rechtzaken. Vervolgens wordt gelezen een schrijven van den Secretaris van het Ziekenhuis- fonds" alhier, en wel naar aanleiding van een gehouden gecombineerde vergadering van het bestuur van dit fonds met de be sturen der R. K., N. H. en Geref. Iverk al hier. In dit schrijven wordt ten behoeve van het Ziekenhuisfonds een subsidie ge vraagd van f 250.en verder .,dat de ge meente de eerstvolgende jaren waarborg aal willen zijn voor de betaling van het verschuldigde voor dé ziekenhuisverple- ging gedurende de eerste dertig dagen van een of meerdere armlastige patiënten, naar gelang het ziekenhuisfonds niet bij machte zal zijn dit zelf te betalen." De Voorzitter zegt, dat B. en W. meenen dat het verzoek „eerstvolgende jaren" hun wel wat ruim lijkt, en zij voorstellen, voor- loopig tot 1 Januari 1927 waarborg te blij- ven, en verder om het gevraagd subsidie tee te kennen onder voorwaarde, dat jaar lijks rekening en verantwoording zal wor den .gedaan. De heer van Slingerland vindt 't vreemd, waarborg voor het fonds te blijven, daar de armlastige patiënten na dertig dagen verpleging zich tot hun Diaconie kunnen wenden: nog te meer vindt hij 't vreemd, daar hij heeft vernomen, dat. de N. H. Di aconie berekl zou zijn een subsidie toe te kenren, waarop wethouder Koeleman ant woordt; dat het gedane verzoek een uit vloeisel is van de gehouden bespreking tusschen het bestuur van het ziekenhuis fonds en de drie diaeoniën, waaruit toch an "ers blijkt. De Voorz. merkt op, dat theorie en piaktijk hier goed gescheiden moeten wor den: theoretisch zou de gemeente er mis schien niets mee te maken hebben; het fonds dreigt echter te niet te gaan, en al treedt de gemeente misschien iets in Dia conie-zorg, is zij van meening toch te moe ten helpen, maar voor een bepaalden ter mijn, om na het verstrijken van dien ter mijn te beoordeelen hoe de stand van za ten is. De heer Jan Slingerland vindt de gelij ke eontributieheff'ng voor alle leden, onre delijk. Gaat 't fonds nu een tekort krijgen, dan steunt het op de gemeentekas, en moeten de belastingbetalers hierin bijdra gen. Do Voorz. wil erkennen, dat dit theore tisch waar is. doch feitelijk komt 't op het zelfde neer, of do belastingbetalers indi rect er in bijdragen dan wel rechtstreeks aan eigen armbestuur of diaconie bijdra gen. De heer v. d. Weijden merkt op, dat bij •nmacht van het Armbestuur de gemeen te toch weer optreedt; de R. K. armen hebben onmacht erkend. De heer Jan Slingerland zegt- daarop, dat de N. Herv. Dïiaconie niet bijdraagt (de voorwaarde was, dat alle Diaeoniën zouden bijdx*agen.) De heer Jac. Slingerland stelt voor den tijd van waarborg te stellen tot 1 Januari 3926, terwijl de heer v. d. Bosch voorstelt enkel de f 250 subsidie toe te kennen. Over de toekenning van de f 250 is men 'f, algemeen eens. waarna de Voorz. het in stemming brengt, hetgeen algemeen ver worpen wordt. De heer v. d. Bosch trekt zijn voorstel in, waarna dat van den heer Jac. Slingerland wordt aangenomen, ter wijl verder als voorwaarde wordt gesteld het doen van jaarlijksche rekening en ver antwoording, en dat het blijven van waar borg slechts geldt voor ingezetenen dezer gemeente. Aan de beurt van aftreding als leden van het College van Zetters zijn de hee- ren B. P. Koeleman en J. J. v. d, Bosch Voor een tweetal bevelen B. en W. aan de aftredende leden en als plaatsvervangers de heeren Jac. de Groot Azn., en W. J. Blom; na gehouden stemming blijken dit de voorgedragenen te zijn. De gemeenterekening over het dienst jaar 1923 wordt aangeboden en, na arti- kelsgewijze behandeling, als volgt vastge steld: gewone ontvangsten op f 49.952.42}; gewone uitgaven op f 37.249.80; met een goed slot van f 12,702,521; de buitengewo ne ontvangsten op f 9,952,27; de buitenge wone uitgaven op f 12,235.94}; nadeelig slot van f 2283,67}; blijft een goed slot ran f 10,418,85. De Yoorz. zegt, dat de resultaten van het electriciteitsbedrijf niet schitterend zijn te noemen. Yorige week is door de ge meentebesturen van Ter Aar. Nieuwkoop, Nieuwvcen en Zevenhoven een vergadering gehouden, waarin o.a. besproken is wijzi ging van de beheersverordening ten aan zien van het afschrijvingspercentage, het welk men te hoog acht. De resultaten der verdere besprekingen moeten nog worden afgewacht. Hierna, niets meer te behandelen zijnde, sluiting. Keuringsdienst. Volgens het verslag over 1923 hebben door den Keuringsdienst voor waren te Leiden in deze gemeente 729 keuringen plaats gehad, en werden af gekeurd: 41 Liter azijn. 9} Liter gort en 6r L. meel; er werden 16 verkoopplaatsen geïnspecteerd. Eén procesverbaal werd op gemaakt (wegens verkoop van onreine melk), Avaarop een veroordeeling volgde van f 25.boete, subs. 25 dagen hechte nis. Mobilisatiefonds. De collecte voor het mobilisatiefonds bracht in deze gemeente f 4 13 op. ZOETERWOUDE De Burgemeester. Aan den Burge meester dezer gemeente is verlof verleend om voor een jaar buiten de gemeente te mogen wonen. Hij woont nu voorloopig te Leiden. Militie. De loting van de dienstplich tigen der lichting 1925, welke op 18 Sep tember sal geschieden wordt gehouden in het gymnastieklokaal aan de Nieuwe Mare. Inenting. Op Dinsdag 23 September as. bestaat er gelegenheid voor kostelooze Inenting. B. artoe is aangewezen een lo kaal in de openbare lagere school op het Dorp' alhier. De Zonnetijd. In de parochie van den TT. Joannes Onthoofding, Zuidhuurt, is weer de zonnetijd ingevoerd. De ker kelijke diensten en de schooltijden zullen dus voortaan weer geschieden volgens den ouden tijd. Een gemeentebelang. Per circulaire veitzo&kt de gemeente Zoeterwoude den ingezetenen obligaties te nemen van een geïdleennig. groot f 18500.—, tegen een rente van 5 pet. 's jaars. Noord- en Zuid-Holl. Reddingmaatschappij. Yoor de dorpen Hillegom, Lisse. Sassen- heim, de Kaag, Warmond heeft zich een comité gevormd ter aanbieding van een Huldeblijk aan de Noord- en Zuid-Hol- landsche reddingmataschappij en de Maat schappij tot redding van drenkelingen ter gelegenheid van beiderlei 100-jarig be staan. Het comité is als volgt samengesteld: Eere-ccmité: D. Wentholt, burgemeester van Hillegom: G. J. M. Eer huis, burge meester van Lisse; J. P. Gouverneur bur gemeester van Sassenheim; A. J. Sehöl- vinck, burgemeester van Warmond. Het comité: J. P. Gouverneur, burge meester van Sassenheim, Yoorzitter; n. C. A. M. Schölvinck, te Warmond, Secre taris; Ger. Vlasveld Jr.. te Sassenheim, Penningmeester; Jch. Bader, Sassenheim; C. Wcsterbeek. Sassenheim; K. Kïijn, Sas senheim; G. Ten Bruggeneate, notaris te Sassenheim; O. S. Sixma Baron van Heem stra, Sassenheim. F. H. Romeijn, notaris te Warmond; L. Oudshoorn, wethouder te Warmond; Dr. H. Walenkamp, arts, te Warmond; S. Baron van Heemstra, te Warmond; J. C. de Haan. Secretaris der gemeente Lisse. te Lisse; P. Warmerdam, wethouder, te Lisse; L. Tol, architect, te Lisse; A. van Pelt. notaris, te Lisse; Drs. F. G. M. Haase, arts, to Lisse; J. Segers, bloemist, te Lisse; Walter v. d. Schoot R.Czn, bloemist, te Hillegomi G. Yeldhuy- zen van Zanten, bloemist, te Hillegom; Mr. H. van Kaastert. advocaat, te Hille gom: P. de Vreugd, direeteur N.V. Hilleg. Houthandel, te Hillegom, wethouder; A- Goldenberg. notaris, te Hillegom; Ds. van Balen, te Kaag; J. Zwetsloot, te Kaag. Gaarne wekken wij onze lezers op, het werk van dit eoniité door finanlieele bij dragen te steunen. Getïïengjïle iScr'achlsss Onweer. Te Gasselternijveen zijn tijdens een he vig onweer twee paarden van den landbou wer Moerker in het land door den bliksem gedood. Branden. Te Mierlo is de houtzagerij van den heer Verballen geheel afgebrand. Verzeke ring dekt gedeeltelijk de schade. Te Zegge is de woning van J- S café houder, tot den grond toe afgebrand. De bewoners konden zich met moeite redden. Twee kinderen bekwamen lichte brandwon den. Niets werd gered. Verbrand. In de buurt schap Sibeulo onder de ge- meente Vriezeveen trokken twee zoontjes van den veenarbeider E. R. van zeven en vijf jaar, bij het spelen een kachel, waarop een pot met aardappelen 6tond te koken, omver en kregen het kokende water over hun lichaam. Reide jongens hebben ernsti ge brandwonden bekomende toestand van den oudsten is niet zonder levensgevaar. Verdronken. Onder Balgoy bij Grave is in de Maas verdronken de 16-jarige A. Wiebe, toen hij per bootje familie wilde afhalen. Gestikt. Tn de Prinsenstraat te Groningen is een kind van den arbeider B. in bed gestikt. Voet versplinterd. Te Schore had een landbouwersknecht het ongeluk met zijn voet in een dorseh- maohine bekneld te raken; dit lichaams deel werd geheel versplinterd. Bekneld geraakt. Te Gieten is de arbeider R. KoeTts, op het emplacement van de S.S. bekneld ge raakt tusschen een wagen en door de ex portslachterij aangebrachte palen. Ernstig aan hoofd en borst gewond werd hij naar zijn woning vervoerd. De onbewaakte overwegen. Bij den onbewaakten overweg van den Lagewek (tusschen Enkhuizen en Hoorn) is gisteren een auto van den dienst Venhui zenHoorn in hotsing gekomen met een tram uit Hoorn. De auto werd geheel ver brijzeld. De inzittenden, eenige dames, lie pen verwondingen op. Het auto-ongeval te Zeist. Het ,.TT. P.", dat gemeld had, dat de heer K., die Zondag bij het auto-ongeluk op den Woudenbergschewptr te Zeist is gewond, overleden was. berich! 'hans, dat. dit geble ken is onjuist tp zijn. De toestand van den heer K. mag redelijk worden genoemd, hoe wel he.t gevaar nog niet is geweken Botsing tusschen een autobus en een locaalirein. Gisteren is de autobus van den heer Van Rie, uit Hoorn, op den lagen dijk, tusschen Hoorn en Schellinkhout bil den overweg aldaar in hotsing gekomen met den locaad- trein, die om 9.15 uur van Hoorn over Ven huizen naar Bovenkarspel vertrekt, meldt de .Tel.". De bus, die het eerst in aanra king kwam met het postrijtuig, is geheel vernield. Enkele vrouwelijke passagiers be kwamen vrij ernstige hoofdwonden, zij wer den in woningen van omwonenden verbon den. Door het breken van de treeplank. Aan den Getfertweg te Enschede, brak van een verhuiswagen, op welks bok en treeplank bij den voerman nog vier perso nen, onder wie drie kinderen, waren geze ten, door de overbelasting de treeplank af en viel met de drie kinderen op de pa-arden die door den schrik op hol sloegen. Het 14-jarig zoontje van den heer Claassen ge raakte. onder de wielen en werd gedood. De voerman die een der kinderen nog poogde te grijpen viel zelf ook van den bok en is iu zorgwekkeiiden toestand naar het zie kenhuis vervoerd. De anderen kwamen er mei lichte ver wondingen af. Kinderen aan een motorfiets. Dinsdagmorgen stond in dc Hcidestraat te Schuttersveld bij Brunssum, een motor fiets, waarvan de eigenaar in een woning vertoefde. Ee.n paar kinderen gingen de machine be zichtigen. Van kijken kwam erger, met heö noodlottig gevolg, dat de motor omviel en en het 2K-jarig kind van S. terecht kwam. Met verpletterd honfdie werd de arme kleine opgenomen. De dood trad spoedig in. Gered. Men meldt uit Helium (Ameland) d.d. 10 September. Op de Wadden werd hedenmorgen door een boot de noodvlag gehesehen, waarop de Hollumer reddingboot zee koos. Na een moeiliiken tocht mocht men het genoegen smaken, de bemanning, bestaande uit vade.r. zoon en dochter, ven het vaar tuig te helen. Het bleek te zijn de tjalk ..Dorothea-'', van Terneuzen, schipper F. Meiier, van Windeweer met vlas naar Axel. Bij het. wachten op een goede gelegen heid werden zij door den geweldigen storm overvallen en op drift eeslagen. De lading is beschadigd; het schip is vol water. Inbraak. Tn dén nacht van Zondae op Maandag heeft men ingebroken in het. stationsge bouw te Kruiningen. Door het uitsnijden van een nas ingezette-ruit kwmen de in brekers de vestibule binnen. Met breek ijzers is toen getracht het loket, open te breken, drch dit lukte niet- Toer^ is men van de perronzijde door openbreking van een deur binnengekomen. De geldkist bood echter voldoenden weerstand zoodat men deze ongeopend moest laten. LTit een geld- bakje hpeft men slechis een klein bedrag aan geld kunnen meenemen. Vermoedeliik zijn de dieven tijdens hun werk gestoord. Te Piina.ckpr is pistpxennacht in gebroken bij den landbouwer J. Zonneveld. Een bedrag van f 8000 aan contanten v erd ontvreemd. Voertyluchtige directeur. De voortvluchtige directeur ^er £?rdap- pelmeelfabriok Westerwohle t° Vcclerveen, de hee'r R. N.. is volgens bericht, in Grie kenland overleden. Een vreemde ziekte. Het geheele vezin tan den landbouwer L. Niistad te TJhorst. bestaande uit man - vrouw e.n vier kinderen, is. naar de ..Asser Crt." meldt aangetast door pen ernstige Tieicre. 7 wee <ier kinderen znu rcecis oë- 7.weken. Men vreest met een soort van cho lera te doen te. hebben. De verschijnselen zijn brakingen, diarrhee en hooge koorts. Vermist, Eedert 2 September, den da.e waarop te Kamoen dp verjaardag van F. M. de Ko ningin werrl eevierd wordt aldaar vermist de 21 jarige letterzetter J. G. Polak, gebo ren te. 's-Oravenhage. Hij heeft dien avond om acht uur ziiu kosthuis verlaten en is niet. teruggekeerd. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Staking in het pellerii-bedrijf te Wormermeer. Gisterenmorgen is de dreigende staking in het pellerij-bedrijf te Wormerveer een feit. geworden. De. fabriek Mercurius" van Gebrs. Laan ligt thans geheel stil. Van werknemerRzijde vernemen we: Tn een gisterenavond gehouden vergadering is 'met 104 stemmen, 11 blanco e.n 1 stem tegen tot staking besloten, nadat het ant woord der Alg. Werkgeversvereniging was binnengekomen, dat de gevraagde loon6- verhooging van f 2 per week niet zou wor den toegestaan. Er hecrscht volkomen rust. Verwacht, mag worden, dat de staking van korten duur zal zijn, daar het in he.t pelle rij-bedrijf thans verbazend druk is. Van werkgeverszijde meldt men ons, dat de A. W. V. het verzoek om loonsver- liooging aan het personeel der ..Mercurius" niet heeft toegestaan, terwijl ook van deze zijde de staking officieel bevestigd wordt. ,.Msb." Een legaat aan de S.B.A.P. Wijlen mej. A. J. Bosscha te 's-Graven- hage heeft, naar „Het Volk" meldt, aan de S.D.A.P. f2500 vrij van rechten vei- maakt. Het vonnis tegen Loeb en Leopold. Levenslange gevangenisstraf. De heide, moordenaars van den 14-jarigen Robert Franks, Loeb en Leopakl, werden gisteren wegens moord met voorbedachten rade veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf enwege.ns ontvoering tot 99 jaar gevangenisstraf. Naar gemeld wordt, werden uitgebreide maatregelen getroffen om den rechter, die het vonnis velde., te beschermen. Hij had namelijk dreigbrieven ontvangen, waarin hij met den dood werd bedreigd, indien hij de beide beklaagden ter dood zou veroor- deelen. Onde.r bescherming van gewapende infanteristen begaf de rechter zich des mor gens naar het gerechtsgebouw en na he.t vel len van het vonnis wederom naar huis. Ook in de gerechtszaal zelf wemelde het van politie-beambten. terwijl de beide beklaag den eveneens onder sterke bewaking waren gesteld. Bij het uitspreken van het. vonnis zeide de rechter, dat de moord, door beklaagden bedreven, afschuwelijk is en dat er geen verzachtende omstandigheden in aanmer king kunnen worden genomen. Minderja rige moordenaars zijn echter tot nu toe in den staat Illinois nog nimmer ter dood ver oordeeld, zoodat een doodvonnis tegen Iedere wet. zou indruischen. De president, vervolgde: „De rechtbank acht zich echter verplicht te verklaren, dat naar haar oordeel de beide beklaagden on toerekenbaar zijn, anders hadden zij zulk een afschuwelijken moord niet- bedreven." Millioenen dollars zijn in Amerika ver wed. daar men algemeen dacht, dat Leopold en Loeb ter dood zouden worden veroor deeld. Het Yellowstone-park in brand. Duizenden bunders door het vuur vernield. Volgens een bericht uit New-Tork staat sinds eenige dagen een uitgebreid complex van het bekende Amerikfuinsche natuur reservaat het Yellowstone-park in brand. DuizendenP bunders zijn reeds door het vuur vernield. Noodweer in Diritschland. Een windhoos in Z u i d- Duifcschlan d. Het Zeppelin-luchtschip Z R. III, had Dinsdag zijn derde proefvlucht moeten on dernemen. maar de commandant, dr. Ecke- ner. had'he.t op grond van meteorologische voorspellingen geraden geacht het. lucht schip maar liever in de loods tft laten. Hoe .verstandig dit besluit. 16 geweest, blijkt ach teraf: Dinsdagmiddag omstreeks half drie is geheel midden- en Zuil-Duiischland door een windhoos geteisterd, die overal gewei dige schade heeft aangerjeht. en zoo goed als zeker het luchtschip, zoo het ware uit-, gevaren, zou hebben vernietigd. De wind hoos duurde slechts ongevee 3 minuten, maar heeft in dien korten t.'jd een enorm de.el des lands verwoest, vooral het Kinzig- dal en een deel van het Nordrath-dal heb ben zeer zwaar tp lijden gehad. De steden Reichpnbach. Lahr, Kippenheim en ver schillende ande.ren zien er uit alsM ze ge bombardeerd ziin. Het gebied tusschen deze steden lijkt wel een slagveld. Geheele. ge bouwen zijn van den aardbodem wegge vaagd. honderden deken weggeslingerd. tal van schuren, boerderijen en dercelijken in gestort 'of zwaar beschadigd. E°n sanato rium in de nabijheid van Fussbach, dat eerst verleden jaar was gebouwd, ha-d ge ducht te lijden. Eén der muren stortte ge heel in, oen andere, muur werd 15 c.m. naar buiten gedrukt, de daken *nn geheel weg gewaaid. Een groot aantal verpleegden werd ernstig gewond. Tn Reichenb3ch werd ee.n boer onder de pinnen van ziin huis beerraven, van een een zame boerderij in liet Kinzig-dal werd een vrouw gedood. Uit alle deelen vaji Zuid- Dnitschland komen berichten, dat duizen den vruebtboomen ontworteld zijn. Ook in de brsschen heeft de windhoos verschrik kelijk huis geheeuden. Duizenden hoornen 7-oV n'vonei,) nr atgt-Knopi. Ook in Zuid en Midden-Baden is dP schade zeer aan zienlijk. Het telefoonverkeer is bijna overal gestoord en ook bet telegraaf-verkeer heeft ernstige schade geleden door het afbreken van honderden telegraafpalen. In de buurt van Freiburg (Baden) heeft een verschrikkelijk noodweer gewoed, waardoor groote schade is aangericht. In het Kinze.gdal en in Norddracht werd aan verschillende gebouwen ernsfiee schade aangericht. In een verpleeginrich ting te Fuddbach werden elf verpleegden gewond, waarvan één ernstig. Elders werd een oude man gedord, ter wijl anere. personen en verschillende kin deren verwondingen opliepen. Honderden vruchlboomen zijn ontworteld. Pantsertrein ontsooord Gistermorgen is op het traject Grcdrm— ■Wilna bij Ökliennicki, vlak bij de Lit- tausche grens een met militairen bezette pantsertrein ontspoord. Twee soldaten zijn gedood, veertien gewond. Mco-denaar doch fevons redder! Mgr. Seipel. de Oostënrijksche priester- kanselier. heeft gisteren naar een telegram uit Genëve. meldt, medegedeeld, Kat de man. die hem cenjgen tijd geleden trachtte te vermoorden, hem eigenlijk het leven heeft geredToen de kanselier aangevallen werd leed hij aan een ernstige -suikerziek te. Specialisten hadden hem nog slechts eenige weken te leven gegeven. Tijdens de behandeling genas de woud, maar tevens de suikerziekte. HAAG3CHE RECHTBANK. Veroorzaken van dood floor schuld. Voor het Gerechtshof is lieden behandeld de zaak van H. O. B., oud 33 jaar. boter- handelaar te Zeg waart, door de recht bank tp 's-Gravenbage veroordeeld tot drb maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, wegend het veroorzaken van dood dooi schuld. Bekl. heeft des avonds te om streeks elf uur op den Haagweg nabi; Hof- rust een voetganger, die van den zijkant van den weg een motorrijwiel aan de hand voerde, met zijn auto omgereden, met het ge.volg, dat de voetganger gedood werd. Bekl. verklaarde, dat hij met zijn auto in de richting van Delft reed, met zijn kleine lichten aan omdat hij meende in de kom der gemeente. Rijswijk te zijn. Hij meent goed te hebben uitgekeken. De President: Dat je uitgekeken hebt, kan waar zijn. Goed uitgekeken heb ie in geen geval. Trouwens je. staat bekend als een veel te harde rijder, al ben je dan geen woesteling. Jullie groote fout. is. dat jullie veel te snel rijdt. Jullie denken maar: die wegen zijn van ons e.n de wandelaars moe ten zich maar uit de voeten maken. 1 De beklaagde houdt echter vol niet hard te hebben gereden en goed te hebben uitgekeken. Hoe. het ongeval ontstaan is, acht hij een raadsel. Alleen kan hij opmer ken. dat de weg slecht verlicht is en ver schillende donkere plekken heeft. De procureur-generaal, mr. Dël Campo, merkt op, dat de schuld van dezen bekl. volgt uit het feit, dat. hij de man niet ge zien heeft. De automobilist moet te allen tijde kunne.n zien wat zich op den weg voordoet. Kan hij dit niet zier, dan moet hij niet rijden, of althans zoo rijden, dat men op een halven Meter kan stoppen. Ppr. kan -het dan ook niet anders inzien dan dat deze bekl. schuldig is. Daarbij komt nog, dat hij veel tc hard gereden heeft, waarschijnlijk met ean vaart van 40 - K.M. Indien men met zulk een vaart rijdt op den weg. waarvan men zelf moet erken nen. dat hij slecht verlicht. <s e.n men ver oorzaakt dan den dood van een ander, dan heeft- men daaraan 6chuld. Bekl. heeft een groot leed veroorzaakt en moet de straf daarvoor drage.n. Daarom kan soreker niet: merlegaan met de voorwaardelijke veroor deeling der rechtbank en hij requireert der- lalve zijn veroordeeling tot 3 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. A. J. Je Wilde wees allereerst op de slechte verkeerstoestanden die op den Rüswijkschen weg geheerscht en reeds menig ongeval veroorzaakt bob ben. Vervolgens deelde hij mede den bekl. uit. den distributie-tijd. toen deze de ver- trouwensban was van de vet- en boterhan- delaren, te kennen. Hij heeft, toen op spr: den indruk gemaakt een beza-digd man tA zijn. Wat is er echter in bet onderhavie# geval gebeurd. Bekl. reed 's avond? te uur op een recht stuk weg met een breedte van 15.80 Meter, terwiil de passage gering was. Ook js nie.t gebleken dat hij met. een grooter vaart reed dan 30 K.M. PI. ach!: dit niet een te groote snelheid. De aanrij ding heeft- plaats gehad eenigszins in het midden van den weg. naar de. rechterziWe toe. De aangeredene heeft blijkbaar een de. feci aan ziin motor gehad en deze voort geduwd. De man, die een donker g^ene jas droeg liep voorover gebogen terwijl de mMor niet verlicht was. De zaak had dan ook even goed een an dere wending kunnen nemen. bijv. als bekl. uit ziin auto ware geslingerl en de thans aangereden*» thans in de. beklaagdenbank was het niet onmogelijk gewe°st, dat. de aangeredene thans in de, heklaagdeb^nk zou zitten. PI. wijst er act volgens cn. dit de Rüswiiksrhe weg bij Hofrust va'sch ver licht is. Aan den eenen kant. z'jn l~n- Jaarns met 100 kaars sterkte, te.rwb'l a^n Je andere-ziide lantaarns staan met een snerk te van 32 kaars. On den achtergrond he~*fc men dus in het midden een lamn van ">ono- kaars sterkte. Dit geeft een valsehe veriien- ting van den weg met donkere ple'-ken, waaruit plotseling iemand kan opduiken. Eindeliik schetst pL den bekl. neg als een zeer voorzichtig rijder, een zienswiize wier voor hij zich kan beroenen on het oordeel van verschillende bezadigde personen. gebeurd" heeft den bekl. zeer geschikt tn in ziin zenuwgestel aangegrepen. "PI. cTit dón ook ge.cn gr-W aanwpz'" voor bet opleggen van straf. Mn^ht. het, Hof echter wel een causaal verband aanwezig achten tusschen de aanrijding en onvoldoende voorzichtigheid van den bekl., dan dringfc pl. er op aan om dezen braven burger in elk geval buite.n de gevangenis te houden en hem voorwaardelijke veroordce!:ng op te loggen. Uitspraak over 14 dagen. LeSHepen era [transit M. W. Petri, t Gisternacht is te Utrecht, 71 jaar oud, overleden de bakende musicus M. W. Petri. De begrafenis is bepaald op a.s. Zaterdag. Fetri is 7 April 1853 te Amersfoort °c- boren. Hij ontving onderricht op de viooi van C. Gocncn en op de piano van P. B. Bakker en Richard Hol. Jarenlang is de overledene leeraar geweest aan de Muziek school A'an de Maatschappij Toonkunst to Utrecht, waarvan zijn broeder "Willem Pe tri thans directeur is. Op zijn aanstichting werd ook te Amcrs roort een Muziekschool van. Toonkunst op gericht. Een aantal jaren was hij directeur van de Afdeeling en de Muz'cksoiiool van Toonkunst aldaar. Ook is hij oen kwart eeuw directeur geweest van de Utrechtsche Studenten Zangvereeniging „Nunc Can tos Rasmet". Voorts is hij nog directeur geweest van verschillende vcreen'gingen op muzikaal gebied. Nederiandsche Pelgrims ie Reme. Een particulier telegram uit Rome d.d. 10 dezer meldt: Gisteren ontving Z. II. de Paus een groep van 20 Nederlandsche pelgrims on der leidiim van den heer Gh. Kiecken te Tilburg, geheim Kamerheer van Z. II. Door Z. II. werden tot de pelgrims woor den van gelukwensch gesproken in ver band met het groote levendige geloof der Nederlandsche Katholieken, waarhij Z. H. herinnerde aan liet groote succes van het Internationaal Eucharistisch Congres te Amsterdam De pelgrims zullen he.len uit Rome ver trek'.?n cn zullen vervolgens Napels. Flo rence cn Venetic bezoeken. ..De Bode" berich.t, dat (1e u'lslag van hel referendum van den Bond van Ned. Onderw. betreffende de toelating van hoofden tot den Bond als volgt was: Uitgebracht 2773 stemmen, vóór 1419, zcodat het voorstel tot loelatiug is aange- nomc-n.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4