\üng voor B. en W., hetgeen de heer Stam bestrijdt. Behoudens deze -wijziging wordt het voorstel van B. en W. met alg. st. goedge keurd. Goedgekeurd worden vervolgens ook eenige afschrijvingen wegens schoolgeld .en gevolge van vertrek of anderszins. De Voorz. deelt mede, dat de gemeente- rekening over 1923 gereed is. De ontvang sten hebben bedragen f 9-1817.79, de uitga ven f92155.7lJ, batig saldo f2662.071. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een commissie te benoemen, die deze Tekening controleert. Ingevolge het reglement van orde be veelt de Voorz. hiervoor aan de heeren Wildenburg, Breedijk en Splinter. Bij stemming worden deze heeren benoemd, de heer Breedijk na herstemming en loting met den heer Koole. Aangeboden wordt de begrooting voor 1925. Besloten wordt, dal zij zal circulee- ren hij de leden. De heer Wildenburg vraagt, dat zij zal vergezeld gaan van de memorie van toelichting, hetgeen wordt toegezegd. Bij de rondvraag ontstaat een uitvoeri ge discussie over den weg in het Zuidein de, aan de hand van het rapport, daar over door B. en W aan den Raad toege zonden De heer Breedijk zegt, dat niet is over gelegd een kostenberekening van een ge- heele vernieuwing van het paardenspoor met plat te leggen steen, zooals, volgens spr.. was toegezegd. De heer Verhaar dringt op'streng poli- tie-toezicht aan, dat niet balfspoor wordt gereden. De heer Van Leeuwen wil doorgaan met het ophalen van het paardenspoor, waar dit noodig is. Weth. Mourits kan niet begrijpen, dat in den Raad zoozeer geklaagd wordt over den weg aldaar. Deze is, vergeleken hij 2 of meer jaren terug, zeer veel verbeterd, hetgeen volgens spr. van verschillende zij den uit het publiek wordt erkend. In den winter mankeert er overal wel eens wat aan. Weth Augustinus zegt eveneens, dat veel verbetering reeds bereikt is. In den breede wordt vervolgens de doel matigheid besproken van het plat en op z'n kant bestraten, tot de Voorz. de dis cussie sluit onder toezegging, dat B. en W met inachtneming van de zuinigheid al het mogelijke zullen doen om geleidelijk een in alle opzichten goeden weg te ver krijgen. De heer Wildenburg zegt. dat bij den driesprong in het Zuideinde een klein ge deelte weg van 15 a 20 M2. nimmer on derhouden wordt, verschil van meening als er blijkbaar is, wie dit onderhouden moet. De liper Verhaar meent, dat de vaste brug aldaar, in onderhoud bij den Polder Nieuwkoop, gemakkelijk gemist kon wor den. De heer Wildenburg beaamt dit en zegt, dat bij vervallen van die brug aldaar een goede wisselplaats gemaakt kon worden, wat zeer gewen sekt. is. De Voorz. zegt onderzoek en overweging toe. Weth. Mourits zegt tot zijn spijt de raadsvergadering niet te hebben kunnen bijwonen, warin behandeld werd het ver zoek om subsidie tot verharding van de Hollandsche Kade en wil als lid der Com missie van Onderzoek in deze er on wij zen. dat Zegveld en Bodegraven subsidie hebben toegezegd en Nieuwkoop door haar weigering oorzaak kan worden, dat het geheele plan in duigen valt. Spr. geeft toe, dat Nieuwkoop in de toe komst bij uitvoering van het plan geen be lastingbetalers er bij zal winnen, doch het is een algemeen belang, dus ook een ge meentebelang, temeer waar ook een zoo groot deel'der kade onder Nieuwkoop ligt. Spr. wil thans geen nieuw besluit uit lekken. doch zou willen, dat de leden zich plaatselijk op de hoogte stelden. De h<?Pr Stam wijst er op, dat de Raad zich in beginsel uitsprak voor een te ma ken rijwielpad, met een kosten van pl.m. f 1000. Weth. Augustinus zegt, dat de Raad ge schrokken is van clc cijfers in verhouding tof het belang voor deze gemeente De heer Zwart noemt de subsidie-ver houding tegenover Zegveld zeer onbillijk. De heer Verhaar zegt, dat een rijwielpad voor den boerenstand absoluut onvoldoen de is. doch de boerenstand welke zich al daar zal vestigen, is een voordeel alleen voor de gemeente Zegveld. De heer Breedijk zegt, dat verbetering van het Meije-pad voor Nieuwkoop van veel meer belang is, doch wil ook dit be lang niet wegcijferen en geeft den heer Mourits in overweging een ander, meer aanlokkelijk, voorstel uit te lokken. Weth. Mourits zegt, dat 200 300 H.A. volstrekt goede grond aldaar braak ligt; het waterpeil zal zeer waarschijnlijk bin nenkort verbeterd worden, terwijl Nieuw- koopers zich daar ook kunnen vestigen. Spr. meent, dat de belangen van de uit einden niet op zijde gezet moeten worden. Achttienhoven moet zijn wegen grooten- deels zelf onderhouden; men geniet er niets van het electrisch licht, van de be strating, enz., doch spr. zal gaarne het voorstel van den heer Breedijk ter be- voe.gder plaatse in overweging doen bren gen. De heer Stam vraagt, wat de belangheb bende landeigenaren doen. Weth. Mourits zegt, dat de meeste hun ner verhoefslaagd zijn en alszoodanig 50 ets. per M. bijdragen. De heer Breedijk vindt dit vóel te wei nig. Wanneer hij totstandkoming van het plan de landerijen f 1000 en meer in waarde stijgen, zegt spr., zullen de eige naren het meest profiteer.en. Weth. Mourits zegt, dat het nooit mee valt bijdragen van particulieren te krij gen en spr. haalt als voorbeeld aan de ver harding van den Meentweg, waar de laat ste bijdragen van particulieren gerechte lijk gehaald moesten worden. De heer Breedijk blijft van meening, dat Zegveld, Bodegraven en de eigenaren van de landerijen Aldaar voor hun doel een mooi werkterrein vormen, doch dat eerst daarna Nieuwkoop als belangheb bende optreedt. Besloten wordt de aangelegenheid nader te overwegen en ouder de oogen te zien, waarna de«. Voorz de vergadering sluit met gebed. Z0ETERW0UDE. Melkprijs. De prijs der melk is weer met 1 cent per liter verhoGgd, zoodat zij thans 18 cents bedraagt. ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie. Gij vraagt mij mijn meening te herroe pen over het aandeel, dat de Kalk. Gees telijkheid heeft gehad in den Gredofilon, welke meening volgens u diffameereud zou zijn. Onder „hooge" geestelijkheid versta ik in dit verband de'R. K. geestelijke autori- te'ten, die bevoegd konden worden geac-ht, en dus de macht hadden, op de samen stelling van de film invloed uit te oefe nen, maar ook en daarop komt 't vooral aan om de vertooning van een of meer onderdeden te verbieden. Alleen reeds het gedeelte, waar het hoofd der R.-K. Kerk wordt voorgesteld in ver gadering mei hooge prelaten, maakt het duidelijk, dat dit nooit op dezen film had kunnen verschijnen, indien de machtheb bers der kerk het niet goed vonden. Ik vermoed, dat geen lezer van uw blad zoo onnoozel is om te gelooven, dat dit „zoo maar'' zou kunnen, en dat die autoritei ten dit maar zouden moeten gedoogen Ten aanzien van den geheelen inhoud van den film is er geen verschil tusschen stilzwijgend of openlijk goedkeuren en me dewerken tot het welslagen der vertooning. Er is dus m.i. geen enkele Teden om aan te nemen, dat een lid der „hooge" of „la ge" geestelijkheid zich door mijn kritiek gekwetst zou moeten voelen. Integendeel: het nuchtere feit, dat de film is. zooals hij is, en is en werd ver toond als propagandafilm is daarmede in overeenstemming. Hoogachtend, A. VAN DER ELST. Leiden, 22 Sopt. Naschrift van deReda.ctl e. 't Is ons hëusch onverklaarbaar, hoe een scherpzinnig man als mr. v. d. Eist kan beweren, dat de R.-K. autoriteiten de macht hadden invloed op de samenstelling van den Lourdes-film uit te oefenen, ja zelfs de vertooning daarvan hadden kun nen verbieden, zoo zij dit wenschtenl En erger nog, dat bij het „onnoozel" zou vin-' den, om te gelooven, dat de „vergadering met hooge prelaten" op dien film is aan gebracht, zonder goedvinden van die auto riteiten! Heusc'h waar, mr. v. d. Eist, zóó „onnoozel" zijn w ij, en zóó „onnoozel" is ook ieder maar eenigszins ontwikkeld Katholiek! Die vertooning toch is juist min of meer een paskwil! En wie heeft dien film vertoond als „propagandafilm"?.De bioscoop-men- schen, die er centen mee in het laadje streken, niet de geestelijkheid! Nogmaals: wij begrijpen niet, dat mr. v. d. Eist in de ze laten we 't maar zeggen: zoo naïef oordeelt! De eenige ver-klaring daarvoor kan hierin liggen, dat hij een onbewezen en niet te bewijzen meening, een absoluut onwaar oordeel wil handhaven! Oentengde Berichten Een oude moordzaak. Op den ochtend na de Kerstdagen in het jaar 1918 werd de 69-jarige Gerrit van den Oever dood op zijn bed gevonden in zijn huisje aan de Nieuwe'Laa-ntjes te Scheve- ringen. De omstandigheden, waaronder het lijk van den ouden man werd aangetroffen, deden aan misdri'f deken. En dit vermoe den werd versterkt toen bleek, dat er ook diefstal was gepleegd, aangezien een por tefeuille waarin hij zijn geld bewaarde, was verdwenen. Eenige dagen na deze bevindingen heeft de politie vijf personen, onder wie een vrouw, aangehouden. De verdenking tegen hen was een gevolg van beschuldigingen tegen hen bij een burenruzie geuit. Spoedig werden de. aangehoudenen echter een voor een weer in vrijheid gesteld, niec alleen omdat zij alle schuld ontkenden, maar ook omdat er tegen hen geen voldoen- dP aanwijzingen waren te vinden. Er verstreken sindsdien eenige jaren, tot dat in de helft van 1923 de politie, wederom door. uitlatingen bij een twistgesprek onder Seheveningers een persoon aanhield, ver dacht niet onkundig te zijn met hetgeen in den Kerstnacht in 191.8 was voorgeval len in de wening san de Nieuwe Laantjes. Doch ook deze persoon moest korten tijd later op vrije voeten worden gesteld, om dat ook tegen hem geen bewijsmiddelen wa ren bijeen te brengen. Sedert.'bleef de' zaak weer rusten. Maar dezer dagen ziin toch weer, andermaal ten gevolge van dingen welke haar uit een twistgesprek waren ter oore gekomen, eeni ge personen aaneehouden als verdacht be trokken të zijn bij den vermoedeliiken moord en roof, welke in den Deeember- naeht nu zes jaren geleden is gepleegd. De politie heeft namelijk thans de hand gelegd on vier Seheveningers. wonende in de buurt van de Nieuwe Laantje* en de verdenking tegen hen gerezen is van dien aard dat zij allen in voorloopige hechtenis zijn gsteld. Van v. d. O. was hoewel deze een sober kluizenaarsleven leidde, bij buurtgenoten bekend dat hij er warmpjes inzat, en spoe dig nadat men het lijk van den ouden man had gevonden kwam me.n als gezegd tot de ontdekking, dat uit diens woning was ontvreemd een portefeuille, inhoudende een aanzienlijke waarde aan bankpapier, zoo mede een gouden horloge met ketting. Nu onlangs kwam de politie, door een burenruzie in het Oranjehofje, er achter, dat er behalve bedoelde portefeuille en hor loge met ketting, ook ten nadeele van v. d. O. een boomstam was gestolen, welke door dezen was gekocht om als brandhout te dienen lm die dagen van heerschende schaa-rsehte aan brandstoffen. Deze boom stam lag voor de woning van v. d. O. Dit was tot dusver aan de politie onbekend ge bleven. Deze boom moet gestolen zijn om streeks middernacht, skort. nadat v. d. O. zich naar bed had. begeven. Door eenige uitlatingen nu van twee der thans aange houden verdachten, welke uitlatingen door een derde zijn gehoord, moet het voor de politie vrijwel vaststaan, dat bedoelde ver dachten den stam hebben weggenomen. Bovendien moeten, volgens getuigenver klaringen, de vier thans ingesloten Seheve ningers gezien zijn, toen zij den boomstam aan het verdeelen waren. Vandaar dat de politie verband legt tusschen het stelen van den boomstam en den vermoedelijken moord en roof en zij meent thans over vrij positieve verklaringen te beschikken, dat de yier Seheveningers, die in de omgeving van de Nieuwe Laantjes woonden, en goed op de hoogte waren van handel en wandel van v. d. O., meer afweten van hetgeen in den bewuste® Kerstnacht in de woning van v. d. O. is voorgevallen. De politie is er reeds in geslaagd een cuderwetsch horloge op te sporen dat door getuigen herkend is, als të zijn afkomstig van v. d. O., en na lang zoeken- moet thans ook zijn komen vast te staan dat de horlo geketting korten tijd na Kerstmis 1918 in handen is geweest vaD een der vier aange houdenen. Do politie vermoedt dat een van het viertal v. d. O. wiens lijk bebloed op bed is gevonden heeft gedood en dat daarna de buit onderling is verdeeld, Het- onderzoek in deze zaak wordt nog steeds voortgezet. De storm op de Zuiderzee Het schip, dat Maandagmiddag beoosten Lemmer aan den gron'd geraakt is, blijkt te ziin de Klazie.na. schipper A. Wijne, van Wamel. op reis met een lading ijzer van Duitschland naar Leeuwarden en Gro ningen. De ter assistentie uitgetrokken sleepboot Vooruit moest gisteravond on verrichter zake terugkeeren. Een twaalf Lemster vissehers zijn ter assistentie aan boord gebleven. Gisterennacht is de visscher F. Bootsma te Lemmer binnengekomen met- de vrouw en zes kinderen en acht vissehers, die_^ter assistentie waren achtergebleven. De schip per met vier vissehers zijn nog op het- schip. Het- zit aan den grond, bijna tegen een afsluitdijk en zal hoogstwaarschijnlijk moeten worden gelicht. Schip en lading zijn verzekerd. Maan'dag is te Lemmer op eigen kracht binnengekomen schipper TL Prins, van Amsterdam, met zijn schip Mereurins. Deze had tijdens stormweer zijn boeg spriet gebroken en d0 kluiffok verloren. Nóg liggen tusschen Schokland en Lemmer vier schepen ten anker waarheen de sleep boot. Vooruit is vertrokken ter eventueele assistentie. Doodelijk ongeval Maandagmiddag is een paard, gespannen voor een wagen en bestuurd door deu 19- jarigen Kramer, onder "Wirdum (Fr.) in het land op hol geslagen. Even later vonden een paar arbeiders het lijk van den jon geman in het land liggen. Smokkelaar gedood Een Duitscbe smokkelaar, die zich in Herzogenrath (D.) aan de oogen der dou anen wilde onttrekken, klom op een spoor wagen. Hij had echter niet gedacht dat de trein onder een brug door moest en bij het passeeren daarvan werd hem door het gewelf de schedel verbrijzeld.. Zoo vond met- zijn lijk, toen de trein in Palemberg stopte. Tragisch Hei kindje van de familie O. te Raalte zou Zondag in de R. K. Kerk gedoopt worden. Op weg naar de kerk kreeg de vrouw, die het kindje droeg een toeval pn viel. Aan de gevolgen van die.n val is het kindje overleden. Autobus afgebrand. Maandagavond is onder de gemeente Moergestel de Tilburgsche autobus van den ondernemer Pikard. nadat na ee.n ben- zine-vulling door onverklaarbare oorzaak de vlam uit de tank sloeg, geheel afga- brand. Gelukkig bevonden zich geen men- schen in de autobus, zoodat geen persoon lijke ongelukken te betreuren z'jn. Aan gene zijde der Alpen. III. FI0RENZE LA BELLA. Er is maar één Florence op de wereld 1 Gelegen op beide oevers der Arno, temid den der deinende heuvels van Toskane is het- één groot museum van natuur- cn kunstschoon. Het mist, gelukkig, de muffe geur, die bij het hooien alleen al van het woord „museum", de toerist opsnuift, maar met de tweede kwaal der musea, het te veel der bezienswaardigheden, is de stad zwaar behept. Te veel is er te zien. veel te veel om van al het schoons goede en scherp omlijnde indrukken mee naar huis te nemen. Te veel ook, om alles hier te beschrijven. Wanneer iemand, die plan had één dagje in Florence door te brengen, mij zou vra gen. wat bij dien eenen dag moest bezoe ken om het schoonste der stad te zien, ik zou met mijn handen in het haar zitten: Kerel, ik weet het niét. Het beste lijkt mij 's morgens een wan delrit te maken door de stad, over het merkwaardig domplein, waar drie kleurig marmeren gebouwen staan: de dom, de oampanila (klokketoren) en de doopkapel. De dom is geweldig leelijk. van binnen en van buiten, behalve de reusachtige, met xood-bruine pannen gedekte koepel van Brunellesco. Een kerk. geheel bekleed met wit, zwart en rose marmer: dat klinkt prachtig en kostbaar, maar het resultaat van zooveel kosten en moeiten is voor het oog bedroevend. Ook de campa nula van Giotto doet aan goor suikergoed "2it een snoepwinkeltje denken (want het marmer is door den tijd vuil geworden en, gelukkig, wat verbleekt.), maar de slank heid, en de verkwisting er aan besteed, doen ieder bedenksel verdwijnen. Het mooist vond ik de achthoekige doopkapel, met koepelgewelf in zacht stralend goud- in ozaïk. Stap nu in zoo'n fiakert-je met een ma ger knolletje bespannen (het zijn de afge dankte van de Parijsche boulevards, ge loof ik) en sukkel onder triomfantelijk zweepgeknal naar de Piazza della-Signo- ria, een plein met illustere geschiedenis! Al weet u hoegenaamd niets van kunst af, het koetsiertje op de bok zal u met zijn zweep wel wijzen op die onnavolgbare schoorsteenpijp, met moorsche tierelan tijntjes boven op, die het Palazzo Vecchio (het Oude Paleis) bekroond. Het is zeker de slankste toren der wefeld, misschien wel de mooiste ook, maar dat zullen an deren weer betwisten. Het paleis, door zulk een kunstwerk be kroond, is niets méér dan een vierkant blok, opgebouwd van steenen zoo groot als grafzerken, waar enkele boogvensters zich juist nog wisten tusschen door te dringen. De bovenrand is een zeer breed- uitstekende borstwering Zoo eenvoudig is het gebouw, zoo niets geen versiering en toch door een ieder bewonderd. Was liegt darihï Erzahle! De eigenaardige stroeve vorm van dit paleis en van alle oude florentijnsche paleizen toont u onmiddellijk, dat het eigenlijk burchten, vestingen zijn midden in de stad. De middeleeuwsche geschiede nis is vol van dé onderlinge wraak- en vechtpartijen dezer Palazzo-bewoners, waarvan ook Dante getroffen werd die als banneling moest rondzwerven en te Ra venna begraven ligt. Nog ongenaakbaar der dan het Palazzo Yecohio ziet het Pa lazzo Pitt-i er uit, aan den overkant der Arno gelegen, een der beroemdste schilde- rijenverzamelingen ter wereld. t De weg er heen voert over de schilder achtige Ponte Vecchio^ do Oude Brug, aan beide zijden volgebouwd met goudsmids- winkeltjes. Op ouderwetscke valluiken is de briljanten-koopwaar uitgestald, waar voor de Florentijnsche burgerij staat te keuvelen in den schaduw. In het midden komt door drie ronde bogen het uitzicht vrij op de groene rivier, de stad, en de fijne heuvellijn der omgeving. Op een dier heu vels schittert de marmeren pronkgevel van een kerk. de San Miniat-o. Daar moet u heen! Wat zal het daar prachtig zijn. Maar heb meelijden met het huurknol letje; de weg is steil en stijgt onafgebro ken in vele kronkelingen de heuvel op. Neem de tram en binnen een kwartier bent u boven op de wijdsche Piazza Michel Angelo, waar de bronzen David zegevie rend neerblikt in het stratenspinneweb der stad, die praalt in pracht onder de roode domkoepel en de slanke schoorsteen van het Palazzo Vecchio. Hoe zoet-, als van specerijen, is de geur, die rondom uit de donkere loofbosschen zijgt! Vooral na een fikscke donderbui met plasregens zooals ik het trof; de musschen spetterden ge- noegelijk krieuwend, in de regenplaseen, die de kuilen van het plein vulden. Tusschen sappig groen loopt van hier de weg op naar de >San Miniato, een der wei nig© mooie wit marmeren tempels» gelegen op het vestingbolwerk, door Michel Ange lo aangelegd tijdens de belegering der stad door Keizer Karei V in 1552, welke op een overgave uitliep. Michel Angelo (Buonarotti) verwisselde bij deze gelegen heid de beeldhouw voor de krijgskunst; schetsen en plannen voor de bouw van deze vesting heeft men teruggevonden in zijn huis, de Casa Buonarotti, waar zij nog bewaard worden. Veel verdriet heefc. Michel Angelo over de nederlaag zijner stad gehad en dit verdriet overgegoten in de twee wereldberoemde graftomben van Giuliano en Lorenzo de Medici. Ik zou den ééndagsbezoeker van Florence aanra den, zich in den middag daarheen te be geven. De praalgraven staan in de nieuwe Sacristie der St. Lorenzokerk. San Lorenzo was de hofkerk der Medici, een middeleeuwseh bankiersgeslacht, dat eeuwenlang in koninklijke luister Jflorence beheerschte. Zij waren schatrijk en bulk ten, wat je noemt.van liet geld. En toch is de hofkerk nog steeds niet af. De voor gevel ziet er dwaas uit: een kale, grijze, ruwsteenen muur met overlangsehe ribbels als gegolfd plaatijzer, waarin drie zwarte gaten zijn gehakt als ingangen. Inwendig is de kerk zee>r rustig in grijze tinten, vol kostbare kunstwerken als een museum (zooals iedere Italiaansehe kerk.) Het is feitelijk een nare bezigheid over Italië te willen schrijven; zooveel moois moet je onvermeld laten I Bij de kerk sluit de Nieuwe Sacristie, de grafkapel der eerste medici's. aan, betrek kelijk klein, sober in wit en grijs gehou den. En daar staan nu de wereldwonderen! de tomzen van Lorenzo en Giuliano, ge beeldhouwd door Michel Angelo! Naakt zijn de beelden, half steunend op de Sar- c-ophagen, waarboven in nissen de geidea- Botsing. Maandagmiddag had op den Heuvo] Heuvelstraat te Tilburg een aam plaats tusschen een militairen auto luxen auto van den heer van Doorer, Tilburg. De aanrijding was zoo hev' de luxe auto ernstig werd beschadig treeplank stuk, voor-as gebogen, spats- vernield, de ruiten gesprongen pnz. de geleider P. P. ernstig werd ve, aan zijn voorhoofd, zoodat hij in de theek y&n den heer Cloosterhuis moes! den binnengedi-rrn^ pn voorloopig v( den. Dr. Gimbrère was. constateerdp tt? senscli» on achtte overbren^-V '-t St. bet-h Gasthuis noo'1ra)|rri;'.' Volgens verklaring van chauffe den militairen auto was dp oi groote bochhneming.'waardoor h': niet. meer meester was. In den luxen auto waren 2 chniei reten waarvan eene zoodanig schrok de botsing, dat zij bewusteloos moest den weggedragen. De politie stelt een nader onderzo? (N. Tilb. C Brandstichters aan het werk. In den omtrek van Haarlem schijn brandstichters aan het werk. die he munt hebben op militair© gebouwen, nu toe betrof het gebouwtjes van v waarde, maar de bevolking in den on der forten maakt zich ongerust, dat er straks in slagen zal ook munitie plaatsen in vlammen te doen opgaan, dan wel eens minder goed zou kunnet loopen. De serie brandstichtineen bceon me in brand steken van een schiivenloof de schietbanen te O verveen. Daarin eenige scherpe patronen geborgen. Dor absoluut gebrek aan water in de d| brandde het loodsje voor de helft af.l na brandde een mnterialenloods nabi fort Spaarndam af. Eenigen tijd later een tweede materialenloods een proo vlammen, ook bij het fort Spaarnlan nu jl. Zondagnacht is dp tweede helfj het bovenvermelde scliijvenloodsie vuur vernield. Vrij zeker wordt aan b stichting gedacht hoewel een nau* onderzoek der politie de vermeende b st-ichtcs rint h^ef' Kerkcpef Door een -]ongen man. !'nn<- srhattii jaar oud, zijn drie offerblokken in de van den H. Lambertus te Kerkrade gebroken en van hun inhoud beroofd werkvrouw had den vreemdeling opgei en den koster gewaarschuwd. Een vaaj nalement van den kerkdief, die wist te Staking |v H» !-o«*+h?.ver omeheve In een gisterenmiddag gehouden dering der bootwerkers is besloten df king in de Houthaven te Amsterdam heffer. Heden wordt h»t wo-k he: Oe straf op het k"'aad. Tn den; raad van Tub bergen is heha een zeer lijvig adres van de familie Yasse, in zake het rooien van dric bo van eemeentewege, welke bocmen hen hun eigendom waven. Zij eisebte schadevergoeding van f 60 en dreigdi ders een adres te richten tot Gedep. Sr Met algemeene stemmen werd aft besloten en daarna sprak de wetho Mijnheer, de voorzitter, waar deze schen op een manipr. hun eigen tege gemeentebestuur te velde trekki moeten, wij toeh zeker niet hun den h: werpen. Ik bedoel hier dit: de stopt nabii het café "Wermeling en hun daardoor een flink voordeel. Dal ben zij niet noodicr en ik stel den dringend voor. deze t.vi op te heffen. De voorzitte- Woc- er op dat v 't wijzen van stop- n s landplaatsen autobussen behoort tot de uitvoering B. en W. en beloofde deze zaak in l. lege onder het oog te zullen zien. dei dat. verschillende leden er krachti hadden aangedrongen de stopplaats stond op te heffen en niet meer te ten, zegde hij overweging toe Het (h-re land Tn 1897 werd in de gemeente TV (Gr.) een boerderij, groot ruim liseerde beeltenissen der gestorvencs de liet beeld van Lorenzo, il Pensier; altijd denkende, met de sombere w het voorhoofd rustende avond (ii Ci culo) en de morgeuschomering (l'Ai Aan de voeten van Guiliana de Dj Giorno) en de Nacht (la Notte)... Welk een wanhoop breekt ui' cl dier Morgenschemering wauboc den. komenden dag 1 Wefjc een slaap vol angstige ligt over het aange-.'vh van la Nol! nacht! Een tijdgenoot van Michel Angelo het beekl van de nacht zoo fraai, er ei^n rijmpje op maakte: ..De nac! gij in bevallige houding ziet slaja-n. door een Engel in dezen steen it wen; en daar zij slaapt leeft zij; gij het- niet, wek haar slechts en het woord tot u richten." „O, ja!" liet M. A. in hetzelfde de nacht antwoorden, „de slaap is en nog liever liet fitceii zijn. zoola! schande duurt; blind cn gevoelloos zen is nog e-en groot Voorrecht; wek mij niet. Ik bid u, spreek zacht Michel Angelo verkoos de bei! droom boven de outuoocheLrg, ci ven hem had gcbiaclit. Zooals reeds gezegd, zijn de be< beëindigd. En juist dit on-att-:: klompen steen, waaruit de vu'Vea pen nog moeien gebeiteld wmv.e deelen waaraan hij nog bezig wij. gen ii in de waan. dat ieder or-gc" grimmige meester met der. v deü gekleed in het. v.illc wcA-'-h ri, in do hand de deur ki -uk. c.uone! OV-. dt cn™

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4