hoest:/ Is U- [Als Doos 60"90ck Bij Apolhen Drocjisfen. •j[ Het hooge water. De Veerstraat te Grave is nog .over- itrnomd en de pont opengebroken. De over tocht geschiedt per motorboot en veerpont Daar de brouwerij. Uit Nijmegen wordt gemeld: Sinds haar lioogsten stand in deze hoogwater-periode as de Waal ruim anderhalve Meter geval- len. De Waalkade is thans vrij van water. Uit Lexmond wordt gemeld: De Lek valt thans snel, in de laatste 54 uur 58 c.M. De zomerkade is weer richt- baar. Binnen enkele dagen kan dus de wa- f terstand weer normaal zijn. i 00 millioen ste ene n verloren, i Door het hooge wate,r zijn op de Gelder- iehe steenovens langs Waal en Rijn van l (Nijmegen tot Lobith bijna 15 millioen stee- pen verloren gegaan. Van. de geheele Ne- derlandsche jaarproductie op de steenfa brieken langs de oevers van de groote ri- Tieren wordt het. verlies aan steenen ger- •chat op 50 millioen. Volgens deskundige i (raming zou de schade 1 millioen guide® be- dragen. Een hartelooze moeder. Te Nijmegen is aangehouden de wed. M. uit. Maastricht, die eenige maanden ge- leden haar woonplaats verliet en 5 mir.der- jarige kinderen onverzorgd ackterl-9t ij Dievenbende gearresteerd. t Men meldt, uit Teriborg aan de ..Msb": Door de politie alhier zijn vier individuen aangehouden en ter beschikking van den Officier van Justitie te Arnhem gesteld, die gemimen tijd alhier de omstreken on- j veilig maakten door allerlei diefstallen: j aardappelen, kippen, wasohgoed, enz., alles was van hun gading. Ook aan inbraken Diaakten ze zich schuldig en van een 'hun- Per is reeds bewezen, dat hij medeplichtig j 5s aan een inbraak bij den bakker H., te Sil volde gepleegd. Verder is alhier en te fUlft een groote partij waschgoed. van diefstal afkomstig, opgespoord. Nog 'n aan- tal arrestaties worden verwacht. J Vee gestolen. J. Gisterennacht, zijn te Eilsum (Oostfr.) tan één landbouwer 3 koeien en 54 schapen uit het. land gestolen. Men gist. dat de die- xen over de Nederlandsehe grens zijn ge bracht. Vuurwapenen. In het oosten der prov. Groningen wor den door tal van inwoners, tegen het ver bod in allerlei vuurwapenen, revolvers enz. uit Duitechland ingevoerd, die tot dusverre niet zijn ingeleverd. De burgemeester van Onstwedde, heeft, nn den ingezetenen aan gezegd alle wapenen voor 1 December e.k. in te leveren ten gemeentehuize. Kwakzalverij. Eenige® tijd geleden vestigde zich te Be verwijk iemand, die geneeskruiden enz. ver kocht van een vennootschap Herbora, zoo het heette met een geneesheer. De politie, die de zaak niet al .te best vertrouwde, hield een oogje in het zeil en hield enkele personen, die er een bezoek hadden ge bracht, aan. Het bleek, dat voor consult f 2 tot f 3 in rekening werd gebracht. Ande re patiënten verklaarden lichamelijk te zijn onderzocht, waarna eveneens geneesmidde len werden verstrekt. De politie onder vroeg nu den Heibora-man zelf. die ver klaarde. dat. de geneesheer op dit oogen- blik niet aanwezig was en bekende een vrouw te hebben onderzocht. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op en nam den voorraad geneesmiddelen !n beslag. En deze was niet gering. Er wa ren groote en kleine flesschen voor allerlei kwalen, doozen en kleurige pakjes met kruiden en nog veel meer. De vennootschap Heabora- ia nog onlangs door de rechtbank "veroordeeld, wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde en de artsenij kunst. Een gemeente zonder schuld. De gemeenteraad van Och ten heeft be sloten de thans nog bestaande gemeente- schuld geheel af te lossen, welke aflossing Maandag jl. geschied is. De koffie der raadsleden Als de raad van Kortenhoef een paar punten der agenda heeft verwerkt, komt de veldwachter binnen en vraagt of de heoren een kopje koffie wenschen. De voorzitter merkt op, dat in de vorige Kitting besloten is om een kopje koffie te drinken als de vergaderingen zoo lang duren. De heer van Zanten weet van zulk een besluit niets af en kan het niet goedkeuren dat koffie voor rekening van de gemeente Tcordt genoten. De voorzitter: Ja, maar *t kost De veldwachter zegt dat de koffie gezet is en juffrouw de Ridder er op gerekend beeft. Wordt er nu geen koffie gedronken, dan lijdt juffrouw de Ridder schade. De heer van Zanten: Geef mij maar een kop koffie voor eigen rekening De voorzitter: Mij dan ook maar. De heer Voorn: Wat anders kan je niet krijgen, hé! Nou, geef mij dan ook maar koffie. Alle leden, mitsgaders de secretaris, be stellen koffie en als de veldwachter zo heeft geserveerd wordt overgegaan tot behandeling der gemeentebegrooting. Als de arbeid genoegen wordt De heer L. G. A. Coremans, lid van den gemeenteraad van Rotterdam, heeft den volgenden brief aan den burgemeester dier gemeente doen toekomen: Edelachtbare heer! Ik wenschte in de eerstvolgende openbare vergadering het volgende nader toe te lichten: Nieuw reglement voor loon- en arbeids- voorwaarden voor de gemeente Rotterdam. 1 opgedragen door de Nederl. Rapa:lle I Slaalspartij. i Art. 1. De arbeid is als genoegen te be schouwen en uitsluitend als tijdverdrijf op te vakten. Iedere inspanning is verboden en wordt met onmiddellijk ontslag ge straft. Art. 2. Het begin van den arbeidst jd wordt aan den werkman zelf overgelaten. Voor den aanvang van het werk worden koffie thee, boter en kadetjes beschikbaar gesteld. Ar.t. 3. Iedere arbeider behoort In onbe rispelijke kleeding met boord en das te verschijnen. Het dragen van schoenwerk met doorgesleten zooien en scheeve hak ken is streng verboden. Bij eventueele ..dal las" Is de gemeente verplicht, dadelijk in ite grijpen en haar arbeider naar de laat ste mode op maat vervaardigde kleeding gTatis te verstrekken. Art. 4. Iedere arbeider ontvangt het minimum-loon f 10 per dag met vrijen kost, sigaren en bier. Jubilarissen, d w.z. arbeiders, die meer dan 1 jaar bij de ge meente werken, hebben recht op vervoer per automobiel van en naar hun werk. Art. 6. Van 910 is hert ontbijttijd en wordt er koffie, room, eieren, zalm, enz geserveerd. De gemeente is verplicht, dit alles precies na te komen. Art. 6. Gedurende den werktijd mag er gezongen en gefloten worden. Wordt er een volkslied of populaire straatdeun gezongen, dan is iedere arbeider verplicht, naar krachten mede te zingen. Art. 7. Van 12—2 wordt het middag maal opgediend en naar het seizoen wor den spijzen als gans, hazepeper, enz., op gediend. Bovendien ontvangt iedere ar beider 8 liter bier. Ook is er dansgelegen heid, met de daarvoor beschikbaar ge stelde jongedames. Art. 8 Van 24 uur wordt koffie ge dronken met daarbij te presenteeren koek jes en gebak. Art. 9. Om 5 uur wordt „afgenokt en koude schotels voor afscheid aangeboden. Bij het verlaten van de werkplaatsen is de opzichter of chef verplicht, iederen werk man de hand te drukken en in naam van de gemeente rijn besten dank uit te spre ken voor de opofferende vlij.t bij den ar beid betoond. Buitenl. Berichten Builenpest In Britsch-lndië, Beeds meer dan 4000 slachtoffer a. Een ernstige epidemie van builenpest is in Trimulgherry (Britschr-Indië) uitgebro ken, Er rijn reeds meer dan 4000 slachtof fer», waaronder Engelsehe militairen. Door eer» trein gedood. In Beziere (Fr.) zijn Dinsdag jl. vier per sonen, die. om naar een vliegdem on stratie te kijken, op een spoordijk waren gaan zit ten, door een trein gedood. Veerboot omgeslagen. Bij Metz is tengevolge van het hooge water op een zijtak van de Moezel een pont met tien werktuigkundigen omgeslagen. Vijf hunner zijn verdronken. Botsingen tusschen negers en blanken. Ongeregeldheden te Daanville (Kentucky) liepen, naar een Exchangetelegram uit New-York luidt, op ernstige botsingen tus schen blanken en negers uit. Een kleine troepenafdeeling houdt met machinegewe ren de wacht bij den ingang van een afge sloten terrein, waarop zich een 300-tal ne gers bevinden, die daarheen gevlucht zijn voor een in dolle woede onsteken menigte blanken. Naar verluidt, zonden de negers een blan ken employé van de ploeg vermoord heb ben. die werkzaam is aan den Dix-River dam. De barakken van de negers werden bestormd en brand gestoken. Ongeveer 20 negers werd ge.wond, terwijl er ook eeni- gen gedood zijn. De commandant, van bet bewakir.gs-deta- cbement beeft dringend versterking aange vraagd. Russische postzegelrwendel. De postzegelkenner Jaeger te Libau heeft een waarschuwing 'gericht tot de postzegel verzamelaars in alle landen om op hun hoede te zijn met het koopen van Russische postzegels. De heer Jaeger heeft namelijk bericht uit Moskou ontvangen, dat de bolsjewistische, regeering een postzegel-monopolie in bet leven heeft geroepen, hetwelk ten doel heeft. Engelsehe en andere verzamelaars „gelukkig" te maken natuurlijk tegen ruime betaling! met- eindelooze series „zeldzame en Blechts in beperkte uitgiften verschenen" bolsjewistische postzegels. De heer Jaeger deelt, mede, dat. het- post zegel-monopolie Engeland en Amerika als de beste afzetgebieden voor deze uitgiften beschouwt en dat er weldra kantoren, in dienst van het monopolie, zullen geopend worden in Londen New-York en Parijs.^ Men verwacht, dat de Russische regeering groote winsten zal maken met dezen mono polie-zwendel. Er zijn thans in Rusland acht nieuwe series ..zeldzame" postzegels in voorbereiding, welke zegels ook voor com munistische propaganda-doeleinden be stemd zijn. Het St. Bernardklo.oster. Voor eenige weken is reeds medegedeeld, dat het bekende klooster in de Alpen de, gastvrijhid en liefdadigheid gaat beperken en een hotel gaat inrichten, naast het kloos ter. waar de ontvangst, van gasten op den gewonen commereieelen grondslag zal plaats hebben. Naar aanleiding hiervan merkt een dominee. Roger Bornand, in het Zwitsersche dagblad. ,.Eveil" het volgen de op: „Indien de monniken van den St. Ber nard eiken dag het aantal gasten en tou rist en. dat bij hen at of sliep, hadden, ge publiceerd en het bij de collecte ontvangen bedrag, dan zou ons menschdom zich ver nederd voelen en beschaamd. Het was er, van de meerderheid der bezoekers, geloof ik. de meest onweersprekelijke uitbuiting van liefdadigheid en vrijgevigheid. Dezelf de personen, die in een berghotel of zelfs elders 10 en 20 francs betaald hadden voor hetgeen men hun bood. achtten het onthaal vaak vereffend door een paar sous in de bescheiden en bijna veiborgen offerblokken :e werpen. De traditie van gastvrijheid blijkt, gelijk reeds tien eeuwen, gehandhaafd voor onver mogende pelgrims en reizigers. Maar om aan de tijdelijke behoeften van alle touris- ten te voldoen, zou men oneindig rijk moe ten zijn. De vrijgevigheid heeft haar gren zen de monniken van den grooten St. Ber nard hebben moeten besluiten dit te beken nen. Maar zij verdienen de dankbaarheid en de bewondering van al degenen, die zich weten te buigen voor den luister van christelijke liefdadigheid! en onbaatzuch tigheid. UIT DE OEÏEGEVIÜG VEUR. Gemeenteraad. Maandag 10 Nov. des avonds te 7 uur kwam de raad der gemeente Veur in open bare vergadering bijeen. Voorz. Burg. W. Keijzer, Secr. H. J. v. Delft. Aanwezig alle leden, behalve Blonk .v- van w*€n bericht van verhin dering is ingekomen. 1. De Voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, dat Veur niet met Den Haag zal worden geannexeerd. Een schrijven van Min. van Onderwijs, dat aan de gemeente over 1921 een bedrag van f 50 te weinig is uitbetaald. Bericht van goedkeuring van de af- en overschrijvingen. Verslag Dir. openbaar Slachthuis 3e kwartaal 1924. etc. De Voorz stelt voor deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. De heer Nieboer zegt, dat velen met hem zijn teleurgesteld, dat Ged. Staten Veur niet; hebben willen an- nexeeren; de gehouden stemming heeft toch aangetoond, dat bijna allen voor an nexatie waren en hij kan niet begrijpen, dat Ged. Staten hièrmede geen rekening hebben gehouden. Hij stelt voor een Commissie uit den raad te benoemen, die zich tot Ged. Sta ten zullen wenden en mocht dit geen re sultaat hebben, dan zich tot don Min. v. Binncnl. Zaken te wenden en anders aan de Tweede Kamer een schrijven te rich ten, want hij en reien meenen. dat Veur njet meer te redden is Het voorstel van den heer Nieboer wordt niet ondersteund. De Voorz. zegt, dal er verschillende ge meenten zijn, die wel geannexeerd worden al verzetten zij ex zich tegen; wij komen nu en ons willen ze niet hebben. Hij heeft verschillende geruchten gehoord, doch of ficieel zijn ze nog niet en stelt daarom voor deze zaak aan B. en W. over te la ten; deze zullen er terdege aan werken. De heer de Koning wilde ook over de annexatie spreken; ,hij had zeer gaarne het voorstel van Nieboer ondersteund, doch vond dit niet den besten weg. Spr. zou nu voor de vereeniging van Stomp- wijk en Veur wel iets voelen. De beer Nieboer wil gaarne wachten tot de uitspraak van den gemeenteraad van Stompwijk komt. Hierna worden de stuk ken voor kennisgeving aangenomen. 2. Vaststelling Gemeente-begrooting, dienst 1925. De Voorz. opent de algemeene besehou- wingerï. De heer de Koning, het woord verkrij gende. vraagt, waarom ieder lid de be grooting niet wordt thuisgestuurd om deze voor de behandeling eens te kunnen be- studeeren; hij zou wenschen, dat ieder jaar een begrooting etc. werd gegeven ook al moest dit met eenige kosten gepaard gaan. Hij spreekt vervolgens over den Gem- Ontvanger, over het Ealaris. en over het uitwonen van den gem-ontvanger. Spr. zou het toch web erg vinden, dat, wanneer de raad van oordeel is, dat zij dit niet gewenscht acht, hij dan toch zou gaan. Spr. wil bij de Wed. Bóon een aanplak bord geplaatst zien. daar dit juist een ge schikte plaats is en daar dit zeer het be kladden en verven van muren zal tegen gaan, vooral bij verkiezingen, en hij ver zoekt B. en W. dat hier wel degelijk toe zicht op zal gehouden worden. Hij vraagt B. en W., of niet een politie- - verordening kan gemaakt worden tegen het haTde rijden in de Damstraat, daar dit met het oog op de scholen een zeer gevaarlijk punt is en wijl aan de thans daar geplaatste borden geen aandacht wordt, geschonken en er onvermijdelijk on gelukken moeten gebeuren. Ook is spr. van meening, dat de melkhandel op Zon dag eenigszins zal moeten worden tegen gegaan want dat dit nu toch al te erg is, daar bijna den geheelen Zondag deze men- schen met wagens, fietsen, etc. langs de straat sjouwen. Hij vindt den Zondag toch een dag van rust. Hij stelt B. en W. dan ook voor een regeling met de melkboeren to treffen. Hij vraagt ook naar een uitbreidings plan der gemeente, opdat, wanneer het noodig mocht zijn, dit dan gereed was. Zijn meening over annexatie heeft hij straks reecis gezegd. De Voorz. belooft den heer de Koning, dat voortaan allen een begrooting etc. zullen thuisgestuurd krij- gen. Wat den Gem-ontvanger betreft B. en W. hebben een afschrift van de uitspraak van den raad aan Ged. Staten opgezon den en kunnen er meer niet aan doen. Hij kan echter wel medeaeelen, dat het met den Gem.-ontv. niet zoo is. als de meesten denken en zou daarover in een geheime 'ergadering veel kunnen zeggen en is vol gaarne bereid dit ook te deen. Ook zal door B. en W. een goed publi catiebord geplaatst worden, indien dit bij de Wed. B. een goede plaats blijkt te zijn. De Voorz. is het ook met den heer de K. eens, dat het -aan de Damstraat een onhoudbare toestand is- geworden en B. W. zullen dan ook zoo spoedig moge lijk den raad voorstellen een politieveror dening te maken, dat. daar met niet meer dan 10 K.M. mag gereden worden. Laat het dan maar eens proces-verbalen rege nen. aldus de Voorz. Wat -de melkboeren betreft, ook hier over zal hij in de Webhoudersvergadering spreken om b.v. tot half 10 of 10 uur met. melk te laten venten, doch niet langer. Ook aan het uitbreidingsplan der ge meente wordt, de volle aandacht geschon ken en spoedig zullen B. en W. komen bij den raad om machtiging een plan te doen maken. De heer de Koning dankt den Voorz. voer de verschillende toezeggingen. Wat den gem.-ontvanger betreft, hierover zal hij zeer gaarne in geheime vergadering de meen ing van den Voorz. hooren. Alsdan verkrijgt de heer Nieboer het woord. Allereerst wil hij iets zeegtn c de plakborden en het bekladden en be smeren van muren; hij meent, dat, wan neer zijn partij (S. D. A. P.) iets opplakt, dit door de Christ, partijen wordt afge scheurd en dat dit kv.aad bloed zet en ook de hoofdoorzaak is, dat met verf en kalk gesmeerd wordt. Tot de begroot ing komende, is hem hier uit gebleken-, dat de toestand niet beter geworden is; de gem. gasfabriek en.- de hooge uitgaven van het bijz. onderwijs zijn wel de hoofdoorzaken, waaronder wij niet zoo spoedig uitkomen. Hij had gehoopt, dat de belastingen hadden kunnen verlaagd worden; dit kan echter niet. Nu was door hem in de Vrijdag gehouden vergadering voorgesteld het gas en electriciteit te verlagen, om het den mensehen toch ©en beetje drage lijk te maken, doch ook dit voorstel is verworpen en wij zullen moeten afwach ten. Ook de forensenbelasting vindt hij een onbillijke zaak, doch zal straks bij de behandeling der begrooting hierop terug komen. L it. het verleden van het -afgeloo- pen jaar, is spr opgevallen, dat- enkele der leden van rechts het er op gezet heb ben om alles, wat van rood komt, tegen te stemmen. Hij is van meening, dat dit toch verkeerd is en wil vragen, of hun voorstellen dan niet goed waren. Hij klaagt ook over het Armbestuur en zegt, dat- de menschen nog steeds bij hem komen klagen. Wat de werkloosheid betreft, hij vindt deze posten te laag en zal straks hierom trent nog met. een voorstel komen. Hij heeft nog opgemerkt, dat door Ged. St. dikwijls veel bemerkingen zijn ge maakt en raadt aan, dat hierop toch goed gelet zal worden. De Voorz. antwoord, dat het niet de schuld is van B. en W., dat de verlaging van den gae- en electr -prijs door den raad verworpen is; trouwens dit is nog in onder zoek bij Ged. St. B. en W. waren geens zins tegen verlaging, ze wilden de men sehen ook wel dit genoegen doen, doch zij meenden, zoolang de zaak van ophef fing of verkoop hangende was, het zoo te moeten laten. Wat de forensenbelasting betreft; de Voorz. vindt dit voor deze gemeenten ook een onbillijke zaak en reeds is hier door den Voorz over gesproken. Op de eerst volgende wethoudersvergadering zal er over gesproken...worden om naar den Min. van Fin. te gaan, dat deze belasting voor deze 2 gemeenten wordt opgeheven. De- Voorz. spreekt met lof over het Armbestuur; men moet niet terstond allo klagers te woord staan en steunen. Er zijn mensehen, die steeds klagen en blijven klagen en wien het niet gemakkelijk naar den zin te maken is Voor de werkloosheid, aldus de Voovz., mogen geen grootere bedragen worden uitgetrokken, Spr. verklaart, zoodra dit weer begint, de beroepswerkloozen uit te schakelen. W^at de bemerkingen van Ged. St. be treft, zegt de Voorz., dat hierop toch niet al te erg gelet moet worden, daar het dingen zijn, die meestal niet de moeite waard zijn en er dikwijls zooveel wijzi gingen komen, dat niet juist direct er aan gedacht wordt deze te veranderen. De heer Nieboer is het niet >n alles eens met den Voorz., doch zal zco dadelijk bij de behandeling nader spreken. De heer Meijer antwoordt via den Voorz. aan den heer Nieboer, dat de R. K. fractie nooit zal stemmen tegen voorstel len van rood wanneer deze ook maar eenigszins aanneembaar zijn. Ook hij zou voor verlaging gas- en electr.-prijs zijn, indien de zaak van verkoop of opheffing der gasfabriek niet hangende was, doch wil nu eerst de zaak afwachten. Alsdan wordt de begrooting in behande ling genomen. Allereerst wordt een opmerking ge maakt over het salaris van den gem.-ont- vrnger en de heer Nieboer vraagt hier omtrent het woord. De raad gaat alsdan ©enigen tijd tot geheime zitting over, na heropening doet de Voorz. het volgende voorstel: do raad, gehoord de besprekin gen en de toelichtingen door den Voorz,, vindt het geen bezwaar, dat de gem.- ontv. voor 1 of 2 jaar buiten de gemeente woont. Wordt met alg. st. aangenomen. Dan wordt do begrooting snel afgehan deld, terwijl natuurlijk hier en daar op merkingen worden gemaakt. De heer Nieboer stelt voor presentie geld raadsleden te stellen c»p f 2.50, welk voorstel wordt aangenomen met 3 st. voor en 2 tegen. De heer Nieboer wil, wat de post. brand- bluschmiddelen betreft een motorspuit aanschaffen, daar hij zich zoo niet verant woord acht. De Voorz ontraadt dit ten zeerste en ook de overige leden zijn niet voor aanschaffing. De heer Nieboer geeft dan in overweging zich .aan te sluiten en lid te worden van den Brandweerbond. De Voorz. zal onderzoeken, wat dit ia en zoo dit goed is,0zaLhij den raad machti ging vragen zich bij dezen bond aan te sluiten. De heer Nieboer bepleit nog de noodza kelijkheid van de aanstelling van school artsen. Ook do heer Meijer zou dit wen- sehelijk vinden; mocht dit hier niet gaan, dan een regeling met Voorburg en Rijs wijk te treffen om voor gezamenlijke re ¥©ar v/ sue is een welluidende stem van groot be lang. Gebruikt daar om vóór het zingen en spreken de ver- frisschende WYB£i3T \TflBLET?ÊW Groote doozen 65 Ct kening een arts aan te stellen. De Voorz zegt onderzoek toe. Bij den post onderhoud straten en plei. nen, zegt de heer de Koning dat bihet bestraten der Damla-an zeer ohoordeellcnn- .dig gewerkt is en slecht materiaal is bruikt. Hij keurt de hooge loonen af. die hierbij verdiend zijn en vraagt, of B. en W. bij een volgende gelegenheid hierop toezicht willen uitoefenen. De heer Nieboer wil de posten Araihe- stuur en werkloosheid nog verhoogd heb. ben. De Voorz. zegt echter nu niet gaan verhoogen Als zij te kort komen, kunnen zij toch altijd nog aankloppen Hiermede gaat de heer N. accoord. De Voorz. deelt nog mede, dat het schoolgeld voortaan iedere week betaal! kan worden per bonnenstelsel; de ouden krijgen dan één bon iedere week, en op het einde der 3 maanden, kunnen zij met deze bonnen hun belasting betalen tegen afgifte der bonnen.. Na nog eenige besprekingen enz. wordt de geheel© begrooting z. h. st. aangeno- men. 3. Verzoek subsidie Pluimveetenloon. stelling De Voorz. deelt mede. dat. een verzoek is ingekomen om f 25 subsidie en het be. schikbaar stellen van eenige medailles B. en W. stellen voor hierop afwijzend te be. schikken. De heer Nieboer zegt, dat Rijswijk Voorburg ook f 25 geven, en dat wij nu toch ook wat geven moeten; bij wil dan een medaille beschikbaar stellen. Wordt z. h. st. aangenomen 4 Verlenging loopende kasgeldleening. Woi-dt goedgekeurd, doch de heer Nie boer vraagt er aanteekenang van te ma. ken, dat hij er tegen is. 5 Wijziging legesverordening (jachtac- ten.) De Voorz. deelt, mede, dat juist do Kon, goedkeuring is ingekomen op het raadsbe sluit 'om de leges voor jachtakten te bren- gen op 30 en nu krijgen B. en W. weder bericht, dat de leges kunnen verhoogd worden tot 50 B. en W. stellen nu voor wederom 50 te heffen, welk voorstel z. h. st. wordt aangenomen. 6. Verder voorkomende zaken. De Voorz. deelt mede. dat er een kwestie hangende is met den vroegeren lantaarnopsteker, die beweert van eenige jaren terug te wei nig te hebben ontvangen en inderdaad schijnt dit ook zoo te zijn. B. en W. stel len voor alsnog f 75 te betalen. Aangeno men. Alsdan komt nog ter sprake de winkel sluiting. De Voorz. zegt, dat momcnied de heer Scholtes beschuldigd wordt unfair te hebben gehandeld en hij wil hiertegen protest aanteeker.en en verzoekt de pen dit- duidelijk te vermelden; daar de heer Scholtes alles heeft gedaan wat hij kon en zeer zeker voor zijn correcte wijze van handelen grooten lof verdient Er schij nen hier echter reuzen bezwaren te be staan de verordening op de winkelsluiting te handhaven, doch de Voorz. laat de be slissing geheel aan den raad over en wil dan ook het gevoelen der heeren wei ecia hooren. De heer Meijer zegt, dat het hem aan genaam is, dat hij hierover spreken kan en verklaart, dat de heer Scholtes geens zins unfair gehandeld heeft, doch de zaal! op correcte en juiste wijze heeft belian- deld. Hij is echter van meening. dat geheele opheffing der verordening hel beste is- De heer de Koning is het volkomen uiel den heer Meijer eens. De heer Schollei is te correct om oncorrect te handelen; ook hij is voor opheffing der winkelslui- ting. De heer Nieboer vraagt, of algeheeli vrijheid gegeven wordt, daar hij dit wd gevaarlijk vindt, daar men dan last «I krijgen met de café's, die ook gcalotei moeten worden. Hij zou 10 uur sluiten ü#1 ter vinden. De Voorz. wil nu echter graag u;:s daar het op het oogenblik requealcii ré gent en hij er veel lost mee heeft; Be haalt een vermakelijk voorbeeldje hoe j l. Vrijdag om pl m. 9 uur een bij hem aanbelde, of bij B.v.p. zijn mocht laten knipjien. omdat de kapp| het niet meer doen wilde. De wethoiuU-'i bepleitten ook de opheffing der wirnM sluiting De beer Nieboer blijft.' hei i gevaarlijk vinden. Na nog Wli:P' kingen en toelichtingen wordt echter i" alg. st. aangenomen de. -verordening tp f winkelsluiting op ie heffen en "voiie v heid te geven. De Voorz. wj] nog a*en woord van dank brenger, i-an ae Ib-.iitf, vooral aan den heer Scholtes voor wat zij gedaan hebben voor deze aang^ genheid. Hierna sluiting. BUBSEKLIJKË'STflSg VOORSCHOTEN. Geboren Joanna Agatha, doeb'c. van P. W. Vermin en J- Bekkers Pte"j zoon van J. Becker en A. van Muijen. Ondertrouwd: W. L. van <l<?r Ha® 2-3 jaar en M. P. van der Burg, 20 jaar. Getrouwd: A. J. Pruijm'boom en F. A. van der Tas. -j i Overleden: Levenl. aangegeven K- van D. Nasveld en A. Dew-dut.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4