Regenmantels A.WAALS HaarLstr. 114 Leiden OoBRii- en Mrjtrooltianlels vaiaf f8.75 AmsTerdamscSe sïompel er op Is gezet. De gelukkige, die de kaart van zijn huwe lijksreis iets voor zijn koperen bruiloft te rug ontving, mocht nog 4 cent strafport betalen ook. Kan de briefkaart ook wellicht een aanwinst zijn voor het te stichten post- museum? „Hbld." Plattelands gemoedelijkheid. Men schrijft uit Nieuwenhagen (L.), aan de „Tel.": Onze gemeento bezit geen raadhuis. Dat wil zeggen, ze bezat er wel een, doch reeds voor langen tijd verkocht zij het aan de zusters van de bijzondere school, die daar haar woning vestigden en sindsdiens behielp de gemeente zich met een winkelhuis, dat zij van een der raadsleden huurde. Heel knusjes werd in den winkel vergaderd en al zat men on geveer op eikaars schoot en al was de ruimte bestemd voor de publieke tribune, juist groot genoeg voor anderhalven man en een paardenkop, de gemeentelijke za ken gingen er niet slechter om en de vroede vaderen namen vele wijze beslui ten. Een dezer dagen werd er weer ver gaderd en juist toen een groote rede werd afgestoken over het wel en wee van Kieu wenhagen, ging de winkeldeur •open. Een der raadsleden, die vanwege de geringe ruimte tegen de deur zat viel bijna om. En zie.een scharesliep vertoonde zich te midden der wijzen en vroeg op de tradi- tioneele wijze of er wat te slijpen viel. De man had het tijdelijke raadhuis voor een gewonen winkel aangezien en hij schrok niet gering, toen hij in plaats van een winkeljuffrouw dit illustre gezel schap ontwaarde. Een der aanwezigen nam ongevraagd het woord en deelde den scharesliep mede-, dat het college geslepen genoeg was en dat men zelf juist aan het slijpen was om de gemeentelijke carrous- sel van hare oneffenheden te ontdoen. De scharesliep af. Kippen op stap. Een van de Barneveldsche markt ko mende auto met pl.m. 3000 kippen beladen, zakte door bet breken der voeren op zij. De lading kippen verpakt in 66 kisten, tuimelde ter aarde. Vele kisten braken en honderden kippen maakten van de onver wachte gelegenheid gebruik zicb in vei ligheid te brengen. Hef afkondigen van verordeningen. In Beemster hèerscht nog een merk waardig oud gebruik met betrekking tot het afkondigen van verordeningen legen welker overtreding straf is bedreigd. De Gemeentewet bepaalt, dat de afkondiging van die verordeningen „geschiedt op de wijze te bepalen bij een plaatselijke veror dening". In de memorie van toelichting tot het ontwerp (1851) werd destijds gezegd, dat dat moeilijk ware om bij de wet omtrent de wijze van afkondigen regelen te stel len omdat, wat ten opzichte biervan voor de eene gemeente behoort te gelden, in de andere onuitvoerlijk zou kunnen zijn. Het werd dus aan de gemeentebesturen overgelaten op welke wijze de verordenin gen afgekondigd zouden worden. En zoo werd de wijze vaii afkondigen verschil lend bij verordening geregeld. Te Beemster nu werd bepaald, dat de verordeningen aan de deur van het raad huis afgelezen moeten worden en daarna worden aangeplakt. En vóór het aflezen mosst de klok geluid worden. In die afkondigingsverordening van 15 September 1851 lezen wij o.a.: „Binnen acht dagen na de ontvangst van het berigt van heeren Ged. Staten van de ontvangst van een afschrift der veror dening, zal deze voor de deur van het Raadhuis der Gemeente worden afgekon digd en binnen vier en twintig uren daar na aan de daartoe bestemde plaatsen bin nen de gemeente worden aangeplakt". „De afkondigingen zullen worden inge- rigt volgens het bij artikel 178 der wet van 20 Juny 1851 Stbl. 85 (Gemeentewet) gegeven voorschriften en door den bode der Gemeente worden afgelezen, nadat gedurende minstens vijf minuten te vo ren de klok van het Raadhuis zal hebben geluid". „Dadelijk na afkondiging zal de veror dening door den secretaris in een daar toe aan te leggen boek worden ingeschre ven en hij herhaling der afkondiging daar van in hetzelfde hoek aanteekening wor den gehouden met verwijzing naar het blad, alwaar de verordening is ingeschre ven". Deze verordening is sinds 1851 niet gewijzigd en dus geschiedt de afkondiging -der strafverordening te Beemster op ho ven omschreven wijze. Ook de vorige week is aldus geschied. Nadat vijf minuten de klok op het raad huis had geluid verscheen de veldwachter bode in de deur van het raadhuis om de gewijzigde politieverordening af te lezen. Een middel to? verdelginga van insecten. Do heer H. Daan, te Santpoort, heeft een middel gevonden om vliegen en ande re insecten to verdelgen. Donderdag is in ie boerderij van den heer Böm te Sant poort een demonstratie gehouden. In een stal met koeien, waarin het krioelde van de vliegen, werd het praeparaat met een eenvoudige spuit in de ruimte verspreid. Het resultaat was verrassend; hij honderd jallen vielen de vliegen op den grond. Ze waren alle een verstikkingsdood gestorven Een proef bij malariamuggen leverde aveneens uitstekende resultaten. Het praeparaat is onderzocht door prof dr. H. Alderstaff, te Utrecht, directeur van het Bijks Serologisch Instituut. Deze beeft verklaard dat het voor menschen en dieren absoluut onschadelijk is. Insecten kunnen echter in de atmospheer, door het praeparaat teweeg gebracht, niet meer Ademhalen. In een normaal geval is bij het behande len van een stal 50 gram vloeistof noodig. Waar dit ongeveer op 25 cent komt is bet middel zeker niet duur, daar de stal iagenlang voor vliegen wordt behoed. Dal' Wt middel voor 'de malariabestrij ding van groot nut zal blijken volgt wel uit het feit, dat dr. J. J. Th. Doyer, in specteur der volksgezondheid in de pro vincies Noord-Holland en Utrecht, zich bereid heeft verklaard, over dit praepa raat inlichtingen te verschaffen. Zooals men weet is dr. Doyer voorzitter van de commissie ter bestrijding van de malaria onder de bevolking. Het middel, of liever, de vloeistof, heet R. I. D. S. (radicaal insecten doodende straal). ISissterci. üsrÊishtesi Moorden in Mexico. Zeventien menschen gedood. Het blad „El Universal" ontvangt een telegram uit Merida, waarin gezegd wordt, dat een bende gewapende bandieten een hacienda nabij Opichen in Yucatan heeft overvallen, waarbij zeventien weerlooze lieden werden vermoord en tiien .gewond. Een moord uit wraak. De 15-jarigen zoon van den landgoed- eigenaar 'Vcm Behr te Hoya a/d. Weser werd gisterochtend met afgesneden hals dood in zijn bed gevonden. Hij deelde do slaapkamer met zijn heide jongere broe ders. die evenwel niets gehoord hebben. De moordenaar moet van den rivierkant geko men z'jn, en langs een ladder het open venster van de slaapkamer bereikt hebben. Mch vermoedt met een wraakneming te deen (e hebben. In verhand met dit ver moeden is een koetswr van het landgoed, gearresteerd. Een „slachtoffer" van L'andru. Gedurende een lezing over het geval- Landru, eergisteravond in Parijs gehou den, heeft zich een eigenaardig incident voorgedaan. Teen de redenaar namelijk ook zekere Lina Laborde noemde als be- Loorende tot de slachtoffers v?n dezen schurk, stapte de dame in kwestie eens klaps op het" podium en verzocht den ge schrokken man, nadat zij zich aan hem had bekend gemaakt, zijn vergissing te willen herstellen. Een elecfrische spoorwegverbinding tusschsn Cairo en Suez. Naar verluidt, bestaat het voornemen Cairo <?n Suez te verbinden door een elec- trisc-hen spoorweg dwars door de woestijn. De Brifsche rijkstenftioiYviel «i ng. De „Daily Telegraph" verneemt uit de meest gezaghebbende bron dat de Britsche R:jkstentoonstelling bet volgend jaar op nieuw zal worden geopend. Duiische natuurmonumenten. Dp Pruisische regeer in g J,s bezig met de voorbereiding van een nieuwe wet tot be scherming en instandhouding van natuur monumenten. Men wil daarbi j streven zoo wel naar de behartiging van de belangen van den landbouw, waar het de ontgin ning van woeste gronden betreft., als naar die van do voorstanders van het behoud van ongerept natuurschoon. Tot de stre ken die in 't bijzonder beschermd zullen worden behoort o.a. het. oostelijk gedeelte van het slotpark van Gross Lichierfelde, het laatste overblijfsel van het oude. Bake- dal, dat door den aanleg van het Teltow- kanaal onherstelbaar is geschonden. Het slotpark echter vertoont nog thans hot eigenaardig type van het weide-bosch, dat vroeger het kenmerk van het Bake-dal was en dat verscheidene dichters in de vroegere pracht en heerlijkheid bezongen hebben. Van de te beschermen gebieden staat bovenaan het Levengebergte, ruim 40 vier kante kilometers groot, met zijn bosscben, de Liineburger heide, voorbeeld van een typische heidelandschap en het Naender- dai bij Dusseldorp, als vindplaats van den eersten diluvialen menschenschedel we reldberoemd, met zijn prachtige beuken- bosschen. Ter bescherming van de vogels aan de zeekust zullen het eilandje Ganse- werder, het noordelijk dal en het Morsum- klif van Sylt als natuurmonumenten wor den aangewezen. Slavisch nationaal park. Tusschen Tsjecho-Slowakije en Polen zal dezer dagen een overeenkomst worden afgesloten betreffende de inrichting van een gemeenschappelijk nationaal park op de grens in de Tatra. Een deel hiervan zal oerwoud blijvend een deel wordt zoo inge richt, dat het van fauna en flora een zoo volled g mogelijk beeld geeft, om dan aan zichzelf te worden overgelaten. v. Gered door een droom Camillo Fl.ammarion verhaalt een cu- rieuse geschiedenis, die lord Duff erin, ge zant te Parijs van 189196 moet zijn overkomen. Terwijl dezo hij een vriend in Ierland logeerde, werd hij op zekeren nacht wakker met een vreemdsoortig gevoel van vrees. Hij stond op en liep naar het raam. In het licht van de maan zag hij* heneden in den tuin een donkero figuur die iets op den schouder droeg. Toen de gestalte langs het huis kwam, keek hij naar hoven en lord Dufferin zag een zeer leelijk gelaat. Hij was zeer verbaasd te zien dat het voorwerp op den schou der van den man een kist was. Spoedig verdween de geheimzinnige persoon uit het gezicht. Den volgenden dag vroeg lord Duffe rin zijn gastheer wie. het toch kon ge weest zijn, doch het raadsel was niet op te lossen. Jaren gingen voorbij en lord Dufferin werd tot gezant te Parijs benoemd. Spoe dig na zijn aankomst werd hij tot een officieel diner uitgenoodigd. Een van de gezantschapsleden leidde hem naar de lift die hem naar de eetzaal zou voeren, doch toen de gezant bij de lift kwam, slaakte hij een kreet van schrik en ver bazing. De liftknecht had precies hetzelfde ZEER LAGE PRIJZEN VOOR 8S92 Enorme sorteering in alle moderne genres gelaat als dat hetwelk hij destijds uit zijn slaapkamer in het maanlicht had gezien. Lord Dufferin ging terug naar de con cierge om naar den naam van den man te informeeren. Hij had evenwel nog slechts enkele schreden gedaan, of een hevig kraken, gevolgd door een hevigen slag werd gehoord. De kabel was gebroken en de lift naar heneden gestort. Allen die er zich in had den bevonden waren gedood of ernstig gewond. Onder do dooden bevond zich ook do liftknecht. Hij was slechts voor één dag in dienst genomen. Van twee Gssen en een „cowboy". Te Rams gate (Engeland) heeft een eigenaardig incident plaats gehad. Twee ossen sloegen in één der drukste straten dier stad op hol en renden de conversa tiezaal van een hotel binnen. Na een massa glaswerk aan stukken te hebben gegooid, zochten zij een goed heen komen. Maar, daar beide dieren door den zelfden uitgang naar buiten wilden, ble ven zij zoo vast als oen muur tusschen de deurposten bekneld zitten. Op dit gewichtig cogenhlik kwam er juist een politieman, gekleed als cowboy (de man had zich in die dracht gestoken om reclame te maken voor de a.s. politie- sportfeesten) voorbij. Teneinde den ossen van'achteren een „zetje" te kunnen geven, moest de agent eerst in het hotel binnen zien te komen. Met heel veel cowboy-beheddigheid wist hij langs een touw naar het hotcldak te klimmen een door een dakraam op'één der bovenkamers te geraken. Daar bevond zich echter een kamer meisje, dat, toenhet den „Wild-West- man" daar binnen zag vallen, ijlings de vlucht nam, na de kamerdeur achter zich gesloten te hebben. Terwijl de twee ossen intusschen zich uit de deuropening hadden losgewerkt, kreeg ook de politieman zijn vrijheid te rug. De menigte, die zich vóór het gebouw verzameld ,had, meende met een werkelij- ken cowboy te doen to hebben, aan wiens achteloosheid het te wijten zou zijn ge weest, dat de ossen ontsnapt waren, en nam een vijandige houding tegen hem aan Eerst toen een drietal andere politie beambten ten tooneele verschenen waren, en bun collega herkend hadden, liet de menigte den vermeenden cowboy gaan. De ossen waren inmiddels een bazar bin nengerend, waar zij weldra in „hechte nis" werden genomen. Latsd» en Taaanfooawf Nederlandsch vee in Italië" In het jongste nummer van het officieel orgaan van den F. N. Z. vult dr. J. J. L. v. Rijn zijn mededeelingen over Ned. vee in Italië aan met het bericht, dat op de tentoonstelling van melkvee, die 28 Sept. te Crema zal worden gehouden, samenwer king zal bestaan tusschen de beide groepen van fokkers. Voor het eerst zal een con cours voor zwartbont Hollandsch vee ge houden worden naast het 17de concours oor bruin Zwitsersch vee. Vertegenwoor digers van het bruin Zwitsersch rundvee- tamboek zoowel als van de Italiaansche vereeniging voor Friesch rundvee hebben :itting in het uitvoerend comité en er zal derhalve een goede gelegenheid zijn om de beide rassen te vergelijken. De Italiaansche fokkers zijn erkend als goed, en het feit dat bijv. graaf Vimercati Sanseverino op de veetentoonstelling te Milaan in 1922 den eersten prijs met door hem gefokt bruin Zwitsersch vee kon beha len in concurrentie met vee, door enkele dcre beste fokkers uit Zwitserland gezon den, is een goed bewijs voor de kunde van de Italianen. Op de wedstrijden voor bruin Zwitsersch vee verleden jaar en dit jaar is een groep voor dieren, die onder con trole in 280 melkdageoi ten minste 3800*kilo melk hebben gegeven. Er zijn dieren van dit ras in Italië, die tot 0000 en meer liter melk per lactatieperiodo geven en -iet ligt dus voor de hand, dat de tentoonstel ling te Crema met groote belangstelling te gemoet wordt gezien. Ook wij Nederlanders, zoo schrijft dr. Van Rijn, dienen met aandacht den strijd te volgen die in Italië wordt gestreden en zoo mogelijk een steentje bij te dragen om den strijd, voor de voorstanders van bet zwart-bonte vee te vergemakkelijken. Voor de afdeeling zwart-bont Fidesch vee :ijn drie groepen voor stieren van verschil lenden leeftijd en vier groepen voor vaar zen en koeien. Buitendien is er een kam- pioensprijs voor stieren en een voor jongs koeien. De tentoonstelling is open voor ge- importeerde zoowel als voor in Italië ge fokte dieren, maar de.ze moeten het eigen dom zijn der mededingers, dat wil zeggen van Italiaansche landbouwers of fokkers. Velling te Lisse op 7 Augustus, onder directie van Holland's Bloembollenhuis. Handel: in 't begin vlug, later minder vlug E.V.T. Keizerskroon f 5.60, E.V.T. La Reine f 2.40, E.V.T. La Belle Alliance f3.90, E.V.T. Proserpine f8.30, E.V.T. Gram. Brillant f 2.60, E.V.T. Couleur Car dinal f 6.30, EiV.T. Fred. Moore f 3.40, E.V.T. Hobbema f 4.90, E.V.T. Mon Tresor f4.40, E.V.T. Pink Beauty f8.70, E.V.T. Rose" Luisante f 5.50, E.V.T. Flamineo f4.90, E.V.T. Rose Grisdelin f3.10. E.V.T'. Artis f 2.10, E.V.T. Herman Schlegel f 2.60 E.V.T. Gele Prins f4.10, E.V.T. Scarlet Due f3.70, E.V.T. Van-der Meer f4.50, E.V.T. King of the Yellon f3.—, E.V.T La Reine Max f4.S0, E.V.T. Le Matelas f4.10, E.V.T. Witte Valk f4.20, E.V.T. Bonte Joost f3.20, E.V.T. Wouworman f 3.10, E.V.T. Diana f 2.20, D.T. Cour d'Or f 4,10, D.T. Murillo f 3,50, D.T. Toumesoll f 5,10, D.T. Salvator Rosa f 4,40„ D.T. Im perator Rubrorum f 5,50, D.T. Theeroos f 4,60, D.T. Titiaan f5,30, D.T. Rubra Maxima f 4,30, D.T. El Toreador f 8,70, D.T. Turban Vinlet f 3,40, D.T. Vuurbaak f 6,20, D.T. Boule do Neige f 4,60, D.T. Schoonoord f 4,80. D.T. Lucrctia f 3,30, Dw. Clara Butt f2,10, Dw. Pr. of Haar lem f 3.10, Dw. Copland f 5,30. Dw. Bar de la Tounaye f 2,90, Dw. King Harold f3,70, Dw. Rev. Ewbank f2,80. Dw. En- terpe f 2,30, Dw. Edméo f 3,90, Dw. La Candeur f 3,40. Dw. Dream f 2,70, Dw. La Tulipe Noire f 4,60. Dw. Grotchen f 2,20, Br. Panorama f 5,30, E.L.T. Picotéo f 2,50, E R. Moreno f21.25, E.R. Lady Derby f 22,25, E.R. Queen of the Pinks f 20, E.R. Gertrude f 21,E.R. Gijantea f 19. E.W. l'lnnocence fJO,E.W. La Gran- desse f 18,50, E.B. Grand Maitre f 19, E.B. Perle Brillant f 17,75, E.B. Grand Monarque f 16,E.B. Dr. Lipbor f 17,50, E.N. Ornatus f3,30, E.N. Posticus f2.50, E.N. Glory of Lisse f 8,50, E.N. Sir Wat kin f9,70, E.N. Colden Spur f8.20, E.N. Horsfieldie f4,20, E.N. Glory of Leiden f6,10, E.N. King Alfred f24,60, E.N. Mad. Plemp f.6—, E.N. Mad. de Graaff f6,90, E.N. Emperor f 8,30, E.N. Barri Conspi- cius f 4,60, E.N. Empress f 7,20, E.N. Vic toria f 6.80, D.N. Von Sion f 5,90, D.N. Zulphur Phcenix f 4,60. Alles eerste soort per 100 stuks. RECHTZAKEN ÜTRECHTSCHE RECHTBANK, Donderdag hebben voor de Utrechtsche Rechtbank terecht gestaan de gebrs. B. uit Arnhem, beschuldigd, goederen, die uit bet Centraal Kleedingmagazijn te Woerden waren ontvreemd, geheeld le hebben.. Tegen beiden is 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf geëisebt, .met aftrek van de voorloopige hechtenis. Voor de rechtbank te Utrecht heeft Don derdag terechtgestaan de 18-jarige tim merman D. V., uit Utrecht, beschuldigd van verschillende inbraken en diefstal van rentezegels. Tegen hem werd een gevan genisstraf van 1 jaar en 3 maanden ge- eisebt. De verdediger vroeg, met bet oog op beklaagde's verleden, een voorwaar delijke gevangenisstraf. De jongen bad zijn opleiding genoten aan de Utrechtsche ambachtsschool, waar bij goed oppaste, werd geplaatst bij een baas, waar hij op den lsten Meidag wegbleef. Tegen rijn kameraad, den 18-jarigen H. A. T., machinebankwerker uit Utrecht, werd wegens heling eveneens een gevan genisstraf van 1 jaar en 3 maanden ge- eisebt. L©tt©B'©K ©sa ÜCieaast Het'raam van Toorop Benepen lieden De actie tegen de plaatsing van bet raam van Toorop in den Dom te Utrecht, wordt nog steeds voortgezet. De befaamde Hervormd-Gereformeerdo Staatspartij heeft er zich opgeworpen en de afdeeling Amsterdam dezer politieke organisatie hield gisterenavond volgens de „Tel." een vergadering in Salvatori. Na een inleidend woord van da. J. Kooij, Herv. Predikant to Amsterdam, werd bet woord gevoerd over „De ver- roomscbing der kunst en het Mariaraam van Toorop" door ds. H. E. Gravemeijer van Amsterdam. De spreker belichtte in zijn rede de houding der reformatorische beginselen tegenover do kunst. Hij sprak vervolgens over de Roomscbe Maviavero^ ring en over het Tooropraam. Ds. Gravemeijer herinnerde zijn hoor ders aan do geschiedenis, van het kerk raam, dat in Den Haag geweigerd maar door de Utrechtsche Domkerk geaccep teerd werd en in dank aanvaard. Een pro test tegen kerkraad en kerkvoogdij had niet gebaat. [Wat moest er geschieden, r.u minister J De Visser oor d* plaatsing vac het Tsi j had goedgekeurd? Tegen do Roomsn propaganda, die niet alleen langs denV^ van het Eucharistisch Congres j maar ook door middel van de icuns: ;-| j Ncderlandsche volk wildo hiiuienslI'iiM?- moest gewaakt worden, moest .men or hoede zijn en tevens meondo "spr dat !<I minister De Visser oen boodschao móeJ worden gericht van den volgenden "inkoS „Der vergadering van P'u!eslan;c-n grooton getale bijeen, op 6 Augustus in Salvatori te Amsterdam, met afschuw en" ontzetting vernomen hebbende, dat mJJ onze Domkerk fe Utrecht, het Huis dea Heeren, hetwelk in den gezegenden refori matietijd gezuiverd werd van Roomschc afgodische voorstellingen, andermaal onu eeren gaat door een glasraam van speei< fiek, Roomschen aard, dat lijnrecht ia,' druischt tegen Gods Heiligo Wet, prolegl teert met klem tegen de aanbrenging van het Tooropraam in Nederlands voornaam, i ste Kathedraal en richt de dringende bedt tot Uwe Excellentie, alsnog de door u g«," geven officieele goedkeuring tot plaatsing van dit zeer ongewenschto glasraam in (e trekken." De vergadering gaf door luid applaus haar instemming met déze boodschap aan minister De Visser te kennen. „Stille nacht, heilige nacht". Op 15 Augustus 1824 hebben de kap* laan Mohr en de leeraar Gruber, beiden ui; de gemeente Oberndorf bij Salzburg, hun vrienden het door hen gecomponeerde lied Stille Nacht, Heilige Nacht voorgedragen. Er is tegenwoordig bijna geen tweede lied 'zoo bekend als dit Kerst-vredelied, maar de dichter Mohr en de componist Gruber zijn vergeten. De gemeente Oberndorf wil thans bij gelegenheid van het 100-jarig bfr staan van bet lied een monument voor beu oprichten. „Vad." BPmr VOETBAL. Op den verkeerden weg In het H. B. S.-orgaan schrijft voorzit ter Jac. Lamey over de V. U. C.-seriewed- strijden. Hij is dankbaar, maar niet vol. daan en wel: Omdat ik voor mij de stellige overfni- ging heb, dat we met prijzen, als den gou den beker van 1923, ter waarde van vijf honderd goudqn, en als het gouden dod van 1924, tot een waarde van niet minder dan. zevenhonderd gulden, heslist op den verkeerden weg zijn. Hoe mooi, hoe schitterend zelfs de prij zen zijn te noemen, zij worden tgn slotto toch slechts in barndkast of safe opgebor gen, om en misschien nog niet eens hij feestelijke gelegenheden, zoo om de 5 of 10 jaar, eens even te voorschijn te wor den gehaald. Dit voorop stellende,, aarzel ik niet le 'verklaren, dat het zonde en jammer is, be dragen als hierboven genoemd vast te leg gen in prijzen, welke don dag na dc uiU, reiking veilig en wel worden .weggestopt, Te mecr( is dit naar mijn opvatting juist, waar in andere richting met dat' geld zoo veel meer kan worden bereikt en dat ton algemeenen nutte. Het heeft mij zeer veel genoegen ge daan, dat aanstonds, toen ik dit onder werp aanroerde, van de zijde van V.U.G. instemming werd betuigd met. hetgeen ik meende naar voren te moeten brengen. Wij kunnen in ge-vallen als dezo onze mooie sport dienstbaar maken aan de lief dadigheid. Als we eens om ons heen zien hoeveel leed er wordt geleden, als we onze krachtige, flinke sportmenschen stellen tegenover zieken en zwakken onder de jongeren en jongsten, dan doet het, laat ik het maar ronduit zeggen, dan doet bei pijnlijk aan, dat zooveel geld onnut staat te verdonkeren in brandkast of safe. Naar mijn meening is daartegen één genees middel aan te wenden dat afdoende is ca wel: weg met al die kostbare prijzeD en terug tot den eenvoud van vroeger. En speelt de wedstrijden ten hate van hen, die dringend hulp behoeven, b.v. ter be vrijding van de tuberculose, ten bate van zwakke kinderen, ais anderszins. MOTORRIJDEN. De Zesdaagsche wedstrijd in Beigië. Yan 9—16 Augustus a.s. zal een inter nationale zesdagsche molorbetrouwbaar- heidsrit worden gehouden, welko dit jaar wordt georganiseerd in opdracht van do Federation Internationale des Clubs Mo- tocyclisles, door do Federation Motocy- cliste do Belgique. lederen dag zijn het begin- en het eind punt to Chaudfontaine hij Luik. Niet minder dau 9 Nederlanders zullen aan dezen -rit deelnemen on den strijd .aanbinden tegen fabrieksrijders uit Bel gië, Denemarken, Engeland, Frankrijk, Noorwegen en Zwitserland. Do rijders, dio do Ncderlandsche kleu ren zullen verdedigen zijn do hoeren: J< Achticn, Den Haag; H. Bicze, Amster dam; W. Z. M. Deurvorst tc Ulft: 2L Fintermau, Den Haag; L. Hun ze, Haar lem; J. A. Kraan. Rijswijk; C. Ier Kuilo,. Loosduinen; Mr. P. H. L. Lambert Hi ir- relbrinck, Dieren; H v. d. SIu.:js, Utreent. Voor het K. N. M. V.-leam zijn gekozen uo heeren: M. Finterman, Den Haag, L- Hunso -te Haarlem cn H. v. d. Sluijs to Utrecht: aanvoerder is de heer L. Hunso Haarlem. Dc heer G. baron Tindal le Laren (R- zal de belangen van de Nederlandse» rijders behartigen. Den vijfden d&g van dezen wods'nja zullen de rijders Nederland bij het grens-- kantoor Withuis binnenkomen en J.ir.x* een dooT kalkstrepen aangegeven weg vu don door Zuid-Limburg naar Bocnnc-na en van. Roermond door Noord--Brouan naar Oisterwijk, waar rij van ongeveer. 12 tot 3 uur zullen vertoeven. De loc» wordt dan voortgezet via Tilburg naar grensplaats Poppol, waar he*. Mrier- landsche gebied weer-wordt verlaten.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6