MMHUn. Weerbei4«fc* volgens waarnemingen verricht in den mor al van 15 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 770.1 Rennes. Laagste Barometerst.: 744.6 Haparanda. Verwachting tot den avond van 16 Sept.; Zwakke tot matigen, mogelijk tijdelij toenemende Zuid-Westelijken wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk enkele regenbuien, aanvankelijk warmer. Barometerstand. LUCHT-TEMPERATUUR 16.5 gr. C. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 15% gr. C., 12 uur 15% gr. C., 3 uur 16 gr. G. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 15% gr. C., 12 uur 16 gr. C.. 3 uur 16% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 15 Sept.: v. 7.51 n.m.6.04 vm. intusschen tot bekroning leiden. Daaren tegen verwierf de juridische student Belt Telders den prijs van 50 dollar beschik baar gesteld door den vröegeren Arneri- kaanschen gezant, te Brussel, Tbeodore Mai- burg, voor den te Leiden ingeschreven stu dent die een naar 't oordeel der faculteit voor bekroning vatbaar opstel schreef over één uit een 4-tal onderwerpen, betrekking heb bend op de organisatie van den internatio nalen vrede. Het opstel handelde over „de organisatie van den internationalen vrede in lord Robert Cecils waarborgsverdrag.1 Ten slotte droeg met een vriendelijken lieilwensch spr. het rectoraat1 aan zijn ambtsopvolger over. Na afloop der rectorale rede beeft van-- middag de nieuwe rector-magnificus, prof. mr. A. J. Blok, in Huize Bruins een re ceptie gehouden. Deken P. L. Dessens. Vanmorgen is de hoogèerw. beer Deken 'P L. Dessens op een vergadering van het Kathedraal Kapittel als kanunnik geïnstal leerd. Na het Kapittel zijn Z. D. H. de Bis schop eu de hoögeerw. Kanunnik .naar Lei den gegaan, om alhier de ga-sten te zijn van den hoogeerw. Deken. He^ efee'rische ireln-verkeer RotterdamAmsterdam. Zooals hekend, wordt sinds enkele we ken geregeld proef gereden met een nieu wen èlëctrischen trein op de lijn Den Haag Leiden. Het gedeelte Den HaagLeiden wordt als proeftrajeet beschouwd \an de hoofd lijn RotterdamAmsterdam. Alvorens het geheel traject electrisch wordt bereden zullen er nog wel enkele jaren verloo- pen: Den HaagLeiden wordt tot dat t ij d s t i p voor het reizigersverkeer uit sluitend met stoomtreinen hereden, aldus deelt de heer F. S. Bosman in de „N. R Crt." mede, waardoor een bericht, dat wij enkele maanden geleden hebben gepu bliceerd, wordt bevestigd. De nieuwe wagens maken in- en uitwen dig een aangenamen indruk. De wagens zijn voorzien van den z.g. Amerikaanschen truck, -welke nagenoeg alle schokken opvangt en een rustigen loop waarborgt. De lengte bedraagt bijna 20 M. De inrichting is keurig, hoewel alles wat naar luxe zweemt, vermeden is. Do aanhangrijtuigen zijn van "W.G.'a voorzien; drukt men den waschkom naar beneden, dan vult de bak zich automatisch met een bepaalde hoeveelheid water. De rijtuigen zijn, evenals zulks bij D.- treinen het geval is, door z.g. harmonica's onderling verbonden, zoodat men door den geheelen trein gedurende het rijden kan loepen. Het traject Den HaagLeiden wordt in 12 minuten gereden, terwijl men in 48 mi nuten van Den Iïaag naar Amsterdam, met sloppen in Leiden en Haarlem, zal ver voerd worden. Volksbond-nieuws. Het is den leden reeds bekend, dat Dins dagavond 8 uur een ledenvergadering wordt gehouden van den oBnd, niet echter dat de feestcommissie' de leden alsdan een verrassing wil bereien. Men zij dus aanwe zig. Versieringen. De poging van de versieringscommissie Om door het houden van oen tweede inza meling, het ontbrekende bedrag voor eert volledige versiering der Hooigracht bijeen te brengen, is, naar wij vernemen, uitne mend geslaagd. Het is thans zeker, dat aan de Niouw- 'straat en Oude Rijn eerepoorten zullen herrijzen, naar een ontwerp van den heer iWee-rlee, bewoner van de Hooigracht. Ook zal aan de verlichting meer uifcbrei- - Jjng kunnen worden gegeven, zoodat de I Hoo igracht onder de Leidsche versierde II straten en grachten stellig niet de minste *al zijn. Er heeft zich thans een comité gevormd fm ook do Hoogh Kerkgracht te versie- en. De bedoeling is dat in elke boom een dertigtal OranjebaHonnctjes zal worden op- 1 hangen, wat ongetwijfeld een mooi ef fect zal geven. Ook de Heevensteeg zal met de a s. fees ten versierd zijn. Commissieleden zijn dc .ren Lina, van Zanten, Verboog en Blocksteijn De gelden zijn reeds bijeen. De versiering zal geschieden met drie eere poorten, waarvan een aan de Pieterskerk, •n hoek Heerensteeg-Salomonsteeg en een aan het. einde Hcerensteeg hoek Rapen burg. Hef langer openhouden van de winkels. Door den Algemeenen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden en den Nat-io- nalen Bond van Handels- ën Kantoorbe- nden „Mercurius" is op de missive van Burgemeester en Wethouders inzake de winkelsluiting tijdens de winkelweek het volgende antwoord gezonden: Naar aanleiding van Uw schrijven No. 12/111, d.d. 9 dezer betreffende de winkel sluiting gedurende de te houden Lei dsohe Winkelweek, doelen wij U beleefd mede, dat de inhoud van dit schrijven een ern stig punt van bespreking in onze besturen heeft uitgemaakt. Zeer zeker moet worden toegegeven^ dat de mogelijkheid moet bestaan, na gemeen overleg, van een eenmaal getroffen wette lijke bepaling of verordening ontheffing te verleenen, wanneer het belang der betrok kenen of den gemeenschap d'.i-t eischt. Wij meenen echter, dat hiervan in dit geval geen sprake is. Onze meening in dit opzicht is hoofd zakelijk gebaseerd op den slechten eco- nomischen toestand, waarin de winkelbe diende verkeert en de achterstelling bij andere groepen werknemers, d:'e reeds lang in de Arbeidswet 1919 werden opge* nomen. Zoodoende staat de winkelbediende nog steeds buiten bescherming der arbeidswet en is de plaatselijke verordening voor hem de eenige steun tegen den al te langen ar beidsdag. Het kan immers niet worden ontkend, dat de normale werktijden der'winkelbe dienden, die buitendien dikwijls werken onder verschil'ende ongunstige omstan- dgiheden. veel te lang zijn en op Zaterda gen en de dagen in verband Staande met kalenderfeestdagen zeer zeker abnormaal genoemd moeten worden. Waar verder de verordening op de win kelsluiting den winkeliers het geheele jaar door ruimschoots gelegenheid biedt, hun waren aan den man te brengen, meenen wij, dat er geen reden is, dc in. de verorde ning vast gelegde sluitingstijd ter zijde te stellen. In verband met het vorenstaande achten beide bonden zich niet, verantwoord mede te werken, den toch al zoo langen werktijd der bedienden, zij het dan ook tijdelijk, nog te verlengen. Ook de in uw schriiven genoemde com pensatie van vervroegde sluilihg heeft ons hierbij niet ven meening kunnen doen ver anderen. W''j dringen er tl a aren legen met den meester, klem op aan. aan het verzoek om tijdelijk buiten werking stelling der verordening op de winkelsluiting door uw College geen gevolg te geven. Op 6 October zal het 50 jaar geleden zijn, dat de oud-matroos der Koninklijke Marine F. C. F. de Wit, wonende in hot Kon. Militair Invalidenhuis alhier, werd benoemd lot Ridder der Militaire Willoms orde 4e klasse. Ook de oud-matroos H. Th de Koning, wonende Vaillantlaan 30 ti 's-Gravenhage. herdenkt den dag hetzelf de merkwaardig jubileum. Voor zoovel' bekend, zijn deze beide mannen de oudste Ridders dezer Orde en om deze reden heeft op initiatief van de af- 'deeling Den Haag van - den Bond van Ridders der Militaire Willemsorde, bene den den rang van officier, evenals te Lei den, zich ook to 's-Gravenhage een comité gevormd om den jubileerenden een onver- geteljiken feestdag te bereiden en hun op dien dag levens een feestgave aan te bie den. Van dit comité is voorzitter de eere voorzitter van boyengenoemden Bond, lui tenant-generaal b. d. H. N. A. Swart. oud- vice-president van den Raad van Indië, ter wijl voorts in het comité o.m. zitting heb ben genomen de Minister van Marir^, de heer Westervelden de gepens. generaal- majoor S.'H. Schutstal van Woudenberg, wonende Willem de Zwijgerlaan 7, die zich tevens bereid verklaart bijdragen voor bo venstaand doel in ontvangst te nemen. Dg academische senaat der Leidsche uni versiteit heeft in zijn vanmiddag gehouden vergadering voor het sfudejaar 1924-1925 tot zijn secretaris benoemd prof. dr. W. de Sittei'. Dg Bakker-Korf-tentoonstelling, die zich in de belangstelling van velen mag verheu gen, werd nog verrijkt met een fraaie, be langwekkende teekening uit 1849, voorstu die van het groote schilderij ..Esopus" (ge schenk van den heer J. Bakker-Korff Bussum) en een zeer klein paneeltje, eigen dom van denzelfde-, studie van een pansch beeldje, dat ook voorkomt op bet- schilderij, dat daarboven gehangen is, no. 39. „Lecture de Gazette". Gistermiddag omstreeks 4 uur is de 17- jarige Marie M., wonende te Leiderdorp, op don Hoogen Rijndijk aangereden door een auto en tegen den berm van den weg worpen, waardoor zij een bloedende onde aan het hoofd opliep. Hedenmorgen is de 32-jarige schilder C. K., die verf stond af te branden van een huis in het Kooipark van een hoogte van 4 M. op den grond gevallen doordat de lad der brak. Hij werd ter observatie naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Zaterdag had nabij de Spanjaardshrug een ongeval plaats. De motorrijder rijden de op motor II 21891 lcwam de Zijl af rij den en geraakte tegen de leuning van bo- engenoemde bru" doordat op deze brug geen waarschuwingsteek en was geplaatst vanuwege de reparatie, waaraan men be zig is. De kilometersteller, hoorn en gou- dett zegelring van den berijder werden hiervan de dupe. Bij de heden door den heer garnizoens commandant in de Doelenkazerne gehou den aanbesteding van hooi, stroo cn turf strooisel ten behoeve van de paarden van het garnizoen over 't tijdvak 1 Nov. 1924 tot en met. 31 Januari 1925, of van 1 Nov. 1924 tot en met 31 Oct. 1925 was inge schreven als volgt: A. Oeriemans en Zn., Vrijhoeve Capelle per 3 m., los hooi, f 72, geperst hooi f 0.67,4.per 10 K.G., voor 12 maanden f 0.70.4 en f 0.65.7, stroo f 0.47 en f 0.47. Ned. Turfstrooisel-bureel. Rot terdam, turfstrooisel 3 maanden f 0.22.5, geheel jaar f 0.20.5 per 100 K.G. bij leve ring minder dan 10.000 K.G.. 4 cents per 10 K.G. meer. Oldenburgsche Turfstrooisel Mij. te Groningen, turfstrooisel per 100 K.G. zoo voor 3 maanden als voor het' geheele jaar f 18.15 per 100 K.G. Firma v. Kekem en Huysmans, Rotterdam, hooi, ge perst f 0.66.9. los hooi f 0,68.9 per 10 K.G.. -stroo f 0 44.9 per 10 K.G., per 12 maanden hooi geperst f 0.64.9, hooi los 0.66.9. Firma Huysmans en Lankliui- zen. Geertruidenberg voor 3 maanden, hooi geperst f 0.67,11 per 12 maanden geperst f 0.65.3 per 10 KG. stroo per 12 maanden f 0.45.2. Gebrs. Blonk, Leiden, hooi geperst f 0.83, stroo f 0.59 per 12 maanden. Eenige muziekvers-lageu moeëen we^ns plaatsgebrek tot een volgend nummer blij ven liggen. De Tentoonstellingshond 'Ador v. D. Remsbrüke (eigenaar de heer E. J, Cos- ter) is aangekocht door den heer W, Schuil macher te Crefeld. Zaterdagmiddag is de 6-jarige J. uit de Morschstraaf op de Turfmarkt mei. het hoofd, op de punt van een ijzeren hek gevallen. Na verhonden te zijn werd naar de ouderlijke woning gebracht-. Door de politie te Rotterdam ïs op ver zoek van den Commissaris van Politie al hier aangehouden C. v. P., verdacht van diefstal ten nadeelo van zijn vader. In bewaring is gesteld de 24-jarige Ra. K., die in het politieblad stond ge leerd wegens een te goed van 10 dagen hechtenis subs, f 10 boete. 1 herstemming, gekozen_ de heer H. El man Jc.r. Koelewijn, eerstgenoemde houdt ijn benoeming in beraad, terwijl laatstge- oemde haar aanvaardt-. IMT BE O^SEVIISB KOUDEKERK. Burgemeester. De burgemeester dezer gemeente de heer Oeberius Kap ley n- heeft legen 10 Nov. ontslag aaiïgevraagdj'ilaar hij in de lieden gehouden Raadszitting mededeelde. NOORDWIJK K. Kies-V.ereeniging. Vrijdagavond hield de R; K. Kiesvereenigiug een sleeh matig bezochte vergadering in hei Juve- naatsgebouw. De Voorz^ de heer H. G. d'c Boer, opende, en geeft als reden voor het- beleggen dezer vergadering aan de behandeling van het Concept-Regie- ment van de Kamer Kieskringen, waarop entueelg amendementen voor 15 Septem ber moeten ingediend worden. De Notulen worden na een kleine bemer king onder dank Vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat'de Huish. Reglementen zijn ge.- drukt ten getale van 600. Wanneer er ec-hter niet- meer aftrek hiervoor is, be looft dit voor de kas een strop te wor den. De Voorz. vertrouwt, dat nog velen een reglement, hetwelk bet luttele bedrag van 10 cent kost, zullen aanschaffen. De le vorige vergadering benoemde bas- commissie. bestaande uit de heeren Marin kelle en P. v. d. Meer Azn.. bracht bil monde van eerstgenoemde verslag m't van haar bevindingen over de bescheiden van den Penningmeester, welke van die.n aard zijn dat- zij deze tot geen goed resultaat hebben kunnen brengen. Spr. verzoekt ont slagen te worden van. zijn opdracht, waar hij meent toch niet te kunnen voldoen door de onduidelijkheid der gegevens, wel ke aanwezig zijn. De Voorz. licht nader de oorzaak daarvan toe, welke geheel te ken is in de massa toestrooming van nieu we leden bij de laatstgehouden verkiezin gen. daar toen toch op één dag een 600-tal leden toetraden en het toen wel een war- boeltje moest worden. Ook de secretaris lichtte dit punt nog nadër toe. Het verzoek van den heer Marinkelle wordt ingewil ligd. Het benoemen eener nieuwe commissie wordt aangehouden, daar da heer v Meer niet tegenwoordig was. De Voorzitter leest ïïu het concept-Reglement voor van den Kamerkieskring en v.erkla-arb dit na der. Art. 7 bepaalt de instandhouding der Kath. Staatspartij door de vorming- een adviseèrènd College, waarin voorkomt de alinea, dat dit College gevormd wordt- zoo mogelijk uit alle "standen. Dit- lokt nog al eenige besprekingen uit en de heer Meijer uit de vrees, dat hierdoor de bevre diging niet zal worden verkregen, daar er vit dezen kring slechts drie voor dit College eandidaat gesteld kunnen worden. Art. 20 luidt-, dat de Kieskring nie.t op Zondag of daaraan gelijkgestelde dagen zal vergaderen: het bestuur meende hiermede niet accoord te moeten gaan en vond gewenscht, dat wel eens op Zondag werd vergaderd waarmede de vergadering zich vereenigde. Uit de vergadering werd nog voorgesteld deze vergadering overigens zoo mogelijk op Zaterdagmiddag te houden. Ingekomen is een schrijven van den heer J. van Kan, waarin deze mededeelt, dat hij zijne benoeming als bestuurslid niet aanvaardt, terwijl de. heer C. Dieben, zijn benoeming had aangehouden, geen uitsluitsel hierop heeft gegeven, zoodat be schouwd wordt, dat deze ze eveneens niet aanneemt; alzoo twee vacatures. Nog ingekomen een schrijven van dert Voorz. waarin deze bericht, dat hij tengevolge der laatsto ondervindingen zijn functie neer legt. met die.n 'verstande, dat hij de lo. pende werkzaamheden eerst nog nader zal I regelen. In de twee vacatures worden. Laatste B©E4sliten Het Koninkljik bezoek aan Rotterdam. Hedenmiddag, met den trein van 3.01 uur ui.t Den Haag, aan het station D.P. zijn II. -M. de Koningin, Z. K. H. Prins ■Hendrik en huil gevolg gearriveerd. De Koninklijke bezoekers werden het al lereerst verwelkomd door de eerewacht der mariniers, die zich onder commando van kapitein H. biron van Hemert tot Dings- bof op het perron had opgesteld. Daarna speelde het muziekcorps van de politie- vereeniglng het „Wilhelmus". Vervolgens erwelkomde do Burgemeester Hare Ma jesteit namens de stad Rotterdam. Hierna werd plaats genomen in do rijtuigen en ving de tocht door Rotterdam's hoofdstra ten naar het Stadhuis aan. Een eerewach-t van tien ruiters, gekleed in jaquet-rijj- costuum, ging den stoet vooraf. Het eerst had de koninklijke stoet stil houden o-fT het Pi'jnakkerplein. Hkxr •hadden rich 'verschillende buurtvereenL- gingen met hunne deputaties opgesteld om Hare Majesteit en Z. K. H. de Prins een zang- en bloemenhulde te brengen. Dit oponthoud duurde ongeveer tien minuten. De tocht werd voortgezet langs den Groos- wijkschen Singel en de AvenuConcordia, naar Gedempte Botersloot. Ook hier had den de Koninklijke be'.oekerj een zang en bloemenhulde in ontvangst te> nemen. Van de Gedempte Botersloot werd gereden over de. Moent en Oppert naar het groote Kerkplein, \anwaar lange de St. La xrens straat en Goolsingel het stadhuis bereikt werd. In de Burgerzaal van het Stadhuis wer den de leden van den gemeenteraad en diie van het bureau van de Kamer van Koop handel aan de Koninklijke Gasten voor gesteld en werd thee geserveerd Reeds lang vóór het voor de zanghulde vastgestelde uur, was een groote menigte samengestroomd voor het Stadhuis, die door de politie op tactvolle wijze in be dwang werd gehouden. De deelnemende vereenigingen aan de aubade en de school- kmderc.n waren ook reeds lang van te vo ren aanwezig. Toen H. M. de Koningin onder gejuioh van de menigte op het bor des verscheen, stonden alle zangers en zangertjes opgesteld. De zanghulde werd uitgevoerd door een groot aantal veréenigingén onder lei-dia an den heer B. Diamant. Hare Majesteit gaf haar groote voldoe ning te kennen, over het ur (gevoerde pro gramma. Na afloop van dè zanghulde trokken de gasten zich terug in het Stadhir'te, waar zij nog korten tijd hieven vertoeven. Intusschen réden do rijtuigen weer voor. welke door het Koninklijk Gezelschap werden bestegen. Een bezoek werd gebracht aan den lin- k er-Ma as oever, waar lia.lt werd gehouden op liet Afrikanerplein. Daar hadden zich verschillende muziek- en zapgvereen'lgin- gen opgesteld, die onder l'eic ïug van -den hoofdonderwijzer van do Da Goslaschool, den lieer J. Hoog .verf, Hare Majesteit een zanghulde brachten. Een Russisch musicus naar Nederland. Naar wij vernemen, komt Ossip Gabri- lowitsch, de groote Russische pianist en dirigent, in deze week naar Nederland. Gabrilowitsch. die dirigent is van het De troit Symphony Orchestre in Amerka zal het Volksconcert van -Zondag 21 Sept. a.s. te Amsterdam dirigeeren. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN J9RAADLOQZEN DIENST), De opstand in Greorgië De opstand breidt zich uit PARIJS, 15 September (V. D.) De Georgische legatie deelt mede, dat de tunnels tüsschen Batoem en Tiflis ver woest zijn. De opstand breidt zich nil naar Noord-Kaukasië. Uit Constantinopel wordt gemeld, dat volgens aldaar ontvan gen berichten, alle 6 provincies van de republiek Georgië, waar de hewoners in opstand zijn gekomen tegen de tyrannie van de Sovjets in handen van de opstan delingen zijn. De verovering van Kutais wordt bevesfgd. Er wordt hevig gevoch ten langs den spoorlijn. De rebellen heb ben dc tunnels tusschen Batoem en Tiflis vernield. De toestand inOost-Georgië is duister, doch van overal komen berichten, dat de opstand zich heeft, uitgebreid in de omgeving van de republiek Azerbeidjan en dat Bakoe bedreigd wordt. Geen bemiddeling van de V olkenbond. LONDEN, 15 September. (V.D.). Een te legram uit. Genève meldt, dat de Sovjetre- geering het aanbod van den Volkenbond om bemiddelend op te treden tusschen Rusland en Geoi'gië verworpen heeft. De strijd in Marokko MADRID, 15 September (V. D.) Dc toestand in de Westelijke zone van Ma rokko is verbeterd. De route GeutaTe- toean is vrij. Een bericht uit Tanger meldt echter, dat de Riffs de Spaansche post, welke een deel is van den verbindingsweg lussehen de Fondah en Arzila en la Rache, veroverd hebben. De eischen der Duiisch-Natïcnalen KEULEN, 15 September (V. D.) De afdeèling Keulen van het Centrum heeft geprotesteerd tegen de vorming van een burgerblok. De eisch van de Duitsch-Na- tionalen, dat Marx moet aftreden, werd afgewezen. De revolutie in Ecuador. VALPARAISO, 15 Sept. (V. P.). D«- laatste berichten uit Scuador melden, dal de regeeringstroepen onder bevel van ge neraal Cepeda nabij Cu ene a met de revo- lutianaircn in gevecht, kwamen. Er zijn ve 1 lc dooden en gewonden. Yougo-Slavië en de Volkenbond. BELGRADO, 15 Sept. (V. D). De Kroatische boeren, die aan de regeering zullen deelnemen, spreken tegen dat You-* go-Slavië uit den Volkenbond zal treden. Buskruitmagazijn in brand gevlogen. HONOLULU, 15 Sept. (V. D Een buskruitmagazijn eu -depot ter waarde on geveer van 300.000 dollar geraakte in brand en werd vernield. Vliegongeluk LONDEN, 14 September (V. D.) flaar gemelcl wordt, zijn de pilaot Poinsot en zijn pasagier Tourneur, een hekend pa rachutist, door het ter aarde storten hun ner machine nabij Lebourget gedood. Auto "n een rivier gereden. VENETIë, 14 September (V.D.) Giste ren is in een dorp in de nabijheid van Ve netië een auto, waarin zes personen zaten in de rivier gereden. Slechts twee perso nen konden gered worden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 15 Sept.. Veemarkt. 451 Vette Koeien le kwal. f 1.201.30, :'e kwal. f 1.001.20, 3e kwal. f 0.801.per Kg slachtgewieht; 18 Stieren f 0.80—1.06 per Kg.; f25 Melk- en Kalfkoeiea. f 350—525 per stuk; 83 Vette Kalveren 2e kw. f 0.961.0b per Kr-; 39 nuchtere Kalveren f 18—30; 1S> Schapen f 4555 per stuk; 644 Vette Var kens Holl f 1.081.10 per Kg.; Overz. ec Geld. le kwal. f 1.10—1.11, 2e en 3e kwal. f 1.09—1.10 per Kg.; 25 Paarden f 150—306 per stuk. ROTTERDAM, 15 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd: 352 Runderen, 186 Vette Kalveren, 1212 Schapen en Lammeren, 991 Varkens. Per half Kg.: Koeien 42%52%5560 62% cent; Ossen 52%5660 cent; Vette Kalveren 6577%87%90 cent; Schapen 3945 cent; Lammeren f 3242 per stuk; Varkens 464850 cent. Koeien en Ossen: aanvoer flink, handel tamelijk, prijzen hog, enkele dieren 2% cents boven noteering. Vette Kalveren: aanvoer minder ruim, handel beter, prijzen vaster. Schapen: aanvoer tamelijk, handel willi ger, prijzen onveranderd, enkele dieren iets boven noteeringg. Varkens: aanvoer flink, handel kalm prijzen iets hooger. Het buitenland FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. Wagemans, stoffeerder te Le-iden; Cur. mr. F. K. dé Haan. A. van Lunsen te Leiden; cur. mr. H. Averbeck. Opgeheven wegens gebrek aan actief: hef fail], van W. G. Jonkman te Leiden, iinoieeimgen (Amsteri Berlijn Londen New-York Parijs 0.6'?i/6 lJ.«27/g 2.601/2 33.90 Brussel12.971/2 Zürich 49.15 Rome f 11-45 Christiama 3-.90 Kopenhagen44.25 Stockholm 69.45 Weenen 0.003'J/8 Praag 7.821/2 Madrid34.5Ü Markenbiij. p. billioen f0.62 BEURSOVERZICHT Het '/akenverkeer was niet bepaald om vangrijk, maar hier er daar ontwikkelde zich toch nog wel affaire. Het waren weer Thee-aandc-elen, welke nogal belangstelling trokken en in koers verbeterden. Kon. aan vankelijk beter gestemd, doch teüslotte bleken ze wat zwaar in de markt te liggen. Gec. weinig veranderd. In scheepv. be scheiden omzetten, de koersen verschilden weinig met Zaterdag. Tabakken over het algemeen vast. doch geen uitbreiding van affaire. Suikers prijshoudend doeli^ kalm. In Rubbers ging iets ovn bij opening op vorige prijzen, doch de beweging eindigde spoedig. Proion ga t-i6 3% pet-. 436e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 15 September. 5e Klasse le Llist. fiooge orlizen: 651 /400. 1982 19485 19998 20453 20752 21938 22493 100 Prijzen van f 70: 35 41 109 295 543 672 707 862 892 1062 1188 1440 1485 1535 1963 1998 2039 2143 2275 2454 2584 2618 2643 2692 2794 2838 2932 3017 3068 3115 3275 3890 3985 3991 4037 4051 4129 4243 4296 4836 4897 4898 5571 6262 6300 6345 6623 6676 6680 6S11 6857 6873 7076 7154 7216 7611 7798 7877 7943 8021 8.063 8079 8084 8546 8593 8608, 8964 9449 9545 9952 10021 10202 10253 10261 10451 10592 10814 10819 10851 11013 11158 11512 11650 11838 11871 11914 12057 12228 12297 12479 12522 12598 12641 13333 13429 13575 13676 13824 13961 14137 14263 14304 14370 14404 14539 14693 14777 14865 14935 14949 14985 15041 15471 15592 158! 1 15S69 15965 16072 16077 16147 16273 16430 16513 16587 16760 16765 16898 17261 17288 17468 17674 17689 17761 17830 18041 J8223 18369 18414 18527 18663 18526 18977 19052 19070 19144 19280 19312 19346 19387 19547 19642 19668 20406 20451 20488 20503 20769 20814 20829 20975 20991 21226 21292 21367 21464 21473 21728 21735 21951 22048 22390 22392 22621 22677 22748 22933 229S8 Advertentiën Gevraagd voor Noodhulp Zich aan te melden Café „Zomerzorg". 592

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5