De meest gevoelige huid Baat zich volstrek* Pijnloos Scheren, door de baard- oppervlakte vóór het isizeepen éérst in te wrijven met een raearszg PURGL zeggen, dal het: streven der Regeering zijn Bympathie heeft. De heer Fleskons (R.-K.) spreekt zijn waardeering uit voor het werk, dat do Minster heeft geleverd. Protectie is dat ontwerp heeleanaal niet en al was het een heetje wel zoo, dan was het nog niet erg. Vermindering der werkloosheid is van dezen maatregel te wachten en dat is een groot belaag voor de gansche ge meenschap. Spr. wijst vooral op den enor- men strijd dien Duitschland voert om de concurrence te kunnen doorzet tent Die bedreigt ook ons land en de toekomst zal eomber zijn indien daartegen niet gewaakt wordt. Duitschland zal den 8-urendag, door Washington aangenomen, niet ratifi- ceeren, om den strijd te kunnen, doorzet ten met alle macht. Spr. beroept zich op Van Aalst, die vrijhandelaar is, maar groo te reserves daarbij in acht wil nemen. Te gen de Duitsche dimming heeft spr. reeds eerder gewaarsc.huwcf. Onze industrie te handhaven is een groot belang voor de arbeiders. Onze bevolking gaat jaarlijks met honderdduizend zielen vooruit. Voor allen moet een plaats komen en daarom dient alles in het werk gesteld te worden om de werkgelegenheid te verruimen. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag 1 uur. KERKNSEtmS Bisschoppelijk museum. Z. D. H. de bissohop van Haarlem heeft benoemd tot conservator van het bisschop pelijk museum te Haarlem en tot voorzit ter van de commissie voor het bisschoppe lijk museum den weleerw. heer dr. H. van Aarsen, rector van St. Jacob te Amster dam en tot lid van genoemde commissie te Haarlem den zeereerw. heer C. N. J. Meysing, pastoor te Wassenaar. LUCHTWAAHT TokioParijs. Nu de Franschman Pelletier d'Oisy van Pa-rijs naar Tokio gevlogen is, hebben de Japaneezen bet plan opgevat, den tocht in omgekeerde richting te beproeven. Voor dat doel is men thans in Japan bezig een fonds te vormen. Een Zeppelindienst SpanjeArgentinië. Volgens een bericht uit Madrid wordt een luchtvaartdienst SevillaBuenos Ayres ingesteld, waarvoor een crediet van anderhalf millioen peseta's reeds is toege staan. Eckenner wordt lid van de directie van de Spaa-nsche maatschappij „Transae- ra". Zanni. Uit Kobe wordt aan het Haagsche Ane- ta-kantoor gemeld, dat majoor. Zanni te Tokio uit naam van Fokker een receptie heeft gehouden, waarop tal van officieele personen tegenwoordig waren. Majoor Zan ni verklaarde, dat hij de Fokker C IV niet bestuurd had, doch dat dit vliegtuig het hem had gedaan. De mecanicien Bertrame zeide dat hij dit type boven alle andere verkiest. Zanni is van plan den tocht voort te zet ten, indien hij de beschikking kan krij gen over drie schepen om op de vliegroute te kruisen, daar het seizoen voor het over steken van den Stillen Oceaan voorhij is. Zijn vertrouwen op de machine is echter zoo groot, dab hij 't t-och wil beproeven en hij is overtuigd dat deze fokker, die hem dwars door den Indischen moesson heeft ge bracht, opnieuw zal volbrengen, wat onmo gelijk schiint. Aan gene zijde der Alpen VII. ROMA AETERNA. Wilt u mij volgen? 't Eerste straatje links naast het hotel in en binnen 3 minuten staan wij op het Corso Vïttorio Emmanuele, midden in het getieng en getoeter van files trams en aut-o's. Het gebeurt zelden, dat bet Corso niet verstopt is. Het is de eenige behoor lijke verkeersweg van de binnenstad. en een eigenaardige ook. Een onregelmatig gezwollen darm! hier zoo breed als een plein, even verder te nauw. dat één tram en auto passeeren kunnen. De Piazza di Venezia kunnen wij als de Appendix" be schouwen. Indien Bome 'ns geopereerd werd en het protserige, witmarmeren ge- denkteeken voor Victor Emmanuel van lit plein werd weggenomen en op sterk Tater gezet, zou dat een opruimiug zijn. En nu gaan wij klimmen, naar het Ka- pitool en de Tarpeïsche Bots. Om je te kunnen voorstellen, hoe het er hier 2000 jaar geleden uitzag, moet je een zeldzaam groote verbeelding bezitten, want van de bouwwerken is niets overgebleven, ja zelfs de trotsche naam van Kapitool is verbas terd tot Campo d' Oglio. bet Olieveldje. Doch in werkelijkheid is bet zoo erg nog niet. Michel Angclo beeft er, in opdracht van paus Paulus III het Baadhuis ge bouwd met een breed trappenfront. Van de trappen maken wij echter geen gebruik en gaan een steil, tot bet eind toe met loover overgroeid pad op naar boven, naar bet plein voor bet Baadhuis. Op dit plein staat het bronzen ruiterstandbeeld van Marcus Aurelius en even lager ont dekken wij twee kooien,- aan weerszijden van de trap. In de eene is de wolvin van Bomulus en Beruus opgesloten. Het beest bleek erg hongerig, draafde van het kastje naar de muur, wreef baar pels 'ns tegen de tralies voor de vlooienWanneer zij Bomulus en Bemus onder deze hongerige omstandigheden in het bosch bad gevon den zou Bome waarschijnlijk nooit ge sticht zijn. Het ia onverantwoordelijk, meen ik van den Italiaanschen Staat het dier niet meer eten te geven. L'Histoire se répète je kunt nooit weten. Aan de andere zijde: twee arenden; met •Opgetrokken vleugels soezen zij daar dog U!T OE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RUN. R. K. VolksbGnd. Gisterenavond had een buitengewone ledenvergadering plaats van den B. K. Volkshond. Nadat de. bijeen komst met gebed was geopend zeide de Voorz. in zijn openingswoord, dat deze ver gadering was belegd om kennis te maken met den nieuwen geestelijken adviseur, den weleerw. heer kapelaan P. J. M. Heskes. Onder begeleiding der Harmonie werd vervolgens door de aanwezigen het Bonds lied gezongen. Nadat de notulen onveran derd waren vastgesteld, had, met eenige welgekozen woorden, door den Voorz. de installatie plaats van den nieuwen geeste lijken adviseur. Kapelaan Heskes bracht een woord van dank voor de woorden tot hem gericht, dankte bestuur en leden en bovendien de Harmonie, die door de mu ziek de vreugde scheen te vertolken, om dat de plaats van kapelaan Aarts weer is ingenomen door een nieuwen adviseur. ZijnEerw. hoopt zijn beste krachten te wij den aan de belangen van den Volksbond en de voetsporen van zijn voorganger te volgen. Nadat een korte pauze was gehou den. welke door muziek-nummers werd af gewisseld, werd door den Voorz. medege.- deeld, dat oo 7 November de feest vergade ring en 18 November een ledenvergadering zal worden gehouden, waarop een der le den een redevoering zal houden. Hierna volgde de rondvraag en sluiting op de ge bruikelijke wijze. KATWI JK( Ziekenverpleging. In de Gemeentezaal vergaderde de vereeniging ..Katwijksche Ziekenverpleging", onder nraesidium van Ds. Butgers. De Secr. Dr. Meijering, las het verslag van de laatst gehouden vergadering voor" en tevens de punten waarin artikels- gewijze omschreven waren de overeenkomst punten inzake de exploitatie van het zie kenhuis door de ziekenverpleging. De Voor zitter deelde hierop bijzonderheden mede, in zake 'het exploiteeren van deze inrich ting voor een gemeente als Katwijk drin gend noodig. Vele inlichtingen werden door de aanwezigen verlangd, die allen, door het Bestuur werden gegeven. De vergadering machtigde hierna het Bestuur om meerdere uitwerking aan het punt te geven, en met de Gemeente verder te onderhandelen. Hierna werd de vergadering gesloten. Arbeidsbeurs. Aan het Gem. Arbeids bureau staan heden als werkzoekenden in geschreven 19 personen. Onoe'uk. De eroentenhoopman B. S. te Rijnsburg koc-ht voor rekening eener Haagsche firma een wagen bloemkool aan de groen ten vei'ine. Deze moest worden vervoerd naar Den Hang en worden ge lost aldaar aan den Staatsspoor. Bijna aan het e'nde der reis werd de wagen met bloemkool aangereden door den van Kat wijk komenden tram. De wagen werd ver nield, het paard gedood en de bloemkool gehavend De voerman werd ook erg ge kneusd. De schade is voor rekening der genoemde Haagsche firma. SASSENHEIM. Het rijwielongeluk. Naar wij verne men is de toestand van den heer Z., die Dinsdagavond jl. in botsing kwam met zijn rijwiel, doordat hij een in vliegende WASSENAAR. vaart rijdende auto vasthield, zeer zorg wekkend. Diphtheritus. In het gezin van v. L. aan den Deyl is diphtheritus uitgebroken. Huize ..De Paauw". Woensdag jl. is het in, dag uit. Zij mogen rusten, deze Bo- meinsche Adelaars, zij hebben geheel Euro pa rondgevlogen op de zegevierende stan daarden der legioenen. De Kapitolijnsche heuvel is geen ,,drom- medaris" met één, maar een kameel" met twee bulten, namelijk heb Kapitool, waarop de tempel van Jupiter, den opper sten God., stond en de Arx de burcht, la ter de tempel van Juno moneta. Keizer Augustus had in een hemelschen glans een Vrouw met een Kind op haar arm boven deze tempel gezien. Een stem zou daarbij geroepen hebben: ,,Dit is het altaar van den Zoon Gods." Ter eere van de Vrouw liet de keizer een altaar bouwen, Ara CoeJi, hot altaar des kemels, en zoo komt de Mariakerk op het Kapitool aan haar huidige naam: Santa Maria in Ara Coeli. Aan de achterzijde der kerk valt het Kapitool steil af tot het Forum, en over de geheele vallei van bouwvallen en ge broken zuilen kijken wij heen tot de Pala- tijn en de Mamertijnsche gevangenis en tot de brokkelige massa van het Colos- seum in de verte. Wat is dat een on vergetelijk mooi uitzicht. De Sacra Via, de Heilige Weg, met groo te steenmoppen geplaveid, slingert zich be neden door de langgerekte vlakte. Die triomfboog links van den weg werd ter eere van Septimus Se ver us opgericht, en daar, die drie zuiltjes, dab is de* tempel van Castor en Pollux. Ja. en hier vooraan stond de Basilica Juliit, die driemaal ver brandde, telkens wanneer zij juist her bouwd was! Hé!, ik geloof, dat keelemaal rechts.... Laten wij maar afdalen en een oogenblik rustig uitzoeken, waar dit staat en waar dat. Doch dikwijls staat een tem- pel-ruine op de grondslagen van vier, vijf voorgaande! Stel u voor een tempeltje! Tijdens de Bepubliek werd.het gebouwd. •Toen kwam de keizer en bouwde grooter, zette zijn naam erop. Teen kwam een andere keizer en ver bouwde de tempel. Toen kwam do bliksem en het gebouw verbrandde. Toen kwam de keizer, bouwde een nieu we, grootere tempel. Toen kwamen de Vandalen in 455, plun derden de stad en staken de tem pel in brand. huis de Paauw aan de gemeente in eigen dom overgedragen. Het zal echter nog wel enkele maanden duren, vooraleer het- als Baadhuis in gebruik wordt genomen. Rioleering. Van gemeentewege is men sedert ©enigen tijd be'zig met heb uitwer ken van een algeheel rioleeringsplan voor deze gemeente. HILLEGOM. Even rechtzetten. Een onzer relaties vertelde ons het volgende: Een inwoner dezer gemeente, militair met groot verlof, moest dezer dagen voor dienstbelang in Leiden komen. Hij vroeg daarvoor een reisbiljet aan den betreffenden Comman dant en deed daarbij de mededeeling, gaarne de reis per tram te willen doen, daar dit de goedkoopste en tevens voor hem de gemakkelijkste gelegenheid was. Men stoorde zich daaraan echter niet en ondanks dat het reizen per dagretour tram tweemaal zoo goedkoop is als per trein, moest van den trein worden gebruik ge maakt. Tot zoover de mededeeling. Schijnbaar was het bericht bedoeld als een parodie op de bezuiniging hij het Rijk. Daarom juist willen we deze zaak even belichten, om dat men onwetend zoo vaak verkeerde con clusies trekt, vooral in dezen tijd. Schijn baar handelde de bedoelde Commandant niet zuinig en niet correct, in werkelijk heid is het juist gegaan zooals het moet. Onze zegsman weet blijkbaar niet (en wel licht heel veel menschen, buitenstaanders evenmin) dat het Rijk een contract heeft met de Spoorwegmaatschappijen, waardoor het de militairen voor halven prijs ver voerd krijgt in dienstverband. Voor de tram geldt deze overeenkomst niet; het Rijk zou in het onderhavige geval twee enkele reizen hebben moeten betalen, dus 90 ct. Ook hier geldt dus ten opzichte van een onjuist oordeel deze korte spreuk: Oor deel niet te haastig, maar weet of wacht! Baldadigheid. De electrische lan taarn, hoek VosselaanMariastraat, is reeds tot tweemaal toe door de jeugd moedwilig stuk geslagen. De deugnieten begrijpen niet, welke gevaren aan hun vlegelstreken verbonden zijn, zoowel wat het ontbreken van licht op dit gevaarlijke punt als het gevaar van den electrischen stroom betreft. Wij hopen dat onze politiemannen voor zoover dit mogelijk is een oogje in het zeil houden. Het is er noodig. R.-K. Transportarbeiders. Gister avond had in het Bondsgehouw aan de Hoofdstraat een vergadering plaats welke ten doel had de oprichting van eene af- deCling van den Ned. R.-K. Transport ar beidersbond „St. Bonifacius." De vergade ring werd geleid door den secr. van den R.-K. Volksbond, den heer F. Selhorst. Na opening met den Chr. Groet en een woord van welkom, in het bijzonder ge richt tot den heer H. Jansen, hoofdbe stuurder van den Bond, drukt spr. zijn teleurstelling uit over do slechte opkomst der belanghebbende arbe'ders, temeer waar de stichting eener afdeeling voor deze ca tegorie van menschen -zoo noodzakelijk is. Toch is er veel te hereiken, indien de aanwezigen de eerstvolgende gelegenheid hun vakgenooten mee ter vergadering brengen. Hierna verkreeg de heer Jansen het woord, die allereerst dank bracht aan het bestuur van den Volksbond voor de gulle medewerking, welke spr. ondervond. Spreker zet uitvoerig uiteen, dat het niet zijn doel is de een of andere organisatie te verbrokkelen, doch alleen te trachten alle R.-K. arbeiders te brengen in de or ganisatie waarin ze thuishooren en daar om moot er in Hillegom een zusterafdee ling komen. Spreker wijst op de toestan den in de bloembollenstreek en op de loo ts nen der transportarbeiders. Hij illustreert de werktijden der chauffeurs, iö a 16 uur per dag zonder rusttijden en onvoldoende om te eten. Ook het fooienstelsel wordt door snrokor afkeurend besproken Breed voerig zet de heer Jansen uiteen, waarom expeditieknechten, zooals voerlieden, losse arbeiders belast met laden en lossen van schepen en wagens in den Bond moeten ge organiseerd zijn. Spr. noemt de voordee- len van den Bond en bespreekt de uitkee- ringen bij werkloosheid. Er zijn n.l. 42 uit'keeringsdagen en wel voor gehuwden met f 2.50 en voor ongehuwden met f 1.70 per dag. Ook het fonds bij overlijden zet spr. uiteen en noemt de verschillende ui tkeeringsklassen. Vervolgens behandelt hij do uitbetaling hij staking en uitslui ting waarna hij met een schitterende pe roratie zijn mooi beloog eindigt. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd ruim gebruik gemaakt. Over 14 dagen komt deze spreker nogmaals hier en we vertrouwen, dat alsdan een flinke afdee ling zal worden gesticht EmbüsbïB. Berichtten Een „wonderdoener". Suggestie-gene.z i n g e n. Wij lezen in de vMsb.": De aanhangers der faith healing"-be- weging in Engeland de beweging, die niefc nieuw is, heeft een religieusen onder grond en beoogt genezing door het geloof, onder handoplegging en 'het verrichten van gebeden doen in de laatste dagen weer veel van zich spreken. Een zekere mr. Hickson, een leek, behoo- rende tot de Anglicaansche Kerk, treedt met sanctie zijner kerkelijke overheden als genezer op. Te Bradford leidde hij reeds een paar kerkelijke diensten in tegenwoordigheid van den bisschop van Bradford die hem het „ministry of healing" overdroeg en bij die gelegenheid den zegen uitsprak. Op 't oogenblik treedt hij te Londen - op. Vele zieken en gebrekkigen, kreupelen lammen, blinden zelfs, stroomden toe en er hadden inderdaad genezingen plaats. Voor zoo ver echter uit de uitvoerige be richten in de Engelsche bladen valt op te maken, schijnen die genezingen slechts te betreffen gevallen zooals we die ook hier te lande door Otto-Otto en anderen met- succes zagen behandelen. Men krijgt sterk den indruk, dat louter suggestie daarbij een rol speelde. Met- dit te zeggen willen wij natuurlijk niet in het minst afbreuk doen aan de goede trouwen de vrom© bedoelingen van de aanhangers der beweging. Het. verschil tusschen het- karakter der door de Engelsche bladen gemelde genezin gen en dat der door de wetenschap niette verklaren plotselinge genezingen van orga nische ziekten als tuberculose, wonden, fistels, maagzweren, enz. te Lourdes springt echter dadelijk in heh oog. In tal van andere landen der wereld heeft, de heer Hickson sinds eenige jaren al zijn „ministry of healing" uitgeoefend en reeds vroeger hebben wij van .faith heal in g"-ge vallen gehoord, doch nimmer, voor zoover wii weten, was er één onder, dat gelijk te stellen was met een vaststaan de plotselinge genezinsr van een werkelijke organische ziekte gelijk er te Lourdes her haaldelijk voorkomen. De daad van een krankzinnige. Te Weiher. een dorpje bij Kulmbach in Duitschland is een metselaar met zijn vrouw en drie kinderen vermr-nrd Alip ]ii- UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond te hcoren is 5.20 uur Brussel, 265 M. Dansmuziek. 5.20 Radio-Paris, 1780 M. Con* cert. 7.50 Londen, 365 M. Populaire mu. ziek en voordracht. 7.50 Birmingham, 475 M. Concert, 7.50 Bournemouth, 385 M. Voor dracht- over Portugal, waarna concert. 7.50 Cardiff, 350 M. Dansmuziek. 7.50 Manchester, 375 M. Dansniu* ziek en tooneel. 7.50 Newcastle, 400 M. Zang od concert. 7.50 Aberdeen, 495 M. Concert en tooneel. 7.50 Berlijn, 500 M. Gabaret-mi^ ziek. 8.00 Brussel, 265 M. Nieuws en Kamermuziek. 9 20 Radio-Paris, 1780 M. Opera concert. 9.50 Berlijn, 500 M. Dansmuziek. Voor Zor.dag. 1.20 uur Radio-Paris, 1780 M. Tzigane, orkest. 3.20 Londen, 365 M. (Chelmsford 1600 M.) Orgelconcert. 8.20 Birmingham, 475 M. Piano- quintet. 8.20 Bournemouth, 385 M. Concert 3.20 Glasgow, 420 M. Orgelconcert, 5.05 Radio-Paris, 1780 M. Concert 5.20 Brussel, 265 M. Concert 8.00 Hilversum, 1050 M. Concert van het Amsterdamsche Ka- mermuziek-EnsembleProgram ma: 1. Trio op. 1 No. 3, Alle gro con brio, Andante, Canta- ble con variagioni, Menuetto- Trio, Finale, Prestissimo, Beet hoven; 2. a. Air de Venus, J. S. Lully, b Chanson de papil- Ion (zang en piano), Campra; 3. Sonate, viool en piano, Va- lentini; 4. Sonate, cello en piano Boni; 5. a. Berceuse, Gretcha- ninow, b. Uitvliegen, Pijzei, c. De Herbergprinses, zang en piano, Blockx; 6. a. Kol Nidrei Bruch; b. Elegie, cello en piano, Fauré; 7. a. Oud-Hol- landsche Contradansen. be- werkt door J. Röntgen; b. Spa- nische Tanz, viool en piano, Granados-Kreisler: 8. Trio op. 70 No. 7, Allegro Vivace, Lar go assai ed expressivo, Pres to, L. van Beethoven. 8.35 Brussel, 265 M. Concert. 8.50 Londen, 365 M. Godsdienst* oefening. 9.20 ,r Londen, Concert. 9.20 Radio-Par*, 1780 M. Festij val Chopi/ 9.25 Glasgow. 420 M. Russische Kerkmuziek. 10.20 Radio-Paris. Dansmuziek. RABI O CoiEdeie TOESTELLEN en GNBERBEELE! voor draadScoze teSegrafie-ïelefonie tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages IIÏERIITiOlflL ELECTRIC MUE Cl 6764 v.h. R. GEER AERTS-REL TER I MARE 70 - TEL. 1113 - LEIDEI B ken hadden gapende wonden aan hals es j| hoofd, vermoedelijk met een bijl toegc- a biacht. Men vermoedt dat. een krankzinni a ge de misdaad heeft gepleegd.e Toen. kwamen de edellieden, klopten het marmer en smeten de brokken uit hun kasteelen op den vijand. Teen kwam de Paus en haalde marmer voor de kerken. Toen, tusschen de drie laatste bedrijven door kwam de bevolking van Rome mét karren vuilnis en be groeven alles zóó. Dat, toen in de laatste eeuw definitieve opgravingen begonnen, men 8 Meter diep moest graven om den beganen grond to bereiken! Op het opgehoogde veld graas den koeien en zoo verkreeg het roem ruchtige Forum Romanum de nederige naam van „Het Koeienland" (Campo Vac- chino.) Geen wonder dat de oudheidkundigen hun wijze hoofden braken om alles thuis te brengen. De groote bouwwerken zijn wel berkend, maar over kleine onderdeelen maakt men nog ruzie- Het Forum is bet marktplein, maar in de Keizerlijke Hofstad bad dit zulke af metingen en was van zoo groote betceke- nis voor het gezellig verkeer der Romein- sche burgers, dat het begrip markt" ge heel verloren ging. Het was een groote vlakte, waar de eene marmeren tempel naast de andere stond, waar de burgers kwamen praten over de nieuwtjes, enz. Zooais gezegd is al deze pracht nu ver woest. Enkele zuilen staan nog recht grillig en hemelboog, les van alles, onder den diepblauwen hemel. Op een steen klomp is een lauwerkrans neergelegd, om wonden met een lint in de rood-wit-groene kleuren. Die krans is ter eer© van Julius i Caesar, de Caesar, naar wien alle keizers Keizer beeten. Zijn heerschzucht beeft do wrok van mededingers gewekt en laf hartig werd bij vermoord in den Senaat, 44 jaar vóór Christus. Brutus, de intieme vriend van Caesar, was betrokken bij de moord en bezwijmend zuchtte Caesar de befaamde woorden: „Et tu, Brute!" Ook jij, Brutus? Na den moord werd Caesar's lijk neer gelegd op bet Forum, op het spreekgestoel te, op dezelfde plaats, waar nu de krans ligt. Antonius, een vriend aan Caesar trouw gebleven, hield een rede voor het volk bij de lijkbaar op de plaats waar nu de krans ligt. Die krans, eenig toeken van medeleven temidden der puinhoopenDat was het Ik werd meegedrongen in de menig te en over de koppen der Domeinen heen zag ik Antonius staan op bet spreekge stoelte en kon juist nog iets onderschei den van het zielloos lichaam, dat voor An tonius op een baar was neergelegd. Antonius sprak kalm, en niet zeer luid. IJl klonk zijn stem door de kooge lucht. Of het door bet geroezemoes kwam van bet opgezweepte volk. weet ik niet, maar het was nauwelijks verstaanbaar. „Gij. edele Romeinen Wat volgde ging verloren door het ge mopper om mij heen. maar Antonius be merkte reeds, dat zijn stem niet droeg, tot waar ik etend en met verheffing sprak bij: Medeburgers! Romeinen! Landge- nooten! hoort! Caesar kom ik begraven, niet hem prijzen. 't Kwaad, dat de menschen doen leeft na hen voort, Het goede zinkt vaak weg met hun gebeent' Zoo zij het ook met Caesar. Caesar was Eerzuchtig, zoo verteld© n de eed'le Brutus: Indien 't zoo waar', dan was 't een zwaar vergrijp En zwaar heeft Caesar voor die fout geboet. Hier, met verlof van Brutus en de rest, Wamt Brutus is een achtenswaar dig man, (Dat zijn zij allen, achtenswaard© lien) Voer ik het woord bij Caesars doodenbaar. Hij was mijn vriend, rechtvaardig en mij trouw: Ma-ar Brutus zegt., dat bij eerzuch tig was; En "Brutus is een achtenswaardig man, Hij bracht, naar Rome veel gevang' nen mee, Wier lesgeld onze staatskas heefi gevuld Scheen Caesar u hierin heersck zuchtig toe! Als de armen klaagden, weer.di Caesar ook; i Van harder makelij moest de eö f zucht zijn: Tech. Brutus zegt, dat hij eei L zuchtig was; x En Brutus is een achtenswaard! man. Gij allen zaagt, dat op 't Lupeij 'k Hem driemaal eerde met «j Koningskroon 1 Hij wees ze driemaal af. Was dj y dan eerzucht! Toch, Brutus zegt, dat hij eei"/u( S tig was; T En hij is toch een achtenswaard11 man- Ik keur niet af wat Het gezoem nam gestadig toe 1 f' slechts af en toe kon ik iets van Antoni woorden opvangen. Maar toen de sprei i( voor'de zesde maal sprak over Brutus- j een achtenswaardig" man, barstte j los, rondom en in alle hoeken der menig1 - „Verraders zijn het: Aclitil waarde b®S I 't Zijn schurken, moordenaars! r Sn allen drongen op. om Caesars lijk F zien. Ik hoorde, hoe een kind huilde r angst in het tumult en baande mij f wee. tegen de msnsclienstroom in- I etend weldra in de eenzaamheid voor blanke zuilengangen van een tempel- Yerweg klonk het wraakgesclireemt, Caesars lijk. en dan, in doodsehe g Antoniris' kalme stem. Den avond van dienselfden dag^ p Brutus en z'n aanhang vluchten _s 'M gens was hij toegejuicht door 't volk moord op Caesar een welo lit 's Avonds werd hij uitgedreven om moord op Caesar een misdaad...- I Volksgunst is wisselvallig! ed tTVordl v rvolt' IE St E

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4