Advertentiën GESLOTEN zijn, ^legreKeeb Woerbet-loM itpns waarnemingen verricht in den mor- vm 9 Aug 1924, medegedeeld 0 door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. traste Barometerst.773.6 Vlissingen. ^ff3te Barometerst.: 747.3 Seydistjord. Vorwachting tot den avond van 10 Aug.: Aanvankelijke zwakke veranderlijke, jj.r zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht of half be- '0lkt later wellicht toenemende, bewol- |jD^,'waarschijnlijk droog weer, warmer ,re?(lag. Barometerstand. LUCHT-TEMPERATUUR 12 uur 16 5 gr. C. WATER-TEMPERATUUR 7 uur 18 gr. C.; 12 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 9 Aug.: 9.19 n.m.—5.03 v.m. lebben tot geen resultaat geleid. Men. ver acht echter spoedig een nadere beslissing uit Berlijn. STADSNIEUWS Directeur postkantoor Bij Koninklijk Bestuit is met ingang in 1 September de lieer G. M. Busman, directeur van het postkantoor alhier, als zondanig benoemd te Rotterdam. Slechts twee jaren is de heer Busman lier ter stede werkzaam geweest, doch, zonder te overdrijven, mogen we wel ze?gen, dat er onder zijn leiding verschil- 'mdc goede verbeteringen tot stand zijn jekomen. Zoo werd o.m. de eerste post bestelling voor de buitenwijken der stad aanmerkelijk vervroegd en werd de dienst, roer de omliggende plaatsen door den nachtelijken auto-postdienst niet weinig ïerbeterd. Een en ander natuurlijk een ge- Tolg van de lange jaren veelzijdige onder vinding, door den heer Busman opgedaan de omstreeks 15 sleden, waar hij als postdirecteur optrad. Zijn benoeming te Rotterdam yerheugt den heer Busman daarom zoozeer, omdat naar die betrekking, naar hij ons in een onderhoud mededeelde, niet kan gevraagd worden. Zij wordt eenvoudig gegeven aan hem, dio daarvoor het meest geschikt wordt geacht. Onzo beste wenschen aan den scheiden den directeur. Moge Rotterdam van zijn ervaring profiteeren. De Breestraaf-versiering. Gisteravond had de Versierings-com- missie voor de Breestraat de bewoners in de Harmonie opgeroepen om te oordee- over de door haar voor de 3 October- Iceslviering ontworpen plannen. De Voorz., de heer R. de Wilde, deelde mede, dat meerdere plannen waren inge diend, die te kostbaar waren, en dat ten twee plannen waren uitgekozen, ontworpen door Leidenaars. Tot zijn genoegen kon do Voorz. rnede- deeleu, dat niemand der Breestraat-be- woners had geweigerd hij te dragen; in totaal is 4000 gld. binnengekomen. Het eene plan (B) is een versiering door overbrugging met extra groote pilas ters bij het begin en einde van de B-ree straat en bij het stadhuis. Dit plan zou fflet verlichting kosten 6200 gld.; zonder verlichting 5000 gld.; zonder de groote pilasters bij het stadhuis (die leelijk zou den zijn!) 4100 gld. Het ander plan CA) is een versiering in liet verlengde: palen met groene guir landes en wat grootere guirlandes voor iedere opening van een straat. Met elec- trische verlichting zal dit plan 4250 gld. bosten; het kan echter wel wat worden fcigekrompen. Een der aanwezigen opperde het denk beeld cm de versiering wat eenvoudiger to doen zijn, en het overschietende geld te fclieriken aan het 3 October-bestuur als een voorbeeld ook voor andere straat- commissies - om de uitkeering aan be hoeftige stadgenooten groóter te doen zijn don andere jaren. De Voorz. zeide, dat liet 3 October- wsluur van plan is, behalve haring en wittebrood, tabak en koffie uit te deelen. Verder werden nog eenigc bezwaren tegen dit denkbeeld gemaakt. Een andere aanwezige wilde alsnog Por advertentie Leidsche ingezetenen op- toepen om andere plannen in te dienen *olk denkbeeld geen steun vond. Zeer te- tocht prees het aanwezige lid van de hoofdcommissie voor de stadsversiering, de lieer v. Deene, de Breestraat-commis- tio, voor hare voortvarendheid. Nog werd medegedeeld, dat de gemeen te 500 gld. bijdraagt voor het Stadhuis; zooveel mogelijk Leidsche werklieden, tan de versiering zullen arbeiden en bij Leidsche leveranciers bestellingen zullen Plaats hebben. Nu werd gestemd over plan A en plan 22 personen waren voor plan A, 8 voor !jjhn B, zoodat plan A versiering in het verlengde zal worden uitgevoerd. De Voorz. 'deelde mede. dat zoowel ont werper als uitvoerder van hot plan een Leidenaar is (waarom diens naam ver zwegen moest worden, begrijpen wij niet) De commissie krijgt daarbij verder vrij heid van handelen. Er zal een beroep worden gedaan op enkele ingezetenen van do Breestraat om den stroom voor de ver lichting kosteloos af te staan. De gezellige, goecl geleide vergadering was hiermede geëindigd. Melkprijsverhccging? Door do vertegenwoordigers van den R.-K. Bond van Melkveehouders is op Donderdag j.l. in een conferentie met de gecomb. melkverkcopers van Zuid-Hol land besproken een melkprijsvefbooging van 1 cent, ingaande 16 Augustus a.s. De melkhandel zal bet voorstel in een daar toe te beleggen, alg. vergadering in over weging geven. De N.V. Vereenigde Scheipkalkfabrie- ken alhier had een prijsvraag uitgeschre- en voor 'n fabrieksmerk. Ingekomen waren 90 inzendingen. De jury bestaande uit de heeren H. C. M. Dólk, W. T. Gouwe en Mach. Wilmink, heeft bekroond de ontwer pen van K. Vegter uit Den Haag, C. E. Alexander, Den Haag, H. Jonas, Maas tricht. De inzendingen zullen worden tentoonge steld bij den Haagscken Kunstkring van 3 September tot 17 September. Bij het heden alhier gehouden examen Engelsch M. O., acte A, zijn geëxamineerd 2 candidaten. Geslaagd geen. De examens zijn afgeloopen. Bij liet alhier gehouden oxamem En gelsch M. O., akte A, zijn gisteren 6 can didaten geëxamineerd. Geslaagd zijn mei. G. N. Bonarius, Nijmegen en de heer P. J. Koslense, Ede. Gisteavond omlreeks 9 uur reden eenige wielrijders op den weg langs het nieuwe Rijn- en Schiekanaal. Door verkeerd uit wijken hij een zwenking van zijn voor gangers hotste eerstbedoelde met het voor wiel tegen het achterwiel van zijn voor ganger. Hij kwam hierdoor te vallen en brak zijn linkerpols. Hij werd naar Dr. de Bruin gebracht om daar verhonden te worden. Hedenmorgen te ongeveer 11 uur had op de Breestraat, ter hoogte van de Man- denünakerssteeg, een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Voor het café op den hoek van bovengenoem de steeg stond een vrachtauto metr vaten bier, toen vanaf den kant van het Stad huis een tram naderde, tegelijk met een auto van de Leidsche Zoutkeet. Deze vrachtauto kon echter niet passeeren en geraakte beklemd tusschen de tram en andere auto. Toevallig bevond zich daar de reeds bejaarde M. uit de Pasteurstraat De man werd tegen den grond geslingerd en beliep een ernstige wonde aan het achterhoofd, terwijl zijn klceren danig gehavend waren. In den winkel van den sigarenhandelaar Arnold binnengedra gen werd hij daar door den Geneeskundi gen Dienst verbonden. De auto van de Zoutkeet, die in de andere auto was vast- geschoven, werd daarna los gemaakt. PATRON A ATS-ARBE4DSBEURS. Pancratius-Patronaai - Tel. 456 - Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 8—9 uur. Aanbieding: 1 Timmermansleerling, 1 Brood- en Koekbakkersleerling, 1 Leer ling ^Typograaf. EÜET @ü§ieW§ügS ZOETERWGUDE (Hoege Rijndijk). Personalia. De heer Th. Brouwers te Leiden, onderwijzer aan de R.-K. school alhier, slaagde te Utrecht voor het exa men Fransch L. O. KATWIJK AAN ZEE. Strandfeest. Vanwege de Commissie der Vereen, tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer zal op 18 en 19 Aug. een strandfeest worden georgani seerd. Er zullen verschillende spelen wor den uitgevoerd. LEIDSCHENDAM. Posterijen. Bij Koninklijk besluit is met ingang van ,1 September a.s. de heer G. M. A. 'J. Smitt, directeur van het post en telegraafkantoor alhier, in gelijke be trekking benoemd te Doorn. i LISSE Feestavond. Inzake de feestavond der Harmonie „St. Gregorius de Groote." ver zoekt men ons nog mede te deelen, dat ook de dames der genoodigden toegang hebben op dezo feest vergadering. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken is te R'dam geslaagd mej. G. J. Gerritsen, alhier. OEGSTGEEST Personalia. Naar wij vernemen, zal op 15 Augustus a.?. de Eerwaarde Frater Ephrem Slools O.F.M., in de kloosterkerk van de P.P. Minderbroeders te Weert, de H. Wijding van het Subdiaconaat ontvan gen. VOORSCHOTEN Te water. Gisteren had de arbeider B. het ongeluk met paard en wagen op de Molenlaan alhier te water te geraken. Voerman en paard werden spoedig op het droge gehaald. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, zoodat-het ongeval nog goed is afgeloopen. Ongeluk. De timmerman G. S. alhier had gistermiddag het ongeluk, terwijl hij hout schaafde met de machine in do werk plaats van zijn patroon, een gedeelte van zijn duim, die bekneld raakte tusschen de machine, hevig ie verwonden. Na een noodverband te hebben aangelegd, werd de eerste geneeskundige hulp verleend door Dr. M. van der Stoel alhier. HILLEGOM Gemeenteraad Vrijdagmiddag heeft de Raad dezer ge meente vergaderd. Wij laten hier volgen de beraadslagin gen over twee voorstellen, 7 en 8, die ook niet-Hillegommers zullen interesseeren. Het/ overige gedeelte van het verslag plaatsen wij in het volgend verslag. 7. Afkoop Tol in de Hillegommerbeek bij de Hippelaarsbrug. Rapport van de raadscommissie te dezer zake, waaruit blijkt, dat door het R. K. Par. Armbestuur alhier voor afkoopsom wordt verlangd een bedrag van f 7000, dat door particulieren f 5000 en door den Zanderijpolder f 1000 wordt bijgedragen, en bij welk rapport door de commissie wordt voorgesteld over te gaan tot afkoop van bedoelden tol. De aan dien afkoop door dat Armbestuur verbonden voorwaar den luiden, dat het- onderhoud van de Neuwe Beek, alsook van do Hippelaars brug, voor zoover dit thans is ten laste van het Armbestuur, in het vervolg komt ten laste van de gemeente Hillegom. B. en W. hebben besloten aan den raad voor te stellen, om, na ontvangst tan de toegezegde bijdragen, over te gaan tot af koop van bedoelden tol voor een prijs van f 7000 eq op de verder door het Arm bestuur gestelde voorwaarden. De heer Vermeer kan zich met het voor stel vereenigen, hij heeft het rapport der commissie met aandacht gelezen en brengt dezo hulde. De indruk moet echter niet zijn dat de gemeente er met f 1000 af is, want dat is niet zoo. Het onderhoud wordt bedudiend hooger dan aangegeven wordt, docht deze middeleeuwsche toestand moet weg. De heer Vooren zegt, dat de commissie do zaak nauwkeurig heeft onderzocht, het onderhoud zal gemiddeld per jaar niet veel hooger zijn dan f 125. De heer Vermeer: dan verschillen onze ramingen, doch ik houd vast dat het be drag hooger zal z'jn. De lieer Vooren: in-beheer hij de over heid wordt de exploitatie als regel duur der omdat men heel gauw bij do ge meente komt. De commissie heeft steeds gezegd we zullen zuinig beheeren en hij hoopt, dat wanneer buitensporige uitgaven zullen worden gevraagd, we getrouw zul len zijn (en de commissieleden op de eer ste plaats) om trouw te blijven aan ons woord: zuinig hehceren. Do heer Selhorst kan ook met 't voor stel van B. en W. meegaan. Spr. verwacht van de opheffing moer kade- en haven geld. Wat zal er echter nu met de Oude Beek gebeuren? Deze heeft nu nog maar alleen belang voor een paar bloemisten. (Er wordt hier cn daar even gelachen). De Voorzitter zegt: dit is nu niet aan de orde. Er worden nu verschillende bedankjes gegeven door wcfli. dc Vreugd, den lieer Vooren, die bijzonder 't bestuur der Zan derij-polder bedankt on door den voorz. aan de commissie. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. 8. Verzoek Algemcene Veroeniging voor Bloembollencultuur om subsidie voor de te houden tentoonstelling. Adres van het Hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, hou dende verzoek ten behoeve van hel uitlo- vep van medailles op de groote tentoonstel ling door haar in 1925 te houden, een sub sidie te willen verleenen van f 1000. B. en W. hebben met 2 tegen 1 stem besloten voor te stellen om het gedane verzoek in te willigen. Wcth. de Vreugd is overtuigd van 't belang van de Tentoonstelling voor 't be drijf; spr. heeft echter gelet op ons be- lastingcijfer en daarom ziet hij er -zwaar tegen op. Spr. zou 't toejuichen als wij in dezelfde toestanden verkeerden als na burige gemeenten; de tentoonstelling heeft zeker spr.'s sympathie, als onbouw van 't vak, maar wat 't zwaarste is moet 't zwaarste wegen en doarom moet spr. tegen stemmen. Weth. Balvers wil de meerderheid in het college van B. en W. vertegenwoor digen en mededeelen waarom hij met hart en ziel voor is. Aan de zuinigheid is wel degelijk gedacht, we zijn niet over éen nacht ijs gegaan. De zaak is meermalen bekeken, rijpelijk overwogen en afge wacht wat andere gemeenten zouden doen Waarom zijn wij verplicht liet gevraagde te geven? Omdat het absoluut een ge meentebelang js. Dc bloembollencultuur is ons grootste bedrijf, ons eenigst bedrijf, de beele bevolking bestaat er direct of indirect van. Een buitenstaander kent het nut der Intern. Tentoonstellingen niet 't Is een stuk propaganda; ze geeft meer be kendheid in de vreemde landen. Het vak is hard vooruitgegaan, nieuwe soorten, nieuwe variëteiten, getuigenis van energie, van patroon en arbeider; verbetering in praepareeren, zelfs in schurenbouw. De tentoonstelling brengt ons in contact met nog bevoegder lui. De tentoonstelling komt den export ten goede, we krijgen meer afzetgebied en meer relaties. Slaagt ze. goed, dan komt er meer welvaart, ook voor Hillegom en wel bijzonder voor Hil legom, omdat wij bovenaan staan met den export. Daarom moeten wij steunen. Men zal zeggen: bet bedrijf gaat goed, liet is zoo, maar het tegenovergestelde is niet uitgesloten en om die tegenslag zoo klein mogelijk te maken moeten we trachten bet afzetgebied te vergrooten. De tentoonstelling kost duizenden: firma's en organisaties ver leen en steun, des tc meer is het de moreele plicht voor ons, de gemeente, die van bet vak leeft, om te steunen en spr. hoopt dan ook, dat dc Raad met het voorstel zal instemmen. De lieer Fijma kan gedeeltelijk met bet betoog van den weth. Balvers mee gaan; toch zal spr. tot do tegenstemmers behooren. Er wordt geroepen: bezuinigen, i bezuinigen. In 't bollenbedrijf is die propaganda nooclig. Als we de luxe zien die tentoongesteld wordt Cn de duizenden die straks weggegooid worden, denkt men ook aan de arbeiders, die verhongeren in het. bedrijf. De belasting is steeds hoo ger geworden, do bloemisten verdienen geld als water, de heeren betelen liefst geen belasting, maar kloppen wel aan om geld uit de gemeentekas. De heer Jansen wil 2 vragen stollen. Er wordt f 1000 gevraagd; kunnen we die geven1? Spr. antwoord daarop is: abso luut niet. Do 2e vraag is: moeten we af zijdig blijven? Dat kan ook niet. Spr. wil daarom, gezien de gemeente-finauciën f 300 geven. 20ETERWCUDE. Gemeenteraad. 5. De heer Compier. weth., doet eeni ge luededeeHngen betreffende een onder houd met dén beer van Oerle aangaande de uitbreiding van het electrisch net en het aangaan van een contract inzake stroom- levering met de gemeente Leiden. Het gaat er om, de kabel voor straatver lichting in den Vrouwenweg en het Lege rak te vervangen door een meer moderne kabel, die ook dienstbaar kan worden ge maakt voor huizenverlichting. De kosten daarvan zullen bedragen f 4000.a fonds perdu óf 10 cent boven den prijs van Leiden per K.W.U. (bij dit laatste bedrag neme men in aanmerking, dat de kosten bij een straatverlichiings- kahel bedragen 9 cent boven den prijs van Leiden, zoodat het hier gaat om de ver hooging van den prijs met 1 cent per K. W.U.) De secretaris licht deze zaak nog nader toe. De kosten bedragen voor den Vrouwenweg f 2300.en voor het Lege rak f 1700. De heer Gompie r. weth., ziet in de eerste 30 jaren geen bebouwing, noch van den Vrouwenweg, noch van het Legerak en acht het daarom onverantwoordelijk, een uitgave van f 4000te voteeren voor dit doel. Verschillende leden uiten zich in dien geest: de heer Stairenburg evenwel is van de tegenovergestelde meening, om dat het. hier de verbinding tusschen Zoe- terwoude en Leiden betreft, die gevormd wordt door den Vrouwenweg. De heer de Boer, weth.. is wel niet zoo pessimistisch gestemd als zi'jn college Compier. Toch zou hij er tegen zijn, voor dezo zaak f 4000 te storten. De heer Stadhouder zou. wat het Legerak hetrëft. er beslist voor zijn, daar een buis-kabel te leggen. Het is misschien tl kwestie van 'n jaar of tien, maar zon der twiifel zal dan" in de naaste toekomst we1 rebouwd worden. Wat den Vrouwenweg betreft, is Spr. onkur.d'g, hoe het daar met het verkeer gesteld is. Het voorstel van B en W. wordt met aleoineene stommen aangenomen. 0. 1 In verhand met liet raadsbesluit, waarb'j op het verzosk van den Burge meester buiten de pcnieen'e te mogen wo nen, gunstig is beschikt, stellen B, en W. voor, bet raadhuis te bestemmen tot ambts woning van den secretaris. Dit besluit zal ingaan, zoodTa de Bur gemeester do koninklipke goedkeuring ge kregen heeft, buiten de gemeente te mo gen wonen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aan,gentenen. 8. Precedure znikers en vischwater. Een schrijven hetreffpude deze zaak is ingeko men van Mr. Bolsius, den rechtskundigen adviseur der gemeente, die adviseert om 'ii hooeer beroep te paan. Het voorstel van B. en W. luidt in gelijken geest. Er ontspint zich een d'scussie over de vragen, of de heer Starrenhurg zijn toe stemming heeft gegeven tot het leggen van den zinker en of de burgemeester den heer Starrenhurg een bedrag van f 156 zou heb ben aangeboden. Wat. dit laatste punt betreft, verklaart de voorzitter dat dit niet juist is, en de heer Starrenhurg van wel, waar na de voorzitter aan den raad de beslissing overlaat, wie de meeste geloofwaardigheid bezit. Dc heer Starren burg beweert voorts, dat door hem nooit toestemming •is gegeven, zinkers in den Meerburg te leg gen. Op de vraag van den heer de Graaf, die vraagt, waarom de lieer Starrenburg een schadevergoeding van f 500 vraagt, antwoordt de laatste, dat dit is, omdat misbruik gemaakt is van zijn recht. Er ontspint zich een tamelijk heftige discussie. De voorzitter merkt op, dat liet niet gaat om zaken onder elkaar te doen. doch over het voorstel van B. en W. De heer deGraaf vestigt nog eens den nadruk op liet kleingeestige van den lieer Starrenburg, die zegt: als ze 't nnj ge vraagd hadden, had ik toestemming ge geven, maar nu ze 't mij niet gevraagd hebben, wil ik zien er 'n voordeeltje uit te balen. De beer Starrenburg houdt bij boog en bij laag vol, dat hij nooit toestemming beeft gegeven. Het voorstel van B. en W. om overeen komstig het advies van den rechtskundig adviseur der gemeente in hooger beroep te gaan wordt, aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Wesselingh en Stadhouder, terwijl de heer Starren burg z:oli van stemming moet onthouden. Verder verslag plaatsen wij a.s. Maan dag. üESE-ITZilKEIÉ. ittlilFifCTBERiGHTEN LEIDEN, 8 Aug. Veiling. Bloemkool f 21 27, Peen f 26.80, Andijvie f 0.901.40, Salade f 0.902.6p, Komkommers f 4p',< Kroten f 1.10—2.—, Roodekool f 6—9, Gele-, kool f 8—11, Groenekool f 1.20—2.70, Se!, - derie f 0.40—1.80, Uien f 1.80—3.50, alles per 100; fenijboonen f 1428, Heerenboonen' f 16.50—32, Doppers f 10—30, Spinazie f 3— 11, Postelein f 4—9, Tomalen A f 18.60—4 20.40, Tomaten B f 14.40—15.60, Tomaten O. f 19.60—20, Aardappelen f 3—6 alles per 100 Kg. 9 Aug. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt t! prima fabrieksboter (controle) f 2.30, prima boerenboter f 2.202.30 per Kg. Aangevoerd 115/8 en 35/16 vaten, wegende 2715 Kg. Hani del goed. Eieren. Totale aanvoer 10271 stuks. Dc prijzen waren: kippeneieren f 7.158, Eendeneieren f 77.60, en Kalkoeneieren f 1012 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 4 tot en me.t 9 Aug. Aangevoerd: lange turf geen aanvoer prijs f 78 per 1000 stuks; korte turf geen aanvoer en geen noteering; 77 ton neutjes kolen Huisbrand f 1.50 per mud. ROELOFARENDSVEEN, 9 Aug. Veiling Meloenen 943 cent per stuk; Snijboonen f 1.251.55, idem II 9590 cent, idem I f 1.952.05, idem extra f 2.35, Stek 42 cent, Princesseboone.n f 2.251.95, idem zonder draad f 2.552.50. Dubb. Stam f 1.50 en Witte Pronkboonen 60 cent per 10 Kg.; Augurken: Fijn f 16.2016.30, Fijnbasterd f 10.20, Fijnbasterd II f 6.60, Basterd f 5.3P —5.60. Basterd II f 4.80. Grof f 3.45—3,70. idem II f 2.40, Bommen f 2.102.05, Stippel f 3.92, alles per 25 Kg. Doorsneeprijs van 8 Aug. met aftrek van veilings-kosten: Snijboonen f 1.13. idem Stek 35 cent, Princesseboonen f 1.77. Dubb. Stam f 1.40, Fijn f 14.01, Fijnbasterd f 8.83, Basterd f 5.03, Grof f 3.17. Bommen f 1.94, Stippel f 2.62. BOSKOOP, 9 Aug. Veiling. Bozen per bos: Ophelia 41 cent, Golden Ophelia 52 cent. Sunburst 21 cent, Hadley 5057 cent, Pr. de Bulgary 21 cent. Columbia 35 ceent, Butterfly 40—43 cent. Mme Jules Bouché 2C40 cent, Pernet 42 cent. Diversen per bos: Dahlia's 182229 cent, Gladiolen 30 cent. Montbretia 4 cent, Plox 7 cent. KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 Augus tus. Veiling. Due of York per 25 Kg. f 1 1.40, Eigenheimers per 25 Kg. f l1.30: Peen pe.r 100 bos f 4.305.50; Bloemkool I f 30.1037.20. Aanvoer: 300 maal 25 Kg. Due of York, 440 maal 25 Kg. Eigenheimers 3200 bos Peen. ALPHEN AAN DEN RIJN, 8 Aug. Vei- ling. Per 100 Kg.: .Stokheerenboonen f 22 26. Stamheerenboonen f 1820, Snijboo nen f 1624, Tomaten f 1426; Per 100 bos: Pee-n f 22.60; Per 100 stuks: Komkom mers I f 6.607.80. Komkommers II f 3.70— 4.—, Bloemkool I f 14.80—16.10. Bloemkool I f 5.Roodekool f 79, Meloenen f 25 tot f 68. ZO ETER MEER, 8 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 8211 stuks. Prijzen kipeieren f 78.50, eendeneieren f 7.508 per 100 stuks. ALKMAAR, 8 Aug. Kaas. Aanvoer 187 stapels, wegende 158.000 kg. fabriekskaai kleine met rijksmerk f 63, zonder f 58; com missie met rijksmerk f 58.50. VEUR, 7 Aug. Eierenveiling. Op de he den gehouden eierenveiling werden aan gevoerd: 4600 kippeneieren k f 8.109.15 per J00 stuks; 176 eendeneieren a f 7.35 8.05 per 100 stuks; 23 Duiven h 1421 cent per stuk; 28 Hanen a f 0.30—1.10 pe.r stuk; 20 Konijnen a f 0.551.25 per stuk. HAAGSCHE RECHTBANK Tengevolge van een drukfout is gisteren tot onzen spijt een veroordeeling tot 6 jaar gemeld van een koopman te Leidon; dit moet zijn 1 jaar. -X- m- Ondertrouwd: ANNA JONGMANS en CORNELIS HENDRIKS. Leiden, Rapenburg 6. Amsterdam, Heeren gracht 57# 9 Augustus J924 Huwelijksvoltrekking 2 Sept. 10 uur in de St. Petruskerk. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. -Sacramenten der Stervenden, onze zorg zame Vader, Beliuwd- en Grootvader, LAMBERTUS v. d. AAR, in den ouderdom van 68 jaren. C. P. v. d. AAR, en Verloofde. G. v. d. AAR. J. v. d. AAR DE BOER, en Kinderen. Idasstraat, Groningen. Alplien a. d. Rijn. 6 Augustus 1924. Vinkenbuurt. 20109 isg?- Wegens sterfgeval zullen de zaken van G. cmaoo zn. en D. H. D£ BROSJE Maandag a.s., den geheelen dag aoua

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3