Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoelgang zgn Mijnhard'» Laxeertabïetten onmis baar. Zij werken vlug en radicaal en ver oorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. 8150 LUCHTVAART DE VLIEGTOCHT HOLLAND—INDIë Te Allahabad aangekomen Een goede reis Van der Hoop seinde oit Allahabad aan bet Haagsche Anetakantoor dd. gisteren: „Na een goede reis zijn wij hier vlot ge land. Alles wel aan boord". (De nu volgende étappe Allahabad-Cal cutta is 770, die van Calcutta naar Akyab 710 K.M. en de nog in totaal af te leggen afstand 5768 K.M.) Wetenschappelijke Berichten Amundsens Poolreis De „Maud" geeft den t ch t op Te Cbristiania werd een radio-bericht ontvangen, meldende dat Amundsen's echïp, de Maud, de poging om dwars over de Noordpool te drijven, heeft moeten op geven. Het schip dreef sinds Juli 1022 in de Poolzee. Kapitein "Wisting. de gezagvoer der van de Maud, meldde in zijn op 9 No vember verzonden radio-bericht, dat het schip 9 Augustus uit het ijs was geraakt en zich toen ter hoogte van 76 gr. 2b' Noorderbreedte en 143 gr. 20* Oosterlengte bevond. Wegens de onmogelijkheid om rond de Nieuw-Siberische eilanden te ko men moest het schip van koers verande ren en Westwaarts naar het Kofeinoi- eiiand gaan. Na het passeeren van de Lap- fter-straat bevond de Maud zich 29 Augus tus op 7 mijl afstand van kaap Baranof. Geen doorvaart was aldaar mogelijk, zoo dat het schip koers moest zetten naar de Behring-eilanden. Toen het radio-bericht werd verzonden, was de Maud 4 mijl ver wijderd van het Vierkolommen-eiland. Dit bericht beteekent, dat de Maud sinds bet vorige bericht van 1 September na een langzame drift gedwongen werd af te zien van de pogingen om over de Noordpool te drijven en terugkeerde De gezagvoerder meldt tevens, dat het sdhip een klein lek opliep en nog slechts voor VA dag stook olie had. Wegens het vergevorderde seizoen kan de Mapd eerst in het voorjaar naar Noor wegen terugkeeren. (Zooals bekend verliet kapitein Amund sen in Juli 1918 Noorwegen op de Maud met de bedoeling binnen de ijsmassa tegen over de Nieuwe Siberische eilanden te komen. Van daar uit hoopte hij over de Noordpool te drijven. Hij dacht 5 jaar te zullen wegblijven. Twee jaar gingen zoek met het passeeren van de kust van Si berië, maar de Maud kon er niet in slagen, binnen de ijsmassa te komen, en in den zomer van 1920 kwam Amundsen in Alaska aan. Daarna deed hij een poging om tegen over het Wrangel-eiland in het ijs te ko men maar opnieuw werd het schip terug gedrongen. Twee jaar laiter werd de derde poging gedaan, ditmaal nit Nome (Alas ka). 23 Juli 1922 verliet Amundsen zijn kameraden ging naar Point Barrow en dacht er aan over de Noordpool naar Groenland te vliegen. De Maud bevond zich toen tegenover Point Hope. zette koers naar het Noorden en raakte in Augustus 1923 vast in het ijs). ACADERIIE-BilEUWS LEIDEN. Geslaagd voor doctoraal-exa- men geneeskunde de heer J. Eikelenboom (R otterdam). Na verdediging van een academisch proefschrift getiteld „Overzicht van de In ternationale berekkingen van Nederl.-In- dië (18501922") werd beden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer mr. Henri Fievez Malinos van Ginkel, no taris in Ned.-Indië, geboren te 's-Graven- bago. - - - STADSNIEUWS Hongaarsche kinderen. Zooals reeds bekend is, is bet op bet ©ogenblik zeer moeilijk om de Hongaar sche kinderen terug te zenden en nieuwe kinderen naar Holland te brengen, omdat de kosten voor een kindertransport zoo enorm gestegen zijn. Iedere trein kost een 6000 gulden. Welke medelijdende menschen willen nu een beetje helpen om de benoodigde gel den voor die kindertransporten bijeen te brengen? Onze Hongaarsche onderwijzeres is ten alle tijde bereid uwe giften voor dat doel "n ontvangst te nemen aan het adres waar zij woont, Ketelboetersteeg 1, ©f wat n nog gemakkelijker is: TT kunt bet storten op de Postcheque- en Giro No. 65680. u- Wie. maakt er een begin? Van de Missie Wie rich interesseert Voor He? werk onzer Missionarissen, dait wil steunen, iets wil doen. waar deze zoo ve eT verrichten, hij zal toch moelijk kunnen nalaten den avond van de Leidsche Missiever. op a.a. Maandag te bezoeken. M(?n leze de advertentie in dit nummer. Pater Hoogmakers verwacht de Room- eche kinderen der vier hoogste klassen Maandagmiddag om 5 uur in de Stads gehoorzaal om hun te vertoonen de Chi- neesche Missiefilm en te verfelllen van zijn missionarisleven onder de Ghineezen. Volksbonrtsnicuws De Maggiproductenavond Groot was de belangstelling, vooral van de vrouwen der leden; de zaal kon de men schen niet bevatten. Na een kort openings woord, waarin de wensch werd uitgespro ken, dat de belangstelling a.s. Woensdag, wanneer prof. Keesom een voordracht met demonstratie over „vloeibare Lucht" komt geven, minstens even groot zal zijn, werd een zeer interessante uiteenzetting gegeven van doelmatige volksvoeding met ljetrek- king tot de Maggi's Producten, afgewis seld door het vertoonen van een drietal filmen, de eerste een beeld gevend van het landbouwbedrijf der Maggi-fabrieken de tweede van de fabrieken zelf, de derde een natuuropname van het Zwitsersche berglandschap. Zij. die geen gebruik gemaakt, hebben van de uitnoodiging, om in het Bondsge- bouw de Maggiavond bij te wonen, geven wij den raad een der Maggi demonstraties mee (te maken in de kleine Stadszaal Leidsche IJsclub. Gisteravond had in Café Restaurant „ïn den Vergulden Turk" de algemeene ledenvergadering plaats van de Leidsche IJsclub De Voorzitter, de heer P. Wernank, con stateerde dn zijn openingswoord^ dat de belangstelling in het werk der Leidsche IJsclub deizen avond grooter was dan in. de laatste 10 jaren het geval was. De notulen der vorige vergadering, door den heer C. L. van Buuren gelezen, wer den onveranderd vastgesteld. In het jaarverslag memoreerde de secre taris, dat het afgeloopen jaar zeer gun stig te noemen was, dank zij de verschil lende ijsperioden in het afgeloopen seizoen Meer dan in de voorgaande'' jaren was de ijsbaan open en de feestelijkheden vonden haai* bekroning in het schitterend geslaag de gecostumeerde ijsfeest. Dank zij een en ander nam het ledental aanzienlijk toe en klom het van 510 tot 650. Tenslotte delde de secretaris in zijn ver slag mede, dat de huur van het terrein door mevr. Kovel was opgezegd, doch dat het bestuur erin geslaagd was het weder van de H. IJ. S. M. in te- huren voor den tijd van zes jaar tegen een huurprijs van f 1100. Hierna bracht do secretaris, bij ont stentenis van den penningmeester, den heer Harmsen, financieel verslag uit. De ontvangsten over het afgeloopen jaar be droegen f 5214, w.o. aan contributie f 1977, ontvangsten baan f 2540.62. De uitgaven beliepen f 4884.41, w.o. aan ar- beidsloonen f 1815.20, landhuur f 822.40 en onderhoud terrein f 1112.89*, zoodat er een saldo is van f 329.59. Een der heeren kasnazleners, de heer Van Nooten, maakte naar aanleiding van de rekening verschillende opmerkingen, waarvan we de volgende mededeelen. Spr vond de kostenberekening van de Eleetr. Fabriek, f 460, zeer hoog, naar aanleiding waarvan de Voorz. mededeelde, dat het stroomverbruik slechts f 125 heeft gekost, doch dat het overige bedrag besteed werd voor het opnieuw aanschaffen van mon tage-werken voor en uitbreiding van de verlichting. In de oorlogsjaren werd alles van het terrein gestolen en zoo langzamer hand komt de baan weer in orde. Het bedrag voor den Kon. Ned. Schaat senrijdershond vond de heer v. Nooten eveneens hoog, doch de Voorz. lichtte toe, dat in dit bedrag o a. is begrepen de af dracht van contributie en hoe meer dit be draagt, des te beter is zulks voor de ver- eeniging. Spr. bepleitte voorts, dat het lidmaatschap van den K. N. S. B. een na tionaal sportief belang is, daar deze hond 95 der IJsclubs in het land omvat, ter wijl hij zorgt voor de uizending van goede rijders naar het buitenland en de kam pioenschappen van Ned. en Prov. Bonden regelt. Tenslotte maakte de heer v. Nooten nog een opmerking over de loonlijsten, waar uit hem bleek, dat reeds vanaf October het vorig jaar loon is uitbetaald, hoewel het terrein slechts vier maanden in huur is. De Voorz. deelde hieromtrent mede, dat de hoofdopzichter van het terrein moet zorgen, dat het in orde is, waarom hij reeds maanden te voren werkzaam is 'Na deze -toelichtingen werd de penning meester gedechargeerd. Bij hpt volgende punt deeMe de Voorz. mede, dat de eigenaresse van het IJsclub- terrein de huur heeft opgezegd tegen 1 Maart 1925, daar zij het land verkocht heeft aan de H. IJ. S. M. Het bestuur ge raakte daardoor ten zeerste in moeiljk- heden, omdat het terrein van groote waar- de voor de vereeniging is. Enkele dagen daarna berichtte de di rectie der H. IJ. S. M.. dat zij gaarne een onderhoud had met het bestuur,, waarin werd medegedeeld, dat de H. IJ. S. M. be reid was het terrein aan de IJsclub weer te verhuren voor den tijd van zes jaar, liefst voor het geheele jaar en niet voor enkele maanden. In de daarop gehouden bestuursvergade ring werd overwogen, of het wensch el jjk was daarop in te gaan. De meeningen daaromtrent liepen zeer uiteen. Echter, wat de financieel© zijde betreft, was de huur voor een vol jaar naar verhouding van die voor 4 maanden niet onvoordeelig voor de vereeniging, omdat het meerdere van den huurprijs gemakkelijk binnen te krijgen zou zijn, zelfs indien men het ter rein wilde verhuren aan een melkboer. Maai*, waar er hier ter stede zoo'n groot gebrek aan sportterreinen eai kdnderspeel- terreinen is, besloot het bestuur, ook al is bet nog niet geheel zeker, of het terrein daarvoor geschikt is, het voor het geheele jaar te huren. Vaste plannen heeft het bestuur nog niet gemaakt. Het wilde in overleg treden met den Athletiekkring, met Hockey- en Korfbalbonden, om te trachten van het terrein een sportpark te maken. Tot 1 Maart a.s. is er gelegenheid overleg te plegen met belanghebbenden en spr, hoopte, dat door middel van de pers e.v. gegadigden zich voor het terrein zul len aanmelden bij het bestuur. De heer M. A. A. Steyns brengt het bestuur hulde voor de wijze, waarop het gemeend heeft de sport in het algemeen te moeten dienen. Spr. juicht het ten zeer ste toe, dat het bestuur zijn aandacht op die wijze aan de lichamelijke opvoeding schenkt. Hij zou het bestuur willen vra gen: Laat dit plan niet los, wijl er een groote behoefte bestaat aan sportterreinen Of het daarvoor geschikt is? Wellicht kun nen de gezamenlijke voetbalvereendgingen het gebruiken ter beoefening van de zo mersporten en om de eigen terreinen eens goed op te knappen. Spr. stelde daarom bet bestuur voor: le. bekend te doen maken de grootte van het terrein; 2e. door een deskundige te doen opmaken de onkosten verbonden aan het in orde brengen van het terrein, 3e. een oproep te doen aan alle -sportvereeni- gingen om dezen het plan onder de aan dacht te brengen. Spr. zou gaarne zien, dat dit sportieve plan van de IJsclub in het belang van de sport verwezenlijkt werd. De heer J. Janssen is het in algemee- nen zin met den vorigen spreker eens, doch hij wijst er het bestuur op, dat het niet te optimistisch moet zijn ten aanzien van de financiën, want spreekt men hier over, dan zal men met de voetbalvereeni- gingen in aanraking komen, voor wie het terrein doorgaans niet te gebruiken zal zijn, wijl het vol greppels ligt. Het in orde brengen daarvan zal hooge kosten met zich mede brengen. De Voorz. dankt den heer Steyns voor zijn optimisme en zegt zoo spoedig moge lijk gevolg te zullen geven aan zijn idee, om een oproep te doen aan de diverse sportvereengingen. Spr. dankt tevens voor de bezwaren, die geopperd zijn, doch de opmerking van den fceer Janssen vindt spr. niet zoo erg. Het grootste euvel is, dat het land te laag ligt en onder het ni veau van het buitenwater. De vraag is nu, of zulks bezwaar oplevert in den zo mer. Het bestuur zal echter de medewer king inroepen van hot polderbestuur om te trachten een gezonden toestand te krij gen. In ieder geval wil en zal het bestuur al les in het werk stellen om het daarheen te leiden, dat het terrein bruikbaar wordt, want spr. vindt het ongehoord dat in een studentenstad als Leiden, de studenten alleen vrij kunnen beschikken over het water en dat onze stad niet een enkele goede tennisbaan heeft, zoodat de studen ten zelfs naar Noordwijk gaan. Waar de vereeniging thans zes jaar huur aan het terrein heeft, dat in de stad en niet daar buiten is gelegen, is er alle reden voor, om ervan te maken, wat mogelijk is. Hiermsè was dit punt voorloopig afge handeld en kwam in behandeling een wij ziging in het huishoudelijk reglement om de leeftijdsgrens voor kinderkaarten te brengen van 16 op 18 jaar. Dit voorstel weid goedgekeurd. Hierna had. de bestuursverkiezing plaa's. In de plaats van den heer J. Zaalberg, wegens vertrek naar elders, werd gekozen de heer R. van Eeken. Do aftredende be stuursleden, do heeren A. Tieleman en G. L. v. Buuren, werden herkozen. De Voorz. feliciteerde den,heer v. Eeken met zijn benoeming en de heeren v. Buu ren en Tieleman met hun herbenoeming. Speciaal richtte spr. zich daarbij tot den ijverigen secretaris, den heer v. Buuren, waarhij de heer "Wemink den wensch uitte, dat de heer v. Buuren dit jaar een betere gezondheid moge genieten dan in 'het vorige. Bij de rondvraag brachten enkele aan wezigen klachten naar voren over den in casseerder der contributie, waarover de Voorz. onderzoek toezegde. De heer Wemink memoreerde vervol gens, hoe naast de Leidsche Studenten IJsclub ook de Leidsche Damesstudeuten IJsclub vorig jaar tot de Leidsche IJsclub is toegetreden, waardoor deze op dezelfde voorwaarden gebruik mag maken van de ijsbaan. In het bestuur der IJsclub hebben thans als vertegenwoordigsters zitting ge nomen de dames H. S. de Graaff en M. Goethuis. Hierna volgde sluiting der vergadering door den voorzitter, waarhij bij den wenscht uitte op een volgende vergade ring eens een 5 pet. dor leden tegenwoor dig te zien. De Raad van Arbeid Gisteren was het 5 jaar geleden dat de Raad van Arbeid alhier officieel werd geopend. Dit feit werd in de laatste bestuursver gadering, juist gisteren gehouden, her dacht, terwijl 't ook onder het personeel niet onopgemerkt voorbij ging. Op de be stuurstafel had het eep bloemenruiker ge plaatst waarbij, den voorzitter, den heer Goslinga, ter eere, onderstaand hartelijk gedichtje was gevolgd: Vanaf 1919 tot 1920 en vier Zijt gij nu Voorzitter van den Raad van Arbeid alhier. Juist vijf jaar geleden op deez5 dag en dit uur, Werd door. U de Raad geopend met een rede vol vuur. Dat Gij nog jaren aan het hoofd dezer Instelling moge staan En het U ook in Uw particuliere leven goed moge gaan. Zijn zeker de wenschen van hot personeel, dat leeft met U mee, Dat personeel vindt U boven, inclusief V. 0. V. Een kleine tractatie aan bet personeel was van bestuurswege het antwoord op deze attentie. Het Diaconessenhuis Men deelt ons bet volgende mede: Het Bestuur van be't Diaconessenhuis alhier heeft, gedrongen door het gebrek aan verplegingsruimte, dat zich in de laat ste jaren steeds sterker deed gevoelen, be sloten het Diaconessenhuis uit te breiden: Het bestuur hoopt deze uitbreiding zoo te kunnen inrichten, dat het intiem ka rakter van het huis gehandhaafd blijf. De plannen voor de uitbreiding zijn nog niet uitgewerkt. Ongeluk of onvoorzichtigheid. Ten huize van den heer J. de V., Haag- weg 80, is gistermiddag een ernstig ongc- Tuk gebeurd. De 20-jarige student B A. P. liep met een geladen buks de trap op, toen om een hoek uit een kamer de vrouw des huizes kwam. Naar de politie ons me dedeelde, moet de student daarvan ge schrokken zijn en bij zijn plotselinge be weging ging de buks af, waardoor de echtgenoote van den beer V. door den ko gel in de hals werd getroffen. Ernstig ge wond werd zij naar het Sb-Elisabelbsge- sLicht overgebracht. Haar toestand was vandaag redelijk. Van andere zijde vernamen we, 'dat dit ongeluk aan groote onvoorzichtigheid is te wijten. Be student zou n.I., toen hij de echtgenoote vand en heer de V. ontmoette, toegevoegd hebben: „Zal ik je eens dood schieten?^, en niet wetend dat de buks ge laden was den trekker overgehaald hebben'. In hoeverre zulks juist is, zal het ver dere politie-onderzoek moeten uitmaken. Hedenmorgen is de brandweer gealar meerd voor een brand, ontstaan in eenige ketels met mastiek bij det bouwwerk der winkelmagazijnen der fa. Pieck aan de Haarlemmerstraat. De brand werd echter met eigen middelen gebluscht, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Gistermiddag heeft in de Wasstraat de 46-jarige metselaar H. G W., alhier woon aebtig, bij een val vap een bankje van 25 c M. hoogte, een been gebroken. Hij werd raar bet Acad. Ziekenhuis overgebracht. In het gebouw van het Burgerlijk Arm bestuur zijn gisteren door een man, die zich wat te zenuwachtig maakie, eenige ruiten stuk geslagen. Hedenmorgen is op het trottoir voor de woning van prof v K. op de Breestraal do 76-jarige wed. B. K aangereden door een achteruit rijdende auto, die gedeelte lijk op het trottoir stond. De bestuurder R V. had geen signalen gegeven. De vrouw beliep eenige verwondingen. Gistermiddag is op den Haagweg ter hoogte van de houtzagerij den den heer Noordman eeen vrachtauto in de sloot ge reden. UIT HE GHfiEViaa BODEGRAVEN Patronaat. Zondag j.l. was er in het Patronaatsgebouw een feestavondje, ter ge legenheid van het. tienjarig bestaan van het. jongenspatronaat. In zijn openingswoord herinnerde de di recteur. de Weleerw. beer Kramer, aan dit feit. Tevens sprak Zijneerw. over bet. nut van het Patronaat, en deed dit vergezeld gaan van een woord van opwekking aan de jongens en aan de ouders. Ook bracht hij in herinnering, dat er een St.-Jozeph-gezel- lenvereeniging wordt opgericht voor de ouderen, die hefc Patronaat gaan verlaten, en spoorde de vertrekkende patronaats- jongens aan. lid daarvan te worden. Een goochelaar vertoonde nu zijn kunst stukken, welke zeer in. den smaak van het publiek vielen. Ook de zang en muziek (viool) nummers werden met hartelijk ap plaus ontvangen. Ongeveer 11 uur ging men zeer voldaan huiswaarts. Tooneel, Dinsdag 25 November geeft de R-K. Tooneelvereeniging .,St.-Genesius" een uitvoering ten huize van mej. de Wed. Oudejans. Opgevoerd wordt „Meneer Klaproos", blijspel in 3 bedrijven door Ge rard Nielen. HILLEGGM. Been gebroken. Bij den voetbalwed strijd Spaarncstad^—Hillegom beeft de Hil- legommer A. Stroombergen, een been ge broken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Behalve de winfcerproduc- ten als roode, gele kool, uien en winter peen. raakt, de buitenstaande groente op. Dit is vroeger dan gewoon. De reden hiervan is dat de na vrucht vroeg kon worden geplant en mede de vele regen van het. najaar waardoor de plant vroeger tot rijpheid kwam. De tuinders kunnen over de uitkomst tamelijk wel te vreden zijn. Een enkele uitgezonderd heeft men alle geprofiteerd van bijv. de hooge bloemkool- prijzen. Dezen gaven wel den doorslag. Bewaarkool is lang niet prijzig. Vandaar dat dit produet voor het grootste gedeelte wordt opgeborgen tot den winter. Met uien gaat. bet redelijk, terwijl goede peen ook tamelijk goede prijzen opbrengt. De omzet aan de veiling zal voor het einde van befc iaar we.1 50 pet. hooger zijn dan in 1923. Gelukkig, 't Was noodig voor tuin ders. NIEUWKOOP. Kolfsoel. Dezer dagen hield de Kolf- club „Ons Vermaak", den eersten wedstrijd. De prijzen werden behaald door de hee ren J. de Jong, le pr. 136 punten, C. van Koert 2e pr. met 100 punten: A. van Hou ten 3e pr. 81 punten. F. Kwakkenbos 4e pr. 70 punten. S. Bodegraven 6e prijs 68 pun ten. Th. de Rooij 8e prijs met 67 punt,en, P. Zwart 7è pr. met 62 punten, 'A Hooger- werf 8 pr. met 60 punten, Ohr. de Graaf 9e prijs met 50 punten. De troostprijs werd behaald door C. Kraan. Gemeentelijke flankc GEMEENTELIJKE VlseHVE« Aan den gemeentelijken Visd Visclmiarkt 18. tel. 1225. is VRljn krijgbaar: SCHELVISCH a f 012 f 0.52; SCHOL a f0.13, fOlft SCHAR a fO.10, f0.12; KABELli f 0.53, f 0.58 (geheele kabeljauw a TARBOT a f0.65 per pond en H f 0.05 f>er stuk. I N. C. DE GIJSELAJ Burgen^ Leiden.. 13 November 1924. B. en "W. van Leiden brengen meene kennis, dat de beslissing »p zoek vaii: a. C. M. van Sillevoldt, om vei; tot uitbreiding van de tegel- en i fabriek op het perceel H. Morsctu 54, kad. Sectie P No. 337 en 838; b. De Commanditaire VennooUcb leman en Dros, om vergunning i breiding van de fabriek voor helt digen van verduurzaamde levens® in het perceel Middelstegracht, bi I. no. 2534; c. de Commanditaire Vennootsolu lénibn eti Dros om vergunning loi; ding van de fabriek voor het veïvi van verduurzaamde levensmiddels perceel Oude Rijn kad; Sectie I. ia verdaagd. B. en "W. van Leiden brengen t» meene kennis, dat A. A. Riel le een verzoek heeft ingediend ter i> van verlof voor den verkoop vai vrijen drank voor gebruik ter plai verkoop in het perceel Jan Yoj No. 28-28a. Katholiek* Agei LEIDEN. Donderdag. Voordracht over het L cisme door Prof. Verhaar, steeg 23, te 8 uur. Donderdag. Ontwikkelingsavond ze", in In den Vergulden 1 8 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond. To: met lichtbeelden over lfa| ducten, Kleine Stadszaal Aalmarkt) te 8 uur Vrijdag. Apol. Cursus van Pater Et S.J.. St. Petruskerk, te. 8.15: Maandag, Leidsche Missiever. Leii Lichtbeelden, Stadsgehoora 8 uur. NIEUWKOOP. Dinsdag. Land-, Tuin- en Veenai bond, in het Patronaatsgii 7.30 uur. ALGEMEENE AGEN! LEIDEN. Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Ren ter Hi 11, Stadsvebnorzaal.i Maandag. „De opschepper", Schouwburg, te 8 uur. Dinsdag. Maatschappij voor To Derde gewoon concert, hoorzaal, te 8 uur. De avond- nacht- en Zondagdi der Apotheken wordt van Maai. tot en met Zondag 16 Noi waargenomen door de Apotheek heer M. Boekwijt. Vischmarkt 8, NOORDWIJK Theatre Royal. Wij herinnen lezers aan de annonce, welke voor! het nummer van Maandag 1.1.. s gende het optreden van het Cah zeischap Busch uit Amsterdam i Royal. Het programma bevat een lacliavond. NOGRDWIJKERHOUT Ger In de gisteren gehouden spoed® Raadsvergadering is, naar wij i besloten tot aankoop van 7 perceel* aan den Heerenduinweg voor f 11.250, van de erven douariere ft Lynden. De bedoeling is, dezen gn grenst aan die van een woningboi niging, ook te bestemmen voor to van huizen. Opgesloten. Gisterenavond or. werd de klok van de St. Jozefske keer geluid Men wist niet wat er was. De menschen. die er heen' zagen licht in de kerk brandei bleet: Een bezoeker was ongemed sloten geworden en wist ten eia niets beter te doen, dan op deze' aandacht te trekken. RIJNSBURG. Aanbesteding. Gisteren ba-i ding plaats van het uitbreken to vloer (beton) en het maken «en«f granietvloer in het veilinggebouw' lingvereeniging „Bloemenlust" i® waren 5 inschrijvingen, waarvas ete was de heer P. Kort te R'K11 voor de som van f 1950. De vlif' 18 dagen gereed zijn zoodat drukke seizoen der getrokken A»! breekt, bet werk klaar zal eij*. Bloemen. Er is weer eenig®' te constateeren in den bloemeritoj Chrysanthen gaAn weer aanmeiW der, tot 40 ct. per bos. STOMPWIJK. Belasting. Ter herinnering "J belasting schuldigen op ge wezel. Rijksontvanger Woensdag a-S- houden in de R.-K. Jongenssclii*- VOORSCHOTEN Eucharisiisehe weok. -— In alhier wordt een Eucharistie"; vierd, welke viering gisteravond nen met een Lof in de na een bijeenkomst plaats 1

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2