners te ■waarschuwen. Niemand zag echter meer kans, buiten te komen en daarom leunden de bewoners voorover uit de vensters en riepen om hulp. Voorbijgangers hoorden hen en waar schuwden de brandweer. Verscheidene personen werden bewuste loos in bun kamers gevonden. Hevige sneeuwstormen hi Roemenië. De hevige sneeuwstormen die sinds eeni ge dagen in Boemenië woeden, zijn de oor zaak, dat het. spoorwegverkeer in dat land bijna totaal is ontwricht. In sommige stre ken moest, het verkeer zelfs geheel woTden stopgezet. De sneltrein van Boekarest, naar Constanza is al reeds sedert twee dagen ingesneeuwd. Daar de uitgezonden hulp- treinen slechts langzaam konden vorderen, moesten de reizigers in den ingesneeuwden trein met behulp van vliegtuigen van le vensmiddelen worden voorzien. Ook de te legraaf en telefoonverbinding langs deze lijn zijn verbroken. Schipbreuk ter hoogte van Tamplco. Uit New York wordt gemeld, dat de New YorkCuba liner .Esperanza" ter hoogte van Tampico (Mexico) op de rotsen geloopen is. Men verwacht, dat het schip geheel wrak geslagen wordt. De. passagiers en de bemanning zijn aan land gebracht-, len Deensche rooversbende gearresteerd. De Deensche politie heeft dertig perso- Ben gearresteerd, die tot een rooversbende behoorden. Met be/hnlp van auto'e had deze êende te Kopenhagen en in de provincie yooftoohten ondernomen. Speciaal werden j© groote magazijnen en winkels bezocht. Ook werden verscheidene auto's gestolen, die rij dan voor hun nachtelijke rooftochten gebruikten. Over het verhoor der arrestanten wordt 'door de politie het stilzwijgen bewaard. Tal ▼an zakenlieden van Kopenhagen zouden Baar wordt beweerd, als helers door deze affaire gecompromitteerd zijn. UIT DE OMGEVING NIEUWKOOP. Gemeenteraad. (V ervolg.) Aan de orde komt punt 2 der agenda herstemming over het voorstel van heer Splinter om het salaris voor den ambtenaar ter secretarie te bepalen t 850. Do Voorz wil opmerken, dat een salari: als thans aan de orde, onbillijk laag is, wat de secretaris, op verzoek van den Voorz. toelicht met te wijzen op de werk zaamheden enz. Na repliek van de heeren Breedijk en Btam wordt overgegaan tot stemming, er het voorstel met 0 tegen B stemmen aan genomen. Voor de heeren Zwart, Koolej ©reedijk Stam, Splinter en Augustinus, tegen de heeren van Leeuwen, Tijsterman, .Verhaar, Wildenburg en Mourits. De Voorz. leidt in een© bespreking over verbetering van het Oortjespad, waarover B. en W. is opgedragen een onderzoek in te stellen. Dit pad is eigendom van de K. K. Ker ken van Nieuwkoop en de Meije. Indertijd heeft het op den legger van wegen en voetpaden gestaan, doch na een langdu rige administratieve procedure ie bij K. B. van 19 Juli 1876 beslist, dat het pad van den legger moest worden afgevoerd. De kerkbesturen hebben in beginsel geen bezwaar, dait het pad verbeterd wordt en men er gebruik van blijft maken. De tol brengt niet meer op dan f 85 per jaar, du® willen zij weinig aan het onder houd ten koste leggen. Om doorbraak te voorkomen rijn rij bereid wat puin te storten en de ergste gaten wat te vullen, doch verder kunnen rij niet gaan. Voorgelezen wordt een rapport ven den gemeente-opzichter met kostenberekening en schetsteekening. De lengte van het pad ia 2420 Meter. Een afdoende verbetering zal kosten f 6738,60; een goedkooper, doch minder duurzame verbetering f 8003,60 en een nog goedkooper, doch in 't geheel niet te pre- fereeren methode zal een uitgaaf vorderen van f 1038. De Voorz. «egt, dat B. en W. nog geen voorstel hebben, doch alvorens verder te gaan en subsidie te vragen aan den Rij- wielbond en de gemeente Bodegraven wil de men eerst de meening van den raad kennen. De heer 'Breedijk acht de tusschenra- ming gewensobt. indien ook steun van el ders verkregen wordt. Spr. noemt het een groote verbetering en een belang voor het Zuideinde, doch zou ook den tol verwij derd willen zien. De Voorz. zegt, dat de tol juist aanwe zig is om geen rechten tö verliezen en dus verwijdering .zeker niet wordt toegestaan. De heer Breedijk oppert de vrees, dat de toegang tot het pad te eeniger tijd weigerd kon worden. De Voorz. zegt, dat hiervoor geen vrees behoeft te bestaan. De heer Wildenburg zou een veel voor- deeliger systeem willen toepassen, door ter breedte van 60 o.M. voor 'n f 350 kool- as op te brengen en f 160 aan te wenden voor kantversterking. De heea: Verhaar zegt, dat sedert jaren niets voor onderhoud is ten koste gelegd1 en vree-at, dat z. i. al die zwaarte als in een zinkput ten slotte terecht komt. De heer Tijsterman zegt, dat het gras- gewas van het pad steods verhuurd is onder conditie, dat de huurder het pad. voor wegspoeling moest bewaren, waar voor de houtaanwas van het pad gebruikt mocht worden. Weth. Augustinus zegt het pad te heb ben opgenomen en acht althans voor een gedeelte een bewerking met koolas onvol doende, doch vindt ook de laagste raming nog respectabel. De heer Koole beveelt aan het leggen van cement en platen. Berekend wordt, dat alleen de platen reeds f 1250 zullen kosten en het inleggen nog meer. De heer v. Leeuwen merkt op, dat zware kosten niet door de uiteinden, doch door het middendeel veroorzaakt worden. De heer Breedijk geeft in overweging geen bijdragen te verlangen van dp eigena ren, omdat men het reeds op hoogen prijs moet stellen, dat het pad voor het verkeer opengesteld wordt. De heer Koole vraagt of het pad niet vrij zou kunnen komen voor de passage van vee. De Voorz. zegt, dat dit zeker bezwaar zou opleveren. Spr. zal trachten medewer king te krijgen van de gemeente Bodegra ven en den Rijwielbónd, vervolgens in nader overleg itreden met de eigenaren om ten slotte een prae-advies van B. en W. aan den raad over te leggen. Opnieuw wordt thans eene bespreking geopend over de verharding van de Hol- landsche Kade, waarvoor de Voorz.' het woord verleent aan Weth. Mourits, lid van de Commissie ad 'hoe. Weth. Mourits zegt, in de vorige ver gadering den Raad gepolst te hebben een hoogere subsidie voor deze zaak beschik baar te stollen dan f 1000. Daarop is ge vraagd, dat spr. met een nieuw voorstel zou komen, waarop onderzoek is toege zegd. Men blijft vasthouden aan het gevraagd bedrag van f 4700, aldus spr. Juist het ge deelte onder Nieuwkoop zal het meest yoot verharding kosten en aangezien de kosten verdeling berekend is naar het aantal meters, heeft Nieuwkoop toch reeds een voorsprong. Van groot belang iè voorts, dat de gemeente nimmer voor de kosten van onderhoud aangesproken zal kunnen worden. In overweging is een conferentie te be leggen van hét bestuur van den Gemeenen Boezem en de Gemeentebesturen. Onder Nieuwkoop ligt 60 a 70 H A. land, dat bij onderzoek zeer geschikt bleek voor tuin derij, het behoeft slechts ontwaterd en ont zuurd te worden. Belanghebbenden is ge vraagd hunne bijdragen te verdubbelen. De heer Breedijk wil bedoelde conferen tie afwachten. Spr. zegt, dat de vorige maal de bespreking gestuit is op het feit, dat de toegezegde of gevraagde bijdragen 1 niet in behoorlijke verhouding staan tot de belangen, daarin is nog niets geen veran dering gekomen, dus staat de bespreking op het doode punt. In hoofdzaak komt het gemeentebelang eerst dan, wanneer de weg er eenmaal is en hij noodlijdend mocht worden. De heer Zwart had thans een meer om lijnd plan verwacht, f 4700 voor Nieuw koop achtte de Raad teveel, dus komen we ook thans niet verder en spr. noemt be langhebbenden onder deze gemeente, die nimmer aangesproken zijn, doch niettemin bereid een persoonlijke bijdrage te geven. Weth. Mourits komt er meit Ipacht tegen op, dat de belangen van de eigenaren ofschoon spr. persoonlijk geen belang er bij heeft steeds op den voorgrond wor den geschoven, alsof het niet in de aller eerste plaats een gemeentebelang is. Ii* Achttienhoven zegt men ook niet, aldus spr., laat eerst de bewoners van het Zuir>- einde voor het Oortjespad bijdragen, af- vorens de gemeente wat doet. De heer Breedijk zegt, dat veel meer in gezetenen belang hebben bij het Oortjes pad, dan hij de Hollandsche Kade. Aan laatsite zit bovendien vast een absolute ver- mogensquaestie, het land wordt f 1000 meer waard en als het tuinland wordt zijn er kapitalen te verdienen, zegt spr* En dat de uithoeken wel eens te kort schieten is een ongerechtigheid, welke men overal vindt. Do Voorz. wijst er op, dat bij de Hol landsche Kade eene uitbreiding en meer dere bloei van de gemeente betrokken is, wat bij het Oortjespad niet het geval is. De heer Zwart noemt de kade een groot belang, terwijl de heer Splinter zich uit spreekt voor een flinke subsidie. Besloten wordt de'discussie te beëindigen en den verderen loop van zaken af te wachten. Voorgelezen wordt een schrijven van den secretaris van de Gewestelijke Land stormcommissie „Zuid-Holland: "Wesi" te Schiedam, waarin gevraagd wordt op de begrooting voor i925 een subs'die 'e plaat sen van f 50 ten behoeve van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Deze dient ook voor de gemeente het algemeen belang, om dar* bij het mogelijk heeft gemaakt, dat let blij vend gedeelte bij de militie is komen te vervallen en daardoor jonge mannen na voor-oefening vier maanden versorting van diensttijd kunnen verkrijgen. Boor de be zuiniging van het Rijk jS men 'hans ran gewezen op particuliere bijdragen B. en W stellen voor genoemd bedrag op de begrooting voor 1925 te brengen on der voorbehoud, dat alleen dao tot betaling wordt overgegaan, indiea in genoemd jaar ite Nieuwkoop een cursus gegiven wordt ter opleiding voor het diplome van voor geoefendheid en derhalve ter plaatse ge profiteerd wordt van het Instituut van be doelden' Landstorm. Wordt eenparig goedgevonden. Wegens gebrek aan deelname, wordt alhier dezen winter geen cursus gegeven; de heer Ver haar betreurt het, dat hiervoor niet meer belangstelling is. Aan de orde komt een voorstel van B en W. ter vaststelling van een instructie voor den hulpkeurmeester en tot wijzi ging van de instructie van den keurings- veearts, tevens hoofd van den Keurings dienst. In hun prae-advies deel en B. en W. mede, dat ingevolge art. 21, 2e lid van de Vleeschkeuringswet de Raad voor den hulpkeurnfbester een instructie moet vast stellen, waarbij o.m. worden geregeld de benoeming, de schorsing, het ontslag en de bezoldiging. In een gehouden conferentie met de gemeentebesturen van Ter-Aar en Nieuwveen op 14 dezer werd eenstemmig besloten de jaarwedde van het hoofd van den Dienst met goedkeuring van den Raad terug te brengen van 60 op 30 pGt. en de jaarwedde voor den hulpkeurmeester te bepalen op 30 pCt. De percentages wordeü berekend naar het totaal aan keurloon en, dat de gemeente overeenkomstig de thans bestaande verordening op de heffing van keurloonen ontvangt. Het hoofd van den Dienst, de heer Karsemeijer, gaat hier mede accoord. De heer Breedijk zegt reeds meermalen zijn leedwezen te kennen te hebben gegeven over de regeling van den keuringsdienst alhier. Spr. zou liever de bestaande over eenkomst willen verbreken en als 't moge lijk is fer plaatse een practiseerend vee arts willen hebben, die tevens heiast kan worden met den keuringsdienst. De Voorz. wijst er op, dat men oen amb tenaar zoo maar niet aan den dijk kan zetten. De heer Breedijk vindt, dit jammer, om dat Nieuwkoop een bloeienden veestapel heeft en het een belang is voor de belas tingbetalers. Het hoofd van den Dienst heeft de zorg, dat de dienst goed functio neert, doch de hulpkeurmeester doet het werk en'spr. vindt daarom de percentage- verdeeling onbillijk. Wij gaan nu al weer verder do put in zegt spr. en wat is er tegen om niet tot aanstelling van een hulp keurmeester over te iraan. Weth. Augustinus erkent, dat men in den beginne te hard van stapel geloopen is, doch meent, dat daar thans niets meer tegen te doen is. Do heer Verhaar wijst er op, dat het hoofd van den Dienst de noodslachtingen zelf moet verrichten, doch zou het ook een belang achten, indien een veearts ter plaatse woonde, doch prijst den heer Kar semeijer in het waarnemen van zijn functie. De heer Breedijk wil het voorstel aan houden tot een volgende vergadering, is er sterk tegen de gemeente nog meer aan banden te leggen en vraagt wie den hulp keurmeester controleert, dat hij de nood- slachtingen toch niet verricht, en dit alles, .terwijl de heer Karsemeijer een inkomen heeft van f 20.000 Overigens laat spr. de zaak ter beoordeeling van den Raad, spe ciaal van den veehouders. Do Voorz. zegt, dat de autoriteiten er ernstig naar streven, dat het verrichten van den keuringsdienst en het waarnemen van een practijk in de toekomst geschei den wordt en dit zeer zeker bij verandering zulleneiscken. Het ideaal van den heer. I Doos 60-9öcK Bij ApotkenOroqisten. Breedijk zegt spr., zal dus toch niet voor vervulling vatbaar zijn. De heer Koole zegt, dat men toch vrij is, om den heer Karsemeijer al dan niet- als veearts te nemen. Weth. Mourits verdedigt heit voorstel van B. en W. op practische gronden. Werkten we niet samen met drie gemeen ten, dan werden wij ongetwijfeld bij Leiden getrokken, wa.t veel verder achterop zou zijn, zegt epr. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder stemming aangenomen. Aan de orde komt do gemeente-rekening over 1923. Voorgelezen wordt het rap^ont van de oommisise ad hoe, de heeren Wil denburg1. Breedijk en Splinter, die ver klaren de rekening naar behooren te heb ben gecontroleerd en in orde bevonden. De inkomsten bedroegen f 94617.79, de uitgaven f 92155.7154, batig saldo f 2662.0714. Zonder verdere bespreking besluit men de rekening aldus voorloopig vast to stellen De heer Stam stelt voor de vergadering met het oog op het vergevorderd uur te schorsen en de laatste punten later te be handelen. Hiertoe wordt besloten, behoudens een enkel punt, dat alsnog wordt behandeld, n.l. een voorstel van B. en W. om de ber men van den Nieuwveensche weg vanaf de Hoogt tot het Spoorstation voor 50 jaren in erfpacht te nemen van den Polder Nieuwkoop \oor f 25.per jaar, zijnde dit laatste bedrag de opbrengst thans van het grasgewas. Bedongen wordt, dat de iepenboomen eigendom van den Polder blijven, voor bewoonde pa.nd.en mag niet worden geplant en het krozen van de halve sloot moet van gemeentewege geschieden. B. en W. willen beginnen om den weste lijken berm to fccpooten met een rij elzen struiken en Lvee rijen esséhenhout ten einde een verfraaiing en luwte te verkrij- gen. Voor aanschaffing, spitten, planten en in orde houden wordt geraamd f 225. De kosten zullenongeveer gedekt worden door het grasgewas van den Oostelijken berm en de opbrengst van het hakhout. Voorgelezen wordt een voorstel van den heer Stam om niet op het voorstel van B. en W. in te gaan, op 'grond van de ver hoogde belasting, waarmede deze post de begrooting voor 1925 zal drukken, om - het. groote ongerief voor de bewoners en om dat het niet aan het doel zal beantwoorden. De Voorz. weerlegt de bezwaren van den heer Stam. Spr. heeft slechte één bewoner gevraagd, die echter zeide volstrekt geen bezwaar tegen de beplanilng te hebben. Spr. heeft de ingelandsvergadering van den Polder Nieuwkoop bijgewoond, waar de erfpacht besproken werd en algemeen juichte meu daar het'idee zeer toe, ter wijl de weg als wandelpad zeer gezocht is en het publiek, naar spr. van verschillende1 kanten bleek, met de beplanting zeer inge nomen. De heer Zwart, zegt, dat de Stationsweg een attractie is als wandelweg. Mooie wan delwegen heeft men hier niet, liet zal zeker een verfraaiing zijn en daarom zal spr. voorstemmen. De heer Breedijk ziet geen verfraaiing in het idee, tenzij het kostbaar gemaakt wordt. De kosten in de toekomst zullen die van den aanvang overtreffen, het krozen zal zeer tegenvallen, de weg wordt gevaar lijk gemaakt met het oog op het druk ver keer en spr. vindt het dan ook een onge hoord voorstel. De heer Koole vreest een minder goeden weg van de beplanting, omdat hij niet zoo vlug zal drogen. De heer Stam loont uitvoerig het hinder lijke aan voor de bewoners. De Voorz. zegt, dat alles en dus ook dit zijn bezwaren heeft, doch een algemeen belang gaat vóór een persoonlijk belang. B. en W. hebben evenals vele inwoners het bestuur van den Polder Nieuwkoop ge vraagd om voor het natuurschoon de hoo rnen aan de Hoogt niet weg te rooien. Bij behoud wordt dit met de beplanting een mooi geheel. Het krozen zal volgens spr, niet meer kosten dan f 5.per jaar. Weth. Augustinus vreest, dat de kosten zullen tegenvallen. De heer Breedijk zegt, dat er geen be lang bij het vóorstel aanwezig is, men gaat wandelen als het mooi weer is, dus heeft de beplanting gc-en doel, terwijl juist het vergezicht mooi is. Spr, noemt het een geldverkwisting' en begrijpt niet, dat B. en W. met dit voorstel durfden komen, temeer, waar we, zegt spr. bij uitgaven van maat schappelijk belang bezuinigen, wat moge lijk is. De heer Wildenburg gevoelt meer voor de beplanting dan voor het behoud van den toren. De Voorz, verdedigt nogmaals het voor stel, van meening. dat de kosten zeer zul len meevallen. In stemming gebracht, wordt het voor stel met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Vóór de heeren Zwart, van Leeuwen, Tijsterman, Verhaarë Wildenburg en Mourits; tegen de heeren Augustinus, Koole, Breedijk en Stam. De heer Splin ter hield zich buiten stemming. Hierna schorsing van de vergadering. AARLANDERVEEN. Jubilea. Dezer dagen herdacht de heer C. Schellingerhout den dag dat hij 12/4 jaar geleden in het huwelijk trad en 25 jaar geleden in betrekking kwam bij de fa. G. van Tri et alhier. Den 26en Nov. herdacht onze stations chef, de heer v. Leeuwen d.en dag waarop hij voor 25 jaar in betrekking kwam hij de Nederlandsche Spoorwegen. Electriciteit. Tot nog toe bezit ons dorp alleen gas en werd aan electriciteit niet gedacht. Thans heeft zich een comité gevormd, om ook hier electriciteit te krij gen. Er zal dezer dagen worden opgenomen wie vw licht of kracht of wel voor heide aansluiting wensoht. HILLEGGM Het Sint Joseph-Gesticht. Voor enkele weken de vergrooting van het gesticht was juist aanbesteed beloofden we on. zen lezers op die zaak terug te zullen ko. men. Die belofte willen we thans inlos sen. Wat daar in de Maria straat gebeurt vergt ongeveer een jaar arbeid, maar dan staat er ook een monumentaal gebouw wo kunnen zeggen vrijwel een hieuw s!uï werk, want bij den grooten aanbouw be. hoort tevens een algëheele restauratie van het bestaande gesticht. We zijn een en an-, der eens rond gegaan, hebben eens in dd teekeningen geneusd en ons licht opgeslo- ken bij deskundigen, die ons met dc meest? bereidwilligheid te woord stonden. De kelders voor de centrale verwarming de provisie-kelders zijn gereed. Bij di* grondwerk heeft do aannemer, N. V, Erica te Noordwijk (W. P.de Wreedej eene onprettige stagnatie ondervonden doordat de grond te slap was en men du? moest heien, waarop niet gerekend was Nergens zoo deelde men ons mede is de grond zoo vervaderlijk voor den bouwer als te Hi 11egom. En dat zulks waai ia blijkt ook hier. De bouw der Martinne kerk is er vlak tegenover en dit is als vatu zelf sprekend een veel zwaarder gebouw en daar behoefde niet te worden ge- heidl Alles aan den onderkant is thans zooveii gevorderd, dat de fundeeringen tol den omj derkant van het cementraam zijn opge*, ha aid en gedeeltelijk rijzen de gehouwen aan den rechterkant zoover, dat de ko-< zijnen Teeds worden geplaatst. Laten we nu iets mededeelen, over de. in-, déeling. Bezien we eerst de voorzijde. Daar komen do kamers voor de 1ste en 2de klasw se-bewoners, zoowel op den beganen groni als op de verdieping. Voor hoeveel person nen er plaats zal zijn, hangt af van liet comfort dat deze wenschen. doch er een ruime Tc^e. Do overige bewoners kuiu nen ovn- iri achtergedeelte van het bouw beschikken. Het middengedeelte wordt ingerichti Polykliniek, terwijl daar mode ziin de -cl.«Trainer en de Bestuurskamer. Tevent bevmaen zich daar de theekeuken en de badkamer en de toegangen tot de kelders! Het achtergedeelte bevat de zaal voor de Hoo?teznn, alsmede de mannen- en vroue wenzaal. Komen we nu aan de 1ste Etage Het middengedeelte wordt de Kapel, zoo bouwd, dat de verschillende gangen er aKe op uitloopen. Aan den achterkant vinden we de slaapzalen voor mannen en wen, alsmede de Ziekenzalen. Verder de waschge'egenheden met vaste waschtafelj «n de W. C.'s Apart verder in den tuin wordj een afzonderlijk waschhuis aangebouwd met aardappelenkelder en droogzolders. Hierin komen waarschijnlijk ptecte'sche wasch- machines. Het geheel wordt gebouwd in overeen stemming met het bestaande gedeelte. Overal komt eleclrisch l'cht, wate.rle.idi: en cen trale verwarming. De gron d opper' vlakte van den geheelen houw bedraagt lengte 36 mgler, den voorgevel met aan bod w 30 M Het bestaande gebouw wor gerest."nteerd. als het nieuwe gereed if Beide zijn in deaannemingssom begiepcn! De ïveuwe Kapel met sacristie is 12H bij 7 54 M., de hoogte daarvan 5 54 M. tot den onderkant ptefónd. Architect is de heer Ai J. Prinsenherg te Overveen Het komt ons voor. dat d t mo; omenta gebouw, dat. een sieraad wordt voor Hil! gom en dat in een la nagevoelde behoeft» zal voorzien, ongeveer gelijk eereed i: den aanbouw der S:nt Martinuskerk. Er staat dan in de Mariastraat een complex gebouwen, waarop Rconisch Fil'egom werj keliik trotecli kan zijn Harmonica-concert. Gisteravond, stal het Leidsehe Esembl'e, dat hier repdx meermalen optrad, in de zaal van dei heer Van Dril een Harmon tea-concert, af gewisseld met de hümorist'sche voordrach ten van den heer Florijn, mede uit Leidei De zaal was vol en er werd goed gespeeld Na de uitvoering" bleef men nog een poos« je gezellig te zemen USSE Waar blijf je nou. Dinsdagavond alhier nogmaals do revue „Waar blijf nou" opgevoerd en wel naar aanleidin van het feit dat de vorige week lang nie alle kijkers konden worden toegi Ook nu weer was de groote zaal van da R.-K. Volksbond tot in de uiterste hoekt gevuld. St. Nicolaas. Gisternamiddag zou St Nicolaas" alhier per stoomboot arriveert» en hij zou vanaf de Rolbrug per rijtm worden afgehaald. De aankomst, was paald -itusschen 2 en 3 uur. Aangezien jeugd geen school had, trokken zij groote drommen naar de brug terwijl oo vele grooteren zich hij hen aansloten. Oo het rijtuig van den stalhouder P. f Scheepmaker was tijdig ter plaadse om< Heilige man af te halen. Deze liet eebt) lang op zich wachten want 't was ruim uur eer de boot arriveerde. Dc jeugd k| al direct aan heit pepernoten grabbel® Nadat de Sint was ingestapt werd een n toer gemaakt door het dorp. Overbodi? zeggen.dat de belangstelling in 't do groot was. St. Nicolaas heeft zijn intrek genon* in het Manufacturenmagazijn „De Krooi van den heer S. N. Berkhout waar blijft toil na zijn patroondag. Aan hen. J in bedoeld magazijn voor f 1.manui*' turen koopen verleent St. Nicolaas aud tie en deelt hij geschenken. OUDEWETERING. Uitvoering. Dinsdagavond gaf R.-K. Tooneolver.cntemg ,.St. Tiieod» alhier een uitvoering in hotel Vaiui Bosch, voor donateurs e d. Do zaal "3> in alle hoeken gevuld. Te ongeveer - - acht heette de voorzitter do Adema, alle aanwezigen van harte vse waarna hij het woord verleende aan regisseur, den hoer J D V ossen r korte uiteenzetting der op te voeren - r ken. Hierna werd met het programma ling1 gevangen. Allereerst werd opgev oerd u bekende kluch! tepel „Excellentie". Veel

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4