HET OPSCHIETENDE KOREN Ma het roeken Rcomboier is niet sneer te betalen. Van Roomboter niet te onderscheiden en de helft goedkooper is De Gruyter's hoogfijne Melange. Per p. slechts 85 ct. Plantenboter slechts 60 ct. per pond. Alléén in de Gruyter's winkels! nu, vraagt spr. Do Voorz. zegt dat deze post geraamd is op het oude bedrag van verleden jaar, toen de gemeente nog paard en wagen had en is dus een vergissing. [VVordt na deze inlichting goedgekeurd. Bij nummer 120 vraagt do heer M. G. Mechelse naar de werkzaamheden van de benoemde commissie ad hoe inzake alge- meene begraafplaats, want spr. noemt het op de tegenwoordige begraaf plaats een pan. (Het teere punt! Het geachte lid moet zich maar wenden tot de Kerkvoog dij der Ned. Herv. Gemeente. Corr.) De (Voorz. merkt op dat de begraafplaats eigendom is van de Ned. Herv. Gemeente en zegt nog niets van de benoemde com missie ad hoe te hebben vernomen. De iheer G. Eggink deelt thans mede, dat de commissie met den hoofdinspecteur der gezondheidscommissie een onderzoek heeft ingesteld, doch nog steeds wacht op een rapport van den inspecteur, waarmede deze discussie wordt gesloten. Bij volgn. 155 „salaris secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim ad f 10 per jaar", stelt de heer J. A. Hens voor deze gratificatie van f 10 te verhoogen tot f 25 voor de vele werkzaamheden, die de se cretaris dezer commissie moet verrichten, waarvoor een gratificatie van f 10 veel te gering is. De Voorz. kan ook wel eenigs- zins beoordeelen de werkzaamheden van den secretaris, daar spr. ook voorz. dier commissie is en kan zich volkomen ver- cenigen met het voorstel van den heer Hens, waarna met alg. st. wordt beslo ten deze post te verhoogen tot f 25 per jaar met ingang van 1 Januari 1925. Bij volgn. 132 vraagt de heer Mechelse of het ledigstaande lokaal van de O. L. School kan worden benut voor gymnastische oefeningen. De Voorz. zegt dat wanneer er een vereeniging is, diq, dit lokaal wil huren onder de gewone voorwaarden, er zeker geen bezwaar tegen zal zijn. Ten slotte wordt de begrooting, dienst 1925, vastgesteld als volgt: Gasbedrijf. Afdeeiing I. Totaal baten f 73320, lasten f 73320. Afd. H. Totaal kapitaalsinkomen f 7152, id. uitgaven f 6982.50, batig slot f 169.50. Waterleidingbedrijf. Afdeeiing I. Totaal baten f 12505.40, id. lasten f 12505.40. Afd. II. Totaal kapitaalsinkomsten f 3227.48, id. uitgaven f 3200, batig slot f 27.48. Raadhuis-bedrijf Afd. I. Totaal baten f 3379.24-, id. lasten f 3379.24. Afd. II. Totaal kapitaalsinkomsten f 412 02, id. uitgaven f 412.02. De geheele begrooting, dienst 1925, wordt aldus vastgesteld: Afd. I, gewone dienst: Totaal aan in komsten f171141.093, uitgaven f171141.095 Batig slot f103672.875; nadeelig slot f 103672.873. Afdeeiing II. Kapitaaldienst. Totaal aan inkomsten f 203323.36, uitgaven f203323.36 Daarna deelt de Voorz. den 'Raad me de, dat de verschillende missiven omtrent het gasbedrijf voor de electriciteitsvoor- ziening naar Leiden zijn opgezonden. De voorstellen inzake electriciteitsvoorziening zouden wel voor behandeling vatbaar zijn doch spr. wenscht de levering van gas en electriciteit gelijkelijk te behandelen hoopt dat de onderhadnelingen thans een gunstig verloop mogen hebben, waardoor deze zaak zoo spoedig mogelijk misschien in Februari kan worden behandeld. Bij de rondvraag vraagt de heer J. A. Hens waarom de vuilnisauto bij mej. Deurloo wordt gestald en welke plannen B. en W. hebben omtrent het plaatsen der auto. De Voorz. deelt mede dat de stal ling der auto bij mej. Deurloo slechts van lijdelijken aard is en het plan is een ga- sage te maken bij den bouw van het nieu we Raadhuis. De heer Mens is met dit antwoord tevreden, waarna de heer J. Braggaar informeert of er overleg is ge pleegd met het hoofd der O. L. School in zake den bouw der nieuwe school. De Voorz. beantwoordt deze vraag bevesti gend en zegt dat het hoofd der school zich geheel met de plannen heeft vereenigd, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. WOEBRUGGE, Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meen t-e op Woensdag 29 October 's mor gens te half 10. Aanwezig: alle leden. De Voorz. opent de vergadering met ambtsgebed^ daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen. De heer Boot maakt eenige opmerkin gen naar aanleiding van de notulen en wel in verband met het besluit betreffende dc ontheffing van het rijverbod voor per sonenauto's voor 's Molenaarsweg. Spr. had bedoeld dat deze ontheffing door B. en W. namens den raad aan Ged. Staten zou gevraagd worden, terwijl deze veror dening aldus wordt toegepast, dat door de personen in kwestie zeiven ontheffing aan Ged. Staten moet worden aange vraagd en hun in afwachting daarvan toestemming wordt verleend dezen weg te berijden. De Voor z. zegt toe. dat B. en W. be reid zijn, deze zaak. nogmaals onder de oogen te zien. Do notulen worden onveranderd gearres teerd. De Voorz. doet mededeeling van eenige ingekomen stukken, waaronder een verzoek van het bestuur van den naai- en knipcursus om ook over de maanden Nov. en Dec. nog de beschikking te mogen hebben over het vereenigingsgebouw der gemeen ten. Tevens wordt een staatje overlegd van de ontvangsten en uitgaven, bedragende resp. f93 en f94.50. De Voorzitter vraagt, of de Raad is voor onmiddellijke behandeling van dit verzoek, dat te laat is ingekomen voor praeadvies van B. en W. De heer Boot acht de zaak van groot belang voor de gemeente en is daarom voor onmiddellijke behandeling en inwil liging. De heer Lie ver se. weth., is tegen onmiddellijke behandeling, omdat het stuk te laat is ingekomen: pas den vorigen dag. De heer v. Dam zet uiteen, dat dit ver zoek door verschillende omstandigheden niet eerder -kon verzonden worden. Het verzoek wordt onmiddellijk behan deld (alleen de wethouders hadden tegen gestemd). De heer van 't Riet-, weth., is wel voor inwilliging van 't verzoek, omdat 't hier een gemeentebelang betreft, doch zou wel graag definitief willen weten na afloop dezer twee maanden, of de cursus levensvatbaarheid heeft. Heb verzoek wordt daarna met alge meen© stemmen ingewilligd. Ingekomen is voorts een verzoek van de heeren Herkestein en Hogendorp tot verlaging der keurloonen, dat wordt afge wezen. Een bericht van dr. Loth, dat hij zijn benoeming tot lid der Commisie tot We ring van Schoolverzuim niet aanneemt, in zijn plaats wordt benoemd de beer van Stralen. De balans en verlies- en winstrekening van het gemeentelijk electriciteitsbedxijf en het gemeentelijk Waterleidingsbedrijf boekjaar 1923, alsmede de gemeentereke ning dienst 1923 worden overeenkomstig het advies der voor het nazien dezer reke ningen benoemde commissie voorloopig vastgesteld, zooals zij door B. en W. zijn aangebeden. De Voorz. leest het rapport voor van de commissie benoemd tot het nazien der gemeentebegrooting, dienstjaar 1925, als mede der begrootingen gemeentelijk elee trieiteitsbedrijf en gemeentelijk waterlei dingbedrijf dienstjaar 1925. Do commissie had opmerkingen betreffende enkele pun ten der gemeentebegrooting en kan zich overigens met de begrootingen vereenigen. Do begrootingen gemeentelijk eleetriei teitsbedrijf en waterleidingbedrijf worden door den raad vastgesteld, zooals zij door B. en W. zijn aangeboden. Alleen doet de heer Boot de vraag, of het electriciteitsnet niet kan worden uit- i gebreid tot eenige boerderijen in het N.O. FSUiLLETON RENé BAZIN, Lid der Fransche Academie (Eenige geautoriseerde vertaling) 6) Den volgenden Zondag, den Zondag voor St. Jan, hadden de jaarlijksche landelijke verhuringen plaats. Dit geschiedde te Gor- bigny op Sacramentsdag. De weg was vol inet boeren, die op dezen dag knechten en meiden moesten huren. Jongens, die een betrekking als voerman zochten, droegen een zweep om den hals; anderen, die zich voor boerenwerk verhuurden, beten op een groen blad of hadden een blad op hun pet gestoken. De meisjes hielden een roos in de hand en waren armelijk gekleed, om ©iet voor verkwisters te worden aangezien Ieder van die stumpers had vader, moe der, een familielid of vriend bij zich. En Gilbert was vergezeld van zijn oude moe der, die in de streek van Bazolles en Fon- [teneilles en zelfs verder als 'n arme maar fwerkzamo en oppassende vrouw bekend stond. Hij was zeker een der jongste knechtjes, die over den weg liepen met kleine pakjes in rood-geruite zakdoeken gewikkeld. Het was een der grootste hoeren van Fonteneilles, Honoré Fortier, man van een izes en twintig jaar, die geërfd had en die een praebthof van honderd hectaren, de Vigie. bebouwde, die het eerst naar moe der Gloquet toekwam. i—4 Heeft hij reeds de koeien gehoed? vroeg hij. Meer dan eens, mijnheer Fortier, antwoordde moeder Cloquet heel beleefd. Hij is er niet bang voor en zou weldra gaarne ploegen. Daar is nog tijd voor, beste vrouw, maar de jongen bevalt mij. Hij bekeek Gilbert als keurde hij een. veulen, mat met zijn blik de horst, polste zijn arm, betastte zijn schouders, schudde hem eens om te zien of bij weerstands kracht bad, en zei plotseling: Tien frank per maand, moeder, om te beginnen. Ik ben tevreden, mijnbeer .Fortier. Neem uw hoed af, jongen, wijl mijnbeer Fortier u de eer aandoet. De pachter betaalde de som aan de moe der en keek dan in de oogen van het jongetje: Luister goed, koewachter: twee jaar, tien jaar, twintig jaar bij mij, zoo jij wilt; je zult je weg maken; ik stel enkel een voorwaarde: je moet gehoorzamen. Gilbert drukte de hand van Fortier en reeds 's avonds nog moest hij op de Vigie zijn intrek nemen. Ben je tevreden? vroeg de moeder. Tamelijk. Je hebt geen woord gezegd? *-i 't Was niet noodig, antwoordde de jongen. Waarom zich verwonderen. Hij was uit het Niverveensche land,waar de menschen een sterken wil hebben en geen al te losse tong. Sedert dezen dag was de Vigie het nieu we tehuis van Gilbert, een prachtige pacht der gemeente; de burgemeester zegt toe, deze zaak ter sprake te zullen brengen. Vervolgens komt aan de orde de gemeen tebegrooting. Do commissie had voorgesteld, den post „schrijf- en bureaubehoeften" te ver lagen van f 700 op f 350. B. en W. hebben betreffende dezo zaak een contract met de firma Samson, doch B. en W. zullen overwegen, in hoever de ze post kan worden verlaagd. Bij den post „bruggelden' had de com missie er bezwaar tegen, overeenkomstig het advies van B. en W. do vrijheid van tol van de brug over de Woud wetering voor de ingezetenen op te beffen. De heer v. Dam acht de juiste wijze van handelen, niet de ingezetenen doch wel do vreemden te belasten, omdat deze brug van de belastingen der gemeente naren is gebouwd. De heer Lieverse, weth., wil naast bezuiniging op de uitgaven der gemeente, ook aanboren van nieuwe belastingbron nen, indien dit mogelijk is; daarom is spr. voor heffing van dezen tol. De heer v. Dam is het met den heer Lieverse niet eens. Deze 'tol treft alleen de menschen die rijden, en dat is onbil lijk, dan liever alle menschen, ook de voetgangers en wielrijders betalen. Nu moet een arme man met een hon denkar betalen, en een rijke rentenier die per fiets rijdt, niet. Het voorstel tot afschaffing der vrijheid van tol voor de ingezetenen wordt in stemming gebracht en verworpen met de stemmen van de heeren van 't Biet, Lieverse en de Vette voor. De heer Boot: 't Is maar gelukkig ook, anders zouden we weer naar 't jaar 1600 terugkeerenl Wegen en bruggen moe ten vrij zijnl Do commissie heeft voorts voorgesteld den post „onvoorziene uitgaven" met f360 te verminderen^ waarmede de Raad ac- coord gaat. Do gemeentebegrooting wordt daarna met algemeene stemmen vastgesteld. De gemeentelijke vergoeding ingevolge artikelen 101 en 102 der L. O.-wet aan bij zondere scholen over 1922 en 1923 wordt vastgesteld: voor de Chr. school op resp. f 1954.58 en f 1197.10, voor de Kath. school te Hoogmade op resp. f 1545.565 en f 927.365, al deze bedragen in aftrek der schoolgelden. Van 11 uur tot kwart over 11 gaat de Raad in geheime zitting ter bespreking van de vernieuwing-Doesbrug; als de voor zitter de openbare zitting heropend heeft-, wordt het besluit hieromtrent met alge meene stemmen aangenomen. Niemand iets hebbende voor de rond vraag, sluit de voorzitter daarom de open bare vergadering. BOSKOOP. Notaris Maarschalk. Bij Koninklijk bsluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den heer L. Maarschalk, no taris alhier, zulks met ingang van 30 April 1925. HILLEGGM De revue voor de St. Joseph-Kerk Een succes-avond Dinsdagavond werd in Hotel Sistermans voor de eerste maal voor bovenstaand doel opgevoerd de Revue: „Waar blijf je nou"? Waar dit mooie werk nog herhaaldelijk en op verschillende plaatsen zal worden op gevoerd, willen we voor ditmaal een uit voerig verslag geven zoowel ter aanbeve ling als om het werkelijk superieure van spel. muziek, zang. costuums en décors. Niettegenstaande de entree-prijzen voor dezen avond hoog waren, was de groote concertzaal tot in de uiterste hoeken bezat, hetgeen voor de spelers (meer dan 50 per sonen) zeer aanmoedigend was, maar waardoor ook de verwachtingen zeer hoog gespannen waren. Die verwachtingen zijn geenszins beschaamd; integendeel, wij spraken niemand die niet uiterst voldaan is huiswaarts gekeerd en niet het voorne men heeft gemaakt om nogmaals te gaan. Dit ter inleiding. Komen we nu tot een uiteenzetting der Revue. Van half acht tot ruim 11 uur is er gespeeld, met slechts 15 minuten pauze. Het eerste bedrijf is getiteld: De Zonne tijd. Nadat het koor een welkomstlied heeft gezongen, waarin hot doel der uit voering wordt aangegeven, komt de eerste i acte: de oude Klok, een Solo, waarin een hoeve, gelegen op een berg te midden van welderige akkers. Van uit de hoeve had men een prachtig gezicht op de omliggen de landouwen, dorpen en verre steden en het hooge gebergte van Morvan. Dit mooie land beviel den kleinen koe wachter opperbest, die snel opgroeide en zijn taak aanleerde: paarden voeren, wa gens sjouwen, ploegen, eggen cn maaien. Met do jaren klom liij op onder het per soneel en verdiende meer. Haiu moest men wroeten bij Henri Fortier, die een pacht van tienduizend frank moest opbrengen. De baas was bij de pinken, werkte hard mede en was overal bij. Hij moest met zijn vrouw bet toezicht houden over heel wat kuechts, meiden en daglooners, die men gedurende het drukke seizoen aan wierf. Waarom zou dan de oogst niet ge dijen? Gedurende de maaltijden luisterde Gilbert aandachtig naar de gesprekken der dienstboden. Deze spraken ever werk, den prijs van hooi, koren en haver, over de markten, over dorpspolitiek en hooge polilick, als- medo over dorpsgebeurtcnissen. De oud sten, oude soldaten, geneerden zich ook niet om rake moppen te vertellen. Nooit werd er van-hooger op een meening ge zegd of een wenk gegeven om deze lieden wat to verheffen, ben te leiden, bun geest te verlichten of den nijd, die ben verdeel de, te stillen: enkel bevelen, een strenge tucht en eigenbelang. Zondagnamiddags gingen de mannen naar Fonteneilles. Alleen de vrouwen gingen 's morgens ter kerke. De tijd der eerste Communie was immers voorbjj en de mannen van Fonte neilles, als ze niet geheel ongodsdienstig jonge moedor deze aan haar lieveling (va der is reeds overleden) ten voorbeeld stelt tot plichjtvervulling in het verder leven. Vervolgens krijgen we door het koor de klok als regulateur van ons werken. Hier op volgt do 2e acte, (duo met Refrein) de Zeeuwsoke klok, waarna als 3e acte de Friescho klokken per Kwartet met Fi nale: Do Zonnetijd door het koor. Alles geïllustreerd door de meest fraaie en frisse be afbeeldingen. Onderwijl hebben Pauwtje cn Louwtje met Roosje bun we dervaren als Humoristen; de 2 eerstge- noemden zijn bij Mars op bezoek geweest. Het publiek amuseert zich kostelijk; af en toe wordt onbedaarlijk gelachen. Nu komt het Tweede Bedrijf: De Jaar getijden. Soli. Duo en Koor wisselen el kaar af. Zoowel de woorden als de melo dieën zijn zinrijk keurig en vaak verhe ven. De Bloemenweelde der Lente, de na- tuurpraokt van den Zomer, het Jachtver maak van den Herfst en do Sneeuwheer- lijkkeid van den winter worden bezongen en uitgeheeld, terwijl de bijpassende, spe ciaal door Kunstenaarshand vervaardigde Décors het publiek in extase brengen. Er is slechts één roep over het gebodeno. On derwijl geven Pauw en Louw hun leuke criitieken op badgasten als anderszins. Het 3e bedrijf gaat over de Missie. De Chineesche, de Javaansch-e en de Neder- landsche worden bezongen en in mooie beelden vertolkt; ze sluiten met een krach tige opwekking tot steun en waardeering van diit Apostolisch werk. Ook hier rijk dom van Décors en costuums en grime Nu wordt een kwartiertje gerust, maar ook niet langer. Dan komt bet laatste bedrijf: Verleden, Heden en Toekomst. We zien een Bollen schuur in vol bedrijf: het pellen, sorteeren en pakken. Onderwijl bespreken de Humo risten het bedrijf en de gemeente-subsidie aan de Groote Tentoonstelling in 1925. Middelerwijl komt de Noodkerk van Sint Joseph op het doek, de voormalige Bollen schuur van Gebr. Buddenborg. Devoot hulpkerkje. Ziet eens, hoe lief de Engel tjes voor het H. Sacrament knielen. Maar Pauw en Louw zeggen, terwijl ze het roe rend eens zijn, dat heit feitelijk geen Huis voor Onze Lieve Heer is, en een hunner vreest, dat de Pastorie weldra met een bordje zal prijken, waarop: „Onbewoon baar". Do belangstellenden onderstreepen dit door hun applaus. Dan komt een Dé cor, voorstellend, hoe de nieuwe Kerk er uit zal zien en het koor van Engelen zingt het „Ave verum". Hiermede geven we een sober overzicht van wat dit meesterwerk, vertolkt door uit sluitend Hillegommers, te genieten geeft." Over de medewerkers spreken we nader, als alle uitvoeringen af zijn. Zeggen we alleen nog, dat deze rijke costuums. een voudig en deftig, overal zullen verkondi gen, dat er ook voor tooneel iets schitte rends is te hereiken, zonder dat de meest kiesche zich behoeft te schamen. We wek ken gaarne en met volle overtuiging al onze lezers op. dit prachtwerk «te gaan zien en laat men ook gerust andersdenken den er toe aansporen, daar er ook voor. hen niet dan te genieten valt. Hiermee suc ces aan Pastoor Van Leeuwen en aan zijn dappere, helangelooze en ijverige mede werkers! Tusschcn de schaafmachine. In do timmerfabriek van de firma De Vreugd was een monteur uit Rotterdam aan het werk. De schaafmachine, waaraan hij bezig was, begon onverwacht te loopen, met het gevolg, dait de man vier vingers werden afgeschaafd. LEIDSCHENDAM. Winkelsluiting. Dinsdagavond 8 uur vergaderde de R.-K. Mid.denstandsvereeni- ging „De Hanze" ter bespreking van het onderwerp: „Moet de Verordening op de Winkelsluiting gehandhaafd blijven"? Tot deze vergadering waren uitgenoodigd alle winkeliers van Veur cn Leidschen- dam, doch slechts de helft- was opge komen. Om 8 uur opent de Voorz., de beer Schol tcs, do vergadering en heet allen van harte welkom. Do Voorz. doet dan mededeeling, dat de reden, waarom de Hanze deze vergadering heeft bijeenge roepen, hierin gelegen is, dat zij een schrijven heeft ontvangen van het ge meentebestuur, aarin gevraagd wordt, dat do Hanzo eens zal onderzoek doen. wat de meening der winkeliers is en of de sluiting al dan niet gehandhaafd moest waren, toonden zich enkel in de kerk op de groote feestdagen. Fortier kuierde door de velden, rookte pijpen en cijferde, ofwel hij reed per rij tuig naar een ancler pachter of koopman. Gilbert trok in de eerste tijden zijn com muniepakje aan en ging met moeder Clo quet naar de Hoogmis; hij hield ervan bet stoeltje voor beiden te betalen, nu hij een stuiver verdiende.Zijn vroomheid deed moeder Gloquet goed aan haar christen hart. Zij vreesde voor zijn toekomst, wel wetend, dat de jongens snel bedorven wer den, dat zij, aan 't moederlijk oog ont snapt, zou gauw verleid worden. En tel kens had zij vurig, dat haar jongen in eer en deugd mocht opgroeien. Op do hoeve spoedden de seizoenen snel voorbij, 's Morgens was Fortier het eerst uit do veeren en als het heel druk was, zei hij dikwijls: Nu, mannen, vandaag is 't een zware dag. Als alles klaar is vanavond, dan be taal ik een rondje wijn. Wie zal mijn hooi voor het onweder inschuren? Wie zal de zakken graan naar boven dragen? Telkens was de kleine Gilbert een baan- tie do voorste en weerde zich in alles dap per en goed. De kleine jongen werd een groote, sterke kerel, waarin wils- en werk kracht zat en die aandacht bad voor alles, wat te doen viel. Als hij zich 's avonds op zijn stroozak dicht bij den stal neervleide, dan.droomde bij niet meer De vermoeienis belette bom te spreken met den ouderen vriend, die aan den anderen kant van den ingang sliep; de vermoeienis sloeg hem neder en noch het kettinggcrammel der loeien, noch hun geloei, noch 't paarden- verdwijnt de on aangename smaak in den mond direci door gebruik van de verfrisschende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts blijven. Men heeft dan ook gedacht ui helers te kunnen doen, dan deze vord ring hijeen te roepen, dan kon ieder z meeniug eens zoggen. Vele jaren heeft de Verordening gewerkt, de laatste jaren echter niet er moet vera ader.i komen. De Voorz. geeft dan het woord aan aanwezigen en verzoekt allen eens roni, hun meening te zeggen. Verschillende eeren, al hun namenj noemen zou te veel plaats-ruimte vra» voeren dan het woord en uit do vele ningen, die naar voren worden gebral blijkt wel, dat het grootste bezwaar W handhaving dt.- V. ordening gelegen isj de drukke scheepvaart, daar vele scl pers hier hun inkoopen doen en dan tl juist voor 8 of uur komen. Velen zijn dan voor oph .fingJ Verordening; anderen zijn weer t] handhaving, terwijl er ook zijn, die J handhaving wenschen, indien hun voor] scheepvaart dispensatie wordt verleent Zeer terecht wordt orwemork! .0rJ der heeren. dat hij dat we.1 kent; dal J die dispensatie toch misbruik gem wordt. heeren zeer juist cn wil nu, na de met gen gehoord te hebben, tot stemming o gaan. Hij wil 2 stemmingen houden en wei eerste stemming voor of tegen handbal der Verordening en de 2de stemming i of tegen handhaving met dispensatie. Bij de eerste stemming waren 19 sli men voor handhaving en 16 stemmen ff handhaving. Na deze stemming werden wede lange besprekingen gevoerd. Op de vn van den Voorz. om tot de 2de slemm over te gaan, werd door geen der a wezigen geantwoord, zoodat deze sterani niet gehouden werd. Daarentegen v onderling hevig gedebateerd en bleek! dat enkele heeren de bedoeling der va stemming niet goed begrepen haddei niet goed begrijpen wliden, ofschoon s den Voorz. de bedoeling duidelijk was gelicht en meerdere malen gevraagd i of allen het begrepen hadden, hel! allen toestemden Eenige heeren wenschten nu herS ming, daar er dan zeer zeker meeri tegen zouden stemmen. De Voorz. ed verklaarde dit niet te zullen doen, I alles toch eerst terdege besproken to Een der heeren. die zeer laat ter gadering was ge komen, en geen enkele besprekingen had geboord, meende uil meeningen te moeten opmaken, dal stemming niet begrepen was en wil pa herstemming. De Voorz. weigert a waarna bedoelde heer ontstemd de vfi dering verlaat. Na nog lange besprek:ngen danÜ Voorz. de aanwezigen voor de aangca discussies uitgezonderd dan de laatste: verklaart B. en W. een juist beeld te n geven dezer verga der ine en bun alle gevens te zullen verstrekken. De niet aanwezige winkeliers zulks zocht worden om alsnog ook hunne i ningen te weten. Wanneer wij onze gedachte over! vergadering moeten zeggen, dan im wij verklaren, dat deze in zooverrei nut heeft gebod, dat de. verschillendei ningen eens geboord zijn, doch. om uit meeningen een besluit te trekken, zoj onmogelijkheid zijn. Wij gelooven vel de' beste oplossing zal zijn de geheele ordening op te beffen, daar er steeds onaangenaamheden heden zullen blijven. Zeer zeker hom! een woord van lof toe aan den Voorz. heer Scholtes, voor de zeer te waard en juiste wi.izc. waarop hij de vergas leidde en iedereen van antwoord Wij zullen de vgn B en W wachten getrappel in den anderen stal kondei jongen man uit zijn slaap wekken. Hij was spaarzaam, leefde matig t zondigde zich niet aan den wijn. Ooi de hij rein en groeide flink op. N' dan sprak hij met den pastoor van parochie en ook had hij eenmaal del genheid om don markies de Merjj toen luitenant bij het leger, een dienst te bewijzen. Een uur lang 1" zijn paard moeten vasthouden end( teelheer, die hem van kindsbeen kend bad, was uiterst vriendelijk gf en had hem een flinke fooi gegeven. Gilbert werd een prachtkerel en ste knecht op de hoeve van Hono» lier. Hij was zeer gezien bij del dorpsmeisjes, die zijn flink werk spaarzaamheid, zijn vlijt en miuzaE gang wisten te waardeeren, hoew ver tussehen licht en donker een 1 leven uitblies dan achter haar aan# pen. Als Gilbert met do dorpslui ven dan had hij het alleen druk als het landbouwbedrijf sprak, Doen boeren onder elkaar over polity dienst en over de rijken PT?a'1. twistten, dan mengde Gilbert zien het gesprok. Doch langzaam aanP gewoonten en gedachten prij* ruchtbaarheid en zonder daarmee len als zooveel anderen. Wan j niet of hij goed deed met le ver (Wordt verve

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 14