kerks1ieuws rechtzakek. luchtvaart sport zijn UITGESTELD uit be qssgeving onmogelijk zóu maken. Zij hoopt dat de 1 minister in het belang van het Nedorland- eche zuivelproduct, zooveel in Spanje am in Japan die stappen zal doen, welke er toe kunnen leiden, dat- do invoer van Ne- derlandsche kaas in de genoemde staten 'niet geheel onmogelijk zal worden gemaakt De vrije invoer van schoenwerk De maand Juli 1924 is, zoo zegt het Vak blad v. d. Schoenmakerij, de eerste volle maand met vrijen scboeneninvoer, geheel in tegenstelling met verleden jaar, toen 'Juli de eerste maand niet beperkten scboe neninvoer was. En we kunnen dadelijk al zeggen, dat de invoer in Juli 1924 meer 'dan driemaal zoo groot was als dit van een jaar terug. Het is mogelijk, zelfs waarschijnlijk, 'dat van de eerste gelegenheid tot vrijen invoer onmiddellijk van alle zijden een- ruim gebruik is gemaakt, zoodat deze maand Juli een exceptioneel hoog cijfer voorstelt: dit neemt echter niet de moge lijkheid weg, dat de scboeneninvoer zich nog verder zal ontwikkelen, zoodra de Te- laties met het buitenland, meer "op den ouden voet hersteld zijn, en dumping is ook niet buitengesloten. De invoer van lederen schoenwerk was '32.460 paar of f66.000 grooter dan in Juli 1923: die van stófschoeisel 94.264 paar of f 92.000 grooter, totaal dus een vooruitgang ivan 126.,724 paar of f 158.000. De maand Juli leverde de volgende uit komsten op met betrekking tot den invoer van lederen schoenwerk: Duitschland 73.156 paar ter waarde van f188.000 o\ f 2 57 per paar: België 15.978 paar, f 4O.CO0 of f2.50 per paar: Groot-Brittannië 34.852 paar. f 111.000, f3.19 per paar: Zwitser land 1219 paar. f12.000, f 10 per ^_raar: Tsjecho-Slowakije 11.321 paar, f 73.000, f6 48 per paar: totaal 140.940 paar, ter waarde f437.000 of f 3.10 per paar. De uitvoer bedroeg in Juli in lederen schoeisel 15.334 paar of f 84.000 meer dan in Juni; in stofschoeisel 7.931 paar of f 16.000 te zamen alzoo 23.265 paar of f 100.000 meer. Opnieuw is dus, zegt het blad, een achteruitgang der balans te con- etateeren en wel ten beloope van f 58.000. Beursvacamtie. De minister van financiën heeft, na over leg met de commissie van deskundigen voor de uitvoering van de Beurswet 1914, bepaald, dat op Maandag 1 September de beurzen voor den geld- en fondsenhandel zullen zijn gesloten, alsmede dat die dag voor geldleeningen. als bedoeld in afdee- ling V der Beursvoorschriften 1914, niet als werkdag zal worden beschouwd. Het Tweede Kamerlid Mr. Boon. Naar de „N. Arnli. Ct." verneemt, is bet Tweede Kamerlid mr. Boon, die reeds eenigen tijd ernstig ongesteld te Spa- had gelegen, vervoerd naar het ziekenhuis te Velp. Zijn toestand, is vooruitgaand. A. C. Vciker. f Te Scheveningen is gisteren op 63-jari- Öua^-'Hóltan<fbehoor end 3 tot den Vrijheidsbond. Ambtenaren Raden van Arbeid. De besluiten van de Baden .van Arbeid te Breda en Zutphen om geen verminde ring toe te passen op de salarissen van de ambtenaren van die raden, alsmede het besluit van den Baad van Arbeid te Lei den om de eerste 1000 gulden van elk sa laris van verlaging vrij te stellen, zijn door de Kroon vernietigd. Pe Officiersopleiding. Het hoofdbestuur van de vereenïging Van officieren van de Ned. Landmacht heeft zich, in een, aan den minister van Oorlog gericht, schrijven uitgesproken te gen een geheele. of gedeeltelijke verplaat sing van de officiersopleiding naar Kam pen. De weg RotterdamDen Haag. Gisteren is afgekondigd de wet van 2S 'Juli j.l. tot verMarig -van het algemeen •nut der onteigening van eigendommen in de 'gemeenten Rijswijk, Delft, Pijnacker en Overschie, noodig voor den aanleg van een weg voor gewoon verkeer van 's-Graven- liage over Delft naar Rotterdam. De toestand in het Mijnbedrijf. De afzet van de Limburgsche kolen is de laatste dagen aanzienlijk verbeterd door dc groote vraag uit het buitenland. Groote hoeveelheden kolen worden thans weer verzonden o.a. naar België, in ver band met de staking in de Bori^ige. Op de mijnen is j.l. Zaterdag ook weer door gewerkt. (Tel.) Kongaarsche kinderen "Woensdag 3 September worden per pxfra trein te Utrecht verwacht ongeveer 500 R. K Hongaarsche kinderen, die door bemid deling van het comité Jos. Macklenberg in Den Bosch en in verschillende plaatsen van Nederland zullen vertoeven. Er komen o.a. 70 kinderen voor Hilversum, 60 -voor Lei den en 115 voor Den Haag. Manze-Larddag te Bergen op Zoom De Zondag te Bergen*op Zoom gehouden Landdag van De Hanze in het diocees En-da. heeft c-en uitstekend verloop gehad. Des middags om drie uur werd do Land dag geopend met een plechtig Lof in de kerk van 0. L. Vrouw Hemelvaart, waarbij de geestelijke adviseur, de Zeereerw. Heer C. A. Soffers, de openingsrede hield. Sn het lof werden een tweetal sectie vergaderingen gehouden, die goed bezocht weden. Des avonds had Jn het Feestgebouw ÜThalia een groote feestvergadering plaats, waar een rede gehouden werd door den beer Chr. Jansen, directeur van het Cen- /traal Hanze-Bureau te Amsterdam, en waar o,m. ook op voor Do Hanze van veel waardeeing getuigende wijze gesproken word door dén burgemeester van Bergen op Zoom, den heer S tulemeijer. L J)e -vergadering, die opgeluisterd werd door de R. K. Zangvereeniging Lans Deo en het R. K. Symphonie-or chest De Vreug deblom, werd bijgewoond door B. en "W. van Bergen op Zoom, den bondsvoorzitter den heer Frencken, lid van Ged. Staten van Noord-Brabant en vele vooraanstaande heeren geestelijken en middenstanders. Internationale Unie van R.-K. Vrouwenbonden. Mej. A. Meijer heeft zich, in verband met de drukke werkzaamheden, verhonden aan haar lidmaatschap van de Tweede Kamer, genoodzaakt gezien haar ontslag te nemen als secretaresse van de Interna tionale Unie van R.-K. Vrouwenhonden, In haar plaats is gekozen mej. M. Rom- rae te 's-Gravenhage, die de benoeming heeft aanvaard. Het politieschandaa! te Batavia. De minister van Koloniën heeft ter griffie van de Tweede Kamer doen neder- leggen een verslag van het onderzoek in zake de wantoestanden bij de politie te Batavia en elders. Prof. dr. J. Sassen O.P. De Hoogecrw. Pater L. Theissling, ge neraal der Dominicanen, heeft, naar het O. D., meldt, den Zeereerw. Pater Dr. J. Sassen, uit het Dominicanen-klooster te Zwolle, sinds vele jaren aldaar werkzaam als professor in de Kerkelijke geschiede nis en als bibliohecaris, in gelijke functie benoemd aan het Collegio Angelico te Rome, met ingang van het nieuwe studie jaar. Ned. Bedevaar! naar Lcurdes. Het Comité der vereeniging -tot samen stelling van Nederlandsche Bedevaarten deelt mede, dat zich voor de 30ste Nat. Ned. Bedevaart naar Lourdes van 23 Sep tember tot 2 October a.s., ruim 1300 pel grims hebben opgegeven. Genezingen te Lourdes. Men seint uit Lom-des aan de „Msbd.": Bij de jongste Fransche nationale bede vaart zijn een man en vijf vrouwen gene zen. Onder de vrouwelijke genezenen be hoort mej. Paule Parisot, 24 jaar oud en studente in de medicijnen te Parijs. Het flieisje was door bronchitis en een tuber culeuze buikvlies-ontsteking aangetast en reeds driemaal geopereerd. Te Lourdes verergerde haar lijden nog, totdat zij plotseling genas. De zieke had wegens haar onfczettenden toestand de bijzondere, aandacht der doctoren getrok ken en voortdurend was men bevreesd, dat onderweg het ergste zóu gebeuren. In de processie waren meer dan 400 pristers, karinaal Touchet, de aartsbis schop van Algiers en vier andere bis- schoppen aanwezig. Het onderzoek, door den directeur van W ^1—'jmmiWtoW uufftig- heid vaii een dertigtal practiseerende ge-' neesbeeren Mgr. Chaptal, hulpbisschop van Parijs en Mgr. Guiilibert, bisschop van Fréjus. Jeugdccngres der Derde Orde. Te Siltard werd Zondag het jeugdcon- gres der Derde' Orde geopend. Tegen woordig waren o m. de afdeelingen L e»i- den, Voorschoten en Wasse naar. De deelnemers trokken in optocht met muziek aan het hoofd van het station door Sittard's straten naar de groote ver gaderzaal in het Missiehuis Franciscus Solanus, op de oude Markt. De Weleerw. Pater Petrus Nielen O.F. M., Weert, opende in naam van den Hoog- eerw. pater provinciaal "het congres en heette allen welkom, in het hijzonder den Hoogeenv. heer Deken Tijssen van Sit- tard, de eerw. paters oversten van Leijen- broek, Waersleij, Ophoven en den, direc teur van het Missiehuis, door wier mede werking- dit congres hier kon gehouden worden. Spr. had van een enkele mededceling niet verwacht, dat daardoor 400 deelne mers zouden zijn verschenen. Hij hoopte, dat Gods zegen door de voorbede van St. Franciscus op dit congres moge nederda len en doet vervolgens mededeeling van een aan Z. H. den Paus verzonden tele gram, daar 't juist 50 jaar geleden is, dat Z. H. Pius XI als jongeling tot de Derde Orde toetrad. In het daarop ont vangen antwoord wordt de gevraagde apostolische zegen verleend. Aan den Hoogeerw. Pater Provinciaal werd een schrijven gericht. In zijn ant woord verleende Z. H.eerw. van ganseher harte aan de congressisten den serafijn- schen zegen. Van Mgr. Schrijnen, bisschop van Roer mond, was een hartelijk, aanmoedigend schrijven ingekomen. Z. D. H. verleende aan het congres zijn bisschippelijke zegen Aam H. M. de Kohingin werd een tele gram van trouw en aanhankelijkheid ge zonden. De Weleerw. heer G. Waanders, kape laan, Arnhem, hield een indrukwekkende rede over Christenstrijders. Spr. wees er op, hoe het christelijk leven is verslapt en vreugdeloosheid heerscht, omdat de twee hoofddeugden, liefde en zelfverloochening te weinig worden beoefend. Met klem spoorde spr. aan, deze deug den meer in practijk te brengen en daarbij St. Franciscus pis leider te kiezen; im mers do Derde Orde is ei% om een keur bende te vormen van Christenstrijders. Na een korte pauze werd weer aange vangen met muziek, waarna de. Weleerw. pater Lucidius Verschueren O.F.M, ket„ woord verkreeg. i 1 Spr. gaf een heerlijk beeld van St. Franciscus, den krachtmenscb, den, ridder volgens Christus, met een grootcn zielen adel, dio zich zelf voor God en Kerk wist op to offeren. Hij spoorde allen aan, den grooten heilige zooveel mogelijk na te vol gen. Daarna werd de bijeenkomst met de gewone plichtplegingen gesloten. Des avonds werd een feestvergadering gehouden, waarin door de jeugdafdeeling van de Dorde Orde te OphovenSittard een blijspel werd ten tooneele gevoerd. Muziek, zang en voordrachten wissel den vervolgens elkander af. De eerste congresdag is. buitengewoon goed geslaagd. Vermeld dient nog, dat het laatste ge deelte der namiddagvergadering ook werd bijgewoond door Mgr. Classens, protono- tarius apostolicus te Sittard. HOOGE RAAD. De meerd met roof ie Etten. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatie-beroep van P. B., tegen een arrest van het gerechtshof te' 's-Herto-genhosch, waarbij hij is veroordeeld tot 15 jaar ge vangenisstraf wegens diefstal met geweld pleging, den dood tengevolge hebbende, bij den landbouwer Naalden te Etten. Land> en Tuisibouw Veiling te Lis se. op 23 Augustus, on der directie van Holland's Bloembollen huis. Aanvoer pl.m. 7000 manden. Koop lust goed. Op een moment werd voor Sir Watkin 10 ce.nt, Empress 9 cent, Von Sion 8V* ct., Victoria 8H ct., Emperor 9J4 Princeps 5 l/4c t., en Glory of Lei den 8Yt cent per stuk betaald. EVT Duo de Berlin f4.40, E'VT Couleur Cardinal f G.60, EVT Fred. Moore f3.30, EVT Hob- bema f4.70, EVT His f6.80, EVT Keizers kroon f 6.50, EVT La Reine f 2.70, EVT Le Matelas f5, EVT Mon Tresor f5, EVT Prins v. Oostenrijk f 4.80, EVT Gele Prins f4 EVT Proserpine f9.10, EVT Scarlet Due f 3.90, EVT Verm. Brillant f6.50, EVT Witte Valk f4.90, EVT Waterloo f4.10* DT A7alea f6.90, DT Boule de Neige f 5, DT Cor d'Or f5, DT El Toreador f8.50 DT Imperator Rubrorum f6.60, DT Mu- rillo f2.80, DT Rubra Max f4, DT Sal- vator Rosa f 4.50, DT Titiaan f 5.50, DT Theeroos f4.90, Dw. Clara Butt f 1.90, Dw. Bartigon f5.40, Dw. Copland f5.80. t)w. Krelage f 3.90, Dw. Rawenhoff f 2.40, Dw. Sieraad v. Flora f 3.30, ER Lady Derby £24.25, ER Gen. de Wet f 22.50, ER Queen Of the Pinks f 22.50, ER' La Victoire f 25. EW A'ngenus Christina f 21, EW l'Inno- cense f 19.75, EB Johan f20.25, EB King of the Blues f 22.75, EB Grand Maitre f -21.75, EB Marie f 20.75, ÜB. La Peyrouse Alfred f27, EN' Barri Öonipfcius^ f'4".80j EN Macl. de Graaff f7.20, E!N Empress' f 7.20, EN Emperor f 8.70, EN Horsfieldie f 3.90, EN Glory of Leiden f 6.90, EN Or- natus f3.70, EN Princeps f5, EN Poëti- cus f2.10, ÈN Golden Spur f8.20, EN Glory of Sassenhe.im f 8.50, EN Victoria iT.10, EN Walter T. Ware f4.90. DN Albo Pleno f 4.10,DN Sulphur Phoenix f 4.70, DN Von Sion f5.70. Alles eerste soort per 100 stuks. De Amerikaansche wereldvliegers. De Amerikaansche wereldvliegers Smith en Nelson zijn, na een vlucht wan 2 uur en een kwartier, te Ivigtut (Zuid-Groen land) aangekomen. Locatelli gevonden. Uit New-York wordt geseind: De krui ser,, Richmond" heeft den Italiaanschen vlieger Locatelli opgepikt 123 mijl ten Oosten van Kaap Faerwell. Het toestel iü vernield. WATERPOLO. He! Y kampioen van Nederland Gisteravond werd in het voormalig bad huis Ob'elt le Amsterdam de wedstrijd om het waterpolo-kampioensehap van Neder land gespeeld tusschen het Y en Dolfijn. De Y-menschen wisten na keurig spel een 5Q overwinning te boeken, waardoor het kam pioenschap ten volle verdiend'is. L. Z. C. I—A. Z. en P. C. I Donderdagavond te half acht speelt de L. Z. G. aan den Hoogen Rijndijk den tweeden Kampioenswedstrijd, nu legen de A. Z. en P. G. (Amersfoort). De Leidcnaars zullen niet volledig uitkomen. Keeper Goe- koop is in Ede wegens militairen dienst, terwijl „v. Leiden" naar hét buitenland is. Hef is niet zeker, dat dez6 Donderdag reeds terug is. PAARDEN. De afsiandsrit CstendeSpa Men seint uit Spa aan het „Hbld.": De snelheidsproef over 10 K.M., een cross country, welke enorm zwaar was, is gewonnen door luit. Pahud de Mortanges. Tijdens de cross brak een paard een been. De Belgische ruiter werd gewond. Het totaalklassement luidt: 1. Robbin met Loupigne (België): 2. Luit-, de Brabanderre met Tornado (België); 3. Luit. Thomas met Lalinus (Frankrijk); 4. Luit. Van Uxem met Lamhlin (Frank rijk); 5. Luit. Duvigneau met Sainte Gera- dine (Frankrijk); 6. Luit. Pahud de Mor tanges met Do Hark (Nederland); 7. Lult. Bonvalet met Kiky (België); 8. Carbonez met Gombay (België); 9. Serlez (België); 10. Luit. van der Goes met Zenny (Neder land); 11. Von Cannyt: J2. Mathys mot Pedro (België); 13. Luit. Logasse de Locht met Yemen. Luit. Pahud de Mortanges won een beker voor het snelste Hollandsche parcours, ter wijl Luit. Van der Goes een beker won voor bet sparen van zijn paard. Er was veel belangstelling, maar de weersomstandigheden waren slechts. Wetenschappelijke Berichten Hst Mars-raadsel. De Aarde 1 uistet. Zooals reeds éérder' werd Tiericht, staat de planeet Mars thans dichter bij de aar-' de dan het in jaren hel geval is geweest en dan het in jaren het geval zal zijn. Zaterdag was de afstand het kleinst, „slechts" 34 630.000 mijlen. Deze nadering van Mars heeft allen, die belang stellen in onzen naasten huurman in 't heelalen dat zijn er velen ,in 't geweer gebracht om te pogen het Mars raadsel op te lossen en antwoord te krij gen op de vraag of de planeet door leven de wezens bewoond is. Het lag voor de hand, dat in onze da gen, nu het draadloos seinen zoo'n om vang genomen heeft, getracht zou worden, radio-teekens naar Mars. uit te zenden en vooral ook eventueele seinen van Mars uit den wereld-aether op te vangen. Alle dagen zijn de beoefenaars der dTaadlooze telegrafie daarmee bezig en in Amerika heeft men zelfs ten gerieve van deze pogingen den ingrijpenden maatre gel genomen om in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gedurende dertig uur, ieder •uur vijf minuten lang, alle uitzendstations te laten zwijgen, om den luisteraars op aarde gelegenheid te geven mogelijk Mars- seinen te hooren. Natuurlijk zijn er luisteraars geweest, die iets bijzonders hebben gehoord. Zoo wordt uit Ottawa in Canada gemeld dat men vreemde klanken heeft vernomen, een groep van vier maal achtereen vier signalen, die tot geen enkele hekende code behoorden. Op 't draadlooze station Point Grey, op Vancouver, heeft irnen die waar genomen. De signalen, in Morse-schrift overgebracht, luidden „Ch", „Oh". Later klonken die signalen opnieuw, nu als: „ch! ch! Zipp" en twee luisteraars hebben die seinen onafhankelijk van el kander duidelijk gehoord. Zijn deze mysterieuse teekens, die vob- gens deskundigen op radio-gebied op aar de totaal onbekend zijn en die zij nog nooit te voren hadden gehoord, wellicht signalen van Mars geweest? De luisteraars niet alleen in Amerika, maar men mag zeggen in de heele wereld, vooral ook in Engeland zijn ijverig bezig te trachten het raadsel op te lossen. Volgens een bericht van het draadlooze station te Leafekl, laten zoowel de Engel- sche draadlooze dienst als de amateurs zich niet onbetuigd bij de pogingen over Sl§ ?ê!l§eJ„wereld om met de planeet Mars Ook in Engeland wordt melding ge maakt van het hooren van vreemde gelui den. Vooraanstaande geleerden in Enge land hebben echter weinig hoop, dat eenig resultaat zal worden verkregen. Deskundigen op astronomisch gebied wijzen er op, dat met betrekking tot de waarneming van Mars in Engeland zeer weinig zal kunnen worden gedaan, daar Mars thans lag aan den Zuidelijken hori zon staat en ofschoon duidelijk zichtbaar, is de planeet slechts te zien door een bij zonder dikke luchtlaag van onzen damp kring. Sterrekundigen verklaren tevens, dat zij nog nooit het geringste bewijs hebben gevonden, dat op Mars verstande lijke wezens aanwezig«zijn. Zij laten daar om het onderzoek geheel aan de deskun digen op draadloos gebied over. Andere geleerden, als Sir Oliver Lodge en professor Low verklaren, dat, ofschoon een verbinding met Mars mogelijk zou kunnen zijn, wij toch te doen zouden krij gen met een vorcn van leven op die pla neet, welke geheel verschillend is met cle onze en daardoor zouden de pogingen, op aarde 'gedaan, kunnen mislukken. Maar niet alleen de deskundigen en lief hebbers op draadloos gebied houden zich met Mars bezig; ook de kijkers van de astronomen zijn in deze avonden op het rood schijfje van waarneming gericht. Om de dichte luchtlaag van de laag bij de ho rizont staande hemellichamen te ontgaan hebben Zwitsersche sterrekundigen een observatiepost ingericht op den top van de Jungfrau, waar de lucht zooveel ijler is en betere voorwaarden voor waarne ming biedt. Een vertegenwoordiger van Reuter'heeft den leider dier Zwitsersche expeditie dr. Emile Schaer, op zijn hoogen uitkijkpost geïnterviewd. De Zwitsersche astronoom roemde die signalen van Mars kortweg nonsens en hij voegde er hij, dat de Aar de thans voor Marsbewoners onzichtbaar zijn moet, omdat ze tusschen de zon en die planeet in staat. Professor Graff, van de sterrewacht te Hamburg, heeft, blijkens een telegram van "Wolff-bureau bij zijn' waarneming van Mars de aanwezigheid van verschil lende kanalen en verscheiden landstreken kunnen vaststellen, die hij als een bewijs beschouwt van de aanwezigheid van een vasteland op Mars. Hij had zwarte gebie den ontdekt, die zeeën moeten zijn en geen vlekken, wier oorsprong nog raadsel achtig is. Ten slotte wordt nog" omtrent het waar nemen van signalen bericht, dat de heer Naruv Edwards, uitgever van de „Popu lar Wireless", te Dulwich, in Engeland muzikale klanken heeft opgenomen, op een golflengte, grooter dan door eenig sta tion op aarde uitgezonden wordt, n 1. een- voor 30.000 Meter, Do langste golflengte dio op aarde wordt ipeg'epast is 25.000 M. Het jongst© bericht, een telegram uit Londen, méldt, dat cle omstandigheden lot waarneming bijna overal ongunstig zijn geweest. iu. JULUiiiBW.__,.™,•raiji Gemeentelijke Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan don Gemeentelijken Vischwink.1 Vischmarkfc 18, tel. 1225 is WOENSDAG' verkrijgbaar SCHELVISCH k f0.20--^30 SCHOL a f0.17—f0.40 per pond en NIEU WE HARING k f0.06 par stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 26 Aug. 1924. Burgemeester en Wethouders van Leiden;' Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de stemming en (le eventueels her stemming ter verkiezing van twee lede» en twee plaatsvervangende leden der Com missie van Onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de Werklieden in dienst der gemeente Leiden, zal plaats hebben in een der lokalen van: de Siads- timmerwerf, het Openbaar Slachthuis, de Gasfabriek, hefc gesticht Endegeest en den Gemeentelijken Reinigingsdienst, resp. op Vrijdag 5 September en Vrijdag 12 September a.s., van des voormiddags ne. gen tot twaalf uren. VAN STRTJEN, Secretaris. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 25 Augustus 1924. Geen nieuwe .belangrijke ontdekkingen worden gemeld. De onverklaarbare draadlooze teekons, die werden- gehoord op het station Van couver Britsch Columbia, worden be schouwd als afkomstig van iemand, die een aardigheid wilde uithalen. De leger- deskundigen konden de teekens niet ont cijferen. De waarnomingen, verricht door de professoren Schaer en Kolliker, de be roemde astronomen, met den reusachtigen telescoop bovenop de Jungfrau in Zwitser land, zijn mislukt ten gevolge van eek hevige sneeuwjacht. k Zoeterwou^e tot naderen datum. 2788 ALPHEN AAN DEN RIJN. Bloedvergiftiging. In de Wilhelmina* straat had de huisvrouw van B. het onge luk zich mét een vischgraat in den vinger te prikken, waaixioor bloedvergiftiging '■orI.stond, Haar toestand verergerde der mate dat zij Zionuag «wir tweovolg-wiv overleed. Auto te water. Zondagavond geraak te in wijk Hoorn oen motorrijwiel met aanhangwagen, waarop drie volwassen personen en twee kinderen hadden plaats genomen, te water. De bestuurder wilde, uitwijken voor een auto. waardoor het voertuig tegen oen boom reod met het ge volg, dat het kantelde en in de sloot tel recht kwam. De betrokkenen kwamen met den schrik vrij, behalve de bestuurder die eveneens in het natte element ver zeild geraakte. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjefeest. Gezien do animo die er op heden reeds bestaat voor de samen stelling van groepen voor de lichtstoet op den feestavond, besloot het bestuur van genoemde vereeniging, flinke prijzen hier voor beschikbaar te stellen. Over de ver dere plannen hopen we spoedig meer mede te deelen. N00RDWIJK. Adoro Te. Door bemiddeling van hefc K.S.A.-bestuur is verkregen dat de Con gresfilm op 15, 16 en 17 September a.s. al hier zal worden opgevoerd. Dit bericht zal zeker wel door velen met vreugde worden begroet en komt een woord van lof zeker toe aan het ijverig werken van het K.S.A.- bestuur, RIJNSATERWOUDE. Loting. Do loting voor de lichting 1925 voor dezo gemeente zal gehouden worden te Wou brugge op Zaterdag 6 Sep tember, voormiddag elf uur. Betrapt. De' gemeente-veldwachter L' Ami heeft H. v. T. te Ter Aar betrapt op het vissc-hen in water, eigendom van G. E., alwaar hij niet toe gerechtigd was. De tweede jeugd, Als bijzonderheid •dient te worden vermeld, dat in de nieuwo tuin van den .pastoor twee appelboomon in vollen bloei slaan, waartusscbsn heer lijke appelen pronken. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag a.s. des avonds 7 uur bijeen, ter bespreking der volgende agenda: 1 Notulen. 2 Ingekomen Stukken. 3 Voordracht College van Zetters. 4 Voov- loopiga vaststelling gemeenterekening dienst 1923. 5. Aanbieding begrooting dienst 1925. VOORSCHOTEN. Verdwaald. Bij den beer Splinter, Veurscheweg No. 37, alhier, is een blauwe postduif komen aanvliegen mot eon band's aan een der pooten. waarop No. 7,8. Geslaagd. De heore.il J. Duiinisveld en D. Jongeneel alhier zijn geslaagd bij het gehouden examen in het melken, en behaalden 189. punten cn 196 punten. Iteo hoogstaantal te behalen punten -benrucg 200. Beid© 'heeren zullen deelnemen ^aau. den wedstrijd in het molkón in Den Ha eg bij do, t© houden Landbouwter. to onö ta ling

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2