"hulde te "brengen aan de menschlievende gedachte, welke haar bestuurderen en de ■kranige redders van schipbreukelingen ver- volt, Dc bedoelde hcrdenkingszegels zijn van 15 September tot en niet 30 November a.s. bij alle post- bij- en hulppostkantoren ver krijgbaar. f Vragen van Kamerleden De autobussen en'hun gevaar Door den heer Ter Hall zijn aan den [Minister* van Waterstaat de volgende vra gen gericht: Is de minister, naar aanleiding van de, hem ongetwijfeld niet onbekende, veelvul- ge ernstige ongevallen met motoromnibus sen voor algemeen vervoer, waardoor veel menschenlevens geëischt- worden, niet van oordeel, dat ten spoedigste een Rijksrege ling in het leven dient te worden ge.roe- pen, waarbij in het belang van de veilig heid van het publiek strenge bepalingen en voorschriften worden uitgevaardigd op het gebied van keuring der soliditeit van de bussen en. derzelver onderdeelen, be kwaamheid van de chauffeurs, voorzorgs maatregelen der ondernemers van de mo- torbusdiensten betreffende de veiligheid der passagiers, strikt verbod van rooken of zich met een brandende pijp of sigaar bevinden in de bussen door passagiers, zoowel als door het maximum aantal pas sagiers naar gelang van grootte en draag vermogen der bussen, enz. Acht de minister het voor alles niet noodig. een zoodanige, wijziging te bevor deren van de wet op de openbare middelen van vervoer (volgens welker artikel 1 heb mogelijk schijnt, dat niemands vergunning noodig is om een motorautobuslijn te openen), dat dergelijke vergunning slechts kan worden verleend van Rijkswege en do algeheele controle over het motorbusver- voerweze.n bij het Rijk kome te berusten, zoodat hierdoor een einde komt aan de thans op zeer uiteenloopende wijze uitge oefende controle of aan een vaak totaal gemis aan controle? De autobussen te Haarlem De nieuwe bepalingen voor de autobus- Ben zijn heden in werking getreden. Voor elke staanplaats moet een lus aanwezig zijn; naast den bestuurder mag geen zit plaats worden ingenomen; in de autobus moet een brandblusch-apparaaf aanwezig zijn en een pakje snelverhandde. auto moet. aan de reehterziide en aan de achter zijde een deur hebben, gemakkelijk te openen voor de passagiers; er mag geen muziek in de auto worden gemaakt; het is verboden in de autobus te rooken en rog enkele bemalingen, bij wier niet-navol- ging B. en W. de vergunning kunnen in trekken. Er zijn ove«-a! heel wat fietsen! Tot 8 (September j-ï. zijn te "Utrecht voor Utrecht en omgeving, d.w.z. Elinkwijk, Eunnik, de Meern, Blauw Kapel, Achttien- hoven en Maartensdijk, 35.800 rijwielbe- Jastingplastjes verkocht met een totaal van f 107.400. Dit is dus. ook weer (evenals te 's-Gra- venhage.) ongeveer een verhouding van één rijwiel 'per vijf inwoners. Te Utrecht is overleden mr. W. M. H. Boers. oud-Statenlid en oud-viee-pre- widenfc der rechtbank aldaar. De gewone audiëntie van den Minister ran Financiën zal op Maandag den 35en a.s: niet plaats hebben. Op reis naar hef Heilig Land. Naar de ,,N. H. Crt." verneemt, zullen de Hoogeerw. heer deken L. Westerwoudt ie Haarlem en de Z.eerw. heeren pastoors -7. H. W. Borsboom (Noordwijk) en A. J. M. Hafkensoheid ("Noordwijkerhout) een reis naar het H. Land,-Egypte en Ita lië ondernemen. De reis zal aanvangen op Zondag 21 September a.s. De reizigers hopen 1 October a q. in Je rusalem te zijn en de maand October in het Heilig Land door te brengen. De maand November zal gewijd zijn aan het bezoeken van Egypte, Assïssië, Rome en andere plaatsen. ONDERWIJS De „Msbd." verneemt, dat in het vervolg bij do examens in moderne talen en wis kunde de candidaat het recht krijgt, om inzage van zijn schriftelijk gemaakt werk te erlangen. SF©RT 1 ATKLETIEK. P" Estafette dwars door Leideni Indien door het Gemeentebestuur toe stemming wordt verleend, zal op 20 Sep tember aLo een estafetteloop door Leiden worden gehouden. Route: start terrein N.B.L.O. Zoetev- woudsche Singel, Witte Singel, Noordeinde, Kort Rapenburg, Prinsessekade. Morsch- «traat, Morschsingel, Rijnsburgersingel, Korte Mare. Oude Singel, Turfmarkt, Prin sessekade, Kort Rapenburg, Noordeinde, Leidsche Dagblad, (fines). Afstand 4.8 K. M. Het traject wordt verdeeld over 10 af lossingen, zoodat voor elke vereeniging 10 deelnemers moeten uitkomen. Door het Leidsche Dagblad is een wisselbeker ge schonken voor de vereeniging, welke als eerste aankomt, terwijl tevens een herin- •neringsmedaille geschonken wordt, boven dien is een verguld-zilveren medaille als 2e, en een bronzen medaille 4I9 3e prijs beschikbaar gesteld. BILJARTEN A.s. Vrijdag, Js avonds 8 uur zal er een ontmoeting plants hebben tusschen de hee.- ren I. Pardon (D. O. S.), kampioen van Leiden en Omstreken, en J. Th. Beuk (De Pool) in café „De Pool", Langebrug. Er worden 500 caramboles, cadre 30 c.M. ge speeld. mi BE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 3 uur. Voorzitter de Bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met gebed en verzoekt den secretaris tot voorlezing der notulen, welke onveranderd worden vast gesteld. Aan de orde is punt 1 der agenda 1. Voorloopige vaststelling gemeente-re kening, dienst 1923. De Voorz. doet- voorlezing van het door de commissie hieromtrent uitgebracht rap port, waaruit blijkt dat de rekening volko men in orde is bevonden en geen aanlei ding geeft lot op- of aanmerkingen. Zij adviseert den Raad de rekening voorloopig vast te stellen. De heer Rietbroek wil aan de hulde die de commissie aan B. en W. brengt voor hun wijs beleid niets tekort doen, doch merkt op dat uit het batige saldo blijkt dat de begrooting over 1923 indertijd wel wat te royaal is opgemaakt geworden Was de begrooting indertijd minder royaal ge nomen dan zou het percentage van de be lasting verlaagd kunnen worden, hetgeen ~ten goede had gekomen aan de belasting betalers. De Voorz. merkt dienaangaande opdat het voor B. en W. zeor moeilijk is den post Hoofd. Omslag nauwkeurig te ramen daar men bij bej opmaken van de begroo ting reeds rekening moet houden met de inkomens welke mg loopende zijn. Boven dien komt het batig saldo van den eenen dienst weer ten goede van den andere, zoo dat de belasting feitelijk toch hiermede wordt verminderd. De belastingpost moet nu eenmaal als sluitingspost dienon. Hierna wordt de rekening z.h.s. stem ming voorloopig vastgesteld, sluitende in gewone ontvangsten en uitgaven op resp. f 190.039.10 en f 164.281.15, alzoo een ba tig saldo van f 25.757.95, en in buitenge wone ontvangsten en ui'gaven op resp. f 121.139.87 en fll2.43G.6u, alzoo oen ba tig saldo van f 8.703.27. 2. Aanbieding gemeente-begrooting, diGnst 1925. De Voorz. zegt dat de begrooting door B. en W. is opgemaakt, sluitende in gewo ne ontvangsten. en uitgaven met f 172.421.71. Spr. stelt de begrooting in banden van de commissie Ier onderzoek, en het uitbrengen van rapport. Zij wordt tevens ter visie gelegd en algemeen ver krijgbaar gesteld. 3. Wijziging begrpoting, dienst. 1924. De Voorz. zegt dat enkele'posten te laag zijn geraamd en derhalve aanvulling be hoeven. O a. moet de post wegen met f 1500 worden vc-rhoogd wegens den koop van basalt en grint. Z. h. st. wordt de begroo- t i n gswi j zi gj 11 g vast gest el d 4. Machtiging publieke verhuring van cenige perceelen tuinland liggende te Roe- lofarendsveen sectie B nos. 480, 1039 en 1479 samen groot' 114 Rijnlandsche roeden voor den tijd van zes jaren. De heer Los informeert naar de voor waarden van de verhuring. De Voorz. doet voorlezing hiervan. Er hebben 4 per sonen ingeschreven en wel J. v. d. Meer voor f 102.60 per jaar; J. Spruit voor f 116.50; L. Hoogenhoora voor f 150 en J. J. de Koning voor f 172.14. Het land zal dus verhuurd worden aan den heer J. J. do Koning voor den tijd van zes jaren te gen nader te stellen voorwaarden. 5. Vaststelling van den pensioengrond slag van H. J. H. Verboket als gewezen ge meente-veldwachter. Wordt z. h. st. vastgesteld den pen sioensgrondslag van H. J. H. Verboket als gewezen gemeente-veldwachter overeen komstig schrijven van den pensioenraad. 6. Benoeming van twee, wegwerkers-brug ophalers voor den tijd van een jaar, in ver band met de ontslagaanvrage van de weg werkers A. van Haastrecht en A. Aker boom. Voor de vacature A. van Haastrecht wor den door B. en W. aanbevolen: 1. Johan nes Halvemaan te Nieuw-We tering O 96; 2 Cornell's Josephus van Haastrecht te Oud-Ade E 16; 3. Johannes Hubert us Vink te Oud-Ade E 80. ♦Voor da vacature A\ Akerboom worden door B. en W. aanbevolen: 1 Raynirius Jo hannes de Jeu te Oude-Wetering A 98; 2 Jacobus van Leeuwen te Nieuwe Wetering C 79; Johannes Cornelia Wilhelmus van Leeuwen te Roelofarendsveen B 191. De Voorz. stelt voor in geheime zitting te gaan, ten einde over de voorgedragenen nog nadere inlichtingen te verschaffen. De Raad gaat hierna in geheime zitting. Na bijna een uur over het punt beraad slaagd te hebben wordt tot stemming overgegaan. Allereerst wordt gestemd over de vacature-Akerboom. Bij de eerste stem ming wordt reeds benoemd R. J. de Jeu met 6 stemmen, terwijl 1 slem op J. van Leeuwen en 4 stemmen op J. G. van Leeu wen worden uitgebracht. Bij de stemming vacature van Haas trecht wordt gekozen G. J. van Haas trecht met 9 stemmen, met 1 stem op J. G. van Leeuwen en 1 stem op J. Hal vemaan. 1 1 De heer Log vraagt nog of de nieuwbe noemde wegwerker, die. In de plaats komt van Akerboom, ook bij zijn huis bier mag verkoopen en schuitjes verhu ren. De Voorz. zegt, dat dit absoluut is verboden en bij instructie is geregeld. 7. Ingekomen stukken en mededeelingen. lo. Schrijven van heeren Ged. Staten houdende mededeeling goedkeuring raads besluit tot wijziging van de begrooting, dienst 1924. 2o. Alsvoren, houdende goedkeuring on- derhandscho verhuring van een woonhuis aan den rijksontvanger alhier. 3o. Alsvoren, houdende goedkeuring tot hef aangaan van een procedure tegen den aannemer van do brug te Nieuwe Wete ring. 4o. Schrijven van heeren Ged. Staten, houdend© verzoek om wijziging van het raadsbesluit inzake opheffing van de O. L. school te Oude Wetering, in verhand met het reeds verstreken zijn van den datum van opheffing dier school. De Voorz. leest het schrijven van Ged. Staten voor, waaruit blijkt, dat Ged. Sta ten den datum van opheffing van de school te Oude Wetering, welke reeds lang is verstreken, wenschen veranderd te zien en wel zoo da,t de openbare school zal blijken te zijn opgeheven op den dag, waarop twee weken zullen zijn verstreken nadat de goedkeuring op het raadsbesluit onherroepelijk is geworden. Voorts vra gen zij of omtrent do eigendomsover dracht overeenstemming met het school bestuur is verkregen. De heer van Andel vraagt wat. het laat- ste betreft of overeenstemming is bei-eikt geworden, waarop de Voorz. bevestigend antwoord. 5o. Schrijven van heeren Ged. Staten, houdende mededeeling goedkeuring wijzi ging begrooting, dienst 1924. 60. Alsvoren, houdende mededeeling, dat zij aan het bestuur van de Gemeente .Armen van Rijpwetering toestemming hebben verleend tot onderhandsche ver huring van een woonhuis te Rijpwetering aan de gemeente Alkemade. 7o. Een provinciaal blad van Zuid-Hol land betreffende wijziging en aanvulling der begrootings- en rekeningsvoorschrif ten 1924. 80. Dankbetuiging van het hoofdbestuur der algemeen e vereeniging voor bloembol lencultuur, inzake door den Raad verleen de subsidie ad f ÏOO.-" voor hét uitloven van eere-prijzen en medailles op de In tern. voorjaars hloemen-tentoonstelling te Heemstede. 9o. Verzoek van de vereeniging voor christelijke schoolonderwijs te Nieuwe Wetering, om een voorschot op de ge meentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 dor Lager Onderwijswet-, over het 2e halfjaar 1924. Voorstel van B. en W. om een voorschot te geven, groot f 238. lOo. Een gelijk verzoek van de ver eeniging voor christelijk nat. schoolon derwijs té Oude Wetering. Voorstel van B. en W. om een voor schot te geven, groot f479.50. 110. Schrijven van den heer Ds. W. W. Siddré, te Oude Wetering, houdende mededeeling dat hij zijn benoeming aan neemt als lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwas. 12o. Schrijven van, het gemeenfehesluur van Haarlemmermeer, inzake afsluiting van den weg te Huigsloot, toebehoorende aan de gemeente Alkemade. B. en W. vragen omtrent den biboud van bet schrijven het oordeel van den Raad. De Voorz. zegt. dat in een der vorige vergaderingen door den heer van der Geest de opmerking was gemaakt, dat door eenige personen was beweerd gewor den dat de weg Ie Huigsloot, liggende tus schen de landerijen, behoorende aan de gemeente Alkemade, welke weg eigendom i's van deze gemeente, een publieke weg was geworden in verband met de ver- keersverbetering te Ahbenes. Door spr. was toen geantwoord dat de weg van de gemeente Alkemade geen publieke weg is, waarna werd besloten bedoelde weg voor het rijverkeer af te sluiten. Er is toen een hek geplaatst, welk hek al zeer spoe dig door baldadigen werd vernield. Op verzoek van Haarlemmermeer is toen het hek verwijderd geworden omdat de ge voerde onderhandelingen met Haarlem mermeer over dien w<?g nog niet ten einde waren. Thans is bij het Gemeente bestuur een schrijven van Haarlemmer meer ingekomen, waarbij genoemd be stuur ons in overweging geeft eens rustig af te wachten hoe het verkeer zich aldaar ter plaatse concentreert. De Voorz. leest het schrijven voor. De heer De Jong vindt dat reeds voldoende met Haarlemmermeer is gehandeld. Eerst moest gewacht worden op het resultaat der verhuring van de landerijen. Bij die verhuring bleek dat de beweringen van Haarlemmermeer geheel mank gingen. Er is geen enkele huurder uit Abbenes op komen dagen. Nu moet al weer gewacht worden. We Tornen zoo niet verder. De heer Van Andel zegt dat Haarlem mermeer niets te maken heeft hoeveel de huren der landerijen opbrengen. De beer Rotteveel vindt dat de Raad zich met kracht moet verzetten tegen het noodeloos stuk rijden en verwaarloozen van dien weg. Besloten wordt aan Haarlemmermeer een schrijven te richten, waarin wordt medegedeeld dat Alkemade den toestand aldaar niet langer zoo wil laten voortbe staan. Het gemeentebestuur is evenwel be reid met het Gemeentebestuur te onder- handelen over dien weg, zoodat het Ge meentebestuur van Haarlemmermeer wordt uitgenoodigd tot onderhandelen voor 1 November as. Voorts worden de heeren de Vette, Los en v. d. Geest aange wezen om met bet Gemeentebestuur een commissie te vormen, ten einde deze aan gelegenheid met Haarlemmermeer nader te bespreken. 13e. Rekening van het algemeen Bur gerlijk Armbestuur over bet jaar 1923. Voorstel van B. en W. om de rekening- goed te keuren. De heer Van Andel uit zijn bevreemding dat de rekening van het Armbestuur is on derteekend door den penningmeester en den voorzitter. Spr. beeft zulks nog nooit gezien. De secretaris weet van de reke ning niets af. Spr. stelt voor de reke ning niet goed te keuren doch deze terug te zenden aan het Armbestuur met ver zoek den secretaris in de gelegenheid to stellen de rekening te teekenen. Spr. vindt deze handelswijze een miskenning van do functie van secretaris. De Raad gaat hier mede volkomen aceoord. Voorts wórdt door den heer Do Jong de opmerking gemaakt dat het Armbestuur toch geen Elisabeth svereeniging is om aan personen zooveel liter melk per dag te verstrekken. De heer Los geeft nadere toelichting en zegt dat geen melk meer verstrekt wordt aan het gezin in de Kaag. Er wordt nog f 5 per week ondersteuning gegeven en deze ondersteuning is momenteel nog dringend noodig. Bij de rondvraag informeert de heer Los naar de beproeving van de brandspuit te Oude-Wetering. In geen twee jaar is al daar de spuit geprobeerd. De Voorz. zegt dat verleden jaar de spuit nog. geprobeerd is geworden bij een brand. In het voor jaar van 1925 zal de spuit beproefd wor den. De spuit verkeert in goeden staat. De heer De Vette zegt dat het klokje voor de straatverlichting nog steeds niet goed functioneert. De Voorz. zegt den chef monteur erop te zullen wijzen. De heer Van Andel vraagt of er bijzon dere voorschriften bestaan voor de pont wachters. De Voorz. zegt dat de voor schriften omtrent bediening der pont en tarieven bij Kon. Besluit worden geregeld Eventueele klachten moeten gericht wor den aan den Provincialen Waterstaat. De heer Rietbroek bespreekt de drink watervoorziening in de gemeente. Spr. vraagt of soms om financieele of techni sche redenen de' gemeente niet voorzien kan worden van behoorlijk drinkwater. De Voorz. antwoordt dat indertijd een commissie een onderzoek heeft ingesteld, waarbij het gebleven is. De meeste bewo ners hebben evenwel goed drinkwater. Het Gemeentebestuur is er steeds op uit om hierop te letten en eisclit bij eiken nieuw bouw of belangrijke verbouwing het aan brengen van een regenput. Do heer Los vestigt de aandacht op het werpen van dieren in het water. De Voorz zegt politietoezicht toe. Hierna sluiting. NOORDWIJK. DE WELEERW. PATER JEROEN (C. L. J. RGQZEN). van de Congregatie de H.H. Harten, die Maandag te Noordwijk zijn Eerste Plech tige H. Mis heeft opgedragen. Gemeenteraad. Gistermiddag te 2 uur kwam de 'Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Allo leden zijn aanwezig, behalve do heeren dr. H. van Nes en C. Admiraal. De Voorzitter opent de vergadering met gelied. Bij de ingekomen stukken is een adres van dén Algemeenen Nederlandschen Po litiebond om den agent van politie Berben niet alleen in het genot te stellen van pe riodieke verhoogingen, waartoe de Raad reeds besloot, doch daarvoor ook al zijn dienstjaren te doen in aanmerking koanen B. en W. hebben in deze zaak geen prae advies uitgebracht, omdat zij reeds in een vroegere raadsvergadering is besproken. De heer v. d. Wiel vindt het onprettig, dat de salarieering van Berben herhaalde lijk in den Raad komt. Berben had oor spronkelijk een bijzondere aanstelling 'zonder uitzicht op periodieke verhoogin gen. Daarvoor zijn natuurlijk redenen ge weest. Later heeft de Raad op verzoek van den Politiebond besloten Berben wel in aanmerking te doen komen voor perio dieke verhoogingen. Dit geschiedde het vorige jaar. Daardoor kreeg Berben dus eigenlijk eerst een normale aanstelling. Nu wordt weer gevraagd diens dienstja ren ook van vóór dat besluit in aanmer king te doen komen voor de periodieke verhoogingen. Als wij daaraan gaan toe geven, vraagt spreker, waar blijven wij dan. De heer Vink vindt ook, dat de Raad in deze aangelegenheid ver genoeg ge gaan is. Het adres Wordt hierop voor kennisge ving aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen adres van het Hoofdbestuur van dé Al ge meen 0 Vereeniging voor Bloembollencul tuur om f 10O0 subsidie voor de door die Vereen, te organiseeren tentoonstelling, stellen B. en W. voor f 100 subsidie te verleenen' in dén vorm van medailles voor bepaalde cultures uit Noordwijk. Na een opmerking van den heer Vink, dat. de Noordwijksche bloemisten waar schijnlijk zullen uitkomen met een 'geza menlijke inzending, waardoor het onmo gelijk (zou worden bepaalde prijzen be schikbaar te stellen, wordt zonder hoofde lijke stemming overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten, met deze wij ziging, dat aan B. en W. do wijze van be- GEMEENTELIJKE VISCHVERKGOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkeb Vischmarlvt. 18. tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH k f0.18, f0.45; SCHOL a f 0.24. f 0.42MAKREEL f 0.22CARBONADEVISCH k f0.43; KA; BELJAUW k f0.40, f-0.45 (geheelc kabel< j'auw a f0.30) per pond e.n NIEUWE HA* RING (ook voor den inleg) a f 0.06 per stuk N. C. DE GIJSELA AR Burgemeester Leiden, 10 September 1924. B. en W. van Leiden brengen ter alge- mee.ne kennis, dat door hén vergunning is verleend aan Gebrs. W. F. en H. Floris- son -en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een tmoffelinrichting in het perceel Beschuitsteeg no. 6, sectie I no. 246. Katholieke ffigsnda LEIDEN. Woensdag. Missieclub „Sancta Maria", Hooigracht 18, 9 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenmaker» Patroons-Vereer.iging „St. Joseph", Kring Leiden, Zomerzorg te 5 uur. Donderdag. R. K. Bouwvatarbeidersboud, Bondsgebouw, te 8 uur: Woensdag R. K. Bakkersgezellen, Bonds gebouw, te 8 uur. Woensdag, Rechtsk. Bureau, Bondsgebouw, te 7.308.30 uur. Vrijdag R. K. Kiesvexeeniging. St. Joseph- zaal, te 8.15 uur. Zondag Concert in tuin of zaal door de Mandolineclub „Animo", Bondsge bouw van 810 uur. Dinsdag Ledenverga-dering van den Ned, R. K. Volksbond, Bondsgebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Sept. tot en met Zondag 14 Sept. waargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Telefoon 435. stemming dor subsidie zal worden overge laten. Van het bestuur der Noordwijkrebe Vereeniging van hotel-, café-, restaurants- en vergunninghouders is een adres inge komen om het sluitingsuur voor het ge- heele jaar met één uur te verlengen. De heer Alkemade is er niet voor met het oog op het gezinsleven het. sluitings uur met één uur te verlengen. Spr. vraagt of het noodzakelijk is f 1 legos te heffen voor iedere verleende vergunning om in een bepaald geval het politieuur te ver lengen. Aan het bezwaar der herbergiers zou gedeeltelijk zijn tegemoet gekomen, als dit verlaagd werd. De heer Caspers sluit zich aan bij het gesprokene door den heer Alkemade. De Voorz. zegt. dat zulks onmógelijk is, daar de koninklijke goedgekeurde leges- verordening die heffing eischt. De Voorz. en we-th. Liefferink begrijpen niet waar om in den. zomer het polifieruu* door den Raad is bepaald op 11 uur en hl den win ter op 10 uur. Vooral met vergaderingen in den winter heeft men daar veel last van De lieer v. d. Wiel wil beslist nipt op het verzoek ingaan. Spr. vindt hef in bet belang der gezinpen goed. dat niet onbe perkt kan worden vergaderd. Hij be schouwt hierbij tooneelvereenigingcn niet als gewone vergaderingen. Ook de kaste leins hebben or geen schade van, dat het politieuur op 10 uur blijft bepaald, omdat bij verlenging van het politieuur toch niet meer zal worden verteerd. Tentslof te wordt verworpen een voorstel van den heer Vink om hot politieuur win ter en zomer te bepalen op 11 uur met 6 tegen 5 stemmen. De rekening 1923 van het Weeshuis wordt vastgesteld. Het. kapitaal van hef Weeshuis bedroeg op 1 Januari 1924 f 98414.17. Het- grasgewas van de bermen der openbare wegen wordt verpacht aan A. Stigter voor f20 per jaar. Op billijkheidseronden wordt besloten aan H. van der Putten Hzn., ophaler van haardasch, vuilnis enz. in de gemeente, een verhooging van f 300 per jaar toe te kennen en deze alzoo te brengen op f 3150 B. en W. zijn te eerder tot dit voorstel ge komen, omdat ook na. deze verhooging v. d. Putten nog f225 blijft, beneden den laagst volgenden inschrijver bij de in 1922 gehouden openbare aanbesteding. In de rechtspositie van den veearts, hoofd van den keuringsdienst, wordt de volgende wijziging aangebracht. Eerst had deze een jaarwedde v^n f2500 tot f 3000 en mocht onbeperkt particuliere practijk uitoefenen. Thans wordt besloten het salaris te brengen op f 3500, doch de practijk te verbieden, behalve voor huis dieren in de eigen gemeente. B. en W. verwachten hiervan een groote verbete ring van den dienst, terwijl de veearts zelf hiermede aceoord gaat. De veearts kan nu ten allen tijde ten dienste staan voor sla- ,gers en landbouwers, niet gehinderd door een particuliere practijk. De veelbesproken kwestie-Verburg wordt thans met algemeene instemming aldus opgelost, dat Verburg hetzelfde salaris bijkrijgt als beambte voor algemeene dien- i sten, dat hij door zijn ontslag als agent van politie is kwijt geraakt. j Eet salaris van den incasseerder dei? bedrijven, Van Went, na een jaar proef door B. en W. vast aangesteld, wordt bej paald op f 1450 per jaar. De heer Vink pleitte voor een salaris van f 1500 overeenkomstig het voorstel van de salariscomanissïe. j Waar do Inspecteur der Burgerwacht j gedreigd heeft alle wapenen, bij de Noord wijksche Burgerwacht in gebruik, op zullen vorderen, als deze niet betaalt aau

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2