„DE EEUWIGE STILTE". opende met een koït, inleidend speechje, ■waarin hij de geschiedenis der school me moreerde. Daarna werden er schoolwedstrijden ge houden bestaande uit athletiek-, schaak-, li.; ts-, tooneel- en teekenwedstrijden. Gedurende deze spelen brachten burge meester de Gijselaar en de wethouders Rei- meringer, Meijnen en Sanders, een be zoek aan de «hooi. In de Graanbeurs had gisteravond de prijsuitreiking plaats. Door het comité ■van oud-leerlingen was een aanzienlijk bedrag voor prijzen ter beschikking ge steld van directeur en leeraren, zoodat bij na ieder met een prijs naar huis ging. Vanmiddag begonnen de officieele fees ten ter herdenking van bet zestig-jarig bestaan. Te 2 uur werd in het Schoolgebouw aan de Burggravenlaan een feestvergadering gehouden, waar een reünie plaats had van alle genoodigden, oud-leeraren, leeraren, oud-leerlingen en leerlingen. Hier merkten we o.m. op de wethouders Reimeringer, Sauders en Meijnen. (In den loop van den middag kwam de burgemees ter, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar). Ver der de Commissie van Toezicht op het M. O., den inspecteur van het M. O., dr. G. H. Coops, den rector van het Gymna sium, dr. N. J. Bevers en, den directeur der Chr. H. B. S., dr. C. Meyering. Van de omstreeks 250 oud-leerlingen noemen we o.m.: oud-minister M. W. F. Treub, prof. mr. M. B. Taverne, lid van den Hoo- gen Raad, prof. F. K. L. Sluyterman, prof. dr. J. A. Kluyver, prof. dr. J. C. Nijland, prof dr. R. van Romburg, dr. J. Coebergh, hoofdinspecteur van de Volksge zondheid en den Leidsohen bekenden kunstschilder Floris Verster De feestvergadering werd met een korte toespraak geopend door den voorzitter der feestcommissie, den heer G. L. Driessen. Rede van den heer G. L. Driessen. De heer G. L. Driessen, voorzitter van de feestcommissie, heette de genoodigden voor do feestvergadering hartelijk wel kom. vooral het Gemeentebestuur, den In specteur van het Middelbaar Onderwijs, den heer G. H. Coops, de Commissie van Toezicht en de oud-Directeuren en oud- Leeraren dor school. Spr. heette in het Irjzonder welkom zijn v ooi-mali gen studie genoot. Ir. W. Massink. oud-directeur der H. B. S. en den heer P. Werkman, die gedurende niet minder dan 45 jaren aan de Leidsche H. B.-Scjiool was verbonden. Ook de oud-amanuensis Ingeneeger werd hartelijk toegesproken, alsmede de leer lingen der 5de klasse. Vervolgens het woord richtend tot de meer dan 250 aan wezige ond-leerlingen, uitte spr. den wensch. dat zij heden vele hunner vroe gere schoolkameraden zouden terugzien en de oude vriendschapshanden weer nauwer zouden worden aangehaald. Het deed spr. groot genoegen als veteranen onder de reünisten te begroeten de generaals J. Z. S tuten en A. R. Op horst, alsmede den hoogleeraar prof. dr. P. van Romburgh, uit Utrecht, die reeds voor 50 jaren de Leidsche II. B. S. verlaten had, doch door hunne aanwezigheid hier blijk geven van hun sympathie voor de Leidsche Burger school. Spr. haalde tal van herinneringen u t lang vervlogen schooltijd op, daarbij de Directeuren en Leeraren herdenkend, die hunne beste krachten aan de school hadden gewijd. Spr. hoopte, dat de oud- Jeei-lingen een genoegeüjk en onvergetelijk feest zouden vieren en hood ten slotte onmens alle reünisten den Directeur als blijvende herinnering aan dezen dag een fr-aaien, met zilver beslagen voorzitters hamer aan, om te gehru'ken hij de leeraars- vergaderingen. Rede van den Directeur d r. J. C. S c h a 1 k w ij k. Na den heer Driessen voerde het woord dr. .T. C. Schalkwijk die het een voorrecht noemde als directeur van de Leidsche H B. S. thans op dit herdenkingsfeest, in korte trekken de geschiedenis van de school te mogen schetsen. Spr. aelit het een zeer belangrijk fe:t dat het c.-derwijs thans bloeit, want op dat onderwijs steunt toch de maatschappij. Er is dan ook alle roden om het jubileum van 'n zoo bloeiende inderwijeanrichting als de Leidsche H. B. S. te vieren. Spr. memoreert hoe er in 1848 in de Tweede Kamer werd gevraagd, welke beteekenis er aan de uitdrukking middel baar onderwijs" moet worden gegeven, waarop de regeering antwoordde dat dit zou worden bepaald door de wet. die op dit onderwerp zou worden gemaakt „Het was dan ook geen wonder" aldus spr. „dat niemand dit onderwijs scherper wist te omlijnen; er werden ook niet de minste eischen gesteld aan de personen, 'die dit onderwijs moesten geven." Eenige verbetering kwam hierin door de wet van 1848, die een onderzoek naar de bekwaam heid der leerkrachten voorschreef. Onder deze omstandigheden was er natuurlijk van M. O. geen sprake, ook al maakte een enkele school, ook o a. in Leiden een ietwat gunstige uitzondering Eerst nadat Thor- becke in 1862 voor den tweeden keer als '.j minister was opgetreden, werd eindelijk 'i op 2 Mei 1863 Ce M.O.-wet door Koning Willem III bekrachtigd. Hiermee was de weg geopend tot oprichting der H. B. f Scholen. Met erkentelijkheid herdenkt spr. den foenmaligen burgemeester van Leiden P'rk Tieboel Siegenbeek, die reeds in 1864 i bij den raad een voorstel indiende tot oprichting van een H. B. S., waartoe de 4 raad in zijn vergadering van 21 Juli van dat jaar besloot. Tot eerste directeur word benoemd dr. Dirk de Loos op een jaar- wedde van f 2500. De leeraren genoten toen een jaarwedde, varieerend tusschen f 200 en f 1800. ,,Het zou wel interessant z in". aldus spr. om het indexcijfer voor d n lijd te bepalen. Mocht de prijs j ven i.Kiirbotc-r a's maatstaf gelden, dan w. ren de heeren uit dien oertijd er beter i aan t dan wij in onzen tijd." Ook liet aantal lesuren was heel wat kleiner dan thans De huisvesting van de pas opge lichte H. B. S. was verre van ideaal. In STADSGEHOORZAAL - LEBDEN* Woensdag 22, Donderdag 23 en Vrijdag 24 October a.s., 8 uur, de wGnderschsome film Qe laagste ontdekkingstocht naai* de Zuidpool van Captain SOQTT. Een filmwerk, dat groote wetenschappelijke waarde heelt, 't Is een filmverhaal van sneeuw en ijs; van zelfopoffering en heldenmoed. De film van deze Zuidpooi-expeditie werd opge nomen door Sir H. G. PONTING, bij een temperatuur van soms 100 graden vorst. Wegens verbintenissen elders, Eiechis 3 dagen. In verband met den te verwachten grooten toeloop is plaatsbesprcken gewenscht. Prijzen: Frontbalcon f.40, le Rang fl.05, 2e Rang f0.75, 3e Rang f0.45 (bel. inbegr.) Kaartenverkoop met plaatsbcspreken 10 cent) vanaf a.s. Maandag van 10—2 uur, aan de zaal. SP££IAL£ MGDE3AGV03R5YELLINS 051 WOENSDAG 22 OCT. a.s. te haBff 2 uur. Prijzen: f9.20 en f0.35; Volwassenen f 0.45 en f ®.7S N.B. (Reductie op deze prijzen voor scholen of vereenigingen, welke collectief wenschen deel te nemen). 21287 Raadpleeg de Leidsche dagbladen van Zaterdag 11 Oct. j.l., over de waarde van deze film. Dan is verdere commentaar onzerzijds overbodig. een brief van 14 December 1864 klaagt dr. De Loos er over dat hij voor 5 klassen slechts vier leskamers had. Spoedig ech ter, in 1865 reeds, kreeg hij een plan te be- oordeelen voor het verbouwen van de school aan de Pieterskerkgracht. Bij dit plan was de waterleiding in de lokalen voor Natuur- en Scheikunde echter heele- maal vergeten, zoodat dr. do Loos moest adviseeren om op het dak van de school een reservoir voor regenwater te plaatsen, met afvoerbuizen naar bedoelde lokalen. Wat er echter in droge zomers moest ge beuren is spr. een raadsel. Spr. vergelijkt thans de primitieve inrichting van die eer ste jaren met het grootsche schoolgebouw van thans en brengt hulde aan allen, die tot de totstandkoming daarvan hebben medegewerkt. Toch was ook dr. de Loos zeer tevreden over de verbouwde school aan de Pieterskerkgracht, welke in 1866 in gebruik werd genomen, en gewaagt hier van met grooten lof in het jaarverslag van de school. Echter ook in dit opzicht gin gen allengs andere begrippen heerschen, en in de eerste jaren van deze eeuw klaagde de toenmalige directeur dr. J. L. Andreae steen en been over het oude ge bouw. Gebrek aan plaatsruimte werd zoo nijpend, dat het oude Gymnasium bij de H. B. S. moest worden getrokken. Spr. wijst er dan op, dat reeds in de eerste jaren der Leidsche H. B. S. de grootst mo gelijke aandacht daaraan werd geschon ken. Mannen als prof. dr. P. L. Rijke, prof. dr. J. H. G. Kern, prof. dr H A Lorentz, prof dr H Treub en anderen waren toen lid van de Commissie van Toe zicht. Van de leeraren uit dien tijd noemt spr. o.a. dr. J. Campert, later directeur te Amersfoort en Amsterdam en ten slotte Inspecteur M. 0., dr. W. Massink latei- directeur der Leidsche H. B. S.. dr. C. P. Sluyter ld ter hoogleeraar te Amsterdam, mr. H. B. Greven later hoogleeraar te Leiden, dr. J. Woltjes later hoogleeraar te Amsterdam, dr. A. E. J. Holwerda, later hoogleeraar te Leiden. Onder de oudste oud-leerlingen noemt spr. F.. A. Liefrink, lid van den Raad van Ned.-Indië, prof. dr. H. Treub, de generaals J. Z. Stuten, A. R. Ophorst en A. Hoogenboom, prof. dr. R. van Romburgh, prof. dr. G. C. Nijhoff. prof. dr. J. van Bemmelen, prof. mr. H. L. Drucker, oud-minister M. W. F. Treub, ir. G. L. Driessen, direc teur van Gemeentewerken te Leiden, voor zitter van do feestcommissie, prof. dr. M. de Haas enz. „om maar niet te spreken van de lange reeks artsen en apothekers, doctoren in wis-, natuur- en scheikunde, officieren, O.-I. ambtenaren enz. enz., die hier aan onze Leidsche H. B. S. hun eer ste opleiding ontvingen." Tot de geschiedenis teruggekeerd zegt spr. dat dr. de Loos na 36 lange jaren zijn krachten aan de H. B. S. te hebben ge geven op 1 Mei 1900 wegens ziekte moest aftreden, tijdelijk opgevolgd door den heer P. Werkman, die reeds sinds 1877 aan do school verhonden was. Op 1 Sept. 1900 trad de tweede directeur dr. J. L. Andreae in functie. In de eerste jaren van zijn direc toraat kwamen ook dr. G. M. Rutten, J. Verwer en spr. zelf aan de school, met z'n drieën thans de oudste leeraren van het nu nog aan de school verhonden leer- arenpersoneel. Het tijdperk van Andreae heeft zich gekenmerkt door pogingen om eindelijk een nieuw schoolgebouw te krij gen, daar het oude aan de Pieterskerk gracht niet aan de geringste eischen vol deed. „Met taaie volharding aldus spr. „heeft Andreae hiervoor gewerkt." Eindelijk in 1910 kwamen B. en W. met voorstellen, om op het Raamland aan den Hooge Rijndijk een nieuwe H. B. S. te bouwen. De raad besloot hiertoe in 1911, terwijl in 1913 met den houw werd be gonnen. Andreae zelf heeft de verhuizing van de Pieterskerkgracht naar den Hooge Rijndijk niet meer meegemaakt. Wegens het bereiken van den 65-jarïgen leeftijd vroeg dr. Andreae in 1914 ontsla^, opge volgd door ir. W. Massink, sinds 1895 reeds aan de school verbonden, die met vaste hand in den zomer van 1915 de overbrenging van de school naar het nieuwe gebouw regelde, dat op 13 Septem ber van dat jaar in gebruik werd ~enomen. Het directoraat van den heer Massink noemt spr. een tijdperk van grooten bloei voor de Leidsche H. B. S. Het aantal leer lingen steeg van 192 tot 26Ö. Na 8)4 jaar directeur te zijn geweest, na 28 jaar aan de school gewerkt te hebben, moest de heer Massink op 28 Februari 1923 om gezondheidsredenen zijn ontslag nemen. Spr. eindigde aldus. ,.Ik zelf hen nog te kort directeur, om thans reeds een uiteen zetting te kunnen geven over mjin eigen directoraat. Ik hoop met medewerking van mijn collega's er in te zullen slagen, de Leidsche H. B. S. op hetzelfde peil van thans te houden. Dan ben ik er van over tuigd, dat de goede stad Leiden nog jaren trots zal kunnen zijn op haar bloeiende Gemeentelijke H. B. S. met 5-jarigen cur- Beatrijs". Toen wij gisteren in het Luxor-Theater de verfilming hadden gezien van „Bea trijs", naar ito algemeene bekende legende uit de middeleeuwen, vroegen we onsze-i- ven af, of het niet mogelijk zou zijn uit de scliat van gegevens, die ons oo dit gebied ten dienste staan, veel meer dan tot nu toe het geval is, op het doek le bren gen. Weliswaar zijn er tallooze gebeurte nissen, die door verfilming in grootsch- heid zouden verliezen, maar daarnaast mogen we toch ons verheugen over het feit, dat de bioscoop ook deze materie in beeld weet te brengen. En dan moet ons dadelijk van het hart, dat van dergelijke verfilming steeds een bekoring uitgaat, die niet in woorden is te uiten, dat zij meer dan alle pompeuse weelde in deze, meer dan alle sensatie-achtige romantiek in gene films om niet te spreken van de categorie obscure en perverse filmver- tooningen hij ons achterlaat een mach tige inpressie van hetgeen daar op het doek wordt gebracht. De legende van Zuster Beatrijs is iedereen bekend. Voor wie zij nog niet bekend is, volge hier de korte inhoud. Zuster Beatrijs is een eenvoudige zus ter, kosteres in het klooster, waar zij met haar mede-zusters God getrouw dient. In een nacht van storm en onweer wordteen jeugdig ridder, die in het woud van zijn paard is gevallen, gewond binnengebracht Hij wordt aan Zuster Beatrijs ter verple ging toevertrouwd. Ridder Valentijn, zoo heet de gewonde ridder, herkent in Zuster Beatrijs een oud speelmakkertje en hij verklaart biar zijn liefde. Deze beant woordt daaraan en beiden nemen, als de ridder hersteld is, de vlucht, nadat Zuster Beatrijs haar kleederen aan de voeten van Maria's beeltenis heeft nedergelegd en zichzelve in Maria's bescherming heeft aanbevolen. Uit het huwelijk van Beatrijs en Valen tijn wordt een zoon geboren, doch deze sterft als inmiddels Ridder Valentijn zich weer aan slemppartijen en jachtverma ken heeft overgegeven. Opnieuw vlucht Beatrijs en zwerft als bedelares rond, totdat zij eindelijk ver stoot en door iedereen, weer voor de kloos terpoort komt, waar men haar zonder haar te herkennen, nachtverblijf verleent. Moe der-Overste verwijst haar dan naar de Kapel, waar Zuster Beatrijs is, om troost tet zoeken bij H. Maagd. Daar aange komen, ziet Beatrijs zichzelve in haar jeugd, her-kent zij' zich aan haar spraak. Het bleek, dat de H. Maagd haar plaats ingenomen heeft, waardoor haar afwezig heid niet werd bemerkt. Omdat zij rein gebleven was, werd zij weer in genade ontvangen. De verfilming van het on dei-werp mo gen wij goed geslaagd achten. Sandera Milowanoff in de diverse rollen van Zus ter Beatrijs, weet aan haar spel 'n niet te ontkennen charme te geven, waardoor zij boeit, terwijl ook Eric Barclay als Ridder Valentijn de schoonheid van de film meer malen weet te verhoogen. Kortom, het is een film. die gezien mag worden. Bovendien wordt er nog muziek bij ge geven door een dubbel manneruiartet, dat in de vijfde acte het „Ave Maria" van Arcadeli en een vier-stemmige „Salve Re- gina" van Jos. Vrancken ten gehoore brengt, terwijl de heer J. Scheepers tij dens de vierde acte een solo ten beste geeft. Het bijprogramma is ook lang niet on verdienstelijk door do keuze van „Een dollarprinses", waarin veel leerzaams te aanschouwen wordt gegeven, waarin ware liefde triompheert over het genot van weelde en vermaken en eerbied, gepaard aan ontzag, kweekt voor den grijzen ouder dom. We gelooven, dat het deze week storm zal loopen in het Luxor-Theater. Adres inzake slachtioonen. Namens de besturen der Leidsche Vleesohh.-Ver. en VarkensslachRver. is aan den Raad het volgende adres gericht: „Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de leden der Leidsche Vleeechhou- wersvereeniging, alsmede die der Leid sche Varkenssiagersvereeniging, dat, gekomen aan den vooravond van de behandeling der begrooting van het hoofd stuk Openbaar Slachthuis, zij U voorstel len, de z.g. bestaande slachttarieven voor het komende jaar van begrooting te her zien: dat zij mot belangstelling het verslag van den Directeur van voornoemd slacht huis hebben gevolgd en haar speciaal de financieels zijde trof, waarbij zi.i een voor- deelig saldo bemerkten van f 26.000; dat zij het van belang achten dergelijke resultaten verkregen uit. het bedrijf meer te compenseeren met de ontvangsten uit hetzelfde bedrijf; dat zij hij nadere beschouwing van de z.g. slachttarieven heeft bemerkt, dat deze niet voor elke slachting gelijk zijn en uit zonderingen worden gemaakt betreffende de slachtingen der Conservenfahrieken en der overige slagers; dat zij voorstellen te verwachten voor deel i ge resultaten te compenseeren met de vermindering met de gewone slachttarie ven voor de Const-rven fabrieken en over te gaan tot verbooging der slachttarieven voor de Conservenfahrieken, waaruit weder een voordeel zal ontstaan: dat in verhooging dezer tarieven een grooto billijkheid schuilt, waar de be staande slachttarieven voor de Conserven fahrieken destijds zijn bepaald met liet oog op de export, terwijl een zeer groot .leel der fabricatie geplaatst wordt in het binnenland en natuurlijk in onze gemeente en zij bierdoor al te vaak onze concurren ten zijn: dat zij voorts vet en vleesch aanmerken als een eerste levensbehoefte en de prijzen zoo laag mogelijk moeten gehouden wor den. wat gezien de hooge accijnzen en ver dere exploitatiekosten niet mogelijk is; dat zij opgemerkt hebben, gezien ver slagen van het hoofdstuk Openhaar Slacht huis in andere gemeenten, dat hij even- tueele voordeelige resultaten uit dat be drijf verkregen, onmiddellijk Wérden ge compenseerd met de ontvangsten uit dat zelfde bedrijf; dat zij hij andere gemeenten de belas ting van zoo veel kleinigheden nimmer zoo sterk opgevoerd hebban gezien als in be doeld hoofdstuk van Uwe gemeente en voorstellen deze zooveel mogelijk te laten vervallen; dat zij in tijden van crisis, bij noodzake lijkheid, door verhooging der exploitatie kosten en vermindering van het aantal slachtingen in betrekking tot bedoeld hoofdstuk, de verhooging van de z.g slachttarieven nimmer in twijfel hebben getrokken; dat zij, nu deze tijden zich verleggen, U verzoeken, in verhand met bovenstaande, ernstig in overweging geven de z.g. slacht tarieven en kleine belastingen te verlagen. R. K. Huisvestingscomité. Den 31st en October zullen wederom tien jongens naar liet herstellingsoord te Eg- mond aan Zee worden gezonden Er zijn dan dit jaar in totaal 30 kinderen uit Lei den vanwege bovengenoemd comité daar heen vertrokken. Do laatste groep meisjes komt terug op 31 October 5.22. De jongens vertrekken dienzelfdien dag ('s morgens 9 )4 uur moe ten zij in de vestibule van het station zijn). Donderdag 8% uur zal in de Mon Père- Kerk een H. M:s worden opgedragen voor do ziéloTust van den heer G. Brink, uit dankbaarheid voor het vele door de overledene voor het R. K. Huisveslings- comité verricht. Het Groene Kruis. Voorgezeten door Ds J. A. Schreuder, had gisteravond in een der localen van het gebouw aan de Pieterskerkgracht 110. 9, de najaarsvergadering plaats van de afd. Leiden van „Het, Groene Kru:s". Dr. D. M. Horst, secretaris der afd., las de notulen der vorige vergadering, welke onder dankbetuiging werden vastgeste'd. De Penningmeesteresse, Mej. Le Poo'e, bracht daarna ter taf^l de hegrooting van ontvangsten en uitgaven voor het dienst jaar 1925. Deze werd vastgeste'd ;n ont vang en uitgaaf tot een bedrag van f 5284.60. Het aantal contrihueerende le den bedroeg 1545. Tot besluurs'ed-sn werden herkozen Dr. ST. M. ,T. Boonackei' en Mej. A le Poo'e, die heiden de herbenoeming aanvaardden Tot afgevaardigde ter Algemeene Ver gadering welke op 31 October a.s. zal wor den gehouden te Rotterdam in het gebouw Tan den Dierentuin, werd benoemd de heer Dr. If. D. Horst, tot dienst plaatsver vanger de heer H. Filippo, gemeente-ont vanger alhier. Op voorstel van den Voorzitter werd, ter erkenning van de langduirge en belang rijke diensten door haar aan do afdeeling bewezen, het bestuurslid, Mej. A van Rhijn, benoemd tot eerelid der verrenig'ng, die onder dankbetuiging voor de haar toe gekende onderscheiding, het eeerehd- maatschap aannam. Dientengevolge moest nog worden voor zien in de daardoor ontstane vacature als bostuursbd. Als zoodanig werd benoemd de heer H. Fik'ppo W.Fzn., gemeente-ont vanger, die met aannem'ng der benoe ming, zich tevens bereid verklaarde liet Secretariaat der afd. op zich te nemen. Bij de behandeling der beschrijvings brief voor de algemeene vergadering werd hes'oten den afgevaardigde een vrij man daat te -«-erleenen ten opzichte van de te behandelen onderwerpen. Niets meer aan de orde zijnde word de bijeenkomst door den Voorzitter gesloten. Het Raadslid van Stralen heeft voorge steld, in het voorstel van B. en W., be treffende hrandstoffenverstrekking aan werkloozen, achter het jaartal 1925 in te voegen de woorden: „of zooveel langer als de weersgesteldheid het naar het oordeel van B. en W. mocht noodig maken." Bij de dooi* bestuurderen van de Stede lijke Werkinrichting gehouden aanbeste ding van de levering der benoodigde levensmiddelen voor die inrichting gedu rende de maanden November 1924 tot en met April 1925, waren laagste inschrij vers do na te noemen firma t. w.: aardappelen W. den Heeten f 07.42; B. Ouwerkerk gort f 0.28, capucijners f 0.38, bruine hoonen f 0.38, rijst f 0.22, grauwe erwten f 0.28; Pelt en Nagel: stroop f 0.29 alles per k.g.. chicorei f 0.50 per pakje; Verkouw en Stokhuyzen: koffie f 1.60; Z. v. d Meij: kropbrood f 0.17/4; M. Franke: rundvet f 072 per k.g.; H. J. Rijsbergen: zoetemelk f 0.17 J4, karnemelk f 0.9 'A per li Ier. PATRONAATS ARBEIDSBEURS. Pancratius Patronaat, Hooigracht. Tel. 45G. Aanmelding Donderdag 8—9 uur: Aanbieding: 1 Manufactuur-bedien- dcleerling; 2 Timmermansleerlingen, 1 Brood- en Koekbakkersleerling; 1 Leerling Typograaf j 1 Kantoorbediende. MUZIEK. Gemengd Koor „Sursum Corda". Op 6 November e.k. zal bovengenoemde vereeniging haar reeds vroeger aangekon digde buitengewone uitvoering gevc-n in-do Stadsgehoorzaal. Jn hoofdzaak zal het concert geheel! vo- caail zijn, terwijl de liederen van het pro-. leiden: Zondag. H. Mis en' Algemeene H. CV nie voor de leden van de afd den van den R. K. Bond van kers enz., Harrtebrugskerk 7.51, Zondag. Feestvergadering R. K. Bond Bakkers enz., Bonusgebouw. Maandag. Prop.club „St. Catharina" derafd. D. R. K. Vrouwent Bondsgebouw, te 8-45 uur. Maandag, R. K. Gymnastiek vereent „Jeanne d'Arc", Bondsgtbon, 8 uur. Dinsdag. „Vriendenkring ter eere vaa H. Sacrament", Sl.-Josefszaal, Stadsgehoorzaal, te S uur. Dinsdag. Kleermakersvereeniging, bouw, te 8 uur. Donderdag. R. K. Graf. Studieclub, R gebouw, te 8 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Vrijdag 17 Oct. tot en met 23 Oct. trys", Luxor Theater, Stations te 8 uur. Zondag. .,De Twee Weezen", Schoui te 8 uur. Maandag. „Tempora mutantur", Set burg. te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 13 te met Zondag 19 October waargenomen dë apotheek van den heer H. J. M. Maarsmanssteeg 17. Telefoon 435. De Geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeest wordt van Zaterdagavoii uur tot Maandagmorgen 8 uur men door Dr. Timmermans, Wilhele park telef. 390. Van Zaterdagavond 8 u. toi Maandsj Dr. J. Bruining, Rapenburg 59. Tel. I Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506. Dr. Sell reuder. Te gram-ma voor het grootste gedeelte Dit ernstig karakter dragen van die welke gewoonlijk in de Pieterskerk ten breu-gt. Zoo vinden we op het programma alleraardigst Napolitaansch bedje nat:, licht en geestig. Verder een liaansch koorwerkje van Orlando di waarbij de melodische phrases steek de?ltelijk herhaa'd worden door een een typisch werkje uit het „rederij tijdvak" der muziek Wij maken n opmerkzaam op een paar hee' mooie Fransche chansons. Als Nederlani nummers zingt het koor een paar mers u:t Valerius' Gedenkklank, door dirigent Guypers vierstemm'g gezel Een klein vrouwenkoor zal een poef compositie van Cuypers ten gehoore 1 gen „Bioemenlied" woorden van H Swarth. En nu de bizondere attractie van avond, waarvoor we niet genoeg aai kunnen vragen Aan zijn Amsterdamsch Koor „S Cantovum" heeft Cuypers nog een van 25 a 30 jongens verhonden. Dat jongenskoor zal „Sursum 0 afwisselen en den avond opluisteren. Uit eigen ervaring en u!t de verslagen onzer groofe dagbladen, „Maasbode", welen v;e hoe z&'è schoon dit jongenskoor zingt, met w\\ toewijding en fijn muzikale intuïti' zijn leider volgt, die op den vleugi leidt. Nu denke men niet: 111 a ar een jot koor! Want het iswerkel'jk iets heel! ders. De knapen zullen zingen enkele Mi eeuwschp liederen als: „Er was een detje snyver en net in Davids ren". „Het waren twee ConinckskinJ en verder eenige allergeeestigste Vi sche dingetjes De avond van 6 November belooft te worden van fijn muzikaal genot, UIT ".Willi -cN. Aanrijding. Te Aarlanderveen de landbouwer B met zijn paai wagen in aanrijding met de aldaar. Hij kwam daardoor zoodani vallen, dat geneeskundige hulp moesi den ingeroepen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Post. Met de dienstwijziging de tijd voor buslichting veranderd, ting Leiden: 4.45, 10.55, 3.10 en 5-25. ting Katwijk aan Zee: 4.45, 11.55 e Kantoor geopend: 912, 24 en 6 Aanbesteding. Het afbreken ts woonhuis op den hoek Commando* Karnemelksbuurt, eigendom der g£: bewoond door C. Zwaan, is door B. aanbesteed. De firma Zwanenburg dor Bent waren het die het meeste De gemeente krijgt voor do af braai Zooals bekend is wordt dit huis af: leen voor verkeersverbetering LiSSE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente heeft jj 0111 een perceel grond aan de Zuidl verkoopen aan twee landarbeiders hunner een voorschot te geven de Landarbeiderswet Besloten is lot verbreeding van oe steeg. Besloten is de vuilnisbelt aan Poellaan op te heffen. ,j Uitvoeriger verslag volgt Maan

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2