Hccg wafer. Het water van de Lok is zoo sterk ge wassen, dat de havenkade te Culemhorg is ondergeloopen. De Rijn te Arnhem hlijft onrustbarend wassen. Gistermorgen was de stijging se dert het laatste, etmaal 1.24 M. In des loop van den dag is het water nog onge veer een halve meter gewassen, zoodat de ctard thans bijna 12 M. hoven N.A.P. is. Keulen meldde gisteren 134 c.M. was ge durende het laatste etmaal. De loskaden lijn overal overstroomd, zoodat het laden en lossen op de bove'tkade (Rijnkade) ge- cchiedt. Gistermiddag om 4 uur teekende de peilschaal te Tiel 8 H. N.A.P. Was se dert gistermorgen 20 c.M. Op de steenfa brieken is men dag en nacht in de weer om de ruwe steenen te bergen; voor het overige staan de werkzaamheden daar ge heel stil. De Maas heeft de wegen van Cuyk naar Katwijk en Middelaar onder water gezet. Het verkeer wordt onderhouden over den Valuwschen dijk. Uit Roermond wordt gemeld: De Maas is nog steeds wassend; alles etaat blank. In de stad zijn reeds vele kelders ondergeloopen. Verschillende be woners hebben zich genoodzaakt, gezien met hun hebben en houden de wijk te ne men. De tramdienst Roosieren-Grevenbicht moest wegens den hoogen waterstand ge staakt worden. De Maaskade die gistermorgen nog vrij van water was, is thans geheel onderge- geloopen. Aan de vroegere Geldersc-he Poort ziet men het water uit de rioleer- kolken bijna gelijk met de straat staan. Nog een kleine was en ook dit gedeelte van de stad komt blank te staan. Op de landerijen aan de overzijde van de Maas is men druk bezig om te redden wat er te redden is. Het verkeer met het aan de Maas liggende gedeelte van de stad is geheel gestremd. De Waal bij Nijmegen is het laatste et maal bijna 2 M. gewassen. De Waalkade staat blank. De aanlegsteiger van de stoom pond moest verlegd worden naar een hoo- ger punt om het groote verkeer gaande te kunnen houden. De uiterwaarden staan geheel onder water, nu de sluizen alle open staan. Dinsdagavond werd nog met spoed het vee uit de weiden gehaald. Lobith is Dinsdagmiddag door het wa ter geïsoleerd. De weg Lobith-Spijck-El- ten. de laatste verbindingsweg, welke nog droog las, is overstroomd. Men wil nu trachten den auto-dienst naar Arnhem gaande te houden over Elten-Zevenaar- Wes tervoort. De vlsschersramp op de Schelde. Het comité tot steun aan de nagelaten betrekkingen van de verongelukten bij den fisschersramp, werkende voor Vlissingen en Arnemuiden, keert thans voorloopige bedragen aan de weduwen uit. Ook de ge redde visscher is verschillende weken on dersteund. Thans verwacht men, dat hij spoedig aan het werk zal gaan. Ook wordt berekend wat kan worden uitgekeerd aan hen, wier schepen ernstig beschadigd zijn, waarhij rekening wordt gehouden met. de draagkracht der getroffene. Voor op hlijft staan het verleenen van steun aan de nagelaten betrekkingen der veron gelukten. Brutale rocfaanval. Een zeer jeugdig kantoorbediende van de firma Glerum en Co., commissionairs in effecten te Amsterdam, verliet gister middag omstreeks halfeen het gebouw aan het Rokin 154, waarin het algemeen effec tenkantoor is gevestigd. Nabij den uitgang schoot plotseling een man op hem af, die hem een portefeuille, waarin zich f 7000 bevond trachtte te ontrukken. Toen de knaap de tasch niet los liet, gaf de man hem met een stuk hout een paar slagen op het hoofd. Daarna rukte hij de- portefeuil les los en zette het op een loopen. Een voor bijganger die den dader zag wegrennen en den knaap hoorde schreeuwen, kreeg argwaan en liep den vluchteling na. Hij achterhaalde hem in de Blinde Katersteeg een zijstraatje van het Rokin en greep hem aan. Met behulp van twee kantoor bedienden van het algemeen effectenkan toor bracht hij zijn arrestant die juist een huis had willen binnenloopen, over- naar het politiebureau Singel. De portefeuille met het geld werd in de steeg gevonden. De dader is werkloos kantoorbediende. Hij had zorgvuldig de gangen van den knaap bespied en trachtte in het kantoor gebouw aan het Rokin zijn slag te slaan. Het stu'k hout werd in beslag genomen. Bij fouilleering vond de politie in zijn zakken een valschen baard en knevel, be nevens een handschoen en een pet. Het bleek, dat het slachtoffer ten gevol ge van den slag een wondje aan het hoofd had gekregen. Daar de knaap versuft was, liet de commissaris van het bureau Sin gel, de heer Harrebomée, hem naar het Binnengasthuis overbrengen. Na onder zoek kon de jongen huiswaarts keeren. Ernstig motorongeluk te Overveen. Te Overveen is een motorrijwiel met den heer HeemslTa, commissaris van politie van Bloem endaal, als bestuurder, tegen een automobiel van den beer "Wuts uit Eandvoort opgereden. De heer Heemstra ts bewusteloos naar het Diaconessenhuis ïfe Haarlem vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Brutale aanrandingen. De 32-jarige vrouw van L. S.. wonende In den "Wijkermeerpolder to Beverwijk, **erd Zondagavond aangerand door den '16-jarigen C. O. de C. De vrouw die per rijwiel naar de kerk ging, werd van de fiets getrokken; toen zij zich bleef verzet ten. kneep hij haar de keel dicht en wierp haar in een sloot langs den weg. Hij zelf sprong over de sloot en trok de vrouw aan de andere zijde op het droge. Een schreeuw tran de vrouw werd gehoord door een be woner van't woonwagenkamp, die te hulp kwam, waarna de dader per rijwiel de vlucht nam. De politie lichtte hem later te Assendelft vau zijn bed. Op het politiebu reau legde, hij een volledige bekentenis af. H. K., van Sneek, ruim 30 jaar oud. heeft Zaterdagavond op den Bolswarder- weg mej. S., onderwijzeres aan een school te Nijland. van haar fiets gerukt, tegen den grond geslagen en mishandeld. Hij is aangehouden en ter beschikking van den officier van justitie te Leeuwarden gesteld. De 20-jarige. juffrouw M. is Zondag avond op Het Lijnsheike onder Tilburg door een onbekende vastgegrepen en tegen den grond geworpen. Op haar hulpgeroep nam de aanrander de vlucht, doch is gis teren gearresteerd. Het is de 19-jarige W. van der H.. die volledig bekend heeft. De brutale inbraak te Oss. Zooals wij Maandag'reeds meldden heeft Zondagnacht te Oss een drietal personen ingebroken. De inbraak is geschied bij den varkenshandelaar G. van Hinthem. aan de Schutskoc-l. Van H., -die wakker werd door gestommel in het- voorhuis, begaf zich daar been, alwaar hij een hem bekenden doch ongenooden gast aantrof. De inbreker, die zich herkend zag. loste een revolverschot op den 67-jarigen Van H. en trof hem in den rug. Van H. riep hierop zijn, bij hem inwonenden- schoonzoon. De dader, zekere P. van G.. trachtte door een raam naar buiten te komen. Van H. wist, hoewel hij gewond was. Van G. nog aan de be.en^n te grijpen, doch de twee handlangers van Van G., zekere A. BI. en M. de R., trok ken hem naar bniten. Tijdens de vlucht werd nog tweemaal in de richting der woning geschoten; een der kogels kwam terecht, in de opkamer, waar de kinderen van H.'s schoonzoon sliepen. Gelukkig werd geen verder onheil gesticht. Tijdens de worsteling mot Van H. had van G. zijn pet verloren, welk stuk door de moeder van Van G. als toebehoorende aan haar zoon werd herkend. Tevens liet de inbreker zijn schoenen onder het raam staan. De politie arresteerde de daders. die echter alle drie pertinent ontkennen. De toestand van Van H. is bevredigend. De transito-diefstallen. Het blijkt meer en meer, dat. de Centrale Recherche te Rotterdam met de arrestatie van de sleepers Shun knecht en de twee opkoopers in verband met de daar ter ste de geconstateerde diefstallen, van transito- goederen. den transito-handel een grooten dienst heeft bewezen. Door het verdere on derzoek is uitgemaakt, dat de diefstallen op nog grootere schaal zijn gepleegd, dan aanvankelijk verondersteld werd. Er zijn meerdere sleepersfirma's bij betrokken, ter wijl verschillende expediteurs te Rotterdam de dupe zijn geworden. lederen dag nog worden door de Recherche bij winkeliers opkoopers en handelaars goederen in be slag eenomen. niet alleen Duitsche, doch ook Hollandsche, afkomstig van textiel fabrieken te Enschedé, en omge.ving. Men heeft, nu in totaal voor f 20.000.— aan goederen achterhaald. Van alles bevindt zich daaronder: landhuisstof. finweel. divan kleeden, balen geblokt flanel, coupons hee- renstof. gordijnstof, laken etc. Het kan toor van de inspecteurs op het. Hoofdbu reau aan het. Haagscheveer lijkt wel een ruim voorziene winkel in ongeregelde goe^ deren. Als de in beslagnemingen zoo door gaan en het ziet er-wel naar uit, moeten de heeren op de gang gaan zitten, wegens ge brek aan plaatsruimte! De bende bad allerwege vertakkingen. Telkens'worden er nog personen ontboden en verhoord. Overal in de stad werden de gestolen goederen ondergebracht. Voor alles was een gaatje te vinden. Een gedeel te heeft natuurlijk zijn weg al onder de mensehen gevonden en er zullen op- het oogenblik wel Rotterdammers rondloopen. wier pak. zonder dat ze het. wisten, uit gestolen stof is gemaakt of wier ameuble ment met e-ekaapte moouete werd bekleed! Vijf gearresteerden zijn bereids naar liet Huis van Bewaring overgebracht. Er be staat kans, dat nog meerdere aanhoudin gen zullen volgen. Geheime distilleerderij. Te Gouda is door rijksambtenaren in sa menwerking met de politie, een geheime distilleerderij ontdekt ten huize van de K., Westerkade aldaar. De installatie is in beslag genomen en proces-verbaal op gemaakt. Een vordering ingesteld. De rechtskundige raadsman van den Baarnschen agent Huisman bekend uit het zwerversdrama zal voor zijn cliënt een civiele vordering tegen De Telegraaf instellen, wegens het buiten diens goedvin den opnemen van zijn portret. Het verkeer. In het weekblad Timitheus dicht een in zender het volgende: Wie. da-aglijks met 't verkeer verkeert noemt het verkeer verkeerd; dat dan 't verkeerd verkeer verkeer* zoodat men in 't verkeer niet in gevaar verkeer'. Hollandsch? Een sergeant in een onzer Noordelijke garnizoenen ontving, naar de „Tel." verteld, als sergeant van de week onderstaand ver zoekschrift, bestemd voor den C. Ct.": „Donderdag 25 September 1924. Waarde Kaptein. Kaptein ik wenscht u te spreken en om reden de sersjant vroeg aan mijn of ik een lied van leger wou zingen die zou reden houden en ik had een lied gezongen toen gooide ze met- kug en met een zooi was- blikken allemaal tegen mijn lijf aan en toen ging ik onder de wol ik sliep half en toen gooi met zoon groene emmer met water wil u het uit zoeken wie het op onzen ka mer heeft gedaan ik wordt het nu zat ze zitten mij altijd te jennen. De kamer 1 kompi 3 batteljon 4 rpsjement Dit verzoek de milicein.. (volgt naam). Buiienl. Benachten DE OVERSTROOMING IN DUITSCHLAND. Alle verkeer op den Rijn verboden. Enorme materieele so hade. De stand van den Rijn was te Keulen gistermorgen om negen uur gestegen tot M. 8.20. Het water rees met 2 c.M. per uur en de geheele Rijn vanaf de Hohen- zollernbriieke tot aan do Filzengraben ge lijkt een groot meer. Ook aan de zijde van Deutz staat de oevers onder water. Te Mannheim is de was tot staan geko men, doch uit Gobleuz wordt verdere stij ging met 2 tot 3 c.M. per uur gemeld. Daar de groote regenval evenwel ls opgehou den, is de snelheid, waarmede het water over het algemeen stijgt, geringer gewor den. Wel stijgen ook de M^jn, Neckar, Roer, Lahn en Moezel nog steeds, maar volgens de laatste berichten is er hoop, dat de hoogste stand nu wel ongeveer be reikt zal zijn. Het is nog moeilijk te. zeggen, welke streken door de overstroomingen het meest hebben geleden. Eerst na den val van het water zal men den omvang van de cata strofe in zijn geheel kunnen overzien. Dat de schade aanzienlijk zal zijn kan echter reeds worden geconstateerd. Bijna over al lijkt de Rijn op een meer, terwijl de ramp vergroot is doe.r het feit, dat de was van het water zoo onverwacht kwam. Ook uit Baden en Beieren komen be richten over hoog water. In het algemeen kan worden gezegd, dat de spoorlijnen zee? door de overstroomingen hebben ge leden. In verschillende plaatsen werden ook de scholen gesloten, terwijl vele ge bouwen ontruimd moesten worden en uit tal van woonhuizen de bewoners moesten vluchten, enkelen met achterlating van 'hun huisraad. Het spoorwegverkeer tusschen Bonnen Coblenz is stopgezet. De waterstaatsdienst van het rijk heeft een verbod uitgevaardigd voor het gebeele scheepvaartverkeer op den Rijn. Te Hanau zijn alle scholen gesloten, daar het hooge water de lagere stadsge deelten geheel heeft omringd. De politie is bezig van de opgeslagen voorraden te redden wat er nog te redden valt. Met vrachtauto's wordt het verkeer door de overstroomde straten gehandhaafd. De Main is in een woest stroomende ri vier veranderd, waarop men huisraad en ontwortelde hoornen ziet wegdrijven. Zij stijgt steeds, hoewel langzaam. Daar de regen ook hier heeft opgehou den, kan men zeggen, dat het grootste ge vaar voor Frankfort en Mannheim en de daarbij liggende plaatsen is geweken. Te Duisburg evenwel is de toestand nog zeer ernstig. Het geheele gebied hij de stad staat onder water. De brandweer is ijverig in actie om hulp te verleenen. Door de overstroomingen van den midden- en Boven-Rijn zijn groote storingen in het telefoonverkeer ontstaan. Vanuit Berlijn zijn een aantal Zuid-Duifeche plaatsen telefonisch niet meer te bereiken, terwijl ook de directe lijnen met Parijs, Frank fort, Mannheim, Straatsburg en andere plaatsen in de overstroomde gebieden zijn gestoord. Te Keulen was om vijf uur gistermid dag de waterstand gestegen tot M. 8.43 terwijl gemeld werd, dat de midden- en beneden-Rijn ook nog bleven stijgen. Te Keulen bedroeg de was op dat uur nog 3 c.M. per uur. Alle straten aan de Rijn oevers en de daaraan grenzende straten staan blank. Een der Rijnbruggen is niet meer begaanbaar. In de oude stad kan het verkeer nog slechts met roeiboot jes in de overstroomde straten worden on derhouden. Van den hoven-Rijn werd. in den namid dag val gemeld. Te Hüningen viel het wa ter in de laatste 24 uur 27 c.M., bij Kehl 36 c.M,, hij Maxau 7 c.M. Uit Trier wordt gemeld, dat de was van de Moezel tot stilstand is gekomen. Een deel van de stad staat evenwel onder wa ter, zoodat men in de overstroomde wijk ook gebruik moet maken van bootjes. De schade in de wijnkelders is zeer groot. Dergelijke berichten komen ook uit het Saargebied en het Westelijk gedeelte van den Palts. Te Keulen zijn eenige kabels, waaronder een belangrijke telefoonkabel, beschadigd De gevers van de Main staan, volgens de laatste berichten, van Mainz tot Pforz heim onder water. Uit Stuttgart wordt bericht, dat de Neckar bij Stuttgart, Canstatt en Eslingen buiten de oevers is getreden. Uitgestrekte gebieden bij Jagst zijn in een meer her schapen. ERNSTIGE BOTSING MET EEN TREIN. Elf omnibuspassagiers gedood. Uit Newport News (Virginia) wordt ge seind: Bij een botsing, tusschen een trein en een omnibus hij een overweg, zijn 11 personen gedood en vier gewond. De over levenden verkeeren in een dergelijken toef- stand, dat zij niet in staat waren mede te deelen, wat de oorzaak van de aanrijding is geweest. Het spoorwegongeluk in Engeland. N ad e r e b ij zonder heden. Omtrent het ernstige spoorwegongeluk op de lijn Liverpool-Blackpool wordt nog gemeld, dat de locomotief uit de rails liep ongeveer 100 yards voordat zij tegen het seinwaehtershuisje aanbotste. De locomo tief en de twee eerstvolgende wagons kan telden, de derde, bleef op de rails, doch de laatste twee vielen eveneens omver en vlo gen in brand. Een grooter ongeluk werd voorkomen door de tegenwoordigheid van geest van enkele passagiers, die uit de achterste om gevallen wagens kropen en een op dezelfde lijn aankomenden trein door signalen tot stilstand brachten. Een groot aantal ge wonden werd met een extra-trein naar Blackpool vervoerd terwijl anderen per ambulance naar Lytham werden gebracht. De seinwachter ontsnapte op merkwaardige wijze aan den dood, doordat hij vanuit zijn post bij de botsing over een schutting in een sloot werd geworpen. Een Central News-berichf meldt, dat te 10 uur 50 de lijken van vier vrouwen en twee mannen onder de mine te voorschijn waren gehaald. Het aantal gewonden be draagt veertig. De pestgevallen in Los Angeles. Het aantal slachtoffers van de longen- pest. is thans tot 24 gestegen. Daarvan had den 23 de begrafenis van de vrouw, die het eerste slachtoffer was. bijgewoond. Hierbij zijn ook de priester, die haar de heilige Sacramenten toediende en de chauffeur, die den lijkwagen reed. Amerikaansche mail verbrand. De mail uit het Westen, die een waarde heeft van vele duizenden dollars, is in den Pennsylvania-trein komende uifc Pittsburgh door brand verloren gegaan. Drijvende mijnen in de Oostzee. Den laatsten tijd zijn. er in de Oostzee, in de Bothnische Golf en aan de Fin'sehe kust, bij herhaling schepen op drijvende mijnen geloopen. Dit zijn nog mijnen uit den oorlogstijd, waarvan de ankerkettingen verroest zijn en die nu daardoor aan de oppervlakte zijn komen drijven. Gedurende den oorlog werden er' 60.000 van dergelijke mijnen tor bestrijding der Duitsche duikbooten gelegd, waarvan er tot dusver pas 40.000 zijn teruggevonden. De overige 20.000 zullen nog jarenlang de scheepvaart in de Oostzee onveilig maken. Op avontuur. Alain-Gerbauit, de moedige Fransehman, die verleden jaar geheel alleen_ op de ..Firecrest", zijn kleine zeiljaehtje, van de Spaansche kust naar Noord-Amerika is overgestoken, is Zondag, wederom alleen met hetzelfde kottertje uit- New-York ver trokken. Hij wil op de Stille Zuidzee bios- copische opneming doen, op de Bermuda's tennis spelen en zich misschien geruimen tijd op een eiland vestigen. Als die ook al beginnen. Een detective in een der warenhuizen te Parijs had de vorige week een goede vangst toen hij een geheele familie vader, moe der en twee kinderen op stelen kon be- trappen. De menschen maakten een wande ling door het gebouw en vonden talrijke voorwerpen naar hun zin, die dan tusschen de kleeren verdwenen. Voor den commissa ris van politie gebracht bleek men te doen te hebben met een dergevangenis directeuren van het eiland Mauritius, die zijn vacantie te Parijs doorbracht. „Het waren kleine dingetjes, die ik weghaalde", voerde de man ter verontschuldiging aan. „ik vind dat. geenszins diefstal". In de wo ning van den „directeur" werd een geheel warenhuis van die kleine dingetjes ontdekt. Hondsdolheid. In een dorpje nabij Barcelona, heeft zich een tragische gebeurtenis afgespeeld. Een moeder met haar baby van 18 maanden op den arm. streelde een hond, welke, zooafs naderhand bleek, dol was. Plotseling vloog het beest op het kind af en bracht het een beet toe. De baby werd eveneens door hondsdolheid aangetast en overleed. Voor zijn dood had het kind echter zijn zusje van 3 jaar en een buurman gebeten. Ook bij hen openbaarde zich dolheid. Beiden liggen nu in het ziekenhuis. Hun toestand is hopeloos. Bij het. vernemen van dit droe vig voorval is onmiddellijk 'n groep man nen uitgetrokken om alle straathonden te vangen en af to maken. Wetenschappelijke Berichten Zeilbooten zonder zeilen. De wetenschappelijke en maat schappelijke beteekenis In de Oostzee zijn de eerste geslaagde proefvaarten gedaan met een „zeilschip zonder zeil", dat op de Germaniawerf te Kiel volgens de aanwijzingen van Anton Flettner. den directeur van de. Berliner Flettner Konzern, is gebouwd. Het nieuwe vaartuig heeft in plaats van masten en zeilen twee volkomen gladde me talen cylinders van 15 m. hoogte en 3m. doorsnede. Onder den invloed der lucht- stroomingen maken deze cylinders 100 om wentelingen per minuut, waarbij zij een arbeidsvermogen ontwikkelen, dat voor het in beweging brengen van het schip vijf tienmaal zooveel uitwerking heeft als een zeil van gelijken omvang. De „Lok. Anz." bevat nog de volgende nadere bijzonderheden over dezen proef tocht: Flettner is geboortig uit Frankfort am Main. Hij heeft zijn geheele levc.i studie gemaakt van de krachten wind en water en in samenwerking met prof. B mdl van het Aero Dynamisch bureau aan de uni versiteit van Göttingen vele prooven ge nomen. Tijdens den oorlog werden 600 vliegtui gen met een door hem bedacht roer uitge rust, maar hij vond in Duitso.hland geen belangstelling, toen hij zijn ideëen op de scheepvaart wilde gaan toepossen. Veeleer noemde men hem een fantast. In Neder land dacht men er echter anders over en financieerde zoowel de wetenschappelijke onderzoekingen als de practische uitbui ting er van. Van maatschappelijk standpunt be schouwd is volgens Flettner de beteekenis van zijn uitvinding niet te overzien, maar wel kan men zeggen, dat zij even gewichtig is als de toepassing van den stoom op de zeevaart, want door raiddel van do windkracht, die op -reis naar Azië 90 pet. van de vaart duurt, te benutten, kan men 30 lot 80 pet. van de brandstof besparen. Hiervoor zullen de schepen di Flettnerraotoren of als hoofdkracht of aj aanvulling op hun gewone machinerS moeten gebruiken. De bovengemelde proeven werden *s.: nomen in tegenwoordigheid van de direc- tie der Haniburg-Amerika lijn, van de fa Ivrupp en verschillende zee-verzekerino,-, maatschappijen. Vastgesteld werd da' Flettners windkrachtschip een^ gewoej zeilschip in de uitbuiting van den windver overtreft. Te oordeelen naar de genomea opnemingen zou een windkrachtschip hij goeden wind een stoomschip in snelheid overtreffen. De aanwezige vaklui waren ook verbaasd over het gemak, waarmede met deze schepen gemanoeuvreerd kan worden. Het viel hierbij op, dat de twee twintig meter hooge metalen cylinders, dis op het dek van het schip stonden, de vast. heid van het schip op het water iu' het heel niet verminderden. Prof. W. Einthoven-Nobelprijswinnaar, In een feuilleton in de ,.N. R. Ct." geeft Hoogenverf het volgend wel zeer stori sprekend voorbeeld ten bewijze hoezeer Einthoven's autoriteit in het buitenland wordt erkend. Het physiolgencongres de Tübingen w,; het vorige jaar zóó druk bezocht, dat mes het in twee helften, resp. voor physIscM en c'hemische phvsiologie moest splitsen om alle sprekers in de gelegenheid te stek len, hun voordracht té houden. Ieder van de twee groepen werkte op deze wij» haar eigen programma af. In den morgei van den tweeden congresdag vond cj,e voor. zifter van de chemie-groep tot zijn niet ge. ringe verwondering, geen enkele der con gressisten aanwezig. Na eenigen tijd teve:. geefs wachten, begaf hij zich naar de phy. sische afdeeling. waar de zaal geheel ge. vuld was. Toen hii zich beklaagde, dat e; niemand op (Ie andere vergadering was gt komen, kreeg hij ten antwoord, dat h; (lat toch wel had kunnen begrijpen, Einthoven hield immers hier zijn voor- dn-hf!" Land- en Tuinbouw De Ned. Tuinbouwraad De groep bloemisterij Gisteren had in een dei zalen van h« Paleis voor Volksvlijt 'te Amsterdam di algemeene vergadering der groep Blo? misterij uit den Ned. Tuinbouwraad plaat- Met algemeene stemmen werd definite tot oprichting der zelfstandige groep Blo? misterij besloten. Het groepbesluur is t'hans als volgt sa men gesteld: J. G. Ballego. Leiden, voor zifter; J. F. Morgenstern, Den Haag. bei den vertegenwoordigende den Kring Bloe mist Novenum; J. G. Verhoop, ondervoor zitter, Hilversum en G. Thim, Amsterdam beiden vertegenwoordigende den krio; bloemist-winkeliers; Joh. G. M. Menun; ondervoorzitter Aalsmeer en W. Lodder Hees, beiden vertegenwoordigende a* kring bloemist-handelskweekers; J. v. 4 Meer Pz., Aalsmeer, Alb. Spaargaren Uza Aalsmeer vertegenwoordigende do blo* men-verkoopvereenigingen en D. Eveleea1 Maarse, Aalsmeer, vertegenwoordigend) de algemeene vereenigingen. De benoeming van den secretaris wer in afwachting van het verloop der reorgr nisatieplannen van den Ned. Tuinbouw raad aangehouden. Aan het bestuur werd volledige vrijhei van handelen verleend in verband met 4) gewijzigde verhoudingen, nu de grot bloembollenteelt zich heeft teruggetrokka voor deelneming aan den gereorganiseer den Tuinbouwraad, waarbij met nadru tot uiting kwam. dat de bloemisterij ni( wenscht samen te werken met de gros veilingsvereenigingen. doch wel bereid 'j zoo mogelijk samen te werken met 4 groepen, vertegenwoordigende den last tuinbouw, als daar zijn de bloembolles teelt, boomkweekerij enz. Na de pauze hield de heer Jz. Alderft Dz., voorzitter der Centrale AalsmeeiSj Bloemenveiling, een rede over het ond« werp: De invloed van de bloemenveiling) op den handel in bloemen en planten. FA1LL8SSEB3EMT£H Uitgesprok-fiii: j De stichting Spaarfonds vol Bodemcultuur te Leiden; te mr. J. J. ran Troostenburg de BriiyM mr. F. W. Donker Curtins. P. A. A. de "Lange te Voorhut cur.: mr. J. C. L. Zuijdcrhoff. B. Luyt, metselaar te "Woubrugg1 cur.: mr. A. J. Romijn, te Leiden. Th. J. Haver, te Sassenheim;« mr. J. Eskens, te Alphen. bubg E R lmkÊTSTAS ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: dochter van M. M. gaard geboren van der Nagel 2 van H. G. Boogerd geboren Florij ë°c ter van E. t. d. Bosch geboren Staff dochter van A. Rademaker geboren; Wit, zoon van P. Houtman geboren Tj terman dochter van G. Verduijn m ren Verbeek zoon van G. de Korte g« ren van .Deuren zoon van M. E. flj geboren de Vlieger doehte.r van J- Martens geboren Lammere dochter f A. Bek geboren Van Dam dochter f J. C. Vijfhuizen geboren v. d. Laken zoon van W. de „Groot geboren Burg?1 dochter van M. Lagerweij geboren K* mees. Gehuwd: W. van Rijn. wedn. 68 f en J. M. van der Poel jd. 55 jaar Overleden: B. Verhoeff e<-htg<y van W. Ouwersloot 74 jaar H. J echtgenoot van J- Bos (S3 jaar Veen. echtgenoot van N. 1 erker*. H. V. Th. Bongerd jra 3 dagen -1 G. Boogerd jiu 5 dagen.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4