„De Leisciie Mi Vierde Blad. }f Zaterdag 30 Augustus 1924 STilUfHiEaJWS fa ADORO TE Huldiging Pater Hermans en Dor us Hermsen Gelijk in de dagen van het Eucharis tisch Congres onze courant dagelijks ko lommen bevatte over de plechtige gebcur- 'fe»n1ssen in de Amstelstad, zoo moeten wij rn, tijdens de voorstelling van deze in bfo^d gebrachte plechtigheden, iederen dag aandacht vragen voor hetgeen in de Stadsgehoorzaal zich afspeelt. En we behoeven dan niet telkenmale te gewagen van het heerlijk enthousiasme, «at daar telkens opnieuw oplaait uit die honderden, van geestdrift overladen ge moederen, we behoeven niet iederen dag weer een aanbeveling of aanmoediging tot bezoek neer te schrijven. Deze film is er eene, die zijn weerga nóg niet gevonden heeft, omdat het voor ons allen een film is, die zonder groot- sclicn opschik en vrij van alle opge schroefdheid, toch werkelijk grootsch is en zielsverheffend. En iederen avond weer hebben de hon derden toeschouwers kunnen genieten van hetzelfde verheven schouwspel, dat zich daar in Amsterdam heeft afgespeeld, doch de bezoekers van gisteravond hebben bo ven vele anderen een zeer genotvollen avond gehad, waar zij den ontwerpers van de film, den zoereerw. Pater Hyacinth Hermans en den heer Dorus Hermsen hebben mogen brengen een hulde, znlken voortreffelijken werkers ten volle toeko mend. Het was gisteravond een huldigings avond en, is deze huldiging bescheiden geweest: bescheidenheid is een sieraad, dat was zulks gisteravond zeker. Na het eerste deel van de eerste acte betrad de directeur van het Centraal Bu- reus der Katfi. Sociale Actie, mr. A. F. L R. Tope, het podium en sprak als volgt: Dames en Heeren. Het z'j mij vergund het schitterend en verheffehd schouwspel, dat wij beden- avond wederom genieten, een oogenblik te onderbreken. Ik wensch enkele worden tot TI te rich ten en tevens eenige woorden te spreken uit uw naam. De Stads-Gehoorzaal kan nauwelijks de menschen bevatten, die avond aan avond getu'gen wenschen te zijn van de meest grootsche openbaring van geestdriftige godsvrucht, die ons land ooit aanschouw de. In een tijdsbestek van 3 uur worden de machtige en indrukwekkende gebeurte- ïi'ssen, die zich voor en tijdens de dagen van het 27e Internationaal Eucharistisch Congres afspeelden, voor onzen opgetogen geest ontrold. Zij, die het Congres medemaakten her leven en hervoelen de emotie, die zich in de onvergetelijke Juli-dagen van hen meester maakte. De duizenden en duizenden "echter, die niet zoo gelukkig waren persoonlijk aan het Congres deel te nemen, zijn door dit 7oortreffelijk meesterwerk in de gelegen heid gesteld om op de meest volmaakte wi.ize, die deükbaar is. zich van de over weldigende gebeurtenissen der congres dagen een denkbeeld te vormen en nog- Ihaus hun geestdrift te uiten. Waren de persoonlijke deelnemers aan het Congres te tellen bij tienduizenden, souder overdrijving mag men beweren, «Ia t deze heerlijke film. dit „Adoro Te1' in beeld, honderdduizenden in den lande deelachtig maakt aan de verheffende in drukken en den heilzamen invloed van het Eucharistisch Congres. En wat dit ze.ggen wil in een tijd, waarin ook in ons vaderland de geest van materieele genotzucht zoovele slec-htoffers maakt, behoef ik U niet nader aan te toonen. Terwijl wij nu, dag-in, dag-uit, deze zege ningen genieten, zonder noemenswaardige moeite en gemakkelijk gezeten buiten het gedrang der menigte, beschut tegen weer en wind, is het, naar ik vermoed, slechts tot weinigen onzer doorgedrongen, hoeveel ondernemingsgeest, hoeveel inspanning en arbeid, maar bovenal hoeveel liefde en- kunstzinnigheid er vereiseht werden tot het voorbereiden en samenstellen van dit onovertroffen kunstwerk. Met enkele bescheiden woorden worden weliswaar in hot begin van den film de geestelijke vaders van het werk genoemd Doch de verwachting pleegt alsdan zoo zeer gespannen te zijn op hetgeen komen gaat, .dat die enkele vermelding slechts geringe aandacht trekt. Wanneer wij- vervolgens de dragers dier namen op het doek zien verschijnen, is hot -wederom op een zoodanige be scheiden wijze, dat de meeste toeschou wers, en met name zij, die bedoelde per sonen niet van aangezicht tot aangezicht kennen, weinig aandacht schenken aan iiun beeltenis. Wij echter, die meerdere malen dezen ïilm gezien hebben en bij ieder nieuw aanschouwen, hooger genot hebben ge smaakt, wij beseffen ten volle, wat wij aan de auteurs van dezen film verschul digd zijn. Wij, die er' ons van bewust zijn, welke moeite en risico's zij zich getroost hebben, om ons allen dit blijvend en onvergelij kelijk aandenken aan de Eucharistische dagen in Amsterdam te schenken, wij voelen ons gedrongen om, voldoende den te schaarsch beoefenden plicht van dank baarheid, aan Paler Hyacinth Hermans en den heer Dorus Hermsen eene, met hunne bescheidenheid harmoniserende, bescheiden doch welgemeende hulde te brengeD. ■Sprekend thans' uit naam van alle aan wezigen en uit naam tevens van al de genen, die, hetzij hier in onze stad, hetzij elders met opgetogenheid den „Adoro Te"- film bewonderd hebben of nog zullen be wonderen, breng ik U, pater Hermans, en U, mijnheer Hermsen, met geestdrift en warmte hulde en dank. Hulde en dank breng ik U voor uw prijzenswaardig initiatief; Hulde en dank voor uwen onvermoeiden arbeid Hulde en dank voor uwe artistieke lei ding en uwen fijnen kunstzin; Maar hulde en dank voornamelijk daar voor, dat gij ons door dezen boven allen lof verheven film geschonken hebt een zoo onvergelijkelijk aandenken aan de on vergetelijke dagen in Amsterdam. Een aandenken, dat de geestelijke zege ningen van het congres zal doen voort- werken tot in lengte van dagen: een aandenken, dat honderdduizenden deelachtig maakt aan die zegeningen; een aandenken, dat een kracht te tegen gif zal blijven tegen zinnenprikkelend genot; een aandenken, dat den geest in ons zal vaardig maken en houden van het hoogste idealisme, dat zoowel ons particulier loven als ons maatschappelijk streven dient te beheersciien. Een langdurig applaus volgde op deze rede, terwijl heide gehuldigden een fraa:- en lauwerkrans in ontvangst mochten ne men. Daana nam de hoer Dorus Hermsen het woord, die er, na dank te hebben ge zegd voor het door mr. Tepe gespro kene, zijn vreugde over uitte, dat de K. S. A., die op het oogenblik een moeilijken tijd doormaakt, hier een gelegenheid had gevonden, om den nood een weinig te lenigen. Spr. was blijde voor pater Hyacinth Hermans, dat hun werk zoo haar den smaak was uitgevallen, vooral wijl pateT Hermans zich zoo interesseert voor de cinematografie. Spr. was blijde, dat pater Hermans gehuldigd werd door een zoo talrijk publiek. Gaarne gaf spr. aau pater Hermans de eer het leeuwenaandeel in dit werk te hebben. Of deze film een volmaakt beeld geeft van hetgeen daar in Amsterdam is ge schied? Ongetwijfeld neen. Maar vooral vïndt spr. het jammer, dat men voor de Leidenaars "niet heeft in beeld kunnen brengen het moment, dat min. Aalberse op de schouders van het opgetogen pu bliek werd rond gedragen. Spr. besloot, zich weder richtend tot pater Hyacinth Hermans en mr. Tepe, met den wensch, dat de maatschappij nog vele zulke menschen moge voortbrengen, die zoo geweldig veel voor haar doen. Een langdurig applaus en een hiep - hiep - hoera van de zangers was het slot van deze treffende hulde. Naar wij nog vernemen betuigde de heer Dorus Hermsen op de hem eigen ge moedelijke wijze aan de heeren zangers en den heer Schinck zijn ingenomenheid met hunne prestaties. Ook de overige mu ziek vond hij passend en goed uitgevoerd ARBEIDSBEURS. Aan het verslag van de Arbeidsbeurs ■der gemeente Leiden, over het jaar 1923, is bet volgende ontleend: Ter voorziening in de vacatures ont staan door het bedanken van den heer van Kerkhoff en door het overlijden van den lieer N. de Zwart, werden, op voordracht van het Bestuur, door den gemeenteraad benoemd de heeren: B. Resink, plaa-fsver- vangend-lid-werknemer en J. Zitman, plaatsvervangen'd-lid-werkgever, respectie velijk als lid-werknemer en lid-werkgever, terwijl als plaat-svervangend-lid-werkne- mer de heer J. A. Nijhuis en als plaats- vervangend-lid-werkgever de heer J. Meijer Jzn. werden benoemd. Door aftreding als lid van den gemeen teraad traden tegelijkertijd af de voorzit ter en de plaatsvervangend voorzitter en werden door den gemeenteraad benoemd, respectievelijk als voorzitter en plaatsver vangend voorzitter, de gemeenteraadsle den A. van Rosmalen en P. Heemskerk. Op 31 December bestond het Bestuur uit de heeren: A. van Rosmalen, Voorzit ter, P. Heemskerk, plaatsv. voorz., A. J. de Hollander, lid werkgever. A. Th. C.a- hen, plaatsv. lidwerkgever, M. G. Schou ten, lidwerkgever, G. W. Lindenhoff pl.v. lidwerkg., H. J. Pïanjer, lidwerkg., M. Koert, pl.v. lidwerkg., J. Zitman, lidwerk gever, J. Meijer Jzn., pl.v. lidwerkg., J. E. v. d. Ouweelen, lidwerkn., H. J. Baart, plaatsv. lidwerkn., A. P. Houps lidwerkn. S. Vallenlgoed, plaatsv. lidwerknH. Smiltenaar, lidwerkn., W. C. v. d. Blije, plaatsv. lidwerkn., B. Resink, lidwerkn., J. H. Nijhuis, plaatsv. lidwerkn. W. F. Schutter, Secretaris. De jaarvergadering van de vereengiing van Nederl. Arbeidsbeurzen werd dit jaar gehouden op 12 en 13 Juli te Middelburg waarbij de gemeente werd vertegenwoor digd door de heeren: D. M. Kuivenhoven, Voorzitter, J. Zitman, plaatsv.lid-werkge- ver en W. F. Schutter, Secretaris. Door den Voorzitter werden mededeelin- gen gedaan over. de emigratie naar Frank rijk waarbij het tot heden nog niet is mo gen gelukken een geschikt officieel per soon te kunnen aanstellen als tusschen- persoon tusschen de Fransche en Nedcr- landsche Arbeidsbemiddeling. Op 27 Maart werd te 's-Gravenhage een vergadering gehouden door den Rijks dienst met Directeuren van Districts arbeidsbeurzen. Dezo vergadering werd bijgewoond door den Directeur en was hoofdzakelijk gewijd aan besprekingen om te komen tot meer eenheid, in de gebruikte formulie ren bij de administratie. In de inrichting, openingsuren voor het publiek en persone&l kwam dit jaar geen verandering. Door doelmatige verdeelin? werd de af stempeling dor controlc-kaarlen bij den grooteri toeloop van werkïoozen, 8Ö0 af stempelingen per dag, behoorlijk geregeld en hoewel de wachtlokalen gedurende de morgenuren dicht bezet bleven vonden de binnenkomenden door goed geregelde cir culatie, gelegenheid om in den voor hen bestemden tijd hun kaart te doen afstem pelen. Door lofwaardigen en builengewonen ijver van het personeel kon, ondanks liet toenemen der werkzaamheden door de groeiende werkloosheid, een geregelden gang van zaken verzekerd blijven. Do economische ontreddering en de on gunstige en onzekere internationale ver houdingen bleven op den algemeenen toe stand in het bedrijfsleven een on guns ti gen invloed uitoefenen en drukten ook haar stempel op de bemoeiingen der arbeids beurs en voornamelijk op het groote aan tal inschrijvingen van werkzoekenden Ten einde aan hen die reeds geruimen tijd zonder werk waren voor korter of langer tijd werk te verschaffen werd, op voorstel der Commissie van werkverschaf fing in de bestekken van werken uit te voeren van gemeentewege en die naar het oordeel van den Directeur van Gemeente werken hiervoor geschikt waren, de bepa ling opgenomen: „de aannemer zal moeten werken met werklieden waarvan ten minste 80 als vaklieden zijn ingeschreven bij do Gemeen telijke Arbeidsbeurs en die door of namens de commissie van werkverschaffing hem zullen worden toegewezen, terwijl de ove rige 20 e/o mits Leidsche werklieden, ter keuze ven den aannemer zijn". Door de Commissie van werkverschaf fing werden deze 80 aangewezen uit die gehuwde vaklieden die gedurende het loopende jaar het meert aantal dagen werkloos waren. Namens deze Commissie had de aanwij zing plaats door den Directeur der Ar beidsbeurs. Aan de aldus aangewezen vaklieden werd het normale loon betaald. Tengevolge dezer bepaling werden voor korter of langer-tijd te werk gesteld: 32 grondwerkers, 11 opperlieden, 14 metselaars, 16 timmerlieden, 15 steenbik kers, 5 betonwerkers, 3 losse werklieden, 3 schilders, 2 loodgieters, 5 sloopers, 1 steenhouwer, totaal 107 werklieden. In de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus werden bij de Lichtfabrieken respectievelijk geplaa'st 126, 107, 141,102 lesse werklieden voor het lessen vrin schepen, en wagons. Vóór dien lijd bestond aan de lichtfabrieken het gebruik cm bij behoefte aan losse werklieden, deze te ne men uit de wachtenden op werk aan de poort. Veelal kwamen dan de zelfde per sonen in aanmerking. Door de nieuwe regeling werden de kolensjouwers van de arbeidsbeurs be trokken, welke tijdig kennis kreeg van het benocdigde aantal. Zij, die -het langst zonder werk waren, werden aangewezen waarbij ook rekening werd gehouden met liet werk bij andere patroons door hen verricht. Door het in werking stellen van een electrise hé laad- en los-inrichting in Sep tember werd door de li oh! fabrieken nog slechts bij uitzondering gebruik gemaakt van losse werklieden. Ten behoeve van buitenland, ehe werk krachten werden afgegeven 37 verklarin gen, waarvan 33 voor Leiden, 1 voor Noordvijk, 1 voor Lisse, 1 voor Rijnsa- terwoude en 1 voor Oegslgeest. Onder de verklaringen voor Leiden zijn er 7 voor Duilsclie meisjes in het textiel bedrijf, waarin eveneens tal van meisjes uit de omliggende gemeenten werk vin den. In België werden geplaatst 22 arbei ders in de mijnen, en 1 meubelmaker. Van de mijnwerkers kwamen er 14- terug na korten tijd. Ze kende v zich nier. aanpas sen aan de levenswijze of aan liet werk: Door bezoek aan de correspondenten en toezending van afschriften van die cir culaires van den Rijksdienst, welke voor hen van belang waren, bleven zij op de hoogte en werd de amen werking onder ling en met de Districts-Arbeidsbsurs be vorderd. Op 13 December werd een vergadering gehouden met corrocpondenten waarin enkele vraagstukken der arbeidsbemidde ling, ook die met betrekking tot het plaat sen van werklieden in Frankrijk en Bel gië werden behandeld. Door gebrek aan belangstelling van de zijde der werkgevers en werknemers be sloot bet gemeentebestuur te Haserswoude tot opheffing van liet correspondence hap op 1 Januari 1923. In de plaats van den heer W. Steen, Correspondent der latere. Arbeidsbemid deling 1e Alphen a. d. Rijn die door voort durende ziekte werd gepensioneerd, werd als zoodanig benoemd de heer A. van Hoorn, ambtenaar ter Secretarie. De maand en weekstaten kwamen vrij geregeld in. Totaal werden bij 21 correspondenten ingeschreven als werkzoekend, gevraagd en geplaatst: Mannen: aanbiedingen 10116, aanvra gen 628, plaatsingen 626, (waarvan 3 in België). Vrouwen: resp. 39, 4 en 3. Onder de geplaatsten zijn mede begre pen een aantal personen die in enkele ge meenten tijdelijk bij een werkverschaffing aan het werk werden gesteld. Het verslag besluit voorts met diverse staten en cijfers. De posi op 1 September Op 1 September a.s. worden hot post kantoor alhier en liet bijkantoor Herren- gracht te. 2 uur n.m. voor bet. publiek gesloten. Busrechthouders kunnen bun corres pondentie ten postkantore afhalen tot 7.30 •n.m. (ingang door de poort Bloemmarkt). Er vinden tweo briofpostbestellingen plaats, te 7 uur voorin, en 6 uur nam., alsmede één pakketpostbestelling te 9,30 Yoorm. De bijbussen worden gelicht om 7.30 voorin, en 7.20 nam. Invordering van quitanliën blijft dien dag achterwege. BINNENLAND De Oniwapem'ngis-kwestie. 1 Een vrede s-oproep. Naar de „Tel." meldt beeft de burge meester van Harderwijk, de beer M. G. J. Kempers, in grooten getale den volgen den oproep verzonden: „Ondergéteekende, die langer dan een kwart eeuw deel uitmaakte van het leger, waarvan ru:m 20 jaar als officier in In- d:ë, en a's zoodaiv'g is geweest: aan het Departement van Oorlog (Batavia); leer ling van de Krijgsschool te 's-Gravenhage; in ecu aantal vredes-garnizoenen en op marset; en te velde (Atjeh 1892, '93, '94 en '96); en d.ie, na terugkeer uit Indië, sedert meer dan 20 jaar het ambt be kleedt van burgemeester, en in dezo func tie, vooraV ook gedurende de oorlogsja ren. velerlei aanraking heeft gehad met militaire offic'eren en minderen van het Nederlandscbe cn van hot Belg'sclie leger, meent op grond van rijke 'ervaring in het mi'itaire en eivie'e teven, en zonder de ervaring van anderen, nog rij ker en veelzijdiger dan de zijne, ook maar in 't m'nst te willen onderschatten* de na volgende 3 vragen te mogen stelten: 1. Op welke wijze kan de nationale or.t- wapentegs-gedaehte beter dan clnsver doordringen tot de overtuiging van de Ne derlandscbe pers en daardoor van het Ne- deriandsche vol'k en zijne leiders? 2. On welke wn'ze kunnen de voorstan ders van de nationale ortwapeninsrs-ie- dach'e. behoorende tot de verschalende partijen, dan wel niet-aangesloten bij eenige politieke part'j, elkander vinden? 3. Op welke wiize vinden deze voor standers elkander in de politieke part'j, waartoe zij beboeren? Pe bedoeling moet zijn, bij de a.s. ver kiezingen voor de Tweede Kamer, een mcerd?rhe:d te verkrijgen, door m'ddel van cnnd'defen uit alle partijen, aan wi-en de nationale ontwapentegs-gedachte zoo sympathiek is. dat zij de verwezen lijking daarvan willen bevorderen. Ondercreleekende sprak deze ontwapo- n'nfrsnred-aehte reeds uit in een te 's-Gra- verteage onder presidium van den u'te- nant-generaal De Waal gehouden verga dering v°n de Vereen'ging tot beoefening '-en cte Krijgswetenschap, op 25 October 1918. Hot verslag daarvan ;s verschenen bij do f'rma C. Bloemorcteab te 's-Haee Do toeso^aak werd hovend ten op dien avnv-d in 40 exemplaren aan de toen aan wezige vertegenwoordigers van de groote po-s; overhandigd. Po g-oote pers nam er geen not if ie van. be-Hlve, voor zoover bekend „De To'-wraaf." Srrlert z in zes jaren ver'oopen. en men gaat voort met ooriogsïoérusf te gen ook in ons Toud. ateof het tiental jaren van jpn1024 ons nri-'s geleerd zou hebben! Fn ro'te geestelijke voorgangers blijken ro"- Vted te zvin. Pat kan toch zoo nipt bl'jvent P-t moot veranderen! F~'n'. daarom, voorstanders er. voor- fi-nrtefers van nationale on'wapeivng Fn God zal ons helpen! Om a'ten misverstand ten deze b:j voor baai uit te stelten, zij te kennen ge-zeven dat de te voeren a-"tie net bedoelt te steu nen: m'h'taire <1 ens t we' ge"aars, weer- loorimtelsmenscher.anarchisten, commu nisten. enz kortom n'emand dergenen, die ;n theorie of met de daad den strijd aanbinden tegen de wettig? overheid of tegen bare organen." Keuring autefcu~-:sn in Zu:r!-Hi> land. Bepalingen van den Commissaris der Koningin. Ter uitvouwt},g van de u?euwril>'ipr.bnnen van art 2 bis van bet Kor.. b?sk van 31 Ju'i 1880 houdend" bepalingen, tor ver zekering vfiTi do veiügbe'd der reiz'gers met openbare middder van vervoer, beeft rle Commtesar's der Kon'ngte in Zuid- Ho'land bepaald: Jo. dat de pro terne Zuid-Fo'land ten behoeve der keuring vani motorrijtuigen als bedoete in genoemd art. 2 bis is ver deeld in 5 keuringskringen, te weten: a. eerste keuringskr teg Do' drechf; b. tweede krur te "skiing Gouda, omvat tende de gemeente Gouda als hoofdp'aats en verder de gemeenten Animerstol. Bar- wouiswa ardor, Bergambacht. Beikeri- woude. Bodegraven, Gouderak. Haastrecht Hckenderp, Longe Ruige Welde, Moor drecht. Oudewater, Pspeken. Reeuw'ik, Rietveld, Schoonhoven, Ste'wijk. Vlist, Waard ev. Waddinxvecn, Woerden en Zwammecdam. c. derde keuvingskring 's Gravcnhage, omvattende de gemeente 's Gravcnhage a's hoofdplaa!s en verder de gemeenten Berkel, Drift 's Gravenzande. do L or, Monster, Naaldwijk. Nootdorp, Pijnaeker, Rijswijk, Schip! uiden, Stomp wijk, Veur, Voorburg, Voorscheten, Wassenaar, Wa ter tegen, Zegwaard en Zoeterm-éer. d. vierde keuringskring Le'den, omvat tende de gemeente Leiden a's hoofdp'aats en verder de gemeenten Ter Aar, Alkema de, Alphen aan den iRjn, Bonthuizen, Boskoop, Hazerswou.de, Leimuiden, Lisse, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noordwijk, Noordwijlêerbout, Oegstgeest, Rijnsater- woude, Rwnsburg. Sas.senbeim, Valken burg. Voorbout, Warmond, Woubrugge, Zevenhoven en Zoeterwopde; 2o. als deskundigen als bedoeld i* ge noemd art'kel 2 bis worden aangewezen: b. in den keuringskring Gouda L. van Zevenhoven, wagenmaker, Spoorwegslraat 2, aldaar; c. in den keuringskring 's Gravcnhage H. C. Polk, wonende te 's Gravenliage, le van der Kunstraat 7; d. in den keuringskring Leiden A. J. Stallinga, wonende te Leiden, Hooge- UIT DE RADIO WERELD Wat er vanavond te hooren t 3.50 uur 5IT (Birmingham) 475 Dansmuziek. 3.50 5SC (Glasgouw) 420 M. Cva. eert. 3.50 2BD (Aberdeen) 495 M. Con- cert. 4.05 6BM (Bournemouth) 385 M. Concert. 4.05 5NO (Newcastle) 400 M. Con cert. 4.20 2LO (Londen) 365 M. Voor dracht en concert. 5.20 5WA (Cardiff) 350 M. Vocaal en instrumeentaal concert. .5.20 Brussel 265 M. Concert. 5.20 SFR (Radio-Paris) 17S0 M. Concert en zang. 5.50 Berlijn 430 en 500 M Con fer!. 6.35 2ZIJ (Manchester) 375 M. Con cert. 7.20 IT (Birmingham) 475 M. Cau ser'» over X-stralen, waarna concert. 8.20 2T.0 (Londen) 365 M. Con cert. 8.20 5W\ (Cardiff) 350 M Con cert. "8.20 SC (Glasgow) 420 M. Dans muziek. 8.20 5NO (Newcastle) 400 M. Con cert cn dansmuziek. 8.20 2BP i Vberdcen) 495 M. Po- puia'rc muziek. 8.30 IJmuidm 1050 M. Dansmu- 8.35 6BM (BciuTtemouth) 385 M. Concert en tooneel. 8.35 Brussri 265 M. Nieuws en Concert. 9.20 Berlijn 430 en 500 M. Wee nor Operetten-avond 9.20 SFR (Radio-Paris) 1780 Ml Concert. 10.50 21.0 (Londen) 365 M. Dans muziek. Chefmtord 1600 M. neemt het pwn gramma van 2T.0 steeds over Veer Zondag 1.05 uur SFR (Radio-Paris) 1780 M. Tzigane-orkest. 300 PCGG (Den Haag) 1050 Kurha us-concert. 3.20 21.0 (Londen) 365 M. Big Be* Orgelconcert. 3.20 2ZIJ (Manchester) 375 M. Vocaal en instrumentaal coin cert. 5.00 PCGG (Den Haag) 1050 M. Radio-lezing. 5 05 SFR (Radio-Paris) 1780 M. Concert. 5 20 Brussel, 265 M. Concert e* zang. 5.30 PCGG (Den Haag) 1050 M. Kinderver telling. G.30 FL (E.iffeitoren) 1600 M. Con cert. S.35 Brussel, 265 M. Concert. 8.50 2LO (Londen) 365 M. Big Ben Godsdienstoefening. 8.50 5SG (Glasgow) 470 M. The psalmody quartet. 9.20 5NO (Newcastle) 400 M. Beet hoven-concert. 9.20 SFR (Radio-Paris) 1780 M. Fragmenten uit „Die Meister- singer" (Wagner). 9.20 fM.O (Londen) 365 M. Concert 9.20 5WA (Cardiff) 350 M. Music in worthip. 9.30 5IT (Birmingham) 475 M. Svmphonie-concert. 10.20 SFR (Radio-Paris) 1780 M. Dansmuziek. ^RADIO ConiD'.ete TOESTELLEN en ONDERDEELEN voor draadiooze telegrafie-telefon'e tegen concurreercnde prijzen. Zie onze étalages IITEPML ELECTRIC MftClilNE CAMP' 6764 v.h. R. GEERAERTS-REBTER MARE 70 - TEL. 1118 - LEIDZN werd 68v en E Offenberg, wonende te Lei den. Morschslraat 23; 3o. Bepaald wotet verder, dat de des kundige of de deskundigen, zoo tweo des kundigen het onderzoek samen ins'elten, den ondernemer in rekening kunnen bren gen: a. voor de eerste keuring van oen mo torrijtuig, a's openbaar middel van ver keer te bezigen, tien gulden; b. voor een herkeuring na af'oop van. drn geldigheidsduur, in het eerste goed-* keuringsbewijs verme'd. v'jf gulden: c. voor een tussehentiidsclie keuring op aangegeven fouten of op verzoek twee gu'den v'.iftig cent. 4o. Do gemeentebes'uren van o'k^n kring worden u'tecnoodigd overleg te ple gen tot het vaststellen eener algemeeno re- eel'ng ton e'nde tot een goede samenwer king te geraken in'zake de keuring. Hot in'tiatief tot di* overleg zou kunnen irte gaan van het bestuur van de hoofdplaats van den kring. De kunstzijdefabriek te Ede. Geoorloofde ZondagsarbciJ. Bij ben die protesteeren tegen het fcits dat de N.Y. Nederlandscbe Kunstzijdefa briek te Ede haar mannelijke arbeiders vatï 18 jaar of ouder des Zondags wil laten' werken in continubedrijf, bestaat de mee-- ning dat biertoe door den Minister vart Arbeid, Handel en Nijverheid, of door da Arbeidsinspectie vergunning zou zijn ver leend. Deze meening is onjuist. Wanneer do kunstzijdefabriek te Ede bedoelde werk tijdregeling invoert, maakt zij gebruik van! de bevoegdheid in art. 39 van bet werktij denbesluit voor fabrieken of werkplaatsen. 1923, nn. 412. tot vaststelling van een alge-, meenen maatregel van bestuur als bedoeld, in de. artt. 22. tweede en derde lid. 23 en

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3