kerknieuws burgerlijke' st Ij fcoopen en daarna de klompen invoeren. Wanneer de invoer duurder wordt, zal dat in het voordeel van de binnenlandsche industrie zijn en zullen de klompen goed- 'kooper worden. De beer B r a a t (Platt. Partij) is tegen dat amendement, omdat dit de klompen duurder zal maken. De Minister zegt, dat klompen vrij waren in het oude tarief. Er is geen reden om daarvan af te wijken. Hij laat de be slissing aan de Kamer over. Het. amendement-Bierema kan spr. niet aanvaarden. De heer Dresselhuys (V.B.) wijst er op, dat volgens den heer Fleskens de klompen goedkooper, volgens den heer v. d. Heuvel duurder worden. Het is toch van belang dat wij eens weten waar wij aan toe zijn. Wat denkt de Minister er .van? De heer Schaper (S.D.) waarschuwt tegen de politiek van den Minister, die hier geen standpunt inneemt en de beslis sing. aan de Kamer overlaat. De Minister zegt, geen stellige uit spraak te kunnen geven en daarom moet ieder lid zelf beslissen. Hij heeft het voor stel niet gedaan. De mogelijkheid van duurder worden heeft spr. niet ontkend en daarom heeft hij tal van voedingsmiddelen 'vrijgesteld. Het amendement-Bierema wordt ver worpen. Het amendement^Fleskens wordt, ver worpen, terwijl vóór stemmen de heeren Hermans, Suring, Nolens, Rutgers, Fruy- tier, mej. Meyer, v. d. Bilt, Ament, Fles- kens, Michielse, van Sasse van Ysselt, mevr. Bronsveld-Yitringa, Knigge, van Rijckevorssel, mej. Westerman, Bulten, Feber, v. Rijsewyck, Dekkers, v. Dijk, Kuiper, Kooien. De vergadering wordt verdaagd tot he den één uur. Gemengde Berichten Overstroomingen In den Achterhoek. De door de overstroomingen in de ge meente Wisch veroorzaakte schade, is door de deskundigen geraamd op f 17.000. waar- bi' dan nog komt 50 pet-, als bedrijfsschade. Er zal circa f 8000 aan steun uitgekeerd moeten worden. Tot dit doel zal in de ge meente worden gecollecteerd. De. Coöp. Boerenleenbank ging voor met een gift van 1000 gulden. Door een kamrad gegrepen. De arbeider G. H. de Jong. 17 jaar oud, uit Nieuw-Amsterdam, werd door het kam rad van ee.n baggermachine in het verbin dingskanaal in het Amsterdamsche veld gegrepen. Zijn hoofd werd verbrijzeld. De ongelukkige was op slag dood. Auto-ongeluk. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur had even" buiten Stad Vollenhove nabij de bo- terfabriek een vrij ernstig auto-ongeluk plaats. Toen nh de 72-jarige verpleegde van bet Ned. Hervormd Armhuis aldaar. Hen drik Kroes, met den vader van gemeld arm huis eenicre 'varkens in de richting van de Stad Vollenhove dreef. Teed de auto van J. H. B. te Meppel, met den mede-inzittenden boekhouder J. de V.. hen achterop. Ter plaatse stond juist een melkwagen op den weg, zoodat de passage zeer nauw was. De vader van het Armhuis waarschuwde nog den vooruitloopendeji Kroes, doch het was Teeds te laat. De oude man werd door het spatbord van den auto gegrepen en een eindweegs meegesleurd, waardoor bij zeer ernstig aan hoofd romp en ledematen werd verwond. De ongelukkige Werd door inmid dels toegeschoten huln naar huis vervoerd, alwaar door dokter Donker de eerste ge- nepskundigp hulp werd verleend. Naar nader vernomen wordt, is de toe stand van den aangeredene vrij ernstig. Ernstig ongeluk. Gisterenmiddag reed de 51-jarige J. C. uit Laren op zijn op de paardenmarkt te Hilversum nieuw gekocht paard, toen het dier bceon te steigeren en zijn ruiter af wierp. Deze kreeg een diepe wonde aan het achterhoofdhij is naar de R. K. Ziekenver pleging "te Hilversum vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Mishandeling, Te Oudeschans is gisteren de 20-jarige ■Jtrbeider Geert Mein, die Zondagavond, ^oor de 22-jarigen arbeider .J. Doornbos •met. een mes mishandeld werd. overleden. De dader is te Winschoten gevangen gezet. Gevaarlijke jachtpartij. Bij een drijfjacht op het landgoed Uien- pas te Hoog-Keppel, werd een 16-jarige jongen door een der jagers door de hand geschoten. Treinroover aangehouden. De Heerlensche politie heeft aangehouden zekeren J. R., vroeger wonende tö Dort mund. De aangehoudene wordt door de Duitsche politie gezocht wegens roofover val op een spoortrein. In afwachting van de aanvraag tot uitlevering is hij in het po litiebureau opgesloten. Verduistering van juweelen? Eenige dagen geleden werd bij de politie te Maastricht aangifte gedaan, dat. ten Dadeele van een inwoner van Antwerpen juweelen ter waarde van f 5000 verduisterd iwaren d<oor iemand uit Amsterdam. Op verzoek vaü de politie te Maastricht werd gisteren de verdachte, een 27-jarige garage houder door een rechercheur te Amster dam aangehouden en gehoord. De man ver- Jklaarde, dat er van verduistering geen «prake ia, omdat bij de juweelen in com missie had ontvangen. Na het verhoor werd bij weer op vrije voeten gesteld. De politie te Maastricht zal dé zaak verder onderzoe ken. De Inbraak te Havelte. De varensgezel Th. K. en de vrouw van herdachte zeden C. van B., die met hem •amenwoonde op het Haagscheveer te Rot terdam, en de losse werkman J. F., van den Bchiedamschendijk alhier, aangehouden als Itfrdacht te hebben ingebroken in een zui velfabriek te Havelte, in Drente', waar ruim f 4100 uit de opengebroken brandkast is gestolen, zijn door de rijks veld wacht van hier naar Assen overgebracht en daar ter beschikking van den officier van justitie gesteld. De inspecteur van politie de beer J. W. Holsbergen heeft te Rotterdam nog twee bankbiljetten van f 1000. van deze inbraak afkomstig, in beslag genomen. Tevoren was reeds een bankbiljet van f 1000 in het. be zit. van den verdachte Th. K. gevonden, en beslag is gelegd op goederen, ter waarde van eenige honderden guldens, door de verdachten gekocht, waardoor hier ter stede voor ongeveer f 35Ö0 van het gesto len geld is terecht gekomen. De vierde verdachte, de varensgezel J. van F. is na verhoor voorloopig op vrije voeten gelaten. Onregelmatigheden in de Administratie. Men meldt uit Breda aan de ..Msb.": In verband met onregelmatigheden in de administratie aan de gemeentegasfabriek te Breda zijn, naar men ons mededeelt, de ambtenaren S. en G. geschorst. Het innen van belastingen. De t© Huizen sedert eenige jaren be staande gemeentelijke. Belasting-Ophaal- en Storiingsdienst is een mooi succes gewor den. Aangesloten zijn reeds 800 deelnemers en de ontvangst beloopt f 50.000 's jaars. De Minister van Financiën heeft, de Hui- zer instelling officieel erkend en als rijks bijdrage een provincie toegekend over het bedrag der rijksbelastingen, dat via dezen dienst wordt geind. Men kan bij de zen dienst betalen in 50-wekelijksche- en 12 maandelijksche stortingen. Ontvangen worden: gemeentelijke- en rijksbelastingen schoolgelden, woninghuren betalingen voor gas-, electriciteit- en doktersrekening; de gemeente voorkomt door het tijdig innen de dure kasgeldleeningen. dat voor Huizen reeds f 2500 k f 3000 renteverlies bespaarde. Een schenking. Aan de gemeente Zaandam is door mej. J G. Fontein te Santpoort aangeboden een monumentale poreeleinen vaas mët - voet stuk. Deze was in 1842 door Czaar Alexander ten geschenke gegeven aan den heer Hope te Amsterdam. Naar het oordeel van des kundigen heeft de vaas behalve historische, ook kunstwaarde. Buiten!. Berichten ERNSTIGE SPOORWEGRAMP IN CANADA. Vijftig personen gedood. Uit Vancouver wordt geseind: Nabij de plaats Kootenay heeft een ernstig spoor wegongeluk plaats gevonden waarbij vijf tig personen om het leven zijn gekomen en vele andere gewond zijn. Tot de dooden be hoort. ook de leider van een Canadees-Rus sische secte, de secte van de Dockhoboern, aanhangers van het Tolstoiisme. die twin tig jaar geleden als landbouwers naar Ca nada kwamen. Het gerucht gaat, dat het ongeluk opzettelijk door eenige leden van de secte zou zijn veroorzaakt, om de leiders die in dezen trein waren, te dooden. Vol gens een andere lezing zou een acetyleen- tank onder een der spoorwegwaggons zijn gesprongen waardoor 'orand ontstond. EEN SCHEEPSRAMP. Tien slachtoffers. De treiler ..Anida" uit Fleetwood is bij het eiland Isla-y aan de Schotsche kust ver gaan. Tien personen kwamen om het leven, drie zijn gered. Groote boschbrand in den staat New-Jersey. De s t a d Do ver bedreigd. Een telegram uit Trenton meldt-, dat in den Amerikaanschen Staat New-Jersey meer dan 100.000 acres bosch in brand staan, en dat de stad Dover ten gevolge biervan in ernstig gevaar verkeert» Lafhartige moord op Siciiif. Loeb en Leopold maken school. Uit Italië wordt eenzelfde moord gemeld als te Chicago de Loeb-Leopold-affaire heeft, plaats gevonden. Thans is het tooneel der misdaad Sicilië, meer in he.t bijzonder de plaats Raro, waar het geval veel op schudding heeft gebaard. Ook hier zijn de moordenaars, een tweetal studenten, nl. de 21-jarige Amorecco en de 19-jarige Sal- vatore. beiden zoons van rijke kooplieden. Zij vonden in het proces tegen Loeb en Leopold aanleiding een dergelijke moord te plegen op hun 19-jarigen mede-student Oallegora. Zij lokten hem op 13 dezer naar de St. Augustinuskapel, waar de beenderen der Augustijner monniken begraven zijn- Ouder voorwendsel op duiven te gaan schie ten, namen zij hun slachtoffer mee naar de kapel om hun kameraad daar dood te ste ken. Het lijk verborgen zij onder de sche dels en beenderen die zij in de kapel aan troffen. De familie van het. slachtoffer nam aan vankelijk aan. dat de zoon er met een meis je vandoor was, maar op grond van brieven kreeg de politie argwaan en het onderzoek leidde tot arrestatie der moordenaars. Uit den trein gevallen? Naar de Messagero meldt is de vroegere prefect van Turijn Palmieri bij Genua be wusteloos op den spoorweg gevonden. Een onderzoek is gaande om vast te stellen, of Palmieri wellicht uit een trein is gevallen. Voorloopig is deze zaak nog nie.t opge helderd. Het lot vfln stawaways. Twee ..stowaways", die naar alle waar schijnlijkheid te Antwerpen aan boord wa ren gekomen, zijn dood in het kolenruim van den Canadeeschen Pacificlijner ,.Me- lita" gevonden, toen het schip te Montreal aankwam. Men gelooft, dat zij door het kolengas gestikt zijn. voordat het schip vertrok, wijl een der slachtoffers een onaangeroerde flesch met water bij zich had. Oud-Ualiaansche schilderij gestolen. Maandagnacht is uit de Parochiekerk van Cerrcte (Italië) een schilderij uit. de tweede helft van de vijftiende eeuw gesto len, dat de Heilige Magdalena enden Heili gen Bernhardin van Siena, omgeven door andere heiligen, voorstelt. UIT E3E OMGEVING ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de gemeenteraad onder Voorzitterschap van de burgemees tér. Alle leden waren aanwezig. Te half tien opent do Voorz. de vergade ring en worden door den secretaris de notulen gelezen, die onveranderd worden vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen verschillende ingekomen stukken, Het procesverbaal van gedane kasop name bij den gemeente ontvanger op 25 Sept. j.l. Er was toen in kas f -41870.29, terwijl de boeken en bescheiden in orde werden bevonden. Verder heblDen Ged. Stai'en de raadsbesluiten goedgekeurd tot verkoop van bouwgrond aan A. H. Volle- berg en A. van Beek; tot verhooging van de rente van 5 op 6 pCt. der aan te gane geldleen ing ad f 18500; toit verhuur van een tweetal woonhuizen. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen is bericht ingekomen dat de vergoe ding voor het openbaar lager onderwijs over 1921 is vastgespeld op f 3967. Het verslag van den keuringsdienst van Waren alsmede de staat van af- en over schrijvingen dienst 1923 en balans- en ver lies- en winstrekening van den keurings dienst van Waren te Leiden zullen voor da leden ter inzage nedergelegd worden ter gemc-ente-secretarie. Van E. van Arkel e.a. is een adres ingekomen waarin bezwaren worden geopperd tegen de door B. en W. verleende voorwaardelijke vergunning aan de N.V. ,,Esdeka" tot het hebben van een ruwoliemotor. De Voorz. ze.gf dat de uit voering der Hinderwet behoort tot de competentie van B. en W. en dat van het verleenen of weigeren eener vergunning in hooger beroep gegaan kan worden bij de Kroon, waarvan dan ook door enkelen gebruik is gemaakt. Eerstdaags kan de be slissing tegemoet worden gezien. Hij stelt derhalve voor het adres te renvoyeeren naar B. en W. Aldus wordt besloten. De Voorz. stelt daarna aan de orde bet voorstel van B. en W. om eene kasgeldlee- ning aan te gaan tot 1 Januari a.s. groot f 18500 tegen eene rente van 6 pCt. 's jaars omdat de leening ad f 18500 niet voltee- kend is. Verwacht wordt dat dit met 1 Januari a.s. wel het geval zal zijn aange zien er tegen dien tijd toezegging gedaan is. Het geld behoeft in werkelijkheid niet te worden geleend, omdat de gemeente nog een bedrag heeft staan van ongeveer f 32000 bij de Bank voor Ned. Gemeen ten. Z. h. st. wordt aldus besloten. Eveneens wordt besloiten om nog eene kasgeldleening op papier aan te gaan van f 2500 welke per 1 Januari a.s. zal ver vangen worden door eene vaste leening van gelijk bedrag tegen eene rente van 6 pCt. 's jaars, af te lossen in 25 jaar. Het voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting 1924 en tot het doen van af- en overschrijvingen op die begrooting alsmede tot heit betalen uit den post van onvoorziene uitgaven wordt z. h. st. aan genomen. Voor den bouw vau een transformator huisje in Gelderswoude hebben B. en W. een stukje grond kunnen vinden van- N. de Jong. Deze vraagt daarvoor vrije aan leg der eleclrische verlichting in diens woning, overeenkomende met een bedrag van ongeveer f 200. B. en W. adviseeren tot dezen aankoop. De heer Stadhouder vindt het bedfttg veel te hoog en vraagt of er geen ander stuk ite verkrijgen is. De Voorz. zegt dat B. en W. eerst over een ander stukje onderhandeld hebben, doch daarvoor werd f 1000 gevraagd. De eisch van de Jong is niet onredelijk al is het bedrag hoog, want op meerdere plaatsen heeft men op die wijze grond voor den bouw van transformatorhuizen verkregen. Meerdere leden vinden den prijs evenwel veel te hoog. De heer Kompier verwijst naar de gemeente Bodegraven, waar men aldus ook gehandeld heeft. De heer Dolle uit Gelderswoude heeft nog te kennen ge geven per brief dat bij bezwaar heeft tegen de plaatsing van bedoeld transformator huis, omdait daardoor zijn uitzicht belem merd wordt. Dit geeft den heer van Benne- kom aanleiding om in overweging te geven aan Dolle te vragen of die misschien een terrein heeft, dait minder duur is. De Voorz. zegt dat elk stuk grond niet ge schikt is. Bedoeld terrein is uitgekozen in overleg met de Stedelijke Fabrieken. B. en W. vinden den prijs ook wel boog, doch meenden niettemin tot bedoelden aankoop te moeten adviseeren. Met alg. stemmen wordt hierna tot aankoop besloten. In de vorige raadsvergadering had do heer de Graaf gevraagd of het niet wen- schelijk was om de instructie van de ge meente werklieden te herzien, in dier voege dat ze meer arbeidsuren moeten ver richten. B. en W. doen thans een voorstel daartoe en wel in dien zin dat voortaan gedurende de maanden Maart tot en met October een half uur langer gewerkt moot worden. De heer Stadhouder vraagt of deze regeling is geschied in overleg met den gemeente-opzichter en of de Begee ring toelaat om meer dan 8 uur per dag te lai'en werken. Verder of we geen uitzonde ring maken bij andere gemeenten. De Voorz. antwoordt, dat een en ander is ge schied in overleg met den opzichter en dat de regeering een ruime toepassing geeft van de Arbeidswet. De beer Starrenburg vraagt of nu juist die drie menschen (werklieden) eene winst moeten opleveren voor de gemeente. Hoe vaak gebeurt het niet dat ze 's nachts gerequireerd worden voor andere doeleinden, waarvoor ze toch geen belooning ontvangen. Hij wenscht die extra diensten te vergoeden. De heer de Boer meent dat de heer Starrenburg over drijft. Er moet wel 8 uur per dag gewerkt worden doch hoeveel tijd gaat er af met koffiedrinkeu. Verder in de gevallen-door S. genoemd is elk ambtenaar zedelijk ver plicht meerder werk ie presteeren. Bij eX boer is het precies eender. De heer dt Graaf is het daarmede volkomen eens. De heer van Bennekom vraagt of de in structie er niet in voorziet dat meerdere werkzaamheden aan de werklieden kunnen worden opgedragen. De Voorz. antwoordit daarop bevestigend. Nadat de heer Star renburg nog een bepaald geval genoemd heeft, waarbij de hulp van den werkman v. d. Ploeg is ingeroepen, zonder dat die daarvoor is beloond geworden en de Voorz. opmerkt dat men eigenlijk van het onder werp afdwaalt, deelt de heer Starrenburg mede, dat hij dan voor de volgende ver gadering een voorstel zal indienen om als nog in sommige gevallen eene extra beloo ning toe te kennen. Het voorstel wordt ver volgens z. k. st. aangenomen. Eveneens wordt aldus besloten omtrent bet voorstel van B. en W .tot wijziging van de instruc tie voor den gemeente-ontvanger, waarbij wordt bepaald dat de overtollige kasgelden voortaan gesitort zullen worden bij de Bank voor Ned. Gemeenten. Verder wordt besloten de vergoeding in gevolge art. 101 der L. O.-Wet voor de bij zondere scholen in deze gemeente over 1922 en 1923 vast te stellen op: voor de Bernardusschool H. R. resp. op f 2597.95 en f 2240.09; voor de Meisjesschool Zuid- buurt op f 3098.90 en f 2888.90; voor de Jongensschool Zuidbuurt op f 3145.50 en f 2785.73 een en ander met inbegrip der ontvangen schoolgelden. Met alg. stemmen wordt besloten om aan Ged. Staten wederom voor den tijd van 2 jaren vrijstelling te vragen van de ver plichting tot het geven van onderwijs in hef vak lichamelijke oefening aan de Openbare Lagere School. Voor de voorziening in de vacature in de commissie tot wering van schoolver zuim. wegens vertrek van den heer P. Wap uit deze gemeente, bevelen B. en W. aan de oud-leden dier commissie de heeren J. Binnendijk en J. C. Stadhouder. Bij ge houden stemming blijkt dat zijn uitge bracht op eerstgenoemde 3 en op no. 2 zeven stemmen, terwijl één biljet blanco is, zoodat dus de heer Stadhouder is be noemd. In de vacature-A. Berg. die met 1 Januari a.s. periodiek aftreedt, worden aanbevolen, in overleg met de desbetref fende commissie, de heeren A. Berg en Jac. de Jong Wzn. Eerstgenoemde wordt be noemd met 10 van de uitgebrachte stem men. Hierna wordt behandeld het rapport van de commissie tot herziening der Algemeene Politieverordening. Do heer Stadhouder heeft nergens een artikel kunnen vinden in deze verordening en ook niet in de ver ordening op de Brandweer, waarbij wordt bepaald, dat fabrieken die hinderlijk roet enz door hunne schoorsteenen afscheiden, deze moeten voorzien worden van roetvan- gers of zuiveringsapparaten en wel op eerste aanmaning van B. en W. Eene der gelijke bepaling ziet hij alsnog gaarne -op genomen, want het blijkt wel noodig. Hij heeft o.a. een tuinvrucht gezien die dik on der de olie zat. afkomstig van die fabriek aan den H. R. De bewoners van den H. R in de onmiddellijke nabijheid dier fabriek hebben er geducht last van. Waarom werkt men niet mot electricitet? De beer Starrenburg vraagt of hef niet beter ware om door een meester in de rech teil de verordening te laten herzien in overleg met de commissie. De voorzitter acht dit overbodig, want nadat de veror dening door den Raad is vastgesteld wordt zo op de Prov. Griffie door de deskundi gen nagezien. Voor wat betreft hetgeen de heer Stadhouder bedoelt is een en ander geregeld bij de Hinderwet. Na nog eenige discussie word' besloten eene bepaling als door den heer Stadhouder bedoeld, elders in de verordening op te nemen.. De com missie heeft eene bepaling voorgesteld waarbij verboden wordt met 'meer perso nen te zitten of te rijden met motorrijwie len en rijwielen, dan waartoe dat rijwiel of motorrijwiel gelegenheid biedt door daaraan bevestigde zitplaatsen. De lieer J. van Leeuwen zou gaarne een uitzonde ring zien voor kinderen beneden de 10 jaar. Meerdere leden achten dit verkeerd, waarna de heer van L. meedeelt er geen voorstel van te zullen maken. De lieer De Graaf heeft bezwaar tegen een artikel waarbij het verboden is aan personen, die een uitkeering ontvangen uit een werk'loozenkas of van gemeentewege ondersteund worden, café's enz. te bezoe ken. Hij vindt dat vrijheidsbeperking. De heer Wesselingh licht toe, dat het de be doeling van de commissie was om te voor komen, dat het geld van de gemeente dat als werkloozensleun gegeven worrlt, niet wordt gebruikt voor drank. De beer de Boer deelt mede, dat hem persoonlijk be kend is, dat inderdaad misbruik gemaakt is. De heer De Graaf kan zich hierna met het voorstel vereenigon. De conmiisise stelt voor dat in lokalen waar bioscoopvoorstellingen gegeven wor den nooduitgangen moeten zijn waarvan de deuren naar buiten moeten opendraaien, terwijl gedurende de voorstellingen bran dende lantaarns in liet lokaal en boven de nooduitgangen aanwezig moeten zijn De beer Starrenburg verzoekt daaraan toe te voegen dat er ook een of meer brand- kranen aanwezig moeten zijn. Aldus wordt besloten. De heer De Graaf stelt voor een bepa ling op te nemen dat het op openbare we gen enz. verboden is om mot sneeuwbal len te gooien. Wordt aangenomen. De commissie heeft voorgesteld om het rook verbod van kinderen beneden de 14 jaren te laten vervallen. B. en W. stellen prijs op handhaving. De heer Wesselingh licht toe dait de commissie met dit voorstel is gekomen, omdaf het moeilijk te controlee ren is hoe oud een kind precies is, wan neer het op straat met een brandende si garet of sigaar wordf aangetroffen. Boven dien ligt het op den weg der ouders om dit te verbieden. De heer Stadhouder is voor handhaving, want als de ouders te kort schieten, kan de gemekte ingrijpen. De heer Stadhouder zegt dat men dan ook het sneeuwballen gooien niet had moeten verbieden. De heer Wesselingh is hei» die redeneering niet eens. wan,t als mon den openbaren weg met sneeuwballen hindert men het publiek; met rooken i$ het geval niet. De heer de Boer is met den heer Stadhouder eens dat gemeente haar gezag op straat moet lia- haven, alhoewel hij met den heer "We lingh accoord gaat dat het een moeiV ke controle blijft. Bij stemming wordt ij volgens besloten het verbod te handha^ Tegen de leden der commissie (de heet A. van Bennekom, Wesselingh en Koe man). Verder worden nog enkele kleinJ wijzigingen aangebracht waarna ten s! te wordt beslopen de verordening in pr: cipe vast te stellen en aan de Gezondheid commissie op te zenden. Bij de rondvraag verzoekt de heer n der Krogt om de doornentakjes op d Vrouwen weg te doen verwijderen, wary.! is hinderlijk voor de fietsers, enz. De he Wesselingh vraagt hoe het staat met d transport van den bouwgrond. De voon ter zal daaromtrent mededeeling doen geheime vergadering. De heer Wesselini zegt voorts als commissielid het gemis p voeld te hebben, dat hij voor de commi sievergadering de begrooting niet inge»i heeft. De voorzitter zal met dit bezwa rekening houden. De lieer De Graaf vra?,; naar de lantaarn bij den Ooievaar en na; de Bruggestraatkwestie. De Voorz. dat beide onderwerpen in behandeling zij De volgende week wordt eene conferral gehouden met de gemeente Leiderdorp. .De heer Stadhouder zegt dat er g» kabel ligt tusschen grenshoek en de Br? gestraat. De Voorz. zal hierover spreken geheime zitting. De heer Starrenbn vraagt waarom in Sept. in de Weipa 's nachts het licht tot 1 uur gebrand hee De Voorz. antwoordt dat hpm dit beta is: er is evenwel geen schade voor de meente uit voortgevloeid omdat men n aan de garantie komt. Evenwel hebben en W. maatregelen genomen teneinde zul voortaan 1e voorkomen. In een volgen vergadering zal een voorstel worden daan om in de Weipoort schakel klokt aan te brengen, waardoor de ontsteking het blusschen der lantaarns automatis wordf geregeld Nog vraagt de heer Sti renburg, in verband ook met hetgeen heer Wesselingh reeds aanroerde, om begrooting voor do raadsleden tegen u minderden prijs beschikbaar te steil- Hierna sluiting der vergadering en gi men over tot vergaderen met geslo! deuren. Allerheiligen De Hoogeerw. heer Deken Stroom van Amsterdam heeft bet volgende in i Amsterdamsche bladen doen opnemen: Bij het naderen van het Allerheilige feest, Zaterdag a.s. te vieren, moge tob Katholieken van Amsterdam een alle dringendst verzoek worden gericht, ged rende dien dag geen inkoopen te doen winkels. Daardoor zal het den winkelie gemakkelijk worden gemaakt hunne i ken gesloten te houden zooals bun eva eens dringend wordt gevraagd OI ggg en Yasinbosaw Gaat Duitsch and den Be-erinvoer beperken? Naar wrij uit kringen der margarine- dustrie vernemen, is de Duitsche regeeii voornemens, maatregelen te treffen nop; invoerbeperking van bui tenlandsche 1 ter, zulks in verband met het feil, dat: dert de stabiliseering van de mark de voer van buiten'andsche boter in Duits land met het drievoud'ge gestegen is De Duitsche margarinefabrikanlen h ben eveneens een dringend verzoek in richting aan de rpgeering gedaan. „Te!' Veiling, te Lisse op 28 October, plantgoed per H.L.. onder Directie T Holland's Bloembollenhuis. Artus f 24.—, Bar. de la Tonnaye f 21 Bartigon f 122.Caledonia f 27.—. C!: Butt, f 15.—. Cour. d'Or f 80.—, Cram. E" lant. f 52.—. C'ulinan f 170.—. Erguste f Fred. Moore f 52.Fairy Queen f b Gele Prins f 70.Glory f 20.Goudn f 70.—. Gretchen f 14.— Janne d'ö f 45.—, John Ruskin f 21.—. Keizerskw f 128.King Harold f 32.La. Be: f 25.Mr. v. <1. Hoeff f 250.Mr. Ptf Sanders f 54.—, Murillo f 56.—, Pelib f 88.—. Princes Elisabeth f 235—, h- van Oostenrijk f 100.—, Proserpine f 2b Rose Grisdelin f 62.Rubra Mas* f 36.—, Salvat.or Rosa f 100.—. Scarlet 1 f 08.—, Verboom f 44.—, Vuurbaak f I6| Wm. Copland f 50.—, Witte Due Max.f^ Whistier f 90.—. Wouwerman f 40.-. kwaliteit varieerde van middelmatig vrij goed. Aanvoer pl.m. 500 H.L. Bela' stelling en kooplust vrij groot. SASSENHEIM. Geboren: Fokke z. van W. naar en C. E. Birkhoff. Ondertrouwd: Petrus Theod« Casper van der Geest 38 j., wedr. van M. Verhaar en Petronella Cornelia morzeel 32 j. Gijsbertus Haver 35 Catharina Petronella Lieffering 31 j- G e h u w dTheodorus Nicolaas ker 26 j. en Maria Catharina van Meij 21 j. Overleden: Adrianus van 1 Zwaan 56 j., wedr. van M. van der b Gevestigd: Mej. G. C. den der, Warmonderdam 25 uit Yeur Helvesteijn, Hoofdstraat 175 uit- L61 Vertrokken: A. van der Zwaan Weltevreden 14 naar Hazcrswoudo ri C. Bakker geb. van der Meij van b" straat 60e naar Voorhout.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4