groeien, gedreven als zij zelf worden door de begeerte naar afleiding en vermaak, slaven als zij zijn van nieuwe en mooie kleederen, najagend alle wereldsche nieu wigheden. En temidden van dab alles groeit het kind op, overgelaten aan zich zelf, niet. meer in toom gehouden door de voorschriften welke de wetten van zedelijk heid en moraliteit oplegt. Zeker er zijn ge vallen waarin zelfs de beste en meest serieuse opvoeding niet kon voorzien, maar ik vraag me af hoeveel menschen voor al tijd verloren en verzonken in de afgrijse lijke poelen van de tegenwoordige moderne maatschappij, nuttige burgers zouden ge worden zijn. nuttig voor -zich zelf en voor anderen, indien zij in hun jeugd het ge lukkige en opvoedende familieleven hadden gekend, indien hun ouders hen van jongsaf hadden omringd met een teedére zorg en met een gepaste en strenge behoedzaam heid. Ik weet wel dat niet in alle gevallen de ouders aansprakelijk mogen gesteld worden voor het wangedrag van hun kin deren op Tateren leeftijd, maar ik weet ook dat gebrek aan opvoeding en laksehheid der ouders in zeer vel© gevallen mede schuldig is aan het feit dat er vele levens verloren gaan, mede schuldig is aan de huidige karakterloosheid en perversiteit. Wat kan er gedaan worden om deze mis standen op te heffen? Ik behoef niet te spreken over de voordeelen die onze - so ciale wetten voor de arbeidende klasse reeds hebben gebracht. Ik noem hier slechts de wet regelende den acht-urigen arbeidsdag welke aan iederen werkman gelegenheid geeft zich te ontspannen en te werken aan zijn eigen vervolmaking en ontwikkeling. Vervolgens de sociale ver zekeringswetten en alle maatregelen ge nomen om tegemoet te komen aan do be hoeften en no oden der arbeidende klasse. Zeker er is op dat gebied van staatswege veel, zeer veel gedaan en gepresteerd en indien al die voordeelen in voldoende mate gewaardeerd en benut waren, zou er zeker nog meer bereikt zijn. Niet. altijd heeft de werkman zijn hoogcr loon en zijn gunstige levensomstandigheden gebruikt en aange wend voor het edele doel van ontwikke ling en verbetering van zijn persoonlijke gaven en kundigheden. Het geld en het voordeel dat in vele gevallen te gemakke lijk verkregen werd, werd lichtvaardig en onoordeelkundig gebruikt en besteed. Wat is cr geworden van al die schoone plannen en ideeele vergezichten? Niet alleen de staat- echter moet in dezen geest opvoe dend werken. Ook het particulier initiatief heeft hier een roeping te vervullen. Wij moeten die onwetendheid en onkunde der ouders bestrijden door conferenties en vlugschriften. Het ondejr.'ijs op school en dc opvoeding in de huiselijke kring moeten elkander ondersteunen en aanvullen. Vat een terrein van werkzaamheden ontplooit zich hier niet voor al die sociale verecni- gingen die dcor huisbezoek zulk schitte rend werk kunnen verrichten. Hoe gemak kelijk kunnen op de scholen zelfs in de lagere klassen wenken en raadgevingen en onderrichtingen op moreel en sociaal ge bied gegeven worden, om niet te spreken van de hoogere klassen waar zonder moeite causeriën over de grooto leerstellingen van paedagogiek van het familieleven kunnen worden gehouden. Zeker 't zal een strijd zijn om die onverschilligheid die er thans op dat gebied heerscht op te heffen, maar het groote belang dat er mede gemoeid is zal zelfs de grootste moeilijkheden weten te overwinnen. Geheel de atmosplieer moet vernieuwd, gezuiverd en gezond gemaakt worden. Voor iemand die ernstig en krachtdadig wil, niettegenstaande al de bezwaren en moeilijkheden, bestaat er geen reden pessimistisch gestemd te zijn en te meenen dat de verdorvenheid reeds zoover is gevorderd, dat er geen genees middel meer zou bestaan. Die strijdt met de overtuiging dat hij overwinnen moet. zal slagen. Strijden met de pen, met het woord door 't voorbeeld, en de daad. Een nauwkeurige en diepgaande studie van het kind en ziin karakter, zijn aanleg en zijn begaafdheden, ziedaar wat ons tot grondslag moet dienen. De studie van het kind en van het probleem der opvoeding in de huiselijke kring. En als logisch uit vloeisel daarvan een studie van de ver schillende spelen en vermaken, van boe ken die een opvoedend "en leidend karakter dragen, kennis van de hygiene en prak tische en aesthetische waarde van de klee ding, van liet gerief en de gezelligheid van het huis en zijn meubels. Een bijzondere studie wordt nog daarenboven vereischt voor de. opvoeding van het abnormale of achterlijke kind* teneinde verzekerd te zijn dat de toegepaste methode niet an ders dan een gunstige invloed kan hebben op het zicleleven van het door de natuur zoo misdeelde jonge leven. Er bestaan op dat gebied boeken, geschriften en tijd schriften in overvloed zoodat iedereen ge makkelijk in staat is zich vakkundig te la ten voorlichten op dit terrein van opvoed kunde, dat voor de verdere ontwikkeling van onze kinderen en voor hun later leven van niet te zeggen invloed zal zijn. Wat enorm veel goeds zouden op dit gebied po pulair wetenschappelijke voordrachten, met lichtbeelden niet kunnen uitwerken. Voordrachten over het kind, zijn zielele- ven, zijn opvoeding, voordrachten over de moeder in hare veelzijdige verhouding tot haar kind, over hare plichten tegenover dat kind. Als ieder ouder volkomen over tuigd is van zijne verantwoordelijkheid, dan zal hij de verplichting gevoelen zich zelf steeds verder te ontwikkelen en op te voeden, om zich aldus steeds beter voor te bereiden voor zijn 'taak want deze sluit een zeer hooge verantwoordelijkheid in *ch. Op ons toch rust de plicht het toe komstig geslacht te verbeteren. Het is onze plicht die latere burgers te vormen. !Laten wij ons goed bewust zijn van de •rast dezer taak; door aan onze kinderen jsen opvoeding te geven die ia alle opzich ten goed is. Zoo alleen werken.' ye mede aan den groei van een krachtig en flink geslacht, da/t op zijn beurt in staat zal *ijn die groote veranderingen en verbete ringen tot stand te brengen, waaraan de tegenwoordige maatschappij zoo groote behoefte heeft. Archimedes heeft eens ge zegd: Geef mij een steunpunt en ik zal de wereld opheffen. Zie dat steunpunt is de opvoeding van het kind in het familiele ven. PAEDAGOGUS. UIT OE OMGEVING BODEGRAVEN. Koninginnefeesten. Geheel onopge merkt is de verjaring van H.M. de Ko ningin in deze gemeente toch ook niet voorbij gegaan. Door de Chr. Oranjever- eeniging werden n.l. eenige feestelijkheden geoganiseerd. De>s morgens had een kin deroptocht. plaats, terwijl des namiddags op het terrein van den heer Turkenburg eenige feestelijkheden plaats hadden in den vorm van gymynastiek en atJhletisc'he wedstrijden en demonstraties. Tot besluit werd een korfbalwedslrijd gehouden tus- schen een tweetal plaatselijke twaalftallen Des avonds had in.de Ger. Kerk een fees telijke bijeenkomst plaats, waarbij een tweetal redenaars een feestrede uitspraken Voorts verleende de zangvereeniging „Hal leluja" hare medewerking. Eigenaardig deed hét aan, dat de voorbereiding voor deze feestelijkheden zoo geheimzinnig plaats hadden. Thans was het wederom een gedeelte onzer inwoners welke meende hare liefde voor liet vorstenhuis te moeten demonstreeren. "Wij vragen ons inmiddels echter af: zouden de kinderen der Katho lieke en Openbare Scholen minder liefde hebben voor bet Vorstenhuis? Waarom de- handen niet ineen geslagen en een gemeen schappelijk kinderfeest georganiseerd. "Wat het vorig jaar hij de jubileumfeesten mogelijk was, behoorde thans blijkbaar wederom tot de onmogelijkheden. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Dinsdag, den 9den September, des voorm. te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1 Ingeko men stukken. 2 Vaststelling voorwaarden verpachting tot Gemee.neweg. 3'Vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening van het Waterleidingbedrijf over 1923'. 4 Voor- loopige vaststelling Gemeente-Rekening, dienst 1923." 5 Opmaken voordracht Colle ge van Zetters wegens periodieke aftre ding van de heeren L. Noordam en N. J. Kaptein. B. en W. bevelen aan: L. Noor- dam en N. J. Kaptein, N. J. Kaptein en C. de Boer. 6 Benoeming lid- Commissie tot Wering van Schoolverzuim aan het Dorp, vacature W. H. C. Duncker. B. en W. beve len aan: A. T. de Ruyter. 7 Wijziging en af- en overschrijving Begrooting, dienst 1924. 8 Verslag van den toestand der Gemeente over 1923. NOQRDWIJK Slechte tilden. Gisterenmiddag werd het gezin Achterberg wegens huurschuld uit het door haar bewoonde pand in de Hoofdstraat te Noord wijk aan Zee gezet.' Dit gezin heeft tijdelijk" een onderkomen gevonden in de gemeente schuur tegenover de gasfabriek. Personalia, Na-ar wij vernemen is de heer de Gier te Leiden door B. en W. be noemd tot tijdelijk klerk bij de gemeente- bedriiven alhier. Lctinq. Gisteren had in d,e werkinrich ting alhier plaats de loting van de lich ting 1925 van de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout. Het. schijnt een beetje tot den goeden toon te behooren, dat een loteling op zoo'n dag doet. alsof hij dron ken is. Vleeschkeuring. In de afgeloopen maand Augustus werden in onze gemeente geslacht 39 runderen, 53 kalveren, 150 var kens, 2 schapen, terwijl ruim 500 K.G. vleesch werd ingevoerd. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt. Dinsdag, 9 September, nam. 2 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: 1 Ingekomen Stukken. 2 Rekening Weesbuis 1923. 3 Grasverpachting. 4 Wijziging voorwaarden ophalen van asoh en vuilnis. 5 a Wijziging salarisregeling hoofd van den Vleeschkeu- ringsdienst, b Vaststelling salaris beambte in algemeenen dienst, c Idem incasseerder gemeente-bedrijven; 6. Bijdrage burger wacht. 7 Herstel kerktoren te Noordwijk- Binnen. 8 Voorstellen betreffende de brand weer. 9 Uitbreiding pompstation Lange veld. 10 Voorstel tot verlaging van den gasprijs. 11 Vaststelling van Rooilijnen. 12 Kohier rioolrechten 1924. 13 Overname van een stukje grond aan de Wilhelminastraat 14 Wijziging begrooting 1924. 15 Uitbrei ding aantal leden Commissie tot we ing van Schoolverzuim. WARMOND. Koningmnefeesten. Door de O ani-s Commissie alhier werd nog hel volgende telegram verzonden aan H. M. de Koningin, Het luidde als volgt: Aan Hare Majesteit de Koningin. De Oranje-Comnrcsie in feestviering bij een, brengt Uwe Majesteit, med© namens ingezetenen van Warmond, hare eerbiedige hulde en spreekt de hoop uit dat het Uwe Majesteit zal mogen behagen te eeniger tijd een bezoek te brengen aan Warmond's schoonè meren. De Eere-Voorzitter. SCHöLVINCK. ZOETERWOUDE. Arbeiderswoningen. Naar we vernemen hebben Ged. Staten bun goedkeuring ver leend aan het raadsbesluit tot verkoop van bouwgrond aan A. H. Volleberg. teneinde daarop arbeiderswoningen te Btichten. Bin nen korten tijd zal met het bouwen nu een aanvang worden gemaakt, zoodat eerlang in de ergste behoeft© aan arbeiderswonin gen is voorzien. Tegenwoordigheid van geest. Woens dagavond kreeg een zoontje van v. d. H. alhier, terwijl het. naar het vullen eener benzinelamp stond te kijke.n door het springen der lamp den inhoud gedeeltelijk over zijn achterhoofd en hals, terwijl de vloeistof onmiddellijk vlam vatte. De jon gen had de tegenwoordigheid van geest om in de nabij zijnde vaart te springen, waar door de vlammen onmiddellijk werden ge doofd, zoodat hij slechts geringe brandwon den bekwam. Kermis. Woensdag is de kermis alhier begonnen. Er is anders weinig van te he speuren. Wel wordt er in een paar café's dansmuziek gegeven en staat er op het terrein aan den Schenkelweg een zweef molen. doch overigens is er niets te merken. In het Patronaat wordt gedurende de ker misdagen een bioscoopvoorstelling gegeven door den heer P. J. van Remundt, eigenaar van de bioscoop de Lelie". Er worden zeer aardige stukken opgevoerd. Genoemd mag zeer zeker wel worden .,De Verschoppe ling". De fanfare „Perosi" uit Leiden luis tert de voorstelling op en weet op ver dienstelijke wiize zeer schoone nummers ten best© te geven. R. K. Bond van Melkveehouders. De R. K. Bond van Melkyeehouders hield Dins dagavond een algeineene ledenvergadering. Nadat de voorzitter, de heer H. J. van der Krocht, het welkom had toegeroepen aan de heeren Noordman en Van Baar. voorz. en sec. van den Kring Leiden en verder aan alle aanwezigen, werden de'notulen van de. vorige vergadering voorgelezen en goedge keurd. Daarna. we.rd in bespreking ge bracht de melkprijs. Het voorstel van het bestuur om den prijs per 1 September met 1 cent te verhoogen. werd niet alleen goed gevonden, maar zglfs van harte, toe gejuicht, terwijl tevens werd goedgekeurd om dan den toeslag over September te la ten vervallen. Vervolgens werd door den beer Van Baar, een keurig verslag uitge bracht van de vergadering te Rotterdam. Hieruit bleek duidelijk, dat door den Bond steeds krachtig wordt gewerk en dat ook vele voordeelen worden behaaldvoorze ker een aansporing voor allen R. K. melk veehouders om zieh als lid op te geven. Na dat nog eenige besprekingen hadden plaats gehad, werd deze goedgeslaagde vergade ring door den Voorz. gesloten met den Chr. groet. DE HAM Wr* "KKIG NIET GEROOKT. Een klein verhaaltje geeft Pierre l'Er- mite in ,.La- Croix"; 't is mal, 't liilct on waarschijnlijk, maar toch is het echt ge beurd. 't Geval speelde zich af in een klein stadje in midden-Frankrijk. Daar bestaat- een Gemeentelijk Ziekenhuis, dat bediend wordt, door religieuze zusters. Zij vierden onlangs het feest van de Stichteres harer Congregatie en noodigden voor dien dag den Pastoor der parochie uit, in haar Ka pel de H. Mis te willen opdragen. Deze voldeed gaarne aan dit verzoek; in de oude Kapel gingen de Zusters en enkele zieken ter H. Communie en daarna gebruikte de Pastoor een klein ontbijt, bestaande uit een snede brood met een plakje ham. Dat was alles, maar .ho?t bleek heel erg te wezen; nog geen twee uren later had het Gemeentebestuur de klacht bereikt, dat de Pastoor zich niet alleen had ver meten in het Stedelijk Ziekenhuis op een niet in het reglement aangewezen-dag een Mis te lezen, doch bovendien zich niet had ontzien een gedeelte, vair het voor de zieken/ bestemde voedsel te verorberen, zoodat dc- arme patiënten dien dag te kort moesten komen. Tweede bedrijf: De administrateur van het Ziekenhuis begeeft zich haastig naar de Zusters met de vraag, hoe ze het dur ven wagen-, het voedsel der zieken te ver kwisten. Verkwisten?? Ja zeker, verkwisten. Heeft de pas toor hier vanmorgen ontbeten, ja of neen? Ja. En hec-ft hij ham gegeten, ja. Ja. Dus u bekent alles! Maar we mochten den Pastoor die een half uur hier vandaan woont, toch wel een klein ontbijt aanbieden? De administrateur hief zijn armen vol verontwaardiging omhoog. Maar waar moet dat heen? Eerst de Pastoor, dan de kapelaan, dc koster, de klokkeluider, ze zullen hier elk oogenblik- de ham op komen eten, die voor de zie ken bestemd is en dezen mogen honger lijden. Maar pardon, mijnheer, het was niet de ham van de zieken; -we hebben dien zelven laten halen bij onzen slager. En denkt n, dat ik die uitvlucht ge loof? Die zaak dient onderzocht; zij is ernstig, zeer ernstig. Derde bedrijf: Een gendarme verschijnt aan het klooster en overhandigt een bevel schrift om te verschijnen als getuige in de zaak van het Ziekenhuis, hierachter om schreven. Vierde bedrijf speelt den volgenden mor gen om zes uren aan de pastorie. De Pa-stoor is bezig zich te scheren, als hij een gendarme te paard, voor zijn deur ziet, die verlangt, binnengelaten to wor den. De hutehoudster valt bijna flauw van schrik, als ze hem ziet. maar de gendarme betreedt de pastorie, haalt, papier en pot lood te voorschijn en begint de Pastoor vragen te stellen. Erkent u, gistermorgen in het Zie kenhuis te hebben ontbeten? Zeker. Erkent u ook, een snede ham te heb ben gebruikt? Ja zeker en die was gped, heel goed. Geen aardigheden als 't u blieft. Ik heb nog een derde vraag te stellen, een zeer belangrijke, waarop u mij zonder om wegen moet antwoorden: Was die ham gerookt? Neen, niet gerookt.. Kimt u daarop een eed doen? Men zweert geen eed voor zulk eon kleinigheid, maar ik verklaar het beslist. Dus u weet het zeker: die ham was niet gerookt? Neen. De politieman keek de Pastoor nog eene onderzoekend aan. Ja, daarvan hangt alles af, want de ham van het Ziekenhuis is gerookt; u hebt nu kans er nog uit te geraken. De Pastoor, zegt Pierre l'Ermite, zal dus ditmaal nog niet worden doodgeschoten, maar hij zal goed doen de volgende maal zelf zijn ham mee te brengen met de gele galiseerde rekening van den slager. Aldus geschiedde in den jare 1924 toen Herriot stadhouder was van bet Souve- reine Fransche volk. En van de Loge. NIET ZOO DOM ALS ZE ER UIT ZAG. De vrouw stond bij 't fornuis, toen hij binenkwam en in een hoek bij 't raam ging zitten. Met een onverschillig-kwaad gebaar legde hij zijn uniformpet neer en keek paar buiten zonder daar iets op te merken. Zijn vrouw keek heel even om en ging toen zwijgend, voort met haar weik; de laatst© toebereidselen voor het eenvoudig middagmaal. De tafel was reeds inet een vijfta-l bor den voorzien waarbij twee groote en drie kleinere vorken lagen; er werden blijk baar nog kinderen verwacht. Nu echter was het doodstil in de keu ken, met geen ander geluid dan een pan deksel of lepel maakten. De vrouw keek nog eens om naar haar zwijgenden, starenden man, en vroeg met bevende stem: ,,Is 't mis? Hebben ze een ander benoemd? Ik dacht juist, dat je zoo'n goede kans had om controleur te worden. Al zooveel dienstjaren en nooit gestraft." Dit laatste woord bracht plotseling een schok teweeg in den man bij het raam. Hij keerde zich op zijn stoel om, nam zijn pet nog eens op om die een eindje verder weg te gooien en begon: „Ja, nooit ge straft tot vandaag, maar nu zal 't er van komen." De vrouw liet van schrik een lepel val len: „Wat heb je dan gedaan?" „Ik heb niets gedaan, 't Was een erg volle wagen doordat het opeens begon te regenen en ik moest me haasten om alle menschen kaartjes te geven. Ik was juist klaar toen een controleur kwam, je weet wel die zwarte, die altijd zoo nijdig kijkt. Nou ik gaf hem mijn lijst, niet anders den kende cf alles was in orde. Daar roept hij me bij een dame, die een oud kaartje heeft van een vorigen rit. „Heb je die dame ge holpen?" vraagt hij. Ja, je begrijpt, als een tram zoo vol is, onthoud je Diet alles precies, maar als ze met een kaartje in de hand zitten, denk je natuurlijk, dat je bij ze geweest bent. Enfin, hij zal er rapport van maken, dat ik een oud kaartje heb gegeven." „Stil daar zijn de jongens." Op hetzelfde oogenblik zat mevrouw X een zeer belangwekkend verhaal aan een harer vriendinnen te doen. Verbeeld je, daar was ik vanmorgen naar den tandarts geweest en toen ik bui ten kwam, begon het ineens vreeselijk te regenen. Ik had geen parapluie en tot overmaat van ramp ontdekte ik ook geen geld bij mij te hebben. Daar kwam juist 'n tram, ik stap in en zie op de bank een kaartje liggen. Dat neem ik in mijn hand en de conducteur loopt mij voorbij. Later kwam er nog een controleur, die iets be weerde, maar ik hoefde gelukkig geen nieuw kaartje te nemen en kwam droog thuis De vriendin knikte vol bewondering: „Wat ben jij slim." ,,Ja» ik ben niet zoo dem als ik er uit zie." Mevrouw boog zich even ter zijde om in den spiegel te kunnen kijken Wij zullen niet veel toevoegen aan dit verhaaltje. Er blijkt voldoende uit dat „slimheid" wel voordeelig kan zijn voor een bepaald mansch, maar vaak. wanneer ze niet streng geleid en gecontroleerd wordt door de zedelijke beginselen en de christelijke deugden, voor meerdere menschen het te genovergestelde van voordeelig ie. C.O. D.") LEIDEN. Gevonden Voorwerpen. Portemonnaie met inhoud, huissleutels, 6 loten Zaandamsche Harddraverij Ver- eeniging, halskettinkje (blauw met zwart), damesmantel, Zeeuwsch broche, zilveren dameshorloge in alpacca armband, kinder schoentje, rozenkrans, katoenen kinder broekje, rijwielpomp, zwart zijden kinder muts, doublé damesarmbandhorloge, zilve ren halsketting met aanhanger (zwaantje), gedeelte van een autokap, witte vrouwen zak inh. alpacca beursje, damesceintuur, broche met 3 steentje, hadmuts, gouden oorbel met diamanten, fluweelen reticule inh. 2 schorten, moltonnen deken, vrou- wenschort, pakje waschgoed, wit werk- scliort, werkkiel, bril, 2 raagbollen, schrce vendraaier, portefeuille van Hakkaart, ring met koperen plaatje genummerd 45, kralen kinderbeursje, kinderkous, zilve ren armband met d-edaille, rood vilten kinderpantoffel, zakschaar, buigtang, taschje inh. passer enz., goud-doublé da- messpeld, bril in étui, zilveren dameshor loge met eindje ketting, ijzeren 5-K.G. ge wicht, bruin lederen dameshandtasch, da- mehandtasch inh. zilveren beursje enz., boni kinderschort, mondorgel, broche met camé, alpacca beursje met inh., groote broche met zilveren rand, houten balk (8^ M. lang), motorbroekspijp, nieuw vrou- wenschort, damestasch met inhoud van Mevr. E. S. HamakerMaurenbrccher, Duitsch R.-K. kerkboekje, dameszakmes je, damestasch je inh. zilveren horloge met armband, honden. Gevonden in het Postkantoor. WandeLstol, bankbiljet. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politiebureele alhier, eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, lusschen 1 en 3 uur n.m. Personen die zich te Leiden hebben gevestigd. Mw. H. v. d. Vos, dienstbode, WitféY Singel 105 J. C. Hensing en gezin, ad'A countant Haagweg 78 Mw. M. K. J.v Haasnoot, dienstbode, Rijnsburgerweg &óf G'. A. KreS, etaleur, Rijn- en Schiekadefl 49 Mw. E. Kriiper, dienetbode, Jan van.1 Goyenkade 44 Mw. M. Reichel. dienst-' bode. Jan van Goyenkade W. J. Pont»' kapper, Oude Rijn 154 E. Binnendijk, straatventer, Wemershof 3 Mw. C. J. H. A. M. v. Noort, Doezastraat 2 J. F, de Ben en gezin. Javastraat 22 H. N. de- l'Esluse en gezin, spoorwegarb., Gasstraab: 70 C. A. Sens en gezin, Hoog© Rijndijk 118 B. L. Vaandrager en gezin, Oude Vest 59a Mw. G. v. Vliet, Rijkszieken huis G. Hennemann en gezin, predikant^ Was Straat 85 Mw. V. Anselm, huishoud ster, Witte Singel 96 L. Toppers, kant.-' bediend©, Papenstraat 7 J. Donnar en gozin, kapt. art.. Rijnsb. weg 191 Mw. A. W. Stol, verpleegster, Acad. Ziekenhuis: H. Nagtegaal, fabrieksarb., Bakkersteegj 13 A. de Goede en gezin, spoorwegarb./ Bosch- en Gasth. polder 3 G. H. Her-/ mans en gezin, officier v. gezondhc "l,j Eijnsb. weg 137 Mw. A. ten Haken, Do', Ruyterstraat 22 J. de Bruin, 4e Binnen-1 veetgracht 1 C. v. d. Kley en gezin»] grondwerker de Genestetstraat 24 O.' Faber en gezin, Magd. Moonstraab 32a j H. A. van Duijn en gezin, journalist, Hoo-[ ge woerd 53 Mw. T. Spoelma, verpleeg- ster, Acad. Ziekenhuis Mw. C. M. Thri Deerenberg,- verpleegster. Acad. Zieken-j huis Mw. G. Kas, verpleegster, Acad. Ziekenhuis Th. J. Dingjan en gezin,' Narmstraat 31 Mw. J. van 't Riet, Hooi-j gracht 38 Mw. A. M. P. v d Berg, huisli.^ v. Oosterstraat 14 A. van Tierson, korp«' IC. M., Raamstraat 9 J. Eodl'n en gezin, stoelenmaker. Korte Sehcistvaat 8 MwJ H. C. Roskamp, tii s.L-ae. Morsilrwcg 2Sf. Personen die uit Leiden Z'J" vertrekken." Mw. A. J. M. v. d Werf-geb de Graaf,' Alkmaar, Emmalaan 17 P. W. F. v.'^ He tenen, Dordrecht, Komatistraat 5 Mw. A. M. Crama, Rotterdam, Ziekenhuis' Bergweg A. J. Vredeveld, Steenbergen, Blauwst raat 300b Wed. Wijnman-geb.. Brand, Hillegersberg, Bergluststraab Nieuwe huis Mej. G. C. Cossee, Schier dam, Hoogstraat 118 Z. Bink, Zoeter-» woud©, H. Bijndijk 127f Mej. A. C.; Landman, Voorschoten, b. d. Buis L* Eggink en Mej. G. W. Eggink, Oegstgeest, Emmalaan 5 Mej. Th. Tellini. Dinslakea CDFahlstraat 13 Mej. J. Ossedrii ver, Zandvoort. Clara Stichting G. R. Dille, Oegstgeest, Regentesselaan 7 J. Suus, Helder, leeraar Handelsschool W. IC Boorsma, Oegstgeest, Warmonderweg 22 H. H. Hofman, Emmen Klazinaveen Zuid/ L. M. Fr. Trel, 'Utrecht, Adelaars tra ah 25 Mej. J. M. Boon, Haarlem, Picter Kiesstraat 18 Mej. W. H. Weeland, Am sterdam. Lairessestraat 5 Mej. C. A. S. Vogel, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 30 Mej, H. A. Eikerbout, Haarlem, Kouwo Hoorn 95 Mej. M. Pjins, Amsterdam, Ilernorgstraat 28 Mw. F. Talsma. Wor- kum, Zuid CM Mej. M. C. Sevriens, Echt (L.) Op de Graaf L. Vliegentharb, Delft. Rotterd. weg 5 L. F. Servaas, Heerlen, Elfmorgenstraat 4 KI. Zaad- noord ijk, Den Haag, Weteringkade 31 Mej. W. C. E. v. d Brandeler, Castricum, Bakkum weg C 165a Wed. Gieling-geb- Bakker, Heemstede. Zoutvaartkade 4 D. v. d. Walle, Sassenheim, Hoofdstraat: 163a Mej. K. Menger, Amsterdam, Joh. Verhulststraat 14 L. H. Keereweer, Dent Haag, Boychanerstraat 22 Mej. J. El-» bersc," Rijswijk (Z.-HNassaukade 6 Mej. S. M. v. Leeuwen, Huis ter Heide, Rembrandtlaan 11 Mej. H. Rabet, Osnabrüclc, Rosenplatz 9 Mej. A. v. Noort Den Haag, Willem de Zwijgerlaan 49 W. J. v. d. Valk, Den Haag, Rijswijk* schewcg 319 W. J\ Brouwer, Deven.er, Bergpoortstraat 19 Mej. J. M. Greeven, Den Haag, Asterstraat 1G4 Mej. B. Wes- selir.ck Katwijk a. Zee, Kanaalstraat 33 IE J. Werkhcim, Amsterdam, Valkenbur- gerstraat 181 31 Wed. A. J. Vcrliacrt- geb. Wagned. Helder, Bloemstraat 48 Mej. M. G. Hamer, Schiedam, Tuinlaan 90 W. A. N. Eggink. Schiedam. Tuinlaan J. Kerkhoven, Den Haag, Recente se-* laan 6 Mej. A. M. L. Wijnnobel, Am* sterdam, Meerhuizenstraat 3 III Ph. M. Pleij, Den Haag, Anna v. Durenstrratr 14-2 W. C. van der Laan. Den Haagt Prinsessegracht 8 J. H. Chr. Houlmann, Rotterdam, Jan v. Avennestraat 37b EÜRGËRL 1JKÊ~D NIEUWKOOP. Geboren: Marinus z. van D. HoogciH doorn en B. Stoof. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Adriaans, zoon van P. Barnhoorn en H. Satter Catharina Ma* ria, dochter van H. Kortekaas en C. Kap tein Cornelis Maria Petronella, dochten van G. J. H. Schreurs en S. M. Brouns Jacobus Johannes Cornelis. zoon van 0. Bergman en A. M. J. Bontje Johanna Maria, dochter van J- van den Berg en M. J. Lampe Geertruida-, dochter van C. van der Putten en J. Zuiderduin Ad na- na Maria Johanna, dochter van G. van der Slot en van C. Hermans Petronella Geer truida, dochter van P. Kapteijn en van M. Geerlings Helena, dochter van P. Geen, lings en van A. Meijer. Overleden Herman H. van Leeu wen 39 jaar te Schiedam Johannes M. J. Bus 44 jaar te Amsterdam Leonardos M. Ruygrok 72 jaar alhier echtgenoot van Petronella J. van der Heijden. Ondertrouwd: Q. van der Slot en II. G. van Kampen. Gehuwd: E. van de Castel oud 39 jaar en A. van der Burg 29 jaar beiden!, alhier C. J. Bakker 51 jaar Noordwijlff en J. M. deji Elzen 31 jaar alhier S. van den Berg 22 jaar te Weesp én J. A. vani, Eckeren 21 jaar alhier,,

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5