.voort do voorsteller aan. dat gewezen kan worden op de schade, die het steeds druk ker wordend vrachtautoverkeer aan do we gen veroorzaakt, waarvan de gemeenten do kosten moeten dragen, terwijl het Rijk, do belastingen van de auto's geheven ontvangt Naar aanleiding van dit voorstel zeggen B en W. dat reeds een paar malen een dergelijk punt in den Raad is behandeld, en dat op 6 September 1921 een adres aan de Provinciale Staten is gericht, waarop ecliter nimmer eenlg antwoord werd ont vangen, ook niet nadat het vorig jaar nog eens aan dat schrijven werd herinnerd. Be Voorz. deelt nog mede, dat in de Sta tenvergadering God. Staten diligent zijn vcvrklaard ten opzichte van hun vroeger in genomen standpunt tot het verbeteren van wegen, misschien dat er dus te zijner tijd nog iets van terecht komt. Do heer Stadhouder vindt dat er iets goeds in dat adres zit, want het is een feit. dat de wegen door de zware vracht auto's hoe langer hoe slechter gemaakt worden. Zou het niet mogelijk zijn dat wij een belasting gaan heffen. De provincies doen het tocli. ook. De Voorz. zegt dat er bij Ged. Staten op aangedrongen is om de wegen over te deen aan de Provincie of om subsidie te verleenen. Verder is er volgens hem voor- loopig niets te doen. De heer Wesselingh is de meening toe gedaan dat een adres aan de Regeering weinig zal haten. Hierna wordt -het adres met algemeene stemmen voor kennisgeving aangenomen. De Voorz. doet dan voorlezing van een rapport van de commissie tot onderzoek der gemeentcrekening, waarin alleen in overweging wordt gegeven om nog ver schuldigde gelden van waterverbruikers te doen innen. Hierna brengt de voorz. het voorstel van B. en W., om de rekening vast te stellen voorloopig, zooals zij door B. en W. is aan geboden. Dit besluit wordt met 8 tegen 1 stem (de heer Starrenhurg) aangenomen. De wethouders stemmen niet mee. Daarna wordt aangeboden de begrooting voor den dienst 1925, sluitende in den ge wonen dienst in ontvangsten en uitgaven met f 110235.58 Vi en in den kapitaal-diénst in ontvangsten met f 29949.64 en in uitga ven met f 2400, zooclat er een batig saldo is van f 27549.64. De begrooting van het waterleidingbedrijf wordt benevens aange boden, sluitende in den gewonen dienst met f 10417.92. en in den kapitaaldienst met f 1539.23. Besloten wordt beide be grootingen voor een ieder ter secretarie ge durende veertien dagen ter inzage te leggen en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar te stellen. Verder zal de be grooting worden onderzocht door de daar voor benoemde commissie. De vergadering wordt dan een oogen- blik geschorscht en gaat men over tot ver gaderen met gesloten deuren. Na ongeveer 10 minuten wordt de vergadering hero pend en wordt besloten om de uitvoering van cenige onderhoudswerken aan bruggen er.z aan de laagste inschrijvers te gunnen. •Mcdedeeling geschiedt dat de Stedelijke Fabrieken genegen zijn om den straatver- lichlingskabel in Vrouwenweg en Legerak te doen vervangen door een modernen, mils er a fonds perdu door de gemeente f 4000 wordt gestort,' ofwel dat de verhoo ging van den stroomprijs wordt gebracht van 4 op 5 cent per K.W.U. Do heer Kompier, wethouder, geeft hier na nog eenige toelichtingen, p.a. dat hel niet verboden is dat men zelf electriciteit gaat opwekken en ook dat Leiden niet on genegen zal zijn, om, in afwijking van het contract, toe te staan dat door de gemeente van elders stroom wordt betrokken, in die gevallen, dat men daarop zoo goed als aan gewezen is. Do Voorz. doet nog mededee- ling van een contract dat geteekend is door 16 bewoners, hoofden van gezinnen uit Goklerswoude en waaruit blijkt, dat deze den electrischen stroom zullen gebruiken. De hoer Wesselingh vraagt of men later niet duurder uitkomt als men dan den huisverlichtingskabel gaat leggen. Verder acht hij hot beter om' f 40000 a fonds perdu te storten, dan den stroomprijs nog een cent hooger op te voeren. Of het echter op den weg ligt om al of niet over te gaan tot het leggen van een dusdanigen kabel, zou hij eerst eens graag van anderen ver nemen. Do lieer Stadhouder is het met den heer Wesselingh eens. Hij denkt dat, als die Kabel er is, er ook nog wel huizen zullen tomen. De herr Kompier, wethouder, vestigt er de aandacht op. dat liet contract loopt voor ml jaar. "Wij hebben nu toch al zooveel Kosten, waarom nu nog meer gaan maken. Ook ziet hij niet in dat er in die 30 jaren huizen zullen komen in het Legerak en- langs den Vrouweweg; hij is tegen die f4000 a fond perdu en tegen die cent ver- hooging. Do hoer Noordman beaamt het gezegde van den heer Kompier, wanneer er ge bouwd wordt zal dit eerder gebeuren langs den Vliet dan langs den Vrouweweg. Do heer Jac. van Leeuwen kan er zicli mee vereenigen hetgeen de heide vorige sprekers zeiden. Verder vraagt hij of er nog voordcel mee te behalen is als ook do straatverlichting langs den Vrouweweg achterwege bleef. Die weg wordt toch niet veel gebruikt 's avonds, want dan komen er maar een stuk of vijf voetgangers meer, en die per fiets of auto komen, hebben toch licht. De heer Starrenhurg betreurt het in dien de Vrouweweg wordt uitgeschakeld; dat er 's avouds nog verkeer is blijkt wel hieruit, dat de autobus avonds nog om 9 uur rijdt. De heer van Leeuwen kijkt te gering tegen het dorp aan. Do heer van Bennekom was oorspron kelijk van meening, dat in het bedrag was Inbegrepen de huisverlichtingskabel. Nu schrikt hij van de kosten, nu hij hoort dat het niet zoo is. De heer de Boer, wethouder, is niet zo6 pessimistisch gestemd als zijn collega, voor wat dat houwen betreft. Hij is echter tegen de storting van dat bedrag a fonds perdu en ook tegen die prijsverhooging Wordt er later gebouwd, dan kan men weer zien. Hij wil nu maar eens de zaak afwerken zooals die oorspronkelijk ter tafel kwam. Do heer Stadhouder verzekert den heer Kompier dat er in het Legerak gebouwd zal worden. Do heer G. van Leeuwen: „Landhuizen". Do voorz. heeft nu de verschillende dis cussies gehoord en vraagt of er iemand, een voorstel wonscht te doen. De heer de Graaf stelt voor het voorstel van B. en W. van den vorigen keer in stemming te brengen. Dit geschiedt en wordt aangenomen met algemeeno stertimen, zoodat er dus voor 30 jaren een nieuw contract zal worden geslo ten. Gelderswoude. Zuidbuurtsclienweg. Schenkel- en Vrouwen weg en LegeraK krijgen dus verlichting en de bewoners var. den Ommedijk ook huisverlichting. Do Stroomprijs komt nu tot 1 Januari 1929 te staan op 29 cent per K.W.U. (nu 27 cent) en daarna op 34 cent. Voor het aankoopen van lantaarns enz. zal een leening worden aangegaan van f 2500 tegen 5 pet., af te lossen in 25 jaar B en W. stellen vervolgens voor om het raadhuis als ambtswoning te bestemmen voor den secretaris, aangezien het raad huis maar niét aan den eersten den besten verhuurd kan worden, omdat de woning niet geheel vrij is, doch in het raadhuis is ingebouwd. Evenwel zal er dan een ka mer bestemd moeten worden als kamer voor den burgemeester en een voor den gemeenteontvanger, terwijl dan aan de Kroon verzocht moet worden om op het salaris van den secretaris f 275 te korten, wegens het gebruik van woonhuis met den daarachter gelegen tuin. Verder stellen zij voor om de tegen woordige woning van den secretaris onder hands to verhuren voor f 400, indien de Raad het eerste voorstel aanneemt. Niemand verlangt naar aanleiding van deze voorstellen het woord of stemming, weshalve zij zijn aangenomen. Van L. van Dommelen is ingekomen een verzoek om de woning, die de secretaris thans bewoont, te kunnen huren, indien deze mocht leeg komen. De voorz. stelt naar aanleiding van het zooeven genomen besluit voor, om het verhuren der woning over te laten aan B. en W. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Hierna worden eenige comptabiliteitsbe- sluiten genomen betreffende de begroo ting dienst 1924. Be advocaat van den heer Starrenhurg heeft in opdracht van zijn cliënt aan de gemeente een voorstel gedaan, dat voor 11 Augustus moet zijn aangenomen en ver vuld daar het "anders vervalt. Het komt hierop neer dat aan Starrenhurg door do gemeente f 156 schadeloosstelling moet betaald worden voor het vischwater en f 500 voor de zinkers. De advocaat van de gemeente geeft in overweging om van het vonnis inzake de zinkers in hooger beroep te gaan. aangezien de rechtbank heeft over wogen dat de gemeente heeft erkend dat zij onrechtmatig de huizen in het water van S. heeft gelegd, doch met toestemming van Starrenhurg. Naar aanleiding van een passage in den- brief van Mr. Sormani, waaruit blijkt dat de burgemeester aan S. f 156 beloofd zou hebben, deelt deze mede, dat hij een der gelijke belofte aan Starrenhurg nooit heeft gedaan. S. is bij hem gekomen en heeft dit bedrag gevraagd en toen heeft hij hem ge zegd dat hij dat verzoek maar schriftelijk moest indienen. De heer Starrenhurg antwoordt hierop dat dit niet juist is, want hij is bij den burgemeester gekomen en heeft toen ge zegd dat hij van Berk geen vergoeding zou eischen voor het maken van een brug mits hem do gemeente schadeloos stelde tot een bedrag van f 120. De burgemeester heeft toen gezegd dat hij er f 140 van zou ma ken en daarbij de pachtsom ad f 16 is f 156. Later is hij op de secretarie ont boden en heeft de secretaris hem gevraagd hij heeft toen met hem de kwestie breed voerig besproken. De voorzitter: „En het gevolg van een en ander is, dat U een voorstel hebt inge diend. Ik laat trouwens de beoordeeling van Uwe en mijne geloofwaardigheid gaar ne over aan de publieke, opinie en zal er niet verder over discussieeren.' De heer Stadhouder vraagt of er betref fende de kwestie van die zinkers ooit is aangedrongen op een wettig bewijs. Het lijkt wel of er een toestemming was van Starrenhurg. Indien dat zoo is dan is het jammer dat wij het proces verloren er er niet op ingegaan zijn destijds om voor f 100 de zaak van kant te doen. Hij zou gaarne opheldering hebben van Starren- burg. De heer Starrenhurg zegt dat het hem pas in 1923 bekend werd dat er zin kers in zijn water lagen. Hij heeft daar voor nooit toestemming gegeven. De heer de Graaf: „En waarom vraagt U dan nu f 500?" De heer Starrenhurg: „Dat zal ik U later zeggen". - De heer De Graaf: ,,U heeft er geen scha de van". De heer Starrenhurg: „Neon". De heer de Graaf: ,Dau vind ik het dun om op deze manier de belastingcenten op te eischen. Het is spijkers zoeken op laag water, dat is mijn opinie". De heer Starrenhurg: „Er is hier een onrechtmatige daad gepleegd". De Voorz. „Er berust hier een schrijven" van den heer van Gils, waaruit blijkt, dat alle eigenaren toestemming hebben gege ven". De heer de Graaf: „En ik zal er voor zijn om den heer van Gils zulks onder eedc te lfiten bevestigen als het eenmaal noodig mag zijn". De heer Starrenhurg: „Ik eisch f 500, want daa» is misbruik gemaakt van mijn recht". De heer Wesselingh:,, Misbruik gemaakt van Uw recht? Wie hoeft dat gedaan? Het tegenwoordig gemeenfebstuur? Zelf zegt U dat U er geen schade van heeft en toch eischt U nu schadevergoeding. Ik weet niet hoe U zulks in Uw hoofd kunt krijgen. Waarom van dit gemeentebestuur ge- eischt; dezo personen hebben U toch geen schade berokkend?" De heer Starrenhurg: „Dij mij is er mis- bruit gemaakt van recht en ik zal mijn rechten handhaven. Ik vroeg eerst f 100; nu eisch ik cr f 500. De heer do Graaf: „Een gulden is te veel". De heer Starrenhurg: „Waarom dan wel aan anderen recognitie gegeven?" De Voorz. herhaalt dat de heer van Gils heeft verklaard dat alle eigenaren, dus ook de heer Starrenhurg, toestemming hebben gegeven. Trouwens we zitten hier niet om zaken te doen, de kwestie gaat er over, wil de Raad in hooger beroep of niet. De heer Wesselingh vraagt wat er zal gebeuren als men niet in hooger beroep gaat, waarop de Voorz. antwoordt, dat fe. ze er dan uit kan gooien. De heer G. van Leeuwen: Dan laten we de burgerwacht aanrukken. Do hoer Noordman vreest do geVolgen als men niet in hooger beroep gaat, tenop- zichte van anderen, in wier eigendommen ook buizen liggen. Als St. geld krijgt ko men er meer. Hij gaat accoord met het advies van den advocaat om in hooger be roep te gaan. De Voorz. antwoordt hierop dat zijn ambtsvoorganger geschreven heeft dat alle eigenaren toestemming hebben gegeven. De heer Starrenhurg vraagt aan den heer de Graaf of er door diens eigendom men ook buizen zijn gelegd en of hij daartoe toestemming heeft ^egeven. De heer de Graaf antwoordt daarop be vestigend, waarop de heer Starrenhurg zegt dat hij zulks ook gedaan zou hebben indien het hem gevraagd was. De heer de Graaf: Dan is het kleinzielig van'U om nu dien eisch te stellen. Had den ze het U gevraagd, dan was het goed, nu ze het niet gevraagd hebben kost- liet zooveel, tenminste zoo begrijp ik eruit. Ik vergeef het de gemeente nooit als ze U een schadeloosstelling geven, omdat U niets ge vraagd is. De heer G. van Leeuwen: Komt Starren hurg niet in conflict met zijn eed? Hij heeft toch gezegd dat hij de belangen van de gemeente zal behartigen en nu behar tigt hij zijn eigen zaak. De heer Starrenhurg: Toen het proces begon was ik nog geen lid van den raad. Was ik dat wel geweest dan had ik ook geweten dat er in geheime zitting gezegd is: „Wc wagen er f 5000"aan". De heer Stadhouder zegt dat hij destijds ervoor was om f 200 te geven, omdat dan meteen toestemming werd verleend tot het leggen van zinkers langs do vrouwenbrug. Nog eenige discussie heeft plaats omtrent dit punt, waarna de voorz. tenslotte een voorstel van B. en W. in stemming brengt om op de voorstellen van den avcocaat van S. niet in te gaan en in hooger beroep te gaan inzake het proces van de zinkers. Dit voorstel wordt met 8 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Wesselingh en Stadhouder. De heer Starrenhurg blijft buiten stemming. Vastgesteld worden vervolgens eenige pensioengrondslagen. (Wordt vervolgd). Overreden. Op le boerderij van den heer W. Bies heuvel aan den IJveg bij den Bennebrcer kerweg te Haarlemmermeer is Vrijdagmid dag een lS-jarige jongen, die. op een mot paarden bespannen wagen naar het veld reed, van den wagen gevallen en overre den. Een wiel ging over zijn hoofd, de paarden sloegen op hel, maar werden spoe dig gegrepen. De jongen is onmiddellijk overleden. Doodelijke val. Mej. J. uit. Velp viel gisterenavond in do Kcrkallee vair haar rijwiél. Zij werd be wusteloos naar haar woning en vandaar naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij is overleden zonder tot bewustzijn te zijn gekome.n. Verdronken. Het driejarig zoontje van M. L. Schijff te Haarlemmermeer is in een beerput ach ter de ouderlijke woning geraakt en ver dronken. Bijna verdronken. In de IJsel sloeg een roeibootje om dat in aanraking kwam met. den kabel van de veerpont van het Bhedensche veer. In de boot zaten de 18-jarige H. van E. met zijn 11-jarig broertje, dat aan beide beenen verlamd is. Van E, wist met inspanning van al zijn krachten, worstelende tegen den sterken stroom, zichzelf en zijn broertje boven wa ter te houden. Een schipper die het onge val zag. roeide met een bootje naar de drenkelingen en wist beiden na veel moeite op het droge te brengen, juist toen dc jongens in het water dreigden onder te Gevallen. Vrijdag is een landbouwer te Blarïcum bij het binnenhalen van hooi, van den zol der op de deel gevallen. Hij werd naar een 7iekeninrichting te Laren vervoerd en is daar overleden. Gevaarlijk spelletje. Een kind tc Voorburg, dat zich ver maakte met. het spelen met 't stopcontact van een electrischen waterketel, stak de aangesloten stop in zijn mondje en ge raakte bewusteloos. Dr. Hennequin bracht d? kleine na eenige uren weder tot bewustzijn. Inbraak. Te Vlissingen is in den nacht van Vrij dag op Zaterdag ingebroken in het kart- toor van de IJscofabriek Walcheria, in de Lampsenstraat, waar getracht werd do brandkast te openen. Men stuitte echter af op de sterke binnendeur. Alleen enkels kleine bedragen geld werden medegeno- fnbraak in een kerk. Vrijdagnacht is ingebroken in de R.-K. kerk te Oosterbeek. De dieven zijn binnen gekomen door het verbreken van een ruit. Men heeft getracht om heb tabernakel te forceeren, hetgeen niet is gelukt. Er is niets ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Een doctor in de theologie! Twee rijksveldwachters uit Gorinchem hebben te Hcukelum gearresteerd Tjeerd T. uit Leeuwarden. Deze gaf voor te zijn doctor in de theologie, zegt. de Rott. In verscheidene plaatsen hield hij samenkom sten. Ook in Heukelum zou hij een samen komst houden, doch de burgemeester, die achterdocht koesterde, waarschuwde de politie. Toen hij begon met het onderwerp: de Kruisdood des Heeren, waren velen aan wezig, ook de politie in burgcrkleeding. Na afloop hield T. een collecte, die f 1,76 op bracht. Thans legde de politie de hand aalT hem en bracht hem tot de bekentenis een gewone bedelaar te zijn. Wegens bedrog is hij naar het huis van bewaring te Dor- dxcht. gebracht. Tegen de bedelarij. Te Monnikendam waar veel vreemdelin gen kernen wordt door kinderen aan die bezoekers om geld gevraagd, vaak met ge volg dat zij geldstukken ontvangen. On langs was er zelfs een Amerikaan die geld stukken, w. o. ook guldens, te grabbel gooi de. De burgemeester van Monnikendam he.efb nu aan de directie van tram en boo ten het verzoek gericht om te willen be vorderen, dat aan de jeugd geen giften meer worden gegeven. De ontsnapte buffel. De buffel uit Burgers' Dierenpark, die bij hot transport van 's-He.erenberg naar Arn hem te Beek ontsnapte, heeft niet zoo heel lang pleizier gehad van zijn vrijheid. Hij werd naar het Centrum meldt, een var kensbuitenloop ingedreven. Toen gooide men hem touwen over de horens, de kooi werd gehaald, het beest er weer ingebor- gen on uit was het met den vrijheidsdroom. Een verkeersagent in burger. In Heerlen deed zich dezer dagen het ongewone feat voor, dat een agent in bur ger als verkeersagent fungeerde. De ge streepte manchet was het eenige teeken zijner waardigheid. De oorzaak moet hier in liggen, dat dc agent uit zijn versleten uniform gegroeid was, e.n de gemeente geen ander pak voor hem had. Avontuurlijke nacht. Het buurtje rond de Nieuwe Kérk aan het Spui te 's-Gravcnhag© is Zaterdag nacht een tijdlang uit den slaap gehou den Een der bewoners van het straatje naast dc. Kerk had met zijn zoen uit het raam gelegen om te genieten van den mooien avond. Vader, had de jongen opeens gezegd, kijk de koster nog eens laat op ronde zijn.' Het was over twaalf. Wel neen, had de vader overlegd, de koste.r doet zoo laat geen ronde. De man ligt .allang in zijn bed. En teen men bemerkte dat de ontdekte, gestalte langs de muren sloop, stond het bij de familie vast: dat. moest een inbre ker zijn. De koster werd gewekt en samen ging man op onderzoek uit. Bure.n, door de achterblijvers gealar meerd zetten de hekken af. Een auto op het Spui verlichtte met- zijn groote lan taarn het Kerkplein. Dc zoon ging op zoek naar politie. Weggedoken in een donkeren heek werd de man ontdekt. Toen men hem greep, zei hij dat hij bezig was zijn poes te zoeken. Maar dat geloofde niemand. Hij meest mee. Op weg naar het bureau kwam men twee agenten tegen. Die namen den ver dachte weer mee naar de kerk, en zochten met hem alle deuren af. Een politiehond verscheen op het tocneel. Rechercheurs kwamen toeschieten. De man werd opge bracht naar het bureau. Ik wou mijn poes- sie zoeken" vertelde hij aan iedereen. Stel je nou eens voor. zei de buur vrouw, dat die man werkelijk op zeek was naar zijn poes. Je moet nou maar een dierenliefhebber zijn! Nou, maar dan sluip je toch niet langs de muren, zei een ander. Was je niet bang buurman? vroeg nummer drie. Ikke niet, zei de man. En zoo bleef men nog lang doorpraten. Onderwijl trachtte, men op het politiebureau uit te maken of de man nu een inbreker was, of werkelijk op zoek was naar poes. „Yad." Badfenl» Berichten DE OVER STROOMINGEN IN JAPAN. Zevenhonderd dooden. De Engelsche bladen melden dat er bij de overstroomingen op Formosa 700 men- schen zijn verdronken en 10.000 huizen zijn verwoest. DE AARDBEVING IN TURKESTAN. Duizenden huizen vernield en vele titcden. Uit Moskou wordt gemeld: Een hevige aardbeving heeft in Ferghana (prov. Turkestan) gewoed. Er zijn 41 doo den. Een en. dertighonderd huizen zijn vernield, twaalfhonderd huizen bescha digd. Er hadden grondverschuivingen plaats op de bergen. Do haard der aardbeving lag in het dorp Prokrovskaja, waar slechts vier van de zeshonderd huizen onbeschadigd zijn gebleven. Vreemdsoortig ongeval in een Duitsch tlorp. In liet electriciteitsne.t van de plaats Pferdsdorf bij Eisenach drong in den nacht van Donderdag op Vrijdag plotseling een sterkstroom van 2000 volt binne.n, zoodat alle huisgeleidingen in brand vlogen. Er ontstond een paniek. Bij de poging, de brandende geleidingen af te rukken, wer den drie dorpsbewoners gedood, Instorting in een mijn. In de Carberry-mijn te Musselburgh (Schotland) werden een viertal mijnwer kers door het neerstorten van een grooto hoeveelheid losgeraakte kolen bedolven. Onmiddellijk werden er pogingen onder romen om de ongelukkige,n te redden. Eerst na vier uren vond men de lijken van drie der getroffenen terwijl een vierde, zwaar gewond naar de oppervlakte werd co- bracht. CRICKET. Ajax—V.R.A. Alvorens ons verslag te beginnen, wil len wij er opwijzen, dat ons overzicht van Zaterdag in zooverre onjuist was, dat H.C.C. en V.R.A. niet in gemiddelde gelijk stonden. Na het schrijven ervan, kregen we bericht, dat de wedstrijd Rood en Wit—V.R.A., die verleden week Zondag gespeeld werd en in een draw eindigde, niet telt, omdat vooraf overeengekomen was, vriendschappelijk te spelen en de wedstrijd, als zijnde verregend, dus telt als niet gespeeld. V.R.A. had dus nog eeöi kleinen voorsprong op H.C.G., dio eé.hter gisteren door Ajax door een werkelijke draw toch te niet werd gedaan. Ook het cricketende A.S.G. schijnt dus „cham- pion-killer" te worden. Verder is in deze eerste klasse-competitie gebleken, dat Ajax er een handje van heeft, spannende wedstrijden te spelen. Ook gisteren heeft het weer geweldig gespannen! Ajax won den toss en begon te fielden. Een kwartier na de lunch zat V.R.A. aan den/kant voor 96 runs. Weinige elftallen is het gelukt, V.R.A. onder de 100 runs te houden en op zichzelf is dit al een goe- do praestatie. Hierna kwam echter do groote vraag: Wat doet Ajax op Rincker? Het openingspaar Sigma en "Wempe toon den, dat Rincker niet onbespeeldbaar was en 't gevolg was, dat de anderen den moreelen steun daarvan genoten en samen 96 runs bijeenbrachten. Zoo eindigde deze zeer spannenden wedstrijd in een draw, doordat beiden 96 runs scoorden, iets, dat zelden voorkomt. De spanning was hierover, of Ajax de 96 zou halen, maar een no-ball en een keurige 4 van Lou Roo- gonslraaten op Rincqer brachten het to taal op 96. Toen nog de spanning, zal Ajax meer maken, maar Roem werd in de volgende over gebowld en 't bleef bij 96. Om ,op het zeer goedo bowlen van Rincker en Van der Chijs 96 runs te-maken, was do tweede goede praestatie van Ajax, een praestatie die slechts enkelen kunnen evenaren en verbeteren. Daarom verdient Ajax de nu zoo goed als zeker bevochte 5e plaats volkomen. Do gedetailleerde scores luiden: V. R. A: K. Leeser bowled Rice 17 A. Lobry de Bruyn pi. o. w. Rice 8 J. Eilers 1. b. w. Rice 12 F. Rincker b. Eigeman 1 G. Hamburger b. Van der Reyden 15 F. Hisgen 1. b. w. Eigeman 7, J. de Meyere c. and. b. Eigeman 5 J. do Koster b. Rice 11 G. Meyers stumped Wamsteker b. Rice 1 3 J. Stroeve b. Rice 9 J. van dor Chijs not out 5 Extra's 3 Totaal 96 Bowlingscijfers: Eigeman 339. Rice 652. Van dor Reyden 12. Ajax: L. Sigma bowled Rincker 19 A. Wempe 1. b. w. Rincker 5 W. Eigeman 1. b. w. Van der Chijs 13 E. v. IJsseldijk run out 10 L. Janssen 1. b. w. v. d. Chijs i W. de Laat de Kanter bowl. Rincker 19 H. Wamsteker c. Hisgen b. v. d. Chijs 3 Tli. Rice bowled v. d. Chijs 4 J. van der Reyden bowled Rincker 4 L. Hooge'nstraaten not out 9 P. Roem bowled v. d. Chijs 0 Extra's 9 Totaal 96 Bowlingscijfers: Rincker 450. Van der Chijs 536. Hisgen 01. Voor de Z. H. C. B. won H. C. C. IV -met innings en 3 runs van L. G. C. en is daardoor voor Ajax II niet meer te berei ken, zoodat het definitief kampioen is. I luchtvaart De Amerikaansche wereldvlucht. Wordt opgave overwogen? i De corresp. van de „Associated Press" te Reykjavik' meldt, dat door admiraal Magrunder aan boord van het vlaggescliip „Richmond" een conferentie is bijeenge roepen, ter bespreking van de wonsche- lijkheid de Amerikaansche wereldvlucht te slaken in verband met de ijstoestanden langs de kust van Groenland. Hot verge vorderd seizoen maakt elke vertraging ge vaarlijk. De vliegers hebben verklaard tot 1 Sep tember le Reykjavik le willen blijven, doen weigeren de mogelijkheid te overwegen op zee van de oorlogsschepen brandstof in te nemen. FAILLiSSERflEHTEGS Uitgesproken: W. F. H. Dillman, koopman, te N o o r d w ij k aan Zee; cur. T. Brced- veld, te Noordwijk. J. Lindenburg, aannemer, te H a z c r s- woude; cur. mr. H. Burgersdijk, te Lei den. S. Th. Rijkelijkhuizen, landbouwer te Alp hen a. d. Rijn; cur. mr. A. Kof*. ver to Alphen.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4