ten nota is bmneagehomen van den advo caat, die het. proces tegen den heer Hek- ieT lice ft gevoerd. De voorz. antwoordt ontkennend. Deze deelt mede, dat hij bij Mozes Knap te Rot terdam een brandkast heeft gekocht voor 1175.—. De heer Duiivenbode vraagt naar het id res van de schippers inzake de Leid- Iche wallen. De voorz. en de heer Cardon geven uit- Toerig inlichtingen. Het is gebleken, dat io klachten wel overdreven zijn. Volgens de 'meen "ng van B. en W. zou het vuil in tén week door 2 mannen aardig opge ruimd zijn. Toen de heer Ghardon loco- burgemeester was is er reeds mee begon nen: het werk is echter gestaakt door de arbeiders die er mee belast waren. De heer D ui venbode wijst er op, dat het adres in de vorige vergadering reeds ter sprake kwam. doch aangehouden werd tot een volgende. Spr. keurt de wijze van handelen, in deze kwestie, af. Zonder dat het betreffende. Po1 derbcstuur er voor «ansprakeliik gesfe'd is, worden de Leid- «che waleln op kotesn van de gemeente fftn vuil schoon gemaakt, en dat is n'et goed. Snr. wil verder de schippers meer sh>:seeld laten betalen. Dp heer Ghardon voeTt om. aan, da' d-= algcmeene opinie van de raad was, dat d° gemeente Zegwaard op haar kosten het Vuii zou verwijderen. De vootz. zegt. er wpvcI gemeend dat de onderhoudsplichtigen de Le'dsche walhm niet zóó behoorden schoon te maken, dat de schippers geen last meer ondervonden van het flah. De heer van Stralen dacht, dat er reeds hesBst was om de Leids^he wai'en te zuiveren en de meen:ng van den hcor Ghardon is du swel ju'st als liii zegt ,.de aigem^ene opinie van den Taad was enz." De vraag ;s nu: heeft de raad er wat voor over om het goed te doen, want al leen de gemeente kan in deze iets doen. Hef Vraten-bestuur zal er niet voor te vinden ziin. D^ heer van Stralen acht het onh'Hiik Ird'en 6 men se hen worden opge'eed de L°;dsche vaart geheel schoon te houden. De keurvoorschrif'en voorzmn er ook n'ot in. Het is een a'gemrpn helan". Spr. w jst eT nog op. dat voor de wegen zoo ver» 1 gedaan wordt. 0* ev dit onderwerp wordt nog langdurig gesproken. Het slot is echter, dat dc pemeente 7eg- ■wa^'-d er voor zal' zorgen. D? lmor Dui- venTnde stemde tegen omdat n'et eersf aan het Polderbcstunr iis gevraagd of dat E'stuur er toe genogen zou zijn. Ingekomen stukken: Schrijven van den heer "Moordam aan den raad. waarin hij z\rn leedwezen er over befu'gf. dat hij, wegens vertrek uit men. als I'd van den raad der gemeente, waar-oe h'ii. door het vertrouwen van de >-:«7ers. 10 ia ren heeft beh oord De heeT Moordam besloot zijn brief met den wensch. dat psoed'g de waterleiding moeht komen en dat de Mn^nwp? h°straat wordt. Nu, de hest'-ating van den "Molenweg, lie ver vandaag dan morgen. Het zal echter Tm" wel een tijdje duren! De voorz. zegt. dat met het vertrek va.n den heer Moordam een figuur uit Zeg- waards raad verdwenen is. 10 jaren lang h^eft hij de belangen 'der gemeente naar z in meem'ng, behartigd. Spr dankt de heer Moordam ook namens de raadsle den. voor al'es wat hij heeft gedaan. Schrh'ven" van den heer Moordam aan den Burgemeester in diens kwaliteit als voorz'tfer, evenals van den rAad. neemt de heer Moordam ook schriftelijk afr sche**d van den vcorzl'er. Mochten onze principes nogal eens uiteen'oopon. schrijft de heer Moordam, en ontstond daardoor weleens wriiving. het wederzijdsch res pect Keef behouden. Hij hoopt, dat de voorzitter nog vele jaren vruchtbaar mag werkzaam z:jn voor de gemeente Zeg waard. De voorz. dankt den heer Moordam voor ziin brief. Spr. hoopt dat het den heer Moordam en diens gezin wel moge gaan in z-in n:puwe woonplaats. MededeK:ng van den Minister van On- denv'jn, Kunsten en Wetenschappen, dat de gemeente Zegwaard f 600hoeft te heta'en, omdat 2 personen de H. B. S. te Gouda bezoeken nl. W. Noordam en J. Buzeman. De raad vindt zulks lang niet in den haak, maar het is eenmaal wet en dus is er niets aan te doen. Eericht van Ged. Staten, dat zij niet ac- coord kunnen vaan met het raadsbesV.t van October 1023 betreffende afschaffing prrmievrij pensioen ad 8 pet. van een aantal gemeenteambtenaren. De heer Duivenbode vindt het gek, dat de gemeente niet mag doen, wat de Regee- rncr sinds langen tijd doet tegenover haar ambtenaren. Is er nog hooger beroep te gen deze beslissing? De voorz. antwoordt, dat er geen beroep mogelijk is. De heer v. Sfraleu is het met den heer Duivenbode eens en wil het raadsbesluit weer ongewijzigd ter igzende.n, opdat de heeren ;n den Haag het ongerijmde van hun beslissing voelen. Do voorz.: Dat is geen manier van za ken doen. Ged. Staten wil np eenmaal het raadsbesluit niet goedkeuren en daaTmee Is de zaak u;t. Benoeming h'd •schatHngseommissie. Tn de plaats ven den heer Karons wordt den heer J. Veldhuizen benoemd. Voordracht co'lege van Zetters. De af- frodene leden, de heeren Smits en Volle- bregt, worden opnieuw gekozen. Benoeming lid commissie tot Wering ▼an Schoolverzuim. In <5% vacature Ooms, door diens vertrek ontstaan, wordt geko zen het Hoofd der openbare lagere, school, den heer Geijtenbeek. Subsidie Harmonie. Evenals andere ja- ïen, -wordt aan de Harmon:e een subsidie ad f 60.toegekend. De heer Zegwaard stemde legen. Het is jammer dat er evan Katholieke zijne niet gewezen werd op de billijkheid om de Harmonie te verzoeken in het Vervolg al leen zulke voordrachten, bij «een uitvoe ring te geven, die voor een ieder te hooren •rijn. De subsidie wordt to,ch gegeven van. het belastinggeld van al el ingezetenen? Verhuur gemeente-eigendommen. Het huis door den veldwachter A. v. d. Haak bewoond, wordt aan hem verhuurt vanaf 1 Mei 1924 voor f200.per jaar. Voor dien was het f 125.Omdat echter Ged. Sta ten niet willen, dat het premievrij pen sioen afgeschaft wordt, achten B. en W. het b'llijk dat cene verhooging van huur plaats vindt. Aldus wordt besloten. Bestrting Molenweg. Het schiet nog niet hard op. Het plan inzake wegver- bctering DelftZegwaard zal eerst in do najaarszitting vau Prov. Staten ter sprake komen. De voorz. vermoedt, dat men er mee talmt omdat nog geen gelden zijn u:t- getrokken voor de bestrating. Rondvraag. De heer Duiverbode brengt de meterhuur-kwestie en de minimum-af name van eleelrisch licht wederom ter sprake. De voorz. geeft uitvoerige 'nMchtingen. Binnen eenigen tijd zal een en ander zijn beslag wel krijgen. Hierna sluit'ng. Sempiigsie berichten Wear egnige Mijnongelukken. Eén arbeider gedood, één ernstig gewond. Hef aanfal ernstige ongevallen in de mijnindustrie in de afgeloopen week is gisteren nog met een tweetal vermeer derd. In de staatsmiin „Hendrik" werd namelijk de gehuwde mijnwerker W., woonachtig te Heerlerheide door vallend gesteente getroffen en gedood. Op de staatsmijn „Emma" werden eerst een twee tal mijnwerkers licht gewond en werd daarna de arbeider M., uit Hoensbroek on der een steen sterling bedolven. De onge lukkige moest in zorgelijken toestand naar liet hospitaal te Heerlen worden overge bracht. Cp esn meisje geschoten. De dader overleden. In den afgeloopen nacht te kwart voor twee heeft in de Spuistraat te Amster dam zekere G. een revolverschot gelost op een ongeveer 25-jarig meisje, Willie M. goheeten. Hel meisje werd ernstig gewond en zak te bewusteloos ineen. De dader richtte daarna het wapen te gen zich zelf. Het gewonde meisje is per auto van den Gf neeskundigeu Dienst weggebracht. Do 35-jarige C., van beroep expediteur, had reeds geruimen tijd omgang met het meisje. Verschil lende koeren reeds had hij haar een bezoek gebracht in het. huis in de Spuistraat, waar zij den laalsten tijd op kamers woonde. Zaterdagavond had hef tweetal een be zoek gebracht aan een café op het Rokin; lief was toen in gezelschap van eenige vrienden. Bij het verlaten van dit cat'e vroeg C. aan Willie of hij haar weer moclit bezoeken. Zij weigerde dit en er ontstond een woordenwisseling. Daar de vrienden vermoedelijk reeds de een of an dere daad varn de zijde van den expediteur vreesden, brachten ze" haar naar huis. Bij de woning gekomen stond C. reeds daar te wachten. Hij trok een Browning en 1 loste oen schot op haar. Vervolgens zette hij do revolver tegen zijn slaap en trok ten tweede male af. Op liet geluid der schoten kwam veel "publiek toesnel'en en spoedig was het stampvol. Beidpn werden in bewusteloozen toestand per aufobrancard naar het Bin nen Gasthuis gevoerd. Hier overleed C. spoedig na opname. De toestand van het meisje is zeer ern stig; de kogel is aan de linkerzijde van de maag binnen gedrongen en heeft het lichaam aan den rechterkant verlaten. Auto-ongeluk te Zeist. Twee ernstig gewond. Gistermorgen had te Zeist een auto-on geval plaats, waarbij de inzittenden ern stig gewond werden. In de bocht nabij de nieuwe algemeene begraafplaats sprong een achterhand van een huurauto, waar door de chauffeur zijn stuur kwijtraakte. De auto hotste tegen een hoorn, waarbij de heer van der Kraats uit Arnhem en mej. Aartsen uit Oosterbeek uit den auto werden geslingerd, terwijl de chauffeur door de vooruit vloog. De dame en de heer bleven bewusteloos liggen en werden per politieauto naar de ziekeninrichting te Zeist vervoerd. Mej. Aartsen kwam na eenigen tijd weer tot bewustzijn en heeft vermoedelijk eenige ribben gebroken. De her v. d. Kraas bleef nog buiten kennis en braakte hevig, zoodat deze er wel het erg ste aan toe schijnt. Nader vernemen wij nog, dat de auto in snelle vaart reed en met het achterwiel te gen den boom botste. De chauffeur bleef ongedeerd. De toestand van de twee slacht offers was gisteravond zorgwekkend. Be halve overige kwetsuren kregen beiden een schedelfracluur. De auto werd in beslag genomen. Een auto-ongeluk dat goed afliep. Gistermiddag omstreeks drie uur heeft op den "Willemsparkweg hpek Cornells Schuytstraat te Amsterdam een taxi-on geval plaats gehad, dat wonderlijk genoeg zonder lichamelijk letsel voor de inzitten den is afgeloopen. De as van het rechter voorwiel brak plotseling af, waardoor de wagen, die van den Bond van Werkgevers in het Taxibedrijf is, dompte maar niet oVer den konp ging. De inzittenden kwamen - er zonder kleerscheuren af. De wagen schoof op de trambaan. Vijf man waren niet in staat den wagen van de rails te verwijderen. Na een kwartier .geluktel dit met hulpmiddelen, die de motorwagen van de tram met zich voerden, zoodat de noodwagen, die door den tramdirecteur, den heer v. But ten, die aanwezig was, ge- requireerd werd, niet gebruikt behoefde te worden. Bij onderzoek bleek, dat de vooras van dö taxi een oude breuk vertoonde. lOoocferljke vaf. Een van Loosdrecht komende rietkoop man is te Nederhorst den Berg met zijn motorfiets geslipt en van den walkant ge vallen. Hij bekwam zulke ernstige verwon dingen, dat hij kort na het ongeluk is over leden. Verdronken. In een kanaal van de veenderij te Rans- dorp is een man^ vermoedelijk tengevolge van het stooten van een motorboot tegen die boot, te water .gera-aJit en verdronken. Zaterdagmiddag is het 6-jarig zoontje van schipper Frans Bakker in het Almeloo- sche kanaal nabij de hadinrichting te Zwolle van het schip te water geve Hen en verdronken. Aanranding. Op het Weesper Zandpad, ter hoogte van de Van Houten's Cacao-fabriek is Donder dagavond een 17-jarig meisje, dochter der familie L. te Weesp. door een haar onbe kend persoon aangerand. Toen zij om hulp wilde roepen, trachtte de man haar dit -te beletten, door zijn hand op haar mond te drukken. Toch wist zij te ontkomen en de politie te waarschuwen. In een van parti culiere zijde aangeboden auto werd een vervolging ingesteld, ovenwei zonder resul taat. Poging tot vergiftiging? Ongeveer een maand geleden stierf onder verdachte omstandigheden een zekere E.. in een woning aan de Laurierstraat te Am sterdam. Door de vrouw des huizes werd destijds medegedeeld, dat de doodsoorzaak te wij ten zou kunnen 'zijn aan het overdadig eten door. haar man. Een deskundig onderzoek werd ingesteld, omdat de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat zich vergiftigingsver schijnselen zouden hebben voorgedaan. Thans vernemen wij dat het resultaat van het onderzoek der justitie aanleiding heeft gegeven, over te gaan tot de arresta tie van de echtgenoote van den overleden Een arrestatie De boekhouder van eenige woningbouw verenigingen te J ut phage, waaromtrent wij Vrijdagavond mededeelden, dat hïi spoorloos verdwenen was, is Vrijdagavond te Botterdam gearresteerd en per auto naar Jutphaas gebracht. Zaterdagochtend zou hij naar Utrecht getransnorteerd en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld worden. Wij vernemen nader, dat het verduis terde bedra.g vermoedelijk f 10.000 bedra gen zal. Alleen de woningbouwvereen. .Hoogra ven" vermist reeds een bedrae van onge- ve.er f6000. Bij zijn aanhouding had de man ongeveer f i40 bii zich. De arbeider J. den Hollander, uit Oude- Wetering, is Vrijdag in de Haarlemmer straat onder een de.r 7400 Kg. wegende bui zen voor de waterleiding geraakt. Hij is kort na aankomst in het St. Elisabethgast- huis te Haarlem overleden. h'ardleersche meuschen. E^n onzer lezers, aldus het „Hbld." die Vrijdagavond zeven uur in de autobus van Haarlem naar Hillceom "stapte, bemerkte dadeliik een sterken benzinegeur in den wa gen. Hem bleek, dat in den wagen benzine lekte. Niettemin zal de chauffe.ur lustig te roo- ken en bad ook een passagier een branden de sigaar in den mnnd! Onze lezer wees beiden op het groote gevaar, dat zij veroorzaakten. Beide man nen sloegen de waarschuwing in den wind. De chauffeur zocht het lek op en dichtte het met de brandende sigaar in den mond. Eerst na herhaalde waarschuwing doofde hij. en later ook de rockende passagier, de sigaar. Zoo iets klinkt werkelijk ongeloofelijk. Ondanks alle waarschuw/ingen, onafhanke lijk van auto-voorschr. met 't behandelen van benzine voorzichtig te ziin en daarbij geen brandende voorwerpen in de nabij heid toe te laten, gaan een chauffeur en een passagier op de boven beschreven domme manier te werk. Maar heelemaal onbegrij pelijk is, dat- het vreeselijke ongeluk te Heino den menschen niets geleerd he.eft. Wij zijn geen voorstanders van overheids bemoeiing met particuliere ondernemingen, en zeker niet van verbodsbepalingen die bij gebrek aan controle toch niet te hand haven zijn en dus tot een aanfluiting wor den. Maar wij zouden wenschen, dat ieder Nederlander weigerde in een autobus te gaan zitten waarvan de chauffeur rookte, dat de ondernemers zeiven in autobussen bet rooken verboden en aan dit verbod de hand hielden. o mokkelen. Te N. Schoonebeek zijn 77 scheren in beslag genomen, die over de grens gesmok keld zouden worden. Veel liefhebberij. Maar wij vernemen hebben zich voor de betrekking van Directeur van den Provin cialen Stoombootdienst op de Westerschel- de niet minder dan 156 sollicitanten aan gemeld. „Kleine" geldschieters. \.De Schakel" van Augustus geeft het volgende, blijeindigendo treurige verhaal Aarzelend deed de vrouw op het Advies bureau van den Armenraad haar verhaal. Nauwelijks kon ze er toe komen van haar moeilijkheden to vertellen. Ze zat diep in de schuld bij twee geldschieters in haar buurt. Ziehier bedragen e.n voorwaarden Voorschot f 20, rente fa 4.20 per week; voorschot f 10, rente f 1.50 per week; voor- sohot f 10, rente f 1 per week; voorschot f 10 r§nte f 1.50 pe.r week. De voorschotten mochten niet. anders dan in ééns terugbe taald worden. Voor f 50 werd dus (al 1 tot 1 jaar lang) f 8.20 per week rente betaald, ruim 850 pet. per jaar. Den tweeden geld schieter waB zij verschuldigd: f 30 rente met f 3. f 20 rente met f 2.50 en f 10 rente met f 1.50 per week; ook met de conditie, dat de bedragen in eens moesten worden teruggegeven. Hier werd dus voor f 60 aan rente f 7 per we.ek of bijna 610 pet. be taald. Ten slotte had zij nog wekelijks van Zaterdag tot Maandag, dus voor 2 dagen, een leening van f 10 gesloten1 (met welk geld de Zondagsche kleeren even uit de Bank van Leening werden gehaald), waar voor f 1.50 rente werd betaald op 1825 pet. Opgemerkt dient, dat de hier genoemde percentages volstrekt niet uitzonderingen vormen. Aan al haar verplichtingen had zij. tot op dezen dag toe, stipt voldaan. De druk kende last der schuld, die nooit, verminder de (ze was natuurlijk nimmer in -staat om de geleende bedragen in ééns van haar mans arbeidersweekloon terug te betalen) en de angst voor de geldschieters, die haar bij het geringste tegenstribbelen dreigden met „schandaal aan de de.ur", hadden haar in een doffen wanhoopstoestand gebracht, waardoor zij haar gezin begon te verwaar- loozen. Thans hadden buurvrouwen, die in de krant hadden gelezen, dat er bescherming tegen woekeraars mogelijk is. ingegrepen. Zij hadden dien morgen de vrouw kort en goed tusschen haar ingenomen en naar het adviesbureau „opgebracht". De ambtenaar adviseerde, haar den geld- - schieters te zeggen, dat zij niets zou afbe talen voor dat dezen zich op het adviesbu reau hadden aangemeld om een regeling te treffen. De. vrouw vatte nu weer moed, be gaf zich naar een der crediteuren en bracht hem de boodschap over. „Zoo", zei dez.e. „hen jij -ook al bij dien Armenraad ge weest! Nou, ik wil die brutaliteit dezen keer door de vingers zienje bent me niets meer schuldig". Verbluft door dit onver wacht succes spoedde zich de vrouw naar huis waar nog grootere verrassing wachtte. Daar verscheen dè andere geldschieter, een zwager vau den eerste. De anders onge- naakbavy. man „droop" nu van vriendelijk heid. „Moeder", zei- hij, „ik hoor. je hent. naar den Armenraad geweest? Je hebt mijn-naam toch niet- genoemd, hé? Bij de krant toch crok niet? Mee? O, gelukkig, nou, ie bent mij ook niets meer schuldig hoor", loen drukte hij eén der kinderen een gul den in de hand en verdween. .Meneer," zei de juffrouw den anderen dag tegen den ambtenaar, „ze dachten thuis, dat ik gek geworden was, zoo opge wonden was ik van geluk!" BuitsnS. GeancLv-en Een electrische aal. Een schok van 400 volt span n- i n g. Het nieuwe aquarium van den Londen- schen dierentuin is verrijkt met een elee- tiische aal uit Zuid-Amerika. Het dier is vier voet lang en is in staat, een electri- schen schok, te geven van 400 volt span ning. Ongeluk in tie bergen. In het noordelijk deel der Hohenbauern vernugelukte tijdens een sneuewstorm een studeut uit Ween-en. Men slaagde er in ziin,lijk te bergen. In het gebergte zuide lijk van .Salzburg verraste een snecuwla- wine 3 arbeiders welke een. weg aan het vei beteren waren. Twee er van werden doodelijk gewond. Een schip ('oor roovers overvallen. Het Fransche stoomschip ..Mulhausen" is in den Atlantischen Oceaan door zee- roovers overvallen die de lading bestaan de uit likeur tot een waarde van 300.000 dollar roofden. Tre«nroovers in Rusland. De trein naar Moskou werd twee mijlen van Odessa door roovers tot stilstand ge bracht. De trein geraakte in brand. Vele reizigers zijn gedood en gewond. Roofaanval op een Servisch dorp. Terwijl liet Servische koningspaar zich op zijn rondreis op het station Lubliana bevond werd te gelijkertijd het 5 KM. verder gelegen plaatsje Lepine door een 30 man sterke rooversbende overvallen dio verscheidene huizen in brand staken en slechte met behulp van militairen op de vlucht konden worden gejaagd. Volgens geruchten zou de beruchte bende-aan voerder Batschah de gemeente Lepine uit wraak overvallen hebben omdat de bevol king tegen zijn vader zware beschuldigin gen had ingebracht met gevolg dat deze ter dood veroordeeld werd. Bij het vuur gevecht tusschen de roovers en de bewo ners van het dorp geholpen door militai ren werden een boer en een meisje ge dood. Veertien huizen zijn afgebrand. Leiteren en Kunst „De gemeenschap" Maar "wij vernemen zal, bij genoegzame iriteekening, op 1 Januari a.s. te Utrecht een nieuw maandschrift bet licht zien, getiteld „De Gemeenschap", Maandblad voor Katholieke Reconstructie. De re dactie van het periodiek wordt gevormd door Jan Engelman, Hendrik Kuiten brouwer en Willem Maas, terwijl het secretariaat van het beheer wordt waar genomen door Louis Kuitenbrouwer, Lauwerecht 125, Utrecht. LUCHTVAART Amundsen failliet verklaard. Volgens een mededeeling uit Christian?» is Amundsen op zijn eigen verzoek failliet verklaard. 'De uitgaven voor zijn expeditie hebben zijn eigen geldmiddelen en die wel ke door den staat ter beschikking waren gesteld verre overtroffen. Een laatste po ging om geldmiddelen te verzamelen voor een het volgend jaar te ondernemen tocht zijn mislukt. De proefvlucht van de Zeppelin. 7 Met prachtig zomerweer heeft de Zeppe lin Zaterdag zijn tweeden proeftocht ovef, Zuid-Duitschland met succes volbracht. EV waren ongeveer 80 genoodigden aan 'boord, waaronder verscheidene Amerikaansche deskundigen en journalisten. Er werden eerst eenige manoeuvres bo ven het meer van Constanz uitgevoerd, waarna koers gezet werd naar München, dat in een uur en drie kwartier bereikt werd. Het schip kruiste geruimen tijd boven de stad en wierp ook eenige zakken post uit. Dinsdag a.s. wordt het boven Berlijn ver wacht. tijdens een 36 uren tocht over Noord-Duitschland en Scandinavië. Laand- en Tuinbouw De September-Paardemnarkt te Qss Op de Zaterdag gehouden September- paardenmarkt waren aangevoerd ruim 800 paarden. Kenmerkend was de zeer vlugge handel; 40 wagons werd per spoor verzonden. Belgiscihe kooplieden waren weder aanwezig en kochten hoofdzakelijk li-jarigen tegen goeden prij.s Veiling te Li sse op 6 September onder Directie van .Holland's Bloombollenhuis. Aanvoer pl.m. 6000 manden. Goede koop lust. EVT Artus f2.20. EVT Couleur Cardi nal f6.80 EVT Gram Brillant f2.90. EVT Chrysolora f3.80. EVT Diana f2.10. EVT Eleonora f3.40. EVT Fred. Moore f3.J0. EVT Flamingo f 5. EVT Gele Prins f 4.10 EVT Herman Scibleger f 3.10. EVT Kei zerskroon f 7.50 EVT La Reine Max f 5.20 EVT La Reine f2.50. EVT La Belle Alli ance, f3.70 EVT Mon Tresor f5.50. EVT Prosperity f 4.60. EVT Proserpine f 8.60. EVT Prins v. Oostenrijk f 5.10. EVT Rose Grisdelin f 3 EVT Rose I.uisante f 5.70. EVT Red. Admiraal f4.50 EVT Scarlet Due f 3.40. EVT Vorm. Brillant f 6.40. E VT Witte Zwaan f 2.6Cf. EVT Witte Valk f 4 90. DT Azalea f7.90. DT Cour. d'Or f 4.40. DT Imperator Rubrorum f 6.20. DT Ia Candeur f 4.80. DT Mnrillo f 3.10, DT Saivalor Ro^a f4.50. DT Theeroos f4.40. DT Tournesoll .f 4.90. DT Vuurbaak f6.50 Dw. Clara Butt f2.20. Bw. Dream f2.19. Dw. Europe f3.50. Dw. Le Nótre f720. Dw. Macl. Krelage f3.90. Dw Nautica's f 2, Dw. Prof. Rauwenkoff f 5.10 Dw. Pri de of Haarlem f 2.20. Dw. Rev. Ewbank f 2.90. «Dw Wlm. Copland f 4.50. ER Ger trude f 22.75. ER Gen. "de Wet f 22. ER Lady Derby f21.25. ER Moreno f22.25, ER Queen of the Pinks f21.75. EW l'In- nocence f 20. EW La Grandesse f 23.25. E B Bismarck f 21.50. EB Dr. Licber f 18. EB Grand Maitre f20.25. EB Johan f 18.75 EB King of the Blues f 20. EB Queen of the Blues f 20.50. EP Lord Balfour f 19.75 EN Barri Seaydell f7.90. EN Bic. Vic toria f 8.20. EN Bic. Empress f 6.40. EN Emperor f 8.30 EN Glory of Leiden f 6.20 EN Golden Spur f8.30. EN Poëticus Or- natus f4.46. EN Sir Watkin f8.30. DN Von Sion f 6 20. Crocus Geel f 2.30. Alles eerste soort, per 100 stuks. WRAGEÜRGJ3 Vraag: Welke is de kortste weg vau Nieuwkoop naar Etten? Hoeveel K.M.? Antwoord Nieuwkoop, Zwammer- dam. Bodegraven, Gouda, Gouderak, Be.r- kenwoude, Lckkerkerk, Krimpen aan da Lek, Kinderdijk, Alblasserdam, Westeind, Papendrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Logtenburg, Zevenbergen, Leur, De Lage Banken, E'tten. Afstand 85 K.M. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. Leiden. Dinsdag 8 uur Bestuursraadsvergadering. Woensdag 7.308-30 uur Rechtsk. Bureau. Woensdag 8 uur ledenvergadering Bak kers. Zaterdag zitting Spaarbank van 8—9. Zitting Voorschotbank van 8—9 uur. Zitting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" vafl 7.308.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.30—9 uur. Zitting Brandstoffencommissie van 7.3Ó —8.30 uur. 79 uur Bibliotheek. 8—9 uur Belastingsparen. De spaarders worden verzocht de renttf te laten .bijschrijven. ST. JOZEFGEZELLEN VEREF.NIGING, Maandag, Donderdag en Zaterdag bijeen komst voor de Gezellen van 810.15 uur. Dinsdag te 8.30 uur verplichte Maande- lijksche bijeenkomst voor de Gehuwde Ge zellen. Woensdag te 8-30 uur vergadering vau den Patronaats-Commissie. Donderdag 8.15 uur Kegelclub „Alle ne- gen." Gezel'en zijb ge al lid van liet Retraite»-' fonds? ZITA-VEREENIGING, Noordcince 44. Afd. Bescherm, van Meisjes. Maandag van 8—10 uur bijeenkomst- Duitsche meisjes. Woensdag van 810 uur bijeenkomsfi. Hollandsche dienstmeisjes. Donderdag 7.30 uur II. Mis in de Kapel 's Avonds 8.15 uur Lof in de Kapel. Donderdag van 810 uur bijeenkomst Hollandsche dienstmeisjes. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag 1.309.30 afd. na-patronaat. Woensdag 79 uur tooneel. Vrijdag van 78 uur zangles; van S—8.15 uur Bibliotheek; van 8.159 uur Godsdienst;, onderricht. Het onderwijs in huishoudelijke vakken en herhalingsonderwijs wordt gegeven aa-n do R. K. Vakschool Noordeinde 50.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4