R.K. UNIVERSITEIT. Reeds 12 Jaar geleden, bestond het plan, f an het. eindpunt van de Jnngfraubaan een vin alle modcrne comforts voorzien toe risten- en sporthotel te-doen verrijzen. De oorlog maakte de uitvoering van de plannen onmogelijk tot 1919. Nu is het bouwwerk, dat zich op 3460 M. 1 oogte verheft, dan eindelijk voltooid. De r.'imte van het vier verdiepingen hooge ge- b uw is grootendeels verkregen door uit- hi uwen van de, rotswanden, die Zuid- en Westwaarts liggen. liet hotel bevat. 18 kamers geschikt voor igies, met 32 bedden. Bovendien bevat het gebouw nog verschillende groots zalen, ge zelschapslokalen en veranda's. De verwarming is geheel eleotrisch. Het botel is ook nog voorzien van een interna tionaal metereologisch observatorium, met groots telescopen. Bij de laatste Marswaar- nemingen heeft dit observatorium een groote rol gespeeld. Het openingsfeest werd bijgewoond door zeer vele belangstellenden. Verschillende autoriteiten uit het buitenland gaven door haar tegenwoordigheid blijk van belang stelling. Bisschop von Sittrn zegende op plechtige wijze het nieuwe gebouw in. Ook 's winters zal het hotel geopend zijn. STATEK»GEMERIMIL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Aanbieding der Staatsbegrooting voor 1925. De Voorz. geeft het woord aan den Minister van Financiën. De Minister van Financiën, de heer C' o 1 ij n, verklaart -namens H. M. de Ko ningin aan de Kamer aan te bieden dé wetsontwerpen betreffende de Staatsbe grooting voor 1925. die, als naar gewoonte, vergezeld zijn van een nota betreffende den toestand van 's lands financiën. De Voorz. dankt den minister namens de Kamer voor de gedane mededeeling en e+elt voor da begrootingsontwerpen te verzenden naar de te benoemen begroo- tmgsccmmissies. Aldus, wordt besloten. Nominatie voorzitterschap. 'Aan de orde is het opmaken van de no minatie voor het voorzitterschap. Tot stem. opnemers worden benoemd de leden Van Basse van IJsselt, Zijlstra, Van Rappard en Van Braambeek. Bij de tweede stemming worden uitge bracht 76 stemmen, waarvan 1 ongeldig, 70 op den heer Kooien. 1 op den heer Nolens, 1 op den heer v. Vuuren, 1 op den heer Rut gers en 1 blanco, zoodat de heer Kooien als eerst voorgedragene op de nominatie wordt geolaatst. Bij de tweede stemming werden uitge bracht. 76 stemmen, waarvan 48 op den heer De- Monté VerLoren, 15 op den heer Schaper, 8 op den heer Dresselhuys, 1 op den heer Rutgers, 1 op den heer Schokking, 1 op den heer Van Gijn, 1 blanco en 1 van onwaarde, zoodat de heer De Monté Ver Loren als tweede voorgedragene op de no- ma tie wordt geplaatst. Bij de derde stemming worden uitge bracht 75 stemmen, waarvan 32 op den heer Sshaper, 16 op de,n heer Dresselhuys, 24 op ien heer Van Gijn. 1 op den heer SchokFf&f 1 op den heer Butgers en 1 op mej. Westerman. Daar geen der leden de volstrekte meerderheid heeft bereikt moet een nieuwe vrije stemming plaats vinden. Bij deze hernieuwe stemming- worden uitgebracht 75 stemmen, waarvan 35 op den bee,v Van Gijn. 33 op den heer Schaper, 6 op den heer Dresselhuys en 1 op mej. Wes- verman. Aangezien wederom geen volstrek te meerderheid is behaald moet herstem ming plaats hebben tu-sschen de 4 leden, die de meeste stemmen hebben verkregen. Bij deze stemming worden uitgebracht 73 «temmen, waarvan 33 op den heer Van Gijn 33 op den heer Schaper, 3 op Mej. Wester man. 3 op den heer Dresselhuys en 1. op den heer Kooien, zoodat een herstemming meet plaats hebben tusschen de heeren Van Gijn er Schaper. De uitkomst dezer herstemming is, dat de heer Van Gijn 37 stemmen en de heer Schaper 32 stemmen verkrijgt, zoodat de hr-er Van Gijn als derde voorgedragene op de nominatie wordt geplaatst. De Voorz. dankt de stemopnemers na mens de Kamer voor den door hen verrich. ten arbeid. Hij noodigt hen uit zitting te nemen in een commissie, die de.nominatie aan de Koningin zal aanbieden, in welke commissie bovendien nog benoemd worden de leden Scheurer, Van Schaik, Ter Hall c-n mevrouw Bakker "Nort. Spr. deelt ver der mede, dat Donderdagmiddag 1 uur in openbare vergadering zal worden overge gaan tot trekking der afdeelingen en tot benoeming van de leden der huishoudelij ke commissie. Hierop wordt de vergadering gesloten. EERSTE K AMER. Vergadering van gisteren. Opening. De Voorzitter spreekt een woord ter opening en brengt dank aan H.M. de Koningin voor zijn herbenoeming. Met vreugde constateert hij, dat de Kamer in het vorige jaar veel en, belangrijk werk Heeft verricht. De omvang van dit werk neemt steeds toe en spr. hoopt daarom, dat de Kamer zich zal beperken in schrif telijke en mondelinge behandeling der on derwerpen. Met een beroep op de mede werking der Kamer aanvaardt spr. het voorzitterschap. (Applaus). Adres van Antwoord. De Voorzitter stelt voor de Troon rede met een adres van antwoord te be- to tw oorden. i Be heer Wibaut (S.D.) vrfaagt stiem- tojig over dit voorstel. 1 Ëet wordt aangenomen ©et 84 tegen 41 «temmen. Tegen de söc.-deïüocratén en de heer jWesterdijk. Afdeelingen. J)e afdeelingen worden getrokken, waar na de Kamer in a fdeelings vergadering gaat Ier benoeming van voorzitters en on dervoorzitters. Benoemd worden tot voorzitters de leden Janssen, do Waal Malefijt, de Vries, Iden- burg en Verheijen en tot onder-voorzitters de leden Diepenhorst, de Gijselaar, Rink, de Vos van Steenwijk en van Lanschot. Redactie van het Adres van Antwoord. Tot leden voor de redactie van het Adres van Antwoord zijn benoemd de leden Haa- zevoet, Slotemaker, Blomjous, de Vos van Steenwijk en Wittert van Hoogland. De Vergadering wordt verdaagd tot he denmiddag 2 uur. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer do Redacteur. Mag ik naar aanleiding van het verslag van de R. K. Kiesvereeniging Katwijk in Uw nummer van 13 September j.l. opmer ken, dat ik reeds twee dagen na de Alge meen e Vergadering, n.l. op W o en s d a g 19 Ma art.1.1., dus reeds bijna een half jaar geleden, bedoeld schrijven in een brief aan den secretaris beantwoord heb. Bovendien zij hier medegedeeld, dat de eerste brief aan den beer voorzitter en niet aan mij gezonden is en dat ik thans, maar nu per aan "-et. eek en de zending, aan de betrokken kiesvereeniging nog een af schrift met bijschrift heb doen geworden. Met dank voor de verleende ruimte, De Secretaris van den R.K. Sta ten-Kieskring „Leiden", G. BULTEN Leiden, 15 September 1924. yitggairaiin De Goddelijke Liturgieën. In bet Nederlandsch vertaald naar den officieelen Griekschen tekst door dr. J. F. Th. Perridon, Lemberg. Uitgave Byzantijnsch Bureau, Van Limburg Stirumstraat 1, Noord- wijk. Uit de ééne, hechte, altijd-groene boom der H. Kerk zijn twee takken gesproten, de eene dikker dan de andere, maar beide gevoed door hetzelfde levenssap, dat iedere, tak de haar eigen bloesems en vruchten doet voortbrengen. De Latijnsche Kerk, d. w.z. die af deeling der H: Kerk, die het La tijn tot officieel taal en de latijnsche ge bruiken tot haar liturgie verbeven heeft, is de dikke tak. De dunne tak is de Grieksche Kerk, van het Oosten, die in den uiterdij ken eeredienst, der Griekschen trant volgt. Er zijn 62 millioen Katholieken, die vol gens de Grieksche ritus God eeren. Negen eeuwen geleden echter, was het aantal de.r Roomsch-Katholieken, die den Griekschen ritus volgden veel grooter, on geveer gelijk aan de Latijnschè ritus, tot dat twee patriarchen van Gonstantinopel, Photius in 876 en Cerularius in 1054, in hun hoogmoed den paus niet als hun op perhoofd erkennen willend, den Griekschen tak-afscheurden van den éénen stam nauwelijks verhonden door wat vezels bleef de Grieksche tak toch voortleven, maar kommervol, zonder kracht bloesem of vrucht te dragen. Wel werden, bijna in ieder eeuw, pogingen tot hereeniging aan gewend, die tot gevolg hadden, dat nu 61 millioen der dwalenden' zich met de H. Kerk hereenigd hebben (de Geünieerd Grieksch-Katholieken), maar liog steeds leeft de groote massa, 147 millioen, (Or- t h o d'o x Grieksch-Katholieken) afgeschei den. Heden ten dage, nu een nooit-gekende missie-actie de Katholieke geioovigen ver vuld, nu een groote opleving en ont-star- ring der liturgie valt waar te nemen,, uitte Paus PiusXI den wensch, „dat de Chris tenen van 't Westen de gewoon ten en gebruiken der O 0s t er- sche Kerk beter zouden leer en k e n n e n". Op het Eucharistisch Congres te Amster dam is aan dien wensch voldaan; daar is ook volgens Griekschen ritus de H. Mis op gedragen in al haar gulden luister. Mgr. dr. Andreas Szepticky en andere geeste lijken, die in onze kerken, volgens Griek schen ritus de H. Geheimen vierden, heb ben vele Nederlandsche Katholieken reeds meer bekend en. gewoon gemaakt aan de liturgie van het Oosten. "Want menig een onzer zal struikelen over dit of dat eigenaardig gebruik, eigenaardig in zóó verre, dat wij het nog niet kenden, maar meestal even schoon of schooner, altijd even heilig en diepzinnig, als de gebruiken der West-Europeesche liturgie (welke, we- derkeerig, menig Grieksch-Katholiek aaj^- stoot zouden geven!) Wie den wensch des pausen opvolgt, en door een beter hegrijpen der Oo&tersche toestanden de kloof van misverstand helpt plempen, die ons van de meesten hunner scheidt werkt mede, in al zijn gering heid, aan het Wereld-apostolaat. Dan zal de tijd niet verre blijven, dat Christus' be lofte in vervulling gaat: En het zal één schaapstal worden en één herder. Een makkelijke gelegenheid 'tot kennis making is het Euchologion, het Misboek, dat in Nederlandsche vertaling van dén weleerw. heer J. F. Th. Perridon versche nen is, getiteld: De Goddelijke Li turgieën van onzen H. Vader Joannes Chrysostomus en van onzen H. Vader Basilius den Gr00ten, voor een zeer geringen prijs. Men vindt in dit hoekje, behalve de Mis- gebeden, nog inlichtingen over den toe stand der Grieksch-Katholieke Kerk en van andere ritussen, een heele rij verkla rende aanteekeningen, die den lezer zullen behoeden voor verkeerde opvattingen. En de oude en eerbiedwaardige Litur gie der Byzan'tijnsche Kerk zal ons, zonder iiwijfel, zooals de vertaler in zijn voor rede opmerkt een hetere wijze van bid den verschaffen dan die van vele moderne kerkboeken. RECTORAATSOVERDRACHT Gistermiddag heeft de rector magnificus der Roomisch Katholieke Universiteit te Nijmegen, prof dr. J. C. F. H. Schrijnen, het rectoraat overgedragen met een rede waaraan is- ontleend: Het getal van 189 studenten heeft de meest optimistische verwachtingen verre overtroffen: De verdeeling over de ver schillende fakulteiten.was als volgt: god geleerdheid 11; led leren en wijsbegeerte 112; rechtsgeleerdheid 66. In de gediffe- rencieerde literarische faculteit waren in geschreven voor de groep klassieke taai en letterkunde 28; voor Nederlandsche taal- en letterkunde 25; voor Romanistiek 26; voor Germanistiek 16; voor geschiede nis, kunstgeschiedenis en archaeologie 17. Hierbij is,allereerst op te merken de bloei ende tosstand van het onderwijs in de levende talen. Een ander verschijnsel is het ruime percentage ingeschreven vrouwelijke stu denten (20 pet.). Het vermelden van zulk een percentage gaat. in de rekt.ora.le oraties doorgaans met eenigszins schampere of zuurzoete opmerkingen gepaard; eenmaal hoorde ik de voorzichtige uitlating: „com mentaar en voorspelling blijve hier veilig heidshalve achterwege". Laat ik mij in deze materie bepalen tot een gehikwensch en tot een wensch: een gelukwensch aan de katholieke jonge dames (hier zijn ook de religieuzen onder begrepen), dat zij getoond hebben, in ruime mate van de gelegenheid- tot ontwikkeling, haar door de R. K. Universiteit geboden, te willen gebruik maken; en een wensch: dat zij spoorvast in de door haar gekozen fa-kul- teits- of groepstudio mogen doorstevenen. Gaat deze bescheiden en welgemeende wenscli in vervulling, dan kan het pension voor dames-studenten, dat eerstdaags door Religieuzen zal worden ingericht, niets dan zegen stichten. - Eigen cultuur is de resultante, recht streeks of onrechtstreeks-, van het schep pen van afzonderlijke formaties, van het houden van vaste en niet-vaste bijeenkom sten, van het vieren van merkwaardige herinneringsdagen, het houden van weten schappelijke voordrachten en disputaties in eigen kring en dit alles zag nog het eerste jaar tot stand komen, zij het ook in eersten jjanleg In de kult uur vorming spiegelen zich de lotgevallen der wordende Universiteit. In eerste plaats moge ik hier noemen cle Universiteit-svereeniging, opgericht den 4-den Maart ingevolge eener vergadering, samengeroepen en voorgezeten door Mr. Dr. H. Lübber-s, met het doel de weten schappelijke waarde en het aanzien der Universiteit te verhoogen en door morge ien en materieelen steun een nauwer con tact te scheppen tusschen de Universiteit en haar vrienden. Meer een gezelligheidsdoel word nage streefd door den Krans, beperkt tot de hoogleeraren en oud-hoogleeraren ik mag zeggen in spe lektoren en den Moderator,- en von bijzonder belang voor het zoo noodige kontakt tusschen profes soren onderling, dat immers -aan gesta dige vruchtbare gedachtenwisseling en milieu-vorming ten' grondskrg moet lig gen. Ook de kwestie van de dies-viering werd in den senaat ter tafel gebracht, en men kwam tot de slotsom, dat de 17e October, vallende vlak in het begin van het stadie jaar, niet hijster geschikt mocht, heeten: reden om den Openingsdag te vervangen door den Stichtingsdag, den waren dies natalis, vallende op 31 Mei, toen n.l. in het jaar 1920 door het Doorluchtig Episco paat, onder nadere bekrachtiging door de St. Radboudstichling. werd besloten tot het vestigen van een R. K. Universiteit te Nijmegen, voorloopig met de drje fakul- teiten der godgeleerdheid, letteren en wijs begeerte en rechtsgeleerdheid. Dit jaar werd de dies-viering vervangen door de plechtige viering van het Sint Thomas- feest, dat plaats had den 28sten Februari en werd voorbereid door een senaatscom missie, bestaande uit de hoogleeraren Bel- lefroid, De Langen-Wendels en-Slypen. Een anderen gloriedag nu van zui- ver-academischen aard vierde onze Universiteit den 2den Mei bij het ver-lee- nen van het eerste doctoraat, en wel in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, het werd verleend „cum laude" aan den doctorandus Rein van der Velde op proef schrift, getiteld Thessalische Dialektgeo- graphie. Onze studenten dan hebben over het al gemeen inderdaad begrepen, dat zij de verwachtingen, die van ben gekoesterd werden, niet mochten te schande maken; dat zij een eereschuld jegens het Neder landsche volk hadden af te doen; dat dit eerste jaar groote inspanning vergde van hun professoren, en dat hieraan inspan ning en trouw collegebezoek diende te be antwoorden van de zijde der studenten. Een vrij groot aantal welgeslaagde exa mens en tentamens heeft dit eerste acade mische jaar besloten. De bij-geworven aula minor in het hoofdgebouw getuigt, welke verwachtingen men voor het groeiende jaar van de dok- torale colleges in de rechtswetenschap koes tert, die met de colleges in de criminologie, opgedragen aan den hoogleeraar in het strafrecht, zullen worden uitgebreid. En al zal nu in strijd met onze aanvankelijke verwachting geen koepelwelving den tempel onzer eigen cultuur overspannen, om aldus de beeldspraak van een redac teur der Nieuwe Eeuw, in realiteit van lijn en materiaal om te zetten geen nood: voor den koepel zullen de studenten zelf zorg dragen, en op dien koepel zullen zij den standaard van het kruis planten, duurzamer dan het duurzaamst metaal. I11 de schaduw van dat kruis zullen dan voi- heerlijk prijken de beeltenissen, waarmee liefde en vroomheidszin het hoofdgebouw hebben willen opsmukken: van het H. Hart, van Thomas van Aquine, van Petrus Canisius, van Dr. Schaepman, van Con- tardo Ferrini, terwijl het beeld van de Sedes Sapientiae den stillen arbeid zal bezHen in de lokalen van bibliotheek en instituten. Ziedaar G. T. hoe door eendrachtige sa menwerking van professoren en studenten eigen cultuur door onze Alma Mater werd gekweekt. Maar ook heeft, zij alreeds in voldoende mate voeling gehouden met an dere formaties en personen huilen haar, om tot voldoende wisselwerking te kunnen aanleiden. Met vorming van eigen cultuur en het onderhouden van vriendschappelijke be trekkingen tot andere cultuur organen heb ben wij echter gemeend ons niet tevreden te mogen sellen. Intensieve culfuur-uilwis- seling vraagt' méér, vraagt expansie, en ook die stap is door de Universitas Caro lina alreeds gezet. In de eerste plaats ver meldde ik de hervorming van liet weekblad De Nieuwe Eeuw. Hetzelfde geldt voor de samenstelling der -redactie van den tot Studia Catholica vervormden Katholiek met de namen van v. d. Grinten, Mulder en Schrijnen. Uw rector was het voorbehouden met zijn Milaneeschen collega Gemelli het. ini tiatief te nemen tol het stichten niet zoo zeer van een bepaalde vereeniging, dan wel van een Entente tusschen de rectoren der katholieke universiteiten ot hun ver tegenwoordigers: tot het bespreken van gemeenschappelijke belangen en vooral tot het vórmen van persoonlijk.kontact en het vestigen of versterken van eenheids- en saamhoorigheïdsgevoel. De b:jzondere belangstelling van zijne heiligheid paus Pius XI heeft ons pogen in niet geringe mate bevorderd. Niet minder dan 14' uni versiteiten, over de geheele wereld ver spreid, zijn toegetreden. Na zijn dank aan allen gebracht te heb ben. die hem zijn taak hielpen verlichten en de. gestorvenen te hebben herdacht, be sloot spr.: Nu wij de balans van dit eer ste jaar hebben opgemaakt-, meen ik dat niemand de oogen zal kunnen sluiten voor de erkenning van het heuglijke feit, waar voor wij Gcd dank mogen 'zeggen, dat de religieuze kuituurgedachte door hoogleer- aren en studenten werd doorgevoerd in stijgende lijn. Zij gaven het beeld te aan schouwen van een groot katholiek gezin, dat. er in de toekomst stellig naar zal stre ven, die eenheid en verbroedering tot rui mer kringen uit te breiden, en de draden van verzoening en begrijpen tusschen van elkaar vervreemde volken weer aan te knoopen. Mag. Gerardus De Langen-Wen- dels, op dit internationale streven zal uw geest, aan internationalisme niet vreemd, zonder twijfel dit komende jaar gevestigd zijn. Ik voerde het ranke vaartuig uit de nauwe haven, aan u het 'ruime sop te kie zen. Aan u draag ik thans het commando der mij immer dierbaarder geworden Ca rolina over, wier kiel de toekomst borgt voor kerk en vaderland en vrede. "VVees haar een kloeke leidsman op de vochte paden, en vaar vroom en veilig met God! SPORT WIELRENNEN Belrouwbaarheidsrit der Haagsche Politie Sportver. Op 23 September a.s. zal door de Haag sche Politie Sportvereen-iging een betrouw- baarheidsrit per rijwiel worden georgani seerd, over een afstand van 80 K. M., gel dende als een der proeven voor het ver krijgen van het N. O. C.-diploma. Vertrek 8 uur voormiddag vanaf de via duct Leidsche straatweg. Keerpunt te Bo degraven. Door de rennersclub Hollandia zal hulp worden verleend bij het uitzetten van con trole en veiligheidsposten, onder leiding van den heer Laman. Voor den eerstaankomenden veteraan, voor het netste sportcostuum en voor den oudsten deelnemer, die het traject binnen den va s tg es telden tijd aflegt, zijn prijzen beschikbaar gesteld. VRAGEÜBUS Vraag. Welke is de kortste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar Mcers- sen? Hoeveel K.M.? Waar bevinden zich de ponten over de Lek, de Waal en de Maas? Antwoord. Alphen, Woerden, De Meern, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Cu- lemhorg, Geldermalsem, Meteren, Waar- denhurg, Tuil, Zalt-Bommel, Hedel. Orthen 's-Hertogenbosch, langs de Zuid-Wiillems- waart na-ar Helmond, Stipdonk, Beemd, Aansluis, Nederweert, Eind, Keiven, Oler, Panheel, Wessem, Maas-bracht, Schilberg, Sus teren, Sittard, Ophoven, Krawinkel, Beek, Geverilc, Ulestraten, Meerssen. Af stand 220 K M. OverzetverenSchalkwijkCulemborg, doorloopende dagdienst, 's nachts op ver zoek. Tarief kosteloos. TuilZalt-Bommel, ieem; tarief 4 cent per persoon. Bij Hedel is een vaste brug. Vraag: Waar en wanneer geschiedt de inschrijving als student aan de Leidsche Hoogeschool? Wordt een en ander ook te voren gepu bliceerd? Moet men daarbij persoonlijk verschij nen, of kan men een ander sturen', of zich schriftelijk aanmelden? Antwoord. Met ingang van heden kan men zich dagelijks laten inschrijven in het Academiegebouw op het bureau der pedellen. Het collegeld bedraagt f 300, die u voor af moet storten bij den ontvanger der re gistratie (Rapenburg 19). Met de daar voor ontvangen kwitantie gaat u naar het bureau der pedellen, waar u wordt inge schreven. Het inschrijvingsgeld bedraagt f 10.—. U behoeft niet persoonlijk te gaan, doch kunt een ander voor u de inschrijving* doen verrichten. Schriftelijk zal moeilijk gaan. Te huur aangeboden: een Woonhuis met erf, tuin en schuren te Noordwijk-Binnen- Gelegen aan vaarwater. Brieveri onder No. 4420b bur. v. d. blad TE KOOP GEVRAAGD nieuwe Bruine en Witte Boonen en dubbele Erwtenboonen door F v. HENSilERGEN, Noord. *'jk-4117b TE KOOP zware Russische Hitten, ook een Belgische Ruin. Steeds voorradig Russische Ponneya; Te koop of in ruil. Adr.: TH. TH. DE LANGE, Katwijk aan den Rijn. 4434 TE KOOP een in besten staat zijnde brik, draagvermogen j 500 a 1700 K.G., met vetaasen en railbeslag Voor alle doeleinden geschikt, voor slechts f90.-. Adres TH. -TH. DE LANGE, Tol, Katwijk aau den Rijn. 4433 Jonge Kennen te koop tevens Transen's anti, tegen verschillende kippenziekten, franco thuis 11.9' per kruik, van ouris bekend. P. G. v. HAASTER, Twistduin B 26, Noord wij kerhout. 4428 LEIDSCH DIERENASYL. Dagelijks te bezichtigen, bij voorkeur tusschen twee' en vijf uur 's middags. Aardige honden en katten tegen billij ke vergoeding verkrijgbaar. Dierenvrienden, steunt ons werk met gift of lidmaat schap. 20708b GELEGENHEID tot het besteden van Vee en Paarden bij C. Verweij, Rijp- we tering. 20783 ËOTKKO'JDZK. Volledige 01 e ding practijk examens, uitsluitend privaat- lessei Conditiën f5.per maand per wek. lesuur. J. A. JANSEN. Mauritsstraat 47, (Marcsingel) Leiden. Bureau voor het bijhouden, inrichten en controlee.en van boekhou dingen. 20308b OPENBAAR SLACHTHUIS. Zaterdag van 8 tot 10 uur verkoop van een buitengewone groote partij versch Rund- vleesch, Rundvet. voorwaarde lijk goedgekeurd, 40, 50 en 60 ct. per pond. 4415b M. Fr nke. GR30TE VOORRAAD nieuwe en gebruikte Calori- fëres, 'alamanders, Nummer kachels, Kolenbakken, Gepo lijste Pijpen, Ellebogen,Fornui zen, enz. en het inmetselen van Vuursteen. J. MULDER, Smid, Langegracht 49 - 51. 4439b Twintigjarige Ervaring in veelzijdige rechtspraetijk waarborgt U onze voor behoor lijke behartiging Uwer rechts belangen vereisc-hte kennis van Wet en Recht. Rechtskundige Bureaux JOH AN BAKKER Sr. en S. SPI EREN BURG, Manden- makerssteeg f, Leidei:. 4441b l^antlaiines, VioFen. Door opheffing van Muziek- clubje ter overname nog aange boden voor spotprijzen enkele Violen, Guitaren, Mandolines' en Mandola. Alle praohtiustru- menten. De Mandolines woruen aangeboden enkele vanaf f6.25.. Te zien Haarlemmerstraat 3.5. 444' b BEKAKGEN. Laat nu nog Uw Kamers be hangen a f0.26 per rol. Solide afwerking met en zonder bij levering van papier. Aanbe velend, A. KOST, Behangerij- Stofteerderij, Willemstraat 19. 4412b PIANO-ONDERWIJS. D. VAN WOUW, Musicus, Aalmarkt 2a, Leiden. Pianist voor bijzondere gelegenheden 4437 b HET VOSELHJI3 h?eft prima jonge Kanarie mannen vanaf f5..Eenmaand garantie. Braziliaansche kana ries f3.50. Groene grasparkieten Tijgervinken, Witte koelreroe's, enz. L. MOENE, De Genestet- 6traat 31, Haagweg. 4430b KOOI! HOOI! KOOI! Prima kwaliteit, circa 15000 pond, ook gedeeltelijk te koop bij B. KRAAN,GrootHemmeer, Warmond. '4432 PAKHUI3 werkplaats, garage ol stalling te huur aangeboden te Oegst- ge.est. Brieven onder No. 20654 bureau van-dit blad. OPENBAAR SLACHTHUIS. Groote afslag 30 cent per pond. Zaterdag voormiddag lO1/? uur veriioop van een buitengewone groote partij gestereliseerd Rundvleesch, Rundvet, Reuzel en Bouillon, VarkensvUesch. 4410 b M. Franke. NIOENE's VOGELZADEN!! Vraagt Uwen winkelier Moene's pakjes Zangzaad voor Kanaries, daar deze pakjes zijn samen gesteld uit "zaden, welke door langdurige ondervinding het beste zijn gebleken. 4429b VOOR DE FEESTEN. Bestel tijdig Huurstoelen bij DREEF, Groenesteeg, 4445b

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4