„Ge IciisÉ Couran'" Tweede Blad ondanks enkele andere zwakke .punten van zijne begroeting, den lof niet onthouden, dat hij op den moeilijken weg, die moest afgelegd worden, ons een flink stut in de goede richting heeft geleid." Het Handelsblad schrijft o.m.r „Summa summarum: "Wij zijri^ ongetwij feld op den goeden weg. Voor wantrouwen in den toestand onzer Staatsfinanciën be hoeft geenerlei reden- meer to bestaan, in dien het roer ook i-n de naaste toekomst in bekwame handen b 1 ij f"t" (Wij spatieeren. Red. L. Grt.) Kamervoorzitter Kooien Een onjuist bericht Een bericht in het „Volk" meldde, dat Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, voorzitter der Tweede Kamer, zeer ernstig overweegt, zich hij het einde dezer parlementaire pe riode niet meer voor een Kamerlidmaat- schap beschikbaar zou stellen. Wij kvymen meededen, dat er hij mr. Kooien van een zoodanig voornemen geen sprake is. De watervoorziening van Zuid-Limburg Een wetsontwerp Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot beschikbaarstelling van een renteloos voorschot, tot maximum van f270.000 uit 's rijks kas ten behoeve, van de N. V. Waterleiding-Maatschappij voor Zuid Limburg, gevestigd te Maastricht. 's-Gravenhage gesloten. Het was er weer vol. Tal van inzenders, het uitvoerend co mité en veel belangstellenden waren bij eengekomen om de sluiting bij te vronen. Jhr. L. de Stuers, ondervoorzitter van het Uitvoerend Comité, heeft deze gelegen heid aangegrepen om een' enkel woord, van dank te spreken. Hij uitte dien dank in het algemeen aan allen, -die tot hot^ welslagen hadden meegewerkt, maar in het bijzonder noemde spr. de postambtenaren, die de bij zondere postzegels en de zegels van Ne derland en onze Koloniën in Pulcbri heb ben verkocht, de recherche en politie, die de kostbare verzameling hebben bewaakt en de welwillende medewerking van den directeur van Pulcbri Studio, welke wel willendheid het uitvoerend comité ook had ondervonden van het personeel. In het Fransch overgaande bracht spr. dank aan de inzenders uit andere landen en de bezoekers, die allen medegewerkt hebben tot het doen slagen van de tentoon stelling. Dat jhr. de Stuers met te spreken over het slagen van de tentoonstelling geen be leefdheidsterm heeft gebruikt, maar vol komen waarheid sprak, blijkt uit het feit, dat men het aantal betalende bezoekers op 26.000 kan schatten en zeker kan aanne men, dat in totaal 40 a 50.000 mensehen de tentoonstelling hebben bezocht. De fi- nancieele resultaten zijn dan ook gunstig te noemen, waartoe zonder twijfel heeft bijgedragen de verkoop van de bijzóndere postzegels. Deze van elke waarde waren 60.000 stuks gedrukt waren eergister- morgen om 1 uur regds uitverkocht. De bezoekers, die daarna gekomen zijn, ont vingen als troost een gratfe'lot. UIT DE RADIO WERELD Wat er vanavond te hooren is 5.05 uur SFR (Radio-Paris) 1780 M. Concert, o.a. muziek van Beet hoven en Mozart. 5.20 5WA (Cardiff) 350 M. Concert 7.20 Berlijn, 500 M. Concert. 7.55 2ZIJ (Manchester) 375 M. Viool-soli. 8.20 2LO (Londen) 365 M. en ander# B.B.C.-stations: Uitvoering van een tweetal tooneelstukken. 8.35 Brussel, 265 M. Nieuws en con cert. 8.50 Berlijn, 500 M. Oude Duitsch# liederen. 9.20 SFR (Radio-Paris) 1780 M. Concert. 10.50 2LO (Londen) 365 M. en andere B.B.C.-stations: Balletmuziek van Covent Garden. 10.50 Berlijn, 500 M. Dansmuziek. Donderdag 18 Sept. 1924 ÜIT DE PE&S DE MILLIOEN EN-NOTA. De Maasbode zegt, dat men na le zing van de „Millioenen-nota" geen ongun- eligen indruk krijgt van 's lands finan ciën. „In sommige opzichten is o.i. te zuinig gerekend en wordt de toestand te donker geschetst. Met name is reeds nu veel meer dan de verwachte 10 millioen verwezen lijkt van de 30 millioen. bezuiniging op den staatsdienst. Daar toch de 18.5 millioen uit het invaliditeitsfonds worden gehaald (juis ter: aan dat fonds onthouden worden) ont staat hier een meevaller. In omstandigheden als deze zal men zich zeker afvragen, of, indien de tariefsherzie ning doorgaat, bij de directe belastingen de vermindering tkars zoo spoedig moge lijk kan intreden. En ook, of de herziening der salarissen, welke in voorbereiding is behalve de 35 millioen 's jaars, die reeds gekort is, nog bovendien 6 5 millioen zal moeten opleveren, zooals het plan der Re geering1 is. Alles bijeengenomen zouden wij willen zeggen, dat deze nota er niet in slaagt ons een ongunstigen indruk omtrent 's Lands 'financiën bij te brengen". Het Vaderland komt tot een juist (tegenovergestelde conclusie: „Wie de Millioenen-nota bestudeert, kan niet anders dan tot de conclusie komen, dat er voor deü optimïstischen toon in de Troonrede nog geen aanleiding was". Het Huisgezin schrijft onder den li tel: Wat de sluitende begroot1 ng ont siert: „Minister Colijn is met een sluitende bPTopting voor 1925 gekomen. Dit is het kort begrip van zijn Mil lioen en no fa. Het is ongetwijfeld een mooi resultaat. Het wordt alleen ontsierd door de te groote, in sommige, waarschijnlijk ve^l ge vallen, ondraaglijke korting op de ambte- liit-e salarissen en loonen. Daarom moet. nog een uiterste poging worden gewaagd om die korting tot be- £fh°idener afmetingen terug te brengen. Dit ware mogelijk, indien de minister er toe te brengen was, het bedrag van de salariskorting te verminderen met de ge raamde opbrengst van de voorgenomen bo^st'ng op wee1deverter:ngen. Het zou een uitermate geschikt equiva- Iten1 vormen. Het. levenspeil der ambtenaren wordt 'door de te hpoge korting dermate gedrukt, dat het daalt beneden een menschwaardig butaan. Dit is tegen het belang der ambtenaren, te^en het behang van den dienst eoi ook <e-<m de rechtvaardigheid. De m: nis ter van Financiën moge im zi-tn neta een betuiging van leedwezen vlech ten over den stap, waartoe hij 'zioh ge- dwoneen zet, ïr'j is daarmee niet ver en tv,-oord. Niet verantwoord zeker, nu er een mid del is, een we e1 d e-v er fermgsbe%s'ti n g, waardoor de sla?, dien hij aan de ambte- no,-an toebrengt, kan werden getemperd. v'e wrten we1, dat de minister aan do cnbrergst der he'asfing op weelde-ver- ter'-no-cn al een bestemnvng. heeft geceven: vi-xrpndw'og van sommige al 'e drukken de bekistingen en ook dit doe'H is svm- pa'h'ek maar nog liever za^en wij dit een rrtges'eld. ten e;nde de ambtenaren in hun n°erganig voor te .diepen val te behoeden". T1" Nieuwe R o't t. C r t. besluit een artikel: jntusschen, boe dit alles zij,, er blijft redentot tevredenheid, en men mag den bnav Coliin, ondanks zijn gegoochel met de 13 millioen van het TnvaLdif°ifcfonds, en FEUiLLSTOM DE NIEUWE DOKTER Naar het Fransch van JULES PRAVIEUX. (Ecnige geautoriseerdevertaling.) 10) Door een land te bewonderen prijst men zijne bewoners. Op de vraag, die men hem overal stelde: „Welnu, mijn heer, de dokter, hoet staat Brenay u aan?' luidde steeds zijn antwoord: „Uitstekend, 't is het fraaiste hoekje van ons departe ment". En uitvoerig beschreef hij er de bevalligheden van, als iemand, die ze had velen te waardeeren. Ongetwijfeld wilde men zich niet verplichten af te zien van dokter Chanteau, die sedert zooveel jaren als huisdokter fungeerde, maar men liet toch doorschemeren, dat, wanneer de ge legenheid zich eens zou voordoen en de oude dokter zijn loophaan vaarwel zeide en zich uit de practijk terugtrok men liet hem zelfs verstaan, dat voor dezen eet uur gekomen was om een rustend leven te gaan leiden men niet zou nalaten zich toe te vertrouwen aan de zorgen van den nieuwen geneesheer. De mees tea, die zoo spraken, meenden het ernstig; zij gevoel den zie i niet dapper en niet vrij genoeg in hun cloen en laten, om dokter Chanteau de bons te geven, doch reedte rijpte in hun binnenste het plan hem te verlaten. De dames van Brenay waren over dok ter Bravières een en al enthousiasme. Op beur ontvangdag hadden zij den mond ïleckta vol van d'en - nieuwen dokter. Zij ftelden belang in zijn eerste optreden en De herhalingsoefeningen Post voor de deelnemende militairen De inspecteur der spoorwegpostkanto ren, tevens inspecteur van de veldpost, verzoekt liet volgende mede te deelen: Van 23 tot en met 26 September e.k. zullen in een gedeelte van Noord-Brabant en Limburg militaire oefeningen worden gehóuden. Teneinde de noodige zekerheid te ver krijgen, dat de poststukken voor de aan deze oefeningen deelnemende troepen naar behooren hunne bestemming zullen berei ken, is het noodzakelijk, dat op de brie ven en andere stukken, behalve de naam en de voorletters van den geadresseerde, tevens worde vermeld het korps en het onderdeel, waartoe hij behoort, terwijl als plaats van bestemming is aan te geven: „Op oefeningen in Noord-Brabant en Lim burg." De voor de manoeuvreerende troepen" bestemde brieven en verdere stukken, wel ke op deze wijze zijn geadresseerd, zul len door tusschenkomst van den Veld- postdienst worden uitgereikt. Behoeftigs Nederlanders in Duitschland. Een grooter bedrag uitgetrokken Op de staatsbegrooting vóór 1925 ia do post voor ondersteuning van behoeftige Nederlanders in Duitschland voor f 950.000 honger uitgetrokken. i Reclame cp poststukken. M i n st e r R u y s de Beerenbrouck dringt aan op verw ij dering. In antwoord op een schrijven aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw inzake de bekende reclame op poststukken, ontving de Algemeen?'Neder- landsche Zuivelboncl d.d. 10 September het volgende schrijven: Naar aanleiding van Uw nevenvermeld schrijven heb ik de eer U te berichten, dat door mij bij mijn Ambtgenoot van Water staat er op aangedrongen as maatregelen te treffen opdat het door U bedoelde recla- mc-opschrift uit het poststempel zal ver dwijnen. I)e Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, (w.g.) J. B. KAN. De Internationale PestzegeltenteonstellinQ. De sluiting. Gistermorgen is de internationale post- zegeltentoonstelling in Pulcbri Studio te voorspelden hem als om strijd veel suoces Enkelen haver schenen het te betreuren dat zij maar al te welvarend waren en de den haar uiterste best -■zonder er iets van te zeggen om een kleine verborgen ziekte te ontdekken; zij benijdden mevrouw Legros, die, behept met haar zeven kwa len, het recht had zeven keer raad te zoe- .ken bij den charmanten dokter. Zoo gebeurde het, dat de ster van dok ter Chanteau begon te verbleeken. De wet der tegenstellingen is wel te duchten. De verschijning in een salon van een mooie vrouw stelt de leelijkheid van an dere vrouwen in het licht. Sedert de komst van dokter Bravières nam het brommerig karakter van doktor Chan teau in de verbeelding der dames, die ver gelijkingen maakten tusschen de twee ver tegenwoordigers der geroemde medische wetenschap, steeds grooter afmetingen aan; izij verwonderden er zich over, zoo lang en zonder eenigen afkeer ter bewa king van hare gezondheid een dokter te hebben gekozen met zulke ruwe manieren, die niet aan zenuwkwalen geloofde, de modeziekte, die. zoo goed staat. Dokter Bravières verkreeg ook patiënten onder werklieden, landbouwers, houthak kers en daglooners. Voor deze menschen bezat hij de aantrekkelijikbeid, die een nieuwe dokter heeft als iemand, die mis schien het geheim-kent, om de organen, versleten door chronische ziekten, te vernieuwen. Al de ongeneeslijken, al dege nen, die de pillen en drankjes van dokter Chanteau niet baden kunnen genezen, 1 en deze wraren talrijk 1 gingen, vol hoop, dcn~ nieuwen dokter verlichting vragen. De Rijw!e'be!asting Een meevaller Daopbrengst van de Rijwielbelasting heeft in Augustus bedringen f 4.592.130. De oorspronkelijke raming was 3 millioen. De kosten. De kosten, ter uitvoering van de Rijwiel- belastingwet worden geraamd op f 144.000 zijnde, f. 34.000 wegens kosten van aanmaak verpakking en verzending der rijwielplaatr- jpg e.n f 110.000 als vergoeding aan de post administratie voor dejj, verkoop van de rijwieknerken. Een hulde-adrec en neschenk aan de Koningin De Koningin heeft, gisterochtend in audiëntie ontvangen den prof. H. H. Kuyper, hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, die eenigo maanden in Zn id-Affika heeft doorgebracht. Prof. Kuyper heeft Hare Majesteit overhandigd een hulde-adres, nog ter ge legenheid ven haar regeoringsjubileum. van de synode de Gerefonneerde Kerk in Zuid-Afrika, dat vergezeld ging van een kostbaar geschenk, bestaande uit een kleed geheel vervaardigd uit huiden van jak halzen. Land- en Tuinbouw Veiling van plantgoed, te L i s s e, op 16 Septeijiber, onder Directie van Holland's Bloemhollenhuis. Kwaliteit van: Scarlet, Prins der Nederlanden en Pitt goed';de rest middelmatig en daarbeneden. Aanvoer plm 600 H.L. Belangstelling vrij groot. Koop lust goed. E.V.T. La Reine f 18, E.V.T. Prins der Nederlanden f 150, E.V.T. Rose Grisde'lin f46, E.V.T. Rose Luisante f118, EXT. Scarlet, Due f 80, D.T. Cour d'Or f 73, D.T. Imperator Rubrorum f 90, D.T. Salvalor Rosa f 57, Dw. Bar. de la Tonnaye f 28, Dw Mr. Fame. Sanders f 50, Dw. Pride of Haarlem f22, Dw. Win. Pitt f245. Alles per H.L. Het Botercontrolestation te Leiden zal in 1925 geen financieelen steun yan het Rijk behoeven. Gemengde Berichten Ontploffing. Dinsdagmiddag is in de coöperatieve Het geluk sprak ook een woordje mee: genezingen, waarvan men dadelijk de be langrijkheid ophelderde, hadden plaats bij enkele zieken, die door dokter Chanteau waren opgegeven. Een longlijder, door iedereen ter dood veroordeeld, genas tegen elke verwachting in en allen waren er vast van overtuigd, dat men aan den jon gen dokter de verdienste van deze wonder bare behandeling moest toekennen. Het was de eerste stap op den weg naar roem. Sommige menschen raadpleegden hem, omdat hij bevriend was met mijnheer pastoor. De kasteelbewoners lieten hem ontbieden. De dames van de Torenstraat, die door al wat modern en nieuw was ge trokken werden, meenden, dat het be schaafd stond den voornamen dokter te raadplegen. Families, waaraan dokter Chanteau al dertig jaar lang zijn recep ten leverde, liepen naar den vijand over. Het werd een ramp. Dokter Chanteau moest vroeg of laat den afval zijner patiënten gewaar wor den. Daar hij niet wist, aan wien hij de schuld moest geven, wierp hij al zijn toorn op abbé Tharofc, dien hij met ver- wenschingen overlaadde. Hij uitte bedrei gingen. „Dat zal hij mij betalen, die pas toor van jou, verklaarde hij aan zijn vrouw. Ten eerste verbied ik jou en Fran- goise ooit den voet over zijn drempel te zetten. Ten tweede ontzeg ik jullie uitdruk kelijk het recht 'hem te woord te staan. Daar hij zich als als mijn vijand opwerpt, geef ik jullie te verstaan, dat jullie hem eveneens als zoodanig moet behandelen. Ik zal dien man wel leeren zich te be moeien met hetgeen hem niet aangaat en reclame te maken voor dien kapelaan, die stoomzulvelfabriek te Wirdum (Fr.) de bui- Ier met een inhoud van 25Ö0 liter gespron gen en door den muur der botermakerij ge slagen. Zoowel in de kaas- als in de boter makerij werd groote verwoesting aange richt, terwijl bet perslokaal instortte. Er zijn gelukkig" geen persoon lijke ongelukken gebeurd. Vermoed wordt, dat d© veiligheid bij een te booge span ning niet heeft gewerkt. De melk der leden dezer fabriek wordt nu door de fabrieken in den omtrek verwerkt. Overleden. De boerenarbeider J. Haan, die de vorige week te Zijldijk (Gr.) onder een beladen mestwagen geraakte, is gisteren in het Gro ninger Ziekenhuis aan de bekomen ver wondingen overleden. Levend verbrand. Te Heesch bij Oss speelden eenige kinde ren met lucifers. Het jongste broertje werd door de zusjes op een hoopje hooi en stroo gelegd, dat voor een klein schuurtje op het erf lag, terwijl achter het. schuurtje al de kinderen met lucifers speelden. Opeens vatte het schuurtje vlam met het gevolg, dat een der kinderen deerlijk aan handen en aangezicht werd verwond en eenige uren later is overleden. Jeugdige inbrekers. De politie te Groningen heeft aangehou den een 12-tal knapen van 7 tot 9 jaar oud wegens herhaalde diefstallen met braak in hpt groetenveilingsgebouw in de N. E'b- bingestraat aldaar. Gearresteerd. De pclitie te Gen-dringen heeft een drie tal personen gearresteerd, die getracht had. den zich te laten insluiten bij den heer D. om een auto te stelen. Een der aangehoudenen heeft reeds een gevangenisstraf van vijf jaar achter den vug' en stond nog voor 7 maanden gesigna leerd. Een goede vangst. Het is de Haagsche politie gelukt de hand te leggen op enkele inbrekers, die ge durende den laatsten tijd de Residentie on veilig maakten. Zoo vonden er reeds gedu rende een paar maanden op verschillende plaatsen in de stad diefstallen met open sluiting plaats. De bedragen en voorwer pen, die ontvreemd werden, waren nooit groot of van veel waarde, zoodat het totale bedrag, dat bij al die dieE»tllen ontvreemd is. ongeveer f 1000 beloopt. Daar komen dan nog bij eenige gouden en zilveren voor werpen. De politie kreeg spoedig verdenking op den 24-jarigen schilder en behanger N. de G. Naar aanleiding van een muntmeterdief- stal werd dit vermoeden bij de politie tot zekerheid en ging zij tot arrestatie over. Na verder onderzoek bleek hij werkelijk de persoon te zijn. die de verschillende dief stallen bedreven bad. Men verdacht hem van 20 a 30 inbraken. De G., die spoedig bekende, beweerde echter er „maar" 14 op zijn geweten te hebben. Ook heeft men nog bij een zekeren H. eenigo voorwennen, van bovenbedoelde dief stallen afkomstig, in beslag genomen. H. is gearresteerd wegens verdenking van he ling. Ook is de politie nog overgegaan tot arrestatie van een derden persoon, een broer van den eersten verdachte, F. de. G., oud 21 jaar, die medeplichtig geweest zou zijn. Alle drie zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Men zocht op het oogenblik nog naar enkele1 gestolen voorwerpen, die de dief in het water zou geworpen hebben. De politie heeft verder nog gearresteerd den 40-jarigen L. J. v. V., die zich schuldig gemaakt zou hebben aan ongeveer 50 munt. meterdiefstallen. De politie kon tot arrestatie overgaan, tne.n zij in het bezit was van een volledig signalement van den inbreker. Deze was gezien door een jongmensch op het Bezui- denhout. die laat van zijn werk komende een onbekende man on een trapje voor een perceel zag staan. Op zijn vraag, wat hij daar deed, antwoordde de man, dat hij op zijn bellen geen gehoor kreeg en nu zoo wilde probeere-n het huis binnen te komen. Den volgenden morgen bleek, dat in het bedoelde perceel de muntmeter geleegd was. Sinds zijn arrestatie zijn de vroeger zoo vaak voorkomende muntmeter-diefstallen opgehouden. zich hier heeft gevestigd om mij mijne patiënten te ontfutselen. Deze driftige uitlatingen werden door de dienstboden overgebracht en kwamen den pasfoor Tharot ter oore, die er ge heel en al door uit het véld geslagen was. Al mocht hij er zich niet op beroemen, de vriendschap te bezitten van dokter Chan teau, toch stelde hij prijs op diens onzij digheid. Met onrust in het hart overzag hij de gevolgen van den staat van oorlog die geopend werd. Kapelaan, zei hij, ik gevoel mij diep ongelukkig. Ik had het volste recht mijn steun te verleenen aan den jongen Bïa- vières; doch thans doen zich verwikke lingen voor, die op de uitoefening van mijn ambt den meest ongunstigen invloed doen gelden. Dokter Chanteau is woedend en dreigt weerwraak te nemen en onder een vorm, die mij rechtstreeks treft. Reeds groet de dokter mij niet meer en komt hij mij legen, dan drukt hji zichtbaar zijn hoed tot over de ooren. En ge moest zijn oogen eens zien, wanneer hij me aan kijkt? Precies de oogen van een vrijmet selaar, die in acht dagen geen pastoors- vleesch heeft gegeten. Die man zal tot het uiterste gaan. De arme dames Chan teau zullen wel moeilijkheden vinden in het nakomen barer godsdienstplichten en wie weet, is de dokter in staat haar te verbieden om zelfs des Zondags de dien sten van de parochie baj te wonen. Ge begrijpt wat een offer dat zou zijn voor uitstekende christinnen als de dames Chanteau. En dan te moeten denken, dat ik de oorzaak ben van al deze onaange naamheden, Het doet mij leed meer dan ik kan zeggen. Bovendien, en dit is nog Het personeel van de afdeeling El heeft in betrekkelijk korten tijd meer dan 30 be kende inbrekers gearresteerd. De inspec teurs van die afdeeling hebben dan ook van den burgemeester een eervolle A'ermel- ding gekregen, terwijl aan verschillende rechercheurs geldelijke belooningen, zijn toegekend. Een burqemeestersrecord geslagen. Men schrijft, uit Barneveld aan d» „Msb.": Als een merkwaardigheid kan worden gemeld, dat onze tegenwoordig0 burgemee» ter. de heer W. baron van NageïL den ambtstijd van zijn onmiddellijken voor ganger, wijlen den heer mr. G. A. Nairao, die niet minder dan 41 jaar en 5 maanden min 7 dagen, aan het hoofd dezer gemeen te heeft gestaan, nog heeft overschreden. Op 15 dezer had hij juist zoolang het bur gemeestersambt alhier bekleed, als wijlen de heer Nairac, zoodat de heer v. Nagel! thans dus het recórd van zijn voorganger heeft geslagen. Een meevaller. Te Oude-Pekela (Gr.) is de vorige week een 78-jarige bedeelde van het Burg Arm bestuur aldaar overleden. Er werd boeldag gehouden en de koopster van een partijtje stroo wa-s zoo gelukkig daarin pl.m. f 406 aan geld verborgen te vinden. Failliet. De commanditaire vennootschap Brook- huys-Sneeuwbal-systeem is gisteren fail liet verklaard. Buiten). Berichten TYPHOON IN JAPAN. Talrijke slachtoffer». Volgens berichten uit Tokio heeft een typhoon in verschillende deelen van Japan groote verwoestingen aangericht. Door dr cveisuuuiulugou «ncfo»»»- mn menschen om. In Saitana worden ruim 300 personen vermist. Talrijke huizen zijn hier verwoest» AARDBEVING IN ARMENIë. Vele menschen omgekomen. Blijkens dd. 13 dezer uit Erzeroem onó vangen telegrammen heeft in Armenië een hevige aardbeving gewoed, welke zware schade toebracht aan verscheiden dorpen. Er zijn vele menschen omgekomen. DE MIJNRAMP IN AMERIKA. 81 slachtoffers. Latere berichten omtrent het te Subiet (Wyoming) plaats gehad hebbende mijnon geluk melden, dat. er 81 slachtoffers zijn. Een Reuter-bericht meldt er er 12 mijn werkers levend naar boven gehaald zijn. Drievoudige moord. In Rhodesia heeft een brutale drievoudi ge moord plaats gehad. Op een hoeve, op de grens van de districten Enkeldoorn e» Beatrice, in een eenzame streek van Mas- honaland gelegen heeft een inlander drie Europeesche kinderen door bijlslagen ge dood. De moeder moest machteloos toezien hoe de misdaad voor haar oogen voltrok ken werd. .erger, was dakter Chanteau gewoon ons te verwittigen, wanneer een zieke in ge vaar verkeerde. In de toekomst zullen wij op hem niet meer moeten rekenen. En nu te moeten denken, dat misschien zieker! zullen sterven zonder voorzien te zijn van de genademiddelen der Kerk, zonder mot God verzoend te zijn en dat, omdat ik, de pastoor van Brehay-sur-Andarge, op ge spannen voot sta met dokter Chateau, om dat ik zijn concurrent onder mijn bescher ming heb genomen. Deze gedachte be angstigt mij, En toch kan ik dokter Bra vières, dien ik tot nog toe heb onder steund, nu niet verlaten; ik heb aange spoord zich in ons midden te vestigen en ik beken het, ik gevoel jegens hem de meest hartelijke genegenheid; hij verdient dat ik belang in hom stel. Hem aan zijn lot overlaten zou noch rechtvaardig zijn noch openhartig, noch eerlijk zelfs Hoe daar uit te geraken? besloot de eerwaarde Ivor Tharot, terwijl hij het hoofd in de handen liet rusten. Door terug te komen op uw idéo, zoi de kapelaan. Als de twee jongelui trou wen is alles in orde. Ge hebt mooi praten. Alsof dat van mij alleen afhing. Gij hebt me reeds aan geraden oen ingeving te zoeken in do lec tuur van de romans, wier schrijvers naar ge zegt, er verstand van hebben om ecne dergelijke zaak tot eene goede oplossing te brengen. Nu, ge weet, dat ilc mijn tijd verbeuzeld heb met een half dozijn vak die hoeken te lezen. Daar zullen wij d*; oplossing van het probleem, dc gocdo ma/- nier om cene affaire van dit soort aan ts pakken, niet behoeven te zoeken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3