in do loswallen om den Kralingschen Plas cn in die grenzende aan het drielia- ven-complex. Aan den aannemer L. Volker Azn., -wer den de noodige hagger- op spuitingswer- ken opgedragen. Het bagg-erwerk in de Waalhaven is reeds ten vorigen jare tot een eiude gebracht, terwijl van het drie- li aven-complex het buitendijksche gedeelte is uitgevoerd.» De voortzetting van het werk wordt nn belemmerd, doordat in liet tijdstip van doorbaggering van den Maasdijk ernstige vertraging is gekomen. Ingevolge de over eenkomst met den aannemer Volker gaat het echter niet aan het baggerwerk voor geruimen tijd te staken, en zoo kwam het den directeur van gemeentewerken aange wezen voor den aannemer in de gelegen heid te stellen om in plaa'ts van het bin- aiendijksche gedeelte van het driehaven- complex ten verdere oppervlakte in het Zuidelijk "deel der Waalhaven uit te bag geren, en wel wederom met 25 H.A., waar door voor d3 Rijnschepen in totaal 100 H.A. ligplaats zal worden verkregen. De op te baggeren zanderige specie (onge veer 300.00 J M3) zal worden opgespoten benoorden den Kralingschen plas. De kos ten worden geraamd op f 215.000. De verkeersregelingen ïn onze groote steden en omgeving. De eerstvolgende vergadering der ver oen i ging „Het Nederlandse he Wegencon- gres" in December a.s. zal om. gewijd zijn aan de bespreking van het vraag stuk van de verkeersregeling in onze grou- te steden en omgeving. Het bestuur heeft, naar „De Kampioen" meldt, tot het uitbrengen van praeadviezen bereid gevonden de heoren G. Bakker, hoofdinspecteur van het verkeerswezen te Amsterdam; A. H. Sirks, hoofdcommissa ris van politie te Rotterdam en C. Sneth- lage, hoofd-inspecteur van het vervoerwe zen te 's-Gravenhage. Ter bevordering van de overzichtelijk heid van de praeadviezen en ten behoeve Van een vlot verloop der besprekingen zal èaarbij de volgende leidraad worden ge volgd: 1. Algemeen. Karakteristiek van liet Ne- derlandsche stadsverkeer. Aard van 't Nederlandsclie volk 'in verband met regle mentaire bepalingen. „Rechts" hou den. Omvang en soort van bet stads verkeer. Verkeer bij bijzondere gelegen- beden. Reglementen en hun toepas sing. Nuttig effect van strafbepalin gen. 2. Verkeer in de steden zelf. Algemec- no indeeling. Horfdverkeerswegen en secundaire wegen. Rondrijverkeer op pleinen. Kruispunten. Verkeer langs grachten (bijv. te Amsterdam). Het verkeer in verband met vele bruggen iu sommige steden. Scheiding van snel- en langzaam verkeer. Regeling bij feeste lijkheden en wedstrijden. Het voeren van transitoverkeer om de stndskern heen (s:ngels) in plaats van dóór de stad. 3. Verkeer in de omgeving van steden. Zomer- en Zondagsverkeer naar nitspan- ningsplaatsen. Cijfers over dit ver keer. afmetingen en inrichting van boofdtoegangswezen naar het centrum der steden. 4. Beveiliging. Algemeene indeeling. Richtingsaanwijzing door borden of ken- teekens overdag en 's avonds. Verkeers agenten, aantal, denstregeling, ondersche*- dingsteekencn, hulpmiddelen. Kosten van kenteekenen en „gekapitaliseerde" bosten van verkeersagenten. Verhou ding van deze kosten tof die van het blij vend verruimen van punten met druk verkeer. Spiegels. -Behooren chauf feurs „rechts" of „links" te zitten? 5. Tramwegen, rijwielpaden, stand plaatsen, enz. Vóór- en nadeelen van tramlijnen in stadsstraten. Idem van tramhaltes. Verhoogde halte-plaatsen. - Rijwielpaden langs stadsstraten. Auto buslijnen in steden. Standplaats voor stationneerende voertuigen. De tram „contra" de autobus uit een oogpunt van stadsverkeer. De staking bij de waterleiding In Haarlemmermeer. De op 12 Mei 1.1. bij de aanlegwerken Voor de Amslerdaiiische waterleiding uit gebroken staking van grond- en heiwer kers, waarbij 83 man, waarvan 55 ongeor ganiseerden betrokken waren, is thans ge ëindigd. De stakers (die in dienst waren bij den aannemer Linderberg) hebben bun eischcn (werktijden en loonen conform de bepalingen van het collectief contract) niet ingewilligd kunnen krijgen en deswege op 20 dezer tot opheffing van de staking be sloten. Volgens „De Bouwer", het. orgaan van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, waren de 28 georganiseerde bij het con flict betrokkenen leden van 8 verschillen de vakorganisatie,' Uit het Mijnbedrijf. Te Heerlen heeft Donderdag de con tactcommissie voor het mijnbedrijf ver gaderd. De directies deelden moe, dat ingevol ge het indertijd van de zijde der vakver- eenigingen gedane verzoek de belastingen voortaan in maandelijksche termijnen op do loonen zullen worden ingehouden, te beginnen met den eersten loondag in No vember a.s. Een brief van de federatie van arbei ders, werkzaam in de mijnindustrie, in houdende voorstellen lot herziening van de arbeidsvoorwaarden der mijnwerkers-, werd voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van den Prot. Christelijken Mijn- werkersbond om op katholieke feestdagen, waarop het mijnbedrijf stilstaat, de nood zakelijk te verrichten werkzaamheden bij voorkeur aan niet-katholieken arbeiders op te dragen, deelden de directies mee, dat met dit verzoek rekening zal worden gehouden, voorzoover dit met de eischen van het bedrijf is evereen te brengen. Ten aanzien van de loonen en den ar beidsduur, welke met ingang van 1 Octo ber a.s. zullen gelden, werd van de zijde der werkgevers een toelicht'ng verstrekt op de door hen schriftelijk ingediende voorstellen, welke behelzen: Ie. verlen ging van don Zafordagschen 6-urigen mor gen- en namddagsdienst voor ondergrond- sche werklieden lot 8 uur; 2e verlaging van de gemiddelde loonen der ondergrond- sclie arbeiders met 10 pet., zoodat liet ge middelde houwersloon wordt f5.85; 3e vervanging van bet minimumloon der bo vengrondsche arbeiders door een gemid deld loon; 4e verlaging van de loonen dor bovengronds,?he arbeiders: de gemiddelde uurloonen van de 3 vakgroepen zullen on derscheidenlijk bedragen 55, 50 en 44- cent, alsmede een overeenkomstige verla ging van de loonen der jeugdige! arbei ders. De directies deelden moe, dat deza ver anderingen noodig zijn geworden door do sterke daling van de kolenprijzen. De op brengst per ton steenkolen bedroeg voor de gezamenlijke I.imburgsche mijnen (met uitzondering van de Doraaniale mijn, die in verband mot baar conlraclueele ver houding tot den staat in bijzondere om standigheden verkeert en daarom buiten beschouwing gelaten is) over liet jaar 1923 f 19.11, over liet eerste half jaar van 1924 f 15.96 en over de maand Juli 192't f 13.97. Dit heteekent een daling bij liet vorige jaar vergeleken van ruim 26 pet. Tn deze omstandigheden is hot onmoge lijk, aldus zeggen de directies, de be staande loonen, welke ten minste 30 tot 50 pet. hoo.ger zijn, dan die van bet con currerende buitenland, te blijven betalen. Met betrekking tot den verkorten Zater- dagschen dienst wezen de directies er op, dat deze de productiekosten met 4a 5 pet. verhoogt en dus een aanmerkelijken voor sprong geeft aan de buitenlandsclie con currenten, die dezen verkorten dienst niet kennen. "Wanneer het voorstel der directies wordt aangenomen, ligt bet in de bedoe ling, den nachtdienst op Zaterdag zoo gering mogelijk te bezetten. Ten aanzien van de loonregeling voor de bovengrondsche arbeiders werd opge merkt, dat het bestaande individueele mi nimumloon niet voldoende ruimte laat om hij de loonsbepaling met persoonlijke bekwaamheid rekening te houden. Ten slotte wezen de directies op twee factoren, welke de concurrentie met het buitenland zeer verzwaren, n.l. de hooge spoorvrachten, die de Limburgsclie mij nen hebben te betalen, en het feit, dat van de kolen uit de Limburgsclie mijnen door den Staat een recht van 25 cent per ton wordt geheven, terwijl buitenlandsclie kolen vrij worden ingevoerd. De vertegenwoordigers van den Neder- landschen Mijnwerkersbond brachten in herinnering, dat. de directies tot dusver steeds hebben geweigerd, inzage van de bedrijfsresultaten te geven. De teruggang in de kolenprijzen kan huns inziens op zich geen maatstaf zijn voor de noodza kelijkheid van de voorgestelde loonsver laging. Het hoofdbestuur van den Ned. Bond acht onder de gegeven omstandig heden geen aanleiding aanwezig, de in komsten van de mijnwerkers te verminde ren en hun arbeidsduur te verlengen. Het acht de voorstellen der directies onaanne melijk en drong er op aan, in plaats daar van de door den Nedcrl. Bond ingedien de .voorstellen te behandelen. Ook de Neutrale en de Prot. Christelij ke Bond achtten de voorstellen der direc ties niet aannemelijk. Gewezen werd in zonderheid op de stijging, die den. laat- sten tijd in de prijzen van de levensmid delen valt waar te nemen. De vertegen woordigers van den Christ. Mijnwerkers- hond deelden eveneens mee, dat hun hoofd bestuur de voorstellen, zooals zij door de directies zijn ingediend, niet kan aan vaarden. Zij zijn echter van meening, dat getracht moet worden, door onderhande ling tot overeenstemming te komen. Zij stelden voor, allereerst de heide prin- cipieele punten, n.l. de werktijdverlen ging op Zaterdag en de afschaffing van het minimumloon der bovengronders, te behandelen. De directies antwoordde aan den Ned. Bond. dat diens voorstellen eerst aan de orde komen bij de algemeene herziening van de arbeidsovereenkomst. Ten aanzien van de gewaagde inzage van de bedrijfs resultaten handhaafden zij het vroeger ingenomen standpunt. Zij begrepen niet, met welk recht deze cisch aan de werkge vers in de mijnindustrie gesteld wordt, zoolang in geen enkel ander bedriif m Nederland bedrijfsuitkomsten aan de vak- vereen igingen worden overgelegd. Door de opbrengstcijfers te verstrekken zijn zij reeds verder gegaan, dan wat in alle an dere bedrijven geschiedt. Bij de verdere besprekingen omtrent ar beidsduur en bovengrondsche looiirege-,, ling werd geen overeenstemming bereikt. Besloten werd op 4 September opnieuw bijeen te komen. SPOÜT VOETBAL I)IOC. HAARL. BOND. DE MISSIE-WEDSTRIJDEN. - Op den 7clen September zullen te Am sterdam. zooals bekend^ de jaarlijkselie Missie-wedstrijden gehouden worden, waar van de opbrengst ten goede komt aan de Missie. Deze wedstrijden worden dit jaar ge houden tegelijk niet de viering van het eersto lustrum van den Dioc-esanen Haar- lemsclien Bond. Voor deze wedstrijden werd vijf jaar geleden' door do Directie van ..Het Cenj- trom" een prachtige beker beschikbaar gestold, die elk jaar onder de vijf elftal len wordt verspeeld, met dien verstande^ dat een vertegenwoordigend elftal drie maal achtereen het voonverp moet winnen of vijf maal in het geheel, voor heb in eigendom aan haar overgaat. Het eerste jaar werd de beker gewon nen door Utrecht, het tweede jaar ook. liet derde en vierde jaar door Den Bosch, en het vijfde jaar weer üoor Utrecht. Nu, op 7 September, zullen vier bisdom men aan den strijd om het kostbare voor werp deelnemen, daar Breda om gegronde redenen ditmaal niet van de partij kan zijn. De wedstrijden worden gehouden op liet- uitstekend ingerichte R. K. Sportpark aan den Middenweg te Amsterdam, en aanvangen om half één. Er wordt dan op twee velden gespeeld. Op het eene zal de strijd plaats hebben tusschen het elftal van den R. K. Limb. Voetbalbond en het elftal van den Utr. R. K. Voetbalbond, en op het andere terrein tusschen heb elftal van den Dioc. Haa'rl. Voetbalbond en. liet elftal van den R. K. Bosscken Voetbal bond. De wedstrijden duren één uur. Te half drie ongeveer zal de finale plaats liebben tusschen de winnende teams van bovengenoemde wedstrijden. Men is in het Haarlemsche Diocees en speciaal in Amsterdam en omgeving, druk in do iveer met de voorbereiding voor 7 September. Allereerst moet natuurlijk getracht wor den zooveel mogelijk toegangskaarten voor uit te verkoopen. Met dien ATerkoop belast zich een Comité van Dames en de Bestu ren der Vereend gingen, terwijl men ze bo- A'endien kan bekomen bij het Secretariaat van den Dioc. Haarl. Voetbalbond, Dr. Roggertspad 1, Zaandam. De prijzen? Ocli, die zijn natuurlijk ten deele berekend op de offeiwaardiglieid A'oor de Missie, hoewel er ook zeer goed- koope te verkrijgen zijn. Do zitplaatsen op de overdekte tribune kosten rijf gulden, op de onoverdekte tri bune een rijksdaalder, gewone zitplaatsen één gulden, staanplaatsen vijftig cent en jongens kaarten twintig cent. Sommige prijzen mogen hoog zijn, maar men bedenke daarbij, dat naast de beoefe ning van de liefdadigheid ook heel wat fe zien zal worden gegeven. Zeker drie mooie voetbalwedstrijden om den beker en een athletiek- en gymnastiek-demonstratie. Om verder liet ivelslagen van den dag te verzekeren; wordt op Donderdag 4 Sep tember in de groote zaal der St. Joseph- Gezellenvereeniging, Stadhouderskade 55, Amsterdam, een buitengewone propaganda vergadering belegd. Als spreker zal daar optreden Pater Borromeus de Greeve niét het onderiverp: „Missie en Rooinsche Sport." Met een drieledig doel heeft liet be stuur van den Haarlemachen Voetbalbond een Loterij georganiseerd: ten eerste tot steun van de bondskas. ten tweede tot steun van het lustrumfonds, en, ten derde tot vorming van een garantiefonds voor de Missie-wedstrijden. Het spreekt \-an zelf. dat de kosten, ver bonden aan de organisatie van de Missie- wedstrijden, tamelijk groot zijn, en van daar dat men het noodig oordeelde een garantiefonds te. verbinden aan de loterij. Er wordt natuurlijk gehoopt, <lat dit fonds niet noodig zal zijn en dat de lote rij zal slagen, .En er is reden te over om le veronderstellen, dat dit werkelijk het geval is. Z. II. de Paus toch heeft voor deze loterij een eereprijs beschikbaar ge steld. Mgr. Eras berichtte n.l. einde Juni aan het bestuur van den Bond, dat de H. Vader liem voor de loterij had overhan digd een insigne in zilver, voorstellende Onze Lieve Vrouw der Olijven van Bara- bino. Do trekking der loterij heeft zonder uit stel plaats op 24 September. Om liet bezoek aan de wedstrijden om den Centrum-beker te bevorderen, wordt op 7 September geen enkele wedstrijd ge houden voor de competitie en worden er ook geen. serie-wedstrijden gehouden, ter- Avijl de vereenigingen dringend worden verzocht evenmin vriendschappelijke wed strijden. tc organiseeren. Alleen ten voor- deele van de Missie en om den Cen- trumbeker mag dien dag de voetbal rollen 1 Alsnog is besloten, een eere-comité uit te noodigen, zich aan het hoofd der wed strijden te stellen. Beschermheer van den bond is Mgr. A. J. Gallier, Bisschop van Haarlem; eere-voorzitter: E. B. F. F. Ba ron Wittert van Hoogland. Het lidmaat schap van het eere-comité is reeds aange nomen door de heeren: P. J. J. Haazevoet, lid van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal, te Amsterdam. F. Wierdels, wet houder van de gemeente Amsterdam, F. Peters, lid van den gemeenteraad te Am sterdam, en kapelaan Schamper- geeste lijk adviseur der R. K. Sportcentrale te Amsterdam. De commissie voor ontvangst en logies beschikt over voldoende logies-gelegenheid in den nacht van 6 op 7 September, tegen 3 gulden per persoon (ontbijt inbegrepen.) Wie door middel van deze commissie nachtverblijf wil reserve-eren, wat aan te raden is. moet dit vóór 3 September opge ven aan den heer F. J. van Veen, Kanaal straat- 89, Amsterdam. (Na 1 Sept. Wil- helminastraat 216 hs.) Aan het Centraal Station zullen Zater dag leden van de commissie voor ont vangst (kenbaar aan een geel witten bandl om den arm) aanwezig zijn, om aanko mende gasten desverlangd naar hun be stemming te begeleiden,. Wie van deze ge legenheid gebruik wil, maken, geve tijd van aankomst (Centraal Station) op aan bovenstaand adres (Kanaalstraat 89.) Orn den „Leidsche-Couranf'-beker. Morgen gaaf, indien het weer ons ten minste geen parten speelt, op Hoeve „Veld- heim" de finale om den „Leidsche-GovK rani"-beker. De jonge, energieke clubs uit Leiden en Noordwijk zijn de favorieten voor dezo finale. We behoeven niet telkens tot in bijzon derheden af te dalen, om te wijzen, hoe deze Avedstrijden hun oorsprong vonden We willen Gr slechts op wijzen, dat liet een interessante en geanimeerde ontmoeting zal zijn, Avaar van beide zijden door eer lijk spel om het bezit voor een jaar van den fraaien beker zal worden geslre-i den. "Wie als irinnaar uit den strijd zal ko men? We weten liet niet. Ongetwijfeld heeft de R.-K. S. V. „Leiden" een aarr dige ploere die tot goede dingen in staat is, maar* er zijn verschillende nieuwe gezichten in liet elftal (e bespeuren, zoo dat het onderling verband nog Avel wat te wensclien over zal laten. Wat S.J.C. na de nieuwe rustperiode zal praesteereu kunnen we moeilijk zeggen. In ieder geval hebben we bereids geconsta teerd, dat het goede schot nog niet zoek is-, getuige de groote zege in Voorhout. De samenstelling der beide elftallen is vermoedelijk als volgt: Leiden: H. Goddijn A. Meershoek, B. Bekkering, J. de Keuning, P. Koppers, C.de Haas, K. Krom, P. ZandAdiet. J. Gijbeis, A. Goddijn, J. Bekkering, O W. Rielmeijer H. v. 'Urk. Th. v.d. Berg, W. vd "Weijden C Roodenrijs A. Starrenburg A. v.d. Berg, J. Hoogervorst Ant. v. d. Berg Jac. Passchier, Th. Ruigrok S. J. C.t District Leiden. Junioren-Competitie. De vereenigingen welke met Junior* Elftallen aan deze competitie wensch-., deel te nemen, worden verzocht daarvan mededeeling te doen aan den Secretaris- Penningmeester van liet District „Leiden", Alexanderstraat 50 te Leiden, voor 15 Sep tember a.s. Het bericht van deelname moet verge zeld gaan van ledenlijst (Junioren) en liet bedrag per deelnemend elftal, bepaald volgens het Junioren-Reglement. Seriewedsrijden V. E. P. Men schrijft ons uit Woerden: A.s. Zondag komen voor de 'seriewed strijden van V. E. P.. 2e afd., de volgende clubs tegra elkaar uit: V. E. P. II—Haastrecht I Donk ITUtreehtnaren I. Na afloop verbezerswedstrijd. WIELRENNEN. Clubkampioenschap Zuid-Holland. De Federatie van wielervereenig: --en ii\ Zuid-Holland heeft, besloten de elubkam- pioenschappen van Zuid-Holland te laten verrijden in begin October. Gesïsensiïle BsmcAtesa De auto-ramp bij Heino. De in beslaggenomen auto wordt streng bewaakt, terwijl benzine-reservoir; ben- zine-leiding en een in de sloot gevonden benzinebus naar het parket te Zwolle zijn opgezonden. Bij het justitioneel en deskundig onder zoek na het droevig voorval werd een lee- ge benzinebus in de sloot gevonden nabij de plaats van het onheil, en de sluit- schrocf van het benzinereservoir vóór in de autobus. Daar gebleken is dat de ont ploffing niet kon zijn ontstaan in het leege reservoir of geleiding, wordt veron dersteld dat wegens gebrek aan benzine de autobus was gaan stil staan. De he- FEUILLETON HET GEHEIM VAN DE LIFT naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door dr. BOONEN, Leuven. 29) Het drama, dat is goed voor hef ge wone publiek, zeide hij snoevend. Mijn roeping is het treurspel Denk er om, dat ik den Cid beelemaal alleen wat be treft de mannenrollen natuurlijk heb opgevoerd!Bij Hercules, u hadt mij moeten zien in het tooneel tusschen Don Diègue en zijn zoon! Na gezegd te heb ben: „Rcdrigue, heb je hart genoeg?" trad ik achter de coulisse en dertig seconden flater, verscheen ik aan den anderen kant, ontlast van mijn witten baard en mijn mantel, om le antwoorden: „Ieder ander dan mijn A'ader, enz....". Dat was prachtig! Nooit zou men geloofd hebben dat ik „maar één" was. De zaal geloofde, dat ik „ten minste twee" was Alfred glimlachte om die zonderlinge Slit drukking. Elvire vervolgde; 1 Hadt u hem gezien, toen hij den kop San een bekend tooneelspeler namaakte, 3aen zou gezworen hebben dat men den kunstenaar zelf voor oogen had. Ik zelf fou er me in vergist hebben en bet was ^ijna of ik 't .werkelijk meende, toen ik Aankondigde dat „Mijnheer Le Bargy" 3f „Mijnheer Albert Lambert" een extra- vertooning kwam geven aan de inwoners 7an Torigny-sur-Creuse^ of Saint-Satur- i&ip.-gn-Augel Zoodanig, verbeterde Rodolphe, dat men mij ik weet niet hoe dikwijls ge vraagd heeft, beroemdheden op de kine matograaf uit te beelden Maar ik heb steeds geweigerd, bij Thalia? Nochthans, beproefde Alfred op te werpen. Ventrebleu, onderbrak de kolos, ik redetwist niet over de kinemd, ik ne geer ze' Di zijn donderstem, trilde de haat dien de filmkunst in hem verwekte, door de geduchte mededinging die ze de reizende tooneelspelers aandeed. Op baar beurt mompelde Elvire Avreve- lig: Haf de kinema' wat een duivels- tuigZe heeft ons onzen besten leer ling ontnomen, mijnheer, een jongen dien mijn man zelf heeft onderwezen, die bij ons was vanaf zijn kindsheid en de won derlijkste gaven bezat, die ik ooit heb ge zien. Ja, antwoordde de kermisreiziger, deze kleine deugniet heeft ons verlaten om aan kinema te gaan doen Een straatslijper die op zijn vijftiende jaar den kop van den toenmaligen premier namaakte!.... En daarbij een kunsten maker!.... Hij bezat alles om te geluk ken. Daarom misschien, waagde Torfo- ran, heeft hij u verlaten. "Waarschijnlijk verzekerden hem deze gaven op het doek een meer schitterende betrekking dan op het tooneel. 1 Wat mijn man u niet zegt, weder voer Elvire, is dat Carlo ter zelfder tijd de kassier was van ons gezelschap, en dat hij, toen hij vóór een tiental jaren vertrok, al onze spaarpenningen meenam Vrede, mevrouw! zeide dan Rodolphe op plechtigen, tevens koddigen en roeren den toon. Het is onnoodig de schanddaden van een kind op te halen, dat we, alles te samen genomen, toch liefgehad hebben... En daarbij, daar heeft onze gast immers geen belang bij, Uit beleefdheid, deed Tortoran alsof hij hiertegen verzet aanleekende. In werke lijkheid verveelden hem de geschiedenis sen uit het huisgezin Pradavelli niet en brachten de noodige afleiding voor zijn uiterst gespannen geest. Niettemin beproefden zibh al zijn be gripsvermogen tegen zijn wil in op bet raadsel te vestigen waarvan hij zooveel uren vergeefs de oplossing zocht: het raad sel van den lift. De laatste gebeurtenissen hadden niets anders gedaan dan de eerste gegevens, die hij zoo moeizaam had vergaard, door el kaar to halen. Nu begreep hij hoegenaamd niets meer van het dooreengehaspel dat hij gezAvoren had te ontwarren. Daarbij nog wist hij niet meer wat hij zou doen. Zijn reis naar Berlijn voortzetten? Daar viel niet meer aan te denken. Door de vertraging, werd deze reis heelemaal over bodig en verminderde de kansen Fave- rolles in te balen. Het was trouwens dringender zich weer aan Roné Lambert te vertoonen, om hem in verlegenheid fe brengen. Dus, naar Parijs terugkeeren? Zou hij in dat. geval beginnen met onverrichter zake bij do Gazette te verschijnen, waar bij aan den spottenden Marteau zijn we derwaardigheden moest vertellen? .Voor zeker Avas het beter zich niet aan het Dagblad te vertoonen, vóór de koopman uil de rue d'Hauteville ontmaskerd was Na een lange overpeinzing nam bij zijn besluit tot dit laatste. Daar zo zagen dat hij in gedachten was verdiept, hadden de echtgenooten Prada velli gezwegen, om zijn stilzwijgen te eer biedigen. Eensklaps richtte hij het hoofd op, ge lukkig een uitkomst gevonden te hebben. Mijn beste vrienden, zeide hij, staat me toe u aldus te noemen, i'k hen u wel eenigGn uitleg verschuldigd over de fei ten, die me op uw weg hebben gebracht. Uw geheimen behooren u toe, onder brak Rodolphe met waardigheid. Met een gebaar keurde Elvire deze te rughouding goed. Jawel! Het is noodig dat u ver neemt, op liet oogenblik dat ik afscheid neem want ik wil den eersten trein naar Parijs nemen met wien u te doen hebt. Hij gaf zijn naam en beroep op, en met eenige Avoorden stelde hij zijn gastheeren op de hoogte van zijn avonturen, zonder op bijzonderheden in te gaan, maar met voldoende naivwkeurigheid om Rodolphe en Elvire door de romantische zijde van de gebeurtenis te boeien. Wat een prachtig drama zouden we daaruit kunnen samenstellen! riep de man uit. En met wat een vuur zouden we het opvoeren, antwoordde de vrouw. Wacht ten minste tot u er de ont knooping van kent, besloot Tortoran met een glimlach. Aangezien er vóór den nacht geen trein meer ging, noodigde Alfred zi.in nicuive vrienden uit, om met hem in de puiks'e restauratie der stad hun avondmaal te houden. In den loop van dezen maaltijd, die zeer OA'ervloedig was, werd de vertrouwelijk heid tusschen den journalist en de reizen de tooneelspelers nog inniger. Zonder de dubbele zorg voor Alfred" om den trein niet te missen en voor het koppel Pradavelli om op het vermelde uur de avondVertooning te beginnen; zou de maaltijd veel langer geduurd hebben. Maar men moest afscheid nemen Rodolphe, die licht beschonken Avas, druk te Tortoran logen zijn borst, en noemde hem „mijn zoon". Elvire, die de champa gne romantisch stemde, reikte hem haar hand tot kussen. En de reporter bevre digde beide gemoederen door even har telijk den man en do vrouw te omhelzen. Alvorens hem te verlaten, stopte de ker misreiziger hem een postkaart in dc hand Tot aandenken! fluisterde hij... Het is onze photo.Ze is tien jaar oud, maar nog zeer gelijkend Helaas! die kleine slang van Carlo staat er ook op, zuchtte do haatdragend© Elvire D© dagbladschrijver haastte zich do postkaart in zijn zak te steken, bedankte, schudde nog eens de eerlijke handen die zich naar hem uitstrekten en spoedde zich naar het station. Hij had nauwelijks den tijd om zijn, reiskaart je te nemen, een oehtendnummcr van de Gazette do Paris te koopen, die zoo even was aangekomen, en op den trein t( springen. ,N (Wordt vervoigd)

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 8