m is het merk van de sinds 78 jaren als het beste middel tegen hoest en ver koudheid beproefde WYBE&T TABLETTEN In origineele doozer coord te gaan. Bat de gemeonte den -weg .verhardt en onderhoudt, zou spreker zeer apprceieetrn, maar men kan van de ge meente niet verlangen, dat de gemeente $en grond, die voor verhreeddng noodza kelijk is, ook nog aankoopt. Bie grond moet door belanghebbenden -worden be schikbaar gesteld. Spr. stelt daarom voor aan adressanten het navolgende antwoord .te zenden: „Be Raad der Gemeente Noordwijker- Ibout, in vergadering bijeen op 24 October 1924, Gezien het verzoekschrift van H. Lange- veld e.a. om den weg van Sohippersloot naar de Leidsche Vaart op den legger van wegen en voetpaden te brengen en te ver harden; overwegende, dat de hiervoor aangebo den weg gedeeltelijk ter breedte van 3i en gedeeltelijk ter breedte van 3d -Meter Voor dit doel te smal is te achten; overwegende, dat de toestand der Ge- meente-financiën niet van dien aard is, dat het gemotiveerd is geld beschikbaar te stellen tot aankoop van grond om de- Een weg te verbreeden; besluit aan adressanten te berichten dat de Raad bereid is zijne medewerking te verleenen om den bedoelden weg op den legger van wegen en voetpaden te bren gen en op eenvoudige wijze te verharden en te onderhouden, wanneer deze weg op een breedte van 4i Meter hiervoor gratis wordt aangeboden. Be heer A. M. v. Noort meent dat de toestand niet kan Hij ven zooals hij is en er op eene of andere wijze verandering dient te komen. Be heer R. van Bijk vraagt de opinie van B. en W. omtrent deze aangelegen heid. Be Voorzitter merkt op dat B. en W. rooals bekend M ten opzichte van het adres afwijzend staan. Een der bezwaren van B. en W. was dat 't niet aanging,dat de Gemeente den grond, voor de verbreeding van den weg noodig, van de meest be langhebbenden nog moest koopen. Zelfs den heer Th. Langeveld, die zich om deze zaak bijzonder interesseert, is dit blijk baar nog te kras. Maar hoe staan B. en fW. ten opzichte van het voorstel-Lai Veld. Het ware regelmatiger geweest, dat iden heer Th. Langeveld, die zich voor deze gen voor den aanvang der zitting had ter ■tafel gebracht. B. en W hadden dan in iden boezem van hun College hunne hou- is, kan spr. alleen voor zich zelf zich ver- jklaxen. En dan is spr. van oordeel, dat het voorstel van den heer Th. Langeveld moet worden verworpen. "Want het betee- ifeent een verplichting, die de Raad op zich neemt ten opzichte van de adressanten, een verplichting, die naar zi in meening de gemeente maar niet klak keloos op zich moet nemen. Baar mag nc-g wel eens over gedacht worden, want lals het voorstel-Langeveld wordt aange nomen, wordt er een gevaarlijk precedent gesteld. Wethouder Oostdam is het geheel met tien voorzitter eens. Be heer v. Parera is het eens met den heer Langeveld. Boor de ingezetenen van den Hoogeveenschen polder, ook dus door de belanghebbenden, is indertijd geld be schikbaar gesteld aan de gemeente ten be hoeve van het onderhoud der wegen. Nu is het geld weg en de ingelanden zitten zonder weg. Bit is zeer onbillijk en spr. beveelt het voorstel-Langeveld dan ook gaarne aan. Be Voorzitter antwoordt den heer van Parera, dat op de eerste plaats het des tijds gestorte geld niet weg is. Voor het overgroot© deel is het er nog, het is belegd ïn hypotheken en op het grootboek. En voor zoover het geld gebruikt is, heeft de gemeente haar eigen geld genomen voor buitengewone werken inploats van duurder geld te leenen bij een ander. Maar jaar lijks wordt uit de gewone middelen een ïeker bedrag genomen om bet volle fonds (weder op zijn volle kapitaal te brengen. Ën de heer van Parera moet voorts niet Vergeten, dat de gemeente destijds de ver plichting op zióh nam om de besta 'd e wegen te onderhouden, niet om nieuwe wegen aan te leggen. Bat de gemeente des- üdjds 'het onderhoud der polderwegen te gen eene onder de tegenwoordige om standigheden zeer geringe vergoec top zich nam, is voor den polder een bij zonder voordeeltje geweest. Be groote Zil te rpolder heeft er spijt genoeg van des tijds dat voorbeeld niet gevolgd te hebben 'en zou niets bever wenschen dan het on derhoud dor wegen aan de gemeente over te doen. Be heer Geeriings is het eens met den :Voorz. Hij kan het voorstel-Langeveld niet aanvaarden. Be gemeente zou ten behoeve Van belanghebbenden een weg moeten aan leggen, een brug moeten maken over de Maandagsche Watering, bovendien een fetuk grond koopen om den weg bij de Ueidsche Vaart recht te trekken. Het gaat biet aan om alle deze kosten door de ge beente te doen dragen. Laten de belang hebbenden zeïr voor dit alles zorgen en dan aan de gemeente vragen om het on derhoud over te nemen. Wellicht is de gemeente er dan toe bereid. Bij den Belf- weg is het ook zoo gegaan. Do heer Langeveld begint in den brce de zijn voorstel te verdedigen. Ondanks tie weerlegging van den Voorz. houdt hij bet met bet gesprokene door den beer v. Parera; hij wijst op de betere verbinding, die er zou komen met Lisso, op het groote belang voor de bewoners van do Leidsche Vaart, beschrijft in detail hoo de aanleg van den weg en de brug zou kunnen wor den uitgevoerd en hoé weinig het dan zoude kosten. Een en ander verwekte eenigo hilariteit Do heer Langeveld windt zich ©enigs zins op en verwijt den Voorz. dat hij zoo weinig voelt voor do kinderen van de be woners der Leidsche Vaart, die door het slijk naar de school moeten. Hij vindt het niet correct, dat de Voorz. daarmede lacht De Voorz. zegt het woord te nemen voor een persoonlijk feit. Hij vindt het een schandaal, dat de heer Langeveld hem in de schoenen schuift, dat hij geen mede gevoel zou hebben met de kinderen, die door het slijk naar scliood moeten. Het komt er voor spreker slechts op aan of het voldoende gemotiveerd is om een vrij groote uitgave voor enkele belanghebben den beschikbaar te stellen en of deze be schikbarst elling niet een gevaarlijk pre- oendent zou vormen. En als spreker lacht, dan is dit om de zeer eigenaardige ma nier van voordragen van den heer Lan geveld, om diens zeeT gezochte argumen ten en zijn overbodige aanhalingen. De heer van Eeuwen is het eens met den heer Geerlings en vraagt den Voorz. hoe de belanghebbenden bij eventueel© verwerping van het voorstel-Langeveld kunnen weten, dat er door verschil lende raadsleden aldus over gedacht wordt aanwezig is. Do Voorz. merkt op dat zij dit wel in de kranten kunnen lezen. De heer A. H. v. Noort is het eens met de heeren Geerlings en van Eeuwen. De heer van Parera houdt zijn bewe ring staande, dat het vroeger gestorte geld weg is, want anders moest het rente op rente berekend veel meer zijn, dan nu aanwezig i. De Voorz. merkt op. dat het geld des tijds door den polder is gestort om mede uit de opbrengst van het kapitaal de we gen te onderhouden. De gemeente kan toch niet tegelijkertijd van de rente èn de wegen onderhouden èn het geld niet uit geven. Desondanks blijft de heer v. Parera zijn meening handhaven. De heer van Bijk zegt dat hetgeen de heeren van Parera en Langeveld beweren klinklare Onzin is. Tenslotte wordt het voorstel-Th. Lange veld om den adressant bovenaangehaald antwoord te zenden verworpen met 6 te gen 4 stemmen. Vóór stemmen de heeren L. M. van Noort, E. Oostdam Jac.zn., J. W. van Pa rera en de voorsteller. Tegen stemden de heeren J. Geerlings, A. H. v. Noort, G. v. Eeuwen, R. van Bijk en de heide wethouders. Be door B. en W. voorgestelde over eenkomst met den heer Guldemond te 's-Hage betreffende de openstelling van zijn vaarsloot met de losplaats aan den Schulpweg voor het publiek, wordt bij ac- r>lama.fin tu&tvajird- Be heer L. M. van Noort vraagt of de gemeente geen last kan ondervinden van de bestaande erfdienstbaarheid ten be hoeve van de perceelen der familie van den Burg, die op de losplaats aan den Schulpweg rust. De Voorz. antwoordt dat naar zijn meening deze gekeele erfdienst baarheid is vervallen. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond van de wed. A. van Bijk aan het begin van Sohippersloot voor f 1500, wordt hij acclamatie aanvaard. Zonder discussie wordt de verordening op het haven- en kadegeld gewijzigd, waarhij de nieuwe los- en laadplatsen aan den Schulpweg en den Buurtweg ook on der de verordening vallen. De heer E. Oostdam Jac.zn, vraagt of er ook gelegenheid is aan den Buurtweg een losplaats te pachten, waarop de Voorz antwoordt, dat dit nader kan worden over wogen. De rekening 1923 wordt aangeboden, Be Voorz. merkt op, dat deze rekening sluit op den gewonen dienst met een voordeelig slot van f20.774.81, waarvan ongeveer f 10 000 voor posten, die feite lijk over 1923 loopen en die nog betaald moeten worden, zoodat er een goed slot van ruim tienduizend gulden overblijft. Spreker stelt voor een commissie te be noemen ten einde omtrent de rekening in een volgende vergadering rapport uit te brengen. Bij de eerste stemming voor deze com missie worden de volgende stemmen uit gebracht: C. van Eeuwen 6, J. Geerlings 6, L. M. v. Noort 4, A. H. v. Noort 4, R. v. Bijk 3, J. W. v. Parera 3, Th Lange veld 2, E. Oostdam Jac.zn. 2, zoodat de heeren van Eeuwen en Geerlings hij de eerste stemming zijn benoemd, die deze benoeming aanvaarden. Voor de benoeming van een derde lid geschiedt een tweede vrije stemming, waarbij verkrijgen: L. M. v. Noort 5, A. H. v. Noort3, J. W. van Parera 1 en Th. Langeveld 1 st. Daar geen volstrekte meer derheid is verkregen, wordt een herstem ming gehouden, waarbij verkrijgen L. M: v. Roort 5 st. en A. H. v. Noort 3 st., zoo dat de heer L. M. v. Noort is benoemd, die de benoeming aanvaardt, Aangeboden wordt de begrooting 1925. De Voorz. merkt op, dat het sinds jaren op aandrang van B. en W. de gewoonte was om een Commissie te benoemen, die omtrent de begrooting rapport uitbracht. Er is bier in den Raad dikwijls gedispu teerd over het al of niet wenschelijke van een Commissie. B. en W. meenen daarom ter zake geen advies té moeten geven en het volkomen aan den Baad te moeten overlaten op welke wijze hij de begroo ting denkt te onderzoeken. Ben heer van Eeuwen doet het genoe gen dat B. en W. er aldus over denken. Hij is steeds tegenstander van een Commis sie geweest en het doet hem pleizier dat B. en W. ook nu de Commissie laten va ren. De heer E. Oostdam Jac.zn. duit zich bierhij aan. De Voorz. merkt op dat hij vertrouwt, dat nu alle Raadsleden vóór de behande ling behoorlijk van de begrooting zullen kennis nemen. Spreker meent dat bet voor een goede behandeling der zaken wensche- lijk is, dat voorstellen tot wijziging van de ontwerp-begrooting B. en "W>. enkele da gen voor de behandeling bereiken, terwijl verzoeken om inlichtingen, die staande de vergadering moeilijk zijn te geven, ook gaarne enkele dagen voor de vergadering worden ingewacht. Een en ander wordt gaarne toegezegd. Bij de rondvraag klagen de heeren A. H. v. Noort en J. Geerlings over het slechte onderhoud respectievelijk van den 's-Gravendanischen weg en den Delfweg. Do Voorz. erkent dat aan het onder houd ter plaatse wel wat kan haperen en tzal, zoo mogelijk, aanstonds de noodige maatregelen nemen. Spreker vertrouwt, dat als de bestaande plannen tot wegver- betering zijn verwezenlijkt, alles beter zal kunnen worden overzien en de wegen beter zullen worden onderhouden. Hierna wordt de vergadering gesloten. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Vrijdag j.l. kwam de raad m vergadering bijeen. Alle leden waren bij dfe opening aanwezig, behalve de heer Bos, die later kwam wegens een familie-dag. Ook was aanwezig de heer Scheepens uit den Haag om, ftidien nooclig, en zoo mogélijk, de raadsleden in te lichten omtrent punt 1 der agenda, luidende: Besluit gemeenschappelijke regeling waterleiding en benoeming lieden van het Bestuur der Stichting. De voorz. heet den heer Scheepens wel kom en dankt hem voor zijn bereidwillig heid om hier ter vei'gadering te komen, ten einde eventueel inlichtingen te kunnen verschaffen. Vervolgens leest de Voorz. de ingekomen stukken van Ged. St. betref fende de waferleidiirvgskwestie voor. In het kort komt. een en ander hierop neer, dat de gemeenten Benthuizen, Bleyswijk, Berkel en Rodenrijs, Moercapelle, Nootdorp, Pijnacker, Zegwaard en Zoetermeer zuillen samenwerken, dat nu besloten moet worden om zich aan te sluiten bij de gemeen schappelijke regeling, door Ged. Staten ontworpen en dat een li'd voor het Be stuur der Stichting moet worden aange wezen. Be gemeente B enge nscli enh oek treedt nog niet toe, maar de rentabiliteit van de Stichting zal hierdoor niet belang rijk worden beïnvloed. De 9 gemeenten hebben z:ch of zullen zich verbinden tot waterleiding over te gaan mits de aanbe steding niet boog er zal zijin d'an de be- grootóng, opgemaakt door Prof. Visser. Be zetel der Stichting wordt im-Zegwaard ge vestigd en aangegaan voor den td'jd van zestig jaar. De heer Schaeffer vindt het gelukkig, dat de heer Scheepens is hitgenoodigd hier aanwezig te zijn. Spr., zich richtende tot de heer Scheepens, zegt: wanneer even tueel de aanbesteding het plan over- sclrrüdL wati-iZÊÊi- waarschijnlijk is, om dat aan Prof. Visser nieuwe éisclien zijn gesteld inzake uitbreiding van het net in meerdere gemeenten, waardoor de begroo ting hooger en ook de aanbesteding een groot er bedrag moet aanwijzen dan oor spronkelijk wercl gedacht, wat kan er dan gebeuren? Stél, d'at er een gemeente is, die niet mee wil gaan, i's de Stichting dan als vervalen te beschouwen en zullen alle ge maakte kosten te vergeefs zijn geweest? Spr.'s bezwaar is, dat de mogelijkheid be staat, dat één gemeente de zaak in de war kan sturen. De heer Scheppens begript de bezwaren van den heer Schaeffer. Echter moet men niet alleen de cijfers der begrooting vast houden, doch ook de rentabiliteit van het bedrijf in acht nemen. Prof. Vtisser heeft de begrootin.g buitengewoon groot geno men. Spr.'s meening is, dat er geen en kele gemeente zal uittreden in geval de aanbesteding de raming overtreft, daar al len zeer naar de waterleiding verlangen. Hier komt nog bij, dat Ged. Staten een dergelijk besluit ter vernietiging kunnen voordragen a's in strijd te Zijn met het algemeen belang. Mocht onverhoopt van de Stichting niets-terecht komen, dan zijn de kosten nog niet voor niets gemaakt. Een andere combinatie kan gevormd worden of men kan zélf een watprlleidihg stichten. Be voorbereidende maatregelen zouden voor dat plan kunnen dienen. Overigens moet men in elkaar vertrouwen hebben. Be Voorz. gelooft, dat, indien van. deze combinatie niets komt, een andere combi natie gevormd zal worden. Het zal niet de bedoeling zijn van een der gemeenten om een spaak 'n het wiel te steken. Alleen Bleyswijk, Pijinaeker en Zoefermeer heb ben nog geen besluit genomen en deze ge meenten vergaderen alle drie hedenavond. Prof. Visser heeft gezegd, dat zijn begroo~ ting ruim genomen was. Over het afigemeen verlangt men naar de waterleiding. Be heer Schaeffer handhaafzijn be zwaar, dat andere gemeenten zich terug kunnen trekken. Be heer Groenewegen heeft hetzelfde be zwaar als de heer SchaeffeT. Prof. Visser heeft gezegd, dat het nog well een paar jaar kan duren en in dien tijd kan er veel' veranderen. Een jaar geleden b.v. dacht men in Berkel er niet aan; niét eens durf de men er over te spreken. Een motief kan steedis gevonden worden om zich terug te trekken. - Be hoer Scheepenis zegt, dat de grootste malaise achter den rug is en dat er tee kenen zijn van een, opgaande richting. Be heer Groenewegen vraagt in welke bedrijfstak. Niet in die van den Land bouw, meent spr. Do heer Scheer £s het met den heer Groenewegen eens. Be Voorz. merkt oP. dat indien de tijden voor den Landbouw ongunstiger worden, zulks zeker dooT de leden van het Bestuur der Stichting niét over het hoofd zal wor den gezien. Zi jn de bezwaren te groot en de tijden te ongunstig, dan kan dé uitvoe ring worden uitgesteld. Alvorens tot stemming over te gaan, acht de voorz. het gewenscht de bepalin gen voor te leizen. Hierna wordt tot stemming overgegaan. De heer Bos blijft buiten stemming, dé heer Buinisveld is er tegen, de anderen zijn er voor. Be gemeente treedt dus toe! Vervolgens is aan de orde de benoeming van een Old voor het Bestuur der Stich ting. Be Voorz. deelt medé, dat Zoetermeer recht op één lid heeft. De heeren Schaeffer en Groenewegen ,die lid zijn van de water- led dings-commissie komen vollgens zijn bescheiden meendng hiervoor in aanmer king. Be raad ils evenwel geheel vrij in haar keuze en-kan ook een particulier be noemen. De beer Schaeffer zal een goed figuur slaan; ik heb dit ook gezegd bij zijn benoeming tot lid der commissie. Be heer Groenewegen is ook voldoende op de hoogte. Tot stemopnemers worden be noemd de heeren Groenheide en Schaeffer. Be eerste stemming blijkt niét geheel vol gens de voorschriften te zijn geschied. Be Voorz. merkt zulks en wi'jst er op. Be heer Schaeffer verzoekt den Voorz. ■en grapjes te verkoop en. De Voorz. maakt de heer Schaeffer dui delijk, dat van grapjes verkoopen geen sprake is. Be voorschriften nalezende, merkt hij, dat foutdéf is gehandeld en het dis heter dat hij er op wijst dan niet. Het resultaat der steminving is hierna: blanco 2 stemmen; Groenewegen 2 stem- men; Schaeffer 2 stemmen; Scheer 1 stern; derhalve geen beslissing. De hierop volgende vrije stemming is precies gelijk. Nu niemand de vereischte meerderheid heeft bekomen, moet gekozen worden tusschen dé heeren Groenewegen en Schaeffer Be derde stemming heeft het volgende resultaat: blanco 2 stemmen; Groenewegen 2 st.; Schaeffer 3 st. De Voorz. vraagt of de heer Schaeffer bereid is de benoeming te aanvaarden. De heer Schaeffer verklaart zich daartoe bereid. Onderzoek betreffende kookgaslevering aan dé inwoners. Be Voorz. deelt eep en ander hierover mede, waarvoor wij verwijzen naar het verslag van dén gemeenteraad van Zeg waard, «enige diagen geleden gepubliceerd. Toegestaan moet werden een bedrag ad f 120.—. De heer Schaeffer wil met allen aan drang den raad verzoeken het genoemde bedrag toe te staan. Het is een groot be lang voor de gemeente; zij moet niet bij andere gemeenten ten achter blijven voor al niet met Zegwaard, die wat de- belas ting betreft, Zoetermeer reeds voor is. "Wij moeten dus zorgen niet ten achter te ge raken, want anders komen we op een hol lend vlak en steken ongunstig tegenover Zegwaard af. Het is waar, dat sleohts een klein gedeelte der gemeente ervan zal kun nen profiteeren, maar we moeten ook den ken over de uitbreiding -der gemeente. Be heer Du:uiisveld gaat niet met den heer Schaeffer mee. Spr. gelooft, niet, dat in deze gemeente zich million airs zul'en gaan vestigen. Voor de arbeiders is gas niet geschrikt, want het iis veel te duur De Voorz. zegt, dat meu niet bang be hoeft te zijn voor duurte. Volgens een rui me berekening van Prof. Visser zou een M3. gas op 11/4 cent komen," wat dus ge lijk staat met een liter petroleum. Be heer Duinisveld betoogt, dat het iin de stad voor de arbeiders te duur is. Het is een „kostelijke kookerij" zeggen ze daar. Boor de gemeenten wordt er wel veel winst op gemaakt. De heer Scheer wijst er op, (lat zijn huisgenooten vroeger zeer aan het gas ge hecht waren. Gas is voordeelt ger dan pe troleum. Niemand wordt verplicht tot aan sluiting. Een bedrag ad f 120.acht spr. gerechtvaardigd voor een onderzoek. Be heer Groenewegen wil zachtjes aan. We zijn nu bezig aan de waterléiding en twee zaken tegelijk gaat niet. A's men op 2 hazen tegelijk jaagt komt men platzak thuis. Be Voorz. merkt op, dat ju'ist met'het oog op dé waterleiding aan ga.s wordt ge dacht In dezelfde sleuf kunnen dan im mers beide buizen worden gelegd en zijn de kosten daarom veel geringer. De heer Groenheide: Indien het niet te gelijk met de waterleiding wordt, gedaan, zal er wel nooit iels van komen. Overigens heeft spr. er niet veel moed op. De heer Schaeffer maakt den heer Dui- ar'öveld opmerkzaam, dat de arbeiders in Benthuizen bijna al'een op gas koken. Ze zouden het niet gaarne willen missen. A.ls er met gas goed omgesprongen wordt, iis het niet duur. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van f 120.— toot een onderzoek wordt verworpen. ALPHEN AAN DEN RIJN. L. T. B. Vrijdagavond vergaderde de L. T. B Na de gebruikelijke opening en lezing der notulen, kwam een voorstel, ter tafel om half December een spreker te la ten komen, over het onderwerp „Kaasbe reiding". .Hiertoe wordt besloten. Voorts zal midden November het Patroonsfeest (St. Wiilibrordus) worden gevierd met een H. Mis en algemeen© H. Communie der le den, waarna gemeenschappelijk ontbijt. Alsnog werd bes'o.ten te trachten verbe teringen te verkrijgen i'n d'e uitvoering der Vleeschkeuringswet, terwijl de leden 'de jaarboekjes dit jaar gratis zullen ontvan gen. Na enkele huishoudelijke besprekin gen werd de bijeenkomst gesloten. BOSKOOP. Te water. Vrijdagavond ongeveer 10 uur geraakte de 16-jarige zoon van den boomkweeker v. d. W. alhier, door ver keerd uithalen met zijn rijwiel, In de rivier „de Gouwe", v. d. W. viel eerst met zijn gezicht op den wal waardoor hij zich ernstig bezeerde. Gelukkig waren er enkele personen in de nabijheid die de jongeman spoedig op het droge haalden. Bloemenhandel. Do prijzen voor de afgesneden rozen waren de vorige week zoo laag, als de laatste tijd nog niet is voorgekomen. Ophelia 80—192, Golden Ophelia 90—322, Hadley 1—287, Columbia 116164, Butterfly 129169, Pernet 80 240, MarcbaJ Rover 75110. Dahlia's 14 21. Alles per bos van 10 stuks. Groot- bloemige Chrysanthemum brachten 203ö per stuk op. LISSE. Het Gröene Kruis. De afd. van het Groene Kruis hield Zaterdagavond in „De Witte Zwaan" haar jaarvergadering. De opkomst was niet goed. De voorz., de heer dr. Blok, opende de vergadering. De secr. bracht verslag uit van het afgeloopen boek jaar, waaruit bleek dat aan de gezinnen ijs werd vers trekt tegen een kosten van f175. Daar Zuster Haytink een tijd is ziek geweest heeft de eenv. Zuster Pion veel werk voor haar verricht. Door Zus1- ter Haytink werden 46 gezinnen bezocht, terwijl 20 patiënten in de lighal werden verpleegd. Zeven patiënten werden voor haar kosten in een sanatorium verpleegd. Door den heer Fessing werd de linnen kast wederom flink bedacht. Uit het fi nancieel verslag van den penningmeester bleek, dat deze sloot in ontvangsten en uit gaven tot een bedrag van f 6232.32 i, waar onder 'n voordeelig saldo is van f 325.23. Be heeren K. Tanis en J. E. Segers wer den aangewezen de bescheiden te contro-i leeren. In 't bestuur waren aftredend dr. de Graaf en A. H. Schrama; beiden wer den met een groote meerderheid van stem men herkozen. Hierna werd de beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering van de Z.-H. Vereen. „Het Groene Kruis" behandeld. Deze gaf weinig stof tot breed voerige beschouwingen. Dr. de Graaf vroeg tot wien men zich moet wenden inzake het vervoeren van zieken. Be Voorz. zeide, dat we in dezen zijn verbonden met Leiden, tót welks hoofdleider uit dit ressort men zich moet wenden en.wel tot dr. Horst, telefoon no. 16 en dat de directeur van het Postkan toor verplicht is bij nacht het „Groene Kruis" te woord te staan De Voorz. deelde hierna mede, dat men inzake de verandering van magazijn nog niets is gevorderd. Getracht is in de „Klei ne Vereeuiging", hetgeen is gestuit op te hooge kosten; ook bij den tegenwoordi- gen functionaris kon geen lokaal beschik baar worden gesteld. Be Voorz. deelde mede, dat het plan voor een Groene Kruis- avond is vervallen, hetgeen te bejammeren is, daar verleden jaar die avond nog een saldo gaf van ruim f 100. De heer Segers opperde het denkbeeld om een eigen Wijk- gebouw te houwen; hij meende dat een dergelijk plan in Lisse financieel best uit voerbaar zou zijn. De- Voorz. zeide, dat het financieel© gedeelte hier juist een groot bezwaar uitmaakt. Uit de gevoerde besprekingen inzake het tarief voor g^, zmsverpleging bleek, dat verhooging van dit tarief een dringende noodzakelijkheid is. Het bestuur werd opgedragen dit te herzien. De heer Segers werd aangewezen een paar menschen te engageeren om een commissie te formeeren ter verkrijging van een eigen wijkgebouw. In de rondvraag stelde de heer Segers voor het salaris van de Wijkzusters met minstens f400 per jaar te verhoogen. De voorzitter deed uitkomen, dat de finan- cieele mogelijkheid op het oogenblik abso luut niet bestaat, dan zou men moeten overgaan tot de verhooging van contribu tie voor de afdeeling „Gezinsverpleging". Ten slotte werd als afgevaardigde naar df algemeene vergadering benoemd de heeif dr. Blok. Hierna werd de vergadering on-, der dankzegging door den voorzitter ge sloten. Fietsendieven. In iton nacht van Vrij dag op Zaterdag heeft men zich toegang weten te verschaffen tot de bollenschuur van den heer D. Lefeber op „Eldorado"' en daaruit twee rijwielen ontvreemd. Da ders natuurlijk onbekend NIEUWVEEN. Vceibal. Zondag speelde het tweede elftal van N.V.V. te Kudelstaart tegeü Spartaan II en won met 31. NIEUWE WETERING Personalia Tot vakonderwijzeres aan de Bijz. School voor Ohr. Oderwijs alhier is benoemd Mej G. Langhout van Oude* Wetering. NOORDWIJK. Hinderwet. Door het gemeentebesluur is voor den proeftijd van een jaar een gunning ingevolge de Hinderwet verleend aan R. J. de Groot voor het uitbreiden van zijn schelpenmalerij en schelpendroge rij aan de Voorstraat. Noodwoningen. Van gemeentewege zijn een 2-tal noodwoningen gebouwd op een half uur afslands van de bcbouwdo kom van Noordwijk-Binnen langs den weg, naar Rijnsburg. Eerstdaags zullen deze, naar wij vernemen betrokken worden door een 2-tal uit hunne woning gezette gc* zinnen. Stembureau. Op grond van art. l« der wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken is het Noordwijksche slem- bureau door B. en W. als volgt samenge steld: Voorz.: J. H. van der Werf. plaats*, voorz. G. J G van Parijs, leden; G van der Niet, H. Hoek Jr. en J. van Kan, plaatij leden: A W. Krol, R. J de Groot en van Beveren. Als stemlokaal is aangewezen do voor malige werkinrichting in de Brok horst straat te Noordwijk-Binnen. St. Jcsephsgezellen. Door het bcstuf der Joseph-gezellen was dezer dagen w* sloten aan te schaffen een nieuwe pian® voor de ontspanning der leden bij de j schillende bijeenkomsten. Dit voornemen is door hen ten u' gebracht en aangeschaft is een praclii vleugel-piano, welke gistermorgen is speeld door de heeren H. v. d. Berge en Bemelman. De directeur der gezellen. JWj Braakman, sprak hierbij een waarin hij vooral deed uitkomen, da

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4