B EEN VERRASSING liftmen hem den sleutel van het huis en terwijl een den jongen met een revolver in bedwang hield, ging de ander naar bin- Hen. De bakkersvrouw werd echter wakker en maakte, terwijl zij de kamerdeur op elot deed, alarm. Beide mannen kozen toen het hazenpad. Het signalement van de beide personen kwam overeen met dat van de beide jonge mannen, die enkele dagen geleden te Arn hem zijn aangehouden wegens een poging tot diefstal bij een firma aan de Rijn haven. waarbij, zooals men weet, de boek houder met een revolver werd bedreigd. Beiden zijn naar Apeldoorn overgebracht en daar met het bakkersknechtje geeon- fontreerd. Zij hebben nu bekend ook dezen aanslag te hebben gepleegd. Brandstichting. Te Delfzijl is gisteren de arbeideT S. G. ter zake van brandstichting in zijn buur manswoning gearresteerd. Verscheurende honden. Te Hoofddorp hebben bloeddorstige honden danig huisgehouden onder een koppel eenden. In totaal werden 33 eenden gedeeltelijk verscheurd, waarvan 17 stuks 's morgens reeds dood werden gevonden, terwijl van de overige 16 later nog 12 stier ven. Ook van het pluimvee van een ande ren landbouwer aan den Hoofdweg aldaar hebben zij negen kuikens verscheurd. Euitsrtl. ESericüïtess r Het mcordproces te Chicago. Omtrent het verloop der laatste proces- fcitting wordt nog het volgende gemeld: Er heersehte de grootste opgewondenheid in de stad en vooral rondom het gerechts gebouw. Men had gedreigd de gevangenis in de lucht te laten vliegen, wanneer de gevan genen niet ter dood veroordeeld zouden worden. Er waren dan ook buitengewone voorzorgsmaatregelen getroffen. Overal be vonden zich detectives in civiel en gewa pende patrouilles, die de menigte op een behoorlijken afstand van het gerechtsge-- bouw hielden. Er werd druk gewed. Vlak voor het vonnis stonden de kansen 3 1 ten gunste van een executeeren der schul digen. Dan las de rechter zijn vonnis voor. Deze man had de laatste maand geen rustige dagen gekend. Hij ontving brieven, waarin hij met den dood bedreigd werd. als hij de knapen niet ter dood veroordeelde en kreeg ook brieven met waarschuwing, zoo hij ze wel ter dood veroordeelde. Voortdu rend we.rd hij door een groot contingent gewapende manschappen bewaakt. Tot 99 jaar gevangenisstraf zijn de kna pen veroordeeld. Hun leven van perverse sensatie leeft uit. De ouders zoowel van het slachtoffer als van de schuldigen zou den met dit vonnis tevreden zijn. Botsing van auto en motor. Bij de wedstrijden van de Algemeene Duitsche automobielclub in de omgeving van Saalfeld, is een motorrijwiel in bot sing gekomen met een automobiel. De mo torrijder en diens vrouw werden gedood.de. drie inzittenden van den auto werden ern stig gewond. Door leeuwen ontvoerd. "Nabij Beira- (Portugeesch Oost-Afrika) zijn leeuwen een hut. binnengedrongen en hebben twee vrouwen weggesleept. Inboorlingen, die op het geschreeuw der vrouwen kwamen toeijlen, begonnen jacht op de leeuwen te maken, dcch tevergeefs. Sensationeele inbraak op Long Island. Op Long Island is dezer dagen een sen sationeele inbraak gepleegd. Aldaar lo geert in de wonine van een rijke dame< de door haar huwelijk aan den koning van Engeland geparrnteerde lady Mountbatten met een andere Engelsche dame. Beide da mes werden op een avond door inbrekers, dic blijkbaar van de situatie op de hoogte waren, en den weg naar haar apparte menten wisten, beroofd van haar juweelen ter waarde van 250.000 dollar. Goud in een straat. Te Melbourne hebben arbeiders van een gasfabriek, die een buis in één der straten van de stad moesten leggen, een goudader ontdekt. In hun vrijen tijd oefenen de arbeiders nu het. beroep van goudzoeker uit. U5T OÜ5&EVIBIG BOSKOOP. Afscheidsavond. WegoiLS vertrek van onzen kapelan, den "weleerw. heer Th. iSprenger naar Voorburg, vras er Woens dagavond een bijeenkomst in het R. K. Vereenigmgsgebonw van de beide patro- 13? ton en' de B. K Harmonie, om hun di recteur en adviseur een woord van dank ien afscheid te brengen. Toen kap. Sprenger om 8 uur de zaal binnentrad, speelde de Harmonie het lied „Roomsche Blijdschap". De voorz. van bet iproot-patronaat, de heer A. Blom, opende de biieenkomst en sprak zijneerw. aldus y toe: Weleerw. heer kapelaan! Zoo is dan ide avond aangebroken, waarop wij af scheid van u moeten nemen, die sinds drie tfa-ar met zooveel1 ijver en toewijding itn iBoskoop heeft gewerkt. In het bijzonder I ,wildon wij hier aanhalen uw moeite en ppofferingen voor de beide patronaten, (Waarvoor wij u onzen onrechten dank bren gen. In do drie jaren dat u president der JJozefgezellenveTeeniiging waart, heeft deze .Tereenig;ng verschillende veranderingen ^Jpndergaan, welke wij steeds als verbete- jringen konden aanmerken, waarvoor nog- |naa!s onzen hartelijken dank. Nog iets En der 8 noopt ona tot spreken. In het St. yohannespatronaat hebben wij onder uwo |eid:ng steeds opgemerkt, een stipte orde en netheid, waaraan groote waarde ge hecht moet worden; immers daar wordt de kiem, de gronds'ag gelegd voor het ver dere leven der jongelieden. Moge de goede God u hiervoor ruim heloonen, terwijl wij van onzen kant uw wijze lessen als richt snoer voor ons leven zullen nemen en u in onze gebeden niet vergeten zullen. Daarna werd den vertrekkende een ge schenk aangeboden van de beide patrona ten, bestaande uit een schemerlamp met twee daarbij passeaide vazen. Zijneerw. zeide ontroerd te zijn door de be-wi'jzen van sympathie, welke hij heden mocht on dervinden. Spr. dankte allen hartelijk voor de medewerking, welke Irj steeds mocht ondervinden. Blijft trouw aan uw patronaat en geeft uw daadwerkelijken steun aan mijn opvolger, opdat het patro naat steeds in bloei tocneme. Vervolgens dankt spr. voor het stoffelijk blijk van waardeering, wart hem steeds een aan gename heriirnering aan Boskoopsch Pa- tronaat^al zijn. Zijneerw. dankt ook de leden van de Harmonie, die dezen avond wederom al len tegenwoordig waren, voor de onderlin ge samenwerking, waardoor het mogelijk was in zöo'n korte tijd reeds een goed stukje muziek te geven. Vervolgens werden door de Harm ome eenige nummers ten beste gegeven. De voorz. van de Harmonie, de heer J. G. Vermeulen, dankte Z;jneerw. voor de op richting van de Harmonie, en voor alle moeite en zongen, we^e daarmede ge paard gingen. Ten shotte werd nog ge speeld een ,.Lajn,g zal hij leven", waarbij door allo {aanwezigen u't volle borst werd medegezongen LANGERAAR ,.Arti et Religioni". Toen Woensdag avond de leden der R. K. Muziekvereeni- ging „Arti et Religioni" per auto van het concours te Poeldijk waren teruggekeerd, verspreidde zich spoedig het bericht, dat Arti den tweeden prijs in de 4e afdeeling heeft behaald. Voorwaar een succes voor onze vereeniging. in aanmerking genomen dat zij pas twee jaren bestaat. Geitenkeuring. De jaarlijksche gei tenkeuring zal plaats he.bben den 25er, September a.s. op het terrein van St. Pho- cas, des namiddags VA uur. Verwacht wordt, dat. evenals vorige jaren, de be langstelling voor de keuring groot zal zijn NOORDWIJKERHOUT Gasdemonstratie. Gisterenavond heb ben wij een van de aangekondigde, avon den bijgewoond tot het houden van een demonstratie van gasartikelen. bij gele genheid der invoering van gas in deze ge meente, gehouden door den heer Meeuwsen inspecteur aan dien tak van dienst, in op dracht der Directie van de stedelijke licht fabrieken van Gas en E'iectriciteit te Lei den. De directie heeft, noch kosten, noch moeiten gespaard om het den onbekenden duidelijk te maken, hoe de verschillende artikelen gebruikt, moeten worden, waar mede men goed en zeer goedkoop spijzen kan bereiden. He.t podium was tot een formeele keu ken ingericht. Alleraardigst gekozen was een petroleumstel op een tafeltje, waaraan een biljet hing met het opschrift „afge daan". Bij den aanvang van het klaar maken van het aangekondigde menu, n.l. Witte Regoutsoep, aardappelen, bloem kool, rosbief en vla, werd opgenomen den stand van den gasmeter, voor iedereen zichtbaar aangebracht, en na verloop van één uur was het menu gereed en kostte 4.15 cent. aan gas, laten we zeggen 5 cen ten. De heer Meeuwsen opende de- bijeen komst en riep allen een hartelijk welkom toe. Het was hem aangenaam de opdracht van de directie te mogen vervullen, doch het. speet hem zeer, dat de directeur, die dezen avond persoonlijk de opening wenschte te. verrichten, verhinderd was dit te doen. Spr. bracht in de eerste plaats hulde aan het gemeentebestuur voor haar doortastende houding, de ingezetenen dezer gemeente gas te geven. EdelAehtb. Heeren, aldus spreker, ge moogt. met trots terugzien op uw ge nomen besluit en op het werk hetgeen ge gedaan hebt. De gasvoorziening is e.en vooruitgang voor de Gemeente, zoowel eco nomisch als industrieel, en het nageslacht zal u dankbaar wezen", Spr. zal laten zien, wat op gas klaar gemaakt kan wor den en uitleggen het gebruik van verschil lende gastoestellen. Men heeft wel eens gezegd: „gas gebruiken is duur"; ook werd gezegd: .pk kan van mijn huishoud geld niets missen, zeker geen verbruikt gas betalen", enz.; er is een spreekwoord, n.l. Voorbeelden wekken, daden strekken. Daarom vraag ik u aller attentie. Intus- schen zal ik U duidelijk maken boe gas artikelen gebruikt, moeten worden. De hee ren krijgen een sigaar en de dames een kop thee. en als hert maal klaar is, zal ik het u laten proeven. Nu volgde een duidelijke uiteenzetting, hoe men gas moet toepassen. Mevr. Meeuwsen bereidde gedurende de causerie den maaltijd. Toen deze. klaar was hebben wij ons ervan overtuicd dat zij heerlijk was. De heer Meeuwsen vleide zich met de hoop, dat. velen zouden aansluiten en bracht allen dank. Hiermede was de de monstratie afeeloopen om morgen te 'wor den voortgezet. Een der aanwezige dames bracht, hulde aan de kookster. Nog werden verschillende vragen gesteld en zeer duidelijk beant woord. De film der fabriek, die hierna ver toond werd, was zeer belangwekkend en werd met aandacht gevolgd, waarna nog een paar* komische nummers werden gege ven. Het was een leerzame avond. NOORDWIJK. R. K. Kïesvercenigino. - - Hedenavond 8 uur vergadert, de R. K. Kiesvereeniging in het Juvenaatsgebouw. VOORHOUT. Koniriginnefeesten. (Vervolg.) Het liet zich aanvankelijk aanzien, op den tweeden dag. dat wij meer zon zouden s het voor groot en klein als tot slot van den maal tijd met Honig's Maïzena gefabriceerde HONIG'S PUDDING wordt opge diend. Door hun aangenamen smaak zijn Honig's Puddingen al gemeen gewild, terwijl de zuiverheid en kwaliteit aan de hoogste eischen voldoen. Vraagt Uw Winkelier hebben, dan Woensdag, doch later betrok de lucht en werd het koeler, alhoewel het beter weer dan Woensdag was en het droog bleef. Alle spelen konden uitgevoerd worden en hiervan was do uitslag als volgt: Muiltjeloopen voor meisjes: le prijs An na v. d. Berg Gd.; 2e pr. Coba v. d, Lub- be; 3e pr. Ali Hekker. Zakloopen voor-meisjes: "le pr. N. Hob- be; 2e pr. D. v. d. Geer; 3e pr. B, Ange- varen. Versierde rijtuigen: le pr. B. Dijssel- bloem; 2e pr. Langeveld; 3e pr. D. van Rijn; 4e pr. Th. Buigrok v. d. Werve; 5e pr. Kool. Ringriji'en met paard en tilbury voor heer en dame. Dames: le pr. C. Lange veld Gd.; 2e pr. J. Oostdam; 3e pr. G. van Werkhoven4e pr. B. v. d. Linden. Hee ren: le pr. J. Verbree; 2e pr. O. Steenka mer; 3e pr. J. Warmerdam; 4e pr. B. Dijs- Belbloem. Beschuiteten voor jong en oud: le pr. Heemskerk; 2e pr. Slobbe; 3e pr. Lange veld 4e pr. Lemmers. Vogelschieten: Vogel A: le pr. J. de Roode: 2e pr. J. P. Vester; 3e pr. A. v, d. Ylugt; 4e pr. Chr. v. d. Ploeg; 5e pr, J, de Rooce; 6e pr. C. Hoogervorst. Vogel B: le pr. P. L. v. d. Hulst; 2e pr, A. Eggen; 3e pr. D. v. d. Tang; 4e pr, W, van Kempen; 5e pr, M, v, Dam; 6e pr. P. A. van Werkhoven. Snelrooken: le pr. S. Zcet; 2e pr. C. v. Werkhoven Czn,; 3e pr. A. Slobbe; 4e pr. C. v. d, Berg Pzn. Tobbetje steken: le pr. M. Bakker; 2e pr. C'hr. Langeveld 3e pr. J. v. d, Preydt; 4e pr, C. v. d. Poel. Versierde rijwielen: le pr. H. v. d. Lans; 2e pr. Mej. O. v,: Werkhoven3e pr. Jac, van Werkhoven. Tonknuppelen voor gehuwde mannen: le pr. C. J. van der Pest; 2e pr. Alb. "Augustinus; 3e pr. J. van der Lans; 4e pr. P. Kortekaas. Ringrijden voor heeren per rijwiel: le pr. J. Warmerdam Czn.; 2e pr. J. van der Hulst; 3e pr. H. v. d. Berg. Idem voor dames: le pr. M. van Steijn; 2e pr. N. Zuidhoek; 3e pr. Jo Warmerdam. Te zes uur uitreiking der prijzen met een toepasselijk woord, door den eere voorzitter der Oranjevereeniging. Te zeven uur g?f de Chr. Zangvereeni- ging ,,Voorhout's Gemengd Koor" een uit voering op het feestterrein. Des avonds liep het terrein tamelijk vol. Voor zoover wij het konden constatee- ren, is alles in de beste orde verloopen. WOERDEN. De Handel-, Landbouw- en Industrie- lentconsfelling. Dinsdagavond is in te genwoordigheid van verschillende plaat selijke autoriteiten en verdere genoodig- den de Woerdensche tentoonstelling ge opend. Daar de burgemeester door familieom standigheden uitstedig was, werd de ope ningsplechtigheid verricht door den waarnemend burgemeester, den heer D. Engel Sr., die daarbij een rede hield, waarin hij o.m. het volgende zeide: Een tentoonstelling en de middenstand behooren bij elkaar, 't Is de tegenstelling van arbeidsschuwheid en waar ooit is er beter gelegenheid om te toonen, dat men ie wat men kan, wat men wil zijn, en wat men wil blijven, met do leuze in den ba nier; Vooruit! Dit alles zal u worden getoond in de za len, die daar ginds op u wachten. Woerden groeit, Y/oerden bloeit, Woer den gaat langzaam, doch met vaste schre den op elk gebied de goede richting uit, en zeker behoeft Woerden niet achter te staan, bij geen enkele gemeente( van on geveer gelijke grootte) in ons vaderland op 't gebied van Handc-l- Industrie en Nijverheid. Gesteund door de vele standshouders van binnen en buiten deze gemeente, die hun belangen goed begrepen, zoomede door het dagelijksch bestuur dezer gemeente, hebben wij hier nu gekregen een tentoon stelling, die naar ik meen. er wezen kan. Wij hebben dan nu verkregen wat be doeld en gewensebt was. Een druk bezoek zij der tentoonstel ling hartelijk toegewenscht en zeer zeker ook een goede financieele uitkomst. Laat onze middenstand, die het initiatief nam, tot deze zaak nu vooral ervaren, dat zij zich gesteund ziet met 'n hartelijk medele ven van Woerdensch burgerij en geheel den omtrek en daar buiten. Ze heeft het noodig. Ze stelt hert op hoogen prijs. Laat arbeidsvreugde ook in onze gemeente tot hoogere onwikkeling komen. De eer om deze tentoonstelling te openen is mij opgedragen bij afwezigheid, wegens familieomstandigheden van onzen geach- ten burgemeester. Ik ga dit nu doen, en noodig U allen uit voor zooverre daartoe gerechtigd, mij te volgen. Zoodra de opening was verricht, werd ook het publick toegelaten en werd de ten toonstelling bezichtigd. Het ruime tentoonstellinggebouw (pl.m. 2500 vierk. Meter) is keurig ingereoht. De deelname was zoo groot, dat men met de ruimte heeft moeten woekeren oan alle ex posanten een behoorlijke plaats te geven. De indruk, die deze tentoonstelling geeft van de Woerdensche Industrie en ook van den Woerdenschen winkelstand is een beslist zeer gunstige. 't Is jammer, dat niet alle industrie, die in deze gemeente wordt beoefend, is ver tegenwoordigd. doch zij, die wel zijn uit gekomen, hebben dat gedaan op kranige wijze. Verschillende groote firma's elders ge vestigd, doch die ook in Woerden hun af nemers hebben, zijn op deze tentoonstel ling in samenwerking met hun afnemers vertegenwoordigd. Van do standen is over hert algemeen zeer veel werk gemaakt. Dank zij de toewijding van de diverse commissies en in het bijzonder van het dagelijksch bestuur, bestaande uit de hee ren A. Zon, A. J. Mulder en J. G. J Henker is een tentoonstelling georgani seerd, die in alle opzichten de inrichters en den middenstand tot eer strekt. Tevens het zakelijk gedeelte waar aller eerst zorg aan is besteed, is ook ruim schoots aandacht geschonken aan de noo- dige attracties. Concerten, zoowel instrumentaal als vo caal worden door verschillende plaatse lijke en andere korpsen gegeven. Voorts werden Dondcidagmiddag Ghym- kana-races gehouden. Zaterdag hebben groote schietwedstrijden plaats van den bijzonderen viijwilligen landstorm, ter wijl "Woensda? 17 dezer een veetentoon stelling wordt gehouden van geregistreerd en ongeregistreerd In de stad hebben de verschillende win keliers er voor gezorgd hunne etalages door bijzondere verzorging een feestelijk aarzien te geven. De tentoonstelling blijft geopend tot en met 17 dezer. SFORT VOETBAL. R. K. Sportver. „Lisse". Seer. J. v. d. Zwet. Julianastr. Na een groote rustperiode van onze ver eeniging, waarvan wel de oorzaak is het slechte weer, is het bestuur er in ge slaagd a.s. Zondag een vriendschappelij- ken wedstrijd te organiseeren te?en St. Ge- rardus Majella uit Heemstede. Hopen we dat het weer eenigszins zal meewerken en dat' geen enkele voetballiefhebber ver- zu:mt dezen wedstrijd bij te wonen. De wedstrijd vangt aan te half drie. We wil len er de leden op attent maken, dat ons le elftal' is ingedeeld in de le kl. D. H. V. B. Dit is ook voor onze supporters een groote uitkomst, daar ze voor deze com- petitie-indeeljlng aardige en spannende wedstrijden te z:on krijgen. Denken alle leden er nog eens aan om contributie te betalen De vereeniging heeft het zoo hard nood'g. Lisse IGerardus Majella I H'siede 2.30 uur. Lisse II?Quick Boys II, Katwijk 12 30 uur. Vermoedelijk wordt deze wedstrijd ook gespeeld. ATïlLETIEK. R. K. N. A. C. Dc nationale R.-K. athlsfiekwedrtrijdcn. Om den Gelderlander-Beker te Nijmegen. De belangstelling voor bovengenoemde wedstrijden blijkt in de verschillende R.-K Sportkringen heel Nederland door groot. Zoowel uit het Limburgsche als- Bossche, uit. het Bredasc-he en Haarlemsche dis trict wordt belangstelling getoond, terwijl Oost-Gelderland en Twente niet achterwe ge blijven. Het programma is bekend. De Gelderlander-Wisselbeker wordt dit jaar door het Amsterdamsche Wilskracht verdedigd dat toezegging deed met een kleine twintig athletiekers naar Nijmegen te komen om den beker te verdedigen. Voor Nijmeegsche deelnemende clubs is nog een afzonderlijk bekertje beschik baar gesteld. Een Nijmeegsche sportenthousiast schonk nog een extra club-prijs voor die vereeniging, welke op de nummers zware athletiek van het programma n.l. 400 me ter hardloopen, kogelstoüten, teamrace en touwtrekken de meeste punten verwierf. De inschrijving voor deze nationale wed strijden sluit definitief Dinsdag 16 Sep tember bij het secretariaat Groesbeeksehe weg 187 of Graafschewcg 172 Nijmegen. De wedstrijden vangen aan Zondag 21 September, des namiddags half twee. GOLF Dc wedstrijden te Noordwijk. De resultaten van de te Noordwijk aan Zee gespeelde golfwedstrijden luiden: Paiace Hotel Beker: 3e ronde: C. van der Sandt slaat E. Cremers op de 19ehole; Van Hinloopen Babberton slaat E. Prathcr met 3 en 2. 4e ronde: B. Lesley slaat Rid der Van Rappard met 1 up; E. Vas Visser slaat P. Verschuyl met 4 en 3. Van Heukelom Beker. Kwarteindstrijd Mej. A. van Tienhoven slaat mevr. Van Waveren met 3 en 1; Frl. Van Tets slaat mevr. Noorduin met 6 en 5; mej. M. J. J. van Heukelom slaat mej. B. van Tienho- ven met 5 en 3. Voor de Foursomes, een medalplay^ te gen Bogey, waren 62 deelnemers; wel een bewijs van de groote belangstelling, die niet alleen deze wedstrijd, maar ook allo andere wedstrijden genieten. Den len prijs verwierven mevr. Smalt en Mispelblom Beyer met 1 up. De tweede prijs was een tie tusschen Von Flotow—C. van der Sandt en mej. A. van TienhovenP. Verseliu, beiden met 2 down; Op dezen volgde! mej. B. van Tienhoven en J. H. C. Hey met. 3 down; R. Butterworth en R. E. Butterworth met 4 down; mevr. Verschui en Walrave Boissevain met 5 down. Consolatie-prijs wedstrijd onder de vck liezers in de eerste ronde om den Palac Hotel-beker. 7e ronde: jhr. Sminia slaa A. E. Dudok van Heel met 1 up; 2e rond Beels van Heemstede slaat R. Buttei worth met 3 en 2; Von Flotow slaat Daj Obreen met 2 en 1; W. van Heukeloi slaat jhr. Sminia met 6 en 4; F. Orenier slaat Müllemeister met 6 en 8; Woldring van der Hoop wint van Perk Vlaanderei w.n.o.; K. Matthes wint van Jhr. Deut: Lennep w. n. o. LUCHTVAART Noodlanding van een passagiersvliegtuig Donderdagmiddag heeft het Farman Goliath-toestel F.A.E.I.E.. voorzien twee motoren, elk van 260 P.K., en bemand met een piloot, een mecanicien en twee damespassagiers, op weg van Amsterdam naar Brussel, boven den Prins Alexander- polder, tusschen Nieuwerkerk en Terbreg. ge, een noodlanding moeten doen ten volge van een defect aan den linkermotor, Het toestel, dat behendig boven een stuk land van den landbouwer Jan Luit dalen weTd gebracht, raakte ten gevolge van dén drassigen bodem met twee wielen vast, zoodat de kop in den bodem vast. liep. De schroef en de romp met de cabine werden ernstig beschadigd. Terwijl piloot en mecanicien er zonder kleerscheuren af kwamen liepen de beide dames niet stige schrammen op aan handen en men. Nadat zij vooTloopig verbonden wa ren, werden zij met een auto van den Ge neeskundigen Dienst naar Rotterdam ge bracht, vanwaar zij d e reis per trein naar Brussel konden voortzetten. Het personeel van het vliegveld aan Waalhaven zal nagaan of het vliegtuig ter plaatse gerepareerd of gedemonteerd moet worden. Land- en Tuinbouw De veetentoonstelling te 's-Graver»h?.ge. De volgende prijzen zijn nog aan inzen-' ders toegekend: Klasse I, de beste melkkoe, geboren voor October 1920. le prijs Hyg. me.lkstal Do Vaan, Bergschenhcek; 2e prijs dito, 3e prijs B. Wilton-, Voorburg. Klasse II, voor de beste melkschot, gobo. ren na- 30 Sept. 1920 en voor 1 Oct. 1921 le prijs S- de Jong, Schipluiden; 2e idem, 3e Wed. N. Huysman, Zoe termeer. Klasse IÏI: de beste melkvaars, geboren na 30 Sept. 1921 en voor 1 October 1922: le prijs Wed. N. Huijsman, Zoe termeer j 2e prijs Hyg. melkstal De Vaan, Bergschen- hoek; 3e prijs Wed. M. Huijsman, Z o.c ter meer. Klasse IV, de beste kalfdragende koe, geb.„voor 1 October 1920, kennelijk drach tig: le prijs Hyg. melkstal De Vaan, Berg- schenhoek; 2e prijs B. Wilton, Voorburg; 3e prijs D. Leenheer, Barendrecht. Klasse. V voor de beste kalfdragende schot, geb. na 30 Sept. '20 en voor 1 Octo ber 1921, kennelijk drachtig: le prijs N. B. Krijger, Barendrecht, 2e prijs B. Wiltcn. Klasse VI: kalfdragende vaarzen, gebo ren na 30 September 1921. en voor 1 Octo ber 1922, le prijs B. Wilton, Voorburg. 2a idem. Klasse VII al of niet drachtige pinken, geboren na 1 October 1922: le prijs H. W. Speelman Bodegraven; 2e idem3a prijs Wed. N. Huysman, Zoeter meer. Klasse VIH'r voor het beste. Ivruiskalf, ?boren na 30 September 1923 en voor 1 April 1924le E. I. Los, Zoeterwoude 2e M. D. Noordzij Wzn. te Rotterdam, 3a H. W. Speelman te Bodegraven. Klasse XI, stieren, geboren voor 1 Oct. 1921: le prijs Hyg. Melkstal de Vaan, Bergschenhoek; 2e prijs H. W. Speelman, Bodegraven. Klasse XII, stieren, geboren na 30 Sept. 1921 en voor 1 October 1921le. prijs S. de Jong Jz'n.. Schipluiden; 2è prijs A. Breg- man, Voorburg; 3e prijs W. G. Duynisveld, Voorschoten. Klasse XIII, stieren geboren na 30 Sept. 1922 en voor 1 Oct. 1923: le II. W. Speel man; Bodegraven; 2e prijs C. Plemp, Noorden; 3e prijs A. v. d. Heuvel, Lin- schoten. Kiasse XIV voor den besten stier, gebo ren tusschen 1 Oct. 1923 en 1 April 1921: le J. S. van Dam. Z w a m m c r<l a m2e Hyg. melkstal de Vaan, Bergschenhoek; 3a J. S. van Dam, Zwaminerdam. Fokvee, niet geregistreerd, onverschillig van welke haarkleur. Klasse 29, voor de beste melkkoe., gebo ren voor 1 October 1920: le W. Jochems, Duindigt, Den Haag; 2e B. Wilton, Voor burg; 3e C. G. v. d. Drift. Rietveld. Klasse 30, melkschot, geb. na 30 Septem ber 1920%n voor 1 October 1921:' lc B. Wil ton, Voorburg. Klasse 31, voor de beste melkvaars, geb. na 30 Sept. 1921 en voor 1 October 1922: le en 2e Joh. Keijzer Pzn., Kethel. Klasse 32. voor de beste kr.lfdraaende koe, geb. voor 1 October 1920, kennelijk drachtig: le Joh. Keijzer, Kethel; 2e Gcbr. v. d. Mcijden, Gasthuislaan, Delft; 3e Nc Olieman Mzn., Voorburg. Klasse 34, voor de beste kalfdragende vaars ge.b. na 30 Sept. 1921 en voor 1 Oct. 1922, kennelijk drachtig: le E. J. Los Zoe terwoude; 2e Kok, Schenkweg, Den Haag; 3e Westerman. Zoe termeer. Klasse 35. Voor de beste al of niet drach tige pink, geboren na 1 October 1922: le W, Jochems, Den Haag; 2e .T. van Barneveld, Wassenaar; 3e B. AVilton, Voorburg. Klasse 36, voor het beste kuiskalf, gebo ren na 30 September 1923 en voor 1 April; 1921: le en 3C J. van Barneveld. Wa s s c- naar; 2e B. Wilton, Voorburg. Klasse 38, vet weideveo. niet met epoe-

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4