brengen tob 3 leden, waarvan jaarlijks 1 ïftreedfc en niet terstond, herkiesbaar ia, ©n deze te doen verkiezen door de techni sche bondsvergadering (thans is het aan tal 45). 7. De gewestelijke besturen en geweste lijke technische commissies te doen bestaan uit 3 tot 5 leden, waarvan jaarlijks 1 af treedt en herkiesbaar is. 8. Het. aantal afgevaardigden naar de ge westelijke vergadering te bepalen op 1 voor vereenigingen tot en met 30 werkende le den, en 2 voor vereenigingen met meer dan 60 werkende leden. 9. De technische bondsvergadering te doen houden tusschen 1 en 15 Januari, de bondsvergadering tusschen 15 Maart en 15 April. 10. De bondscontributie te bepalen op f 1.50 per werkend lid. 11. De gewesten hun eigen contributie te doen vaststellen, doch deze door den bonds- penningmeester te doen innen. Dit rapport, werd besproken in de jong ste bestuursvergadering van. het K.N.G.V. De vergadering was unaniem van oordeel, dat het Tapport. een zeer knap en weldoor dacht stuk werk is, waarvoor de commis- jie hulde en dank toekomt. Wat de groote lijnen betreft, kan het bondsbeetuur zich «p enkele uitzonderingen na, met de bezui- aigings- en reorganisatieplannen vereeni gen. Het prae-advies zal gelijktijdig met het rapport ter kennis van de leden worden ge bracht Maatregelen zullen worden genomen om het- Bondsorgaan „Het Turnblad". van af 1 Januari weder geregeld te laten verschij nen. Een commissie van onderzoek werd inge steld. om de wenschelijkheid onder het oog te rien. of het aanbeveling verdient en mogelijk is. om in het. organisme van het Verbond een bonds-technische commissie of 'n technische bondsvergadering te_ plaat sen. die op zuiver technisch gebied niet een« uitsluitend adviseerend, maar een beslis send college is. Talrijk© aangelegenheden van meer huis- houdelijken aard werden voorts behan deld. WIELRENNEN. De zesdaagsche te G©nt. De sprints van Donderdag 1 uur voor middag werden gewonnen door Van Kem penAerts, het. koppel DebaetsVan Kem pen. Omeye Putzeis. Van KempenDebaets 3eidden met 130 punten voor AertsMarcel Buysse. De ochtenduren gaan eentonig en kalm voorbij evenzoo de Donderdagnamid dag. De sprints van vier uur namiddag worden gewonnen door Van Hevel. Persijn, Hellebaut, Omeye, Hellebaut. Het totaal klassement luidt thans Van Kempen, De baets 142 punten. Aerts, Buysse 128 pun ten, Persijn, Verschelden 101 punten, Put- jeis. Koel 96 punten. Maes, Camp 56 pun ten, Hellebant Standeert. 54 punten, Van Bevel. L. Buysse 40 punten. Verschueren, Dewaele 39 punten. Delbeck. Declercq 33 punten, Dijck. Mechant 27 punten. Omeye Tollenbeck 25 punten, Vandervelden, De Jaegher 17 punten. Brunier, Loequehay 15 punten, Bontekoe, Van Duyn 7 punten. MOTORSPORT. Wedstrijd M. C. Zuid-Holland. De Motorclub Zuid-Holland organiseert Uondag a.s. een chiibwedstrijd, waaraan alleen leden en introducé's van de club inogen deelnemen. De rit is volgens een geheel nieuw systeem georganiseerd, de taak van den deelnemer bestaat hoofdzake lijk uit het bezoeken van controles in de plaatsen Pijnacker, Wassenaar en Zoeter- taeer in een volgorde welke van te voren gepaald is, doch voor den deelnemer ge- ieim blijft. Iedere controle heeft een let ter resp. M., Z. H. De deelnemers zijn vrij in het kiezen der route, echter moeten de controles in volgorde M. Z. en H. bereikt worden. Komt ie deelnemer in .een der bovengenoemde controleplaats en aan, dan wordt hem de letter der controle medegedeeld. Is hij bij ie goede letter aangekomen, dan ontvangt -lij daarvan een bewijs, hetwelk bij een iler volgende controles moet wo-rden ge toond. Is hij niet bij de goede letter aan gekomen, dan begeeft hij zich naar een oer andere, waar hem dan tevens de goede Volgorde blijkt De lengte der route wordt den deelnemer ,fian den start medegedeeld. Wanneer de route in de juiste controle- Volgorde wordt gereden, is de rijsnelheid i45 K.M. per uur. De start vindt plaats voor het restau rant Riohe op het Buitenhof. De deel nemers kiezen zelf hun vertrektijd, met Hen verstande, dat de start moet geschie den tusschen 8.30 en 9 uur des morgens. Nadat de deelnemers de controles M. Z. *n H. in de goede volgorde hebben be kocht, rijden zij naar de uitspanning Wy- ïerbrug tusschen Voorburg en Leidschen- ïam aan de Vliet, waar de wedstrijd ein- #igt. Winnaar is hij die aan de finish con trole het beste zijn tijd benadert en de Controles M. Z. en H. in de juiste volgorde beeft bezocht. En zoo vervolgens. Deelgenomen kan worden door auto-, «oio-, zijspan-, duo- en cyclecarbestuur- iers. Gemengde Berichten Een zendeling verdronken. Uit Weltevreden word' gemeld: De zen deling W. Grau van het Sangir en Talaut- pomité is op een dienstreis doordeMoluk- ken verdronken. Tusschen de buffers. Op het spoorweg-emplacement nabij den Parallelweg te Delft waren Donderdag middag spelende jongens bezig met het Voortduwen van aldaar staande ledige goederenwagons. Hierbij geraakte de 2-jarige knaap J. P., wonende Rotter- damsche weg bekneld tusschen de buf fers. Ernstig gekwetst aan hoofd en schou ders werd de jongen opgenomen door het Spoorwegpersoneel en vervoerd naar het station, waar hem eerste hulp werd ver- 1 leend. De knaap is in het gasthuis ter ver pleging opgenomen; zijn toestand is zeer ernstig. Een muur ingestort. Gistermorgen heeft op den hoek van de Paul Krugerstraat en de Pretorialaan te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats ge had, dat nog vrij goed is afgeloopen. Van een groep in aanbouw zijnde pan den is waarschijnlijk door een hevigen wind het bovenste deel van een muur over een lengte van tien Meter en een hoogte van drie Meter omlaag gestort. De massa kwam terecht, op een balkenlaag boven den kelder van een daar te bouwen winkel huis. Onder die balken in den kelder wa ren de metselaar J. v. K. en de sjouwer man A. N. aan het werk. Beide mannen konden zich niet tijdig in veiligheid bren gen en kregen een groot deel van de stee- nen op het lichaam. Gelukkig werd de val gebroken door de halken, die echter mede bezweken. Van K. kreeg een ernstige hoofdwonde en klaagde over inwendige pijnen. N. brak op twee plaatsen een arm bekwam enkele hoofdwonden en liep in wendige kneuzingen op. De' Gemeentelijke Geneeskundie Dienst vervoerde beiden naar het ziekenhuis. Deer een stier aangevallen. De landbouwer R. te Swalmen, die een stier uit de weide haalde en dezen naar stal wilde brengen, werd op den grond ge worpen en kreeg eenige stooten in den rug Door over een heg te te vluchten, wist hij zich nog juist bijtijds aan de woede van het dier te onttrekken. R. die zich onder dokters behandeling moest stellen, bleek zware infvendige kneuzingen te hebben opgeloopen. De stier is later opgevangen. Treurige toestanden. Op het Spijk te Lohith, vlak aan de Duitsche grens staan twee hutten van stroo en rietmatten gemaakt, welke krot ten sinds eenige maanden bewoond wor den door- het huisgezin van T. bestaande uit drie volwassenen en zeven kinderen en het andere door het gezin D., dat uit man, vrouw en vijf kinderen bestaat. Deze gezinnen zijn indertijd uit hun woningen gezet, daar zij niet meer op de steenovens van den 'heer N. Arends werk ten en deze woningen diens eigendom zijn Ze zijn gebouwd van riet en stroo en bij hevige regenbuien komt het water er door. In deze krotten zijn vensters noch deuren; des nachts wordt de deuropening afgeslo ten met rietmatten of dekens. De gansche familie slaapt op bedden op den grond, welke zeer drassig is, zonder vloer er in, alles door en naast elkaar; het oudste meisje bij T. is ongeveer 19 jaar.Er wordt wegens te weinig ruimte (de hutten zijn ongeveer lang 5 M., breed 3 M. en hoog 2 M.) buiten gekookt en men heeft tegen het inregenen en de al te nieuwsgierige toeschouwers de kachel onder een stroo- dak gezet. Langen tijd heeft de kast, die niet in de hut kon, buiten gestaan en is er natuurlijk niet beter op geworden. Des avonds wordt de hut verlicht door een schamel petroleumlampje. T. die ziekelijk is, heeft geen werk. D. werkt op de Bij land, maar komt vaak niet thuis, aange zien hij het huis niet gezellig vindt. De bewoners hebben, volgens hun zeggen, reeds viermaal bij het gemeentebestuur ge klaagd, maar dit heeft tot heden nog geen succes gehad. De kinderen zijn hun leven lang het slachtoffer van dezen jammerlij ken toestand, daar zij nu reeds stijf van rheumatiek zijn. Het geval is nog des te tragischer, aan gezien er tientallen van woningen leeg staan op de scheepswerf Bodewijs, welke geheel stil ligt, maar de huren zijn voor hen te hoog en er moet voor eventueele beschadiging een borgstelling gedeponeerd worden. (A. Ct.) Een vreemde zaak. In Dinxperlo heeft zir'h dezer dagen, naar men aan „Het Volk" meldt, een vreemd geval voorgedaan. Een kindje van de familie K. Otten werd ernstig ziek Het geval was zoo ernstig, dat behalve een dokter ook een professor werd geraad pleegd. Een dezer dagen ontving nu de moeder een brief, waarin haar de genezing van haar zoontje werd gewaarborgd, wan neer zij aan een opgegeven adres in Ter- borg f 5 zou sturen. De heer K. O. zond inderdaad een brief, maar sloot er eenige waardelooze stukken papier in. De poli tie, die van de zaak op de 'hoogte gesteld was, arresteerde bij het afhalen van de envelop een zekeren P. Brouwer, kleerma ker te Dinxperlo. De man had bij het af halen een brief achtergelaten, waarin een in het geheel niet gunstige levensbeschrij ving van de familie O. werd gegeven. Tot dusver lijkt het een gewoon oplich- tingsgeval, maar de zaak wordt wel iets anders, als men weet, dat men in Dinxper lo Brouwer aanziet voor den man, die eenige maanden geleden advertenties plaatste, waarin iemand zich aanbeveelt als planeetkundige. Ook toen moesten de brieven aan een bepaald adres worden ge zonden. De mogelijkheid bestaat dus, dat de man er een bijzondere manier van „genezen" op na denkt te houden en dit op een voor hem gevaarlijke manier pro pageert. Want Brouwer is gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Diefstallen te Zandvoort. Naar aanleiding van het vinden van goederen, die verborgen waren op een on mogelijke bergplaats achter het pakhuis terrein, stelde de politie te Zandvoort een onderzoek in op vermoeden van diefstal. Als gevolg daarvan is huiszoeking ge daan hij een inwoner dier gemeente, waar winkelgoederen in beslag werden genomen. Men had zelfs onder een mest hoop allerlei waren verstopt. Bij de huiszoeking trok het de aandacht dat er een groote hoeveelheid Bols, bier, likeur en andere dranken aanwezig was. Dit vormde het spoor voor een nieuw on- Rheumatiek, Influenza, Gevatte Koude, Kiespijn Geen beter middel hiertegen dan nHijnhardt's Sanapirin-tabletten. 9401 derzoek en het bleek, dat ook deze artike len door diefstal waren verkregen. Een knt-cht, in dienst bij een bandelaar in ge distilleerd, was er de leverancier van Lij deze diefstallen zijn tot nn toe vier personen betrokken als dieven en dertien als opkoopers van de ontvreemde goede" ren Eenige personec zijn in bewaring ge steld, terwijl het onderzoek nog wordt voortgezet. Een dievenbende. In de omgeving van Elberfeld—Barmen werd in den laatsten tijd op verschillende, ook aan de Wupper gelegen fabrieken ge constateerd, dat uit voor Engeland be stemde zendingen, textielwaren etc., tel kens goederen gestolen werden. Men stel de daar ter plaatse een onderzoek in, doch de nasporingen leidden er toe, dat men lot de conclusie kwam, dat de diefstallen tijdens het transport moesten geschieden en wel zeer vermoedelijk te Rotterdam, waar do zendingen uit de spoorwagons werden overgeladen en getransporteerd naar de verschillende voor Engeland be stemde stoomschepen. De chef van een particulieren Duitschen bewakingsdienst kwam naar Rotterdam en in samenwer king met de Centrale Recherche zette hij zijn nasporingen voort. Deze leidden ei' toe, dat men achterdocht begon te koeste ren tegen de sleepersfirma, die voor een expediteur daar ter stede de goederen ver voerde. Het resultaat was, dat eerst aan gehouden werd de sleepersknecht J. M. S, die in dienst was van" de op den Goud- scherijweg gevestigde sleeperij. Toen men Zaterdag daar eens poolshoogte ging ne men, zag de Duitscher C. M. L. aldaar twee rollen moquette staan, die naar zijn meening, tot de gestolen goederen be hoorden, wat later bleek zoo te zijn. De stoffeerder werd aangehouden en hij be-* kende, de moquette tegen een» veel te lagen prijs gekocht te hebben. Hij had er al verschillende crapauds mede bekleed. Zijn verklaringen waren aanleiding, dat de eigenaars van de sleeperij, de drie ge broeders S. in bewaring werden gesteld. Het kwam uit, dat' dezen de goederen aan winkeliers te Rotterdam verkochten. Bij een meubelmaker in de Hillebaan werden daarop 9 rollen meubelstof in beslag ge nomen, bij een winkelier, wonende in de "Willebrordusstraat zes rollen meubelstof, die bij van een bewoner van de Weste "Wagenstraat tweedehandsch had. gekocht. Deze had ze op zijn beurt weer gekocht voor vier gulden per M., voor de 'helft van de waarde. In totaal heeft de politie nog beslag kun nen leggen op 24 rollen meubelstof, elk van 20 tot 40'M., eenige rollen band en op een viertal stoelen, die met gestolen mo quette bekleed waren. Do drie sleepers patroons en de knecht zijn in verzekerde bewaring gesteld, de stoffeerder werd na verhoor op vrije voeten gesteld, terwijl te gen den winkelier, den koopman en den meubelmaker proces-verbaal is opgemaakt Geheime slachterij. Woensdagavond is ten huize van A. L. V. te Veldhoven een frauduleuze slachterij ontdekt. Eenige stukken bedorven vleesch, welke een verpestenden stank verspreid den, werden in beslag genomen. Tegen V. is proces-verbaal opgemaakt. Ongevallen door het dragen van ringen. In den laatsten tijd komen meerdere on gevallen voor, waarvan het dragen van een ring aan den vinger de oorzaak is, doordat de ring aan een of ander uitste kend voorwerp blijft haken. De letsels die ontstaan zijn meestal ern stige scheurwonden aan den ringvinger. Draag dus tijdens het werk geen ring aan den vinger, 'men spaart daardoor èn vinger èn ring. (Risicobank). Onveilig strand. In de volgende week zal het strand tus schen Scheveningen en Wassenaarsche Slag onveilig zijn wegens het schieten met mitrailleurs, op Dinsdag, Woensdag, Don derdag en Vrijdag, telkens van 9 uur voorm. tot 2.30 uur nam. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlag gen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. UIT DE OmGEVlWG OUDE-WETERING. Het Notariaat. Men schrijft aan „De Tijd": Door eervol ontslag van den tegenwoor- digen functionaris met ingang van 1 April 1925 komt het notariaat te Oude-Wetering (Z.-H.) vacant. In verband daarmede willen wij de aandacht van R.-K. candidaten op deze standplaats vestigen. Oude-Wetering, ge legen in de bloeiende gemeente Alkemade, had tot heden geen katholieken notaris. Alkemade telt bijna 6000 inwoners, waar van 82.23 pCt. den R.-K. godsdienst be lijdt. Het wordt binnen het arrondissement o.a. begrensd door de gemeente Leimuiden, waar 52.19 pCt. der bevolking katholiek is Daarbij valt op te merken de voor ka tholieken zeer onbillijke verhoudingen in het arrondissement Haarlem. Blijkens het orgaan der K. S. A. „Katholiek Neder land" d.d. 15 Nov. 1922 zijn hier van de 38 notarieele standplaatsen niet meer dan 5 voor katholieke notarissen bestemd, hoe wel de bevolking in dit arrondissement voor 32.84 pCt. R.K. is. Deze wanverhou ding is een gevolg van het oude systeem, dat voor standplaatsen, welke eenmaal door protestantsche functionarissen zijn bezet, katholieke sollicitanten als regel a priori niet in aanmerking kwamen, ook al was de bevolking ter plaatse voor een overgroot deel katholiek. VOORSCHOTEN. Het Roode Kruis. „Wij rekenen den uitslag niet. Wij rekenen het doel alleen." (Tollens.) Dit doel voor oogen en ook dat alléén, heeft de heer R. v. d. Ede doen besluiten enkele dames en heeren uit te noodigen dit jaar wederom iets te doen ten bate van het Ned. Roode Kruis. Er was in Hotel Deurloo een soirée Variée ge organiseerd en do zaal was tot in alle hoeken gevuld, zoodat het plan om hoekjes te vormen of rumte in te nemen met tafel tjes niet was uit te voeren en alle stoelen dicht op elkaar weiden geschoven om allen te herbergen. Met een enkel woord opende de Voorz., R. v. d. Ede, dezen avond en schetste in het kort de wordingsgeschiede nis van deze Nederlandsche vereeniging, en deelde de vergadering mede wat zooal werd en wordt gedaan. Spr. wenschte de aanwezigen een genoegelijken avond, maar vóór alles is het de wensch een flink bedrag naar het Roode Kruis to kunnen overmaken. Nadat een strijkje enkele nummers had gespeeld, zongen een achttal jonge dames, met begeleiding van piano, een heilwensch. waarvoor de dames een dank baar applaus verwierven. Afwisselend was, tot aan de pauze, de beurt aan enkele dames, die de aauwezigen deden genieten van zang en fluit-solo's en ten slotte ver schenen de dames en heeren tooneelisten op het tooneel en voerden op het spel „Met Kamerschut" van Herman Heyermans. Na de pauze werd gespeeld de klucht: „En- gelsch zonder leermeester" van Bernard. Elk nummer werd zeer dankbaar aan vaard en beapplaudiseerd, zoodat van teleurstelling wel geen sprake geweest zal zijn. Het doel van den leider zal ongetwijfeld bereikt zijn en het Roode Kruis zal wel een flink bedrag vanuit Voorschoten ont vangen, temeer daar alle medewerkenden zich belangloos hiervoor gaven. Chr. Hist. Kiesvereeniging. In de vergadering der Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier is gekozen tot voorz. Th. J. Broers, 2o voorz. A. Verboon, tot secr. M. G. Mechelse, penningm. D. J. Brinks en tot gewoon bestuurslid J. J. Dijkman. Het ledental dezer kiesvereeniging is aanmer kelijk gestegen. ZOETERMEER. Gemeenteraad. (Vervolg). Nadat de Raad met de waterleiding en het kookgas heeft afgerekend, stelt de Voorz. voor om de notulen der vorige bij eenkomst vast te stellen. Na lezing wordt hieraan voldaan. De agenda luidt vervol gens: Ingekomen stukken. Eenige besluiten van Ged. St. worden voorgelezen, alsmede een. circulaire van den Ned. Toeristen bond betreffende het aanleggen van rij wielpaden. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Woningbouw. Op de vraag van B. en W aan Ged. St. inzake het verleenen van steun door de gemeente voor den bouw van middenstands- en arbeiderswoningen is geantwoord, dat door Ged. St. vermoe delijk geen bezwaar tegen een besluit van de gemeente tot steunverleening gemaakt zal worden. Voor wat betreft arbeidswo- ningen, hiervoor moet de gemeente zich echter eerst tot het Rijk wenden vooraleer zij steurt mag verleenen. Ged. Staten mer ken nog op, dat niet gebleken is, dat te Zoetermeer een tekort aan woningen be staat. De heer Schaeffer vindt dat do opmer king van Ged. Staten als zoude hier geen woningtekort heerschen, niet juist is. Bij de woningtelling werden twee hokken op het erf van den heer Groenheide staan de, voor twee leegstaande huizen aange zien en bijgeteld 1 Spr. is met den verde ren inhoud van het schrijven van Ged. St. ook niet tevreden. Alvorens wij steun mo gen verleenen moeten wij eerst bij het Rijk aankloppen, die 6 voor haar geld eischt. Zulks te doen zou erg gek zijn,daar wij zelf veel goedkooper geld kunnen ver schaffen door het van het Grootboek af te nemen. De bedoeling is niet geld te schenken maar het op hypotheek te ver schaffen tegen lage rente. Spr. vraagt aan B. en W. deze kwestie nog eens niet Ged. Staten te hespreken en duidelijk, uiteen te zetten wat de bedoeling van den Raad is. De heer Groenheide: Er wordt nogal eens beweerd, dat er geen tekort is aan arbeiderswoningen. Wanneer ik echter hoor, dat bij mij in de buurt een huis over c.a. 3 maanden wordt verlaten, waarvoor nu reeds f 1 tot f 1.50 huur meer ge boden wordt, dan blijkt hieruit toch wel. dat een gebrek aan woningen wel bestaat. De Voorz. zegt zich niet te kunnen be grijpen, dat geen ambachtslieden of par ticulieren voor den dag komen. De heer Scheffer wijst op de onmoge lijkheid om met winst te kunnen bouwen. Het maken van winst is echter de eenige prikkel tot bouwen. Door de eisehen die het Rijk stelt, neemt het met de eene hancl terug, wat het met de andere weggeeft. Daarom: het Rijk er huiten laten en de ge meente goedkoop geld verschaffen, om zoodoende een kans tot houwen te geven. De heer Duinisveld: V/iat de heer Schef fer zegt is veel van waar. "Er is veel voor te zeggen, dat de gemeente -goedkoop geld verstrekt. De heer Scheer wil de ambachtslieden op een en ander attent maken en ze tot bouwen animeeren. De Voorz. antwoordt, dat de betreffende personen wel in de verslagen lezen wat er aan de hand is; zij kunnen evenwel op merkzaam gemaakt worden. Wat de brief van Ged. St. betreft, deze laat aan duide lijkheid niets te wenschen over. Waar het omgaat is zeer duidelijk aan Ged. St. ge meld. Spr. vreest, dat B. en W. een mal )ct< figuur zullen slaan om nogmaals mei de zelfde zaak aan te komen. Na nog eenige discussies wordt het voom stel van den heer Scheffer: B. en W. uil- noodigende de kwestie nog eens met Ged. Staten op te nemen, aangenomen. Gemeenterekening 1923. De ingestelde commissie, bestaande uit de heeren Boo nekamp, Groenheide en Schaeffer,heeft do rekening nagegaan. De heer Schaeffer was evenwel verhinderd op het vastgestel de tijdstip, tot controleering der rekening, aanwezig te zijn, doch heeft later inzagó' der bescheiden genomen. De heeren Boo- nekamp en Groenheide hebben geen be zwaren. De Voorz. vraagt of de heer Schaeffer zich eveneens met de rekening kan ao- coord gaan. De heer Schaeffer heeft eenige aanraer kingen, welke hij hedenavond niet zal noe men. Een prineipieele aanmerking is de ze: op do gemeenterekening staat een post voor een gedenksteen iii de openbare school. Deze post is nooit door den Raad gevoteerd geworden Dit is dus in strijd met de bepalingen. De Voorz. merkt op dat na afloop v een openbare vergadering besloten is een gedenksteen in de school te plaatsen. I heer Groenheid zal zich dat ook nog w kunnen herinneren. De heer Groenheide kan niet ontkennen, dat na afloop van een vergadering er over gesproken is en toen goed werd gevonden dat een gedenksteen zou worden aange* bracht in do hal van de school. Spr. tracht nu zich er uit te praten, wat hem echter niet gelukt. De heer Schaeffer wijst nogmaals het ongeoorloofde der handeling. Spr, het geld veel liever besteed om aan den buitenkant van het gebouw er op 4e schil deren wat het feitelijk is. De Voorz.: De opmerking van den heer Schaeffer zal aan Ged. Staten worden me degedeeld en ik stel voor de rekening vast te stellen. De heer Schaeffer stemt tegen; ook heer Duinisveld kan zijn goedkeuring niet spe aan de gemeenterekening 1923 hechten, omdat hij tegen het aanbrengen der steen was, toen deze een punt van bespreking in den Raad uitmaakte. Men zou hier kunnen spreken van een echten steen des aanstoots! Verzoek R.-K. Schoolbestuur om gelden beschikbaar te stollen voor het vergroo ten en verharden der speelplaats van jongensschool. In het request wordt er op gewezen, d,V een verbetering dringend noodig is, de speelplaats nieb 'voldoende groot dat er daarom 60 M2. zal worden bijge nomen, dat het gewenscht is het terrein] met basaltine tegels te bevloeren, ook me! het oog op de lichamelijke oefeningen voor de jongens. De kosten zullen f 807. bedragen volgens den laags ten inschrij ver van een gehouden aanbesteding, grond van art. 72 der L. 0. wet vraagt het Schoolbestuur medewerking van den Raad De heer Schaeffer is van meening, het verzoek in drie deelen gesplitst moeten worden, n.l. één betreffende vergrooting, één over de verharding er van en één aangaande de verharding van het oude gedeelte. Spr. zegt, dat zijn op vatting onjuist kan zijn, maar hij gelooft, dat het Schoolbestuur geen recht heeft op het ontvangen van gelden uit de meentekas voor het oude gedeelte speelplaats, wat men verharden wil. dien het Bestuur er recht op heeft, krijgt het natuurlijk de gelden, want we moeten ons houden aan de Wet. Op dat idéé spr. gekomen door het lezen van een Ko ninklijk Besluit over eenzelfde kwesl' De gemeentestem van 22 Sept. 1923, waar in. die beslissing staat vermeld, leest spr. voor, waaruit hij concludeert, dat het T stuur geen recht kan doen gelden. De Voorz. leest artikel 72 der L. wet. Eenige Kon. hesluiten, staande in „Gemeentestem" over een soortgelijk* kwestie, echter van ouderen datum, leek >nno hij eveneens voor Hier blijkt, dat hd inner Schoolbestuur wel recht zou hebben medewerking van de gemeente. De heer Groenewegen zegt, dat het h;»: esh een verbetering betreft, die dringend no> dig is ook met het oog op het geven lichamelijk onderwijs. Nu is het vaak de speelplaats een modderpoel. De heer Schaeffer wil opmerken, dal geen mpdderpoel mag zijn. Het Sclioolh stuur ontvangt gelden voor onderhoud iIh gebouwen en als er dus een modderptf raag is, heeft het Bestuur zich niet goed vaf ichter haar taak gekweten. De heer Groenewegen verdedigt eens het voorstel. De heer Schaeffer wil geen medewtf jd king verleenen. Wanneer het Bestuur da brac in hooger beroep gaat, zal door deskue dezer digen wel uitgemaakt worden waarop h' kn recht heeft. Spr. hoopt van harte, dat L do Schoolbestuur de gelden toegewezen krij^alari? Geen haar van zijn hoofd denkt hel gendeel. 'j De Voorz. antwooordt dat er gek voor een verbetering worden aangevrai^ waarop het Schoolbestuur z.i. recht bc welke meening ook foutief kan zijn. H- tokie zou jammer zijn wanneer onnoodig gew^eed beschikbaar werden gesteld. Spr. s' voor eerst aan den Minister advies dal 1 B-i ÈüTC a. tor i bin vragen. De heer Scheer is er ook voor om uitspraak uit te lokken. Het voorstel van den Yoorz. wordj®* to genomen. Tegen slemden de heeren nekamp, Duinisveld en Groenewegen- De heer Groenewegen spreekt zijn wondering uit over het feit dat met Wetboek op tafel nog niet uitgemaakt ^Ala worden wat juist is. Pluimveetentoonstelling. B. 6® stellen voor om een medaille beschijn te stellen. Wordt goedgevonden. K- Verbetering bruggen. Een afdo Ito verbetering kost f2050. Hoewel B.^6°, P' machtiging hadden om imar goedy1 e te handelen, meenden, zij, dat het jratrt De lift W raeei dien loot iehl chien ffltwe: 'ter

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 16