Sen deuren voorzien),maar de winkel ziet keurig uit, en is nu van boven tot on- jBer vol met de kleurige kinderpakjes. De bediening is in handen van terzake ftundigen, die reeds lange jaren in dit be- ilrijf werkzaam geweest zijn. ..Het Babyhuis" op dit gedeelte van den ^Hoogewoerd zal in een groote behoefte ifroorzie'n. j Haar wij vernemen, heeft het heat-uur van vOns Tooneel" aan de penningmeesteresse ^der St. Elisabethsvereeniging afgedragen le som van f 280.—, zijnd© het batig saldo ivan de uitvoering van 23 Oct. jl. Hulde aan de initiatief-neemsters, hare medehelpsters i de tooneelspeelsters. 'Aan het Universiteit alhier zullen met •Ingang van 5 November colleges worden vgegeven in het oud-Eriesch recht. Prof. }ïnr. A. S. de Blécourt zal zich met het 'geven dezer colleges belasten. 9 Vrijdagmorgen om 8 uur had een /vrachtauto, bestuurd door N. R., het on geluk op den Lage Rijndijk met het ach terwiel door de planken te zakken, die over een „opgraving" tot het leggen van huizen voor gas- of electTiciteitsl ei ding la- ^en. Het verkeer werd ongeveer een uur gestremd en de auto werd met een kelder- find uit zijn benarde positie verlost, 't Was voor dezen auto andere wel een Ongeluksdag. Want geraakte hij 'smor- Ijgens met rijn achteretuk in het zand, des 'middags om 1 uur had hij bijna met zijn Woorwielen in het water gelegen. Waar- echijnlijk doordat de remmen weigerden bij het overgaan van een brug over de (Heerengracht, reed de auto bijna de jgracht in, doch het gelukte den chauf feur, die door den schok op de machine •jterecht kwam, deze nog zoodanig te be- heerschen, dat hij rijn evenwicht kon be waren en de auto tot staan te brengen, ter Cr ijl de voorwielen boven het water hingen De 62-jarige M. D. had hij het laden van ijzeren bakplaten in een lift in de bakkerij van de fa. P. op den Hoogewoerd ,!het ongeluk, een dezer platen op zijn hoofd te krijgen. Hij t rd door den E. H. D. paar het Acad. Z.jkenhuis vervoerd voor onderzoek. Om kwart voor 8 Vrijdagavond werd 'de 9-jarige F. Z. op de Turfmarkt aange beden door een auto van den heer A. R. uit Warmond. De jongen was aan het spe len en liep van achter een boom vandaar tegen het voorspatbord van de auto op. Hij werd met een bloedende wond aan de bovenlip en een paar ontvellingen aan rijn beenen door de auto naar de ouderlijke woning gebracht. Den bestuurder treft geen schuld aan dit ongeval. Vrijdagavond is op de Lammermarkt 'J. R. gevallen doordat hij tegen eenige voethalspelende jongens aanlitp. Hij zette zijn wandeling voort, doch zakte op de Haarlemmerstraat ineen, waarna hij per politie-brancard naar het Acad. Zieken huis werd vervoerd. Door de politie is aangehouden en op gesloten de 59-jarige koopman L. W., die in het Politieblad gesignaleerd stond als hebbende nog 5 dagen hechtenis of f 10 boete te goed. Aangifte is gedaan door M. P., dat bij op het Steenschuur is mishandeld door den student de R., die hem met de vuist in het gezicht geslagen heeft en rijn brilleglas op die wijze vernield. Zaterdagmorgen is de goudsmid M. 'de R. uit de Donkerateeg naar het Huis .van Bewaring in Den Haag overgebracht. Gehouden verkooping in het Notarishuis 'alhier op 81 October 1924 ten overstaan Iran notaris B. H. Stampei:' 2e Groenesteeg 30, A. J. Goddijn voor f 2350.Oostdwarsgracht 21, D. Stigter '<nq voor f 1500.Langebrug 42. H. P. Va- 'ider. qq voor f 1675.Rijndijk-straat 26, P. J. van der Zee, qq voor f I73ö-Bloem- Btraat 4, 8 en 8, A. J. Rodenburg voor f 4449.De la Reyat-raat 18. A. Crama, ivoor f 1329.Van der Werffstraat 76. A. iBteenvoorden voor f 760.GeeTestraat 16, ET. War naar voor f 810; Lange Paradijssteeg 546, H. P. Vader qq voor f 225.—. Overige jper ceel en zijn niet gegund. MUZIEK. Het Residentie-orkest. Buite.n gewoon Concert Overgroot waa het aantal toehoorders, Öat gekomen was om dit concert bij te yonen. Gelukkig dat de pogingen van het jactief bestuur van genoemd orkest, torn goede en mooie muziek onder ieders bereik te brengen, niet hebben gefaald. 'Ren mooi programma door- het Residentie- Orkest onder leiding van Dr. van Anrooy te spelen en Willem Andriessen ale solist, ^iedaar de oorzaak van deze belangstel- dng. Het orkest speelde Weber's Ouver ture „Euryanthé". Zooala men weet heeft Weber in zijn Vier meest beroemde dramatische compo sities zeer verschillende onderwerpen uit Jde romantiek verwerkt en zoo hier in de LEuryanthé" de middeleeuwsche ridder lijkheid en vrouwenvereering. Dr. van An rooy heeft voor ons uitgespreid den •klankrijkdom van Webers muziek, wiens 'geest de wereld in een warm en rozig iflicht zag. Nu verscheen de pianist op het [podium, en onmiddellijk werd Andriessen iWelkom geheeten met applaus. Met orkest begeleiding zou hij 't vierde piano-concert &>p: 58 in g gr. van Beethoven spelen. fJeethovens werk is grootsch en voornaam, Inaar toch ook zoo vol van hoog-heilige femoties en innigheid. Als historische bij zonderheid vermeld ik, dat dit 't laatste pianoconcert was dat Beethoven bij de perste uitvoering zelf speelde. De piano zet h'et Allegro moderato van dit concert in; niet zooals gewoonlijk met een „tutti" voor 't orkest. Meestal nemen in dit werk de instrumenten do behandeling van de thema's over, die door den solist zijn ge- exposeerd. Een uiterst bevallig passage- werk, dat rijk aan motieven is, is dan diens deel. Dan volgt het Andante 1 een strijd van harschheid en milde zachtheid, waarbij de zachtheid zegeviert. Als laat ste deel het Rondo, met de finale, dat als 't ware een dialoog is tusschen orkest en piano. Hier ook weer prachtige chroma tische passages, en zooveel karakteristie ke bijzonderheden, die telkens do overtui ging doen rijzen, dat Beethoven een uni cum is. Andriessen heeft ons getroffen door de poëtische charme en warmte in zijn spel; door rijn ernst en zijn geestdrift. Zijn geestelijke fijnheid is goed geëvenredigd aan rijn technische vaardigheid. Tech nisch is zijn spel zeer mooi, zeer gedé- tailleerd en verfijnd, maar hij begrijpt de dingen met waar gevoel, en speelt ze zoo jeugdig en fleurig ons voor, zonder eenige charge, en zonder lang niet belangelooze opdringerigheid, en gebruikt hiertoe alles wat hem technisch en psychisch ten dien ste staat. Eenvoud is het wat heel An- driessens optreden en spelen kenmerkt en sympathiek maakt. De directie van Dr. van Anrooy was be- teekenisvol en enthousiast. Het publiek was zoo opgetogen, dat 't applaus tot vier- maar toe herhaald werd. Telkens moest, de solist weer naar voren komen. Hij zette zich ten slotte weer aan den vleugel en speelde een Berceuse van Chopin,een vrien delijkheid waarvoor wij hem danken.. Als laatste nummer wachtte ons Brahms vierdeelige eerste symphonie in c kl. terts. Van Brahms symphonieën is deze wel 't minst pessimistisch. Een karaktereigen schap van dezen componist is, dat 't orkest uiterst teruggehouden klinkt, en hij alle kleurrijke effecten versmaadt. Hierbij gaat hij wel eens wat ver. Een uiterst pre cies samenspel wordt vereischt omdat de thematische draad van de melodie tot in de kleinste deelen. zelfs aan enkele instru menten wordt onderverdeeld. Het eerste en laatste deel treden het meest op den voorgrond. In de finale deed de G-dfur-me- lodie inderdaad aan Beethoven denken, al is 't dan ook alleen daar, want Brahms kan nooit los komen van zich zelf. Het Residentie-orkest was gelukkig de zen avond, speelde technisch geaohe- veerd, en dringend in zijn uiting. Dr. v. Anrooy deed wat hij kon en de orkestle den waren voortdurend bezig zijn intenties te volbrengen. De dankbaarheid van de aanwezigen uitte rich opnieuw door herhaalde toe juichingen en Dr. van Anrooy liet de or kestleden deelen in de hulde, die men hem bracht. - j UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. - Gemeenteraad. Vergadering van Donderdag SO October 1924 des avonds te 7 uur. Voorzitter: de burgemeester de heer v. Griethuijsen. Afwezig de heeren J. Uittenbogaard en H. W. Rubenkamp, weth. met kennisge ving. Na opening doet de V o o r z. voorlezing der notulen die ongewijzigd worden goed gekeurd. 1. Ingekomen stukken. Ged. Staten doen* mededeeling van de goedkeuring van eenige raadsbesluiten; dit college maakte voorts opmerkingen over de rekening van 1922, volgens welke deze rekening gewijzigd wordt. De Landstormcommissie verzoekt om subsidie. Zal bij de begrooting behandeld worden. 2. Den heer D. de Koning wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als amb tenaar van den burgerlijken stand. Voor de vervulling van deze vacature worden voorgedragen de heeren Krijger en v. d. Aar. Benoemd wordt de heer Krijger met 6 stemmen tegen 1 op den heer v. d. Aar. 8. Advies aanvrage H. Timmers om ver mindering pachtsom van gxasgewas. B. en W. stellen voor deze pacht van f 25 op f 15 te brengen. In verband met bouwen van nieuwe huizen en de baldadigheid der jeugd, waar door de opbrengst vermindert, had ad sant verlaging tot f 6 gevraagd. 't Voorstel van B. en W. wordt met al gemeen© stemmen aangenomen, (De heer Uittenbogaard komt ter ver gadering.) 4. Benoeming onderwijzeres O. L. school Leidsche Buurt. Voor men tot stemming overgaat, gaat de raad eenige oogenblikken in geheime zitting. Na heropening wordt gestemd. Mej. Raebel krijgt 6 stemmen, Mej. Bakker 3. 6. Benoeming personeel vervolgonder wijs O. L. scholen 1924'25. Benoemd worden de heer v. Noord en Mej. Konijnenburg. 6. Verzoek tob onderhuring Postkantoor. De Staat der Nederlanden heeft verzocht de voorloopig nog leegstaande ambtswo ning per kwartaal te mogen verhuren. De raad geeft hiertoe zijn toestemming. 7. Adres J. W. v. d. Geest om steun in gevolge art. 13 le lid der L. O.- wet 1920. Adressant heeft 4 kinderen, die R. K. scholen te Leiden bezoeken en verzoekt in de reiskosten een bijdrage. Daar zijn woonplaats ochter minder dan 4 K.M. van de Bcholen is- verwijderd, zoo als de wet eiscbt, kan aan dit verzoek niet worden voldaan. De heer Bakker vindt jammer; een der burgers als de heer v. d. Geest die toch al veel voordeden der gemeente mist, zou hierdoor toch zeer gebaat zijn. DRALSfflAvANmiKEriBURcT' mLEVERTRAM- I •LEEUWARDEN» De Voori. vindt 't ook jammer maar en mag van de wet niet afwijken. 8. B. en W. stellen voor den grond aan den Morschweg bij de gemeentewoningen in een perceel te verhuren; de daar nog staande schuurtjes moeten binnen een maand na waarschuwing zoonoodig wor den verwijderd door de voormalige eige naars van den grond. Na eenige discussie wordt aldus beslo ten. 9. Eenige comptabiliteit sbeslui ten wor den op aandrang van Ged. Staten gewij zigd. 10. Reclames schoolgeld. Zal na afloop der openbare vergadering worden behan deld. 11. Vaststelling gemeentebegrooting 1925 Het rapport der commissie tot nazien der begrooting luidt optimistisch ©n goed keurend, daar niet te schriel werd gewerkt en toch 'n batig saldo werd verkregen. Wel zou zij gaarne zien dat iets meer voor de straatverlichting werd uitgegeven. Zij wenscht den burgemeester, die bin nenkort «jn 25-jarig ambtsjubileum vie ren zal, met dit resultaat geluk en itelt voor de begrooting aan te nemen. De V o o r z. dankt de commissie voor haar arbeid en haar goede wenschen. Algemeen© beschouwingen worden niet gehouden. De begroeting wordt voorts post voor post behandeld. De heer Bakker wscht naar aanlei ding van volgn. 55 en 96 onderhoud meu belen het schilderij in de raadszaal, dat een groote waarde vei'tegenwoordgt, te doen restaureeren. De Voorz. antwoordt dat B. en W. dit reeds van plan zijn. Op de aanmerking der commissie over de straatverlichting antwoordt de V o o rz. dat de toestand inderdaad te wenschen overlaat, maar men durft deze verbete ringen nog niet aan. Voor de subsidie aan de burgerwacht meent de heer Sc-hoonderwoerd, dat op dat instituut wel bezuinigd wor den kan, daar de burgerwachten langza merhand toch inkrimpen. Hij wil de pos* dit jaar van f 1250 op f 1000 brengen. De heer Bakker wijst er op dat de kosten van dit zeer nuttige instituut die in andere gemeenten ver overtreffen. Hij Bteunt daarom het, voorstel van den heer Schoonderwoerd. De Voorz. merkt op, dat de B. W. in andere gemeenten ook niet zooveel praes- teeren. We hebben hier een heel flinke en als dat niet 't geval is kan men 't lichaam evengoed, opdoeken. Hij ontraadt de hee ren dit voorstel te steunen. De heer Bakker is over dè praesta lies van onze B. W. vol lof, toch vindt hij dat wel wat bezuinigd kan worden. De Voorz. antwoordt dat de B. W. zich bij verlaging van subsidie ook wat haar praestaties betreft zal moeten in krimpen. Het voorstel wordt verworpen möt 6 te gen 3 stemmen. Voor de heeren Hulst, Bakker en Schoonderwoerd. De heer Schoonderwoerd vindt dat men voorzichtig moet zijn met 't plaat sen van banken in de parken (onderhoud parken en lanen) daar men heel veel die banken in de avonduren misbruikt voor dingen, die met de openbare eerbaarheid strijden. Spr. ziet bovendien 't nut van die banken niet in. De gemeente beeft trou wens al genoeg voot 't park gedaan. Laat de exploitanten dit nu maar doen. Op 't laatste antwoordt de Voorz. dat juist de exploitanten tot nu toe alles ge daan hebben en de gemeente nagenoeg niets. Juist daarom vonden B. en W. dat nu de gemeente ook wel 's iets mocht doen. Wat de avondvermakelijkheden betreft acht spr. de gewone geruchten erg over dreven. In andere gemeenten komt 't. zelf de euvel voor en daar ziet men ook geen bezwaar in 't plaatsen van banken. Boven dien staan deze banken in de bebouwde kom; voor euveldaden als genoemde zoekt men wel stiller plekjes uit. Wil men den post als luxe-uitgave schrappen dan is 't natuurlijk iets anders. De heer Schoonderwoerd is 't niet eens met des voorzitters meening als zouden de geruchten niet geloofwaardig zijn. Zelfs in den raad is er al meer over gesproken. De Voorz. antwoordt, dat helaas wel 's iets slechts voorkomt, maar dit is juist tegen die banken geen bezwaar. De heer Schoonderwoerd doet geen voorstel om de post te schrappen. De Commissie voor de Landstorm Zuid- Holland Zuid die in haar adres een sub sidie van f 50 beeft verzocht daar het rijk zijn subsidie verlaagd heeft, zal deze niet worden verleend. De begrooting wordt voorts, in ontvang sten en uitgaven sluitend met f 183.698.7li Het kostbare schilderij in de raadszaal zal worden gerestaureerd, evenals de mooi besneden antieke lijst. Rondvraag. De heer Zandbergen wijst er dat een duiker in den Valkenburgerweg niet goed functioneert, waardoor bij Bter- ken regenval de landerijen onderloopen. Ook zou spr. een rioolput voor 't Bosch bij de tramrails wenschelijk achten. Onderzoek wordt toegezegd. De heer Schoonderwoerd vraagt hoe 't staat met den woningbouw. Er gaan geruchten dat Ged. Staten 't voorstel zou den hebben afgekeurd. De Voorz. antwoordt, dat de Regee ring geen steun meer aan particulieren bouw toekent, doch die wordt voor dit plan nog wel verleend. Het rijk maakt bezwaar dat onze gemeente een lagere hypotheek verkenen zou. Het is nu de vraag of dat toch toegestaan wordt. Er wordt nog over onderhandeld met de Min. van Arbeid. De raad gaat hierna over in geheime ritting. NOORDWIJK Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmiddag te 2 uur. Voorzitter burgemeester jbr. ran Pan- huys. Afwezig de heer C. G. J. Alkemade. De notulen der vorige vergadering wor den aangehouden. De Voorz. doet mededeeling van de in gekomen stukken, w.o. een schrijven van den nieuwen gemeente-ontvanger, om e.v. de beschikking te krijgen overeen huis voor zijn werkzaamheden. De Voorz. deelt naar aanleiding hiervan mede, dat hij adressant reeds in een persoonlijk schrijven heeft medegedeeld, dat zulks de gewoonte niet is, doch dat er nog verschil lende huizen te koop of te huur zijn. Des- gewenscht wil de gemeente gaarne haar medewerking verleen en, om een, geschikt huis te verkrijgen. In denzelfden geest be sluit de gemeenteraad. Hierna is de agenda aan de orde. Van Ged. Staten is terugontvangen de gemeen terekening 1921, waarin wordt opgemerkt, dat de w.n. secretaris destijds f 375 teveel salaris heeft genoten. B. en W. zijn het hiermede niet eens en stellen den raad voor Ged. Staten dienovereenkomstig te berichten. Aldus wordt besloten. Verder geschiedt wijziging der begroo- ting 1924, vaststelling van den staat van oninbare posten, en van de rekening 1924 De Voorz. doet verder mededeeling van de wijzigingen in de verordening der ge meentebedrijven. hoofdzakelijk wat betreft het verlof van het personeel, en een wij ziging van de instructie voor den gemeen te-ontvanger. De heer v. d. Wiel merkt naar aanlei ding van het eerste punt op, dat de ver houding tusschen superieuren en personeel niet sterk omlijnd is. De directeur heeft recht op 18 dagen verlof, bij verordening geregeld; ook voor het gewone personeel zou hij een termijn willen vastgesteld zien. De Voorz. merkt op, dat zulks wel ge- jgeld is in de verordening, teTwijl het aantal verlofdagen bij reglement is be- tald. Beide voorstellen worden goedgekeurd. B. en W. stellen voor de zijstraat van Hoofdstraat en Achterweg te noemen Maarten KTuyfstraat. De heer van Nes vraagt, of de bezwaren, die destijds door de gebrs. Admiraal hier tegen geopperd zijn, al uit den weg zijn geruimd. De voorz. antwoordt, dat de ge meente dezen weg gekocht heeft voor pu- blieken weg. Verder stellen B. en W. voor het ver lengde van de Schoolstraat te noemen Oude Werf, zulks naar aanleiding van het feit, dat daar vroeger een schuitengat was, waar de schuiten in den winter werden In de plaats van den gemeente-bouw kundige Overmeer, wien met ingang van 27 October op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, stellen B. en W. voor den heer Pijlman te belasten met de afdeelin- gen bouw- en woningtoezicht op een loon van f 10per week. Be heer Overmeer blijft" dan op een salaris van f 1300.— het overige waarnemen. Als er een nieuwe bouwkundige benoemd wordt stellen B. en W. voor dezen functionaris gemeente architect te noemen en zijn salaris vast te stellen op f 3600—f 4300, met 4 twee- jaarlijksche verhoogingen van f 175. Al dus goedgekeurd. B. en W. stellen voor den marktmeester f5 per markt als loon te geven, hetgeen, voor 20 markten f 100 bedraagt. Aldus be sloten. Ingekomen is verder een verzoek van den heer M. Hoek om een tegemoetkoming in de kosten van den Binnenweg. Aldus besloten. De secretaris doet voorlezing van een schrijven der provincie om een bijdrage aan Noordwijkerhout voor de verbetering van den weg van Wassenaar naar de Noord-Hollandsche grens. B. en W. stellen voor een bijdrage m de kosten te verleenen van f 10.000. De heer Admiraal vreest, dat men daar weT*k van kan krijgen. Als Rijnsburg en Voorhout nu ook eens komen om subsidie? De Voorz. zegt, dat iedere aanvrage naar zijn verdiensten moet behandeld wor den. 1 De heer v. d. Wiel uit zijn verbazing over dit voorstel, dat f 10.000 wil geven voor een gedeelte weg, dat loopt van de grens van Noordwijk naar Noordwijker hout. Er zal dan toch ook wel een groot bedrag noodig zijn voor den weg in Noord- wijk zelf. Spr. vindt, dat de raad wel wat plotseling voor een groot voorstel wordt De voorz. zegt, dat B. en W. zelf niet eerder wisten, wat er gaande was. Het Prov. bestuur gaf vroeger nooit bijdragen voor verbetering of onderhoud van wegen, doch sinds eenigen tijd is zulks veran derd en tracht het Prov. Bestuur de we gen met hulp der verschillende gemeenten aanmerkelijk te verbeteren Dr. van Nes merkt op, dat de stukken van Noordwijkerhout reeds gedateerd zijn van 24 Mei en nog weet de raad van Noordwijk niet wat de kosten voor deze ge meente zullen zijn. Waar de provincie reeds f 192.000 subsidie aan Noordwijker hout en f99.000 aan Katwijk heeft toe gezegd. blijft er voor Noordwijk f 19.000 over. Daarom is spr. wel wat huiverig, om daarop in te gaan, weshalve hij zonder nadere gegevens niet voor het voorstel kan stemmen. De Voorz zegt, dat de plannen tot ver Êetering zijn gekomen naar aanleiding van de klachten, die het Prov. Bestuur ter ken nis werden gebracht over den slechten toe stand der wegen onder Noordwijkerhout en Katwijk. Beide gemeenten zijn daarop verzocht verbetering aan te brengen, doch deze hebben daarop geantwoord, dat zij zulks onmogelijk konden doen. weshal ve de provincie zelf ingreep. [Wijl over Noordwijk geen klachten binnenkwamen, bleef dit deel buiten beschouwing, doch toen B. en W. van de plannen vernamen, hebben zij zich tat de provincie om subsi die gewend, er op wijzend, dat Noordwijk' veel geld uitgeeft voor het onderhoud der wegen, doch dat zulks op den duur niet! zal kunnen voortduren. Na langdurige discussie werd het voor stel ten slotte verworpen met 76 stom men. Tegen stemden de heeren Balken-, ende, v. d. Wiel, Admiraal, Meijer, van Nes, v. d. Niet en Caspers. De Voorz: Ik feliciteer de heeren met hun besluit (Op de publieke tribune: Treu rig, treurig!) De heer van Nes wil nog het woord, doch de voorz. zegt, dat het debat erover gesloten is. De heer van Nes houdt echter aan en zegt,-dat er toch best een bemiddelings voorstel mogelijk ware geweesli Als del raad had geweten, wat de kosten van Noordwijk waren, had men er geheel an ders voorgestaan. De Voorz. antwoordt hierop dat deleden hiervan zelf de schuld zijn, daar men dan met voorstellen had moeten komen. Hierna is de begrooting 1925 aan de orde. Er worden geen algemeene beschouwin gen gehouden. Bij den post „gelden politiepersoneel" stelt de Commissie voor de gelden voor de politie uit te trekken zoolang zij in functie zijn en bij e.v. vacatures opnieuw hier over te beslissen in verband met het open stellen der bureaux. en W. kunnen dit voorstel niet over nemen en ook de heer v. d. Wiel ver klaart zich hiertegen. Wat het openstellen der bureaux betreft, zegt de voorz., zulks te onderzoeken. Het voorstel der Commissie wordt ten slotte verworpen met 94 stemmen Voor de heeren Admiraal, Meijer, van Nes. en Alkemade. Bij hoofdstuk V vraagt de heer Balken ende, of de kosten voor de Huurcommissio (f 200) nog wel reden van bestaan heb ben. De Voorz. zegt. dat de Huurcommissie nog wel noodig is. daar men hier beter met de plaatselijke toestanden op de hoogte is dan wanneer men naar Leiden moet Het art. wordt hierna goedgekeurd. Bij het hoofdstuk publieke werken merkt de heer Admiraal op, dat de gemeente ook gelden uitgegeven heeft voor het on derhoud van particuliere wegen. Twee jaar geleden werd er f 700 uitgegeven voor den weg -naar de golfbanen, daarna weer f 450 en het vorig jaar zette de Mij. de Toekomst er palen in voor een afrastering en ..weg" was de weg. De heer v. d. Wiel vindt zulks eveneens verkeerd, temeer wijl er voor de Juliana- en Piet Heinstraat, die in erbarmelijken toestand verkeeren, nooit een cent werd uitgegeven, omdat zij nog niet overgedra gen waren aan de gemeente. Men moet dus geen onderscheid gaan maken. Vroe ger, toen er geen golfvelden waren, werd er ook niets aan gedaan! De heer Admiraal voegt er aan toe, dat hij destijds voorstelde de oude steenen van den Nieuwen Zeeweg te gebruiken voor de bestrating van de Verspeyckstraat, waarop de Voorz. hem antwoordde, dat er aan dien weg nagenoeg geen huizen staan. Welnu, aan den weg naar de golfbanen staan in het geheel geen huizen. In hun antwoord zeggen B. en W dat zij zich niet met dit voorstel van de commis sie bunnen vereenigen, omdat de golfba-* nen veel menschen trekken, die hun geld in de gemeente brengen, terwijl de exploitatie dezer hanen veel mpnsch-n werk verschaft, De banen zijn uitsluitend tot stand gekoj men door giften van particulieren. Spr. noemt het kortzichtig indien men zulk een voorstel zou acc^pteeren. De heer Alkemade vestigt er echter de aandacht op, dat het principe der com missie: geen wegen, die niet van de ge meente zijn. onderhouden, hier vooropge steld dient te worden, waarop de voorz. antwoordt, dat men door vasthouden aan een principe een goede zaak ook kan ver moorden. Weth. Liefferink noemt het een duren plicht om dit belang van Noordwijk ta dienen. Het voorstel der commissie wordt ten slotte ingetrokken en het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij het hoofdstuk ondersteuning werk- loozen vraagt de heer v. d. Niet, of da gemeente weer de aandacht zal schenken aan de werkloosheid om zooveel mogelijk arbeiders te werk te stellen. De Voorz. antwoordt hierop, dat de heer v. de Niet zelf oorzaak is, dat in den komenden win ter weer minder werk zal zijn, door mede ite helpen aan het afstemmen Vjor de sub sidie van wegverbetering, waarop de heer v. d. Niet reageerde, dat zulkg hem niet verweten mag worden. Toen hij het vorig jaar bij verbetering van den Duinweg voorstelde zooveel mogelijk Noordwijkscne arbeiders te werk te stellen, antwoordde de Voorz., dat zulks niet wel mogelijk was. Hoeveel te minder is zulks dan nu het ge-* val, waar nog niet het minste idee vail de werkzaamheden kan worden verkre- gen' i i De inkomsten vrjegen geen enkele J)&* spreking. zoodat de hegrooting voor 1925 aan inkomsten geeft een bedrag van f4 12.734.85K, aan uitgaven f 412.734.85h, zoodat met een batig saldo van f30.000 wordt begonnen. De buitengewone uitga ven werden geraamd op f 59.839.56, dfl buitengewone inkomsten op f 61.679.o6, batig saldo derhalve f 1840. In den gewo- nen" dienst, is opgenomen het batig saldo van den gewonen dienst 1923, groot riuni f 88.000. De opbrengst van den Hoofd. Omslag bedraagt f 115.CÖ0 en een Per centage van 33A ^ct. De begrooting voor de bcd>-:"- werden zondor besprékin j vastgesteld. Na de rondvraag volgde sluiting de openbare vergadering. BOSKOOP. Verkcoping. Van de gehouden verkoo* pine in Hotel Klo*ssen door 'Torris Maar schalk alhier is de uitslag als volg*: ver

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4