h ^^fisoh i-mis waarnemingen* verricht in den en van 28 Oct. 1924, medegedeeld C1 door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. r ino»ste Barometerst.768.6 Corur.a. "u aagste Barometerst.: 747.7 Skagen. "verwachting tot den avond van 29 Oct.: Meest matige tot krachtige Zuid-Weste" ke wind, betrokken of zwaar bewolkt, 'aarschijnlijk regenbuien, zelfde tempe ruur. Barometerstand. R; van hedenmiddag 3 uur is aan- Fi^rei> door den grooten wijzer. Het dun- ie lijntje beduidt den stand van gister" iddag 3 uur. LUCHT-TEMPEPATUUR Hedenmiddag 3 uur: 11.2 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 28 Oct.: 5.15 uur n.m. tot Woensdag 29 Oct. 6.18 uur v.m. a. (Ie kwaliteit) b. (voor stamppot): Th. J B. Haan a. f 8.58, b. f 8.28 en f 6.48 per 100 Kgr. W. Fontein a. f8.62, b. f7.92; 1 van der Ende, Den Haag a. f 8.23, b. ƒ7.57; N. van der Vlist a. f7.65, b. 6.75. Zooverre geen woonplaats vermeld, is doze Leiden. LEZING OVER HONGARIJE. Dfadag den 4en November wordt in de J Foyer van de Stadsgehoorzaal een lezing mot lichtbeelden gehouden over Hongarije. Daarheen zullen natuurlijk gaan al de genen. die Hongarije hebben bezocht. Mol vreugde zullen ze de plaatsen en streken nog eens bezoeken, waaraan voor lien zul le pleizieriige herinneringen verbonden [feijn. Daarheen zullen nok gaan al degenen d:e ton nabij kennis hebben gemaakt met. de 'JTenigaarsohe zeden en gewoonten, doordat in hun groote liefdadiigheidsizin een Vnd ter .verpleging In hun midden hebben •opgenomen. -Alle pleegouders van Hrni- gaarsche kinderen zullen we daar dus troffen. Zii hebben al zooveel gehoord ovpr dat mooie Hongarije, over do groote ptarl Boedapest, over de typische kVeder- drcht enz., dat zij zeker dezen avond n'et ml'en verzuimen, om met een Honigaarsoh prester als gids een gemakkelijke en aan gename reis door Hongarije te maken. Daarheen zullen gaan ton slotte allen, die voor een goedkoone prijs een verre en aaneen am e reis w'lÜen maken, zoneter al de ongemakken te ondervinden die aan een lange reis zijn verhonden. De prijs van de peV-ale rets bedraagt slechts f 0.75 of f050. Bovendien besteedt men zijn geld nog op zeer nuttige wiize. Want de oubrettgöt van dpzen avond moet dienen, om vele arme. ondervoede. stumperige Hongaarsche kolderen naar liefderijke pleegouders te sturen, die deze arme kleinen voor een tiid lang een onderdak whiten bezorgen De uitgave voor een kindertransport van Hon garije naar Holland of omgekeerd zijn zoo verharend hoog geworden, dat men wel od deze wijze een;!g geld daarvoor moet li'if en brengen. Ten slotte is Mgr. Knebel ops allien be kend en sympathiek, zoodat we een goede gids in hem zullen hebben en we verwach ten mogen dat we zonder ongelukken, mijs- Sfhien met wat lichtere beurs, weer naar hi"'s zullen terugkeeren. Kaarten z'in te bekomen bij de Hou gaar se lie onderwijzeres, Fete^oetersteeg 1. ook bij de leden van het B. K. Huisves tingscomité Mei. V. Hobants, Visehmarkt 1 en J. v. d. Heyden, Haarl.slr. 220. De iBa-oorlcpsche internationale conferenties. Vanmiddag heeft, op verzoek van cu ratoren van het Legatum Visserianum, dr. M. van Blankenstein in het groot-audito rium der Leidsche Universiteit een lezing gehouden over „de plaats, welke de na- oorlogsche internationale conferenties in nemen in do wereldorganisatie". Spreker wil liever niet van de wereld organisaties doch van het wereldorganis me spreken; want een organisme bestaat •van nature, terwijl het menschdom als zoodanig het nog niet tot een organisatie leeft gebracht. Als men nu dit wereldor ganisme vergelijkt met den microcos mos van het menschelijk organisme, welke plaats nemen dan de politieke conferenties in deze vergelijking in? Spreker denkt aan de schildklier. Want de conferentie deed geen zichtbaar goed, maar men wist bij ervaring, dat men ze niet missen kou. ïuidtaie van afgeloopen zaken gediend, Als het niet mogelijk is, voor allo con ferenties een gemeenschappelijke func tie aan te wijzen, dan blijft alleen de mo gelijkheid van een afzonderlijke karak teristiek over. Spreker behandelt nu do reeks van po litieke conferenties, openbare en gehei- die sedert den oorlog hebben plaats gevonden. Versailles beschrijft hij als een Vonnis, dat zonder proces is opgelegd. De stichting van Sen Volkenbond ter vredesconferentie noemt hij' een nuttige AQad van verlicht despotisme. Daarna bespreekt hij de conferentie van Washington. Deze bouwde geen toe komst op, maar verwijderde door analyse van het heden dreigend oorlogsgevaar. Dan gaat hij over tot de bespreking van de eindelooze reeks van groote en kleine conferenties, die de kwestie van het her stel heeft noodzakelijk gemaakt. Behalve deze netelige kwestie treedt op al deze conferenties de omstandigheid in het licht, dat Frankrijk in de buitenwereld beschut ting voor zijn veiligheid zoekt. Dit is de samenhang dezer conferenties met het jongste protocol van Genève, dat met zijn algemeene waarborg ook*de bezorgdheid van Frankrijk verhelpt. Men heeft te Versailles bepaling van de som der schadeloosstelling niet aange durfd. Dit was een lacune in het vredes verdrag, die de toegangspoort werd tot een lijdensweg voor Europa. Op dezen weg waren de conferenties de poststations. Nood of ongeduld, maar zelden rijp over leg, perste ze te voorschijn. Veel belang rijker dan de groote conferenties waren de ontmoetingen der deskundigen, waarbij veel constructief werk is verricht. Over die bijeenkomsten loopt een lijn naar de ontknooping. De groote conferenties wek ten slechts verwarring. Op de conferentie te Spa teekenen zich allerlei hoofdpunten af, die een groote rol zullen spelen in. de toekomst. Het spook van de Roerbezetting duikt er voor het eerst op; een groot verschil in de Britsche en Fransche houding wordt er merkbaar. En sterk blijkt er de schroom van alle betrokkenen, om de kwestie van de som der schadeloosstelling onder de oogen te zien. In October vindt te Brussel de internatio nale financieele conferentie plaats. Haar groote verdienste is, dat zij een klankbord vormde voor de waarschuwingen der groo te financiers en oeconomisten tegen het toen heerschende oeconomische wonder geloof. In December 1920 vindt te Brussel een conferentie van deskundigen van beide partijen plaats, die stijf en bescheiden be gint, maar een vlucht neemt die een oogenblik het beste schijnt te bploven. Dé val van het kabinet Leygues in die dagen maakt aan alle verwachtingen een einde. Intusschen beginnen zich bij de ver trouwelijke besprekingen tusschen Duit- schers en geallieerden twee richtingen af te teekenen, een industrieele die een toe nadering. en aaneensluiting der Fransch- Duitsche nijverheid ten doel heeft, en een financieele richting, die geen vervreem- .ding wil van do Angelsaksische wereld. Invloed der industrieele richting doet zich 'zoowel gevoelen in de omgeving van Mil- lerand als in de Wilhelmstrasse. Intusschen is het tijd geworden de som der schadeloostelling vast te stellen. Voor 1 Mei '1921 moet .een beslissing zijn ge nomen. Te BooJlogne eischen da Fran- schen 269 milliard goudmark in 42 jaren. Na bespreking met de Engelschen wordt het bedrag tot 226 milliard verlaagd, maar weer verhoogd met een heffing op den Duitschen uitvoer. Op de daarop volgende conferentie te Londen in Maart 1921 ziet het er een oogenblik naar uit, alsof met rekenkunstjes van Srimengesteld interest een schikking nog mogelijk is. Maar het einde is een ultimatum aan Duitschland, en de bezetting van Duisburg, Dortmund en Dusseldorp. Daarop komt het voor alle partijen pijnlijke intermezzo van de verdeeling van Opper-Silezië. Llyod George raakt zeer verbitterd door den afloop. Spreker beschrijft de persoonlijke ont moetingen en besprekingen van verschil lende deskundigen, waarin zich de lijnen van een moratoriumplan beginnen af te teekenen Voor de conferentie van Cannes schijnt de toestand zich goed te ontwik kelen. Die conferentie zelf belooft het beste, tot de daar aanwezige Briand te Pa rijs ten val wordt gébracht. Poincaré wordt premier. Een breuk tusschen de Fransche en de Britsche politiek is dan onvermijdelijk. Lloyd George heeft te vo ren Parijs herhaaldelijk daarvoor ge waarschuwd. De mislukte conferentie van Genua brengt tijdelijk afleiding. Genua loopt uit in de conferentie van Den Haag, maar Den Haag heeft slechts tot gevolg dat de nog bestaande solidariteit tegenover Rus land uiteenvalt. Te Genua wordt de kwestie der schade loosstelling weer vertrouwelijk bespro ken. Een voorloopige regeling schijnt zoo goed als gevonden, als het verdrag van Rapallo alles omverwerpt. Do voorzomer van 1922 brengt bel naar huis zenden van de bankiersconferentie te Parijs door Poincaré en den moord op Rathenau, twee gebeurtenissen, die voor de mark het begin van het einde be duiden. In Augustus 1922, op een conferentie te Londen, zijn alle geallieerden het eens om aan Duitschland een moratorium te verleenen. Poincaré stelt echter voorwaar den, die alle anderen verwerpen. Daarop mislukt de conferentie. Te Londen heeft men echter van te voren niet anders meer verwacht; men kan met Poincaré, naar men daar zegt, niet onderhandelen. Nadat door kleinigheden nog eenige goede denkbeelden in het water zijn ge vallen, komt als ontknooping de confe rentie van Parijs in Januari 1923, waar niet alleen de „vriendschappelijke breuk" tusschen Engeland en Frankrijk plaats vindt, maar de Engelschen de Belgen tevens voor het hoofd stooten. Poincaré, die nu aarzelt, kau niet meer ontsnappen aan de noodzakelijkheid van een Roerbezetting. Deze brengt zeer ge compliceerde moeilijkheden en veroor zaakt allerlei besprekingen, die echter tot niets leiden. Als de Duitsehers capitulee- ren, heeft Poincaré zich zoo vast gebeten, dat hij niet meer los kan laten. Maar oeconnomische moeilijkheden en dreigen de gevaren voor den franc oefenen ster ken druk op hem uit. Hij laat den gang van zaken steeds meer aan zijn voor naamste deskundige over, die de dingen in heilzame richting stuurt. Do uitslag der Fransche verkiezingen vergemakkelijkt dan de oplossing. Tot sjot concludeert de spreker: De po litieke conferenties hebben aan den ver keerden gang van zaken niets kunnen ver anderen. De toon wes er grover dan op de conferenties van de vorige eeuw, maar dat is misschien de veiligheid ten goede komen. „In de volkskroeg slaat men el kaar om de ooren, en daar blijft het ge woonlijk hij; in de club zendt men zijn getuigen, dat is levensgevaarlijk". De grofheid bedierf den goeden stijl, maar verminderde het gevaar. De groote conferenties waren als mete orologische instrumenten, die te tempe- rtauur in Europa aangaven, en de rich ting der depressies. Zij waren de wree- hanen, die de richting aanwezen, in welke de wind woei, maar die geenszins den wind een richting gaven. De bijeenkomst der deskundigen daar entegen hebben de oplossing voorbereid. Spreker zegt: De geschiedenis van do sclïadelooss tell ings k wes tie Is bezaaid met „indien's". Vaak leek het den iaïiasien toeschouwer alsof slechts een kleinigheid een oplossing verhinderd had. Dit was echter slechts optisch bedrog door te kor ten afstand. Ook de alchemisten hebben vaak geineend, dat slecht* een kleine fout hun proef had doen mislukken, dat slechts een kleinigheid hen scheidde van het slagen. In werkelijkheid waren Ide omstandigheden niet rijp voor een oplos- ging. Eerst moest de ommekeer in Frank rijk komen. Gaven de conferenties dus den intiemen toeschouwer een overdreven voorstelling van den persoonlijken in vloed in de geschiedenis, het einde heeft geleerd,- dat sterker en elementairder kr-T^'m den loop der dingen bom ten. MUZIEK. Mengelberg hersteld. 't Is bekend, dat WHlem MnrHbare wederom geheeli hersteld is en zteh met frisse he kracht wederom op zi'jn werk heeft geworpen. H''j heeft wederom op 23 Ocfelber 1.1. het Orkest te Amsterdam gedirigeerd e«n ge voelt zich uitstekend, zoodat het thans ze ker is dat het tweede abonnementsconcert te Leiden op 28 November a.s. zal door gaan. W'.i krijgen op dat concert Eet volgende schitterende repertoir: 1. vierde Symphonic van G. Mahler, met als sob's te de geveerde HoTandsche zan geres Mi-a Pelteuhurg. 2. Counerin Suite van Rich. Strauss (eerste u'tvoerfng). 3 Les Prehides van Fr. Lisz't. Vrijdag a.s. woTdt de s°rie concerten geopend door de geveerde Engelsche pia- m'stp, Mvra Hess. Daarna komt op 28 November het Con certgebouw-Orkest met Willem Mengel berg. Het derde concert is op 12 December a.s waar de gen-'ale Oanadeesche pianist Kathleen Po.rlow zal optreden. Het wereldvermaarde Rosé-kwartet, uit Wëenen, zal op 30 Januari het vierde concert geven, terwijl de serie wordt ge- si oteta door de geliefde Amerikaansohe zangeres Harriet van Emden op 20 Fe bruari a.s. Bijzonderheden verstrekt gaarne den heer J. E-ggers, Botermarkt 14, te Lei den. I. Pardon Rooze A. Verstraten SPORT BILJARTEN. Bellevue—D. 0. S. De 2e ronde van bovengenomede match eindigde met. een kleinen voorsprong der D.O.S.'crs. Bellevue, dat in de le ronde met 8 carb leidde, wist baar voorsprong door een overw'nning van Rooze op M. Fuik. met 16 carb. te vermeerderen. Hier na kreeg men de partij C. DiebenC. A. Burggraaf. Eerstgenoemde nam al spoe dig te leiding, en speelde tot ruim in de honderd met een gemiddelde van. vijf. Burggraaf liep het thans ook weer tegen. Hij kreeg slechte aanvangstooten en speelde tevens zeer onfortuinlijk. Toch verloor hij, na kleine hesier's, slechts met 18 car. De stand was hierna 925 car. voor Bellevue en 873 voor D.O.S. Als derde par tij stond op het programma BeukA. Ver- straten. Beuk wist al spoedig ver uit te loopen op z'n partner, doch had voor de laatste 15 car. 10 beurten noodig, waar door z'n gemiddelde aanmerkelijk daalde. Verstraten speelde ook thans weer slecht, en wist slechts 3 maal in de dubbele cij fers te komen met als hoogste serie 17 car. Deze speler kan veel beter. Na deze par tij heeft Bellevue een voorsprong van 115 car. De lieer Witters schitterde door afwe.- zigheid, waardoor Platteel met Pardon den strijd aanbond. Eerstgenoemde, welke zijn eerste partij zoo schitterend speelde, moest zich thans met 50 car. tevreden stel len. Geen trekstoot mocht hem gelukken terwijl hij daarmede anders liet publiek juist zoo vaak verrassende dingen laat zien. Pardon speelde tot 10 beurten met een gemiddelde van 9 en bad daarna voor 20 car. 10 beurten noodig. Hij maakte de benoodigde 36 car. in 3 beurten uit. Het verschil is thans 15 car. in 't voordeel van Bellevue. Tot slot de partij RoozeVer- straten. Eerstgenoemde kreeg 93 car., wat een behoorlijk aantal genoemd mag wor den, tegen den anders zoo sterken speler Verstraten. Deze stelde weder teleur en had 45 beurten noodig voor de 150 car. De stand is thans 1260 voor D. S. en 1921 voor Bellevue. Ziellier de uitslagenreeks. car. brf. h.s. gem. Rooze 150 51 10 2.94 M. Fuik '124 51 13 2.43 C Dieben 150 40 14 O. A. Burggraaf 132 40 13 3.03 Beuk 150 24 30 A. Verstraaten 87 23 .17 3.78 Platteel 50 22 13 2.27 BEDHTZAKEfg. HAAGSCHE RECHTBANK. DE KNOEIERIJEN BIJ DEN RIJKS- GEBOUWEN-DIENST. De Haagsche Rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de derde zaak met be trekking tot de 'bij het. thans opgeheven bureau van den Rijksbouwmeester voor de onderwijsgebouwen gepleegde onregelma tigheden. J. M. de G.. bouwkundige in Den 'Haag. gedetineerd, werd schuldig verklaard aan het als ambtenaar aannemen van giften, wetende dat die hem werden gedaan om hem te bewegen iet« in strijd met rijn plicht na te laten, en deswege veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf mot aftrek van de vooriooplgo hechtenis. Van de overige hem. ten laste gelegde ieitea werd de be klaagd o vrijgesproken. De eiseh tegen beid. luidde 4 jaar gevan genisstraf. Verdediger wee mr. D. van Hou ten. De raak legen mevr. Desmet. Voor het derde Gerechtshof. Nadat twee arresten, van Gerechtshoven door den Hoogen Raad gecasseerd zijn, werd heden voor het 3e Gerechtshof, thans te Amsterdam, de zaak behandeld tegen mevr. Desmet in verband met den moord aanslag, welke thans 1 jaar en 9 maanden geleden op haren echtgenoot, den heer M. Desmet, bioscoop-theaterdirecteur te Eind hoven, plaats had. Het is bekend, dat ge noemde heer Desmet door den linnen fabrikant Jan Kerssemakers eerst naar de bosschen tusschen Valkenswaard en Leem de meegevoerd zijnde, daar ter plaatse werd aangevallen, waarbij de heer Desmet door revolverschoten ernstig werd getrof fen. Kerssemakers werd nog denzelfden avond 4 Januari 1923 gearresteerd en mevr. Desmet werd twee dagen later, ver dacht van medeplichtigheid, eveneens in arrest genomen. De Bossche Rechtbank gaf op 31 Juli 1923 in de zaak tegen mevr. Desmet een vrijsprekend vonnis, daar zij de mede plichtigheid niet bewezen achtte. Het Bos sche Hof, dat Kerssemakers tot 8 jaar ge vangenisstraf veroordeelde, waarin deze berustte, had mevr. Desmet veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Op 14 Januari 1924 vernietigd de Hooge Raad dit Bossche arrest en verwees hij de zaak naar het Hof te Arnhem; dat mevr. Desmet veroordeeld tot 3 jaar onder aftrek van het voorarrest. Mevr. Desmet teekende weer cassatie aan en ook nu weer vernie tigde de Hooge Raad het Arnhemsche ar rest en wel op grond van de overweging, dat art. 391 Wetb. v. Strafrecht geschon den was, doordat het Hof het oordeel van de deskundigen, dat niet met bewijzen was gestaafd, tot het zijne had gemaakt en mede op een dergelijk oordeel recht had gesproken. De zaak werd, zooals gemeld, verwezen naar het Amsterdamsehe Hof dat heden onder groote belangstelling van de zijde van de balie en het publiek met de behan deling der zaak een aanvang maakte. Als eerste getuige werd gehoord de op perwachtmeester Hart die na dien moord aanslag ter plaatse het onderzoek had in gesteld. Dr. v. d. Loo van het ziekenhuis te Eindhoven verklaarde, dat ecn'ee der kogels, die den heer Desmet getroffen had den. den dood hadden kunnen veroorzaken Daarna werd Kerssemako^s 'ee treuren gehoord Tenslotte eischte de advocaat ---moraal mr. dr. van Geuns na een uitvoerig requisi toir legen mevr. Desmet een gevangenis straf voor den tijd van 3 jaar met aftrek van 1 jaar preventieve hechtenis. De mlnlster-conferentio uitgesteld. BERLIJN, 28 October. (VD.) De op ho- <fea vastgestelde conferentie van geallieer de ministers van financiën is uitgesteld, totdat de deskundigen het eens zijn gewor den over da verdeeling van de door Duitschland in 1923 betaalde en de nog te bedragen. Internat. Arbeidsconferentie. BERLIJN, 28 October. (V.D.) De be stuursraad van het Internationaal Ar beidsbureau heeft bepaald, dat de volgende internationale arbeidsconferentie op 19 Mei te Genève zal aanvangen. Frarikrijk en de Sovjets. PARIJS, 28 October. (V.D.) De bladen melden, dat Frankrijk de Sovjetregeering met ingang van heden zal erkennen. Do diplomatieke betrekkingen zullen worden hervat zoodra Rakowski naar Parijs zal zijn gekomen. Jean Herbette, de vroegere directeur voor bnitenlandsche zaken, zal naar Moskou gaan. Laatste Berichten TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. In do heden gehouden verga-dering werd dén heer Gerhard (S.-D.) verlof ver leend te interpelleeren over het. standpunt der regeering ten aanzien van de ambte naarssalarissen en over het georganiseerd overleg. De interpellatie wordt aan de agenda toegevoegd. De V o o r z. deelt mede dat de interpel latie-Wijnkoop nog niet kon worden gehou den daar de Minister nog niet de benoo digde inlichtingen heeft ontvangen over deze aangelegenheid (maatregelen der In dische regeering tegen de 'beweging onder de arbeiders en boeren). Aan de orde is de voortzetting der be handeling van de nieuwe Tariefwet. Ver worpen wordt met 43 tegen 39 stemmen een amendement-Vlieger om eenvoudig ta felgerei met 5 inplaats van met 8 pet. te belasten. Verworpen wordt een amendement-Bak ker Nort om soep- en bouillonblokjes slechts met 5 pet. te belasten. Zij verdedigde haar amendement uit hoofde van het feit. dat deze artikelen uitsluitend volksvoedsel vor men. De Minister zeide, dat deze artikelen vroeger hooger belast werden niet uit t maken is of zij volksvoedsel of delicatesse zijn. De heer Dresselhuys verdedigt een aantal amendementen om kleine machines thuis gebezigd, niet te belasten. Het eerste amendement om kleine eleetromot-oren vm te stellen wordt verworpen met 13 tegen 29 stemmen. De heer ter Hall verdedigt ee» amendement om films te 'belasten met 5 inplaats van met 8 pet. Brand. Men meldt uit Oosterend (Texel): G s- teravond is de schuur op Harkebuurt na bij Oosterend, eigenaar Versteeg eai be woond door v. d. Slikke, afgebrand. De brand iis ontstaan door het omvallen van een olie-lantaarn. Het huis en de inboe- i del, evenals een hoeveelheid hooi, stroo en cdorscM graan gingen verloren. C:;.<ft>-eer 0 kippen kwamen in de vlammen om. Door den trein gegrepen. Op den spoorweg NijmegenArnhem is hedenmorgen de spoorwegwerker B. ol'i Nijmegen door dei) sneltrein naar Amster dam gegrepen. Beldo beenen werden hen> 'en. De man was direct dood TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST). MARKTBERICHTEN LEIDEN. 27 Oct. Veiling. Rapen f2.SO— f4, Bloemkool f7f23. Roede kool f6 f 9.50, Gele kool f 7f 13. Groene kool f 2 f5. Boerenkool f2.20f3.50. Witte kool f7—f10. Andijvie f 0.60—2.60, Salada f0.50 —1.80, Kroten f 1.80—22.0, Prei f 2.30—3.10, Selderie f 0.60—1.20. Knolselderie f 47, Ramnas f 2—2.70. Knollen f 1.401.90, alles per 100; Nero f 18—21. Spruiten f 1624, Lof f 21—23, Uien f 6—9. Kroten f 3.20—4.20 Tomaten f 3240. Spinazie f 2732; Poste lein f 3033. Alles per 100 kilo. 28 October. Vette Varkensmarkt. Aan gevoerd 345 stuks. 320 Vette Varkens 91 94 cent en 25 licht soort 7684 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. BOEDEGRAVEN, 28 Oct, Kaas. Aange voerd 319 wagens. Goudsche kaas Rijks- merk le soort f 7678. 2de soort f 7274; Zwaardere bot f 80; zonder Riiksmerk f 70 77. Handel matig. ROTTERDAM, 28 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd: 224 Paarden, 10 Veulens 1997 Ma gere Runderèn, 642 Vette Runderen, 200 Vette Kalveren. 533 Nuchtere Kalveren, 734 Graskalveren.43t Schapen, 82 Varkens, 462 Biggen en 9 Bokken. Prijzen per half Kg.: Koeien 42^—50—55—60- 62^ cent: Ossen 51—55—59 cent; Stieren 38—48—54 cent; Vette Kalveren 6575— 90—92b; cent. Per stuk: Melkkoeien 3254G0530: Kalf- koeien f 380—500; Stieren f 160—180; Pin ken f 170220; Graskalveren f 65140; Vaarien f 190—275: Werkpaarden f 200— 350; Slaehtpaarden f 100—200; Venlens f 80 -120; Hitten f 200 -300; Bivgen f 8—13; Overloopers f 1735: Nuchtere Fokkalve- ren f 20—40: Nuchtere Slachtkslveren f 15 20; Biggen per week f 1.501.75. Aanvoer over de maand October: 950 Paarden 60 Veulens. 12«86 Runderen, 4912 Vette. Kalveren. 1927 Nuchter© Kalveren, 8606 Schapen en l ammeren. 4906 Vavkeus. 2052 Biggen. 41 Bekken en 3 F:"1* ssemoteeringen ^Amsberd- Ber!i;n Londen New-York Pariis Brussel Zürich Rome Christiania Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 0.81)6/3 H.451/4 2.541/4 13.281/2 12.221/. 48.91 11.00 36.20 43.65 67.70 0.00357/s 7.58 34.15 BEURSOVERZICHT. Het zakenverkeer was .zeer kalm. Het voornaamste verschijnsel was de beweging in Jurgens. Voor de gewone zoowel als voor de preferente soorten bestond goede vraag en konden die zich in koers verbe teren. Olie. rustig. In Kon. vonden beschei den omzetten plaats omstreeks de vorige slotknersen. Gec. liepen iets terug. Op de Mijnafd. was de handel ingekrompen. Rub bers prijshoudend zonder meer. Holland- sche Booten en Holl. Lloyd eerder iets la ger. Tabakken weinig veranderd. Suikers ook thans buiten de belangstelling. Advertentiën. gevraagd in een Schoenwinkel. Brieven bureau van dit blad onder No. 3198. gevraagd. Brieven bureau van dit blad onder No. 3199.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7