PUROL RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Rechlbank te 's-Gravenhage heeft vonnis wijzende in hooger beroep: vernietigd het vonnis van Mr. Fokker inzake J. B. V. (oy. der Invaliditeitswet) waarbij deze was ontslagen van rechtsver volging, en hem veroordeeld tot f 3 subs. 3 d. hechtenis. Idem het vonnis inzake H. v. Z. veroor deeld tot f 1 subs. 1 dag hechtenis wegens fietsen zonder licht, en hem vrijgesproken. Idem het vonnis inzake A. A. H. (ov. motor- en rij wiel wet f 60 of 10 dagen hechtenis) en hem vrijgesproken. KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor het Kantongerecht had zich te ver antwoorden W. S., terzake, dat hij als be stuurder van zijn door mechanische kracht voortbewogen boot ai het Kanaal, voor een voor hem uitloopend vaartuig, eveneens op dezelfde wijze gedreven, niet voldoende heeft uitgeweken, tengevolge waarvan bei de booten tegen elkander voeren. Getuige M. L., zeide bekl. gesignaleerd te hebben met een stoot op de hoorn om hem te ken nen te geven dat. hij wilde passeeren. Getuige G. S. gaf toe dat voor het pas- eeeren der boot niet voldoende ruimte was, doch zeide..niet gehoord te hebben dat L. signaleerde. Hiertegenover verklaarde A. de G. het tegendeel. Z. i. was er voldoende ruimte otm te passeeren, doch door de zui ging zijn de booten in aanvaring gekomen, zulks was ook de meening van L. Hij be^ weerde dat dit niet zou zijn gebeurd wan neer S. niet full speed was doorgevaren. Dit deed hij om hem voor te blijven. Het harde varen was oorzaak van de sterke zuiging. De ambtenaar achtte het overtui gend bewijs van het ten laste gelégde niet geleverd en verzocht daarom vrijspraak. De kantonrechter vereenigde zich hier mede. C. H. stond terecht dat hij deelen van een gedood, althans gestorven, varken aan wezig had gehad, welke niet van hét keu- ringsmerk waren voorzien. Eisch f 40 of 10 dagen. Vonnis f 30 of 10 dagen hechtenis. M. van D. was ten laste gelegd, dat. hij een varkenshok op 9 Meter van bewoonde "huizen had geplaatst, voorts dat op zijn erf een mestvaalt, was gelegen, die door de onaangename lucht zeer hinderlijk was voor de omwonenden. Getuige A. S. verklaarde van het laatst genoemde veel last te hebben. Vooral hij warm weer was dd stank onverdraaglijk, terwijl de ramen, vanwege de doordringen de atmosfeer niet konden worden openge zet. De ambtenaar bij het O. M. verzocht voor het eerste feit, vrijspraak voor bekl. aangezien bet. een landhok betreft ennie.t als bedoeld in de plaatselijke verordening en voor het tweede een boete van f"2 subs. 1 dag. Vonr.is f 3 subs, 3 dagen hechtenis G. V-, te Boskoop, had als hoofd eener onderneming verzuimd de loonlijst in te leveren bij den Raad van Arbeid te Gouda. G. A.. ambtenaar bij voornoemden raad, bevestigde zijn verbaal doch ver klaarde dat. bekl. niet uit onwil bad ge handeld maar uit onachtzaamheid. Vonnis f 5 of 5 dagen hechtenis. J. de K. was ten laste gelegd, dat. bij zich gras langs den berm van der. weg en toebehoorende aan G de J zonder diens toestemming had toegeëigend Laatstgeu. verklaarde eigenaar van het gewas te zijn. en aan bekl. geen toestemming tot snijden te hebben gegeven. Beklaagde bekende het feit maar zeide. dat de J. toen nog geen eigenaar van het grasgewas was en bij van den heer S. uit Gouda vergunning bad gekregen om het gras af te snijden. Het onderzoek in deze zaak wordt opgeschort tot een volgende, zitting. In overtreding der warenwet stond terecht K. H. terzake, dat. hij een aantal brooden voorradig bad. welke niet voldoende droge stof bevatten. Bekl bekende, doch beweerde dat hij geen meel meer voorradig had om het droge stof gehalte te vermeerderen. Dr. van E.. directeur-scheikundige van den Keuringsdienst, van Waren te Leiden, deelde zijn bevindingen in dit- onderzoek mede, waaruit bleek dat het gewicht dro- <*e stof 440.9 gram bedroeg tegen normaal 480 gram. Bovendien had bekl. reeds twee waarschuwingen ontvangen. De eisch luid de f 150 of 10 dagen. De kantonrechter ver oordeelde beklaagde, gezien zijn finaneiee- -fen toestand, tot een voorwaardelijke hech- tenisstraf van 7 dagen met een proeftijd van 2 jaar. M. van E. had in den Oudendijkschen polder te W ou b r u g g e gejaagd zonder «n het bezit te zijn van de vereischte jacht akte. Beklaagde bekende. Uitspraak f 15 of 10 dagen, met verbeurdverklaring van het geweer. J. K. was verbaliseerd wegens afleve ring van melk van ondeugdelijke samen stelling door toevoeging eener hoeveelheid water. De echtgenoote van Th. H. had ver klaard aan den ambtenaar van den keu ringsdienst. dat zijn vrouw het water, waar mede zij de emmers afspoelde, bij de melk deed. Uit het. deskundig onderzoek bleek, dat de melk 13 pet. water bevatte boven het normale. Het verbaal was naar aanleiiding »an een klacht van den consument. De •mbtenaar van het O. M. vond dat een feechteniastraf een beter resultaat gaf dan een hoogte boete en verzocht daarom een voorwaardelijke hechtenis van 1 maand op •en proeftijd van twee jaar. De Kanton rechter veroordeelde beklaagde tot een geldboete van f 40 subs. 10 dagen hechtenis O. van E., had rich te Leiderdorp In een weiland in jagende houding bevon den zonder in hert bezit te zijn vaD de vereischte jachtacte. Bekl. bekende, doch jraa in de veronderstelling, dat, daar hij Gesprongen HancJon Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes PUROL in Doozen 30.60. SOc» Tube 80c» Bij Apothekers en Drogisten in gezelschap was van twee personen, die wel in het bezit waren van een acte. die geoorloofd was. Vonnis f 25 met inbeslag name van het geweer. In het bedrijf van 0. J. was door een ar beider een drijfriem, loopende van den mo tor naar de riemschijf, met de hand opge legd. Bekl. verklaarde niet aanwezig te zijn geweest en deelde mede dat de voor schriften in zijn fabriek dit. eveneens ver boden. Vonnis f 5 of 3 dagen. D. C. van der W., had in overtreding der politieverordening, regelende de winkel sluiting, 's avonds te half t-ien in zijn win kel verkocht, terwijl 9 uur sluiting verplich tend was. Bekl. ontkende verkocht te hebben, doch zeide met den persoon te hebben afgerekend. Uitspraak f 3 of 3 da gen hechtenis. In overtreding der arbeidswet was ver baliseerd F. B.. terzake dat twee arbeiders na het sluitingsuur van den arbeidstijd nog in zijn fabriïk werkzaam waren geweest, zonder vergunning tot overwerken. Bekl. verklaarde dat het een reparatie van een motor betrof, welke den volgenden morge.n klaar moest zijn. Getuige C. K. ambtenaar der arbeidsbemiddeling zeide., dat voor dergelijk overwerk geen vergunning noodig was tenzij het werk verricht werd door arbeiders boven 18 jaar. Een der arbeiders had dezen leeftijd nog niet. bereikt. Uit spraak f 3 of 2 dagen hechtenis. C. J. stond terecht, in overtreding der arbeidswet, terzake dat 4 arbeiders een half uur voor het aanvangsuur van den werktijd reeds in de fabriek werkzaam wa ren. Dezen hadden het werk, dat. bun den vorigen dag opgelegd was. niet gereed kun nen krijgendaarom had hij ben opgedra gen het werk den volgenden morgen af te maken. Vonnis 4 maal f 2 of 4 maal 2 c'agen hechtenis. W. P. f 5 of 5 dagen hechtenis; G. van der P. f 10 "of 5 dagen hechtenis; S. R. en J. van der A. f 3 of 3 dagen hechtenis; R. H. f 12 of 10 dagen hechtenis; A. Z. f 15 of 15 dagen hechtenis; J. B. f 2.50 of 1 dag hechtenis; C. V. f 4 of 4 dagen hechtenis; J. van W. f 15 of 5 dagen hechtenis; H. A. 2 maal f 6 of 2 maal 4 dagen hechtenis; J. G. O. f 15 of 10 dagen hechtenis; S. van H. f 5 of 3 dagen hechtenis. J. van W. had gevischt met een hengel zonder vergunning van den rechthebbende. Beklaagde verklaarde met. dezen maatregel niet. bekend te zijn. Vonnis f 2 of 1 dag hechtenis. A. G., winkelier alhier had aan derden na het sluitingsuur in zijn winkel sigaren verkocht. Bekl. ontkende dit pertinent. De zaak» werd daarom 'aangehouden'tot een volgende zitting. J. J. F. had gevaren met een motor vaar tuig in een water dat voor dergelijke vaar tuigen is afgesloten zonder vergunning. Bekl. verkhaarde een vergunning te heb ben. Bij onderzoek bleken echter voor waarden hieraan verbonden n.m. een maxi mum snelheid, die door bekl. overschre den waren. Uitspraak f 2 of- 2 da-gen hech tenis. Wegens overtreding van een zelfde feit •T. W. S. te Haz.erswoude f 2 of 2 da gen hechtenis. Botsing fusschen trein en tram bij Leiden. Voor do Haagsche Rechtbank heeft gis teren terecht gestaan de 23-jarige chauf feur G. C. de V. uit Noor&wijk-Binnen, beschuldigd van hot door verregaande on achtzaamheid en onoplettendheid veroor zaken van gevaar voor het stoomverkeer. In den nacht van 23 op 24 Juni j.l. was de bekl. belast mei de bewaking van het kruis punt van den spoorweg LeidenWoerden. In dien nacht is de laatste trein uit de richting Woerden op den laatsten wagen van een electrische tram geloopen, ten ge volge waarvan die wagen omsloeg en de locomotief van den trein derailleerde en in een sloot terecht kwam. Bekl. deelde mede, dat hij een enkele maal belast was me-t de bewaking van het bewuste kruispunt. Een bepaalde instruc tie voor den dienst daar had hij nooit ge kregen. Den eersten keer, dat hij dien dienst móest doen, was hem gezegd, dat hij dengene, dien hij afloste, maar naar de voorschriften moest vragen. Over tele- foneeren naar den brugwachter van het Rijn- en Schiekanaal is bekl. toen niets gezeg.d De president merkte op, dat bekl. den bewjisten avond toch getracht heeft te te- lef on ee ren. Bekl. antwoordde, dat hij zelf de tele foon had ontdekt op één van zijn dienst- avonden. Dat hij verplicht izou zijn ge weest te telefoneeren, was hem echter ab soluut onbekend. Uit zichzelf heeft bekl. dien avond getracht, te telefoneeren, maar hij kreeg geen gehoor. Het was een mistige avond. Bekl. heeft, toen hij de tram hoor de, naar den trein uitgekeken. Hij hoor de of zag echter niets, is ten slotte nog met een oor op de rails gaan liggen, maar ook toen kon hij nog geen naderenden trein hooren. Bekl. heeft vervolgens door mid del van een groen licht de tram beduid dat deze door kon gaan Op hetzelfde oogenblik hoorde bekl. plotseling de lo comotief van den trein; hij heeft toen di rect een rood glas voor het groene gescho ven. Bekl. stond eendge meters voor het kruispunt. Nog ^eide bekl., dat hem mede gedeeld was, dat de laatste trein vermoe delijk ongeveer een kwartier te laat zou zijn. Een twaalftal getuigen werd gehoord. De stoker en. machinist op den trein zagen den tram pas op het laatste oogenblik. Snel remmen kon niet meer verhinderen, dat de locomotief op den laatsten wagen liep. De bestuurder van de tram is door gereden, omdat hij het groene lfoht zag. Het roode licht zag hij pas toen het al te laat was, wel is nog de uiterste snelheid ontwikkeld, maar dat kon de aanrijding niet meer voorkomen. De chef van dienst van de tramwegmaat schappij verklaarde, dat de dienst bij het kruispunt zeer eenvoudig was. De desbe treffende schriftelijke instructie is even wel niet door dezen bekL geteekend. Dat hij er echter wel van op de hoogte was, maakte getuige volkomen op uit de wijze, waarop bekl. gehandeld heeft. Een inspecteur van de spoorwegen vond het een onbehoorlijken toestand, dat deze bekl., terwijl hij de instructie niet getee kend had, met den dienst werd belast en het dus maar aan zijn voorganger werd overgelaten om hem in te lichten. De President: Nu, achteraf is een een voudige oplossing gevonden. De instruc tie is in het wachthuisje opgehanden. Het ei van Columbus I De President merkte nog op, dat bekl.'s lezing dus niet zoo onwaarschijnlijk is. Getuige stelde daartegenover, dat bekl.'s handelen op dien avond er toch op wijst, dat hij wel op de hoogte was. De brugwachter deelde mede, dat in den laatsten tijd nagenoeg niet meer opgeheld werd. Direct, na. het ongeval heeft getuige de telefoon geprobeerd; deze bleek toen niet ovör te gaan. Een andere getuige bevestigde dit nog; er was geen verbinding te krijgen. Het 0. M., waargenomen door nrr. Bau- duin, meende, dat de man, die op het ge vaarlijke punt, waarvan hier sprake is, dienst had, feitelijk geen instructie noodig had. Hij moest zorgen, dat geen twee trei nen op elkaar redeu; dat was zijn taak. Een klein kind kan dat begrijpen. Dal het een mistige avond was, is een verzwarende omstandighed voor den bekl. Nu toch moest hij dubbel opletten om de zekerheid te krijgen, dat er geen trein aankwam, Bekl. wist van het beslaan der telefoon. Hij maakte daar dien avond dan ook* ge bruik van, maar kreeg geen gehoor. Hij heeft toen in plaats van nog eens op te bellen, het groene licht aan de tram ge toond. Bekl tracht zich nu te verschuilen achter de instructie, maar naar spr.'s meening waren hier geen instructies noo dig. De bekl. had hier zijn gezond ver stand moeten laten werken. De toestand, die hier ontstaan is, was uiterst gevaar lijk. De wagen, die omver gereden is, werd geheel verpletterd. Door de tegenwoordig heid van geest van den bestuurder der tram is voorkomen, dat een wagen, waar in zich tientallen personen bevonden, is te pletter gereden. Daaraan is heit te danken, dat deze bekl. zich niet voor een veel ern stiger feit heeft te verantwoorden. Eisch een maand hechtenis. De verdediger, mr. van Ewijck, betoog de, dat alle wachters iets van de voor schriften hadden vernomen, maar geen hunner wist er het juiste van. Zij hebben de klok hooren luiden, maar wisten niet waar de klepel hing. Nu zegt de Officier wel, dat een kind dien kleipel kan vinden, maar pl. meende dat te 'moeten betwisten. Bekl. heeft verschillende keeren getele foneerd maar hij kreeg geen gehoor, daar na heeft hij gekeken, zelfs het oor op de. rails gelegd en ten slotte, ook omdat hij gehoord had dat de trein te laat zou ko men, het gewone licht ontstoken. Wa> had de bekl. nog meer moeten of kunnen doen? Waar ligt hier zijn schuld? Bekl. kan naar pl.'s meening hier geen verwijt wor den gemaakt. Pl. wees er nog op, dat is vast komen te staan, dat de telefoon defect was. Bekl was niet op de hoogte met de instructie betreffende de telefoon. Dat bekl. toch ge tracht heeft zelfs te telefoneeren, zegt niets Bekl. heeft zelf het toestel ontdekt en is uit verveling gaan telefoneeren. Dat zou een kind misschien ook doen Deze bekl. mag aldus pl. niet het slachtoffer worden van een verregaande slof'heid van de tramwegmaatschap pij, zoo als die hier gebleken is. Pl. concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 9 December a.s. SPORT VOETBAL. oioc. haabl. Voetbalbond. Junioren-Competitie. District Leiden. Uitslage-n van Zondag 23 November: E. M. S. II—E. M. S. I 0-4 LeidenLisse 01 Programma voor Zondag 30 November:1 1,15 uur: E. M. S. II-S. J. 0. 2,30 uur: E. M. S. ILisse Beboet de vereeniging Leiden", niet overhandigen ruilformulier, (wedstrijd LeidenLkse) met f 0.50. Boeten moeten binnen 14 dagen na publicatie zijn voldaan. De Competitieleider ItaliëNederland? De Itaüaansche Voetbalbond heeft Zon dag den heer van Zwieteren verzocht den Nederlandschen Voetbalbond mede te dee len, dat Italië er prijs op stelt om Neder land in 1925 in Italië te ontmoeten. DuitschlandZwitserland. De heer J. Mutters zal te StuttgaTt op 14 December den wedstrijd Duitschland Zwitserland leiden. ATHLETIEK. Demonstratie R.-K. Meisjes- en Dames- gymnastiekvereenigingen. In aanvulling op ons bericht van eenige dagen geleden, on tl een en we het volgende aan Sint Jansklokken: In zijn vergadering van 1618 Juni 1924 heeft het Doorluchtig Episcopaat ver boden. dat R.-K. Meisjes- of Dames-gym- nastiekvereenigingen in het openbaar OLDENKOTT's TABAK NOG STEEDS DE BESTE VRAAGT OLDO (licht en geurig) demonstreeren en verklaard, dat het niet geoorloofd is vereenigingen te sitichten of te vormen van R. K. Meisjes, die dan, zonder bisschoppelijke goedkeuring op ha re statuten, toch op de eene of andere wijze in het Roomsch verband kunnen ge bracht worden. Land- en Tuinbouw Veiling te Haarlem op 25 November onder directie van de Coöperatieve Haar- lemsche Groenten en Bloembollenveiling •van Gladiolen 12/op America f 1,70, Augus ta f 2.60. Bar. Jos Hulst f 2.10, Halley f 1.90, Panama f 1.90, Pink Beauty f2,10, Roemv. Kennemerland f2, War f 2.40, Prim. Hermione f 1,70, Prim. Tecla fl.70. Gemengde Berichten De Papandajan in werking. De Kawah Baroe. een krater van den Papandajan (ten Zuid-Westen van Garoet in de Preanger Regentschappen), is momen teel in eruptie. De toestand is tot dus verre niet angstwekkend. Gezonken. Gisterenmiddag is te Gorinehem het met 20 ton zand gela-den aakje Arnolda, eige naar-schipper H. Vosmeer te Vreeswijk, gezonken. De deining, veroorzaakt door het voorbijvaren van d6 bovenboot Crescendo 3. deed het scheepje volloopen. De schipper wist zich te redden. Het scheepje is niet verzekerd. Het motorongeluk te Amsterdam, Naar dij vernemen, is de hee.r Sijbrandts. die Maandagavond in de Raadhuisstraat té Amsterdam met zijn motorrijwiel tegen een wagen van lijn 17 opreed, gistermorgen in het Binnengasthuis overleden. Door de tram overreden. De tram die om kwart over drie gisteren middag uit Den \Haag naar Delft vertrok, heeft op den Haagweg een heer en een dame overreden. De beide voetgangers stonden aar op de rails te wachten op een autobus en keken in d© richting van Delft, zoodat zij de tram die achter hen aankwam niet waarnamen. De bestuurder van den autobus, die het gevaar zag trachtte met handgebaren hen te waarschuwen, maar zij bleven op hun plaats. De tram wierp eerst des heer tegen den grond, zonder hem te overrijden. Hij was echter zoodanig aan liet hoofd gekwetst dat, hij bewusteloos bleef liggen. De dame werd door den stoot in den sloot langs den Haagweg geworpen. De twee ongelukkigen zijn binnengedra gen in de villa die zij kort te voren verla ten hadden, Dr. Waszink was spoedig daar om hulp te verkenen. (D. C.) Door een stier op de horens genomen. De 26-jarige knecht H. B., in dienst bij R. Mulder te Glimmen (Gr.), is in den stal door een stier op de horens genomen en gedood. Fabrieksbrand te Oistërwijk. Te Oisterwijk brak Maandagnacht om streeks half drie brand uit in de lijmstoke- rii van den heer H. C. Door den sterken Z.W. wind breidde bet vuur zich spoedig uit: de vlammen von den gretig voedsel, omdat het een oud per ceel betrof, grootendeels uit hout vervaar digd. De gemeentelijke mot'orspuit was spoedig ter plaatse, doch vermocht, hoewel ze overvloedig water gaf, het vuur niet bin nen korten tijd te stuiten. Het gebouw waarin zich verschillende afgewerkte stoffen bevonden, brandde vrij wel geheel uit. De schade kon nog niet worden vastgesteldhet gebouw was ver zekerd. Omtrent de oorzaak tast men in het duister; bekend is echter, dat, in het gebouw zelf een kachel branddp Terecht. De gymnasiast Bink, dip sedert Zondag avond vermist werd, is blijkens een tele gram van zijn vader aan den commissaris van politie te Tiel, te Nijmegen aangetrof fen. Een oplichter. Men meldt, uit Hengelo aan de ,.Msb.": Van officieele zijde uit, Lcmberg is be richt gekomen omtrent, den Russisch en ..priester", die zich aan de St.. Lambertus- parochie vervoegde. De letterlijke tekst is: ,.Die mijnheer Bodewijk is, zooals ik U geseind heb geen R. K. priester en vanzelf geen Archiemandriet. Hij heeft, al veel kwaad gesticht. Zou ik U mogen verzoe ken om een waarschuwing in de couranten te plaatsén, want, men weet niet wat hij nog van plan is." Inbraak. In de Haarlemmermeer is weer een inbraak gepleegd, nu bij een landbou wer aan den Aalsmeerderweg. Maandag nacht. Er zijn ©enige gouden voorwerpen ge st-olen. Een sigarendief aangehouden. De sigarenhandelaar H., te Kcrkrade, be merkte reeds langen tijd. dat, hij sigaren en sigaretten n't zijn winkel miste. Hij ha-d vermoeden op een bepaald, persoon en waarschuwde de politie. Een rechercheur stelde zich verdekt, op in den sigarenwinkel evenals de heer H. zelf. Toen beiden gertf men tijd in hun schuilhoek hadden gezeten kwam de verdachte persoon binnen, dj. een doosje sigaretten kocht en betaald, met een bankbiljet. Terwijl de dienstbod naar boven ging. om geld te wisselen, j de dief verschillende kisten sigaren e sigarettendoosjes uit den winkel en stopt, daarmee een door hem meegebrachte kol fer vol. Toen hij vertrekken wou om zooalj hij zei naar Heerlen te gaan, sprong d, heer H. te voorschijn evenals de recher. cheur. De dief de 23-jarige A. S., .beeft bi kend nog meer diefstallen ook met, braak i hebben gepleegd in de gemeente. Hij ston op wachtgeld als wachtmeester der arfjj. lerie. S. zal ter beschikking van de jus tit te Maastricht worden gesteld. Een raar heerschap. Op last van de justitie is in het paleii van justitie te Arnhem gearresteerd de bJ, de bij de rechbank aldaar P., wegens frac- du-leus© handelingen. Hij zou beklaagdei bewogen hebbeft" hem geld te geven, vooi. gevende, dat, hij zijn invloed zou kunnei aanwenden te hunnen gunste. Een bruiloftsmaal in beslag genomen. De keurmeester van den Vleeschkeurinj dienst in 'het, district Edam heeft een derzoek ingesteld naar het slachten zond vergunning. Bij den veehouder C. S. had men succei Nog voor tot huiszoeking werd overgegaan bekende S. eenige varkens zonder vergi® ning te hebben doen slachten. Het bleel dat deze dieren door den slager uit Oos huj^en waren geslacht. Tegen deze personen is proces-verba* opgemaakt. Aan dit geval is nog een tragische zij verbonden. De knecht van S. had ter ge genheid van zijn 12}4-jarig huwelijksfee een der varkens ten geschenke gekregen Het gelukkige echtpaar dacht hiervan et1 heerlijk bruiloftsmaal te hebben. In plaa daarvan kreeg men echter de ambte-nare op visite, die het vleesch in beslag namei Het zal echter, indien het goedgèkeu wordt worden teruggegeven. BuitereS. BericEiteii Brand te Londen. Een hevige brand heeft gisterenmorgei vroeg gewoed naast het gebouw van British Empire Club in Yorkstreet te Loi den. Het vuur drong door tot de boven* ning..Een vrouw is in de vlammen omgeko men, terwijl 10 anclere personen met brand wonden naar het ziekenhuis werden bracht. Een tragisch protest. Te Szatmar (Hongarije) heeft de politi een griezelige ontdekking gedaan. Dri jeugdige zusters Julia, Elisabeth en ria Oswath. die na den dood van haar der een zaak in lederwaren dreven, werdc dood in haar huis gevonden. De lijken der drie meisjes, in rouwjapo Den gekleed en met zwarte hoeden op zwarte handschoenen aan, hingen n; elkaar aan den zolder. De drie ongelukkige zusters hadden zie zelf van het leven beroofd, naaT vermoe wordt, omdat zij een aanzegging hadde gekregen om liet, huis, waarin zij woondei te ontruimen. Diamantendiefstal. Een Antwerpsch diamanthandelaar heel aangifte gedaan van de verdwijning meer dan een millioen aan diamanten, hij in een banksafe bewaard had. Een onderzoek is ingesteld Gevaarlijk bandiet gearresteerd. Een bericht uit Montreal meldt: Zich uitgevende voor een rijken philai troop kocht. Korelz in werkelijkheid internationale bandiet, een groot landhui nabij Liverpool (Nieuw Schotland), werd lid van de Halifax-jachtclub en veel deel aan het maatschappelijk leven dit district. Toen hij Zondag in de plaatselijke k< den dienst bijwoonde, ontdektp iemandi vermomming. Koret-z werd gearresteei beschuldigd van het plegen van fraude Amerikaansche mails. De gepleegde frai zou ruim VA millioen dollar bedragen. Twee assistent-districtsattorney's die Chicago kwamen om hem te identifiee; verklaarden, dat Leo ICoretz eigen' Lou Keyte heet en één der gevaarlijl bandieten van Amerika is. De Eiffeltoren. Voor de vijfde maal sinds de tentoons ling van 1889 is de Parijsöhe E'iffeltc geheel overgeschilderd. Honderd arbeit hebben daartoe 40.000 werkuren noodig bad. terwijl er. ten einde den toren in nieuw kleed te steken. 30.000 Kg. verl gebruikt. Ditmaal is het, gevaarte geel gevi Volgens deskundigen is deze verf uiti .kend tegen weersinvloeden bestand veel langer houdbaar dan vorige verflaj De laatste beschildering heeft 12 j* .gehouden". De kleur er van was grijs. Wembley wordt in 1925 heropend. Thans wordt officieel bevestigd, dat Wembley-tentoonstelling in 1925 her opt zal worden. UIT BE «miGEWSBaG ALPHEN AAN DEN RIJN Politieverhooren. Het Weekblad het Recht schrijft onder bovenstaan! ttiel het volgende: In verschillende bladen lezen wij een een plaatselijk blad overgomen bericht trent de wijze, waarop twee verdacb zouden zijn verhoord door den coming ris van politie te Alpi en. Wij zullen a- minst de juistheid van dit bericht aan- men; integendeel: wij hopen van harte de ongerustheidcrisis zal kunnen vastgesteM. Doch een ernstig onderzo?» noodzakelijk. Toont dat onderzoek

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4