WAALS Hulpgebouw Haarlemmerstraat 54, HULPGEBOUWHaarl.straat 54 waarin voorheen gevestigd het Venduhuis „HET CENTRUM'1 Wij hooren het van onze klanten, het Is reeds een gevleugeld woord dat van mond tot mond gaat: ©JS&T DE PRIIZEH BIJ WAALS EEMS ZÏE6P, ESI WAT EE PI PRACHTIG 60ED! Het is ook geen wonder, het publiek merkt het op en is er over tevreden. Wij gaan voorop in de actie tegen de hooge prijzen. Steeds goedkooper dat is ons devies. Wij herhalen het nogmaals, onze zalen staan voórweder ter bezichtiging open. Alle goederen staan ten toongesteld en met duidelijke prijzen opgeteekend. Kijk dus eerst alles eens goed af en U zult dan even als reeds duizenden voor U die ook overtuigd waren nergens voordeeliger te kunnen slagen, en bij ons koopen. ==j "Wit lak Engelsche Ledikant, niterst solide EEE draadmatras ÜT Wit Lak ijzeren Kinderledikant Ui Zeegras Matras, prima tijk, gevuld met het best gevischt zwart zeegras, bewerking als Kapokmatras 68 ct. Zeegras Hoofdkussens Twee persoons Kapok Bedstel, bed peluw I8.50 en 2 kussens 8.75 5.75 8.90 Molton Kinderdekens Wollen Kinderdekens Zuiver witte wollen Dekens Zuiver wollen Fantasiedekens, fraaie des sins in diverse kleuren Gewatteerde Dekens in de nieuwste des sins, schitterend bewerkt met satinet rand Onze sorteering in Wollen en Gewatteerde Dekens in de betere soorten is ongeêven»- aard. De voorraden zijn overweldigend. De prijzen zijn zoodanig gesteld dat ze moeten gaan. 22 ct. 1.15 4.15 5.75 5.35 Julie Looperfs, per el vanaf Schitterende collectie wollen, velvet en moquette Loopers Cocoslooprs 50 c.M. hreed, per el Cocosloopers 70 c.M. breed, per el 35 ct. 29;; C. 67 ct. 75 ct Cocostapijt 100 c.M. breed, per el Tapis Beige Karpetten in fraaie moderne 9.40 dessins en kleuren m 12 els - 16 els 12.40 Ons succes-karpet „LUXOR" Het voordeeligste der bekende driedoeks- Karpetten, uitsluitend Smyrna dessins ia nrt 12 els 10,yu 16 els 22,90 Prima gestreepte tijken, per el 42 c. Landhuisstoffen 125 c.M. breed, per el 54 c. Ribstoffen.- 125 c.M. breed, nieuwe stree- Kj nf nen, diverse kleuren Ghinamat per el Katpetmatten 12 els Katpetmatten 16 els Karpetmatten 20 els Kapok voor kussens, theemutsen, bijvul ling, enz. 3.20 4.70 7.65 59 c. Wij garandeeren in al onze Beddegoederen vulling met de allerbeste onvermengde Javakapok. Vrij Entrée. Alle goederen worden thuisbezorgd of franco gezonden. TeSefoon 2409» De autobussen Een intercommunale regeling Woensdagmiddag is ten stadhuize in Den Haag een vergadering van vertegen woordigers van gemeentebesturen gehou den om tot een uniforme regeling van het autobusverkeer te komen In de vergadorinr. welke dé burgemees ter van Den Haag heeff bijgewoond, wa ren verder vertegenwoordigd Dordrecht, Leiden, Gouda cn Rotterdam, en ook de pond van Bedrijfsautohouders. De meeste afgevaardigden hadden eeif politie-autori- teit meegebracht. Het doel was, eenheid te betrachten in zake keuring, standplaatsvergunning en, voorzoover mogelijk. arbeidsvoorwaarden, al werden de eigenaardige verschillen tus- echen de gemeenten in het oog gehouden. Wat de standplaatsvergunning aangaat, werden vrijwel de Haagscbe bepalingen, bier en daar aangevuld met een paar Utrechtsche zulks op verzoek van den commissaris der Koningin in die provin cie aanvaard. Verder wil men de keu- mg vereenvoudigen door de invoering van eon goed keuringsmerk, dat dan voor ge heel Zuid-Holland zal gelden. Dit geldt ook yoor de chauffeurs. Zoo zou men b.v. in Rotterdam chauffeur mogen worden, enkel door overlegging van het Haagscbe keu ringsbewijs. en omgekeerd. Het moeilijkst was de regeling van de arbeidsvoorwaarden; in dit opzicht kon alleen naar homogeniteit gestreefd worden. Inzake de keuring van de bussen werd o.a. vastgesteld dat het reservoir geen opening in den wagen mag hebben, dat langs de zijwanden der wagens geen ko peren beschuttingsroeden voor de ramen mogen worden aangebracht, en voor- en achterramen, met he.t oog op plotseling remmen, beschut moeten zijn. Een nader besluit zal nog worden genomen over de vraag, of de deuren naar buiten dan wel paar binnen moeten openslaan. Omtrent de hoogte der wagens werd, met het oog op de kleine steden, de voor tgeschreven hoogte (tot dusver 1.90 M.) verlaagd tot 1.05 M,, doch do groote ste den kregen volmacht tot de instelling van extra eischen. Het ontwerp moet nu nog in de kringen der genoemde gemeenten behandeld wor den. waarna een definitieve vaststelling volgt. Inbreuken op Natuurschoon. Een provinciale verordening. Ged. Staten van Utrecht hebben aan de Staten dier Provincie aangeboden een ont- werp-verordening tot het weren van ont sierende reclame in de provincie Utrecht. In dit ontwprp is in hoofdzaak gevolgd de Noord-Hollandsehe verordening tot het weren van'inbreuken op natuurschoon. De winterzitting van de Staten zal op 2 December geopend worden. De wereldtentoonstelling 1923. Niet te Amsterdam? ftvcr een in de dagbladen verschenen be richt, dat hier te lande een consortium is gevormd, dat de voorbereiding heeft ter hand genomen voor een tijdens de Olym piade in 1928 te Amsterdam te houden wereldtentoonstelling, heeft de Nijverheids- raad in zijn jongste vergadering van ge dachten gewisseld. De raad is daarbij aanvankelijk tot de overtuiging gekomen, da^ althans uit'een industrieel oogpunt beschouwd tegen het houden van een wereldtentoonstelling in Nederland ernstige bezwaren kunnen be staan. De raad heeft echter, alvorens een definitief oordeel uit te spreken, besloten, over deze aangelegenheid met de Ned. Vereeniging voor Tentoonstellingsbelangen overleg te plegen. Hel Verbond „St. Michael." Het hoofdbestuur van het Verbond „St. MichaëP' is opgeroepen tot een vergade ring op Maandag 3 November, ter bespre king o.a. van de houding door bet hoofd bestuur in te nemen „tegenover de onjuiste en misleidende voorlichting, welke door den voorzitter van den Alg^meenen Bond van R.-K. Rijkskieskringorganisaties in Nederland aan de leden der R.-K. Staats partij gegeven wordt." 't Gaat nu al helaas bard tegen hard. "Wij drongen Maandag, naar 't ons be scheidenlek voorkomt, niet zonder reden aan op een voorzichtig, tactisch handelen, ook van de zijde van bet Bondsbestuur. NAAR EEN RECHTS BEWIND* In verband met de naderende verkie zingen heeft de zeereerw. heer P. J. L. F. Goulmy een brochure bet licht' laten zien, getiteld: „Naar een Rechts bewindJ Waarom en hoe?" Dit Vlugschrift is, gelijk al het werk van dezen schrijver, gedocumenteerd op veel feiten-materiaal. De schrijver zegt ronduit zijn meening en is volstrekt niet een blind bewonderaar van alles, wat de rechtsohe Regeering heeft gedaan. Het geschrift zal door onze kiezers en kiezeressen met genoegen en vrucht gele zen kunnen worden. De leiders in onze kiesvereenigingen en onze propagandisten zullen er veel gegevens in vinden, waar mee ze hun nut kunnen doen. „R. K. Artsenblad". Lustrum-Numm er Van het „R. K. Arlsenhlad" is ter ge legenheid van het vijfjarig bestaan der R. K. Artsenvereeniging een lustrum-nummer verschenen in den vorm van een boekdeel. Vooraan is afgedrukt een schrijven van Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering, waarin de Aartsbisschop het vertrouwen uit spreekt. dat de R. K. Artsenvereeniging steeds meer katholieke genees heer en tot zich zal trekken - en aldus een immer krachtiger middel vormen, om ook op me disch gebied „alles te herstellen in Christus" en do practijk der geneeskunde te laten leiden door de christelijke begin selen tot waarachtig geestelijk en lichame lijk heil van den zieke en tot zegen der maatschappij. Het lustrum-nummer is verder gevuld met in hoofdzaak vak-kundige bijdragen van bestuurs- en andere leden der vereeni ging. Zoolang de venhouwsng duurt, geven wij op alle DEKENS 20 pCt. Korting. STADSNIEUWS DE NIEUWE CURSUS VAN PATER HENDRICHS VOOR NI ET- KATHOLIEKEN. Door geheel de stad hangen biljetten, die den nieuwen cursus: .,Ood met Ons" aankondigen voor met-Katholieken. „God met ons" is wel de meest troostrijke ge dachte, die den mensch in deze bange da gen treffen ka% en het is een gelukkige greep, juist dit denkbeeld tot onder werp van 6 conferenties te maken. Dat zij zonder eenige animositeit tegen welke te genovergestelde of afwijkende meeningen ook zullen worden gehouden, daarvoor waarborgt ons de. naam van den spreker. Pater Hendrichs zet uiteen en valt niet aan dat weten wij. God ontsluit zicht in goedheid en die goedheid is Christus en waar borgt zich in majestueuze macht in Zijn Kerk. Maar die Openbaring, waarover men niet behoeft te rillen, doch die een on schatbare weldaad aan de menschheid is, wordt door de ontfermende liefde Gods tot Geloof en Rechtvaardiging en leidt tot den eindzegepraal. Dit is, hegrijpen wij den opzet, de ge dachtegang en inderdaad is God op heel Goddelijke wijze aldus met den mensch en moeten wii eenvoudig en nederig genoeg zijn. om niet zelf openbaringen te willen verzinnen, die geen grond hebben, maar ons houden aan den opzet van God. die tot ons komt gelijk Hij en niet wij hebben te bepalen. De klacht dezer dagen door een man van gezag in Protestantsche kringen geuit, dat zeer veel Protestanten met heel willekeurige en foute tekstuitlegging den zin der H. Schrift verminken en er maar wat van maken, is maar al te begrijpelijk en al to gegrond. De eenige reden is, dat God niet langs dezen weg besloot tot den mensch te komen. Nooit gaf God Zijn zen ding aan een Boek. doch dat. Boek heeft de gezanten noodig, waaraan Hij Zijn Zending gaf. Dan eeist blijft dat Boek in zijn heer schappij over de geesten een Goddelijk Or gaan, als het door de Gezanten, waaraan God Zijn Geest toezegde orn de menschen te besturen, wordt gestaafd en verklaard. Anders wordt het Boek, door de willekeur van eigenmachtige en ongeroepen menschen nooit het Boek, dat kan brengen tot. de ..ge hoorzaamheid des Geloofs", waarvan de H. Paulus spreekt (Rom. I 5) en vandaar, door gebrek aan nederigheid, die eindelooze ver warring en ïondtasting in het duister. Hoe God met oiyj is zal Pater Hen drichs duidelijk maken, en wij twijfelen er niet aan, vele Roomsehen zullen weder van de gelegenheid gebruik maken, om dieper in de kennis van hun Geloof door te drin gen. Vooial lijkt ons belangrijk, wat de Pater uiteen zal zetten: hoe de mensche- lijk© overtuiging door de onifermende liefde Gods Geloof wordt. Veel niet-Kath. zullen door deze uiteenzetting een duide- lijken kijk op hun eigen toestand krijgen. Wij twijfelen er niet aan, of de belang stelling zal weer zeer groot zijn. Wij heb ben in onze dagen overtuigde Room- schen noodig, en een cursus als deze kan menigeen, die in moeilijke omstandigheden leeft., een kracht ten goede zijn. Bovenal juichen wij echter de eerlijke poging toe, om onze Protestantsche land- genootea een juist^^ kijk te verschaffen op »de Roomsche leer. Wij vertrouwen, dat al le Roomschen in hun omgeving zullen rond zien naar vrienden en kennissen onder de Protestanten, die zij naar dezen cursus kunnen verwijzen. Dat is het. recht begrip der broederlijke liefde, die wij voor onze niet-Roomsehe broeders en zusters koeste ren en God zal er met Zijn zegen over neer dalen. Wij wenschen dezen cursus, door de krachtdadige hulp der Roomschen niet het minst, een even groot succes als- verleden jaar. VOORDRACHTEN OVER HET KATHOLICISME. Gods Openbaring onder historische belichting. Gisterenavond hield Prof. J. P. Verhaar (Warmond) in hel Universiteitsgebouw (Kloksteeg 23) te Leiden de eerste zijner academievoor dracht en over bovenstaand onderwerp. In een korte inleiding werd allereerst het doel dezer voordrachten aangegeven, n.l. bekendmaking met de katholieke levensbeschouwing en geloofspraktijken, en dit onder wetenschappelijke belichting. Spr. -ging van de veronderstelling uit: dat er een God bestaat en dat wij allen krachtens onze afhankelijkheidsverhouding dien God moeten dienen, twee stellingen die hij het vorig jaar uitvoerig had toege licht en die door bijna alle menschen tegenwoordig worden aanvaard. De vraag, welke ons gisteravond bezig hield, is deze: heeft God ons misschien zelf aangewezen, op welke wijze wij Hem moe ten dienen? m. a. w. heeft God ons een Openharing gegeven? Indien dit waar zou zijn, dan is het dus voor elk mensch een Gemeentelijke fiankondij GEMEENTELIJKE VISCHVERKt Aan den gemeentelijken vischi Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZAT® en voor zoover voorradig ook ZATEW AVOND verkrijgbaar: SCHELVISti f0.13; SCHOL a f0.14; VERSCHE RING a f20.13; TARBOT a f 0.60pei en HARING a f0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELÜ Burgemt® Leiden 31 October 1924. ZITTING CENTRAAL STEMBURE VERKIEZING GEMEENTERAD De Voorzitter van het Centraal Si reau voor de verkiezing van de led* deg Gemeenteraad maak bekend, ii Centraal Stembureau een zitting al den in het Raadhuis op Woensdaji vemher a.s., des namiddags na De Voorzitter voornoed N. C. DE GIJSELÜ Leiden, 30 October 1924. Katholieke figeul LEIDEN. Vrijdag. R.K. Ver. van Handetó café „Neuf", 8 uur. OEGS.TGEEST. Vrijdag. Zitting Centrale Volksbad 8Vx uur, Verecnigingsgebfl1 Vrijdag. Zitting Spaarkas brandstof —8uur, Vereeuigingsgebow ALGEMËÊK AGENDI LEIDEN. Vrijdag. Eerste Abonnementsconctf Holl. Core. Dir. De avond-, nacht- en apotheken wordt van Maandag 27 0' tot en met Zondag 2 November men door de apotheek van den bef' Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon* uitgemaakte zaak, op welke wii» welken godsdienst wij God hen*® Is er inderdaad een dergelijke openbaring geweest, dan is dit rische gebeurtenis welke door bjp argumenten moet zijn vast te stol»1 als elke andere historische geW® Daarom moet ook hier de wetens? lijk-historische methode worden INF en de vraag beantwoord worden. j historisch-betrouwbare documenten, uit met zekerheid de historische heid eener Godsopenbaring komt staan? Deze vraag werd beve;t'-'_; antwoord, en wel op grond van ue1 de historische documenten: J 1. Het blijkt duidelijk uit die 1

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2