„DE EEUWIGË" STILTE". Bij Hoest en Verkoudheid Mijnhardt's Saimiak-Tabietfen 40 c. ïbermo®Tab6eïSen 45 c. Anga-Bonbons 60 c. 8008 Bij Apothekers en Drogisten. leden welke de controle hadden gehouden en aan den secretaris-penningmeester voor zijn gevoerd beheer. Tot leden van de con trole-commissie werden voor dit jaar be noemd de heeren W. Holsche.r, J. Bakker enj. van der Meer. Hierna was aan de orde verkiezing van een bestuurslid we gens periodieke aftreding van den heer J. Bakker De heer Bakker werd door alle aanwezige leden weder herkozen, die de Vergadering dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen. Vervolgens had plaats de verkiezing van twee bestuursleden we gens ontslagname van de heeren J. Veïwey en J. Pouw. Na gehouden stemming wer den gekozen de heeren G. van der Meer en "W. A. van Haxteveld. Hierna deed de Voor®, nog enkele mededeelingen van meer administratieven aard. Bij de rondvraag kwam ter sprake de huurachterstand van de woningen en tuinland. Na ajnpele be spreking werd besloten tegen de wanbeta lers krasse maatregelen te nemen, des noods tot gerechtelijke vervolging over te gaan. Voorts werd besloten een gedeelte tuinland waarvan de huur was opgezegd geworden bij inschrijving publiek te ver huren, en van een woning de huur op te zeggen. Hierna werd de vergadering on der dank door den Voorz. gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN Verkoop 'ng. Gisteren werd in Hotel „De Vergulde Wagen" hij afslag verkocht ten overstaan van Mr. H. M. A. Coo- bergh, notaris te Leiden, de Koekfabriek e.a. aan den straatweg LeidenAlphen aan den Rijn t.o. 's Molenaars. Het per ceel, dat in bod stond op f 17.500.werd niet gemijnd en toegewezen aan Gesman en Zoetemeijer alhier. De perceelen 2 en 3, twee werkmanswoningen, werden niet -toegewezen. KATWIJK. Personalia. Met ingang van 1 Dec. a.s. is bevordert tot adjunchcommies en als zoodanig verplaatst naar het kantoor der directe belastingen te Leiden de heer J. A. Schimmer, thans Rijksklerk alhier. Verkoop. Door onderhand sche ver koop is het pand van den heer P. Ravens- bergen in' het Veereinde overgegaan in handen van den heer C. Koelewijn. Burgerwacht. De oefeningen der bur gerwacht zullen voortaan plaats hebben op Zatefdagmiddag te 3 uur. NOGRDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad komt Vrij dagnamiddag om 2 uur bijeen tot het be handelen van de navolgende agendapunten: Ingekomen stukken, adres van H. Lan- geveld e.a., houdende verzoek tot verbe tering van den zandweg, loopendo van de Scbipperslootweg naar de Leidschevaart; Voorstel van B en W. tot het aangaan eener overeenkomst met den heer A. Gul- demond te 's-Gravenhage, inzake de Gul- demondsvaart. Voorstel van B. en W. tot aabkoop van een perceel grond aan de haven van Schippersloot van de Wed. A. van Dijk. Voorstel van B. en W. tot wij ziging der Verordening op de heffing van een Haven- en Kadegeld. Aanbieding der rekening, dienst 1923. Aanbieding der be grooting, dienst 1925. Vaststelling van het kohier Rioolgeld 1924. De Raadsvacature. Tengevolge van het overlijden van het raadslid, den heer H. Heemskerk, zal het centraal stem bureau op Maandag a.s., des namiddags te drie uur bijeenkomen. Op de R. K. Ejst staat als opvolger de heer D. War merdam. OEGSTGEEST R. K. Propagandaclub. Hedenavond vergadert de R. K. Propaganda-club te 8 uur in het gebouw „St. Willibrord", ter behandeling van de volgende agenda: Opening, notulen, ballotage nieuwe leden, mededeelingen van het bestuur, bestuurs verkiezing, bespreking win terprogram, rondvraag en sluiting. ,Naar wij nog vernemen, zullen op deze vergadering ook reeds eenige besprekingen worden gehouden over de propaganda voor de a.s. Kamerverkiezingen. Wij twij felen er niet aan of de actieve leden der propagandaclub zijn hedenavond wederom RIJNSBURG. Bloemen. Heb slechte weer, vooral van gisteren heeft veel schade veroorzaakt aan de te veld staande bloemen, vooral aan de Dahlia's en Chrysanthen. VOORSCHOTEN Diefstal. Uit den schuur van den beer A. alhier is een nieuwe fiets gesto len, welke door den heer V. uit Stompwijk aldaar in bewaring was gegeven. De dief heeft zich des nacht toegang ver schaft in den schuur door een raam. WARMOND Ontworteld. Bij het graven der buis leiding voor de waterleiding zijn vermoe delijk de wortels van een der eikeboomen bij den ingang van het buiten „Huys te Warmond" te veel weggehakt, waardoor deze gisteren is omgewaaid. Dwars over de sloot is de boom in een anderen boom gevallen waardoor de val gebroken was en daardoor weinig schade toebracht aan de woning van Ter Beek, waarop de zware takken terecht kwamen. Bij het verdere graafwerk is nn ter dege rekening gehouden om zekerheid te hebben, dat geen hoornen meer zullen val len of gevaarlijk komen te staan. WOUBRUGGE. Personalia. Naar wij vernemen is onze vroegere plaatsgenoot L. L. Luijendijk bij Kon. Besluit benoemd tot burgemeester van.Ameide en Steenhoven (bij Dordrecht). ZEGWAART. Gemeenteraad. De raad der gemeente kwam dezer da gen in vergadering bijeen. Alle leden wa ren aanwezig. Nadat de Voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze heeft geopend, wor den de notulen voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Aan de orde was: 1. Onderzoek geloofsbrieven H. Veldhui zen. De Voorz. leest de betreffende beschei den voor en na kennisneming door den raad, wordt tot toelating besloten. Zoo als wel bekend zal zijn is de heer Veld huizen de opvolger van den heer Noor- dam. 2. Mededeelingen. De Voorz. brengt ter kennis, dat de ge meente woningen van electrisch licht zijn poorzien. Inmiddels is uit Delft bericht gekomen, dat niet tot het instellen van meterhuur kan worden overgegaan. Het zou te veel administratieve moeilijkbeden medebrengen, wanneer 2 vormen d.w.z, meterhuur en minimum afname werden ge steld. Vervolgens wordt voorgelezen een adTes van het bestuur der Palenstijnsche Polder inzake het onderhoud van den Schenkelweg, Geerweg en Slootweg. Ge wezen wordt op de beduidende toename van de onderhoudskosten door bet drukke verkeer en bet zware vervoer. De uitgaven bedroegen over do afgeloopen 10 jaar resp. f 769, f 540, f 469, f 796, f 874, f 1369, f 1376 f 1905, f 1898, I 1480. In het adres wordt gevraagd om overname der wegen door de gemeente. Het bestuur der pol der is bereid om jaarlijks f 500 in de kos ten bij te dragen. Daar het request nog niet door B. en W. is behandeld wordt het in handen van dat college gesteld. Even zoo geschiedt zulks met een verzoek van de Pluimveevereeniging die in December a.s. haar 2e club-tentoonstelling denkt te houden en die daarom aan de gemeente een eereprijs verzoekt te geven. Kasopname gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn f 13261.721. Een circu laire van den Nederlandsehen Wielrijders- bond inzake het aanleggen van rijwielpa den wordt voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorloopige vaststelling* gemeentere kening 1923. Do gemeenterekening 1923 nagezien door do heeren Duivenbode, van Stralen en Zegwaard, gaf geen. aanleiding tot opmer kingen. De Voorz. verheugt zich daarover en dankt de heeren voor hun moeite. De werkelijke ontvangsten bedroegen f 62.121 do uitgaven f 49959, batig saklo f 12162. Do buitengewone ontvangsten f 71523, de uitgaven f 65386, batig saldo f 6137, totaal batig saldo f 18299, welk bedrag op de re kening 1924 zal worden overgebracht. De heer Duiven-bode wil nog opmerken, dat hij een post is tegengekomen betref fende een autorit naar Ridderkerk voor eenigo verdwaalde kinderen uit die plaats welke hier werden aangetroffen. Z.i. had het vervoer op een goedkoopere wijze kun nen geschieden en vertrouwt dab in het vervolg met de gemeentegelden zuiniger omgesprongen wordt. De Voorz. wijst er op dat hij als hoofd der politie heeft te zorgen, da-t die kinderen zoo spoedig mo gelijk naar de ouders woi*den terugge bracht. Bovendien liep het tegen den avond en zou, indien het vervoer b.v. per rijtuig was geschied logies betaald moeten geworden zijn. Een snel vervoer stelt de ouders ook vlugger genist. 4. Gemeenschappelijke regeling art. 19 L. O.-web met Voorburg. Overeenkomstig B. en W. wordt beslo ten- 5. Verhuur arbeidswoning. Het huis eertijds bewoond door W. Oee- len moet verhuurd worden. Onder de lief hebbers bevindt zich een zekere Spitho ven, knecht bij Hoogenboezem die thans te Pijnacker een huis bewoont ad f 8 huur per week. De anderen bewonen allemaal reeds e©n woning doch zouden gaarne ver anderen. De heer v. Stralen vindt dat het niet opgaat iemand uit een andere gemeente aan een woning te helpen. De Voorzitter antwoordt dat de betref fende persoon hier werkt, doch uit nood te Pijnacker woonachtig is. De heer van Stralen wil het huis aan Smolenaa-rs verhuren. Hem is zijn tegen woordig huis reeds gedurende 3 jaar opge zegd en hij loopt dus de kans er binnen kort uitgezet te worden. Waarheen moet hij dan gaan? Hier komt nog bij, dat zijn vrouw steeds ziek is. De heer Duivenbode is het met van Stralen tot op zekere hoogte eens. Zijn pretendent is echter de heer Roosenboom. Indien we ons afvragen wie bet meest het huis noodig heeft, dan meent spr., en niet ten onrechte, de heer Klos. Diens woning is veel te klein en ook uit zedelijkheids oogpunt zou een grooter huis voor dat ge zin wensehelijk zijn. De Voorzitter zegt, dat het niet gemak kelijk is een besluit te nemen. Spr". gunt de woning zoowel aan Smolenaars, Roo senboom of Klos. Op het lijstje'staat ook nog v. d. Horst, die op advies van Dr. Palte met het oog op de vrouw van v. d. Horst een andere woning zoekt. De heer Zegwaard wil ook Smolenaars. Tot stemming wordt thans overgegaan. De heer Vollebregt gunt de woning aan Spit hoven; de heer Duivenbode aan Roosen boom. De heeren Chardon, Stralen, Smits en Zegwaard aan Smolenaars, zoodat deze laatste dus de gelukkige is. 6o. Aanstelling P. Westhoek als weg werker. B. en W. stellen voor Westhoek als vaste wegwerker aan te stellen met het oog om later pensioen te kunnen genieten. De heer Zegwaard vraagt wat West hoek als loese arbeider verdient. De Voorzitter zegt f25.Algemeen is de gedachte, dat dit loon hem toekomt. Na eenige discussie wordt overeenkom stig B. en W. besloten. Het loon wordt vastgesteld op f1200.doch de pensioen bijdrage ad. 8j pet. moet Westhoek zelf betalen. 7o. Aanbieding begrooting 1925. B. en W. bieden den raad de begrooting voor 1925 aan. De ontvangsten en uitgaven worden geraamd op f 57.351.45. De belas ting naar het inkomen f 26.584.58. Wegens enorm succes en terwille van de vele teleurgestelden, nog op Zaterdag a.s., ie 2 uur, en op Maandag 27 Oct., van het wonderschoon© filmwerk Ontdekkingstocht van de Zuidpool van Kapt. SC0TT. Onherroepelijk voor het laatst. Bespreken voor beide voorstel lingen, dag. van 102 uur. 8037 8o. Wijziging begrooting 1924. Eenige posten, zooals onderhoud der we gen moeten verhoogd worden, terwijl voor gesteld wordt het saldo der rekening 1923 op die van 1924 over te brengen. Aldus wordt besloten. 9o. Besluit gemeenschappelijke regeling waterleiding en benoeming leden van heb Bestuur der Stichting. Hoewel het lang duurt en er nog vele maanden zullen verloopen vooraleer de eerste spa in den grond wordt gestoken, indien het tenminste ooit zoover komt, heeft de raad door de beslissingen van hedenavond, het vraagstuk der waterlei ding, eenige stappen verder tot de oplos sing gebracht. Het staat nu definitief vast, dfCt de ge meenten Benthuizen, Bleijswijk, Berkel en Rodenrijs-, Moercapelle, Nootdorp, Pijn acker, Zegwaart, Zoetermeer, Zevenhuizen samen zullen werken. De gemeente Ber- gensckenhoek heeft nog niet er toe besla ten, doch de mogelijkheid bestaat nog. In elk geval zal deze gemeente door haar weigering het tot stand komen der water leiding niet verhinderen. Wanneer de te houden aanbesteding niet hooger komt dan de raming, door Prof. Visser opge maakt is de totstandkoming een feit. Wordt de raming overschreden dan kan iedere gemeente zich terugtrekken. De gemeenschappelijke regeling en de voorloopige statuten der nieuwe stichting- wordt door den Voorz. voorgelezen. Haar zetel zal in Zegwaart worden gevestigd en voor 60 jaren worden aangegaan. Do heer Zegwaard vraagt of men ver plicht is aan te sluiten. De Voorz. ant woordt bevestigend. Tot op 100 Meter af stand van de hoofbkuis is men verplicht aan te sluiten. Deze verplichting moet worden opgelegd om het bedrijf rendabel te maken. De heer van Stralen merkt op dat een overgangstijdperk van 5 jaar is bepaald. De heerDuivenbode: dus men heeft 5 jaar de tijd om tot zich zelf te komen. De Voorz. zegt, dat B. en W. geen aan beveling hebben opgemaakt voor de benoe ming van 2 leden voor het bestuur der stichting waarop Zegwaart recht heeft. Zoowel leden van den raad als particulie ren kunnen aangewezen worden. Spr. mee ning is. dat do heeren Duivenbode en van Stralen benoemd moeben worden. Na velerlei besprekingen, die. op ver ziek niet worden gepubliceerd, stelt de heer Duivenbode voor om de benoeming uit te stellen tot een volgende vergadering De Voorz. ontraadt zulks. Hij brengt het voorstel in stemming, wat verworpen wordt. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Eerst wordt de heer van Stralen geko zen en daarna de heer Duivenbode. Bei den nemen hun benoeming aan. Do Voorz. wensckt de heeren geluk en zegt overtuigd te zijn, dat zij de belangen hun toevertrouwd, naar beste weten zul len behartigen. 10. Onderzoek betreffende kookgasleve- ring aan de gemeente. De gemeente Pijnackker heeft overwo gen om gelijk met de waterleiding ook kookgas aan de inwoners te verstrekken. Delft is misschien genegen gas te "leveren of wellicht kan een eigen fabriek gebouwd worden. Met weinig moeite kan in dezelf de sleuf, voor de waterleidingbuizen te graven, die voor het gas worden gelegd. Over deze kwestie, zegt de Voorz. is een vergadering belegd met, als deskundige- Prof. Visser. Deze vroeg voor een onder zoek naar de mogelijkheid en de kosten een bedrag ad f 1500. Na eenig schippe ren is dit bedrag teruggebracht tot f900. Voor Berkel en Rodenrijs f 300. Pijnacker f 300 en Zoetermeer-Zegwaart f 300. Is de raad bereid voor f 150 een deskundig rap port te ontvangen. De heer Duivenbode heeft er niet veel moed op. Voor f 150 wil hij echter gaarne een rapport van een deskundige hebben, waaruit wel zal blijken dat het niet gaat. Aldus wordt besloten. Alleen de heer Zegwaard stemde tegen. Genoemde heer is blijkbaar tegen alles; hij wil geen mu ziek, geen gas. Jammer voor hem, dat hij de waterleiding niet kan tegenhouden. 11. Reclames plaatselijke belastingen. Aangezien dit punt der agenda in ge heime vergadering moet worden behan deld en er niets meer aan de orde is, sluit de Voorzitter de openbare bijeenkomst. ZOETERMEER ZEGWAARD Missiefilm. Gisteren is er in do zaal van den heer G. Veelenturf des mid dags voor do kinderen der Katholieke scholen gratis en des avonds voor volwas senen een Missiefilm vertoond, betrekking hebbende op de Missie in Afrika door de Paters van Mill Hill. Niettegenstaande het minder gunstig wedea' was de zaal 's avonds stampvol, zoodat naar wij hopen een flink batig saldo door de ZeerEerw. Pater voor de Missie werd medegenomen. Mandolineclub. Alhier is opgericht een R. K. Mandolineclub met aanvanke lijk 30 leden. Men heeft Kapelaan Hey- nen bereid gevonden het Directeurschap op zich te nemen. Nieuw kerkorgel. Naar wij vernemen, zal het nieuwe kerkorgel met Kerstmis in gebruik genomen worden. Binnenkort hopen wij een nadere beschrijving van het orgel te geven. NOORDWIJK Maria-Vereenitjing. - Dinsdagavond kwam in de kleine zaal _van het Juve naatsgebouw de Maria-Vereeniging bij een, onder het waarnemend presidium van Mej. J. v. d. Weijden-De Groot. Na opening met de Chi*. Groet, leest deze allereerst een schrijven voor van de Presidente, mej. Aliie de Groot, welke daarin mededeelde, dat zij om gezond heidsredenen genoodzaakt is deze functie neer te leggen. De waarnemend Pres. brengt hierna in herinnering het vele door mej. de Groot verricht vanaf dé op richting der vereeniging en verzocht aller gebed voor haar genezing en tot sterkte in haar lijden. De Secr. bracht haar keu rig verslag uit van de 16e Alg. Jaarver gadering van den Mariabond, geheuden te Atnsterdam. In de twee vacatures, door bedanken der Presidente en mej. G. Steen voorden, werden gekozen mej. Siemerink en Passchier, welke laatste als penning- meesteresse zal optreden, daar mej. J. v. d. Weijden-de Groot, die voorheen deze functie vervulde, hij stemming werd aan gewezen als presidente, en deze functie aanvaarde op voorwaarde, dat, mocht mej. Aide de Groot weder zoover hersteld zijn dat deze weder voor de vereeniging werkzaam kan zijn, deze haar oude func tie zonder stemming kan opnemen, wat aller goedkeuring kreeg. Oop voorstel van het bestuur werd besloten de afgetreden presidente een kleine herinnering aan te bieden. Een schrijven van de versiering-com missie van het Gew. Euch. Congres, met dank voor de bijdrage voor de bloemen hulde aan het H. Sacrament, werd voor kennisgeving aangenomen. In een korte pauze werden de aanwezi gen verrast met een tractatie, waarna be sloten werd een feesfavond te organisee- ren, waarop een spreker (ster) zal optre den, terwijl door de leden eenige teoneel- stukjes worden opgevoerd. De geestelijke adviseur, kap. Nijssen, gaf alsnu. een opwekkend woordje over het nut en het doel dezer vereeniging en spoorde aan vooral de bepalingen der ver eeniging trouw na te komen en openlijk als dranikbestrijdsrter op te treden, daar dit de grootste propaganda is voor de drankbestrijding. Na installatie van een nieuw lid werd na de gebruikelijke rond vraag deze vrij goed bezochte vergade ring met. den Clir. groet' gesloten. Medaille-kast. In het vierjarig bestaan onzer Roomsche Yoetbalvereeniging, heeft deze menig succes mogen boeken en ook menigen mooian prijs veroverd. Deze wer den tot nog toe in een kastje van zeer be scheiden afmetingen tentoongesteld, zoover zij tenminste konden worden onderge bracht. Hierin is nu ten volle voorzien door" aanschaffing van een prachtige en groote eikenhouten kast. waarin nu alle prijzen zijn ondergebracht, door S. J. C. behaald. Boven op de kast is.op sierlijke wijze in uit gezaagde letters de clubnaam aangebracht. Laten wij hopen, dat opze Roomsche voet ballers nog menigen mooien prijs in dit kastje mogen bijzetten! Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Aan de Katholieken van Laiden. Even willen we u herinneren, dat er door den Eerw. Pater Eusebins in d!e St. Pe- truskerk een Triduum gegeven wordt voor de loden van den „Vriendenkring". Dit Triduum wordt gehouden onder het Lof te halfacht en is dus voor ieder toe gankelijk. Toont dan ook uw goede wil en komt ter kerke om daar die leerzame en opwek kende woorden van dezen gewijden rede naar te hooren. Brengt ter liefde van uw Euc-haristischen Koirug dit kleine offer. Wat is het in ver gelijking met de onmetelijke offers die Hij voor ons gebracht heeft. Laat u opwekkeu tot meerdere plichtsbe trachting tegenover onzen Oneindigen Weldoener, gij leden van den „Vrienden kring". Laten zij, die geen lid zijn, in dit tri- duum een aansporing vinden, nog heden als lid toe te treden. Wij stellen ons Vrij dagavond na de laatste predikatie gaarne beschikbaar in het zaaltje (Ketelboeters- steeg) tot inschrijving. Ook willen wij gaarne gelden voor een Bloemenhulde van Eerherstel in ontvangst nemem Het Bestuur van den I „Vriendenkring". flCA3EMIE-HEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer J. Burgerhout, Rotterdam. Voorbereidend Kerkelijk-examen Mej. Dr. A. O. E. Gerlings, Arnhem. Na verdediging van een academisch- Gemeentelijke fflaniconl GEMEENTELIJKE VISCHVER, Aan den gemeentelijken Visd Vischmarkt IS, tel. 1225, is VRIJT), .krijgbaar: SCHELVISCH a f( SCHOL k f0.18, SCHAR k foiö k f0.13— f 0.18, TARBOT k f 0.68 n', NIEUWE HARING a f0.06 per N. C. DE GIJSELAJ Leiden, 23 October 1924. Burgemeester en Wethouders den brengen ter algemeen© kenk door hen, ten aanzien van een ten 1* het Wijkgebouw „Pniël" op 23 en zer in genoemd wijkgebouw, aan (j, delstegracht. te houden bazaar fin'g is verleend van het sluitings® winkels, welke ontheffing geldt des avonds. N. O. DE GIJSELAAI VAN STRIJEN, SecreU Leiden, 23 October 1924. Katholieke Ager LEIDEN. Donderdag. Liefdadigheidsuitvoerk; „Onze Tooneelclub", ten h St. Elisabetbver., Graanbei 8 uur. Donderdag. R. K. Graf. Studieclub, gebouw, te 8 uur. Donderdag. Jongensbond, Kruisverbond, St. Panera tronaat, te 7 uur afd. A afd. B. Zaterdag R. K. Ambtenaarsver., monie", 8 uur. Zondag. ,.De Held der Eucharistie",! burg, te 8 uur. Maandag. R.-K. Vrouwenbond, Stadszaal (ingang Aalmark! OEGSTGEEST. Zondag. Feestvergadering „St. Des j St. Willibrordnsgebouw ALGEMEENE AGENS LEIDEN Donderdag en Vrijdag. Film „Del Stilte", Stadszaal. 8 uur. Vrijdag 17 Oct. tot en met 23 Oei trys", Lus or Theater. Stali te 8 uur. Vrijdag. Raoul von Koczalski, Sek te 8 uur. Vrijdag. Veefonds Leiden, Zomerzo: uur. Maandag. „School voor Vrouwen"! burg. te 8 uur. De avond-, nacht- en Zon-dagdif j aoptheken wordt van Maandag S met Zondag 26 October waargenois de apotheken van de heeren D. Driesum, Mlare 76, telefoon 406 Pelle, Kort Rapenburg 12, telefce proefschrift, getiteld ,De Autonoir het Indonesische dorp" werd bedes derd tot doctor in de rechtsgeleerd heer Lucien Adam geboren te Sari (Java), wonende te Lei de Apothekers-assistentenexamen j Opgeroepen 4 candi daten, af gew mej. F. J. Koopman t Prof. rcur. A. H. M. J. van l Bij Kon. Besluit van 18 Ocloki ror. A. H. M. J. van Kan, op zijn eervol ontslag verleend als aan do rijksuniversiteit alhier, ii betuiging voor de als zoodani; diensten. Gouden Jubilieum Vandaag is het vijftig jaar g de heer H. Gambier in betrekkit bij de N. V. Eerste Leidsche E Fabriek van Koek-, Banket- 1 werken, v.h. G. P. Timp, Hak straat 241. Als jongen van 16 jaar kwaffl Cambier in dienstbetrekking bij G. P. Timp, na eerst acht jaa Katoenfabriek werkzaam te zijn De zaak ging daarna over aan' G. P. Timp en sinds eenige ja« heer B. J. Kemperman firmant De jubilaris werd hedenmorgen twaalf met een met twee paard® nen rijtuig van zijn woning z stegraeht afgehaald en in 1 privé-kantoor van den directeur,1 B. J. Kemperman, ontvangen f plimenteerd. Spr. wenschte den geluk met dit zeldzame jubileum1 zijn trouw en ijver, hem tot voort» lend voor vele jongeren. Als blijk van waardeering ojj spr. hem een enveloppe met r Hetzelfde geschiedde namens» ga's van den jubilaris door dti Haarlem die het langste metc Kemperman heeft sameng^l deze wenschte hem hierbij "harte? Vanmorgen heeft de burgen)^ jubilaris ten stadhuize medege^ H.M. de Koningin hem verleend^ eere-medaille in brons van Oran* De Burgemeester voegde hieraan' Raad van State. Voor 'den Raad van State, afd? geschillen, werd gisteren behat- beroep van dr. Weebers aEiiet vergunningverleening voor he van een drukkerij, aan de Leidsche Courant, in een _Pe Hooigracht, en bet daarbi] electro-motoren, benoodigd T0°

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2