J.L Verwarm! mei Sas! f 90.- 8027 fl.ï.l Verkoopïng Het Huis en Erf RiCiSIWJIJSTiLS 3&r SteuntdeKattioljeKe Pers Salamander Eïïi Lü PUI Pluis en Fa. WIK - Itiiaa, Bericht van Inz van een vakver eend ging), terwijl daaren tegen de posten kleeding (mèihs-boven- iieidi ig) en Huishuur een vermeerdering verloonen. Vooral de vermeerdering op huishuur is niet onbelangrijk; deze post /vertoont thans een verhoogiing van 56.7 pet boven Maart 1920 tegen 50.2 pet. in (Juni. Het indexcijfer van 82.5 op de basis van Maart 1920 is. 100, omgerekend op de ha- eis van het prijs rnVeau gedurende de pe riode 19111913 is 00 en Maart 1920 is 213.7 (volgens de vroeger toegepaste methode), geeft 76.3. Ditt is dus in Sep tember 1924 een stijging van 76.3 pet. bo ven het peil van vóór den oorlog, tegen 73 3 pet. in Juni 1924. KERKNIEUWS Na een langdurige ziekte is op 78-jari- gen leeftijd in het Instituut St. Louis te Oudenbosch overleden de Eerw. Broeder "Kevocatus (in de wereld de heer Fr. Hovrijn.) Land- en Tuinbouw Proefnemingen in den Pomclogischen Tuin te Tiel over 1923. Er werden in 1923 in den Pomologisehen Tuin proeven van allerlei aard genomen. Van de verkregen uitkomsten deelen we het volgende mee: Proefveld met pyramid e- peren: Een veld van 8 Are werd oorspronkelijk beplant met 8 rijen onregelmatige pirami den in 8 variëteiten, waarvan om verschil lende redenen in het verslag slechts 4 ver geleken kunnen worden. Sedert 1908. dus 15 jaren geleden, ontving de helft van 't veld jaarlijks 500 K.G. stalmest per Are, en, de andere helft 4 K.G. Ohili en 3 K.G. zw. am moniak, 12 K.G. super en 5 K.G. patentkali. Éénmaal werd de bemesting weggelaten, en ook werd wel eens in plaats van patent- kali zw. kali of kalizout gegeven; sedert 1917 werden de stikstof- en kaligiften ver dubbeld, omdat de boomen in groei en op brengst sterk achterbleven. Over de 15 proefjaren heeft het de stalmest in ontwik keling en in opbrengst gewonnen. In den regel werden de boomen op kunstmest vroe ger geel dan de andere, en vielen ook eer der af vooral in droge jaren. Snoeiproef op druiven. Van 1915 af worden van de variëteit Fran ken thaler in een 2-zijdige kas 10 opgaande snoeren op 2 oogen gesnoeid, en 10 andere aan den knobbelsnoei onderworpen. De knobbelsnoei leverde over al de jaren minder opbrengst dan de 2 oogensnoei. vooral in 1923 was het verschil groot. In totaal werd bij den eersten snoei verkre gen ruim 667 K.G.. bij den tweeden 811 Kg. Een dito vergelijkende proef bij de va riëteit Black Alicante gaf tot resultaat-: opbrengst in 9 jaren bij snoei op 2 oogen 419 Kg., bij knobbelsnoei 385 K.G. Ook hier bleef dus de knobbelsnoei bij den 2 oogen snoei achter. Snoeiproef op roode bessen Drie snoeiwijzen werden toegepast, aan vankelijk op 5, later nog op 2 bes-variëtei ten. afkomstig uit Lent en Kapelle bij Goes Die snoeiwijzen zijn: le. De verlengenis wordt ingekort voor het verkrijgen van een behoorlijken struik- vorm, en de overige worden, voórzoover noodig. gedund. 2e. De verlengenis wordt ingekort en alle zijtwijgen langer dan 10 c.M'. op een voetje gesnoeid. 3e De verlen genis wordt ingekort, en alle zijtwijgen tot op een- voetje aangenomen. Dit geschiedde gedurende 5 jaren. Bij de bessen uit Leut was het resultaat gemiddeld per struik en per jaar: bij de le methode 0.65 K.G.. bij de 2e 0.60 K.G.; bij de 3e 0,38 K.G.; bij de struiken uit Kapelle bij de le methode 1.5 K.G.. bij de 2e 1.34 K.G., bij de 3e 1,24 K.G. In beide gevallen gaf derhalve de le me thode de hoogste opbrengsten. De opbreng sten verminderen naarmate de snoei korter wordt. Dö variëteiten uit „Kapelle" gaven, bij beide methoden verreweg het beste re sultaat. Opgemerkt wordt, dat.de struiken uit Kapelle zich ook veel beter ontwikkeld hebbeD, Proef met roode bessen. In 191ö werd uit acht plaatsen van ons land, waar de cultuur van roode bessen be langrijk is, van verschillende kweekers stek betrokken van de beste variëteit tex plaatse, en wel uit Lent, Kapelle bij Goes. Huisen, Vlijmen, Naaldwijk, Zwaag, Sint Anna Parochie en Loppersum. De hieruit gekweekte struiken: 10 van elke variëteit, werden in het Verslag genoemd naar plaat sen van herkomst. Snoei en bemesting wa ren steeds gelijk. Van 1919 af werden de opbrengsten nagegaan. Gemiddeld per struik en per jaar waren ze: Lent 1,8.K.G. Kapelle 2.4, Huissen 1.6 bijna, Vlijmen 1 ruim. Naaldwijk 1 ruim, Zwaag 1 ruim, St. Anna Parochie 1.1, Loppersum 1.1 K.G. ruim. We zien een opvallend verschil tusschen de eerste 3 en de volgende 5; de eerste win nen het ver van de overige; deze laatste de 5 groepen verschillen onderling wei nig of niets. ..Kapelle" steekt ver boven de andere groepen uit. *t Is een Duitsche zure variëteit, welke later in bloei komt, de vruchten rijpen later dan die van al de andere, welke hierin weinig verschil te zien geven. Wel is er bij deze onderscheid in tros en in bes: ..Zwaag" en Naaldwijk" geven de kleinste bessen. Bespuitings p r.oeven (schurftig heid). Evenals in 1922 werden een aantal strui ken van Benrré Clairgeau bespoten met Bordeanxsehe pao (134 pet.), Californische pap (5 pet.) of Solbar (5 pet.). Dit geschied de op 31 Maart en werd op 1 Juni herhaald ter sterkte van resp. 134, 334 en 1 pet. De-, wijl de boomen in 1923 geen vrucht droe gen, kon alleen de invloed op het hout wor den nagegaan. De boomen bespoten met Bordeanxsehe pap. hebben over het geheel een minder schurftig aanzien gekrecren dan de andere; dit. middel schijnt dus het beate resultaat te geven. Daarop volgt Ca lif etnische pap. bij de onbespoten en de met Solbar behandelde struiken valt wei nig of gpen verschil op te merken. De boo men. welke bespoten zijn met Bordeauxscbe of met Californische pap zijn ongeveer vrij van groenen aanslag; vooral eerstgenoem de; de met Solbar besproeide en de onbe handelde boomen kunnen in dit- opzicht vrij wel gelijk gesteld worden. Bespui.ting met Parijsch g r o e n (wormstekigheid). In '22 en '23 werd ook een Parijsch groen (een zwaar vergift!) aangewend tegen „wormstekigheid". De appels: Cox Oran jepippeling en Landsberger Bei nette wer den o,p 5 Juli, onmiddellijk na den bloei, bespoten met een oplossing van 1 per mille (één duizendste). De bedoeling was om de jonge rupsjes, voor ze gelegenheid hadden de vruchtschil te doorknagen, met genoemd maaggif te dooden. Dit moest dan zijn' voor dat de kelkblaadjes, waar de rups baar vernietigingswerk begint, zich geslo ten hebben. Zonder effect was de bespui ting niet, maar de resultaten waren toch geenszins bevredigend. Cox Oranjepippe ling gaf op 10 K.G. vruchten bii bespuiting 4'; K.G. wormstekige bij n-'et bespuiten 5 K.G.. bii de Landsberger Beinette waren deze cijfers op 50 K.G. vrachten 9.8 en 11.5 K.G. C. B. RECHTZAKEN. gelegd. Hij had dat gedaan, omdat hij dacht er imet een geldboete af te komen. Iemand anders bij hem thuis had echter* de plaatjes vervaardigd. Bekl. heeft wel nagemaakte plaatjes verkocht. Inspecteur van politie Bouwhof ver-» klaarde in bekl.'s woning aan de Hemster- huisstraat een inval te hebben gedaan en daar valsche plaatjes te hebben gevonden. Ook op bekl. werden dergelijke plaatje® aangetroffen. Bekl. heeft tegenover getuige erkend dat hij de vervaardiger was. Hij heeft zelfs nog gedemonstreerd hoe hij do plaatjes maakte. Een andore getuige deelde mede, meer malen personen naar bekl. te hebben zr'en gaan met een fiets, waarop nog geen plaatje bevestigd was. Wanneer die perso nen terugkwamen waren hun rijwielen echter wel voorzien van een belaslingmerk. Het 0. M., waargenomen door mr. Bau- duin, achtte door bekl.'s bekentenis voor de polit'ie en de getuigenverklaringen het bewi js geleverd. Het feit is, waar het hter een soort mimtmi'sdrijf geldt, van erns'ei gen aard. Eisch zes maanden gevangenisstraf. Bekl.'s raadsman, mr. Heemskerk, acht te bekl.'s verklaring omtrent zijn beken tenis voor de politie zeer wel aannemelijk. Het bewijs voor het ten laste gelegde feit is dan ook ntet geleverd. Dat de bekl. het ..oogmerk" had de plaaltjes te „doen ge bruiken" als waren zij echt en onver- valseht, bestreed pl. Bekl.'s ooemerk kan niet anders geweest zijn dan het verdie nen van geld, terwijl het „doen" gebrui ken (het opleggen van zijn wil aan iemand anders) afwezig is Bekl. heeft de gelegen heid gegeven om de plaatjes to gebruiken, meer iret. Pl. concludeerde tot vrijspraak en wees, voor geval dat de Rech tb ank van ander oordeel mocht z:jn, op de omstan digheid, dat het namaken hier al ze'or ge makkelijk was, zoo zelfs, dat het „Week blad van het Recht" de Begeoriug „cul- poste uitlokking" van dM m'lsdrijf ver beet. Een verzoek om den bekl. in vrijheid te stel'en werd door d'e Rechtbank zen. Uitspraak 6 November. Het rijwielbelastingpüaatje. Een rijwielhersteller uit Den Haag, ge detineerd, bad zich voor de Rechtbank al daar te verantwoorden wegens het nama ken van belastingmerken voor rijwielen voor 1924 Bekl. ontkende. Hij gaf toe, dat hij voor d'e politie een bekentenis heeft af- Personen te Leiden gevestigd. A. Roest, stoker, Kweekschool voor Zee vaart A. H. Meinderts en gezin, bank werker. Yerl. Munnikensfcraat 20 Mej. E. A. B. Muilman, dienstbode, Bilderdijkstr. 1 H. H. Thoden van Velzen en gezin, kap. infanterie, Bilderdijkstraat 1 N J. van Exter, Plantsoen 9B W. A. A. Winter berg en gezin, verfmeester. N. Mare 3 N. Reeling Brouwer, Papengracht 23 J. Been en gezin, briga-dier Rijksveldwacht. Formosastraat l&B A. Kruit, bankwer ker, Heerensteeg 9 H. B. de Kaat. huis knecht, Heerènsteeg 3 G. C. de Nie, on derwijzeres/Hooigracht 32 H. van Baai- te, Zijlsingel 86 S. Keijzer, Witte Bozen- straat 18 J. de Backc, monteur. Steen straat 10 Mej. M. J. H. Kemperman, H. Rijndijk 52 Mej. E. van Oijen, dienstbo de. Joubertstraac 9 - T. Mulder. Hooigr. 10 Mej. J. H. Mentz. verpleegster, Hooi gracht 20 Mej. G. Meijer, verpleegster. Apot-hekersdijk 21 Mej. J. M. van Ham. verpleegster, Rijks ziekenhuis F. J. Pop. Heerenstraat 118 G. P. Kuiper. Mare- singel 32 Me.j. F. Schwarzlaff, Zoeterw. Singel 91 P. F. Verheijen en gezin, mo lenaar, J. W. Frisostraat 33 A. Vermeer. Kooilaan 22 A. M. de Kleermaeker, Bo termarkt 8 H. van der Mussele. winkel bediende. de Wetsraat 8 J. J. L. Le Hoen ass. apotheker, Breestraat 68 Mej. L. Wetselaar, dienstbode. Joubertstraat 10a J. van Winkel, Pottenbakkersgang 6 J. A. van Tienhoven, Bijnsb.weg 70 Mej. J. Meijer, dienstbode, Breestraat 49 Mej. M. C. Jansen, winkeljuffrouw, Stille Rijn 7 Mej. L. E. Meuleman, Wite Singel 29 G A. de Lange, Breestraat 105 E. Mossee, Kloksteeg 19 W. J. Cardinaal, Steenstraat Ga J. Doekes, Hooigracht 7B P. R. Alderwereld. van Rosenburg, Witte Rozenstraat 18 H. Bruijn, Rijks Zieken huis D. Roest en gezin, fabrieksarbeider, de Genes tet straat 60 J. W. F. A. van der Berg en gezin, H. Morschweg 50c Mej. A. van K.ooij, dienstbode, Oegstgees- terla-a-n 18 J. van der Tuin en gezin, kok Meidoornstraat 21 L. J. C. A.' Gordon, Rapenburg 66 Ph. Bettac en gezin, inge nieur, Nieuwe Rijn 105 Mej. A. M. Pans winkeljuffrouw, Vischmarkt 110 P. Th. Oosterhoff. Schelpenkade 35 N. J. Bruin, Witte Rozenstraat 32 Mej. G, W. Hogen boom, Hoogewoerd 27 J. Wijsman en gezin, veedrijver, Ajaxlaan 2 C. P. J. Modderman. J, de Wittstraat 10 F. H. Heigl en gezin, molenaar, Gasstraat 70 Mej. J. M. Enghardt, Rapenburg 131 P. J. van Albada, Eeerenstraat 118 Mej. B. Röph, dienstbode, Breestraat 177 L. Kooien, wagenmaker. Langestraat 65. Personen uit Leiden vertrokken. Mej, J. J. Badja. Oegstgeest, Terweeweg 50 Mej. J. A. Simon Thomas, Baarn, Kebtingweg 13 J. P. Lombert, Den Haag, 2e Sweelinckstraat 116 Mej. E. Zuidgeest Rotterdam, Schiedamschedijk 45 J. M. N. Kapteijn. Groningen, H. W. Mesdagstr. 53a G. Terbach, Nijmegen, Hoogstraat 30 Mej. M. Hoekstra, Rijnsburg. Delftskade 47 E. B. Vos, Den Bosch, Hinthammer- slraat 107 Mej. W. G. Rijnvis. Oegst geest, Prins Hendriklaan 2 J. A. M. van Teijen, Amsterdam. Spaarnd. dijk 1 C. A. Mulder. Oegstgeest, de Kempenaerstr. 18 Mej. E. V. van Schravenlijk, Bakkum, bij Dr. ten Rad Mej. J. Hermans, Rijns- burg. Oegstgeesterweg 27 A. A, Steer, Den Helder, onderzeedienst Kazerne St. Hulsbergen. Den Helder, aan boord H. M. Tromp M. Daniels. Den Helder, aan boord H.H. Gelderland Mej. Chr. Pen- nenburg, Oegstgeest, Endegeest" H. Fr. Hoijer. Rotterdam, Parklaan 44 Mej. E. Dorland, Heemstede, Spruiten Boschstraat t& Jobs. Nijssen, Boskoop. Zijde 230 Mej. Chr. v. Noort, Oegstgeest, Terweeweg 15 P. J. Menningh. Voorschoten, Leid- scheweg 29 A. van Haarlem. Voorscho ten, idem Abr. Ober, Rotterdam. Kruis straat 63a H. Coorengel. Amsterdam. Leidschegracht 78 Mej. M. B. Simons, Bussum, Lindenlaan 8 Mej. E. Kloss, Den Haag. Daendelsstraat 43 O. Sche pers, Bocholt. (Duitschland) 1 Mej. J. H. Wesselman. Rijpwetering, D 10a K. Ro denborg. Schiedam, Poortugaalschestraat 8b M. J. van Tongeren, Den Haag. Zuid' Binnensingel 42 D. Wielinga, Franeker, Lijclama de N.str.N. huis W. Theads. Fr. den Hollander. Den Haag, Louise de Colig1- nystraat 71 H. Josef Hunnink, Deventer, bij de ouders P. G. Driessen,-Amsterdam, v. Breestraat 10 T. S. Smit, Heemstede, Wilhelfinaplein 3 F. Domna. Den Haag, Molenaarstraat 8 P. J. Sirack, Den Haag Trooststraat 136 P. H. B. Koss, Utrecht, Potterstraat 24 H. A. A. van der Meer, Lisse, Heerenweg 162 Mej. M. Lubbers, Hilligersberg, Gr. L. van Nassaustraat 3a v. TienstraBruné Den Haag, Valken- boschlaan 226 Mej. M. Laufkötter. Al melo, Beddenstraat 81 B. J. Lombert, Ede (G.). Lunteren L 88a Mej. W. M. Meeuwissen, Sassenheim. Zandslootkado 20. BURGERLIJKE STftESD HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerritje d. van W. van Bentem en J. Mastel. Ondertrouwd: Lammert Combee 26 j. en Neeltje Boomhouwer 21 j. Ja cobus Johannes Visser 21 j. en Geertruida Maria Gorter 21 j. Johannes den Dek ker 54 j. ep. Martha Mulder 48 j. Getrouwd: Jacob Dikkeboom 86 j. en Diwerke Kerzaan 20 j. Arend Buis 25 j. en Maria Helena Scbeltes 23 j. Jacob de Keizer 25 j. en Kaatje Burgers 23 jaar. Overleden: Trijntje Oostwoudor j., wed. van J. Reijnders EHanl Struijlaart 83 j., wed. van J. Qiele. KATWIJK. Geboren: Teunisje d. v. A. Schaap M. v. Beelen Floris z. v. C. de Best «n Plokker Jannetje d. van J. van der I en W. wan Duijn Cornelis z. van Ouwehand en J. van Duijn Alben van O. Boezaard en G. Vlieland H nus Johannes z. van C. Boezaard et Vlieland Alatta d. van J. C. Barnho en M. van Duijvenbode Arendje d i K. Haasnoot en L. van den Oever Baartje d. van G. van Diggele en A Duijn. Ondertrouwd: P. Kulk en A. Ei noot J. Blankert en J. Haasnoot, Getrouwd: A. J. Nagtegeiler eu Aandewiel B. G. van Rijn en G. Ms ring C. Verloop en A. Haasbroek - van der Plas en L. de Kwaadsteniet. Overleden: Aagje van der Plas 1 wede. van J. Dubbelaar. WOERDEN. Geboren: Catarina Cornelia, doet van W. Schalkwijk en' G. Hage bi dochter van J. van Rooijea en G. Paus Philippus Daniel, zoon van C. Roose en Wagner Barbara Johanna, dochter M. van Rooijen en van H. J. Verheij - nelis Antonius Franciscus, zoon yan X. W. Smit en C. van Dord Gijsbei Antonius Wilhelmus, zoon van O. W. Gr en van G. Ruijs. Overleden Hendrika Cornelia Maas Heinridh Kabalt. Z0ETERW0UDE. Geboren Wilhelmina Theodora, d ter van L. Bosman en van J. van den ker Johannes Thendorus, zoon van'C van Velsen en Van M. Straathof ,4oi lia Maria, dochter van A. Slingerland van M. Zandvliet Cornelia Franci dochter van G. Onderwater en van A. Overdevest Joanna Wilhelmina CoVi dofehte.r van J. C. van Leeuwen en van J. H. van Gastel. Ondertrouwd Wilhelmus Ad nus Colijn 29 jaar van Hoogmade en A Margaretha van Arasterdam. 27 jaar. Overleden Cornelis van Leeuwe jaar wedr. van Cornelia Klein .Toka Maria Pauw. 33 jaar. Gevestigd: Z. Brink van Leiden - J. Verhoeven van Leiden M. G. van Gaa.g van Rotterdam Th. J. van Kleij van Mijdrecht Th. M. van B van Haarlemmermeer M. W. Bmij van Gonda M. van Scha gen van Yët A. S. Boot van Den Haag J. Tij1 van Naaldwijk H. van Tngen van den A. W. B. Simons met gezin van derdorp H. C. M. Korst van Gaa> land G. M. Nieuwenhnizen van Ha: woudo A. G. de Wit vam Grootenb D. Mistel van Rotterdam J. M. der Meer van Den Haag G. J. Spit burg met gezin van Hazerswoude T M. van Klink van Oegstgeest A. Zuiderwijk van Monster T'h. Roruijii Gouda J. H van der M* it -n Sr heim. Vertrokken: P. .T. Vorsteegen Den Haag J. P. A. en J. P. I dorp beiden naar Voorschoten P. Luk naar Gouda P. S. Storm naar den A. A. de Lange naar Haastrecl C. Langerak naar Lisse HA. van Sleet naar Leiden J. Th. van Bemm naar Rotterdam E. C. Oostdam Lisse D. van Beek naar Le:den G. Paats naar Leiden J. C. A. K man naar Bloemendaal C. F. Sche naar Utrecht P. S. Vink naar Leide E. J. W.' van. der Aar naar Tilburg - J. Mulder naar Krommenie C. van Meij naar Katwijk aan den Rbn. Gasverwarming Is door het Reductie-Tarief zéér goedkoop. Sierle Maarden zijn overal verkrijgbaar tegen billijke prijzen BEZOEKT onze Toonkamer HOOIGRACHT 14 Inliohfcingen en demon straties kosteloos. Dr. H, NANNING's 781 EEN HELDESBLIJVENDE KINAWIJN f 2 60 p.fl. bij Apoth. en Drog. (Colorifrère) Geheel comnleet, vanaf Hooigracht !06, Tel. 1069 Openbare (krachtens Rechterlijk Bevel) op Vrijdagen 31 October en 7 November 1924, 'savonds 7 ure, in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van den Notaris B. H. STUMPEL aldaar, van: aan de Borgerstraat Nr. 6 (voorheen Vinkstraat) te Leiden, groot. 53 Centiaren, bevattende: Voorkamer,Ach terkamer, Keuken en Plaatsje, Zolder met Slaapkamer, voorts Gas-, Water- en Electr. leiding. Te bezichtigen in de weken van veiling en afslag, op Dinsdag en Donderdag van 24 ure. Aanvaarding, nA de betaling der kooppenningen, op 8 December 1924. Nadere inlichtingen ten kantore van bovengenoemden Notaris STUMPEL, Hooi gracht 40, te Leiden. 4702 §lllllillllllllJllll!lllllllllllllllirillilHlllllll!l!!lll!llllllllllllllllllllll'lli!lllllllllllllllllllllllllHlHlllllliHllll!i PAiRAPlU'S LANG MODEL GLORIA MET ZIJDEN FOE- DRAALGROTE SORTERING - NIEUWE KNOPPEN HERENPARAPLU'S f GLORIA MET OLORIA - MET 1 ZIJDEN FOE Dü BB.BALEIN EN 1 DRAAL SPEC. EN ECHT HOOR PRIJS NEN KNOP R REGENMANTEL COVeRCOAT MET LEER OEVOEPD - BEIDE KANTEN TE DRAGEN F. SOUPART, LEIDEN. RIJNKADE 10 SPECIALITEIT IN: 282 Grafzerken, Kruisen en verdere Marmeren "Werken# Gevraagd een Ü.nke R. K. DIENSTBODE Brieven Agent der Leidsche Ct. te Warmond. 8018 HOOGENDIJK'sWATERWELLEN met uitneembare filter, leveren het zuiverste industrie en d rink water. O veral te ontbieden. Fa. HO O GEN DIJK, Langernar, Telefoon 16. G519 Kachel te keep, hoog 1,30 Te bevrauoti bij Gebr. HEKKER, Warmond. 783 Terstond gevraagd, tegen 1 Nov. Een R.IC. Huishoudster. Adres: A. BRANDT, 789 Rijpwetering. WIJ RUIMEN alles op tot AGENTEN. In alle plaatsen solide ijverige Agenten gevraagd, voor een 'gepatenteerd huishoudelijk artikel. Bij eenige ijver kan gemakkelijk f40,p. week verdiend worden. Br. m. alle inl. en ref. aan de Swiftture Vacum Washer Comp., 787 Acaciastr. 35, Den Haag. Electrische der beroemde Philipps werken. Hofleverancier, 779 Bi'sesirast 109, 130-jarig bestaan. Levering ook in huurkoop. Vrijdag 31 Oc«. 18 's avonds 7 ure, in het Not huis te Leiden, ten overs! van den Notaris B. H.ST PEL, aldaar, AFSLAGi 1. Het Huis Heerengrach! in veiling op f 2950.—. 2. Huis 2e Groenesteeg 30j f2350,—. 3. Het Huis 0r, gracht 58, op 2450,I Huis Oranjegracht 57, f1850.—. 5. Het Huisfl dwarsgracht 21, op f 147c 6. Het Pand Langebrue op f1450,7. Het J Rijndijkstraat 26, op f 1691 8. Het Huis Kruisstraai op f1275,—. 9. Het 1 Bloemstraat 4, op 1170. 10. Het Huis Bloemstras op f1350,verhoogd: f50,—. 11. Het Huis Blo Btraat 8, op f1250,1- Huis de la Reijstraat lft f1400,—. 13. Het Huis j Reijstraat -18, op f 14. Het Huis ReitzstaJ op f1900,—. 15. HetE Reitzstraat op fl90C 16. Het Huis v.d. WerfetJ 76, op f760,—. 17. HetE Geerestraat 15, op f61® 18. Het Huis L. Pm® steeg 46, op f200, Combinatie van percJ en 1112 en 13; enl4« Verhoogingen zooals bruikelijk. Oude^elerin Abonnementen en adij tentiën wondenaa# nomen door C. ZOET.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6