tanden van Ged. Staten is en dat zij nu zullen Afwachten, wat deze berichten zullen Ook wil de heer Nieboer voorgelezen hebben het procesverbaal van kasopneming van den Gemeente-ontvanger. Hieruit blijkt, dat enkele kleine fouten zijn ge maakt doch deze hebben meer betrekking op do gem. Stompwijk. Niettegenstaande wil de heer Xieboer er de aandacht op vestigen, dat wéér niet de boeken van den Gem.-Ontv. in orde zijn; over 19201921 worden door den ontv. dwangbevellen ge zonden over belasting, die reeds lang be taald is en welke bedragen in de boeken dus niet verantwoord zijn. Waai;, aldus Bpr., zijn de gelden gebleven'1? Ook wilde de heer N. wijzen op den deurwaarder, die zeer brutaal bij de men- schen optreedt en alles afdwingt; hij zou wenschen, dat met de menschen een rege ling werd getroffen om iedere week wat. af te betalen. De Voorz. zegt, dat de schuld niet ligt bij B. en W., doch grootendeels bij de men schen zelf, die zelf een regeling voorstelden en dan die regeling in het geheel niet na kwamen; ook thans wordt dikwijls een regeling getroffen, doch de menschen komen deze niet na, zcoclat dikwijls streng moet opgetreden worden. Wat de Gem.-Ontvanger betreft, deze heeft steeds" alles goed geboekt en heeft zeker geen fraude gepleegd, daar is ge bleken, dat bij kas-tekorten hij zelf bij paste, B. en W. zullen echter met den Gem.-Ontv. spreken cm meer accuraat te zijn en een regeling met de menschen te treffen;, zij zullen hieromtrent de grootste nauwkeurigheid betrachten. Voorstel tot wijziging der verordening op den keuringsdienst, van vee en vleesch (Zie verslag gemeenteraad van Stompwijk in ens blad van gisteren.) De heer do Koning merkt hierbij op, dat hij dat. papier wel wat overbodig vindt, want dat het zeer gemakkelijk is, het vkesch, wanneer de slager het aan de men schen afgeeft, van dit papier te ontdoen en hét z. i. daarem ook heelemaal geen zin heeft. De Voorz. antwoordt hierop, dat dit vol gens wettelijk voorschrift geschieden moet Verder zal elke overtreding procesver baal ten gevolge hebben, welke over treding in de plaatselijke nieuwsbladen zal worden bekend gemaakt met vermelding van den aard der overtreding_ den datum van vonnis, etc. De geheele wijziging wordt dan z. h. s. aangenomen. Het voorstel tot wijziging gemeentebe- grooiiing, dienst 1923, wordt z. h. s. a-ange.- nomen. Voordracht ter benoeming van 2 leden van het College van Zetters, wegens perio dieke aftreding. De Voorz. doet mededeeeling, dat aan de benrt van aftreden zijn de heeren Weer denburg en v. Vliet en dat B. en W. als tegencandidaten aanbevelen de heeren W; de Ruijter en W. Blonk. Wordt goedge keurd. 6. Overlegging Gemeenterekening dienst 3923 en benoeming Commissie van onder zoek. De Voorz. zegt,dat zij gédaebt hebben in de eemmissie te benoemen voor de ge meen tebegrooting en de bedrijven de hec- len Nieboer. Blonk en de Koning en in da Commissie voor de gemeenterekeningen de heeren .Meijer, v, Vliet en de Koning. Wordt z. h. st. goedgekeurd. De Voorz. kan nog mededeelen, dat de gemeenterekening dienst 1923, sluit met. een batig saldo van f 1289.15L 7. Voorstel inzake annexatie. Zooals de heeren wel zullen gelezen heb ben. aldus de Voorz., hebben zij allen ge- iien hoe de uitslag der gehouden stem ming is geweest en B. en W. stellen nu voor Ged. Staten den uitslag bekend te maken, alsmede het besluit van een Baad. De heer Nieboer zegt, dat de uitslag der «temming wel verbluffend moet geweest zijn voor de tegenstanders der annexatie; de bevolking heeft zelf wel gevoeld, dat liet in de gemeente zoo niet. langer gaat. Hij kan met begrijpen, hoe leden van de E. K. fractie nog tegen de annexatie heb ben kunnen zijn om moreele reden; de bioscopen, enz. zullen toch niet zoo'n kwaad deen en ofschoon hierop do-or de B. K. leden zoo ernstig gewezen is, schiint de bevolking van_andere gedachten te zijn, gezien ten minste den uitslag der stem ming. Hij hoopt dan ook dat wij spoedig zul len worden geannexeerd. De Voorz. antwoordt den heer N., dat geen der leden van de B. K. fractie te gen annexatie is geweest, dat alleen de moreele zijde degelijk besproken is bij eventueele annexatie, en dit was geenszins overbodig, want wanneer Veur werkelijk bij den Haag gevoegd wordt, dan zullen er wel eens dingen gebeuren, die niet door den bengel zullen kunnen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. 8. Voorstellen in verband met stichting gemeenschappelijke O. L. school. De Voorz. deelt het standpunt van B. en W. mede, zooals deze reeds gister in heb verslag van den gemeenteraad, van Stomp wijk geplaatst is. B. en W. komen daarom met de volgen de voorstellen: le. de school te Veur met ingang van 15 Nov. op te heffen en in te richten tot gemeenschappelijke school van iVeur en Stompwijk; 2e. aan de onderwij zers te Leidschendam alsdan eervol ont slag te verleenen en zoo noodig te benoe men als zoodanig te Veur; 3e. de kosten yan verbouwing etc. t© doen betalen door beide gemeenten in overeenstemming met bet aantal kindéren, etc. i De werkzaamheden van administratie- yen aard zullen verricht worden door Veur let benoemingsrecht van onderwijzers is opgedragen aan Veur, doch de voordracht fcyordt opgemaakt door Veur en Stompwijk - De heer de Koning vindt de plaats niet feoo geschikt; hij zou beter vinden, als de Behool in Stompwijk was, daar ook van Stompwijk de meeste kinderen komen. Hij koopt niet, cUt als de school te Veur komt, de gem. Stompwijk zich hier maar zonder meer zal indraaien en gebruik zal maken van onze - school en hij verlangt, dat Stompwijk daar iets voor betalen zal en hij stelt voor, dat Stompwijk voor het gebruik der school aan Veur vrijstelling zal geven van de f 300, die Veur jaarlijks betaalt voor de Secretarie: Voor wat, hoort wat, aldus spr. De Voorz. zegt, dat er zooveel dingen zijn, die op Stomp wij kschen grond staan waarvan Veur profiteert en als Stompwijk nu ging zeggen .schaf je alles zelf aan, dit voor Veur zeer veel kosten zou mee brengen. Hij vindt dit een onbillijkheid en zoo iets zal hatelijkheden en wrijving ge ven; hij zou alles willen laten, zooals het is. De heer de Koning zegt, dat hij het er geenszins mee eens is en vindt er geen onbillijkheid in en het zal geen wrijving geven; hij is niet van plan Stompwijk een fooi te geven. Do Voorz.: er is geen sprake van fooi; Stompwijk doet ook wel iets voor Veur en de school moet in Veur komen, omdat die te Leidschendam niet geschikt is en veel kosten voor verbouwing meo zou brengen. De heer de Koning: dan is het. voordeel voor Stompwijk nog greoter en Stompwijk hoort dan ook wat te doen. De Voorz.Maar hier in Veur komen ook onkosten, want alles moet veranderd worden en als nu alles door beide gemeen ten gezamenlijk betaald wordt, wéét ik nog niet wat het beste is. De heer de Koning blijft echter bij zijn meening.' waarna de Voorz. toezegt, dat hij een en ander" in de Wethouöersvergaclering en "in den raad van Stompwijk zal bespreken. De heer Nieboer zegt, dat hij zich best kan vereenigen met hetgeen de Voorz. zegt en hij hoopt dan ook, dat het besluit tot heb stichten van een gemeenschappelij ke school zal aangenomen worden. De heer Meyer vraagt, of de school het eigen dom der gemeente Veur blijft; de Voorz. antwoordt bevestigend, waarna de heer Meier verklaart zich met de vorstellen van B. en W. te kunnen vereenigen. De voorstellen van B. en W. worden dan aangenomen. Alleen wil dó' heer Nieboer do administratie deen geschieden door Veur en Stompwijk en ook het benoemings recht aan Veur en Stompwijk opdragen. De Voorz. vindt het jammer, dat. dit niet begrepen- wordt-; het is niet te doen om Veur den baas te laten spelen; het is alleen gedaan voor eenvou dige administratie en voer de gemakke lijkheid. De heer Nieboèr is het hiermede niet eens en stelt voor de administratie door" Veur en Stompwijk te doen geschieden en ook het -benoemingsrecht op te dragen aan Veur en Stompwijk. Bij het eerste voorstel staken de stem men, zoodat hierover nader beslist zal moeten worden; het 2e voorstel wordt aan genomen met 4 stemmen voor en 2 tegen. Machtiging wordt verleend tot het aan gaan van een erediet. van ten hoogste f 7000 voor verbouwing, etc. 9. Voorstel tot. goedkeuring der rekening over .1923 van het. Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stellen voor de rekening goed te keuren. Do heer Nieboer maakt een opmerking over f 4-10 voor consumptie; hij vindt dat zooiets niet op een dergelijke rekening moest voorkomen; dit geeft maar praatjes. Weth. v. Heiningen vindt het kinderach tig hierover te spreken, op de begrooting staat zelfs f 25.uitgetrokken voor kos ten vergadering étc.; dit heeft de heer N. toch ook kunnen zien, en wanneer dan slechts f 4.10 verbruikt is, kan spr. niet begrijpen, dat daarover opmerking wordt gemaakt. De heer Nieboer wil hier geen verwijt maken, maar alleen den raad geven zoo iets niet meer te doen. Het voorstel van B. en W. wordt dan z. h. st. aangenomen. 10. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer G., P. Loeber als boekhouder-kassier der gasfabriek. B. en W. stellen voor dit op de meest eervolle wijze te doen, welk voorstel, nadat ook door den heer Nieboer namens den raad aan den heer Locber een woord van hulde en dank is gebracht, z. h. s. wordt aange nomen. 12. B. en W. deelen mede, dat zij den asch- en vuilnisman C. Teuniss^n voor vast hebben aangesteld, overeenkomstig het werkliedenreglement. Er is een request ingekomen van het Hoofdbestuur van den Schippersbond „Schuttevaer" om hier aan de schippers drinkwater te verstrekken. B. en W. heb ben den Bond in overweging gegeven zich tot de Provincie te wenden; en dat aan de schippers bij de sluis te Leidschendam drinkwater verstrekt moet worden; daar kunnen zij ook dag en nacht terecht. Er is een vraag ingekomen van den heer Vermeyèn omtrent den heer de Bram mer, die beweert van de gemeente nog f 769.80 te vorderen te hebben wegens le vering van transformatorhuisjes. De Voorz. licht een en ander zeer duidelijk toe, waaruit blijkt dat de heer Brammer niet meer te vorderen heeft en zijn bewe ring van alle waarheid ontbloot is. waar mede de heeren het volkomen eens zijn. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. ©ersseKfjisc öefichten Door den trein aangereden. De auto van den heer H. te Pieterburen (Geld.) is nabij het station Weke op den overweg door den trein aangereden. Het rijtuig werd vernield. H. en zijn zoontje kregen lichte verwondingen. Het ongeluk bij Helmond. r Omtrent het ongeval aan den overweg op Rooseande, waarbij de 58-jarige petro- leum-koopman M. van Schijndel om het leven is gekomen, deelt de Tel. nog het volgende mede; -i Tegen 't naderen van den trein uit Venlo, welke om 10.2 uur te Helmond aankomr, verzuimde de overweg-wachter de afsluit- 'boomen neer te laten, zoodat Van Schijn del zich van geen onheil bewust, met zijn petroleum-wagentje, getrokken door een hond, kalm den overweg wilde passeeren. Daar v. Schijndel eenigszins doof was, hoor de hij den trein niet naderen, terwijl hij dezen door de wachterswoning, welk© het uitzicht belemmert, evenmin kon zien aan komen. Hij werd dan ook door den trein gegrepen, terwijl de petroleumwagen me ters ver werd weggeslingerd, De machinist remde uit alle macht, doch kon onmogelijk de aanrijding voorkomen Nadat de trein toté stilstand was gebracht, werd het onherkenbaar verminkte lijk van den ongelukkige onder de wielen vandaan gehaald, waarbij bleek dat ook de hond het leven had gelaten. De overweg-wachter is direct in zijn func tie geschorst. Door een wesjj In de tong gestoken. De voerman V. te Rotterdam had, zoo lezen wij in „de Rotterdammer" (a.r.), een zware vracht-te verplaatsen, waarbij zijn paard stapvoets moest loopen. V. wilde nu zijn boterhammen verorberen. Hij had ee.ri paar happen genomen, toen de man plot seling een brandende pijn in de.n mond veelde. Verschrikt, snuwde hij zijn brood uit en bemerkte tot zijn niet geringe, verba zing, dafc met het brood een doorgebeten wesp zijn mond uikwam. Het beest had neg kans gezien, om even voor zijn overlij den een flinke prik in V.'s tong te geven. De ceheele mond is door den steek opge zwollen, zoodat de onfortuinlijke voerman zich onder behandeling van een dokter moest stellen. Vermist. Eenige dames en heeren zijn Zaterdag avond uit Bandoeng vertrokken en logeer den 's nachts aan de.n top van den Mala bar. Zij lieten eén briefje achter, dat zij Zondagavond zes uur naar Malabaar-radio waren vertrokken, doch zijn daar niet ge arriveerd. Een bévc 1 kin esoatroui 1 l"e zoekt de bosschên op den Malabar af. Mishandeling van een inspecteur van politie. Zondagmiddag deed de inspecteur van politie te Zwolle, de heer J. Smit. 'en een vriend een fietstochtje naar Epc. Bij Ernst gingen zij voor den regen schuilen in een cafeetje, waar zes boerenjongens aanwezig waren. Toén zij heengingen ontving de heer Smit onverwacht van achteren e.en hevicen °P bet hoofd, en teen hij zich wendde tot. een der andere.n, en vroeg wat dit te beduiden had, gaf ook deze hem on verwacht een slag. De inspecteur maakte zich bekend en sommeerde, hen mee te gaan naar den burgemeester van E'pe. Da delijk vielen ze hem wepr aan; de anderen kwamen hen te hulo en nadat de inspec teur, die ongewapend was. de twee eerste aanvallers eenige flinke stooten had toege bracht. werd he.t mes getrokken. De in specteur week daarop naar het cafeetje te rug, waar-de kastelein de woestelingen met jenever overhaalde den inspecteur verder ongemoeid te laten. Er is aangifte gedaan bij den burgemeester van Epe. Haarvlechtenknipper gegrepen. Op de markt aan den Pompenburesingel te Rotterdam, is de 25-jarige broodbezor ger Y.. die een meisje de haarvlechten af knipte, gegrepen en aan de politie overge leverd. Vermoedelijk is dit hetzelfde individu dat zich den laatste.n tijd verscheidene ma len aan dit misdrijf schuldig maakte. Een zonderlinge bekeering. Te Blerick (L.) had zekere D. H. aan den kapelaan M. verteld, dat hij katholiek wenschte te worden. De kapelaan hechte geloof aan die bewering en ontving den man vaak aan buis om hem .te onderrich ten. Alles ging naar schijn zeer goed, totdat H. zich voldoende had igeorienteerd in dc woning van den kapelaan. Toen zag hij spoedig de kans 'schoon om met medene ming van een bedrag van f 200, dat. den kapelaan toebehoorde, te eclipseeren. De gemeentepolitie heeft den man aange houden. Op vrije voeten. De 37-jarige natuur-geneeskundige J. B. uit Rotterdam, die na het overlijden van een door hem behandelde vrouw te Vlis- singen. aldaar, werd gearresteerd en aan vankelijk was gedetineerd, als verdacht van oplichting, is thans weder op vrije voeten gesteld. Vermoedelijk zal echter een vervolging wegens dood door schuld niet uitb'lij ven. Regenschade. Te Steenbergen N.-Br.) en omstreken kunnen de landbouwers door de aanhou dende zware regens hun tarwe en haver niet. binnen halen. De producten lijden veel door het nat. Ook onder de aardappelen komen veel rotte voor. Dubbele vreugde. Te Varssevelcl wordt morgen op t wee plaatsen het Oranjefeest gevierd. Ncd.Her- vprmden en Gereformeerden vieren het feest elk op eigen houtje. Oude fundamenten. Men meldt uit Roermond aan de Msb.ï Nabij de kapel in 't Zand te Roermond, in het gehucht „Muggenbroek" zijn bij de boerderij van. den pachter H. Sillekens eenige oude fundamenten bloot, gelegd. Al hoewel er nog geen belangrijke vondsten gedaan zijn, wordt door deskundigen, die het onderzoek voortzetten, de mogelijkheid daartoe niet uitgesloten geacht. In deze boerderij werden door dep her der, die voor eeuwen het miraculeuse beeld je van O. L. Vrouw in 't Zand vond, zijn schapen gestald. Behalve oude muren werden tot nog toe gevonden een aantal beenderen. Kei. Bij het graven van sleuven voor het leg gen eener rioleering in de Hofstraat te Almelo, heeft men een kei naar boven gehaald, die 2500 2600 Kg, seégt. Buitenl. Oorichten Slaapziekte in Japan. Reeds 900 dooden. De „Daily Mail" verneemt uit Tokio: Ta Zentsoeji en Kotohira, twee dorpen op het Shikokoe-eiland lijden momenteel 700 personen aan slaapziekte, terwijl er aldaar reeds 300 aan deze ziekte zijn over leden. Japan wordt met een epidemie bedreigd. Gedurende de laatste 14 dagen deden zich 2500 gevallen van slaapziekte voor, waar van 900 met doodelijken afloop. 3500 Cholera-slachtoffers in Indië. Een telegram uit Allahabad meldt, dat de cholera, die in Behar sinds eenigen tijd hee,rschte, zich ernstig heeft uitgebreid. Vooral de districten Gaya, Saran, Monghyr en Patna worden door de epidemie geteis terd. Tot dusverre zijn meer dan 3500 personen bezweken. Mislukte aanslag op den sneltrein Boedapest—Boekarest. Op den expresstrein BoedapestBoeka rest is op 21 Augustus nabij Tsjernowitz 'n aanslag gepleegd. Op de rails waren spring stoffen geplaatst. De aanslag mislukte, ech ter. Slechts, eenige wagons ontspoorden; menschenlevens zijn niet te betreuren. Ellis, de Engelsche beul. De.zer dagen werd in het ziekenhuis te Rochdale (Engeland) een man opgenomen die zich een kogel door de kaak had ge jaagd met de bedoeling, zichzelf van heb leven te berooven. Het voornemen is niet gelukt, de man leeft nog en maakt het be trekkelijk goed. Hij zal er wel doorheen komen. Deze man is John Ellis, de bekende bijna schreven wij „de beroemde." beul van Engeland die in Maart 1.1. als zoodanig was afgetreden. Deze beul was zenuwziek en dat is te begrijpen. Van 1901 toen hij op zijn sollicitatie benoemd werd tot helper van den toeumaligen beul Bil- lington, heeft hij als helper of leider, meer dan 200. menschen opgehangen. Op den lan gen duur had dit op zijn zenuwen gewerkt, maar in den laatsten tijd van de uitoefe ning van ziin luguber ambt was dit erger geworden. De crisis kwam met de terecht stelling van mevr. Thomson, de tweede moordenares door Ellis ter dood gebracht. Toen hij van die executie uit Londen terug keerde, had hij het vaste voornemen op gevat. niet meer te helpen bij het terdood- brengen van een vrouw. Het andere slacht offer was een- juffrouw Newell. Onder de misdadigers- bij wier terechtstelling Ellis had dienst gedaan waren de beruchte moordenaars Crippen, Smith (die zijn vrou wen of a.s. vróuwen in de badkuip ver dronk) Jacoby en Armstrong. In den oorlog had 'hij eenige vonnissen voltrokken wegens hoogverraad o.a. aan Iersche patriotten. Er waren weinig menschen in Engeland over wie zoovele, fabels in omloop waren- als over beul Ellis. Één dér verhalen dat zooal misschien niet waar. toch goed ge vonden mag heeten, behelst, dat Ellis een zoo teerhartig man was, dat, als er van ziin kippen eens eentje in clen pot moest hijzelf het nooit over zijn hart kon ver krijgen, ze den nek cm te draaien. Daar moest- ajtiid iemand anders aan te Pas ko men. Vasfc staat dat hii veel hield van kinderen en dieren; en hij was tot.zijn af schuwelijk beroe.p gekomen uit- verontwaar diging over wreedheid. Er was een zoo wreede moord gepleegd dat Ellis zich aan bood cm den dader te helpen bestraffen. Curieus is verder dat de. beul in de eer ste jaren van zijn ambtsuitoefening een vreemde combinatie van beroepen besten digde. Hii was nl. paraplniehersteller en barbier. En. klanten genoeg; de men schen te Rcchdale lieten zich graag door hem scheren, altijd in de hoop hem over zijn werk en ervaringen als beul aan het praten te krijgen. Maar daar moest Élïis niets van hebben; hij vond dit praten over zijn beulschap zoo vreeselijk, dat hij-er de scheer- en haarknip zaak aan gaf. Maar hij bleef paraphiien op knappen en had in de laatste jaren het her roep van.... reiziger in dekens er bij aan genomen. Als er weer een terechtstelling op til was werd de toch al niet spraakzame. Ellis nog geslotener. Dan, opeens, verdween hii uit de stad, om een dag of wat later, zichtbaar opgelucht, terug te komen. En nu, terwijl hij in ruste is, moet hij het maar met zijn zenuwen trachten klaar te spelen. Maar de zenuwen, zullen het mis schien wel winnen, hebben het feitelijk al gewonnen. VOETBAL Jaarvergadering Leidsche Voetbalbond. Gisteravond te halfnegon werd in café restaurant „De Harmonie" aan de Brce- straat alhier de 14 dagen geleden ge schorste vergadering van den Leidschen Voetbalbond voortgezet. De opkomst was nog grooter dan de vorige vergadering. De heer Steenhauer heette allen wel kom. en:stelde dadelijk aan de orde punt 6 der afgebroken agenda. Mededeeling wordt gedaan, dat bericht is ingekomen van de heeren Ginjaar, v. d. Mcij, Wage- maker en Stafleu, dat zij hun mandaat ter beschikking van de vergadering stellen. Do heer H. Wamsteker verkreeg hierna het woord en deelde namens alle vereen i- gingen' mede, dat er op een gisteravond ge houden vergadering langdurig over de cri sis is gedebatteerd en men met algemeene stemmen de volgende motie heeft samen gesteld. De Algemcene Vergadering van den L. V. B., op 26 Augustus 1924 in café „De Harmonie", betreurt ten zeerste de wijze, waarop in de vorige Algemcene Vergade ring oppositie is gevoerd, waardoor do heeren Waringa en Eeckelaert op on aangename wijze getroffen moesten wr-hl den, stelt het op hoogen prijs, dat het oud/ bestuur zich in zijn geheel weder her* kiesbaar stelt, spreekt de wenschelijkheid/ uit, dat deze motie perspubliciteit ver* krijgt j en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie werd met algemeene steur-; men aangenomen. (Het bestuur, stemdej blanco). De voorzitter dankte voor de houdingr door de vereenigingen ten deze aangenoi} men en wees er op, dat uit do Maandag ge-ii houden besprekingen wel is gebleken, dafjj sommigevereenigingen in haar, oppositie!] te ver zijn gegaan. j De voorzitter, de heer Steenhauer, wercfl hierna bij acclamatie herkozen als zoo-t'f danig. De heer Warinca zeide genoegen te ne-q men met hetgeen in de motie is uitgespro*, ken. Alleen wil hij er nog even op wijzenj dat liet standpunt door sommiee vereeni-i gingen ingenomen, om vereenisringsafge^ vaardigden in h bestuur te kiezen, ab*j soluut verkeerd is. H De heer Steenhauer sprak hierna eenfc; ge hartelijke woorden tot de heeren Wa-ij •ringa en Eeckelaert en de overige be-n stuursleden, terwijl hij de heeren, die hurt; mandaat ter beschikking stelden, even* zeer dankte voor hun besluit. Ten slotte uitte hij den wensch, dat deze crisis eent les moge. zijn voor de toekomst. Hierna had de verkiezing plaats van leden voor de kascommissie. Benoemd worden tot voorz.-secr. del heer Hoogendam, tot leden de heeren Ca* to en Winkelman, tot plaatsvervangend® leden de heeren Stafleu en Langezaal. Bij de rondvraag dankt de voorzitter de vereeniging A.S.G. voor het feit, dal! zij het init'atief nam om de L.V.B.-crisiï op te lossen. Spr. dankt voofts den heer B. DoviltS voor al hetgeen hij in het afgeloopen jaar voor den L. V. B. heeft gedaan. Vórder deelt de voorz. mede, dat a.s. Vrijdagavond het Leidsche Elftal met deit trein van 5.17 uur naar Haarlem vertrekt om deel të nemen aan het Steden (burn ooi ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum! van den- Haarl. Bond. Wie de tocht mede wil maken kan zulks doen tegen gerings kosten. De secr.-penn. heeft voor gezeik schapsbiljetten gezorgd, zoodat de prijs bedraagt f 1.02 per retour. Opgave dient zoo spoedig mogelijk te geschieden. De rondvraag leverde nog bijzonder veel stof op. De heer Wagemaker (LF.C.) vroeg, of het niét mogelijk was de admi nistratiekosten voor de vereenigingen le laten vervallen, de identiteitskaarten af te schaffen en de competitie op 5 October, in verband met de 3 Oclober-feesten, step te zetten. Verder maakte hij aanmerking op de hooge kosten, f 220, naar hij zeide, van het diner na den wedstrijd tegen Feyenoord. Ten aanzien van de twee eerste pun;en zegde de Voorz. bespreking in het bestuur toe, alhoewel hij van meening was, dat de bond de administratiekosten niet zal kunnen missen. Wat de derde vraag be treft, ook dit zal door het bestuur, voor zoover den L.V.B. betreft, overwogen war den. Willen de N.V.B.-clubs zelf vrij zijn, dan moeten ze daarvoor zelf een verzoek doen aan clen N.V.B., welk verzoek hef bestuur wel wil steunen. Ten aanzien van het laatste punt merkte de Voorz. op, dat het diner voor Feyenoord nog geen f100 had gekost. Het bedrag van f 220 was het totaal-bedrag der onkosten. De heer Blote (Lugd.) vroeg den L.V.B maatregelen te nemen tegen vereenigin gen, die spelen tegen geroyeerde vereeni g-in gen, als de Trekvogels en 'de Gras-., schoppers. De Voorz. zegt zulks in de eerst volgen-: de beslursvergadering te zullen hespreken.» De heer v. d. Berg (Quick Boys) vraagtp de bijzondere medewerking van het LVJ B-bestuur inzake het vaststellen van wed<j strijden', daar de vereen iging steeds last heeft met het .Gemeentebestuur. De heer Wamsteker (A.S.G.)' verzoektj den competitieleider wat meer rekening tb houden met gedane verzoeken hij hefj vaststellen van wedstrijden, vooral ware neer hc-t, eerste elftal thuis - speelt. Dó Voorz. zegt, dat zulks altijd niet wel mo-é gelijk is. Tenslotte-bepleit de heer Wamsteker, hot; instellen van ren junioren-competitie vootfj iong.ens boneden 16 jaar. Dit verzoek voruL algemeene instemming, zoodat de bes'.u*j ren uitgenoodigd werden opgaven hicr-J omtrent te doen. Het slot van de vergadering was ver*| makelijk. De heer Daudoij van de ge-?| schorste verecnigng L.M C. uit Lisserdi.;Ic! had' tijdens de vergadering het woord ge-t vraa-gd, doch dit was hem reglementVri geweigerd. Op voorstel van den heer Bli '.eT werd Ivem nu het woord verleend en dó heer Daudeij kwam voor het schapenta-" feitje. Met, horten en stooten kwam er nujj uit, en -zulks onder vortdurend groote hl-, larileit, dat de vereend ging niet aan haan» verplichtingen kon voldoen, omdat som-.! mige leden „horken" waren. Nu die e^j uit°zijn wilde spr. vragen liét nog eens ló' prebeeren. De Voorz. zeide niet ongenegen te zijn] de zaak nog eens te onderzoeken, maar dej voreeniging L.M.G. heeft al eens meer terschap beloofd. En het werd steeds op-j nieuw ruw spel, messentrekken, enz Onder de verzekering, dat zulks nu vast, niet meer zal gebeuren, trok de heer Dau-j deij zich hierna terug. i Hierna werd de vergadering door don Voorz. met een dankwoord voor de pret-j tige ged ach len w i ssel i ng gesloten. Zui-Afrikaners op tournool. 1 De Zuid-Afrilcaansclie voetballers, diaj dezen winter in Engeland toeren hebbeid do volgende wedstrijden in ons land gestéld: 29 October of 1 November te DW burg tegen Zuid-Nederland; 1 of veinber te Amsterdam tegen het Nedcra landsch elftal; 5 November te Rotteroanfl legen de Nederl. Corinthians. „Hbkl. JJ

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4