Het hoog bezoek aan den Fokveedag ïe Alphen aan den Rijn op jJ. Donderdag. Z.Exc. Minister Jhr. Mr. Ruys do Beerenhrouck, in gezelschap van den Burgemeester van Alphen, Dr. H. J. Lovinck en den Secretaris der Commissie, die dezen fokveedag heeft georganiseerd; den heer J. "W. Bakker SASSENHEIM 40-jarig Jubilé. Zondag 7 September herdacht de heer C. Berg den dag. dat hij voor veertig jaren geleden ale Bloemi&t&r- beider in dienst trad bij de firma C. J. Speelman Zonen, alhier. Het heeft den jubilaris zoowel van de zijde van den fir mant als van die van het personeel, niet aan belangstelling ontbroken. Te half twaalf 's morgens was het geheele perso neel op he.t kantoor der firma tegenwoor dig, dat voor deze gelegenheid keurig met bloemen versierd was. Te twaalf uur werd de jubilaris met- zijn echtgenoote (die per auto van zijn woning was afgehaald) bin nen geleid en hartelijk verwelkomd. Hier na verkreeg he.t woord de EdelAchtb. Heer J. P. Gouverneur, Burgemeester van Sas- eenheim. Deze las namens den Min. van Arbeid een oorkonde voor. dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd aan dezen Jubilaris de Eere-medaille van de Oranje Nassau Orde in brons toe te kennen, welke den jubilaris den 30n Augustus j.l. door zijn Ed.Achtb. was ter hand gesteld. Spr. schetste de levenswijze en arbeid «aamheid van den jubilaris tijdens diens veertigjarigen loopbaan. Spr. hoopt, dat deze jubilaris het geheele personeel der firma ten voorbeeld zou strekken. Hierna werd door den meesterknecht, den jubi laris namens het geheele personeel een ruststoel aangeboden, benevens een album, bevattende de handteekeningen van het geheele personeel, en een kistje sigaren. Voorts schetste de firmant de goede sa menwerking van vroeger jaren en de goede verstandhouding met den jubilaris en de verschillende voorvalletjes, die er plaats grepen, waarna den jubilaris namens de firma een couvert met inhoud werd aange boden. Verder bracht de jubilaris den dag in gezelligen huiselijken kring door waar het hem wellicht ook niet aan belangstelling zal hebben ontbroken. VOORSCHOTEN. Personalia. Moj. A. P. M. Broers, al hier. is benoemd geworden tot tijdelijk on- ■derwi j'zeror aan de Christelijke school te Mo°rkapAu. Aanbesteding. Bij de door de ge meente gehouden aanbesteding van het aanleggen van een gedeelte straat en rio- leoring zijn ingeleverd 7 geldige biljetten. Eén biljet is ongeldig verklaard, daar dit billet te laat is ingekomen. Ingeschrven is door: J. Bieners en A. Verdijk te Haarlemmermeer f 6422. J. Pronk te den Haag f6666. J. Smit te Rot terdam f 6666. D. Groenewegen en G. Kruif te Voorschoten f 6995. D. Stuiven- ber" te den Haag'f 7383. Gebroeders Knij- nenburcr f 7422. L. Tunmer te Willems- doro f 7770. Onaeval. Hedenmorgen reed de me'kboer A. op zijn driewielig rijwiel met melkbussen langs de straat en had het ongeluk, dat het voorwiel brak, waardoor de berijder op den grond tuimelde en de melkbussen langs de straat rolden. Be melkbussen waren gelukkig juist ledig. Met schade aan de fiets liep het onge luk af. De verlctinn. Bij de gehouden pluiim- veefentoonsfelling is eene verloting ge houden. Verschillende prijzen zijn afge- baa'd. doch op de nummers 235, 692, 251, 527, 680 en 548 zijn ook prijzen gevallen, die echter niet afgehaald zijn. Er is ech ter nog gelegenheid deze prijzen af te ha len. Men doet dus goed hieraan te den ken, daar anders de prijzen vervallen. N00RDWIJK f EERSTE PLECHTIGE H. MIS. "T De Weleerw. pater C. L. J. Roozen, van de Congregatie der Heilige Harten heeft «ijn intree in Noordwijk gedaan. Afgehaald van den trein te Leiden door sijn ouders en pastoor J. H. W. Borsboom, kwam hij tegen 7 uur gisteravond voor de parochiekerk aan. Blijde klepte de klok in do dakstoel boven den hoofdingang die gesierd was met palmgroen en pauselijke kleuren en met de wapenschilden, waarop de teekens der priesterlijke waardigheid: kelk en stool op den Bijbel. En ingegaan werd pater Roozen ontvan gen door de geestelijkheid en door een vijftig witte bruidjes, witte lelie's en dahlia's dragende, gevolgd door ee.n stoet van roode misdienaars. Het orgel dreunde en bruiste en zette een feestgezang in, ter dezer gelegenheid, gedicht op de wijze van „Aan U. o Koning der Eeeuwen", dat 8oor de geheel volle kerk met geestdrift werd ondersteund: Heil U, o.jeugdig priester I Na een kort gebed voor het Allerheilig ste, ging de neemist zich kleeden voor het Plechtig Lof. Het altaar was zinrijk verlicht.? Aan beide zijden ervan waren de Heilige Harten van Jezus en Maria in kaarsen aange bracht, vanwaar vlammende bogen oplie pen tot voor het beeld der kruisiging in da spits van het altaar, waar een bran dend kruis het geheel bekroonde. De versiering in witte asters en dahlia's en palmen was. bij deze verlichting ver geleken, eenvoudig. Gedurende het. Plechtig Lof werd de jeugdige priester bijgestaan door kap. S. Braakman, als diaken en kap. W. P. Nijs- sen als 6ub-diaken, pater Cornelis v. d. Berg, eveneens lid der Congregatie der H. H. Harten, die verleden jaar zijn Eerste Plechtige H. Mis te Noordwijk opdroeg, fungeerde als ceremoniarius. Het plech- tjgst oogenblik was het voor het eerste ge ven van den zegen met het Allerheiligste over de hoofden van bloedverwanten en vrienden. En na het Lof.Hoe heerlijk moet he.m de gang geweest zijn naar het ouder lijke huis, hoog op de duinen, na een af wezigheid van zes jaren! Bij het opdragen der Eerste Plechtige H. Mis hedenmorgen, waren, zooals ge bruikelijk, de bogen boven het altaar ver dwenen: alleen de Heilige Harten vlamden aan iedere zijde. Plechtig was de Mis om de verheven heid van bet uur, plechtig om de pracht der witte gewaden, waarvan het gouden borduursel flonkerde in het licht der kaar sen, plechtig om de koor- en orgelzang van de „Missa in honorae Sanctae Ma- thildis". De weleerw. pater werd geassisteerd bij het opdragen van het H. Offer door pastoor J. H. W. Borsboom als presbyter assistens, den weleerw. pater dr. Gerard Wagenaar als diaken en den weleerw. pa ter Van den Berg als sub-diaken. De oud- pastoor der parochie, de zeereerw. heer Th. Sart er, was op het altaar tegenwoor dig. Pastoor J. H. W. Borsboom hield de mooie feestpreek. „De Heer sprak tot Mozes: Wees bereid om in den morgen den berg te bestijgen; niemand bestijge die met u. (Exodus XXIV: 2, 3). Hij, die door Gods goedheid was uit verkoren het Joodsche volk te mogen brengen naar het Land van Beloften, Mo zes, hij mocht zich verheugen in een in nig samenleven met Jehovah. Mozes bouw- do een tent in de rust der eenzaamheid, ver van het gedruisch verwijderd, om met God te spreken als een vriend met een Vriend. Daar welde op zijn gebed: Heer, toon mij Uw heerlijkheid. Het heer lijk antwoord klonk vanuit den hemel: Ik zal u alle goedheid toonen. Wanneer, gelukkige feesteling, uw leven veel overeenkomst vertoont met dat van Mozes, heeft Gods onbegrijpelijke goed heid u dat geschonken. Ook u was in de jaren van voorberei ding achter de stille kloostermuren de omgang met God uw grootste geluk. Maar toch welde Qok bij u dikwijls de bede op: Toon mij, o Heer, Uw heerlijkheid; Vandaag ziet gij die bede vervuld. Gelukkige ouders, aan wie het geluk gegeven is beiden dit feest te kunnen mee vieren; gelukkige broeder en zusters en familie, wat een blijdschap mag stijgen in uw hart! Degene, die ge hebt zien opgroeien als kind, ziet gij terug, na een verwijdering van zes jaren, thans omluisterd met de kroon van het priesterschap. Daarom wil ZijnEerwaarde nu spreken over de waarheid van den Priester. Als Mozes stijgt de Priester de berg van het altaar op om Gods zegen over hel volk af te smeken; als Mozes daalt hij af om Gods zegen uit te deelen. De Priester is de middelaar tusschen de menschen en God en tusschen God en de menschen. Onze eerste ouders in de gelukstaat wa ren vrij van lijden en dood; doch de voor naamste reden van hun geluk was de omgang met God als kinderen met nun Vader. Nauwelijks had de zonde den glans hunner zielen gedoofd, of zij bedekten hun gelaat, omdat zij zijn aanschijn niet meer durfden aansohouwen. Zij konden met God niet meer omgaan; 'zij behoef den een middelaar. Mozes, de# leeraar priester en koning, is de middelaar van het Oud Verbond, maar Mozes was slechts een voorafbeel ding, zooals het geheele Oude Testament van den Messias. Voor ons geldt het woord van den Apostel: „Er is maar één Middelaar tusschen God en de menschen: Christus 'Jezus; de middelaar tot het einde der tijden". Ofschoon Jezus slechts drie-en-dertig jaren oud werd, heeft hij, alvorens ten Hemel op te stijgen, de apostelen aange steld om het werk der heiliging voort te zetten, over te dragen in de priesters van het Nieuwe Testament. ZieDat middelaarschap is gegeven aan hem, onzen feesteling. Als middelaar is hij door Jezus Christus aangesteld om voor ons de voorspreker, de .pleitbezorger te zijn bij God in den hemel. Toen Mozes steeg op den berg Horeb om ten beste te spreken voor zijn volk bij den Heer, boog hij diep ter aarde en aanbad Hem. De jonge priester zal den altaarsberg opgaan, aanbidden en de God des Heerlijkheid houdt ruste in zijn handen. Mozes bad voor zijn volk: „Zie, Heer, toch neer op Uw volk, ik smeek U, dat Gij met hen optrekt". Zoo ook is de priester door God aangesteld om het volk te steunen. De priester is ook de gezant van God: hij is de leeraar, de herder en de offeraar van het Nieuwe Testament. Leeraar volgens Christus' woord Gaat en onderwijst alle volkeren. Leeraar en herder. God sprak tot Mozes: Gaal en leidt bet volk, waar ik het U gezegd heb. Als de priester het offer heeft opgedragen, gaat hij tusschen hei volk, leerend en vermanend. Het ge- loovig volk neemt die vermaningen aan is de priester jong of oud jj- want het is de Geest Gods, die hem op de lippen ligt. God heeft in Zijn goedheid aan de priesters de sacramenten gegeven; waar door een kind des duivels een kind van God, de grootste zondaar vrij van zon den wordt. Maar vooral het Sacrament des Altaars is het, dat U, feesteling, vreugde geeft op dezen dag. Gij wenscht wat terug te ge ven aan uw ouders voor hun zorgen. Gij gaat hun geven, wat alle goeds verre over treft. Geef dat Brood des Levens het eerst aan hen, die U het leven gegeven hebben. Zij hebben U aan God gegeven, geeft gij God aan hen. Leeraar, herder en offeraar is dus de Priester. Hij brengt God het offer van Jezus Christus zelf. Door dit offer is de Priester Christus' plaatsvervanger, als een andere Christus brengt hij hetzelfde Offer •als Christus op aarde. Neem het brood en den wijn, en spreek daarover de macht woorden U door Christus op de lippen ge legd, en Gods heerlijkheid zal u niet voor bij gaan alleen, als aan Mozes, maar ne derdalen in uwe handen. Te vragen hebt gij voor zooveler belan gen, maar bidt ook inzonder voor deze pa rochie, dat de geloovigen het Geloof van St.-Jeroen mogen bewaren en heilig wor den als hij. "Wij zullen U ook in ons gebed vergezel len, en -wij zullen voor u en met u bid den, dat uw en ons offer aangenaam moge zi.in bij den Almachtigen Vader Langzaam liepen de plechtigheden der Mis naar het eerste hoogtepunt der vreugde: de Consecrate, de komst des Heeren in de b'anko hostie en den gou den kelk met wijn. Het ontroerendst oogenblik was echter 'de Communie der Ouders, die Christus mochten ontvangen uit de handen van hun zoon. Nadat de zogen met het Allerheiligste was gegeven, zong het koor de Priesiter- cantate. De feesteling, ouders en bloedverwanten hadden na de Mis een stemmige en gazel- lige bijeenkomst in. do pastorie. Nu is "het avond geworden en een drukke receptie van 2 uur tot half vier aan de pastorie ligt tusschen dit zalige morgen uur. Pater G. L. J. Roozen heeft Jeroen als kloosternaam aangenomen. St. Jeroen zal hem een voorbeeld zijn, wanneer hij mogelijk weg trekt naar de missies, be stuurd door de Hollandsehe provincie, vav Banka en Bill i ton en het bisdom Me to in Urugay. Gelijk de roos tusschen de doorns bloeit, zoo zal, naar wij hopen, pater Je roen C.s.s.C., troost en vreugde weten te brengen in het bittere leed der heidenen. Waarschijnlijk tengevolge van een ver- 'gissing ter posterijen, kunnen» wij van daag niet voldoen aan ons voornemen, om een portret van den neomist bij dit verslag 'te plaatsen. RECHTZAKEN, KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op de rol staan 11 zaken voor openbare zitting, 3 voor niet openbaar. De 9 eerste op de rol lieten verstek gaan, zoo ook de laatste zoodat niet an ders overbleef dan P. de R., sigarenmaker te Leiden, die was beklaagd, dat hij zijn hond ongemuilband op de straat bad latent loopen. Beklaagde verklaarde <3it nooit bekend te hebben, zooals in het proces-verbaal staat te lezen. Wel integendeel ontkent-, wat hij blijft doen ,daar zijn hond steeds vast ligt op het bovenhuis. Beklaagde is ook niet-best te spreken over het optreden van den verbalisant, dat heel ongunstig werkte op belclaagdes gestel, daar hij nog al aan zenuwen lijdt. Dc zaak werd aange houden om den verbalisant te lrooren. DE KATHOLIEKE SPORTBEWEGING Z. D. H. de Bisschop van Haarlem machtigde de pers- en propaganda-com missie van den D. H. V. B. hij gelegerr- 'heid van de Missie^wedstrijden tot de vol gende publicatie: De R. K. Sporlbeweging willen wij daarom gaarne steunen en aanbevelen, omdat R. K. beoefenaars van de sport ALLééN DAAR zich veilig weten voor de tallooze gevaren naar ziel en lichaam, die de sport-beoefening uiteraard met zich medebrengt. Moge dan ook het lustrum van den Ddocesanen Haarlemschen Voet balbond met zijne missie-wedstrijden er nog weer eens krachtig toe medewerken, dat alle R. K., die nu eenmaal de sport beoefenen, zich hij hunne R. K. vereeni- gingen aansluiten. Dat is wel het beste succes, dat Wij den Bond kunnen toe- wenschen. AUGUSTINUS JOSEPHUS Bisschop van Haarlem Haarlem, 30 Augustus. VOETBAL. EERSTE LUSTRUM D. H. V. B. Zaterdag. Door prachtig weder werd deze. lustrum viering begunstigd. Zaterdag in den na middag kwamen reeds verschillende offi- cieele personen en het meerendeel der spelers, die de resp. R. K. Voetbalbonden moesten vertegenwoordigen bij de op Zon dag te spelen Missiewedstrijden, te Am sterdam aan. 'b Avonds werd in een der zalen van Krasnapolsky een druk bezochte receptie gehouden. Het podium, waarop het bestuur van den D. H. V. B. zetelde, was op een voudige wij:-e versierd, welke versiering werd aangevuld door verschillende bloem stukken den jubileerenden Pond aangehou den als blijk vau waardeerirg. Daaronder was ook een fraaie bloemenmand geschon ken door den Dt-IL Gymnastiek Bond. Het uur, voor de receptie bestemd, dat werd opgeluisterd door een strijkje, werd, we zeiden het reeds, zeer druk bezocht. Amsterdam was wel het sterkst vertegen woordigd, doch ook van daarbuiten was <1? belangstelling zeer groot. Zoo verschenen o. m. de voorzitters van den Limburgschen en den Bosschen Voetbalbond, de heeren Kockelmans en R. de Groot, en de heer Stufkens van den Utrechtschen Bond, ter wijl ook de heer Verstegen, secretaris van de R. K. F. en de heer Thocne, voorzitter van den Dtoc Haarl. Gymnastiek Bond door hun aanwezigheid blijk gaven van himn6 belangstelling. De WelEerw. Pater Esser, vertegenwoordiger van het District Daarlem. en de WelEerw. Paters DAquin en Franke S.J., resp. oud-moderator en mo derator van de Amsterdamsche Yoetbal- vereeniging V I. C. kwamen eveneens hun rpwachting maken. Van hen, die niet aan wezig waren, kwamen telegrafisch geluk- wenschen binnen, o. a. van Dr. Martens, den voorzitter van de R. K. Sportcentrale te Amsterdam Na afloop van de receptie bleef men nog eenigen tiid bijeen in gezellig samenzijn. Onderwijl kwamen de spelers van het Lim- burgsche Eifta! in de. feestzaal aan waar hun door de aanwezigen het volkslied „Lim burg mijn Va.Ierland" spontaan werd toe gezongen. Langen tijd bleeft men nog aangenaam bijeen om hierna van een verkwikkende slaap te genieten en hoopvol gestemd voor den feestdag van Zondag en het welslagen daarvan, niet het minst in het belang van de Missie en R. K. sport in 't algemeen. Zondag. 's Morgens waren allen wederom vroeg uit de veeren om te. half zeven de H. Mis bij te wonen in de kerk van den H. Nico- laas aan de Prins Hendrikkade. 'Na afloop hiervan werd de inwendige mensch versterkt waarna alleij zich pl.m, 9 uur verzamelden om een boottocht te ma ken door de Amsterdamsche haven, welke, natuurlijk in den smaak viel en waarvan allen hebben genoten, en na beëindiging waarvan men zich naar Krasnapolsky be gaf. Daar waren ondertusschen nog gearri veerd een deputatie van de R. K. N. A. C. uit Nijmegen en het. District. Niimegen van den Bosschen Bond, welke het D. H. V, B.- bestuur een bloemenhulde aanbood, even eens de vertegenwoordiger van het District Leiden van den D. H. V. B. Circa half twaalf vertrok men gezamen lijk naar het. R. K. Sportpark aan de.n Middenweg, waar de jaarlijksche Missie wedstrijden der R. K. F. zouden gehouden worden, welke te half één aanvingen. Twee wedstrijden werden gelijktijdig ge speeld op achter -elkander liggende terrei nen n.l. de wedstrijden: Haarlemsche EondDen Bosch en Utrecht—Limburg. De wedstrijden. HaarlemDen Bosch 1—1. Als scheidsrechter Brinkhuis uit En schedé. beginnen blaast, stellen de volgen de elftallen, welke beiden invallers hadden, zich op als volgtt Haarlem: Neesken9 (H. B. C.) Lampe F. Mooreu (D. H. L.) (H. B. C.) Kemenade Distelbrink Coffeng (Excelsior) (R.K.A.V.) (R.K.A.V. "Wijbenga J. Rijkers B. Grimberg (R. K. A. V.) (De Meer) (Wilskracht) Blom Kuhlkamp (V. I. O.) (Wilskracht) 0 f' Den Bosch) Toonen P. de Kuiper (Novioroagum) (Noviomagum) Parijs Jos. Geboers Toonen (V. V. O.) (R. K. T. V. V.) (Noviomagum) Burgershoef Verbunt A. v. d. Wiel (Den Bosch) (R. K. T. V. V.) (0. E. C.) Jos v. Laarhoven Kessels (Mulo) (Noviomagum) Metselaars (Gennep) Den Bosch wint den toss en Haarlem trapt, af, hetgeen geschiedde door her 3-jarig dochtertje van den D. H. B. B.- voorzitter H. Putter. De voorhoede van Haarlem ontwikkelt een aardig samenspel, dat door e.en goeden aanval wordt besloten, waarbij Rijkers een hard schot inzendt, doch Metselaars niet thuis geeft. Het spel gaat dan eenigen tijd op en neer Gemeentelijke Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCHVERKGOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel» Vischmarkt 13. tel. 1225, is DINSDAG ver* krijgbaar SCHELVISCH a f0.19, f0.30j SCHOL k f 0.14, f 0.40;MAKREEL a f 0.2Ö per pond; NIEUWE HARING (ook voor den inleg) f0.06 per stuk, N. C. DE GIJ.SELAAR Burgemeester Leiden, 8 September 1924. Katholiek® Agensla LEIDEN. Woensdag. Missieclub „Sancta Maria"s Hooigracht 18, 9 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenmakerr Patroons-Vereeniging ,.St. Joseph", Kring Leiden, Zomerzorg to 5 uur. Donderdag. R. K. Bouwvakarbeidersbond,, Bondsgebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maandag Sept. tot en met Zondag 14 Sepk waargenomen door de apotheek van dert heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Telefoon 435. met Haarlem eenigszins in de meerderheid. Een tweetal corners op het Bossche doel' worden in deze periode niet benut of slecht genomen. Voortdurend wordt nu op de Bossche helft gespeeld, maar Haarlem weet haar meerderheid niet in doelpunten uit te drukken en van eeniga goede kansen geen gebruik te maken. Nadat, nog een cor ner op het Bossche doel is genomen wordt rusten geblazen. (00). Na de rust is Den Bosch onmiddellijk in den aanval, er wordt nu veel beter ge speeld. Zoowel Haarlem als Den Bosch on dernemen herhaaldelijk goede aanvallen» waaruit Den Bosch een goal fabriceert, welke echter, daar juist voor buitenspel ii gefloten, wordt geannuleerd. Als Den Bosch weer een aanval heeft ondernomen wordt deze onderschept, waarna het leder, door Haarlem overgenomen, snel wordt opge bracht en door Rijkers in de touwen ge< jaagd (l0). Deze voorsprong is echter van korten duur daar Den Bosch even daarna Neeskens het nakijken geeft (11). D« spanning wordt grooter, doch, hoe beid» ploegen ook zwoegen, geen van beiden kat! he.t net meer vinden, en, als de scheids rechter inrukken blaast, is deze strijd ge* eindied in een draw (l—1). Bij loting win! Den Bosch, waardoor zij in de Finale komt- UtrechtLimburg 3—?. Daar deze wedstrijd tegelijkerri'd ge' speeld werd met de voorgaande, hebben wij dezen niet geheel kunnen volgen waarem wij volstaan met een kort resumé. Scheidsrechter was F. van Veen. C"k deze elftallen hadden een kleine wifrigïng Utrecht Van Vel/en (E. M. M.) v. d. Meer Kuto^nis (Befair) (P. H.) 'Asbreuk Puthaar W. de G'oot (P. HA (Volharding) (Vooruit) v. Noesel A. Post H. Leferink (Volharding) (R. K. B. V.) (Bcfair H. Gielen W. v. Vee?—daal (Befair) (P. V. C.) 0 Limburg f Vivermans Ueiinen (R.K. O.N.S.) - (Sittard) Essers Kruinties Niesen (R. K. O. N. S.) (R. K. M. S. V.) (Sittard) Beusen v. Drongelen Dpk van (Sittard) (R. K. M. S. V.) (Heerlen) Hendriks Brull (Valkenbure) (Constantia) Lemmens (Valkenburg) Daar Utrecht den toss wint, trapt Lim burg af en gaat onmiddellijk tot don aau« val over, welke besloten wordt door een goed schot wat even keurig wordt geh den. Spoedig raakt Utrecht ingespeeld eo is niet meer te houden. De middenlinift werkt uitstekend en voedt de voorhoed» goed waardoor het mogelijk was 3 goals voor de» rust té maken waartegen Limbur er slechts één kon not-eeren. Rust gaat ii met 31 voor Utrecht. Als weer is afgetrapt wegen de partijen tegen elkander op. Er wordt, goed gespeeld en het spel staat op hoog peil. In de tweede helft gelukt he,t alleen aan het Limburg- sche elftal nog een doelpunt te maken, zoo dat einde kom met 32 in 't voordeel van LTtrecht waardoor dit. elftal in de finale komt tegen Den Bosch. Alsnu werden door eenige leden van den R. A. V. B. eenige athlctieknummers gede monstreerd: 400 en 15 M. snelloop en Speer- en Discuswerpen, welke herhaaldelijk ap plaus ontlokten aan het aanwezige publiek»' Het was allengs voller ge.worden op het terrein, we ^chatten het aantal bezoekers op pl.m. 1500. We merkten onder de belang- iangstellenden op de tribune o.m. cp den heer Haazevoe.t, lid van de Eerste Kamer, den heer v. Dijk Tweede Kamerlid, Dr. Martens Voorzitter Sportcentrale en vele H.H. Geestelijken. Te ongeveer 3 uur nam de finale om deis' Centrum-Wisselbeker een aanvang. Den Bosch—Utrecht 2—6 Om 3 uur blaast scheidsrechter Draaijerf beide ploegen tusschen de lijnen en trapt de WelEerw. Father J. Staal, missionaris in Noord-Borneo, voor Utrecht af. Utrecht treedt overdonderend op en' heeft binnen 2 min., door een misverstand in de Bossche verdediging, reeds de leiding (1—0). Aanhoudend is Utrecht in het offen sief en als het spel ruim een kwartier oud. is, heeft zij reeds een 30 voorsprong. er- schillende corners worden op het Bossche

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2