Tweede Blad Vrijdag 5 September 1924 Echini»" UIT BE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Gistermiddag reed nabij de fabriek van den beer v. Dijk, een auto' op een kiep-karretje, dat den weg kruiste, met het gevolg, dat een as en een der wie len van 'het karretje braken en het voer tuig in den kant raakte. De inzittende personen konden zich uit de auto verwij deren, terwijl deze niet meer in staat waa eijn weg te vervolgen. i •- r BOSKOOP. Koninginnefeesten. Woensdag' is Ko- ninginne-ver jaar dag in onze plaats fees telijk herdacht. De dag werd begonnen met een rondgang door de gemeente van 2 herauten te paard. Daarna reveille van den toren, en koraalmuziek op het sport terrein door de Chr. Muziekvereeniging Concordia. Om 9 uur optocht der school kinderen (pl.m. 1200) door de gemeente. Na afloop daarvan zingen van het Wilhel mus door alle 1200 kinderen, en terstond daarna tractatie der kinderen in de scho len. Om half twee ballonwedstrijd op het sportterrein, waaraan door ongeveer 500 lcinderen werd deelgenomen. Het was heel aardig om te zien toen al de ballons het luchtuim in zweefden. Om 2 uur kinderspelen, waarvan ae tiitslag als volgt: wedloop met hindemis sen: jongens: le pr. A. de Ruiter, 2e pr. Kempen de Ren, 3e pr. W. Brand, 4e pr. 'J. Ramp. Tobbetje-steken: jongens, le pr. P. Rosbergen, 2e pr. J. v. Bergen, 3e pr. P. Stolk, Balletje loopen: meisjes: le pr. M Gibert, 2e pr. A. Blonk, 3e pr. A van Tol, 4e pr. A. Wilschut. Vlaggetje-s teken: meisjes: le pr. T. Oosterwijk, 2e pr. J. Mesman, 3e pr. A. Spaarman, 4e pr. A. Paling. Muiltje-loopen: meisjes-: le pr J. Burggraaf, 2e pr. L. Vuijk, 3e pr. N. Kooyman, 4e pr. T. v. d. Jagt. Plankrij den: jongens: le pr. D. Spek, 2e pr. A. Koster, 3e pr. J. v. d Berg. Broodjes- happen: jongens: le pr. J. Straver, 2e pr. 'A de Ruiter, 3e pr. L. de Vries, 4. H. de Goei. Zakloopen: jongens: le pr. J. Fase, 2e pr. F. Barends, 3e pr. H. Jongenbur ger, 4e pr. A. Boekraad. Stoelendans: meisjes: le pr. G. van Bergen, 2e pr. M. Vermeulen, 3e pr. J. Steil aart, 4e pr. M Bakker, 5e pr. J. v. Tol. Ringsteken: meisjes: le pr. N. Koetsier, 2e pr. J. v. d. Weiden, 3e pr. A den Ouden. Blaastrappen jongens: le pr. J. van Bergen, 2e pr. J. Hoogendoorn, 3e pr. B v. d. Nieuwopdijk. 's Avonds 7 uur tot 8.30 uur concert op het sportterrein door de muziekvereeni ging „St. Gaecilia" en 's avonds 9 uur op tocht met fakkellicht door de gemeente, opgeluisterd door de muziekvereenigingen Excelsior en Concordia. We kunnen zeg gen, dat de dag goed geslaagd is. Het weer liet zich aanvankelijk wel niet gun- stik aanzien, doch al heel spoedig klaarde de lucht wat op, en hadden wij dienaan gaande niet te mopperen, Het is een goede gedachte geweest van de feestcom missie om dezen dag meer als kinderfeest te maken, de' kinderen hebben dan ook genoten. De drie muziekkorpsen hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt door hun muzikale» opluistering bij de vel schillende nummers van het program. De feestcommissie kan met genoegen op dezen feestdag terugzien. Inbraakpoging. Vorigen nacht beeft' men getracht in te breken bij den goud en zilversmid G. alhier. Een paneel in de winkeldeur was reeds half los gesneden, en een eindje kaars en lucifers lagen op den dorpel. De dief is zeker in zijn werk gestoord. Schouw. Er zal schouw worden ge dreven over de wateringen enz., van de navolgende polders, en wel op 17 Sept. in den polder .L, Boskoop en 16 Sept. in den Vcreenigden polder. Aanbesteding. De uitslag van de op 2 September 1924 gehouden aanbesteding voor het bouwrijp maken van een perceel terrein aan de Zuidkadè in twee percee- len, t.w.: perceel I, het maken van een vaste brug, met bijbehoorende werken over de Alpkener Watering; en perceel II, hef dempen van de slooten in het bouwter rein; is als volgt: Perceel I: Adr. Verkage, Made, a met- 6 el werk f 8534, b betonwerk f 8150; A. de Waard, Dordrecht, a f 8150, b f 7550; P. v. d. Doel, Bergambacht a f 7989; J. Perius, Eemnes, a f 7448; P. Kunst, Brielle, a f7200, b f6900; J. Loef, Bos koop, a f 6920, b f 5900; N. van Leeu wen, Haastrecht a f 6880; Jan Boeren, Sliedreckt, a f6848; W. Bakker, Berg ambacht, a f6748, b f6498; N.V. v.h. Bok hoven, Gouda, a f 6725, b f 6525; P. Klap wijk, Krimpen a. d. Lek, a f 6625„ b JG400; J. C. Corsel Alphen, a f6365, b f6795; Mac Daniel, Reeuwijk, a f6262, b f 5170; J. D. Kranenburg. Boskoop, a '16220, b f7220; M. P. Loef, Boskoop, a f 6100, b f 5900; P. F. Bosman, Boskoop, f5893, b f5593; G. N. Boers, Boskoop, a f 5780, b f 5600; A. G. Vreeburg, Bos koop, a f 5487, b. f 4987. Peroeel II: J. t. 'Apeldoorn. Ter-Aar, f 15230. J. Loef, Boa koop, f 11180, J. Kranenburg, Poskoop, 11098Ó, A. G. Vreeburg, Boskoop f 9887, N t. Leeuwen, Haastrecht f 9734, W. Bakker Bergambacht f9680, P, Kooyman, XJit- noorn'f8945. F. y. d. Deal .Bergambacht 8339, A, de Rovers, Made, f 7789, A. ds Waard, Dordrecht f7290. Da gunning hééft nog niet pïaats gehad. F^f" ZEGWAART. Opening nleirtre School. Woënsdag- Riiddag half drie had de officieels opening der nieuwe openbare school plaats. Aan de oproeping tot bijwoning hadden velen ge volg gegeven en wij zagen er o.a.: De Bur gemeester en Wethouders van Zoetermeer en Zegwaarfc, vele gemeenteraadsleden, een deputatie der volgende commissies: Com missie van Toezicht op het lager onderwijs, Commissie tot Wering van Schoolverzuim, de Voorzitter der Ouders-Commissie. Ver der het schoolpersoneel, he,t oud-hoofd der school de heer Ververs, en verdere genoo- digden. De Burgemeester verzocht de aanwezigen in een huiselijk ingericht lokaal te komen en deelde mede dat eenige genoodigden verhinderd waren te komen o. a. de Inspec teur van het lager onderwijs. Verder wer den telegrafische felicitaties voorgelezen en ook een schrijven van het oud-raadslid do heer Noordam. Alsnu sprak de burgemees ter ongeveer de volgende Tede uit: Zooals IJ allen bekend is werd de oude school, welke sedert 1829 door de gemeen ten Zoetermeer en Zeg waart gemeenschap pelijk als openbare lagere school werd ge bruikt door het schooltoezicht afgekeurd en moesten maatregelen worden genomen om in de behoefte aan een betere gelegenheid te voorzien. In hunne vergadering van den 5en Fe bruari 1923 besloten de Baden, met het oog daarop een nieuwe school te stichten, aan te koopen, de gebouwen met bijbehoo- rend erf van den heer H. Houtman, alhier, voor de som van zestien duizend vijfhon derd gulden. Dit besluit werd genomen met op een na algemeene stemmen. In dezelfde vergadering kwamen door onzen gemeente-architect, den heer Gold berg, ontworpen plannen voor de nieuwe school ter tafel en werd, nadat' éérst met groote meerderheid van stemmen was uit gemaakt.,, dat eene school met, de voorkeur verdiende boven eene school zonder verdie ping, besloten tot den bouw van eene school met verdieping over te gaan, waar van de raming was f 5500Ö.— Vervolgens werd in de vergadering van den len Augustus 1923 nadat eene bespre king met den heer Inspecteur van het La ger Onderwijs in de inspectie Gouda, den heer van As, den bouwkundig Hoofdambte naar van den Rijksgebouwendienst, den heer Kockx en den heer Goldberg had plaats gehad en naar aanleiding daarvan een nieuw goedkooper en beter plan was ontworpen met algemeene stemmen beslo ten volgens dat plan. waarvan de begroo- ting circa f 45000.bedroeg, een schoolge bouw met zes lokalen te stichten. Namens de besturen een woord van bijzonderen dank aan de heerén Kockx en Goldberg voor hun werk en den heer Van As voor de door hem verleende medewerking. Op den 5en October 1923 werd overgegaan tot de publieke aanbesteding. De laagste in schrijver was de hee.r S. V. Bakker aanne mer te Avenhorn voor de som van f 35970. door wien echter werd verzocht een nieuw inschriivingsbiljet te mogen inleveren groot f 39600.aangezien hij zich vergist had. Na rijp beraad werd door de Baden beslo ten den heer Bakker het werk te gunnen voor zijne inschrijving van f'35970.met de toezegging, dat indien dit geheel ten genoegen van de Gemeentebesturen werd uitgevoerd het verschil ad f 3630.Zou worden uitbetaa-ld, welke bijbetaling in middels heeft plaats gehad. Den he,er Bak ker, evenals den uitvoerder den heer Aber- krom, komt een woord van lof toe voor de wijze waarop aan de verplichtingen in het bestek genoemd is voldaan. Mede een woord van hulde aan het adres van den heer Dekker, die als dagelijksch opzichter steeds op zijn post was. met den meesten ijver zich van zijn taak heeft, gekweten en de belangen der gemeenten lieefb behar tigd. De besturen hebben alzoo voorzien in de behoefte aan een nieuw schoolgebouw. Er is naar gestreefd zooveel mogelijk te vol doen aan de algemeene regelen welke in het belang der gezondheid als van het on derwijs zijn gesteld. Wat de meubileering betreft is nog aangeschaft, wat noodig en nuttig werd geoordeeld. Een woord van dank komt toe aan het hoofd den heer Geijtenbeek op wiens advies een en ander is aangeschaft en die een groot deel van zijne vacantie heeft, besteed om alles een behoorlijke plaats te geven. Spreker ver klaarde hierna de nieuwe school geopend. De Voorzitter verzocht vervolgens den aanwezigen het nieuwe gebouw te gaan bezichtigen. Het is een school met 2 ver diepingen, beneden 3 lokalen en boven 3. In elk schoollokaal stond een mooie bloemen- ruiker die moest dienen als de eerste' wel- komsgroet namens het gemeentebestuur aan de(n) onderwijzer(es) van dat lokaal. De Voorzitter- sprak in elk lokaal enkele hartelijke woorden tot de(n) onderwij zerfes) echter speciaal in de klas waarin het hoofd der school, de heer Geijtenbeek, les zal geven. De Voorzitter sprak den heer Geijtenbeek toe en memoreerde in mooie woorden de groote werkkracht van zijn voorganger, den heer Ververs;' hij bracht hem hier nog eens hulde voor het geen hij voor het openbaar onderwijs hier gedaan had. Verder herhaalde hij wat ge zegd was bij het komen van den heer Geij tenbeek in deze gemeente en riep hem wel kom in deze school toè. Het was jammer, dat de heer Ververs bij dit gesprokene niet aanwezig was. Ook de h,eer Ooms, voorheen onderwijzer alhier, thans elders benoemd als hoofd eener school, werd door den Voorzitter nog eens hartelijk bedankt en hij sprak den wensch uit dat hij in zijn nieuwe werkkring even nuttig werk mag verrichten als hij hier gedaan heeft. Toeiï de rondgang was afgeloopeff, wér den de aanwezigen genoodigd op een kop thee eö werd werd er nog door verschillen den gesprokefl. Allereerst was aan het woord de heer 1. M- Boon, waarnemend voorzitter van de Commissie van Toezicht op hét lager on derwijs en sprak ofigevèer als volgt f Ifi de eerste plaats, alclus spreker, zeg ik IJ, B. eft W., hartelijk dank voor de uitnoo. Afging aan ons gericht, tot bijwoning van de opening dezer school Wij feliciteeren en complimenteerén IJ met dit schoone naar de eischen des tijds ingerichte gebouw en wij zijn U dankbaar dat U met de wenschen der Commissie zoozeer rekening hebt willen houden. Verschillende vraagstukken in onze ver gaderingen behandeld hebben in deze school eene oplossing gevonden. Zooals IJ uit de uitvoerige rapporten van onze zoo ijverige Secretaresse, Mevr. Palte bleek, zag de Commissie gaarne ruim ge plaatste kapstokken, goede hygiënisch in gerichte wasch- en drinkgelegenheden en dergelijke in de scholen aangebracht we zien ze hier alle, ja, uwe voortvarend heid ging zelfs zoo ver dat U reeds de bui zen voor de toekomstige waterleiding in deze school hebt doen aanleggen. Wij ho pen dat U in uwé voortvarendheid nog zoo mag voortvaren dat spoedig door deze bui zen stroome helder, frisch leidingwater. Daarna sprak Dr. Pal the als Voorzitter der Ouders-Commissie eenige woorden van dank tot de gemèente-besturen en tot het oud hoofd der school. Vervolgens sprak de heer Geijtenbeek, het nieuwe hoofd der school, men houd© het ona ten goede doch, wat deze heer vertelde was beter geschikt voor een openbare vergadering maar dan' een met debat. De heer Ververs bedankte verschillende sprekers voor de hem toege zwaaide lof. De Voorzitter bedankte even eens voor de vel0 hartelijke woorden tot hem gericht en bedankte de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid, zelfs de pers werd niet vergeten en werd een extra pluimpje gegeven. De heer Nieuwenhuis bedankte namens de pers voor de prettige ontvangst. De aanwezigen werden door den heer v. d. Neut alhier voor het nieuwe gebouw ge kiekt. FOKVEEDAG TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Gisteren, werd op het terrein nabij de Zaalbergstraat te Alphen aan den Rijn e'en, fokveedag gehouden, georganiseerd door een commissie, bestaande uit de volgende heeren: Dr. H. J, Lovink, burge meester van Alpben aan. den Rijn voor zitter. J. W. Marbus, -Sassenheim, lid der Prov. Reg. Commissie, G. Eikelenlioom, Rijnsaterwoude, hoofdbestuurslid Ned. Rundvee-Stamboek, L. P. v. d. Graaf. Bode graven, hoofdbestuurslid''Gron. BI. Rund vee-Stamboek, en J. Wv Bakker, Voor schoten, secretaris. Adviseeronde leden wa ren de heeren J.- G. Tukker, Rijks-Vee- ■teelt-consulent, Den Haag en W. J. Huis man, Rijks Zuivel-consulent, Gouda. De fokveedag mag, mede doordat het weer, gunstig was, als goed geslaagd be schouwd worden. Wel is waar was bet geen aangevoerd werd niet bet materiaal, dat men op een tentoonstelling vindt, doch als fokveedag beeft deze dag zeer goede re sultaten opgeleverd, Het Groninger veeslag, ,dat oorspronke lijk uitmuntte door goede vgespierdheid en krachtigen bouw, terwijl de melkproduc tie wat minder was dan bij de zwartbon ten, leverde bier bet bewijs, dat deze rich ting hoe langer "hoe meer verlaten wordt. Bij het aangevoerde vee toch werd alge meen opgemerkt, dat men meer en meer in rechtlijnigen vorm gaat fokken en dat bet dikke vleezige kenmerk van eertijds boe langer boe minder voorkomt. Het terrein, waar de fokveedag gehau« den werd, was zeer gunstig gelegen en le verde een levendigen aanblik op. In lange rijen stond bet vee te wachten op den keurmeester en de vele toeschouwers von den hier natuurlijk iéts bezienswaardig. Wijl het bier geen speciale tentoonstel ling betrof waren er ook geen exposanten behalve de heer J. W. Bonda uit Oude- Wtotering, die in zijn tent gedurende den gelieelen ochtend een massa-aantal men schep ontving, waaruit we zoo onwillekeu rig de conclusie trokken, dat deze firma met zijn Calvé-artikelen goed ingevoerd is. Geëxposeerd werden p.m. grondnoten- koekpn, cocosmeel, waaruit de «bekende spijsolie verkregen wordt. In den middag was het er voor ons een gezellig zitje, waar we na de lange omwandelingen over •het terrein eens goed konden uitrusten. Over-bet Ministerieel bezoek hebben we gisteren reeds het voornaamste mede gedeeld. Na ongeveer anderhalf uur op bet terrein doorgebracht te hébben, werd in het Huis der Gemeente een lunch ge houden, waar o.m. aanzaten jhr. mr. Ruys de Beernebrouc'k, dr, H. J. Lovink, dr. ten Sant, dr. v. d. Plank, dr. A. A. Overbeek, de wethouders Joh. Vlasman en Joh. v. Leeuwen, de gemeente-secretaris K. Salverda, de loco-secretaris A. P. Tolk, de beer D. ten Cate Brouwer, voorz. der K. v. K. voor Rijnland, de regeling!-;com missie van den fokveedag, de juryleden, de voorzitters der Alpbenscbe Midden- standsvereenigingen en, verschillende an dere genoodigden. 1 Debekronlngen. De bekroningen werden als volgt toe- Klasse I, stieren geboren 1921 of vroe ger. le pr. (83.15 p.) „Bron Leenderts", eig. K. Reijneveld, Koudekerk. 2e pr. „Re- gulus" (81.3), eig. ,E. J. Los e.a Zoeter- woude. Klasse ET, Rtieren, geboren in 1922. le pr. „Constant" (82 p.), eig. D. M. Binnen dijk. Alphen aan den Rijn, 2e pr, „Edi son (80.2 p.) eig. J. J. J. Könst, Zeven hoven, 2e pr. (80 p) „Dirk HI", eig. P. Kempen Aarlanderveen, 3e pr. (79.8 p.) „Floris", eig.-fokker H. v. d. Graaf, Bode graven; eerv. verm. (78 p.) „President Harding", H. Heenk, Leimuiden. Klasse HE, Stieren, geboren in 1923. le pr. (81.8 p.) „Loo", eig. A. Breedijk, Aar landerveen; 2e pr. (80.6 p.) „Karei II", eig. W. Difineveld, Lisse; 3e pr. (80.35 p.) „Bruno", eig. H. H v. d. Kloot Meyburg, Alphen aan den Rijn; eerv. verm.: „Ideaal' eig. Gebrs. Bunnik Alpben aan den Rijn, „Jonge Mentor", eng. Me. Kroes, Wou- brugge, „Leo", eig. G. v. Dorp, Hazers woude, „Bortus" eig. L. Donker Rijnsa terwoude; „Willo", eig.-fokkers Gebrs. Af- fourtit Aarlanderveen, „Dirk v. d'. Phoe nix", eig. N. D. ICapteyn, Hazerswoude. Klasse IV, Stierkalveren, geboren na 1 December 1923. le pr. „Dirk", eig.-fokker W. J. de Vink, Bodegraven; 2e pr. „Con stant", eig.-fokker W. P. Brunt Czn., Bo degraven; 3e pr. „Gerard", eig.-fokker W. P. Brunt Czn., Bodegraven; eerv. vermel dingen: „Paul", eig.-fokker H. Los, Zwam- merdam; „Ryno", eig.-fokker G. J. Br. Corts, Koudekerk, „Jonker v. d. Phoe nix", eig. G. v, Schie, Hazerswoude, fok ker A. v. Schie, Lisse, en „Baron H", eig. fokkers Gebrs. Affourtit Aarlanderveen. Klasse V, Afgewisselde melkkoeien, le pr. (80.8 p.) „Sacharijn", fokver. „Steeds Beter" 63 geb. 1918, eig. P. M. v. Egmond, Aarlanderveen; 2e pr. A. (88,7 p) „Marian ne", geb. 1920, eig. W. J. de Vink Bode graven; 2e pr. B (87.8 p.) „Wimpje" fok ver. „Toekomst7' 995, geb. 1918, eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven; 3e pr. A (86.2 p,); „Jaapje", geb. 1919, eig. H. Los, Zwam- merdam; 3e pr B (83.7 p) „Katarina", geb. 1919, eig. L. Donker, Rijnsaterwou de; eerv. vermeldingen ,Cato, eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven; „Juliana", edg. A. Zwanenburg Bodegraven; „Liesje", eig. G. J. Br. Corts, Koudekerk. ,Sientje" eig. G. Eikelenboom, Rijsanterwoude; „Dina", G. Eikelenboom Rijnsaterwoude „Dina", salia IV", eig. W. Duyneveld, Lisse; „An na IV", eig.-fokker W .Duyneveld, Lisse. Klasse VI. Melkkoeien geboren in 1921 (melkschotten). le pr. (83.11 p.) „Anjia VII", „Nooit Gedacht" geb. 14 April 1921, eig-fokker W. Duyneveld, Lisse; 2e pr. (80.81 p.) „Utrecht I", fokver. „Steeds Be ter" geb. 1921, eig. P. M. van Egmond, Aarlanderveen-, 3e pr. (80.55 p.) „Nelly VI", geb 17 Mei 1921, eig.-fokker H. v. d. Graaf, Bodegraven. Eerv. verm. „Koosje", eig. W. Lommerse, Hazerswoude; „Marie", eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven. Klasse VII, Melkvaarzen, geb. in 1922. le pr. (83.5 p.)-„Annie", geb. 11 Maart 1922, fokker-eig. H. v. d. Graaf, Bodegra^ ven. Toeslag afst. 1.5 p., 2e pr. (82.45 p.) „Corry", geb. 28 Febr. 1922,fokker-eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven, 3e pr. (79.6 p) „Emma IV", geb. 1922, eig. H. H. v. d. Kloot Meyburg, Alplien*a. d. Rijn. Eerv vermeldingen „Suze V", eig.-fokker H. v. d. Graaf, Bodegraven; „Juliana HI", eig.- fokker A. Zwanenburg, Bodegraven. Klasse VIII. Pinkvaarzen of hekkelin- gen, geb. na 1 December 1922. le pr. „Gradda", fokker-eig. W. P. Brunt Czn., Bodegraven; 2e pr. „Prinses II", eig.- fokker W. J. de Vink, Bodegraven; 3e pr „Menta", fokker-eig. W. J. de Vink, Bo degraven; eerv. verm. „Greta", fokker-eig W. P. Brunt Gzn., Bodegraven; „Mientje", fokker-eig. W. P. Brunt Czn., Bodegraven Klasse IX. Moeder met drie directe af stammelingen. le pr. fokker-eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven met moeder „Mina II" en dochters „Sirona", „Corry" en „Her- mina"; 2e pr. fokker-eig. D. M. Binnen dijk, Alpben a. d. Rijn met moeder „An na", dochters „Anna- II" en „Anna III" en zoon „Wilson". Klasse X, vijf directe afstammelingen, le pr. Inzenders-edg. H. v. d. Graaf en A. Zwanenburg, Bodegraven, met zeven di recte afstammelingen van Martia 576 G. S., geb. 9 Fébr. 1918, n.l. „Nelly V", „Ba rones V",' „Sirona", „Nelly VI", „Bertha" „Lïgia", „Marie"; 2e pr. inzendster fok- en controle-vereen. „Nooit* Gedacht", Sas- senheim, met vijf afstammelingen vah Gijs NR.S., n.l. „Rosalia", „Anna", „Jans III", „Anna VII", en „Ada in"; 3e pr. inz.-eig. "Wl J. de Vink, Bodegra ven, met vijf directe afstammelingen van Mentor 886 S, n.l. „Menta", „Jozina", „Prinses", „Trijntje" en „Gouda VIII", 4e pr. inz.-eig. W. P. Brunt Gzn., Bode graven, met vijf directe afstammelingen van „Frederik" 889 S., n.l. „Gretka", „B'etjö II", „Mientje", „Gradda" en „Nora", 5e pr., inz.-eigenaars H. Heenk, G. Eikelenboom en J. Rozenboom, Rijn saterwoude, met vijf directe afstammelin gen van „Wim" 529 S., „President Har ding", „Wam II", „Joopie", „Emma II", „Annie" en Jentje". Eervolle verm. ver wierven de inzendingen van de heeren J. van Noort, Lisse, P. M.'v. Egmond, Aar landerveen, wed. G. Vergeer en H, v. d. Hulst Alplien a.d. Rijn, G. Eikelenboom en J. Roozenboom, Rijnsaterwoude en. H. v. d. Graaf en A. Zwanenburg, Bodegra^ ven en H. H. v. d. Kloot Meyburg, Alpben a. d. Rijn. Klasse XI, zes melkkoeien uit één fok ver eeniging. Ie pr. Inz. Fok- en Controle-Vereeni- ging „Toekomst", Bodegraven; 2e pr. 2e groep van de vereen. „Albeter" te Hazers woude; 3e pr.- 2e groep van de vereen. „Vooruit" te Rijnsaterwoude; Eerv. verm. verwierven nog de inzendingen van „Steeds beter" te Alphen a. d. Rijn; „Vooruit", te Rijnsaterwoude en „Albe- ter" te Hazerswoude. Klasse XH, Opluistering. Diploma's werden toegekend aan een roodblaarde stier, geb. 1923, eig. M. van Zwieteren, Alplien aan den Rijn; aan „Marie" K.B 13795, geb. 29 Febr. 1920, en „Anna II", geb. 21 Januari 1924, eig. fokkers Gebrs. Affourbit, Aarlanderveen. Centrale Stierenkeuring Slechts enkele exemplaren waren bier voor ingeschreven. De uitslag was: Klasse I, Stieren geb. 1921 of vroeger: le pr. niet toegekend; 2e pr. „Regulus", N.R.S. 569, geb. 1 Maart 1921, eig. E. J. Los e.a., Zoeterwoude. Klasse n, Stieren, geboren in 1922: le pr. „Constant" 984 G.S., geb. 1 Maart 1922, eig. D. M. Binnendijk, Alpben a. d. Rijn. Klasse LH, Stieren, geboren In 1923: ie pr. „Bruno" 1039 G.S., geb. 26 Febr. 1923, eig. H. H. v. d. Kloot Meyburg, Alpben a d. Rijn; 2e pr. „Jonge Mentor", Kal- vêrb. G.B.R.S. 17893, geb. 15 Febr. 1923, eig. Ms. Kroes, Woubrugge. Veiling te Lisse op 4 September, on der directie van Holland's Bloembollen huls. Aanvoer pl.m. 4000 manden. Koop lust vr:j goed. EVT Rose Grisdelln f 3, UIT DE RADIC-WERELO <Vat cr vanavond te hooren is 5.20 uur 5WA (Cardiff) 350 M. Vocaal en instrumentaal concert. 5 20 Brussel, 265 M. Concert. 8.20 2LO (Londen) 365 M Can cer t 8.20 5IT (Birmingham) 475 M Mu« i ziek van Engelsche componis- 1 ten. 8.20 5WA (Cardiff) 350 M. Korte tooneekt ukjes. Waarna concert 820 H 2ZIJ (Manchester) 375 M. Ka mermuziek. 8.20 m 5NO (Newcastle) 400 M. Zang o.a. Proloog uit Paljas. 8.20 5SG (Glasgow) 420 M. Concert en voordracht. 8.35 Brussel, 265 M. Nieuws en concert. 8 50 6BM (Bournemouth) 385 M. Concert en dansmuziek. 8.50 2BD (Aberdeen) 495 M, Dans muziek en voordracht. 9.20 SFR (Radio-Paris) 1780 M. Concert o.a. Sacrum Gonvivium 1 l 1 (Beethoven)). L0.2Ö SFR Dansmuziek. Het programma van 2LO wordt steeds overgenomen door 5XX (Chelms ford) 1600 M. EVT Prosperity f 4 90, EVT Lo Reine f3, EVT Mon Tresor f5.30, EVT Gele Prms f4.40, EVT Froserp ue f8.50, EVT La Precieuse f4, EVT "Witte Due Max. f2.40, EVT Fred Moore f3.40, EVT Du- snrt f3.70, EVT Crara Brillant f3.y EVT La Reine Max f5 80, EVT Prins van Oos'pnrijk f5EVT Roselnnsante f 4 60J EVT Keizerskroon f7.40, EVT Verm. Brillant f6,60,. EVT Artus f2.50, EVT Due de Berlin f4.50, EVT Le Ma te- las f 5!SQ, EVT Scarlet Due f 3,90, EVT Hobbema f 4.60, EVT Maes f 4.50, EVT Brillant Star f 6.70, EVT La Belle Allian- 00 f4.80, EVT Diana f2.70, DT Vuurbaak f 7.— DT Cour d'Or f 4.70, DT Murillo f2,90, DT Theeroos f4.90, DT Titiaan f4.20, DT Rubra Maxima f3.50, DT, Azalea f 6.60, Dw. Mad. Krelage f 3.90, Dw. Mr. Fame. Sanders f4.10, Dw. Wm. Copland f4.80, Dw. .Rev. Ewbank f 2.40, Dw. Antoon Roozen f 6.50, Dw. Pride oÉ Haarlem f2.10, Dw. Wanticas f2.50, Dw. Le Nötro f 8.Dw. Sieraad v. Flora f3.70, ER Gertrude f24.—, ER Moreno f22.75, ER Queen of the Pinks f22. ER Rio des Beiges f24.ER Giganteai f23.25, ER Lady Derby f23— ER Mar-, conie f 24.ER La Victoire f 24.EW La Grandesse f 23.75, EB Dr. Lieber f21.— EB Johaiv f 17.EB Bismarck 1 f22.—, EB Schotel f 19.75, EB Grand.; Maitre f22.50, EB Grand Monavquo f 18.75, EB King of the Blues f 25.y EB Marie f 23.^-, EP Lord Balfou* f 23.—, EP Lord Balfour f 23—, EN Po ticus Ornatus f4.20, EN Bic. Victoria f 7.80, EN Golden Spur f 7.90, EN S:r Watkin f8.50,' EN Emperor f 7.20. Allea eerste soort, per 100 stuks. 6ameit|!l9 BerisSaieei Het mijnongeval te Lutterade. Wij hebben roede melding gemaakt van] bet schie.tongeval, dat Dinsdagavond plaats had in de Staatsmijn Maurits !f> Lutterade, waarbij de gehuwde miinwer- ker Coenen ui OphovenSittard onmiddel lijk gedood werd en een andere arbeider zekere Didden uit Grevenbicht ernstig ga- wond werd. Ook deze is thans, tengevolge der bekomen ernstige verwondingen in het hospitaal te Sittard overleden. De ramp te Helno. Op initiatief van ds. J. Cramer, predi kant. bij de Ned. Herv. gemeente en W. A. P. Kerssemakers, burgemeester van: Raaltöj heeft zich aldaar een comité ge vormd met liet doel op het graf der zes slachtoffers van het auto-ongeluk bij Helno een passend mpnument op te richten. De toestaild van mej. Hagem&n, die in' het Sophia-ziekenhuis te Zwolle verpleegd' wordt, is zorgwekkend. Autobus te water. De bus, die om vier uur van Muiden] naar Weesp rijdt, geraakte Donderdagmid dag ongeveer halverwege in de zijsloot. Do rijkstelefoondienst had e.en paal in do sloot liggen, waarvan het eene eind op den weg uitstok. De bus reed achter een vracht., auto en raakte den paal. waardoor zij naar de sloot werd gerukt. De chauffeur reed kalm, maar door den zachten berm zakto d0 bus weg. Reizigers zaten er gelukkig niet in; de chauffeur kon zich door de kap in veiligheid brengen. De dienst was pas Zondag jl. ingesteld. Proces-verbaal is op gemaakt. Auto In brand. Te Vijfhuizen is een groote auto inbrand gevlogen. De bestuurder wist zich in veilig heid te brengen, doch de wagen brandde geheel uit. f Tragisch Vrijdag is bij e&n familie in de Coperni- cusstraat t-e 's-Gravenhage, een kindje inl een emmer met kokend water gevallen. Het kind heeft zulke ernstige brand wondert gekregen dat het kort daarna overleden is. Bij de familie logeerde een zuster van do moeder. Zij heeft zich het ongeval zoo aan getrokken dat zij Dinsdag, het lijkje stond nog boven aarde, ook gestorven is. Een dijk gescheurd. Op den Binnenweg te Amsterdam. - te* hoogte van 200 M. voor de Kalfjeslaan eerï dijkseheur ontstaan ter lengte van plm. 20 Meter en ter breedte van ongeveer. 2 c.M. Er is geen oogenblikkelijk gevaar. Het polderbestuur heeft toegezegd on middellijk maatregelen te zullen nemen tob^ het repareeren van den dijk. Het vergiftigingsgeval te 's-Gravenhag». Naar wij vernemen, is de toestand va4

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3