'"fsSfflUS'sjassh W«r!»rioM yolgens waarnemingen verricht in den mor «en van 9 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.763.6 Akureyri» Laagste Barometerst.: 740.0 Kinn. Verwachting tot den avond van 10 Sept.: Matige tot krachtigen Zuid-Westelijken tot Noord-Westelijken wind, afwisselend bewolkt, regenbuien met kans op onweer, later opklarend en koeler. Be Barometer zegt het if: "Metwen Mo/ka mecreni-zr,, Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den eroofen wiizor. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister" middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR 18 gr. C. WATER TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 17 gr. C., 12 uur 17 gr. C., 3 uur 17 14 gr C. LICHT np VOOR FIETSERS en. Dinsdag 9 Sept.: van n.m. 8.015 55 v.m. degenen, die tot nu toe weinig bplang stel den in den voethal, aan, Zondag eens te gaan zien. Wanneer men bedenkt, dat de club pas een jaar bestaat, mogen we uitgiet boven staande gerust concludeeren, dat de O. V. V. een vereeniging is, die xnag genoemd orden. ZOETERWOUDE (Dorp) Benoeming. De W el eer w Heer J. v. Bennnelen. sedert 1921 Kapelaan alhier, is benoemd te Rotterdam (O. L. Vrouw van Lourdes). Alhier is tot kapelaan be noemd de weleerw. Heer G. v. Diest, neo mist. STfèOSIIIEUUS sprak© zijn van een verlegging van de trambaan; deze zou geprojecteerd zijn van de Mo'enlaan over terreinen van Tres long. dus over tuinland, sportpark, achter de Rem-se om over heft terrein Ba kleum en-over de bestaande baan weer uitkomen de tusschen villa Remina cn de Martinus- kerk. Door dit p'an zou de e'eetrifica.tje zeer sterk bevorderd worden. Het is nog niet met. zekerheid te zeggen, of deze weig zoo breed gemaakt zou k; een worden, dat lrj tevens als verkee sweg gebruikt kan worden; indien zu'ks moge1'ik is, Wordt een zeer druk deel der Hoofdstraat, e. km ede een deel der Weeresteinstraat be duidend ont'ast. Op nog een-e bijzonderheid in verhand met de wegen willen wij hier even wijzen De heer Jan de Haas., de beken da foto graaf. bood den grond voor zijn beide pan den Hoofdsfr. Weerestetinstraat aan de gemeente aan. vermoedelijk onder beding, dat de gemeente er zou bestraten. De Ge meente ging on dit voorstel-n:et in. voor welk n;et-accepteeren onmogelijk het. be s tra tings gevaar ken hebben ge vol den: vermoedelijk wordt door B. en W. een verbreeding daar in afz'enhnren tijd on- roodig geacht, waartoe de bedoelde omleg ging het hare kan bijdragen. Indien wij over meer gegevens beschikken, hopen we op deze belangrijke zaak nogmaals terug •te komen. ALPHEN AAN DEN RIJN Benoeming. De Weleerw. heer Th. Aarts, sedert 1919 kapelaan alhier, is door Z. D. H. den Bisschop benoemd te 's-Oravenbage (H. G'erardus Majella) en in diens plaats is'hier tot kapelaan be noemd de weleerw. Heer P..T. M. Hes- kens. kapelaan te VelsenTWijkeroog, die in 1922 tot priester is gewijd en toen te Wijkeroog i.s benoemd geworden. BOSKOOP. Beneeming. De Weleerw. Heer Th. Sprenger, sedert 1921 kapelaan onzer pa rochie, is benoemd tot kapelaan Ie Voor burg. En in diens plaats heeft Z. D. H. de Bisschop benoemd den weleerw. Heer Th. J. J. van Seggelen, die in 1921 is priester gewijd en toen benoemd is ge worden tot kapelaan te Quintsheul. LSSSE Benoeming. De Weleerw. Heer C. R lonken au w, sedert 1921 Kapelaan alhier, is kapelaan geworden te Heer Hugowaard en alhier- is tot kapelaan benoemd de weleerw. He.r L. A. v. d. Weiden, pries ter gewijd in 1920 en toen benoemd te Nes- en Zwaluwebuurt. NOCRDWIJK Personalia. Mej. M. Roozen is van bet post- en telegraafkantoor alhier als telefoniste overgeplaatst naar Den Haag, zulks met ingang van 16 dezer. 0EGSTGEEST R. K. Kiesvereeniging. Donderdag 11 September, 's avends te 8 uur, vergadert <le R. K. Kiesvereeniging in het gebouw „St. Willibrord". Gezien de belangrijke agenda mogen we aannemen dat de leden in grooten getale de vergadering zullen bijwonen. Voetbal. De O. V. V., welke in dè Berie wed strijden, te Wassenaar gehouden, waaraan 8 vereenigingen deelnamen, mee speelde, verwierf een 2en en 3den prijs. Naar wij nog vernemen doet de O. V. V. dit jaar mede aan de competitie, der D. H. V. B., is ingedeeld in de 3e klasse. Ook schrijft zij togen a.s. Zondag zelf seriewedstrijden uit, waarvoor reeds mooie medailles zij# aangekocht. Wij raden ook HET CRYOGEEN LABORATORIUM Nu met het einde van den nu afgebro ken academischen cursus Prof. Kamer- li ngh Omnes wegens het bereiken van den. wectelijken leeftijdsgrens aftreedt, zal het onderwijs in de experimenteele natuur kunde le Leiden een reorganisatie onder gaan. De verdeeling van het onderwijs in dat vak tusschen de hoogleeraren Keesom en de Haas zal namelijk een geheel an dere zijn dan die, welke indertijd tus schen de hoogleeraren Kamerlingh Omnes en Kuen/en bestond. Beide hoogleeraren zullen zoowel een deel van het propae- deutisch onderwijs, als het onderwijs aan meergevorderden voor hunne rekening ne men. In groote lijnen is de verdeeling al dus getroffen, dat Prof. Keesom de phyr sica der moleculen en atomen (de warmte leer, leer der aggregatietoestanden, enz.), Prof. de Haas de physica der electronen en van het vacuum (electriciteit en magne tisane, licht) op zich zullen nemen. In verband daarmede is onder goedkeuring van den Minister van Onderwijs het na tuurkundig laboratorium, dat wegens zijn specialisatie tot het bereiken van lage temperaturen in het buitenland algemeen bekend is als het Crygene Laboratorium, behoorlijk gescheiden in twee gelijkwaar dige afdeelingen, elk onder de directie van een hoogleeraar. In die onder directie van Prof. Keesom zullen zich bevinden de apparaten tot het vloeibaar maken van gassen, in de afdeeling onder directie Prof. de Haas zal o.a. een groote electro- magneet en een hoogspanningsbatterij worden opgesteld. Ook in deze afdeeling zal het onderzoek in het bijzonder ge richt zijn op de verschijnselen en eigen schappen der stof bij lage temperaturen. De daartoe benoodigde vloeibare gassen zullen haar door eerstgenoemde afdeeling ter beschikking gesteld worden. Doordat het aan Prof. Kamerlingh Omnes onlangs gelukt is, het vloeibaar gemaakte helium op voor het doen van proefnemingen ge schikte wijze in het laboratoriimi te transporteeren, zullen dus in beide afdee lingen onderzoekingen tot. bij de tempé ratuür van vloeibaar 'helium verricht kunnen worden. In verband met de wenschelijkheid dat een deel van den administratieven dienst voor de beide afdeelingen gemeenschappe lijk zal gevoerd worden, "is aan den eer sten conservator. Dr. C. A. Crommelin, de persoonlijke titel van adjunct-directeur verleend. DE GEREORGANISEERDE LEIDSCHE STERR EVV ACHT. Toen in 1918 prof. dr. W. de Sitter, prof. E. F. van de Sande Bakhuysen als direc teur van de Leidsehe Sterrenwacht op volgde, werd een reorganisatie vaD de Ster- rewachfc ter hand genomen, ten einde deze meer in overeenstemming te brengen met de vorderingen der astronomische weten schap en met. de tegenwoordige eisch'm van het astronomisch onderwijs. De sterrewacht omvat thans drie afdeelingen: een voor fundamenteel© astronomie, waarin zich be vinden de meridiaankijker, de zenith-teles- coop. een passage-instrument en een uni- versaal-instrument; een afdeeling voor as- trophysica met als instrumenten een 27 cM. visueele refractor een 33 cM. photograph! ache refractor en een 10 cM. dubbele photo- grapliisehe camera met beweegbare plaat houder alsmede een afdeeling voor theore tische astronomie. De grondslag der Leidsehe Sterrewacht dateert van het jaar 1632, toon zij op het dak der Leidsehe academie was gebouwd. Er bestaan nog oude platen, welke de Leid sehe Sterrewacht in haar primitieven vorm te aanschouwen geven. In 1816 werd deze Sterrewacht afgebroken en op hei dak her bouwd* Prof. F, Kaiser, die in 1872 is over leden en wiens bust© thans nog prijkt in de vestibule van het hoofdgebouw van de Sterrewacht, deed daar. in 1837 met het bestuur belast, de eerste waarnemingen. Nadat de stoot was gegeven door particu lier initiatief waarbij het Leidsch Studen tencorps het eerst gehoor gaf aan de.n daar toe gedanen oproep van baron Gevers van Endegeest, werd van rijkswege een nieuwe, de thans nog in gebruik zijnde Sterre nacht aan de Kaiserstraat gebouwd, het geen geschiedde in de jaren 18581860, op een terrein, dat daartoe aan de Hortus werd onttrokken. Tot up de reorganisatie, waarvan hierboven sprake is. is de Leid sehe Sterrewacht herhaaldelijk uitgebreid. Nu deze laatste reorganisatie vrij we! haar beslag heeft gekregen, zal de gereor ganiseerde Sterrewacht Donderdag 18 de zer des avonds te 7 uur 50 minuten officieel worden ingewijd met een toespraak van den directeur, prof. dr. W. de Sitter. De Minister van Onderwijs, Kunsten en "We tenschappen, dr. J. Th. de Visser, zal bij de inwijding tegenwoordig zijn en daarbij een rede houden. Voorts zullen vermoede lijk o.m. nog het woord voeren de president curator der Leidsehe Universiteit, jhr. nir. dr. De Gijselaar en de rector magnificus, prof. mr. A. J. Blok. De Iramverbind'ing Den HaagLeiden. Dit jaar komen er.nog tien nieuwe wa gens. Ze worden gereserveerd voor des. 10-minutendicnst op Leiden, zoodra de brug over de Haagsche Schouw klaar is. Intusschen zal de Directie 3 en 4 Octo ber een lO-miniitencHenst op Leiden hand haven. Aan het eindpunt bij de Haagsche Schouw wachten pussen de reizigers op. Ze worden direct voor 10 cent naar Lei den vervoerd. Er zullen zooveel bussen zijn dat men op aansluiting op elke tram kan rekenen. Voldoet dit, dan zal de dienst voorloopig worden bestendigd. Begin 1925 hoopt men electrisch over de brug aan de Haagsche Schouw te rijden. Men schrijft ons: Op een desbetreffend verzoek der 3 Oc- tober-Vereeniging heeft de Haagsche Tramweg Maatschappij geantwoord, dat, alhoewel de werkzaamheden aan de Harte- brug voor 3 October niet geheel gereed zullen zijn, er harerzijds voor zal worden zarg gedragen, dat. de brug vanaf 2 Octo ber in een zoodanigen staat verkeert, dat deze geheel voor een ongehinderd verkeer geschikt zal zijn. Na afloop der feesten zullen de werk zaamheden weder worden hervat. Deze royale welwillendheid zal ongetwij feld niet alleen door de Haarlemmerstraat bewoners worden gewaardeerd, doch door iedereen, die het wél meent met de feest vieringen. Dergelijke medewerking strekke tot voorbeeld! Hulde daarvoor aan de Di rectie der Haagsche Tramweg-Maatschappij en aan den heer Chef van den weg van den Technischen Dienst. Marktkoopliedenbond. Het steunfonds, onderaf deeling van den Marktkoopliedenbond ,.Ons Belang'', vier de gisteren zijn éénjarig bestaan. In verband hiermee werd een feestavond gehouden in „Zomerzorg." De groote zaal waa geheel gevuld en zag er echt feestelijk uit; de heeren L. en G. Koning hadden voor de versiering ge zorgd, speciaal wat de bloemen betreft. Aaixgezien de voorzitter van het steun fonds. de" heer van Gelderen niet aanwezig was, presideerde de heer H. Zouten dijk, de voorzitter van den Marktbond. Hij heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder den beschermheer, den heer L. A. Mennes, directeur van het Marlet- en Havenwezende beide havenrechercheurs; de heeren L. en G. de Koning ..die alles zoo fijn in do bloemetjes, gezet hadden."' De wethouder van het Marktwezen, de heer A. L. Reimeringer, had bericht van verhindering gezonden. Vervolgens dankte spr. de merktkramers winkeliers en grossiers, die bijdragen (in natura) hadden gegeven voor de tombola zonder nieten ten bate van heb Steun fonds. Ten slotte gaf hij het woord aan den feestredenaar, den heer C. Querido, hoofdbestuurder der Neder! Federatie van Marktvereenigingén in Nederland. Deze begon met te zeggen, dat deze avond z.i. meer het karakter van een her- denkings- dan van een feestavond draagt, aangezien het hier het eenjarig bestaan van eon" f!'t e u'nTöffd's betreft!' Steuir ziet altijd op ziekte en zorg, dus niet op feestelijke dingen. Toch opent steun ook andere perspec tieven. In 't bijzonder wanneer iemand door de gevreesde ziekte de t.b.c. is aan getast, is het een heerlijk iets, dat steun kan worden geboden in don langen tijd, die noodig is voor genezing. Spr. sprak ten slotte de hoop uit. dat de feestavond mag slagen en een flinke bate opleveren Toor de zieke broeders en zus ters. Na deze feestrede werd bet verdere pro gram van den avond afgewerkt, bestaande uit muziek, het zingen van cenige liedjes door Henry en Louis'' en het opvoeren van eon tweetal tooneelstukjes. Van deze laatste trof ons in 'b bijzonder ..Moeten wij helpen V\ een schets uit het leven van een Marktkoopman in twee be drijven, vervaardigd door den heer H. Zoutendijk, den Voorzitter. Er zat een mooi stuk propaganda voor het Steunfonds in, zooals ook de tijdens de opvoering gehouden collecte, die f 17.40 opbracht, bewees. Alles te zamen, mag deze avond goed georganiseerd, en goed geslaagd genoemd worden; er heerschte een prettige stem ming. We kunnen niet nalaten, den wenseh uit te spreken, dat de „Marktbond" mag voortgaan op den ingeslagen weg en mag medehelpen tot verheffing van den stand der Marktkramers en van de Marlet. De markt is vooi'al in de steden niet zon der beteekenis voor liet welvaren der ge meente. De raadsleden A. I. "Witmans Mzn. en mevr. H. Dietrich-De Rooy (Dean. Partij)' hebben den gemeenteraad verzocht de vol gende vragen tot B. en W. te mogen rich ten: lo. Hebben B. en W. kennis genomen van het bericht in enkele bladen, waarin melding wordt gemaakt van het feit, dat een aantal leerlingen van de hoogste klas se der school voor openbaar lager onder wijs aan de Van der "VVerffstraat alhier, toen zij Zaterdagmiddag j.l. onder leiding van eenige onderwijzeressen door Katwijk trokken, door de .Katwijksohe jeugd met steenen zijn geworpen, tengevolge waar van een der meisjes ernsti.g^aan het hoofd werd verwond? 2o. Wanneer dit bericht, althans in hoofdzaak, juist is, hoe denken B. en W. dan over zoodanig optredèn en zijn zij dan bereid, gezien dat ten vorigen jare even eens iels dergelijks is voorgevallen, waar bij ook Leidsehe kinderen betrokken wa ren, bij het gemeentebestuur van Katwijk ernstig tegen zulk optreden der Katwijk- sche jeugd te protesteeren en er op aan te dringen dat afdoende maatregelen wor den genomen, ten einde in den vervolge herhaling te voorkomen? Wat men al niet aan B. en W. vraagt in onzen tijd! Gisteren zijn van uit Leiden een veer tigtal Hongaarsche kinderen naar hun vaderland teruggekeerd. Het afsche d aan het station gaf teere tafereeltjes te aan schouwen van inn;ge gehechtheid tusschen kinderen en pleegouders In Hongarije is de nood nog groot, zeer groot. En daarom doet he.t R. K. Huis- vestings-Comité dVidermaa.1 een beroep op de Katholieken om een kind in hun gezin op te nemen. De Hooglandsche Kerkgracht moet ook in feesttooi worden gestoken. De heer S. Bronsgeest is daarvoor al eenigen tijd in act'e maar voldoende medewerking heeft hij nog n:et. Doch die zal er, naar we vertrouwen, nog wel komen. Gisteren.nam:ddag werd mej. M. Elshout uit Den Haag, die mét een vriendin een fietstochtje naar Leiden had gemaakt, op den terugreis op den Wassenaarschen weg aangereden door een auto. Het rijwiel werd geheel vernield en de dame, die door den auto een eindiweegs werd meegevoerd, werd bewusteloos opgenomen en per bran card naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De 28-jarige werkman A. v. d. V.. wo nende Groenesteeg, heeft bij het lossen van binten uit een schuit- aan de Schelpen kade een der binten op de middelste vin ger van de linkerhand gekregen, die daar door brak. Dr. Jansen legde een voorloopig verband; dr. Seret zal verder trachten den vinger te heelen. Tegen den jongen H. L. is proces-verbaal opgemaakt wegens het ontstelen van een belastingplaatje aan een rijwiel van J- M. Gisteren is de slager P. Th. v. G. uit Leimuiden alhier onder bewaking ge bracht, verdacht van diefstal van een var ken op de markt Vrijdag j.l ten nadeele van een boer in Hazerswoude. Hij zal ter beschikking van de Justitie in Den Haag gesteld worden. Chr. B.. metselaar te Wassenaar, heeft zich beklaagd, dat hij op de Hoogewoerd, ter hoogte van den winkel van de firma Servaas is aangereden door een auto, ge nummerd G 6988, waardoor zijn rijwiel bescaighdd werd. De auto is onverstoord doorgereden; de schade bedraagt f5. Ë£Eül£ff9EU¥#S Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft tijdens de quatertemperdagen in de week van 14-20 September a.s. dispensatie! in de vasten en onthoudingswet verleend voor alle Katholieken van Hoo^n en voor hen, die gedurende dien tijd binnen de gres van Hoorn vertroeven. Deze dispen satie staat in verband met de a.s. Land bouwtentoonstelling te Hoorn. Riiniandsche Precessie naar Keyelaer (Vandaag veftrok van Leiden naar Keve- laer de Rijnlandsche Processie met 326 pelgrims, waaronder 13 eerw. heeren. LEGER m VLOOT De hulp instructeurs. In verband met het zeer geringe aantal gegadigden voor het aangaan van een ver bintenis als hufpinsfructeurs is nader be paald, dat dienstplichtigen sergeanten der lichting 1922 ook in aanmerking kunnen komen voor toelating tot een verbintenis als hijp instructeur. TELEGRAMMEN (VAK ONZEN DRAADLOZEN Dif-ttST). Een beroep van Georgië op Mac Donald. LONDEN, 9 Sept. (V. D.). Een harts tochtelijk beroep van het Georgische volk, dat den strijd begonnen is tegen het bols- jewistieh juk, is aan Mac Donald over handigd. Hem wordt verzocht als arbiter op te treden. Uit Moskou wordt gemeld, dat 24 Geor- giëjs geëxecuteerd zijn door de Sovjets. International Law Association. STOCKHOLM, 9 September. (V.D.) Hel 33ste Congi-es van de Intern. Law Asso ciation werd gister geopend in de prachti ge zaal van liet. hu,is van de Pairschap t,e Stockholm in tegenwoordigheid van den koning, den kroonprins, de kroonprinses en andere koninklijke personen, vele le den van het kab'aiet, oud-ministers, diplo maten, geleerden en veie vooraanstaande personen. De Amerikaansche werfcldvliegers. NEW YORK, 9 September. (V.D,) De Amerikaansche -wereldvliegers, die uit Boston vertrokken zijn, arriveerden om 3 uur ,in den middag gister te New York. De prins van Wales, de Britsohe ambas sadeur en diens vrouw waren op het veld tegenwoordig, waar de vliegeniers land den. De vliegtuigen werden begroet met kanongebulder. De burgeroorlog in China. SJANGHAI. 9 September. (V.D) De twee machtigste mannen van China, maarschalk Tsjang T-o Lin, opperste krijgsheer van Mansjoerije en maarschalk Tsjao Koen, president van de republiek, lnjjxben thans partij gekozen in den bur- geroorlóg, die gevoerd wordt tusschen de gouverneurs van Tsjék'iang en Kiangsoe om het bezit van Shanghai en omgeving. Lo© Yung Ksiang, gouverneur van Tsje- kiang, 'heeft een proclamatie uitgevaar digd, waaiinliij Tsao Koen een onwetti- gen president noemt. De president liet daarna een manifest pro'clameeren. waarin bij machtigde tot militaire operaties tegen Loe Yung Ksianig, die 'gesteund wordt Tsjang Tso Lin. Ds staatsgreep in Chili. SANTIAGO. 9 September (V.D.). He?j Chileense he congres komt heden bijeen. De ministers zullen het program indienen, waarvan de uitvoering geëasclit wordt door het militair- en marine-c-omité, dat i alle strijdmachten van de republiek verte-** gen woord igt. Het bericht uit Parijs, dat president Alessandri is afgetreden, wordt tegen ge-* sproken. Dc opsta-.d in Afghanistan. LAHORE, 9 September. (V.D.) De laat-* -ste berichten uit Afghanistan inzake de Tébellio melden twee belangrijke ontmoe tingen, welke in het voordeel der regeer ringsfroepen eindigden. i Treinbotsing in Italië. 5 PI-SA, 9 September. (V.D.). De sneltrein' GenuaRome is op een trein uit de rich ting Rome. gebotst. Er zijn 16 gewonden. De koningin bezocht de gewonden. BÏARKTBERSCRTEBa LEIDEN, 8 Sept. Veiling. Sla f 1—1.5c, Peen f 6.5010, Bloemkool I f 2229, Bloeic 1 kool II f 1218; Andijvie f 1.603.20, Roe- - dekool f 810. Savoiekool f 9—12, Groene- j kool f 2.50—4, Kroten f £—5, alles per 100, Stokboonen f 32—42, Stamboomen f 22—30, Snijboonen f 22—35, Uien f 6.50—8, Aard- appelen f 1.605, Tomaten f 414, alles per 100 Kg. 1 9 Sept. Vette Varkensmarkt. Aange voerd 268 stuks. 256 Vette Varkens 9895 en 12 Licht soort 8880 cent per kg. le- 1 vend gewicht. ROTTERDAM, 9 Sept. Veemarkt. Aan voer 215 Paarden, 20 Veulens, 3 Ezels, 144G Magere Runderen, 610 Vette Runderen. 210 Vette Kalveren. 347 Nuchtere Fokkalveren, 801 G'-askalveren. 358 Schapen, 74 Varkens, 537 Biggen, 16 Bokken. Prijzen per half Kg. Koeien 45—52*4—55—60—6234—65 cent, Os- sen 52145660 cent, Stieren 454953 55 cent, Vette Kalveren 6570858714 cent. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 340 —520 Kalfkoeien f 375—490. Stieren f MO— 500. Pinken f 160—220, Graskalveren f 70— 140. Vaarzen f 220325, Werkpaarden f 200 v», 350, Slachtpaarden f 100200, Veulens f 65; Hitten f 130—300; Biggen f 8—IS, Overloopers f 2040. Fokkalveren f 2040;' Slachtkalveren f 15—20; Biggen per weck f 1.50—2.25. ROTTERDAM. 8 Sept. Fijne zaden. Lijn zaad over f 2223, dito zaai f 2325; mos terd bruin f 6063, dito geel f 3033 f blauw maanzaad f 5254; karwijzaad f41 45; koolzaad f 21—27, kanariezaad f 30^- 32; zonnebloemp. f 16.5018.50, buiten! boekweit f 18.50. BOSKOOP, 9 Sept. Veiling. Rozen per bos: Ophelia 4670 cent. Golden Ophelia 51—69 cent, TTadfcy 91—94 cent, Columb:a 47_63 cent, Butterfly 4771 cent, Mac Kei ler f 102. Pernet. 94 cent, Marechal Roger 63 cent; Diversen per bos: Dahlia's 17 cent, Gladiolen 29 cent,, Chrysanthemum 9 cept, per stuk; idem tros 3 cent per tak. AMSTERDAM, '8 Sopt. Ruiter,!. Granen. Mais: La Plata stoomend f 230, per s.s» Zaanland f 233, Jan.-April levering f 235, Java mixed disp. f 235 Sept.-Oct. aflading f 234, Jan.-Maart aflading f 225. Gerst: Donau disp. Zaan f 290. Lijnkoeken: S. K. f 14.80, stoomend. f 14.70. Amerik. f 14.55. ROTTERDAM. 8 September. Buiten!. Granen. Stemming vast. Rogce. Western disp. f 13. idem Sent -"f! f 12.35, 'Zuid-Russische disu. f 13.75—13.90. Gerst. Zuid-Russische disp. f 200. Bab a Blanca disp. f 300 Donau disp. f 297 '8 pond Malting aangek, f 293, idem stoomend f 2^8291. idem Oct.Dec. af! f 270, Ma rokko spoedige af! f 265. Haver. Canada no. 3 aongekrmen f 15-- '6 idem Sept. afl. f 12.10. 38 pond White clip ped Sept.Oct. af! 12.40. Wisseinoteeringen (AmsLerd; Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zijrich 11.61 7/„ 2.62 13.70 12.95 49.10 Rome Ij-4 0 Christian)© 3\S5 Kopenhagen44.40 Stockholm 69.5" Weenen 0.00367/g Praag 7.S0 Madrid34.20 BEURSOVERZICHT. De beurs was heden zeer kalm; koers veranderingen van beteekenis kwamen met voor. De slotprijs van Cuba-suiker te New- York kwam zeer vast af, zonder dat zulks een merkbaren indruk op Suikers maakte,' welke nagenoeg alle op het niveau van gister waren. H. v. A.'s iets zwakker aan het slot. In Scheepv. ging nogal wat om. Jurgens nog steeds gunstig gedisponeerd. Olie zonder veel belangstelling. Gec. in betere stemming dan Kon. Tabakken en Rubbers iets luier met kalmen handel. Prolongatie 2'/* pet. Advertentiën DANKBETUIGING. Onderreteekende brengt hierbij zijn hartelijke)) dank aan de inwoners van Stomp- wijk, die hebben bijgedragen om hem een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid en vanr- deering aan te bieden bij zijn 25-jarig ambtsjubileum als ""Postambtenaar. Inzonderheid aan den ZeerEerw. Heer Pastoor FLOOR en den Heer J. H. FLEUREN, die op bijzondere wijze daarin hebben meegewerkt. J. C. NOBELS, 2837 Kantoorhouder. Stompwijk, 8 Sept. 1924.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7