Jn de stqomhoutzagerij .De Vlijt" der N. V. Van Doesburgli en Co. Nader wordt gemeld: De fabriek, staande in het Westzijdc- reld achter het Volkspark, is tot den grond afgebrand; ook de machinekamer ging ver loren, evenals het in de fabriek voorradige hout. De houtvoorraad op de werf en in de schuren bleef behouden. De oorzaak van den brand, die in de slijperij is ontstaan, is onbekend. De heer van Doesburgh vertoeft buitens lands. Molenbrand te Zaandam. Zondagmoreen te 9 uur heeft aan den Kalverringdiik te Zaandam een molenbrand plaats gehad, waardoor het toch reeds ge ringe aantal molens langs de Zaan weder me*- een is verminderd. Ditmaal is de oude oliemolen ..Het Zwar te Kalf", dateerende van 1649 en thans in gebruik om cacaodoppen en afval te ver werken als slachtoffer van het vuur geval len. In den molen, die door een grooten pe- troleummotor werd gedreven, was Zater dagnacht tot 12 uur gewerkt terwijl Zon dagmorgen te kwart over acht oen waker roe een ronde door den molen heeft ge daan. Drie kwartier later werd de brand weer gealarmeerd en stond de molen, waarin, behalve de licht ontvlambare ca caodoppen. zich eenige vaten netroleum en een groote partij turf bevonden in lichte laaie. De aan het Kalf recht tegenover den brandenden molen gestationneerde drijven de motorspuit gaf het eerst water. Voor de over iep motorspuiten was het terrein zeer moeiliik te bereiken doch de brandweer slaagde er sooedig in deze per zolderschuit over he.t. breede water ..de Poel" te bron- gen. De groote autospuit van de vrijwillige brandweer wist in een minimum van tiid 300 meter slang doo»* ..de Poel" te leggen, waardoor het moeeliik werd om de-auto- FDuit die op 400 meter van den brand stond, in werking te stellen. Te ongeveer halfiien stortte deze oude reus onder hevig gpVraak inelkaar. Van de aanerenzende pakhuizen kon slechts een klein gedeelte worden behou- den. In den molen die de laatste paren he*, eigendom was van de firma- T. Oiv en Comp te Zaandijk werd met het 3-ploegen- etelsel gewerkt. Twee mijonpelukken. Op de mijn ..T>nra" bij Eijgelshoven is de. 54-jarige A. Onnink, een weduwnaar zonder kinderen, wonende aldaar, dpod ge zonden lvi den ingang eener noodschacht. waarschijnlijk gestikt door mantras, terwijl een andere mijnwerker juit Spekholzerhei- de. iets verder met zware verwondingen werd gevonden, zoodat ook voor dezen vrees voor zijn leven bestaat. Verdronken. Het drie-jarig zoontje van den arbeider 'B.. te Oudega. geraakte in een onbewaakt '/.wale is^cie"V7/-jarige ïi?>)-Cr* een" doofstomme, die bovendien sukkelde met een half verlamd been, van de loopplank tussehen schip en w'al gevallen en in de stadsgracht, verdronken. De loeger VI. 97 keerde te Hoek van Holland van de vissrheri? terug en ra poortoer de dat tijdens den storm van j.l. Dinsdag de matroos de Bruin uit Sche- TGivcon overboord was geslagen en ver dronken. Overreden. Zaterdagmiddag is op den Benoorden- houtscheweg. ter hoogte van Boschhek te 's-Gravenhage. een 38-jarige heer uit Den Haag. zekere A. J. L., door een electrisehe tram. gaande in de richting "Wassenaar, overreden en gedood. Door de zorg van den Eersten Hulpdienst Is het lijk naar het. lijkenhuisje op de Al- gemeene Begraafplaats vervoerd. Kaar wij vernemen, zou den wagenbe- etuurder geen schuld treffen. Motorongelukken, In Hoogezand vonden eisterenmorgen 'Oenige ongelukken plaats bii het proefrij den voor de dien middag aldaar te houden motorwedstrijden. D© Rotterdammer Wolff kreeg bij een val een lichte hersenschudding en werd be wusteloos opgenomen. Ook de Hoogezari- der Koops deed een ernstigen val en ont wricht ">en schouder. Ernstig ongeluk. Zaterchitfavond geraakte op den Kaar der straatweg bij Huizen een fietsende jongen, die voor een vrachtauto en een groentenkar wilde uitwijken onder den vrachtauto. In levensgevaarlijken toestand werd hij naar de Majella-stichting te Bussum ver voerd. Een jachtongeluk. Zaterdagmiddag is de heer 8. uit Roer mond. welke met enkele bekenden op jacht was in Echt, door een ongelukkig schot in het oog getroffen. Hij werd direct naar de kliniek te Maastricht vervoerd. Een schop van een paard. Te Utrecht kreeg een arbeider een schop van een paard. Hij overleed aan de gevol gen. Hachelijk oogenbfik Zaterdagmiddag, juisfc toen de stoom tram uit Kruisland naar Steenbergen ver trok en den Brugweg inreed, kwam aldaar een met Uwee paarden bespannen wagen van den landbouwer Cr. van het- erf ge reden. He.t was den bestuurder, den boe renarbeider v. G., niet meer mogelijk de paarden in te houden, vooral hierdoor, dat de leidsels, waaraan hij hevig trok bra ken en alzoo de paarden aan haar lot overgelaten moesten worderf, met het ge volg dat de wagen met de tram is botsing kwam. De bestuurder kwam er met den schrik af doch zijn 16-jarige zoon. die ook op den wagen cat, was van den wagen gesprongen, om aa* het gevaar te ontkomen. Hij kwam fchter onder de paarden terecht met het gevolg, dat hij ernstige kneuzingen opliep en een arm brak, Dr. Roelvink, die spoedig ter plaatse kwam. legde eenige voorloopige verbanden, waarna de jongen per auto naar het. zie kenhuis Charitas te Roosendaal werd over gebracht. Ook de paarden liepen eenige kwetsuren op, terwijl aan den wagen en de tram eeni ge materieele schade werd toegebracht. Wreedheid uit winstbejag De gemeente Barnevcld schijnt een hen- nenmaker rijk te zijn. Verscheid enen heb ben n.l. den laatsten tijd jonge hennen ge kocht. die later bleken jonge hanen te zijn, Een deskundige. die de dieren onderzocht, heeft toen geconstateerd, dat de beesten de kammen en lellen waren afgesneden, waarna de wonden vermoedelijk met een gloeiend ijzer waren dichtgebrand, ten einde de dieren op hennetjes te doen ge lijken. A'ls verdacht zich aan deze ergerlijke feiten te hebben schuldig gemaakt, heeft de politie een koopman uit Garderen ge arresteerd. Vurige haat. Het gebeurde ergens in de Haarlemmer meer, dichtbij de Hoofd vaart. Twee joilge- lingen waren woest nijdig op elkaar; het zal wel om de vrouw zijn geweest. Zij vlo gen elkaar in het haar, en zij rolden en tolden totdat zij per saldo in de Hoofd vaart terecht kwamen. Wie zou denken dat het onvrijwillig,, bad een kalmeerenden in vloed op de beide vechtersbazen zou oefe nen. heeft, het mis want zelfs in het water vlogen zij elkaar nog naar de keel. Door een ..outsider" werden zij opgevischt. en de intusschen toegestroomde belangstellenden beschouwden dit als het einde van het drama. Echter niet één der gladiatoren. Doodkalm sloeg hii zijn nat geworden jasje tegen een boom uit. en met een vaart vloog ie weer af oo zijn medeminnaar. Toen kwam- de veldwachter enwas 't uit. Ir. brak en. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag »'s bij den bakker M. te Abcoude ingebroken. De dief heeft zich toegang verschaft door een schuifraam en uit den winkel de cassa meegenomen. Deze werd vernield, de in houd (pijn. f 25) er uit gestolen, waarna de cassa in een sloot is geworpen. Daarna is (vermoedelrk door denzelfden) ingebroken bij den kruidenier V., in de Stationstraat- aldaar Hier verkreeg men toegang door een ruit uit te snijden. Alle kasten en laden werden opengebroken en doorsnuffeld. De buit. was echter niet grooter dan een por- temonnaie met f 7.40. De politie meent, den dader op het spoor te zijn. i Te Vleuten hebben dieven ingeoroken op een tweetal plaatsen. Eerst, bij bode. G., waar men door een raam binnenkwam, alles nasnuffelde, gouden en zilveren voor werpen, alsmede f 30 plus den soaarnot der kinderen meenam. Verder werd bij den manufaeturier een plak schorten meegeno men. De bewoners der beide huizen hebben Buiteiil. Berichten Overstroomingen in Britsch-lndië. Een Reuter-telegram nit Simla meldt, d.d.d 13 dezer: In Punjab hebben zich ernstige over- siroomingen voorgedaan. In den staat Bha- ratpoer staan 200 dorpen onder water. Pjtenrijksche kruitfabriek In de luchl gevlogen. Uit Weenen wordt gemeld: Donderdag is te Trofaiach een kruitfabriek in de lucht gevlogen, op een oogenhlik dat het personeel de fabriek juist had verlaten. Een groote hoeveelheid krult is ontploft. De aangerichte schade wordt geraamd op 240 millioen kronen. De directeur der fa briek heeft zich uit wanhoop in het labo ratorium doodgeschoten. Dr. Hellmuth vermoord. Kaar uit Weenen wordt gemeld, is de leerares in de psycho-analyse en schrijfster Dr. Hermine Kug-Hellmuth door haar 18- jarigen neef geworgd en beroofd. Eenigen tijd geleden had zij den jonge man een deugniet. wijl hij voortdu rend in verhand met huwelijksplannen som. Uien geld vroeg. de deur gewezen. De dader is gearresteerd en heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Ongeluk op den Rijn; Een geelschap, be.staa.ude uit een heer en twee dames, maakte 's nachts een boot tochtje op den Rijn om fruit van Linza naar Keulen te brengen. Bij Krupp stiet het hootje tengevolge der duisternis op een andere boot en kenterde. Jongelieden uit Krupp hoorden het hulpgeroep en maakten direct een andere boot los om hulp te gaan verleenen. Zij slaagden er in dc eene da me, die zich krampachtig aan de boot hield vastgeklemd, te redden. De andere dame en de heer verdronken. Ongeluk bij een filmopname. Een groot ongeluk had plaats bij een filmopname op het Tegelmeer bij Berlijn. Hier zou voor den film „de Motorbrand" de operateur Henrich Gartner met een motorboot door een nagemaakte vlammen zee varen. Bij deze vaart stopte de motor plotseling, zonder bekende oorzaak, zoo dat de boot hulpeloos in de vlamimen lag. Met levensgevaarlijke brandwonden over het geheel lichaam werd Gartner naar een ziekenhuis gebracht. Deer een slang overvallen. Op een jachtpartij in den omtrek van Avignon zag een der jagers zich plotse ling tegenover een geweldige slang ge plaatst. Hij schoot dadelijk op het reptiel, dat evenwel nog kracht genoeg behield om den jager aan te vallen. In een spannend gevecht slaagde de jager er in ihet dier met kolfslagen af te maken. De slang bleek 1 meier 82 lang en 42 c.M. dik Ie zijn. In de maag van het dier vond men twee ko nijnen. De millioennairs-moord te Chicago. Loeb en Leopold zijn dezer dagen naar de Jolict-gevangenis op 40 mijl afstand van Chicago overgebracht. Zij hadden tevoren hun vonnis met. een copieus diner gevierd. In de gevangenis zelf zullen zij, wanneer zij zich behoorlijk gedragen tot verant woordelijke ambten gepromoveerd kunnen worden. Omtrent hun overbrenging was het diep ste stilzwijgen bewaard en de route geheim gehouden. Doch zoodra het nieuws bekend werd, stroomde, de menigte naar rechtbank en gevangenis. De gevangenen waren geboeid en door een speciale politie omgeven, welke zwaar met-geweren en revolvers gewapend was. De stoet bestond uit vijf auto's, waarvan de gordijnen waren neergelaten in den "tweeden zaten de gevangenen gevolgd door 12 automobielen met journalisten. Onderweg deed zich nog een ongeval met don gevangenen-auto voor. Omtrent het gebeurde loopen de telegrammen uit een. Central Xews" meldt, dat de auto in een sloot terecht kwam en dat en de politie en gevangenen uit den wagen werden ge worpen. Benter zegt. dat de auto plotseling een zwaai maakte cn na een duikeling op de rails van het electrisehe spoorwegnet te recht kwam. De jongens waren niet ge wond maar erg geschrokken, Toen Loeb de gevangenis binnentrad, merkte hij -op. dat het er daar nog zoo kwa-ad niet uitzag. Het proces heeft ongeveer 6 ton gekost. Dokter aangeklaagd. Te Gloucester (Engeland) heeft zich een zekere dr. Hadwen voor de rechtbank te verantwoorden gehad, wegens het veroor zaken van den dood door schuld dooi het stellen van een verkeerde diagnose. De dokter had een 10-jarig meisje be handeld, dat een keelaandoening had. Hij had het kind een gorgeldrank voorgeschre ven en drie dagen later, toen de stoestand ven en drie dagen later, toen de toestand keel nagezien, en geadviseerd deze met zuivere glycerine te penseelen. Vijf dagen later was de toestand van de kleine, veel ernstiger geworden, doch de geneesheer had weer haar keel nagekeken, haar pols gevoeld, haar borst onderzocht en gezegd, dat ze zoo goed als niets man keerde, en dat ze wel spoedig beter zou zijn. Denzeli'den dag liet de moeder een ande ren arts komen en deze zeide. dat het kind aan dyphtheritus en longohtstek'ug leed. Dr. Had wen verklaarde, voor de recht bank, dat hij het kind behandeld had we gens kouvatten en vermoedelijke longont steking. Er was geep. symptoom van dyph theritus te bekennen. De jury achtte dr. Hadwen schuldig aan het veroorzaken van den dood van het kind en hij werd formeel in staat van be schuldiging gesteld. SPORT ATHLETIEK. R.-K. Nationale Athlefiek-kampioen- schappen. Gisteren werden te Haarlem de R.-K. nationale athletiek-kampioenschappen ge houden. Uit verschillende deelen van ons land waren de deelnemers opgekomen. De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen. Beslissing: 1. W. Schaab, Union Nijmegen, 11 see.. 2. van Woerkens. Union Nijmegen 12 1/5 sec., 3. M. Wijshoff, R.K.V.V. Sittard, geen tijd, 4 A Verheem, Ursus Haarlem. 400 M. hardloopen. Beslissing: 1. J. de Haas, Victoria Zaandam 57 1/5 sec., 2 A .Alleman, Excelsior Haarlem 57 3/5 sec., 3 K. de Zwager, Ursus Haarlem 59 sec., 4 J. Burgman, Wilskracht Amster dam 59 1/5 sec. 300 M. hardloopen: 1. A. van Ov er- dam, Sportvereeniging H.D.S. Pijnacker 9 min. 54 3/5 sec., 2. A. Klaa.se, Excelsior Haarlem 9 min. 55 3/5 sec., 3 G. Cremers, Caesar Beek 10 min. 12 1/5 sec.. 4 J. P. Koevoets, Sportv. Wilskracht Amsterdam 10 min. 25 2/5 sec. 4 maal 100 M. Estafette (voorloopige uitslag) 1 Union Nijmegen 47 4/5 sec., 2. Ursus I Haarlem 50 2/5 sec., 3 Wils kracht Amsterdam 53 4/5 sec. Polsstokhoogspringen. 1. J. Adrichem, K.E.V. Limmen, 2.95 M., 2 E. Engelen, Union Nijmegen 2.90 M, 3 A. Verheem, Wsis Haarlem en W. Kapteijn, S.S.S. Scliangerbrug beiden 2.85 M. Polsstokvers-pringen1 J. Adrichem, K. E.V. Limmen, 7.80 M., 2. C. v. d Wardt, Victoria Zaandam 7.09 M, 3 A. Verheen, Ursus Haarlem 6.91 M., 4. G. v. cl. Akker, Victoria Zaandam 6.73 M. Discuswerpen: W. Steinhard, Eendracht Kerkrade 33 M. 94: 2 J. Geelen, Een dracht, Heer 30 M. 16: 3 H. Slaman, PVC B A'dam 28 M. 06: 4 L. Jagers, Pr. Hen drik, Schaesberg 27 M, 66. Hoogsprinven met aanloop: 1. C. v. d. Waard, Victoria, Zaandam 1. M. 55; 2. 3, 5 J de Haas idem, W. Kaptein SSS, Scha- geTberg en P. Bergsma, Sportv., Wils kracht, Amsterdam, ieder 1 if. 50. Speerwerpen: 1. L. Jagers, Pr. Hen drik, Schaesberg 38 M.; 2 J. de Haas, Vic toria, Zaandam 37 M., 50: 3. J. Geelen, Eendracht, Heer, 34 M. 40; 4 C. v. d. Waardt. Zaandam 32.48 M. Kogelstooten: 1. J. Geelen. Eendracht, Kerkrade 10 M. 55; 2. W. Steinhard, Een dracht, Heer 10 M. 12; 3. P. Eijpe, Wils kracht, Amsterdam, 9. M. 35; 4. P. Koe- holt Victoria, Zaandam 9 M. 15. Verspringen met aanloop: 1. W. Schaab, Union Nijmegen 5 M. 90; 2 J. de Haas, Victoria Zaandam 5 M. 59; 3.G. de Haas, Union Nijmegen 5 M. 48; 4 H. P. Sla- nlan, PVC B., Amsterdam 5 M. 37. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerislvereen. „Vlos". Gisteren werd de 2e Betrouwbaarheids- rit gereden om den ,,Bavarïa"-heker. Er verschenen 8 renners aan den start. Pre cies 10 uur verlieten de renners het begin punt. Even na den start neemt I. Moolen de leiding; al valt de regen'gestadig neer, werd er toch keurig in een gelijk tempo gereden, wat door de contorle per auto mobiel gecontroleerd werd. De renner M. H. Luk neemt even voorhij de Deijl den kop, wat echter niet lang duurde, daar de heer I. Mooten weer de leiding nam en de andere renners daarna allen in peleton keurig redeen en goed bij elkaar bleven, zoo dat de uitslag van deze betrouwbaarheids- rit werd: 1. I. Mooten in 36 mm. 6 2/5 sec., direct gevolgd met een ficlslengte door M. J. Luk. 3. J. Maree, 4. W. Mooten, 5. de heer X. 6. S. Laurier, 7. J. H Boom, 8 A. Fasseur, die opgegeven had, zoodat op liet oogenhlik de „Bavaria"-heker staat op den naam vn I. Mooten. Er was veel belang stelling op den weg, terwijl velen toetra den als lid. De clubtocht, die 's middags gehouden werd, trok veel belangstelling. Daar de Vcreeniging nog jong is, maakte men den clublocht met 30 toeristen, wat geen slecht resultaat is. Er is ongeveer 3i uur geza menlijk gereden langs Haarlemmer trek vaart, Sassenlieim, langs de Lisserbosschen terug door de Zilk naar Noordwijk-Binnen en de Haarlemmertrekvaart, waar de start werd ontbonden Van da Rljswljksche baan De uitslagen luiden: Kampioenschap korte afstand 800 M. (2 ronden) voor nieuwelingen: Finale: 1 K. Bakker. 2 W. F. Kuijs op banddikte, 3 Duijvenbode, 4 Meijorman. Kampioen korte afstand 800 M. (2 ron den) voor amateurs. Beslissmg: 1 Krens, 2 Krijgsman op 1 wiel, 3 Kuijs, 4 H. v. Duijn. Kampioenschap lange afstand 10 K.M (25 ronden) voor nieuwelingen. Finale:- 1 Kuijs,. 2 C Peters op Y wiel- 3 v. d. Ende, 4 Remmerswaal, 5 Duijven bode, n. g. Adrian, Grefkens. Junggeburth, v. Hcijningen, Knoop, Kuis, Moerman, Vermeulen en de Wolf. Wedstrijd voor professionals over 800 M. (2 ronden).' Ie Rit: 1 G. Vreeswijk op 2 lengten ge volgd door Hulst en Erkelens. 2e Rit: 1 Didier, 2 Hust op 1 lengte, 3 Erkelens. 3e Rit: 1 Vreeswijk, 2 Eontekoe Y wiel, 3 Hulst op 1 lengte. 4e R.it: 1 L. Didier. 2. G. Bontekoe 1 lengte, 3 Erkelens. Totaal-uitslag: 1 Didier 3 p2 Vrees wijk 4 p., 3e Bontekoe en Hulst 7 p., 4 Erkelens 9 p. Kampioenschap lange afstand 10 K.M. (25 ronden) voor amateurs 14 deelnemers. 1 Krens. tijd 15 nvn. 41 5 sec., 2 Inne- mec, 3 Bobbe, 4 Bakker, 5 Peters. Niet geplaatst II. v. Duin, W. v. Grafhorst, J. Hendriks, L. Kersbergen, S. Knijff, A. Krijgsman, N. v. Oers, E. v. d. Linde. Wedstrijd achter groote motoren tus sehen Luijcken (A. v. d. Stuijft) Ruijsse- Asber'g ('ïegeiaarjr^'1"^rhrnraeuU en Ie rit 30 K.M.: 1 Van Ruijsseveld, lijd 23 m'n. 50 1/5 sec., 2 Leddy op 4 ronden en 80 M3 Asherg op 6 ronden en 300 M., 4 Luijcken op 8 ronden en 300 M. 2e Rit over 30 K.M. (75 ronden). 1. v. Ruijsseveld, tijd 24- min. 40 sec.. 2 Leddy op 2 ronden en 175 M„ Asb.erg op 3 ronden en 350 M., 4. Luijcken op 7 ron den on 100 M. 3e Rit over 30 KM.. (75 ronden).. 1 Van Ruijssaveklt 23 m., 38 4'5 sec.. 2 Leddv op 90 M., 3 Luijcken op 5 ronden en 180 M.. 4-. Asherg op 6 ronden en 390 M. Totaal-uitslag. 1 Van Ruijsseveldt 1, 1, 1, is 3 p.. 2 Leddy 2, 2, 2 is 6 p. 3. AsheTg 3, 3, 4 is 10 p., 4 Luijcken 4, 4, en 3 is 11 p. Wegkamnioenschap Excelsior. Gisteren werd het. wegkampioen.schap van de s-Gravenhaagsche wielervereni ging Excelsior verreden. De start had plaats bij hotel Boschhek op den Leidschen Straatweg. Het 116 K.M. lange traject liep van Den Haag naar Lisse rond de Haar lemmermeer via Lisse terug naar Den Haag. Er werd door 23 renners gestart. Een der favorieten C. V. d. Hoeven kreeg een lek bandje waarmede hij zijn kans ver speelde. De wedstrijd werd beslist iii een felle eind-spurt waarbij Leo Leenen als eerste de eindstreep passeerde. 2. PJi. Etoltz. 3. B. Leene, 4. W. Eindhoven, 5 Joh Zonneveld, 6. J. Brinkman, 7 G. Iluybers. Tijd 3 uur, 55 m 59 sec. Leo Leenen kreeg den beker uitgeloofd door den heer v. d. Poorten en Stollz een beker welke door de firma Sleensma Avas beschikbaar gesteld, terwijl de renner G. Huybers voor zijn moedig rijden een troostprijs werd overhandigd. ZEILEN. Wedstrijden van „De Maas". De uitslagen van de te Rotterdam gehou den jaarlijksche intern, zeilwedstrijden van „Dp Maas" luiden: 45 M2. kruiser-klasse. 6 deelnemers. Ie pr. Ariel, van A. van der Goot en M. Koert, te Leiden, 3 u. 52 min. 31 sec.; 2e pr. Wolfgang-Gunther, van W. Kreuzer en W. Blum, Dusseldorf, in 3 u. 52 min. 41 sec. 3e pr. Boekanier, van M. L. van Es, Rot terdam. in 3 uur 52 min. 57 sec. Zes Meter-klasse. Drie deelnemers. Ie pr. Willem Six, van Syndicaat „Six", Am sterdam, stuurman mr. J. B. Carp, in 3 u. 46 min. 28 sec.; 2e pr. Golliwog, van jhr. R. M. C. van der Wyck, Den Haag, stuur- man-eig., in 3 u. 49 min. 28 sec. Regenboog-klasse. Drie deelnemers. Ie pr. Schrijverke I, van J. C. Smit, Alblas- serdam, stuurman-eig., in 4 u. 15 min. 22 sec. 2e pr. Brasem, van Oskar Nathan, Amsterdam, stuurman-eig., in 4 u. 19 min. 37 sec. Scherpe en middenzwaardjachten (over dekt). Handicap-klasse A en B. Ie pr. Pe likaan van W. Ruys Bzn. Rotterdam, in 3 u. 3 min. 6 sec. (ber. tijd); 2e pr. Nitouche, van J. Ra. Wierdsma, Rotterdam, in 3 u. 21 min 59 sec.; 3e pr. Windekind, van C. v. d. Giessen, Krimpen a. d. IJssel, in 3 u. 31 min. 18 sec Ronde- en platbodem-jachten. Handicap Drie deelnemers. Ie pr. Margarctha van I) G. van Beuningen, Botterdam, in 3 u. 23 min. 28 sec.; 2e pr. Dolphijn van J. L. La- verge, Rotterdam, in 3 u. ?1 min. 51 sec. Ronde- en platbodem-jachten. Zes deel nemers. Handicap. Ie pr. Pijlstaart, van L Pielers, te Rotterdam, in 3 u. 31 min. 35 sec.; 2e pr. Welp, van L. M. A. Hoffman, te Rotterdam, in 3 u. 46 min. 46 s.: 3e pr. Salamander, van R. v. d. Arend, te Rotter dam, in 3 u. 50 min. 2 sec. Ronde- en platbodemjachten. Vijf deel nemers. Handicap. Ie pr. Schollevaar, van .T, v. Vollenhoven, Rotterdam, in 4 u. 5 m. 30 sec.; 2e pr. Henderika, van G. L. B. Themann, te Rotterdam, in 4 u, 30 min. 38 sec.; 3e pr. Lethe, van W. J. van Alphen, te' Rotterdam, in 4 u. 30 min. 50 sec. Onderlinge wedstrijd. Drie deelnemers. Handicap. Ie .pr. Ekster, van B. Pot, in 4 u. 9 min. 15 sec.; 2e pr. Bob, van J. A. G. Voorhoeve, te Rotterdam, in 4 u 27 min. .44 sec. „De Crt." eUR&S&Lgj&E STflHP LEIDEN. Geboren: Cath. Joh. Maria, dochter van P. J. Molenkamp en J. Bosland Ja cobus Nieolaas. zoon van J. C. Gajikema en C', E. Lakkerwa Wilhelmina. dochter van A. Ke-vcling en J. Gorree Catharina Thieda Helena, dochter van H. Lek en M. A. J. Bruns Johan Joseph, zoon van A. M. L. G. Maas en M. M. B. ter Smitten Jaccba Theodora, dochter van H. Boon en J. de Haan Wilhelmina Theodora doch ter van H. Boon en J- de Haan Wilhel mina Catharina, dochter van G. Bvinksma en E. P. M. van Weerlee Bernardus Antonie. zoon van B. A. Scheelings en M. C. Brands Jeremias, zoon van H. Neu teboom en W. van Leeuwen Johannev Magrtinus. zoon van J. Spruijt en C. B Rijnsburger Keeltje. Johanna, dochte: van S. Sehelling'erhoiit en W. J.'Kooij Wilhelmus,"zoon van J. v. d. Mark en J Sira Jacoba Wilhelmina, dochter van W F. Korenhof en A. M. van Boelen Mar- garetha Maria doehte.r van A. J. van Dan en P. A. Greenewoud Johanna Sara dochter van S. Melsc on P. A. Hoek Ja coba. dochter van J. Verver en M. de Pieter Cornelis. zoon van A. Montagna en M..K. do Horn Martinus Joanne? zoon van M. J. A. Dieben en M. H. J. Muurlink Francina Joh. dochter van J. C. Tendelo en II. M. de, Beer Hendrik, zoon van H. Stoute.n en A. M. Verstraateu Helena Ma via, dochter van G. de Ruij- ter en T. M. Dolderman Lena, dochter van C. Theelre en C. O. AV. Petit Anna Geertruida dochter van A. Verhoeven en H. A. Peters Théodorus Adrianus, zoon van F. A. Groenewegen en J. M. Hoeren Anna Arie. zoon van A. A. Luijen'dijk en n Ïr E?*kamr> Jans Cornelis. zoon van C H. Feem^veric yn u: j. -n. ne Overleden M. C. Fles wede. vrn der Pompe 88 iaar J. M. P. Filippo dr. 52 iaar P. Diemei man 73 jaar G. M. Geijsen zoon 70 iaar S. M. Rozier dr. 9 maanden K. Pander man C8 jaar A. D. Bronsgeest—Schrijvers wed. 67 iaar C. de Koning zoen 4 wekpn J- C. Ver- berm zoon 4 maanden N. W. Leget mr. 65 jaar A. Lancel dr. 2 ïaav J. A. van Geloven d- --- Ai •""Vftrc Geboren Hendrikus Wilhelmus zo>"n \«n Johannes.van Leeuwen en vr-n OnrneHa, ?»faria Zoc^ndaal Abraham Oijsberhis, zoo" van Abraham S"hakenbos en van Ma ria Helena van der Me°r Jacobus Nieo laas Maria, zoon van Gerardns Knek en van Theodora Maria van der Zwet Pe- tronella Johanna, Tgnatia. dochte»*' van flo ra rd us Petrus Rietbroek en van Geertruida Vertuin. r...-*, up pt »{VI Gevestigd: J. W. Goedhart van Schoonhoven Mei. H. Storbroek van Wassenaar Mei. 8. W. Aneldoorn van Koudekerk Mej. C. P. Boogaard van Rheden' Mei. var) Dieën van R»e.tveld - vMej. B. vov> Dommelen w*ed. van W. van Dieën van Riefveld Vei. M. Dreef van Koudekerk F. T. van Oort van Eindho ven J. II. de Brniin van Naaldwijk. Vertrokken: W W. den Hertog naar Delft J. A. Hanenb ir naar Amster dam Mei. E. van der Meulen echtgeno te van D. Vakman naar Amsterdam Tj. Visser naar Roermond C. J. van den Hoogen naar Amerika J. D. Zoutman, naar 's-Gravenhage Mei. J. C, van der 81oof naar Rotterdam -- G. V.romars naar Woubrupee A. R. Sin keus naar Duitseh- l.and Mej. M. Schmidt naar Ven: TI. J van Egmond naar "(Jtrecht J. Mool- dijk naar Rotterdam J. A. Vaandrager naar Rotterdam B. P. L. van Tilburg naar 's-Gravenhage II. C'. O Foogevcen naar A-*rle-R;xtel Mej. J. M. Kooijman naar Bodegraven A. van Zwielen naar W o ub rue oe. Mej. J. M Waard po burg naar Leiden H. J. Baak naar Ilazers- woude J. de Vos naar Katwijk. AGENDA'S ST. JOZEFGEZELLEN VEREENIGING. Maandag, Dinsdag. Donderdag en Zater dag bijeenkomst voor de Gezellen van 8 uur tot 10.15 uur. Dir.sdag te 8.15 uur vergadering Copr^ missarissen Afd. Gehiwde Gezellen. Woensdag te 8.30 uur repetitie toone^. club „Adolf Kolping". Woensdag te 8 uur clubavond voor de R. K. Sportvereeniging ..Leiden". Donderdag 8.15 uur Kegelclub ..Alle ne- gen." Gezel'en zijt ge al lid van het Retraite fonds en van het St. Ptruea Liefdewerk"! De Gezellen worden herinnerd aan ar tikel 16.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4