HULPGEBOUW: Haarlemmerstr.54 I. Twee woonhuizen onder één dak mer erf en gröolen luin aan den Leidschen we? alhier nrs. 32 en 34-, te samen groot. 9.80 Aren. In hod op f 10700, werd niet gemijnd. Koop er J. P. Meisse te Leiden. II. Een perceel weiland, bosch en water aan het Jaagpad, kad. gem. Zoeter wonde, sectie E nrs. 3, 5, 6 en 13, ged. 14 en 1176 te samen groot 3.41.25 H.A. In bod. op f10300, werd niet gemijnd. Kooper A. v. d. Plas te Voorschoten. lil. Een perceel weiland en water, kad. gem. Zoetcrwoude, sectie E nrs. 7, 8, 12 en 13, ged. te samen groot 4.45.95 H.A. In bod op f 11400. Kooper W. Verhoog Den Haag. IV. Een perceel weiland en water aan do Meerburgerwatering, kadTgem. Zoeter- woude, sectie E nrs. 9. 10 en 11, te .samen grooit 2.85.81 H.A. In bod op f 8000. Kooper A. M. Romein te Veur. ALPHEN AAN DEN RIJN Gymnastiek. Gisteravond gaf in het Nutsgebouw de Gymnastiekvereeniging „Houvast" haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was tjokvol. Na de opmarsch ricbtte de Voorz., de beer D. van Dien, een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonderheid aan den heer A. Metz, den vroëgeren directeur. Zijn aanwezigheid gaf spr. aanleiding te con- stateeren, dat de band tusschen hem en de vereeniging nog niet was verbroken. Spr. betreurde, bet te moeten mededeelen dat het ledenaantal zoo siterk was verminderd doch was tevens weer optimistisch daar er weer een vooruitgang viel te bespeuren. Voi*ig jaar toen Hou-Vast" op heit punt ctond een uitvoering te geven, stelde hun toenmalige directeur, de heer Bakker, een ultimatum, dait, aldus'spr. voor de vereeni ging onaannemelijk was; het gevolg was dat deze heer bedankte en „Hou-Vast" zich genoodzaakt zag geen uitvoering te kunnen geven. Spr. stelde echter het volste ver trouwen in hun tegenwoordigen directeur, den heer P. Zuidam, en sprak den wensch uit dat „Hou-Vast" hem nog lang als haar directeur in haar midden mocht zien. Vervolgens werd een aanvang met het programma gemaakt. De vrije oefeningen werden naar behooren uitgevoerd; toch bleek ons aan het einde van den avond dat dit nummer bet minst stipt werd uit gevoerd. De paardoefeningen door de heeren werden zeer correct uitgevoerd," terwijl het werk der jongensafdeeling, welke volgens mededeelingcn van den Voorz. slechts twee maanden bestond, en "de aardige standen van de kleuters ten volle het aanzien waard waren. Ook het applaus na de staafoefe- ningen der dames was ten volle verdiend. Tijdens de pauze werden lintjes ver kocht, waarvan de opbrengst was voor een nieuw vaandel der vereeniging. Het overige van den avond werd gevuld met hoogrek, knotsoofeningen en tremplin brug, waarbij de prestaties der turners dikwijls aller bewondering afdwongen. De „Vlinderdans", uitgevoerd door de dames, was het besluit van den avond. De bewegingen alsmede'de mooie lichtschakee- rïngen en de goed bijpassende achtergrond gaven een mysterieuzen aanblik. Aan het einde gekomen van 't program ma dankte de Voorz. de aanwezigen voor de belangstelling en werd met een gezellig bal deze uitstekend geslaagde avond be sloten. Inbraak. Hedennacht hebben ongenoo- de gasten door het opschuiven van een mm, zich toegang weten te verschaffen ten huize van den heer W. in de Conrad- straafc. In de woonkomer word alles nage snuffeld en overhoop gegooid. Eenig linnen goed wordt vermist. Een doosje met eenig goud, lieten de dieven onaangeroerd; da ders onbekend. Rectificatie. In het stukje over „poli tie- verhooren" is een zin door een zetfout onleesbaar geworden. Deze zin luidt: ,,Wij hopen van harte, dat de onjuistheid ervan zal kunnen worden vastgesteld." HILLEGOM. Personalia. Aan den heer S. die Clercg, Dir. der N.V. de HaarL Bankver., kantoor Hillegom, is op verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend, met ingang van 1 Januari 1925. De heer de Clercq blijft verbonden aan het Hoofdkantoor te Haarlem van die instelling. Tot zijn op volger is benoemd de heer E. J. de Glercq te Haarlem. NIEUWKOOP Ziekenfonds. Dezer dagen werd door het ziekenfonds „Helpt elkander" een druk bezochte jaarvergadering gehouden bij den heer Th. v. d. Bosch. Na" een vurige openingsrede van den voorz., den heer Mol, werden de notulen gelezen, waarna door den.secr, jaarverslag werd. uitgebracht. Uit het jaarverslag van den penningm. bleek, dat de inkomsten waren f 1602.37, de utgayen f 1557.18, met een batig saldo van f45.19; aan ziekengeld was uitgekeerd f 1235.00. De financieole commissie bracht een gunstig verslag uit. Daarna volgde verkie sing van drie bestuursleden. Aftredend wa ren de hoeren Th. van Leeuwen, G. Stads- voort en P. Boer. Bij stemming bleek dat de heeren P. Boer en G. Stadsvoort herko zen waren. In plaats van den heer Th. van Leeuwen was de heor P. Storm gekozen. Een voorstel van het bestuur iter vergoe ding van reiskosten naar het ziekenhuis, 25 cent contributie te heffen per lid en per jaar werd na eenige bespreking aan genomen. Daarna volgde verloting van prijzen van ■do boeitegelden van het vorige jaar; dip .rijzon werden behaald door de heeren G. ouders, G. de Haan, D. Kraneburg, D. v. Ljl en C. Vevlooij PJzn., G. v. d. Laan Ook werden door de» Voorz. loten ten /erkoop aangeboden ten bate van hot Sa- mtoriunifonds; een dertigtal loten werden kocht. Na rondvraag volgde nu sluiting. RIJNSBURG. Een bezoek der Koningin. Uit- hef verslag- van gisteren is reeds gebleken dat H. M. de Koningin de bloe- BEE2SSEN KARPETTEN BEKEMS - LEDIKANTEN VLOERZEILEN - GORDIJNSTOFFEN mententoonsteling in Februari a.g. zal be zoeken. Door de Veiling-vereen. „Flora", was een schrijven ontvangen van H, M. Secretaris, waarin deze verklaart doorH. M. te zijn gemachtigd aan genoemde veree niging mede te deelen, dat van het ingeko men verzoek aanteekening zal worden ge houden. Indien geen verhindering zich voordoet, houpt H. M. de tentoonstelling op nader te bepalen dag en uur te bezoeken. VOORHOUT. Gemcentlezaken. Wederom heeft het Gemeentebestuur zich tot de Directe der Ned. Spoorwegen gewend, met het ver zoek meerdere treinen alhier te doen. stop pen. Uitvoering. Gisteren gaven „Vader Kolping" en „Wilskracht en Genie" een uitvoering voor donateurs en. ouders. De izaal was goed bezet. Er werd goed ge speeld. Er is sinds de laatste uitvoering haTd gewerkt, dat was merkbaar, .zoowel tooneel als gymnastiek viel bij het publiek in den. smaak. Aan bet slot bracht- de zeereerw. heer pastoor buide aan de leiders, de heeren Vlasveld en Empskamp. Een collecte voor een nieuw brug, bracht f 36 op, terwijl nog f 50 toegezegd werd. Mftge hedenavond de zaal te klein zijn; men zal geen spijt hebben de uitvoering bijgewoond te hebben. Waarschuwing! In de dorpen rondom Leiden gaat een juffrouw rond om boekjes te verkoopen voor, wat ze noemt, de missies. Men zij op zijn hoede en koope de din gen niet. De juffrouw is een protestante, boort toit een zendingsgenootschap der „zevende- dags-adventisten" (die naam beduidt ze ker, dat ze ontstaan zijn toen God niet meer schiep). De boekjes, die ze de Katho lieken in banden ziet te spelen, bevatten een soort Christendom zonder Kerk, zon der Sacramenten, zonder houvast, en ein digen op den omslag mot deze brutale en domme goddeloosheid: „Waar is Satan's troon bier op aarde gevestigd? Door de pauselijke macht in Rome worden saitans-bevelen uitgevoerd en bijna alle menschen gehoorzamen door zijn on-bijbelsQ'k leergezag aan zijn dwang" Katholieken, ik geloof niet, dat uw ge loof op een zware proef wordt gesteld door zulken onzin van zevende-dags-adventisten Maar past op uw een ten I Die zijn aan dat adres slecht besteed! TH. KWAKMAN Pastoor Rijpwe tering. ACftPEBHE»WEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het candi- daatsexamen in de rechten de heer F. P. Guépin (te Amsterdam. STADSNIEUWS GEMEENTERAAC Een geldleening. B. en W. deelen mede, dat zij opnieuw in de gelegenheid zijn een onderhandsche geldleening op korten termijn voor de ge meente af te sluiten, thans tot een bedrag van f 600.000, ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld, welke in hoofdzaak is ontstaan door belangrijke uitgaven voor buitengewone werken, waarvoor t.z.t. een vaste leening dient te worden gesloten. Het Bestuur der Leidscke Spaarbank is n.L bereid genoemd bedrag van f 600.000 aan de gemeente te leenen voor het tijd vak van 20 December 1924 tot 2 Januari 1927, tegen eene rente van 5 3/4 onder bepaalde voorwaarden B. en W. stellen den Raad voor, in de zen geest te besluiten. Verhuring van perceelen lantfo Binnenkort eindigt de pacht.van de na volgende perceelen wei- en teelland: 1. het perceel weiland op het Raam- land, Sectie M nos. 867 en 868, ingevolge gehouden openbare inschrijving tot 31 December 1924 verhuurd aan G. L. van Velzen voor f 100 's ja ars per H.A.; 2. het perceel teelland met schuur bij het Raamland-, Sectie M nos. 4058 en 854, ingevolge raadsbesluit van 5 November 1923 tot 1 December 1924 verhuurd aan G. Boekee voor f 500 's jaars in totaal; 3. de perceelen teelland benoorden den Lage Rijndijk, Sectie N nos. 209, 213, 214 215 en 216, (alle ged.) door B. en W. tot wederopzegging, doch uiterlijk tot 31 De cember 1924, in gebruik gegeven aan P. Glasbergen, voor f70 's jaars per H.A.; 4.. het ten westen van de tramlijn den HaagVoorburgLeiden gelegen perceel teelland, Sectie M no. 4139 (oud 3840), in gevolge raadsbesluit van 17 Maart 1924 tot 31 December 1924 verhuurd aan A. Gal- jaard, voor f 125 's jaars in totaal: 5. het perceel weiland in den Stadspol- der, Sectie N no. 193, ingevolge gehouden openbare inschrijving tot 31 December 1924 voor f 264 's jaars in totaal verhuurd aan W. J. Zwetsloot, die inmiddels is over leden, en in wiens plaats derhalve de er- l yfin traden; 6. de perceelen teelland in den Stadspol- der, Sectie N, nos. 140 en 141, ingevolge raadsbesluit van 23 November 1916 tot 24 December 1924 verhuurd aan het Departe ment Leiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, voor f 4-25 's jaars in to taal; 7. het perceel weiland bij den Rijnsbur- gerweg, Sectie P. no. 195, ingevolge raads besluit van 29 November 1920 tot 31 De cember 1924 verhuurd aan de wed. G. Dieben-- Biesiot voor f 375 's jaars in to taal; 8. de beweiding van het Schuttersveld, ingevolge raadsbesluit van 25 September 1919 tot 31 December 1924 verhuurd aan de wed. G. Dieben—Biesiot voor f 250 's jaars in totaal. Alle huurders, met uitzondering van dien van het sub 4 vermelde perceel, heb ben den wensch te kennen gegeven de pacht wederom te verlengen op den voet als in de ondervolgende conclusie is aan gegeven. Daaruit blijkt, dat In de huur prijzen geen verandering wordt gebracht, behalve ten aanzien van de onder 1 en 6 genoemde perceelen, welker huurders be reid waren den prijs te verhoogen resp. tot f 140 en f 450 per jaar. Voor het bewesten de tramlijn den Haag —VoorburgLeiden gelegen perceel teel land, Sectie M no. 4139 (oud 3840) heeft zich tegen den thans geldenden huurprijs ad f 125 als gegadigde aangemeld B. Slimimers, die dezen grond gezamenlijk met eenige anderen wil gebruiken als z.g. volkstuintjes. B. en W. stellen voor, genoemde per ceelen als voorgesteld te verhuren. Verhuring grond en water, Krachtens raadsbesluit van 'den 20sten Juli 1872 werd aan MaartenSpaargaren tot wederopzeggens en precario in gebruik afgestaan een aan de gemeente toebekoo- rende strook grond en water langs den Haarlemmertrekweg en het Poelmeer, met vergunning op diefi. grond een buisje te bouwen. Dit terrein, ter oppervlakte van 11240 M2, is thans onder dezelfde voor waarden in gebruik bij J. G. Spaargaren te Oegstigeest ten behoeve van zijn vissckerij- bedrijf. Voor bet gebruik wordt thans een ver goeding betaald van f29.52 per jaar, d.i. voor 59 M2. bebouwden grond a 10 cents per M2. f 5.90 en voor 1181 M2. onbe- bouwden grond en water 2 cents per M2. f23.62. Voor grond ën water, zóó in de nabij heid van de gemeente gelegen als hier het geval is, komt B. en W. dit tarief te laag voor, in verinand met hetgeen voor derge lijk gebruik moet worden betaald voor grond binnen de gemeente gelegen. En waar bovendien deze grond met bet belen dende Poelmeer, wegens de toeneming van de watersport, in den laatsten tijd meer en meer gezocht wordt voor het plaat, sen van schuitenhuisjes e.d., kan hieruit meer geldelijk, voordeel voor de gemeente worden getrokken dan het voormelde ta rief schenkt. Na bespreking met den tegenwoordigen gebruiker en overeenkomstig het gevoelen van de Commissie van Fabricage, wordt een huurprijs van f 90 per jaar billijk ge acht. De buur ware verder voor 10 jaren aan te gaan. Pluimvee-tentoonstelling. De Leidsche Pluimvee-vereeniging' ver zoekt ook weder in de maand Februari van bet volgend jaar ten behoeve van de door baar te houden Pluimvee-tentoonstelling de bescbikknig te mogen hebben over de Stadsgehoorzaal, 't zij geheel kosteloos, 't zij, evenals vorige jaren, tegen vermin derd tarief. Aangezien ook thans nog de motieven, die B. en W. vorige jaren noo^en den Raad de toepassing van een verminderd tarief voor te stellen, aanwezig zijn, ge ven zij den Raad in overweging hun Col lege te machtigen de verschillende looali- teiten van de Stadsgehoorzaal aan de Leidsche Pluimvee-vereeniging, ten be hoeve van de door haar in de maand Fe- bruiari 1925 te houden tentoonstelling, ge durende een 7-tal dagen af te staan te gen betaling van een som van f 125. Kasgeldleertingen. B. en W. geven den Raad in overwe ging bun College te machtigen gedurende bet le kwartaal 1925 over te gaan tot bet sluiten van kasgeldleenmgen tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kassckuld de som van f 1.500.000 te boven gaat. Bureau Burgerl. Stand. In de verordening van 19 Juni 1919, re gelende de uren, waarop bet bureau van den Burgerl. Stand te Leiden voor het pu bliek is geopend, is in artikel 1 bepaald, dat bedoeld bureau op de Christelijke tweede Paasck- en Pinksterdagen, op den tweeden Kerstdag, op den verjaardag des Konings, alsmede op den Nieuwjaarsdag en den eersten Kerstdag, zoo deze op een Maandag of een Zaterdag vallen, van des voormiddags tien tot des voormiddags elf uur moet zijn geopend. In de praktijk is gebleken, dat deze openstelling gëtóM overbodig ia, aange zien aangiften betreffende den Burgerlij ken Stand op genoemde dagen hoogst zel den plaats hebben, en, wanneer zij plaats hadden, van noodzakelijkheid geen sprake was. Volstaan kan worden, evenals thans reeds is bepaald ten opzichte van den Zondag, den Nieuwjaarsdag, den eersten Kerstdag en den Hemelvaartsdag, met een openstelling op tijdig verzoek van belang hebbenden, mits deze ten genoegen van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand hebben aangetoond, dat de te ver richten werkzaamheid geen uitstel gedoogt Ten opzichte van den dag, waarop Lei den's Ontzet wordt gevierd, is een speciale regeling gewenscht. Openstelling van 9 tot 10 uur des morgens lijkt B. en W. ruimschoots voldoende. Zij geven den Raad mitsdien in over weging tot vaststelling van een verorde ning als bier bedoeld. Benoemingen. Voor de benoeming van een ambtenaar van den Burgerl. Stand uitsluitend belast met het sluiten van huwelijken, in de va cature ontstaan door het overlijden van den heer W. Pera worden door B. en W. aanbevolen de heeren R. Zuidema en Th. B. J. Wil mer. Voorgesteld wordt den heer H. W. B 1 t e opnieuw voor een jaar te benoe men tot stadsgeneesheer. Ter benoeming van een concierge aan de H. B. S. voor meisjes zijn op de aanbeve ling geplaatst de lieeren A. Oud s hoorn bediende ten Raadhui-ze en W. F. Mar- t ij n eertijds nachtwaker en hulpbeambte aan het Rijksopvoedingsgesticht alhier. Door het overlijden van Mej. H. H. M. Berkeljon is aan de meisjesschool voor U. L. O. een vacature ontstaau. B. eü W. stel len voor, nu het zeer wel mogelijk is een parallelklas.sevan de o. 1. school aan de Duivenbodestraat op te heffen, en dus ontslag van een leerkracht te voorkomen, in deze vacature door overplaatsing te voorzien. Voorgesteld worden daarom de volgende overplaatsingen: naar de Meisjesschool voor ul.o. aan de Breestraat: mej. M. H. B. Teeuweh, thans onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Paul Krugerstraat A; naar do o. 1. school aan de Paul Kruger straat A: mej. J. J. Rag ut, thans on derwijzeres aan de o. 1. school aan het Schuttersveld B; naar de O- 1.' school aan het Schutters veld B: den lieer W. F. de Bree, thans onderwijzer aan de o. 1 school'aan de Dui venbodestraat A' Voorstellen, amendementen, motie. De beer Kooistra stelt voor uitgaaf No. 81 (gemeenteb©greeting 1925) te verhoogen met f 10600.daar een verlenging van ar beidstijd tot 54 uur per week ongemoti veerd is. De beer van den Heuvel stelt voor de tarieven voor de beide gemeentelijke zweminrichtingen gelijk te'doen zijn. 1De lieer Kooistra stelt voor' „liet abon nement op de telefonische aansluiting van den Commandant der Burgerwacht, kome niet meer voor rekening der gemeente. Post No. 36 van de begroeting 1925. wordt met' f 70— verminderd." De lieer Dubbeldeman beeft de vol gende motie ingediend: „De raad van oordeel, dat er iets ge daan moet worden om de kooge huuren van de woningen, gebouwd' door de wo- ningbouwvereenigingen, te verlagen, ver zoekt B. en W., stappen te doen bij de Lands re geering, om gedaan te krijgen, dat de annuïteiten worden- verlengd. 1De beer van den Heuvel stelt voor te besluiten tot het instellen van een perma nente schoonheidscommissie. De heeren van den Heuvel en van der Heijden stellen voor langs de Oude Vest, tusschen Koestraat en- Mare, en langs de Haven trottoirs te doen aanleg gen. Volksbondsnieuws. Ledenvergadering. Na opening en notulen werden 26 nieuwe leden geinstalleerd. waaruit blijkt, dat nog steeds onder de arbeiders leeft een inzicht, dat organisatie noodig is, ook al staan tegenover deze toename in ledental afvoe ring wegens vertrek, bedanken Qf roye ment. Het ledental neemt in den laatsten tijd meer toe dan af. Voor de ziëlerust van een overleden lid wordfc gebeden. Mededeelirig werd gedaan van bet win- terprogramma 'van de commissie „Kunst en wetenschap voor 't Volk" (in de Leid sche Courant reeds uitvoerig' medegedeeld; er zij echter aan herinnerd, dat Dinsdag a.s. een lezing wordt gehouden door Prof. Nol'et over „Maarten Luther"). Voorts werden eenige cijfers genoemd van h'et belastingspaarsysteem. Hieruit bleek, dat op bet o ogenblik 83 leden van deze instelling gebruik maken, dat gedu rende het eerste halfjaar, dat het werkt f467.10. f865,20 en 1013.90 dus totaa'l f 2346.20 werd ge-ind en afgedragen aan den ontvanger. Niet zonder reden werd ook de Volksbond door B. en W. den ande ren Vakcentralen ten voorbeeld gesteld, voor wat ook op het gebied van belasting inning door hem werd gedaan. Door het secretariaat van den R.-K. Volksbond werden, naast adviezen in be lastingzaken, gedurende dit jaar 106 recla mes ingediend of verzoeken om vrijstelling of ontheffing geschreven; de tot op heden aan het secretariaat bekende resultaten zijn. dat een total© vermindering van f 1981.57 werd verleend. De. commissie, die dezen zomer ter ge legenheid van het zoo goed geslaagde tuinfeest den kinderen van de Bondsleden een aangename ontspanning heeft aangebo den, is thans voornemens, een St.-N: laasfeest te organiseeren voor de kinderen van de Bondsleden. Nadere mededeeJingen hieromtrent konden niet gedaan worden. Een der leden meent-, dat het ingezori- de» stuk in „De Leidsche Courant", waar- Gemeentelijke Aankeadi GEMEENTELIJKE V1SCHVER( Aan den gemeentelijken viscfc Visch markt. 18, tel. 1225, is VRIJDi krijghaar: SCHELVISCH a f 017 f 0.46; SCHOL a f0.22, f0.25 foj BELJAUW a f 0.43,f 0.48 (gcheeli jauw a f 0.36); TARBOT a f 0.62; a f 0.90 per pond en ZEEUWSCHE SELEN a f 0.05 per K G. N. C. DE GIJSEIJ .Burgemg Leiden, 27 November 1924. Katholieke Agen LEIDEN. Donderdag. „Voordrachten over k tholicisme", door prof. Universiteitsgebouw, Kltj .te 8 uur. Donderdag. R.-K. Coöperatie ,.Een| Bondsgebouw, te 8.30 uur. Vrijdag. R. K. Bond voor Groote Ga Patronaat Hartebrug, te 8 Vrijdag. Afd. Leiden N. R. K. Vere> van Handelsreizigers, Den te 8.30 uur. Vrijdag. Apol. cursus door Patei drich-s S.J., Petrüskerk, te 8 N 0 O R OW IJ K. Donderdag en Vrijdag. Muzïekmfo Fanfarecorps „Excelsior", yj nateurs en leden, Juvenaat, ALGEMEENE AGEND LEIDEN. Deze week (tot Vrijdag) in het Lu» ter, Stationsweg. „De Wittel Vrijdag. Mengelberg met Concert^ Orkest, Stadsgehoorzaal uur. Zondag. „Het Teeken des Kruises" gehoorzaal, te 8 uur. Zondag „De Meid". Leidsche Schot te 8 uur. Woensdag „De wrekende God", h Schouwburg, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondaghes apotheken wordt van Maandag 24 met Zondag 30 November waar?; door de apotheek van den heer Proot, Maarsmanssteeg 17 Telef 435 bij giften- voor dit feest werden niet te pas kwam. Kunnen wij hei zelf doen? Van bestuurzijde wordt gedeeld, hoe -dit ingezonden stuk plaatst; de commissie, niet he.t 1 stuur, wenscht dit feest te geven, eieren der leden zouden iets moeten ïen voor de kosten; vrij zouden zijn deren van werklooze. leden en van 1 ofschoon niet werkloos, het niet -i ter, hebben. Daarom meende de' sie giften te moeten vragen. Nog opgemerkt, dat de leden hiertoe in staat zouden zijn en bet niet openbaar en aa-n allen gevraagd boeven te worden. (Van eenige leden zijn bereids giften ontvangen). Het bestuur doet een oproep' leden, om eenige personen, die zil len nemen in. een commissie voor zorg" Wel is het mogen gelukken op deelige wijze brandstoffen te kun® koopen, doch naast brandstoffen ook andere zaken gezamenlijk worden ingekocht voor een wintervoï terwijl om te zorgen, dat bij het te? den winter het noodige geld aaim er te voren moet worden gespaard,! zou het bestuur eenige personen hebben, bij voorkeur menschen, d> hebben, bij voorkeur zijn overlap Dan komt aan de orde het van den avond de contributieverk Na een uitvoerige bespreking eo mededeeling, dat reeds een zeer gp" tal leden zich schriftelijk voor der ging heeft uitgesproken wordfc 8 grootst mogelijke meerderheid beli genomen de contributie met 2 cenll hoogen. Bij de rondvraag, waarvan een en nuttig gebruik wordt gemaakt o.m. gevraagd om het instellen vragenbus. Vereeniging van vrouwelijke te Leiden. De V. V. S. L. stelt zich voor lustrum te vieren op Dinsdag 27, f 28 en Donderdag 29 Januari 1923,, Het programma luidt: 1st© dag: Ontvangst; Reu-nistfl 'e Middags opening va» 't Lustruffll door een receptie in bet club gek' avonds diner in de Stadsgehoor^ 2de dag: Lunch in de Vroutffi® Den Haag. 8 uur Schouwburgavon4 den, daarna onderling souper int6 gebouw. t 3de dag: 's Middags thé dans®. Gehoorzaal met introductie, 's derling» gecostumeerd bal met soup5 t-ing. De vluchtheuvels. Bij de behandeling van de pb1 verbreeding van den Bijnsbu- werden in den Geifteenteraad of®, ren geopperd tegen de geproK vluchtheuvels. Dat deze bezwaren niet overal worden, blijkt uit de volgende c dentie uit 's Gravenhage: Op verscheidene punten vluchtheuvels aangebracht, Ener meer punten in overweging, nemen is reeds definitief bes.ole» leg van vluchtheuvels over te Faa Kneuterdijk, Prinsessegraebt eri van Meerdervoort bij de Lijsterne Op den Kneuterdijk komen veranderingen. De halten hij de kerk in de Parkstraat zullen

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2