na3 Bertram, van Breslau en kardinaal fichulte, van Keulen. Bij den aanvang der receptie werd door den Proost van het Kathedraal Kapittel, mgr. dr. Schaepman, namens de geestelijk heid" van. het Aartsdiocees en de geloovi- gen. het woord gevoerd. De president van Rijsenburg compli- inenteerde Z.D.H. in hartelijke woorden met het zeldzaam feest en bood namens de geestelijkheid en de geloovigen een porte7 feuille met inhoud aan, waarvoor mgr. zelf de bestemming zal aanwijzen. .Aanwezig waren nog kolonel Evers en dr. Th. Verhoeven. Hulde betooging Het slechte weer van gisteren dreigde de huldebetooging, die Katholiek Utrecht den Aartsbisschop wilde brengen, te ver etoren. Gelukkig was het slot van den dag beter en de optocht van de talrijke R. K. organi saties kon doorgaan. Voor het aartsbisschoppelijk paleis had den de vereenigde kerkzangers van Utrecht zich opgesteld onder leiding van den heer Joh. Winnubst. In hun midden stond het muziekcorps der genie. Niet zoodra werd het sein gehoord, dat do stoet zich aan het Maliebaanstation in beweging had gezet, of de jubilaris. Mgr. van de Wetering, trad uit zijn paleis naar buiten. Een enthousiast gejuich steeg uit de menigte op, zoodra de Bisschop ver scheen en plaas nam op den met zijn wa pen versierde zetel. Hel gloeide het paara van zijn bisschopsmantel in den milden feestgloed der honderden electriscbe lamp jes. Op zijn borst flonkerde het gouden bisschopskruis en schitterden de kleuren van. bet breede lint van den Nederland- schen leeuw. Naast den jubilaris zetten de kanunnik- ken, vicaris generaal Mgr. B. A. de Wit, "plebaan G. A. Starink, Mgr. J. A. S. van Scbaik en pastoor J. H. G. Jansen zich neer met de beide secretarissen van hei aartsdiocees, de zeereerw. heeren J. H. Scholte op Reimer en J. v. d. Burg, en de voorzitter van het huldigings-comité, wet houder Dr. Ten Berge. Terwijl de groote feeststoet zich aan de overzijde der Maliebaan langzaam voort bewoog zetten de vereenigde kerkzangers voor het aartsbisschoppelijk paleis hei #Ecce Sacerdos" in. Machtig en grootsch klonk de forsche mannenzang door de avondstilte en dwong de duizenden tot eerbiedig fluisteren. Doch niet zoodra wa ren de laatste tonen verstorven, of Mgr. gaf zelf het sein tot applaus en als een storm golfde het gejuich over het breede Malieveld en plantte zich "voort over de aangrenzende straten. r Opnieuw schaarde Winnubst zijn zan- gersschaar om zich heen. Het muziek corps der genie blies de lucht vol blijde accoorden en dan zette het zangkoor in en deed Halle's „Tu es Petrus" klinken vol geestdrift en bekoring, zoodat de men- schenzee er stil van- werd als greep het heerlijke pauslied haar aan met diepe ont roering. Ook op dit met groot entrain ge zongen koorlied volgde een schier onbe daarlijk applaus. Inmiddels was de kop van den stoet hij het aartsbisschoppelijk paleis aangekomen Het was negen uur. De toortsen wierpen hun schijnsel over den aangolvenden men- schenstroom. Boven de hoofden deinde zacht het matte schijnsel der wiegelende lampions. De vlaggetjes zwierden in onbe stemd beweeg.'De vaandels gloeiden in het licht. De tonen der muziekcorpsen zwollen. Het was een zeldzaam schouwspel, een moeilijk te -beschrijven feest voor oor en oog. In marschtempo trok de stoet voorbij. Langescharen patronaatsjongens, die bij het passeeren der estrade hun geestdrift uitjubelden, onafzienbare rijen van stoere vereenigingsmannen, dapper marcheeren- det timers en gymnastiek-girls. Dan defi leerden de vrouwen-organisaties met de meisjes der patronaten, die den vereerden Jubilaris handen vol bloemen toewierpen. Toen ongeveer de helft van den stoet was voorbijgetrokken, liet Winnubst een feestlied zingen, door Louis Kuitenbrouwer voor deze gelegenheid gedicht, en door Theo Smit op waarlijk verdienstvolle ge- onzet. Als een Benedicamus Domino klinkt de slotbee van het lied: Voor U danken wij God den Heer. De Bisschopt-Jubilaris was met deze hulde zoozeer ingenomen, dat hij den com ponist en dichter ontbood, om hén zijn iartelijken dank te betuigen. Door het koor werd daarop nog e'en Laudate Dominum van Winnubst gezongen in dan dankte Z. D. H. de Bisschop den -èenergieken koorleider en voegde den zan gers toe, dat hij hun oprecht dank zegde voor de hulde en den schoonen zang en -jat hij gaarne bereid was hun daarvoor wederdank te brengen. De' stoet vervolgde daarop zijn weg, ter wijl de gansche menigte het feestlied aan hief: Met duizenden juichen de kinderen blij Op 't gouden getij van hun Vader j We willen hem groeten in eindlooze rij f En jubelend komen wij nader. Laat bruisen de zang, y O, Hij leve nog lang, De krachtige ipachtige herder. r NA HET INTERN. EUCHARISTISCH F CONGRES. Waardeerend schrijven van I Z. D. H. Mgr. A. J. Callier. Dé voorzitter van het Comité voor gods dienstige Plechtigheden, de Zeereerw. heer rastoor F. M. K. van Kersbergen te Am- Jterdam, mocht, na afloop van het Eucha ristisch Congres van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, navolgend eigenhandig fehrijven ontvangen. Reverende Pastor, Van harte gefeliciteerd met het heerlijk* Verloop van hetgeen door u maandenlang Biet veel arbeid is voorbereid, opdat niet jflÜeen de groote plechtigheden goed zouden Worden gevierd, maar oolc de laliooze pries Iers dagelijks de H. Mis zouden kunnen lezen. Nu ik zie, dat gij in de groote verslaeen niet zijt opgemerkt, behalve in het voor bidden van het rozenhoedje, dacht ik aan de vergelijking, die in een dergelijk geval eens is gemaakt: „Het gaat altijd zoo: de hei-fundeering waarop tenslotte alles rust, gaat den grond in: en men ziet alleen wat die fundéering draagt, en alleen dat wordt bewonderd". Het zou mij dan ook zeer hinderen, als ik niet gewoon was, erg te vreezen, wan neer iemand voor zijn arbeid zeer gepre zen w-ordt, dat Onze Lieve Heer zeggen zal: „Recépisti mercedem tuara". Die vrees heb ik nu in het geheel niet, en daarmee wensch ik u geluk. UEerw dv. D. in Chris to .t AUGUSTINUS JOSEPHUS T Bisschop van Haarlem Belangstelling in het zwarte werelddeel. Men schrijft uit Pietersburg d.d. 27 Juli aan de „Msbd.": De Apost. Profeet van N. Transvaal, Mgr. Salvator van Nuffel O.S.B niet in staat zijnde het congres persoonlijk hij te wonen, wilde met zijn priesters en geloovi gen tocvh geestelijk daaraan deelnemen en schreef derhalve voor, dat op den dag der groote Processie in alle kerken en kapellen van zijn prefectuur het Allerheiligste ter aanbidding zou worden uitgesteld lot wel slagen van het congres. Het toeval wilde, dat juist dien dag ook openbare gebeden gevraagd werden door den nieuwen minister-president van Z. Afrika, generaal Hertzog om van Gods goedheid het ophouden van de sprinkhanen, plaag af te smeeken, welke thans het land vreeslijker dan ooit te voren teistert. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, heeft benoemd tot rector van het Leo-ge- slicht te Borculo, den WelEerw. heer J. C. van Wijk; tot kapelaan te Utrecht (St. Antonïus) den WelEerw. heer H. F. Wan ders en tot kapelaan te Herwon en Acrdt den WelEerw. heer G. A. J. Mattijssen (priester v. h.. Seminarie). Seminarie Hageveld Omdat Maandag 78 leerlingen voor het toelatingsexamen slaagden, gaat het nieu we studiejaar aan het Klein-Seminarie „Hageveld" in met 350 leerlingen. Missiebisschop gedecoreerd. De Fransche regeering heeft het Kruis van het legioen van eer geschonken aan Mgr. Grouard, van de Congregatie der Oblaten van Maria Onbevlekt Ontvangen, tilulair-hisschop van Ibora en vicaris-apos- tolicus van Athabaska, in het uiterste Noorden van Canada. Deze missie-bisschop is de oudste der nog dienst doende missonarissen en heeft reeds meer dan 63 „dienstjaren" achter den rug. Hij is 84 jaar oud. Eenige "maanden geleden nog stak de grijze prelaat den Oceaan over om oen be zoek aan Rome tc" brengen en het kapittel zijner Congregatie hij te wonen. FRAUDE BIJ CE BOAZ-BANK TE ZEIST, De „Tel." bericht: De politie te Zeist, heeft gisteren nacht den 21-jarigen V. K.. kantoorbediende aan het bijkantoor van de Boaz-Bank te Zeist, en diens schoonvader Z., uit IJsselmuiden gearresteerd. Deze arrestatie is geschied naar aanleiding van het feit. dat Vrijdag de politie te Zeist ter oore was gekomen, dat aan genoemde bank belangrijke ver duisteringen gepleegd waren. Ook de direc teur van de Boaz-Bank, mr. D., werd in verzekerde bewaring gesteld, eveneens op grond'van aan de politie gedane mededee- lingen omtrent gepleegde malversatiën. Inderdaad is gebleken, dat mr. D. wer kelijk gelden ten eigen bate had aange wend, doch deze echter reeds geheel weer heeft aangezuiverd, zoodat het publiek bij het gebeurde geen cent schade zou lijden. De kantoorbediende had zich reeds gedu rende ongeveer een jaar gelden van de bank toegeëigend hetgeen hij te gemakke lijker meende te kunnen doen, doordat hij van het plegen van de fraude, van zijn directeur op de hoogte was. Deze laatste was daardoor aan handen en voeten gebon den, ten opzichte van zijn bediende. Het wa^ reeds geruimen tijd opgevallen, dat de bediende V- K. zeer boven zijn stand leefde. Toen hij nu veertien dagen gele.den te Kampen in het huwelijk trad werd daar bij zooveel pracht e.n praal ten toon ge spreid, dat men er over ging praten. De politie vond in een en ander aanleiding om een grondig onderzoek in to stellen. Daar bij kwamen toen de verduisteringen aan het licht. Een tweetal rechercheurs b>g.>f zich naar Kamnen om de zaak verder na te gaan en V. K. en dies sohornvader te arresteeren. Beiden wc--1 1 échter daar niet meer aangetroffen, Het gelukte de po litie echter te weten te komen, dat de ge- zochten weer naar'Zeist gegaan waren waar zij, gelijk reeds gemeld, gisternacht om on geveer een uur van hun bed werden gelicht en wel in een villa te Bosch en Duin. waar zij zich schuil hielden. V. K. heeft reeds bekend, doch het bedrag der verduisterin gen moet noc bliiken uit het onderzoek van de boeken. Mr. D., die alles weer in orde had gemaakt, doch wiens fraude nu door de arrestatie van V. K. aan het licht kwam is zeer onder den indruk. De schoonvader van K. is gearresteerd als verdacht van heling. De officier van justitie te Utrecht is van de zaak op de hoogte gesteld. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Doodslag. r Op de machinefabriek en scheepswerf van J5. èmlt jr. aan den Kreekweg te Rot terdam, heeft gisterenmiddag tijdens het schaftuur de fabrieksarbeider J. J. van Z. uit de Steinlantstraat rvzia «ekrecen met den 40-jarigen fabrieksarbeider A. O. uit de Wolphaertstraat. De man maakte zich zoo driftig dat hij een Btuk hout? opnam en daarmee A. C. een slag op het hoofd gaf, tengevolge waarvan deze bijna oogenblik- kelijk overleed. Het lijk is voor de gerech telijke schouwing naar het ziekenhuis over gebracht en. de dader is op het politiebu reau aan de Nassaukade in bewaring ge steld. Auto-ongeluk te Tilburg. Gisterenmiddag kwam te Tilburg een Belgische auto, waarin een Nederlandsehe familie gezeten was, met een vaart ^an circa 70 K.M. van Breda over de.n Breda- sehen Weg ter hoogte van de villa „Wild rijk", aangereden. Ter plaatse werd een ar tillerist, die' negen jonge paarden leidde, gepasseerd. Een der paarden schvikte en sprong op den auto, hetgeen ten gevolge bad, d.a.fc de voorruit en het stuurrad ver brijzeld werden. De auto slingerde tegen een boom en werd geheel vernield. Het paard werd ernstig geblesseerd. De inzit tenden kwamen er als- ee.n wonder goed af; zij liepen slechts onbet-eekenende won den opu Door een paard getrapt. Een meisje uit Venlo, me.t vacontie te Woensel, kreeg bij het spelen in de weide een hevigen trap van een paard tegen het hoefd. In zorgwekkenden toestand werd het kind opgenomen en naar het zieken huis te Eindhoven vervoerd. Uit benarde positie gered. Te Slikkerveer is een jacht, waarin vier heeren, door een rukwind omgeslagen. De rijksbakenmeester van de Nieuwe Maas, de heer E. Kruithof, die in zijn motorboot in de buurt was. wist de drenkelingen, die in ee.n benarde positie verkeerden, te red den. Het jaelit, eigendom van de heeren Smit, werd naar Kinderdijk gesleept. Het onweer. Men meldt uit Leeuwarden aan de. Msh.: Het onweder dat Dinsdagmorgen te Loos duinen en boven het verdere. Westland woedde, heeft nog heel wat schade aange- r:cht. Bii den heer C. van B. werd eo.n tuinarbeider uit Monster door den blik sem tegen den grond-geslagen. Toe.n zijn patroon hem vond was hij bewusteloos en verlamd. De dokter meende., dat die ver lamming wel spoedig zou overgaan. Door den geweldigen hagelslag, die het onweer vergezelde, werd zeer veel schade toegebracht aan de te velde staande pro ducten. van"vele was het blad afgeslagen of verscheurd. Yan sommige vruchtboomen werden takken vol vruchten afgerukt, de hagel lag als een dikke laag op den grond. Nog vernemen we, dat bij den heer B. de bliksem in 'huis* sloeg,' geen andere schade veroorzakend dan 'dat eenige meubels om ver werden geworpen. Geweldige regenval te Rotterdam. Uit Rotterdam schrijft men aan het „Vad.": De rioleering laat in enkèle. straten van de Maasstad web iets te wenscheu over. Ten minste wanneer Pluvius* al te veel van zijn zegeningen laat nederdalen, staan tal van straten blank. Zoo erg als het echter gisteren is ge weest is zelden voorgekomen. Den geheelen morgen had het trouwens ook gestortregend c.n ook een deel van den namiddag. Tal van straten stonden blank. Zelfs in het nieuwe Westen, o.a. in de omgeving van het Midciellandplein stroomde het water de soustërrains binnen. Ook aan den Coolsingel had men last van het water. Daar liepe.n. evenals in de Wil- lebrordusstraat, tal vr.n kelders én winkels onder water. De Dier sas rdekade stond - geheel blank. Men meest daar op sr.nupige plaatsen tot de knieën dia or het water waden. Het erg ste werd e.ehter in de Hendrikstraat be reikt, die in een modderpoel was herscha pen. Gisteren was het echter een volmaakte vaart geworden. Eet verkeer werd per roei boot onderhouden. Zoo werd bijv. een zieles' met een boot ve.rvoerdt terwijl bakker, sla ger en winkeliers hun klanten eveneens per roeiboot bezochten. De jeugd profiteerde van deze gelegen heid om in het water waaruit een minder aangename lucht opsteeg te baden. Een kind is daarbij biina verdronken. De bewoners van de Hendrikstraat heb ben reeds ee.n adres naar den raad gezon den. Een goede buit. De Centrale Recherche tei Rotterdam heeft dezer dagen een goeden sla^ gesla gen. Men moest een huiszoeking doen in een pand aan de Schoolstraat en vond daarbij onder den vloer verborgen een partij zilver en goud, die afkomstig bleek te zijn van een inbraak bij den pandhuis houder M. B. aan de Steven Hoogendijk- straat, welke inbraak in den nacht van '27 op 28 November van het vorige jaar werd gepleegd. De daders er van zijn indertijd gevat, achter slot en grendel gezet en ver oordeeld, hun buit hadden ze echter tot dusver verborgen weten te houden. Het ge- stolene bestaat uit 134 gouden en zilveren horloges, 65 horlogekettingen, 35 gouden ringen en verder gouden en zilveren bro ches oorbellen, armbanden, enz. De Lutine. Lloyd's heeft een contract afgesloten met 2 ingenieurs uit Delft om te trachten in een bepaalden" tijd een gedeele van de lading der Lutine. te bergen. Gelijk bekend, is de Lutine met grooten voorraad goud en zil ver ter waarde van ongeveer 3P0.000 pond aan boord in den nacht van 9 op 10 Octo ber 1799 tusschen Vlieland en Terschelling gezonken. V.erschillende pogingen" om een gedeelte der kostbare lading op te halen, zijn tot nu toe gedaan doch zonder resul taat. Broekhuijs en de journalisten. Yaz Dias meldt:. Naar a-anleiding van een mededeeling, ge daan door het dagelijksch bestuur van den Hederiandschen Journalistenkring deelt de heer W. H. Broekhuijs mede, dat de bewe ring van E. als zouden verschillende jour nalisten van hem. vroeger geld hebben aan genomen om propaganda te maken voor de premieleening der Broekhuijs-Vennootschap pen van A tot. Z onwaar is. Nog nimmer heeft Broekhuijs aan een journalist journa- listieken arbeid betaald. Bij het neerschrij ven van deze woorden beschouwt. Broek huijs H. natuurlijk niet als journalist. Hij had H. in den aanvang der premieleening in loondienst genomen met het oog op zijn rolatiën met de pers. HIT BE OE^sevbgsg BOSKOOP. Si. Caecilia. Maandagavond hield de R.-K. Harmonie haar j aarver cl er ing in het R.-K. Verenigingsgebouw. De Voorz, de heer J. V. Vermeulen, opende te 8 uur de vergadering en' bracht een woord van dank voor de trouwe opkomst, dar alle leden present waren. De penningm., de heer J. G. Kerkvliet, bracht een financieel verslag uit: batig saldo f23.37. De voorz. zegt dienaangaande tevreden te kunnen zijn, gezien de vele en groote uitgaven in de eer ste jaren van het bestaan. Aan de orde was bestuursverkiezing. Af tredend de heren J. C. Kerkvliet eü Anth. Nederhof, beiden herkiesbaar. Genoemde heern werden herkozen met rosp. 30 en 29 stemmen en namen hun herbenoeming aan. Verder kwam in bespreking het Ko- ninginnefeest op 3 Sept. a.sen in verband daarmede de muzikale medewerking der Harmonie, waarvoor alle leden zich be schikbaar stelden. Er werd besloten een hetere regeling te treffen voor den cursus der nieuwe leerlingen, zoodat deze meer onderricht ontvangen, 'en spoediger met de groote repetities kunnen meedoen. Na eend- ge bespreking werd besloten donateurs aan te werven voor de Harmonie; de donatie- gelden bedragen f 1 per persoon en per jaar, waarvoor men clan tweemaal 'jear een uitvoering kan bijwonen. Van de rondvraag werd door 6 leden ge bruik gemaakt; deze pleitten allen voor ver betering van een of andere aangelegenheid in de Harmonie. Ten slotte nam de gees telijke adviseur,de weleerw. heer' Th. Sprengers, het woord, en zeide met genoe gen -te coDstateeren, dat de Harmonie steeds vooruitgaat, en sprak den wensch uil dat zij mogo groeie en bloeie. De voorz. bracht een woord van dank aan den adviseur voor alle moeite, die hij zich heeft getroost, om de Harmonie in zoo'n_ korten tijd tot een dergelijk'en bloei te helnen brengen. Spr. bracht verder een woord van dank aan den heer A C. Raate land, die zich bereid heeft verklaard pet ten Tfoor de leden aan te schaffen en deze tegen inkoopsprijs beschikbaar te stellen. De Voörz. dankt ook allo leden, voor cle pTeiz.ieri.ge samenwerking en sluit de ver gadering met den Chr. groet. Te waSer. De boomkweeker v. V. ge raakte bij het afstappen van zijn riiv/iel in de Zuidwijksche Wetering. Van V., een goed zwemmer, was hel spoedig- op het dro ge en zijn rijwiel werd door spoedig toege schoten hulp naar den wal gehaald. HOOGMADE. Personalia. Tot tijdelijk onderwijze res aan de R. K. School alhier is benoemd mej. A. J. Bakker van Roelofarendsveen. met- ingang van 26 Augustus. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. De ontvanger der Registra tie cn Domeinen heeft bij inschrijving ver kocht het huis met voor- en achtertuin aan den straatweg naar Valkenburg, be woond door den heer C'. v. Rijs. commies bij de belastingen. Laagste inschrijver was genoemde heer G'. v. Bi s voor de som van f 4000. 'Het huis was in huur voor de som van f 250 pe-r jaar. -De verkoop levert voor beide partijen dus geen noemenswaardige vooideelen cp. KATWIJK AAN ZEE. Strandfeest, Gisteren had het .door Vreemdelingenverkeer aangekondigde strandfeest plaats. Niettegenstaande het minder gunstige weer was de deelname tamelijk groot. Alles had een mooi verloop. Na het strandfeest trok me.n in optocht door het dorp wat natuurlijk veel belang stelling trok. Voor de kinderen was het jammer dat het weer zco weinig had meegewerkt. NIEUWKOOP. Hinderwet. B. en W. dezer gemeente hebben door aanplakking bekend ge maakt, dat bij hen is ingekomen een ver zoek van J. Verlooij tot het mogen oprich ten van een smederij op het perceel, ka dastraal bekend, Sectie A 23a3. Bezwaren kunnen op 2 September a.s. des voormiddags 10 uur ten gemeente.huize worden ingediend. SLasidl» gïï T e.3 sails es uit» Een nieuwe Dahlia. In den zomer van 1921 werden in den tuin van het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap te Den Haag uit zaad gewonnen eenige exemplaren van een rose stervormige dah lia, die wat kleur en vorm der bloem be treft een aanwinst beloofde te zijn. Sinds dien is het. aantal planten vermeerderd en is tevens gebleken, dat de bloem constant is van kleur en vorm. Thans bezit het Ge nootschap 26 krachtige planten, die ook dit jaar \^eer rijk bloeien. Op een te Amsterdam gehouden keuring van de Koö. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde is deze dahlia door het K. Z. B. G. ter beoordeeling aan geboden, als gevolg waarvan aan deze nieuwe soort werd toegekend een getuig schrift va a verdienste. Bestuur en Directie hebben gemeend aan deze dahliasoort met toestemming van de.n voorzitter der "Vereeniging Dierentuin, diens naam te moeten geven, zoodat het Genootschap een dahliasoort rijker is ge worden, die voortaan bekend zal zijn on der den naam van: enkelvoudige stervor mige dahlia President van der Heijden. Gevraagd: een 40S5 R.K. DIENSTBODE bij H. J. VINK, Rijnzaterwoude. GEVRAAGD een R, K. Boerendienstbode bij D. van Rijn, Landbouwer te Voorhout. - 20249 Wordt gevraagd tegen 15 Bept., 408Sb R.K. DIENSTBODE, v.g.g.v. Mevr. PLOUVIER Wjjtenburg, Hooge Rijndijk 23 Leiden. 4088b Gevraagd niet September of eerder, een flinke R. K. DIENSTBODE zelfstandig kunnende werken.' Brieven bureau van dit blad onder No. 4193b. Gevraagd, tegen half Sept., een DAGDIENSTBODE, niet beneden de 18 jaar. 4198b Noordeinde 17. Wegens ziekte der tegen woordige, gevraagd, EF.N NET MEISJE, bij 2 kinderen en voor lichte huiselijke bezigheden. Br. bur. van dit blad onder No. 4199b. Flink. Meisje gevraagd, dat netjes kan werken, t 30.— per maand. Breestraat 84. 4202b Gevraagd: een STEENENEIKKER voor het werk in den Groo^ Hemmernolder te Warmond. Zich te vervoegen bij den Heer J. A. VAN DER ZON, Oost einde Warmond. 4090 Zoo spoe'dig mogelijk gevraagd 2 Boerenknechts en een Arbeider bij S. v. RIJN, Ofwegen, Woubrugge. 4189 HYPOTHEEK. Gc-vraagd f3000, eerste Hy potheek, met ongeveer 100 pCt. overwaarde, lieist van particu lieren. Brieven bureau van dit blad onder No. 20222b. Eru'ne Tzscb Verloren, waarin zwart Beugeltaschje, beiden gedachten.s, gaar.de van Schelpenkada tot ingane Paik. Vriendelijk Verzoek tegen gopde belooning terug te bezorgen Sc elpenkade 36 of Haarl.str. 191 Leiden. 4('S7b VERLOREN: Zondag 1.1. een Gouden Broc'e in Roelofarendsveen, tegen belooning terug te be zorgen bij B. PAAUW, 4191b Roelolarencisvecn. Eess Beneöeinhujs te huur gevraagd, 5 :i 6 gld» per week. voor klein gezin te Leiden of Voorschoten. Br. bur. van dit blad onder No. 41G0b. AANGEBODEN een Gem. 7it- en Slaapkamer of Zitslaapkamer met o! zonder pension. Te bevragen Rijn- geesterstraatweg 31Oecsteeest. 4203b TE HüER F Af-:GIB2DÏN 2 Ongemeubileerde Kamers, centrum der stad. Huurpri s 1 3.5ü per week. Brieven op. er No. 4U3Öb, bureau van dit blad. VoordeeSige ftaniieding van Naaiwerk Mantelcostume, Japonnen, Corsetten en Lin nengoed. Beleeld aanbevelend, C. J. M. M. HARTMANN,Co=- tunuère, Oudj Vest 93. 4097b EX BH AAK Brand, Automobiel, Motor, Glas en verder alle soorten verzekeringen tegen scherp concurreerende premie, Vraagt inlichtingen bij N. VAN DER LINDEN Jr., Javastraat 58a, Leiden. 4212 b WINKELIERS Kleinhandelaren en Landbou wers, met sleihts een regel schrift per c.ag kunt U zeil Uw boekhouding bij houden. Vraai t inlichtineen bij N. VAN DER LINDEN Jr., Javastraat 58a, Leiden. 4211b Jonge Kennen. Te koop, jonge Henr.en, witte Leghorns en Boerehennen Ook genegen te ruilen voor oude Kippen Zijlweg 88, 4L»05b i Leiderdorp. PRI33A KANARIES. Nog een paar jonge mannen vanaf f 5. Buitenlandsche Vogels Roodkuil kardinalen, Staalvinken, enz. Kooien en Zaden Het Vogelhuis M OEN E', De Genestelstr, 31, Haagweg 4196b InzinkbatiP Trapnaaimachire met 4 laden, kan op gestopt en geborduurd worden. Hand machines vanaf i 45. Gritzner, Singer, Naumann, Mundlos, gebruikte Machines voorradig. Vakkundig reparatie-inrichting aan alle merken. WESTDORP Co., Morschstr. 56. 4200b Kippenloop - Jaarsmahaard Wegens plaatsgebrek goed koop te koop, Kippenhok met afgedekten n n en Jaarsma haard met plaat, re bevragen WALENKAMP, Haarl.straat hoek P*v°Sfssekade. 4206b

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4