fceher aantal tinderen dat de school be- fcoekt of naar liet totaal aantal kinderen. "Weth. Meijnen: 'k Zal 't er even bij zetten. (Gelach). De heer Huu rma ri: Daar gaat het niet om. De vraag is wat B. en W. hebben be doeld. De heer W i 1 m e r zegt, dat de heer •Huurman zich niet ongerust behoeft te ma- (ken. Naar aanleiding van een strijd, die indertijd in den raad is gevoerd, is de clausule ook hierin opgenomep volgens welke tweemaal aftrek plaats heeft bij de berekening,- én voor de kinderen, die men heeft, én voor de kinderen, die op school "Zijn. Het, algemeen belastbaar inkomen wordt verminderd met den kinderaftrek, en het product daarvan wordt hier het belastbaar inkomen genoemd. De heer Huurman merkt op, dat de wethouder deze meening toch aanvankelijk niet. had. 21o. Interpellatie van den heer van Stralen, in zake de pressie door het Bur gerlijk Armbestuur uitgeoefend op een der vroegere ondersteunden tot aanvaarding van werk beneden het normale loon. De heer Sanders, weth., zegt, dat in het geval, dat de heer v.-Stralen bedoelt, zeer sterke pressie noodig was, om den be trokkene aan het werk te krijgen. In zulke gevallen is pressie ze,er zeker noodig, en zelfs heilzaam. Meerdere gevallen zijn te" boeken waarin de betrokkene werd ge dwongen tegen f 14.aan het werk te gaan. wat tot gevolg had, dat hij voor goed va-n zijn ziekte, van niet te willen werken, was genezen, en later in een normaal be- driif kon worden opgenomen. De heer v. Stralen kan zich voorstel len dat pressie in sommige gevallen noodig is. In dit geval echter meent spr. det de pressie misplaatsct was. Nadat de man, wien het hier geldt, 5 maanden was gesteund, heeft het B. A. op hem de methode toege past. om hem aan handel te helpen. Met dien handel ging het echter niet, en toen werd hem aangezegd, dat de steun gaandeweg zou verminderen. Yan f 15. ■werd het f 12.50; toen f 10.f 7.50 tot dat het geheel ophield. Wegens huiselijke omstandigheden is hij toen in groote ellende gekomen', zoodat het noodig werd, dat een rijksdaalder werd uitgereikt, om uit den eersten nood te helpen. B. werd toen gedwongen, om bij de steenfabriek Ouderzorg, waar schande lijk lage loonen worden betaald, te gaan werken tegen een loon van f 13.Hel .werk daar was bovendien niet voor hem ge schikt in verband met zijn zwakke ge zondheid. Het is bekend dat de eigenaar dier fabriek, de beer Hugo van Poelgeest, (de heer Wilbrink: nog wel 'n democraat!) zich in verbinding stelt met den directeur van een gemeentelijk lichaam om zich van dergelijke krachten te voorzien tegen een loon, waarvoor elk vrijstaand arbeider zal weigeren te werken. Spr. baalt ook nog andere gevallen aan. De beer Sanders weth. protesteert daartegen, omdat bij die gevallen niet kan controleeren. De heer Knuttel releveert het ge beurde, waarop de heer v. Stralen doelt, en spreekt er zijn afkeuring over uit. De heer Huurman vreest dat men het werk van „Kattenzorg" in het Asyl van c!en heer v. Poelgeest verwart met dat in de fabriek „Ouderzorg." De heer Heemskerk wil er in 't al gemeen tegen waarschuwen dat menscben zouden worden gedwongen tot bet ver- ïichteqr van werk, ook waarvoor zij licha melijk niet geschikt zijn. De heer Sanders weth. verzekert nog maals, dat de betrokkene beslist niet aan het werk te krijgen was. O.a. weigerde hij een betrekking bij de IJsco-Mij. te aanvaarden. De heer Dubbeldeman noemt heb gehande dat iemand, die als textielarbeider is opgeleid, gedwongen wordt met een ijsc-owagen te gaan loopen. Weth. Sanders ontkent dat de man •textielarbeider was. Bij zijn laatsten pa troon is hij ontslagen wegens mishande ling van een collega, en daarvoor is bij ook bij de construetie-werkplaatsen werk zaam geweest. 'Slechts in hoog noodige ge vallen gaat het B. A. tot den hier toege- pasten maatregel; alleen als het beslist niet anders kan. De heer v. Stralen weet dat verschil lende* ondernemingen, o.w. ook de IJsco- Mij., parasiteeren op de werkloosheid, en daarvan misbruik maken. De discussie over dit punt wordt geslo ten. Bij de rondvraag maakt de heer Oost- dam een opmerking over de notulen. Als die juist zijn, is er niet gestemd over het eub-amendement van den heer Spendel bij de behandeling van het reorganisatie voorstel- De Voorz. releveert de behandeling van het voorstel. Toen de heeren Zuidema en Wilmer, om de stemming te verduide lijken, hun amendement introkken, moest het sub-amendement van. den beer Spen- 'del vervallen. De heer Oostdam zal er niet verder op ingaan. De heer v. Hamel vraagt handhaving van de bepaling in de politie-verordenjng volgens welke niet op de kleine steentjes mag worden gereden. De heer Wilbrink wil, wanneer die bepaling ook voor de Broes traat nog stren ger moet worden gehandhaafd, daar do rails maar opbreken, anders weet, bij niet [waar dan de wielrijders moeten blijven. Do heer Witman s beeft zich geërgerd aan een wanstaltig gebouwtje, dat mo menteel tegenover het standbeeld van (Boerhaave aan de Steenstraat wordt neer gezet. Aanvankelijk dacht spr. het voor een hulpgebouwtje van de politie te moe ten aanzien, maar naar men hem heeft medegedeeld wordt 't de oude-sociëteit (Amieitia. Is aan B. en W. dit bouwplan misschien niet voorgelegd, of hebben zij bet niet serieus onderzocht? Spr. wil het ding maar gauw afbreken. De heer Huurman herinnert er aan dat B. en W. indertijd het voorstel om de erfpacht van dit terrein te vernieuwen er slechts hebben doorgekregen nadat was verzekerd dat de eigenaar er een prachtig gebouw op zou plaatsen, dat een: sieraad voor de gemeente zoü zijn. Spr. heeft zich ook geërgerd aan dit „prulding", zooals hij het noemt. Gelukkig, aldus Bpr., ben ik geen lid van die sociëteit, want ik zou mij scliamien er oen glas bier te verwerken'. Aan bet Wassenaarscbe Slag en op het Katwijksehe strand staan nog royaler ge legenheden. Ten slotte merkt spr. op, dat de plannen niet door B. en W., doch door Bouw- en Woningtoezicht worden, onder zocht. De heer O o s tdam: Dat gaat weg. Stemmen: Ja, dat ding staat er dan tocli maar. De heer Knuttel ziet in dit geval een bewijs van de noodzakelijkheid van een schoonheidscommissie, al heeft hij van haar geen groote verwachting. De heer S p e n d e 1die halen ze alleen wanneer de Mare gedempt moet worden 1 Yan hier en daar klinken uit den raad uitroepen van afkeuring op over het be ruchte gebouwtje. De heer Oostdam: Als er maar gauw klimop omheen groeit, dan zie je er niets meer van. 't Is een bitterschuur De heer Bergers: Er komen palmen bovenop 1 Weth. Mulder geeft toe dat 't ge bouwtje verre van mooi is, maar 't is toch iets beter dan het eerste plan, dat op ver zoek van B. en W. werd gewijzigd. Het zou mooier zijn, wanneer er wat meer aan kon worden ten koste gelegd, maar daar over kunnen wij niet verder oordeelen. Stemmen: Ook zonder meer kosten' kan er wel iets beters van worden ge maakt. De discussie wordt gesloten. De heer Coster acht het voor 't vreem delingienbezoek niet bevorderlijk, dat een bezienswaardigheid als de Burcht op ver schillende dagen van de week wordt om geschapen in een openlucht-bazar. Weth. Mulder vindt dat de bezoe kers dan maar op andere dagen moeten komen. Men! vindt iets dergelijks in alle plaatsen, vooral in het buitenland, waar men oude bezienswaardigheden bezoeken wil. Bovendien is de hier bedoelde verkoo- ping in bet contract met den gerant op genomen. De heer Eerdmans geeft in overwe ging om den nieuwen Rijnsburgerweg bij den aanleg meteen van e#n beteren, mo dernen onderbouw te voorzien. Wat zou den hiervan de kosten' zijn? Wethouder Mulder zal 't onderzoeken. De heer v. Stralen heeft gehoord dat van personen, die een jaar werkloozen- steun hebben genoten, en dus volgens de onlangs gemaakte bepaling worden afge voerd, niet wordt nagegaan of zij werke lijk geen werk hebben kunnen vinden, en dus eventueel voor verlenging van steun in aanmerking komen. Is dat in overeen stemming, vraagt spr., met de toezegging, door den wethouder in de vorige vergade ring gedaan in antwoord op den beer Heemskerk De heer Heemskerk merkt op dat de heer v. Stralen zijn vraag te ruim heeft opgevat. Spr. heeft niet bedbeld dat elke afvoering zou worden overwogen bij Binn. Zaken, doch alleen in buitengewone geval len. De heer v. d. R e i j d e n dringt aan op gelijkmaken van de Zuidzij debrug; de brug van de Zuidzijde naar de Waard- •graclil. Weth. Mulder heeft liever dat men dergelijke dingen eerst met hem bespreekt^ alvorens ze in den raad te brengen. In den regel zal men dan meer- succes heb ben (gelach.) De beer v. d. R e i j d e n zal er om den ken. De beer Bergers wil denping van het slootgedeelte tusschen den spoorwegover weg aan den Rijnsburgerweg en 't Post- bof. Is een nieuwe zaak, zegt weth. Mul der die geheel moet worden voorbereid. (De vergadering begint te verloopen.) De beer Dubbeldeman wil nog terug komen op de interpellatie-v. Stralen, doch het oor der vergadering boort hem niet meer. Hij heeft een voorstel klaar ge maakt. dat echter eerst in de volgende vergadering zal worden ingediend. De Voorzitter sluit te 5.15 de vergade- ring. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Met ingang van Septem ber is benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. Par. School alhier, mej. E. van Gils te Meersen. - „Wilskracht". De R.-K. Sportver- eeniging „Wilskracht", gaf Zondagavond een uitvoering op het terrein achter de R.-K. School, welke door zeer talrijke be langstellenden werd bijgewoond. De avond werd begonnen met een opmarsch der gymnasten langs het bevlagde terrein. Voorts werden vertoond brug- en vrije oefeningen en nog meerdere, welke uit stekend van stapel liepen. Bijzondere lachlust verwekten de verschillende spe len, welke werden uitgevoerd door de ad- spiranten. Zeer viel eveneens in den smaak het nummer hindernis-wedloop om prijzen. Het programma werd besloten met enkele fraai-uitgevoerde standen, waaraan een warm applaus der aanwezi gen ten deel viel. Het weder werkte bij zonder tot het welslagen van dezen avond mede. Bij het einde sprak de Hoogeerw. heer deken een kort slotwoord, waarin de aan wezigen werden opgewekt „Wilskracht" door hun donateursschap te blijven steu nen. Hierna volgde de prijsuitreiking, waarmede de avond werd besloten. AARLANDERVEEN. Ernstig ongeval. Vrijdagmiddag heeft in de Dorpstraat alhier een ernstig auto ongeval plaats gehad. De 7-jarige G. Z., woonachtig te Haarlem, die hij zijn groot ouders te logeeren was, is, op een rijwiel gezeten, dat hij blijkbaar nog niet vol doende meester was, door een auto uit Leiden .aangereden. Met een ernstige hoofdwonde werd hij bij dr. Maats a Stu iing »binnnengehracht, die hersenschud ding constateerde, en na hem te hebben verbonden, overbrenging naar het zieken huis gelastte. Volgens getuigen reed de auto-bestuurder met te snellen vaart. De politie doet onderzoek. Nader vernomen wij dat de toestand van het jongetje zor gelijk is. De autobestuurder is bekend. BODEGRAVEN. Levendige handel. Naar wij verne men is de drukte aan het station alhier ten opzichte van verzendingen met name waggonladingen beduidend levendiger dan bet voorgaande jaar. Naar men, ons mede deelt zou bet aantal verzonden waggons in de laatste 6 maanden bet in bet vorig jaar verzonden getal reeds hebben over troffen. Men schijnt dan ook thans weder om de plannen ter hand te hebben' geno men ter verbetering en uitbreiding van het emplacement, hetgeen reeds geduren- ige jaren steeds werd uitgesteld. HILLEGOM. Maria-Congregatie. Zondag was een gewichtige dag voor de parochie van St. Joseph: de eerste opdracht der Maria- Gongreganisten en de plechtige vaandel wijding. Te 5 uur begonnen de plechtig heden, waarbij ditmaal vrijen toegang werd verleend aan alle belangstellenden. Met het kruis voorop, gevolgd door de koorknapen en den weleerw. dir. kap. Wortel in koorkap, werden de meisjes het heiligdom binnengeleid, waar zij zich op geheel bijzondere wijze aan Maria zouden toewijden. De weleerw. directeur wees haar op de eenvoud, die dit feest moet kenmerken Nog zelden heeft spr. het geluk gehad, dat bij een eerste opdracht reeds een vaandel kon tegenwoordig zijn. „Wij heb ben niet willen wachten en hebben het zelf gemaakt". Maria heeft ons werk ge zegend; we mogen er trots op zijn. Een prijsvraag is uitgeschreven en "uit de ne derigste kringen kwam 't bekroonde ont werp. Het vaandel vertoont Maria met de stralende diadeem, met aan haar voe ten 2 congreganisten, dio zich onder hare moederlijke bescherming stellen. En alles is door meisjes zelf gemaakt. Dank ook aan den schenker van kruis en voetstuk en aan allen, die steunden. Hierop volgde de Vaandelwijding, de wijding der medailles en de toewijding der leden, ruim 50 in getal, een en ander afgewisèld door gezangen. Hierna sprak de weleerw. dir. nog een kort woord. Toen volgde het Tantum Ergo en het „Lieve Moeder van den Heer". Zoo is in de parochie van St. «Joseph* weer een heerlijk jeugdwerk tot stand ge komen, dat voor de toekomst onder Gods Zegen en Maria's voorbede Ongetwijfeld rijke vruchten zal dragen. HOOGMADE. Geitenkeuring. De gewone jaarlijk- sche Prov. geitenkeuring werd gehouden op 7 Augustus." Aangevoerd werden 38 geiten en 1 hok, die is opgekweekt voor den hónd. De volgende prijzen werden toegekend: Wit ongeh. voor het eerst ge- lamd, L. Lieverse, de medaille. Ie prijs A. C. Borst, 2e pr. A. G. Borst. Geit voor het eerst getemd le pr. J. B. Borst, 2e pr. J. Spijker. Van de wit ongeh. oudere geiten: L. Lieverse de medaille.'Ie pr. J. B. Borst, 2e pr. J. Spijker, 3e pr. L. J. Borst. Voor geh. oudere geiten: le pr. G. Baak Cz., 2e pr. P. Volwater. Lammeren wit ongeh. le pr. H. Elsgeest, 2e pr. G. Baak. Geh. lammeren le pr. G. W. Lie verse; de andere werd niét toegekend. Voor de grootste aanvoer: G. Baak Cz., met 5 geiten. Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. (Vervolg.) Dan komt ter tafel een voorstel van B. en W. om wijziging te brengen in het raadsbesluit tol verkoop van een gedeelte bouwterrein om daarop arbeiderswoningen te stichten,"aan A. H. Volleberg.-Er staat een bepaling in dat de huizen de eerste 10 jaar niet verkocht mogen worden. Die voorwaarde accepteert V. niet. B. en W. hadden aanvankelijk deze bepaling ook niet voorgesteld, aangezien bij hen de ge dachte voorzat, dat de grond niet verkocht mag worden alvorens er woningen op staan. Zij .stellen dan ook voor om die be paling van die 10 jaren te laten vervallen. Verder deelen zij mede, dat V. 4 woningen wil verhuren aan Zoeterwouders, een voor hem zelf wil behouden en een voor zijn compagnon. De lieer Stadhouder kan daarmede ac- coord gaan. De heer de Graaf zou bij ver koop der huizen een bedrag gestort willen zien in de gemeentekas, omdat hij nu met den gron,d, dto hij goedkoop krijgt, kan epeculeeren. Ook de heer Wesselïng vraagt zich af of het niet goed zou zijn dat er bij verkoop iets in den gemeentekas gestort moet wor den. Wethouder de Boer beaamt de juistheid van het goedkoop geven van den grond, doch men moet niet vergeten dat men hier staat voor een begin en daarom mag men wel iets toegeven. We hebben nu eenmaal een strop aan dien grond. De heer Kompier zegt dat met het laten vervallen der bepa ling de bedoeling niet voorbij gestreefd wordt, immers er komen woningen op. Tenslotte wordt met algemceno stemmen besloten de bewuste voorwaarde te wijzi gen zooals door B. en W. voorgesteld. Ter vervulling in de vacature van 2 leden van het college van zetters moet de Raad den Commissaris "der Koningin voor elke vacature een dubbeltal doen toekomen. B. en W. stellen voor voor de eerste vaca ture voor te dragen: i. H. J. van der Krogt (aftr.); 2. A. Straathof. Voor de 2e vaca ture: 1, M. Th. Kompier (aftr.); 2. G. H. de Boer. De heer Stadhouder vraagt of alle zet ters landbouwers zijn, waarop de voorz, bevestigend antwoordt. De heer Stadhou der verzoekt dan in het vervolg ook reke ning te houden dat er huiten die landbou wers nog andere inwoners zijn. Do Voorz. zal hij een vacature dat iü overweging nemen. De heer Starrenburg zegt dat hij daags voor de raadsvergadering nog een aanvul lingsconvocatie kreeg, dat is niet volgens de wet, want de convocatie moet 3 dagen voor de Raad rond zijn. De voorz. antwoordt dat de agenda slechts de voornaamste punten behoeft te bevatten. De heer Starrenburg zegt dat indertijd een voorstel, door hem daags te voren in gediend niet behandeld kon worden. De voorz. beaamt dit, doch merkt op, dat het niet behandeld had kunnen worden in de vergadering van B. en W- :i De heer Starrenburg: Ik zal dan niet meestemmen dezen keer. Bij meerderheid van stemmen werd hierna de aanbeveling opgemaakt als door B. en W. voorgesteld. Bij 3 stemmingen kjvam er telkens 1 blanco biljet en bij een stemming 2 blanco biljetten te voorschijn. Rondvraag. De heer de Graaf vraagt den voorzitter om er eens speciaal op te laten letten dat er aan den Hooge Rijndijk niet meer zoo woest gereden wordt met auto's enz., want er komen beslist ongelukken. De voorz. anwoordt dat er de laatste 2 maanden wel 30 proces-verhalen zijn opge maakt, doch blijkbaar storen ze er zich niet veel aan. De heer Stadhouder geeft in overweging aan B. en W. om een voorstel te doen tot het instellen van een schoonheidscommissie speciaal voor den Hooge Rijndijk. Het kan een commissie zijn van drie* leden, builen den Raad om, die advies geeft. De voorz. zal eens op andere plaatsen informeeren. De heer Starrenburg zegt dat er door de boeren zoo hard gereden wordt over den Zuidbuurtschen weg, hetgeen zeer gevaar lijk is, vooral des Zondags. Er is dan ook al eens een ongeluk daar gebeurd; van een is hij persoonlijk getuige geweest. Kan er geen bepaling in de Politieverordening worden opgenomen, waarbij bepaald wordt dat men vanaf de Kerk tot den Schenkel- weg stapvoets moet rijden. De Voorz. zegt dat dit niet kan want het is geen bebouwde kom. De heer Starrenburg: Dan den weg maar verbreeden, want er rijdt nog een auto ook De heer de Boer: Ik ben het met den heer Starrenburg eens dat de boeren er veel te hard rijden en proheeren om elkaar voorbij te rijden; zulks zeer ten koste van de veiligheid van het publiek. En wat die- auto betTeft is ook juist, want die snort, geladen met melkhusschen, tusschen het volk door. De Voorz. zal het adres trachten te we ten te komen van die auto eu den eigenaar eens aanschrijven en voor het overige eens overwegen wat er aan te doen is. Nog wijst de heer Starrburg erop, dat het straatje in de wegen veel te hoog ligt. Als men er met de fiets tegen aankomt valt men. Het eenigste middel om een goeden toestand te krijgen is dat het straatje zakt, want vult men het aan met grint, dan kan men nog wel eens voor f 4000 grint koopen. De voorz. zegt dat de auto's het grint wegzuigen. Met de gemeente opzichter zal besproken worden of er iets aan te doen is De heer de Graaf wijst eveneens op het straatje in den Weipoortschen weg. De heer Stadhouder releveert dat er on gelukken gefbetird zijn; laatst nog op den bocht op de Mïening. Hierna sluiting. SPORT VOETBAL. Jaarverslag L. V. B. Aan het in de hedenavond te houden algemeene jaarvergadering van den L. V. B. uit te brengen jaarverslag is het vol gende ontleend. Bij den aanvang van het seizoen werd ingeschreven door 13 vereenigingen met 49 elftallen. Reeds spoedig viel L. V. V. hier van af. Andere vereenigingen trokken na verloop van tijd eenige elftallen terug, zoo dat het getal spoedig tot 42 was gedaald. In den -breede wordt hierna uitgeweid over het verloop dor competitie. In de ver schillende afdeelingen wisten zich eersto te plaatsen: le klasse: Lugdunum II; 2e klasse Lug- dunum III; 3o klasse: U. V. S. IV; 4e klasse: Lugdunum VI; 5e klasse: U. V. S. V; Co klasse TL V. S. VI. Van do '12 veree nigingen gingen er dus tweo in de zes klassen met de kampioenschappen strijken. Het finantieel verslag geeft aan inkom sten een bedrag van f 2759.30/4, aan uit gaven f 2328.16 K-, zoodat er een voordee- lig slot is van f 431.14. GOUDSCHE VOETBALBOND Bodegraven IOlympia I 1—3. Bodegraven XIIOlympia IV B-M. Voor de nederlaagwedstrijden speelden Zondag het derde en eerste elftal voor de derde en eerste afdeeling resp. tegen Olympia IV en I. Te 2 uur werd aange vangen met de legere elftallen in welko match Bedegraven zich met 54 wist te handhaven. Te 4 uur nam de wedstrijd tusschen de beide eersto elftallen een aanvang. Olympia 2e klasser en Bodegra ven pas gepromoveerde 4e klasser, de be langstelling was dientengevolge zeer c) Dc gasten hadden 4, Bodegraven 2 Sr V Iers. Prcc.ics 4 uur laat scheidsrechter r ners beginnen. liet eerste gedeeho t merklo zich door een wederzijde '\Crk?' nen, waarna do gasten het eerat tot n"'" aanval overgaan. Het eerste goed g0ri^ schot wordt door don keeper afdoend gewerkt. Alsdan gaat Boele er lusseC*' uit; deze geeft het ledor door aan Sauer die juist over schiet. Met afwisaolcndfl kan sen verstrijken do eerste 20 minuten. Ah dan gaat Olympia tob den aanval over van Eijk zet fraai voor en met oen onlioudf'? baar schot geeft Vlot don keeper het nj ld j ken. Hierna ontslaat tusschen de ach. terhoecle van Bodegraven een möenings! verschil, waarvan do gasten dankbaar profiteeien door met oen kalm, voor de^ keeper gemakkelijk houdbaar schot» vo0r' de 'tweede maal te doelpunten. Dan scbijnt" ,/Arie" er eenige oogonblikken geheel en binnen 5 minuten verdwijnt de bal voojf de derde maal in het net. Ook dit. schot! was gemakkelijk te houden. Onverandercü' breekt dan de rust aan. Na de thee is do vGTdeeling van het spel vrijwel hetzelfde. De strijd wordt nimmer eenzijdig, steeds wordt afwisselend op de beide helften ge. speeld. Gedurende eenige oogcnblikken jj Bodegraven dan in de meerderheid en do keeper heeft in deze priodo voldoondö werk. Bij een nieuwen aanval maakt Boela het leder vrij en geeft door aan den vrij. staanden Kippersluis, die zich niet be denkt doch het leder onhoudbaar in^ schiet. De achterhoede van Bodegraver; is in deze periode prachtig op dreef ert werkt alles afdoend voor het doel weg. In laatste instantie is het de keeper die goed zijn doel verdedigt en geen schijn varï leans geeft. Met Olympia in den aanva} klinkt vervolgens het eindsignaal en heeft! Bodegraven een nederlaag te boeken welke volkomen wettigt om met vertvoiw wen do intrede in do derde klasse tege. moet te zien. ZWEMMEN. De wedstrijden te Bodegraven. We hebben gisteren reeds een en ander gemeld over de Zaterdag gehouden wed- strijden te Bodegraven. De uitslagen van de nummers, gegeven door de leden, van de zweminrichting of de vereeniging „De Waterrat" luiden als volgt 50 Meter snelzwemmen voor abonné's van de Zweminrichting: le prijs Weglan in 39 2/5 sec.; 2e prijs C. Bekker in 40 1/5 sec. 50 Meter rugzwemmen: le prijs C. Bek- ker; 2e prijs Weglau. 25 Meter snelzwemmen voor meisjes: lei prijs Jo van Ingen; 2e prijs Beb van Aelst 25 Meter schoolslag dames: le prijs A, Hortensius; 2e prijs J. Versloot. 50 Meter vrije slag: le prijs L. Edelman; 2e prijs C. Bekker. 25 Meter eizwemmen voor jongens: le prijs D. Zaal; 2e prijs D. Scheer. Popduiken: le prijs B. Verpoorte; 2e prijs S. de Vries. WATERSPORT. Koninklijk bezoek aan de wedstrijden Kon. Ned. Zeil- en Roei-Vereeniging De Koninklijke houdt 30 en 31 Augustus a.s. op de Zuiderzee en het Buiten-li internationale zeilwedstrijden. Er worden Zaterdag 30 Augustus tevens motorboot wedstrijden gehouden. H. M. de Koningin heeft den wenscb ie kennen gegeven Zaterdag 30 Augustus a.s. d'e wedstrijden te volgen. GOLF. Het programma is verschonen van do jaarlijksche Golfwcek te Noordwijk aan Zee, die dit jaar wordt gehouden van 714 September. Zondag 7 September: Mrs. Cremers La dies Cup. Dames Handicap (van IS t'm 35) matchplay. Maandag 8 September: Palaco ÏÏolol Challange Cup. Heeren Handicap, malcb- play. 1 Dinsdag 9 Sept.: Van Meukcloin Wissel- beker. Dames handicap, matchplay. Woensdag 10 Sept.: Foursomes, medal- play, tegen Bogey, Approach and Tut ting Competition. 1 Donderdag 11 Sept.: Van Limburg SIh rum Wisselbaker. I-Iecrcn handicap mcdal- play. Vrijdag 12 Sept.: Snouck-Hurgronja Wisselbeker. Daruca handicap, mednlplay. Zaterdag 13 September: Foursomes» Vlaggenwedslrijd, medalplay. Zondag 17 Sept.: The British American Challenge Gup. Handicap, maximum 20. ATHLETIEK. Nieuw record j Bij dc te Brussel clcor de Femma Club gehouden sportwedstrijden» heeft mej. Olmerova (Tsjecho-Slowakija) haar eigen wereldrecord voor «poorworpen van 47.61 M. op 48.03 M. gebracht. POSTDUIVEN. „De gevleugelde vrienden." Wedvlucht van Ccuree 11 ea---Mor.cAi- stand 18G K.M. De uitslag is ah v0=4!: 1 J. P. vail Veen 3—25—6; 3 idem 3--30 -44; 3 F. Blom 3—9*3—15; 4 F. O, B°r* gers 3—36—15; 5 R. Munsterman 3—38-® 6 A. M. dc Ilcij 3-39-3; 7 J. P. van Vms 3—39—55; 8 *A. M. dc ITcij 3—43—20; P. G. Borgors 3—52—51; 13 R. Murustet- raaa 347—51; 11 I'. Blom 319—32; G. G. Eorgers 3— .72--51; 13 R. Muï»t<* man 8315; 14 idem 3S—20; 15 1- v' Egniond 3-9—17; 16 C. Blom H-G-S?- Uitslag van de vluchten oxn net pioenschap met jonge duiver» van de xct- oonigiug ,,d 0 Gevleugelde A nen «ten - 1 P. G. Bergers 102 punten; 3 J. P. VJ? Veen 77 pnL; 3 F. Blom 50 pnt; 4 A. dc Hcij 49 pat; 5 V. van Egmoud 39 6 R. Munstc-ïma-n 80 pnt.; 7 C. Blom pnt,; 8 H. van Lei;don. 24 puUj O- v der Laken. 12 pnt. I Dc beker werd gewonnen doox merl. - •->*

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4