tokens waarnemingen verricht in den mor pen van 6 Aug. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.St. Mathieu. Laagste Barometerst.: 745.7 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 7 Aug. Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, meest zwaar bewolkt, weinig 0f geen regen, aanvankelijk iets koeler. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het rlnn- ne lijntje beduidt den stand van gister" middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur 19 gr. C. WATER-TEMPERATUUR 7 uur 18^ gr. C.; 12 uur 19 gr. C 8 uur 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 6 Aug. 9.25 n.m.4.57 v.m. Do 31-jarige H. K.. die gisteravond te 8 uur. op den Oude Vest, voor een auto uitweek, geraakte te water en werd door burgers op het droge gehaald. Bij het heden alhier gehouden examen Engelseh M. O., A zijn geëxamineerd elf candidaten. Geslaagd zijn de dames G. Coster (Vlissingejti). W. A. Sieburgh CD en jïaag), J. Fr. Smits (Delft) en J. G. de Vries (Den Haag). Hoewel de offieieele uitspraak der Rechtbank nog niet heeft plaats gehad, in zake het proces over de bekende keldcr- aaii het Steenschuur, heeft het rechtscol lege de gemeente vrijheid gegeven daar. de trambaan te leggen, waaraan deze gevolg heeft gegeven. Dit besluit natuurlijk niet over de Inter te volgen uitspraak van de Rechtbank. Zooals men weet. heeft de gemeente het pand van den heer Van Veen in eigendom verkregen ook dit is niet zonder moei lijkheden gegaan. Do heer v. d. Laan, op tredend als taxateur, en ook andeven. haden het pand in verhand met den stand daarin uitgeoefendo nering op circa 128.000.geschat, terwijl de drie he- eedigde taxateurs, de heer en ir. P. Hoogenhoom, M. Koert Icn W. Fontein deze waarde schatten op f 15.000.wat volgens den heer van Veen veel te weinig as. Dit, en andere dingen, (lie bij de onder handelingen tusschen de gemeente en de heer van Veen zijn voorgekomen, hebben laatstgenoemde niet bepaald welwillend [estemd. Zoo komt. het dan ook, dat hij >lijft vasthouden aan het recht, dat hij zijns inziens heeft op den keldef, die niet bij den verkoop van het pand zou zijn in-* gesloten, dus zijn eigendom zou zijn ge bleven. De gemeente daarentegen beweert, dat wat onder de straat ligt per se ge meente-eigendom is, hoewel toch de heer V. V; altijd dien kelder in gebruik heeft gehad alé ware het zijn uitsluitend eigen dom. Met belangstelling wordt de rechterlijke uitspraak afgewacht. Sstgszorceien Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mcbilieatie-herderoking. Geachte Redactie! De beschouwing, Uwerzijds gewijd aan bovenstaand feit is een zeer (liep gevoelde .uiting, die hij velen weerklank zal vinden. Als U constateert, (lat juist door het ecni- 'germate feestelijk karakter dier herden king velen onzer er niet warm voor voe len, kan ik daarmede ten volle mee instem uien. Anders is dit ten opzichte van Uw meening betreffende de inzameling van giften, welke ik niet sympathiek vind. Im mers hel gaat bier om menschcn, die dooi de mobilisatie „slachtoffer" zijn gewor den. Ergo is de S t a a t en deze alleen ge roepen en verplicht om te steunen. Ik heb wel eens gelezen: „Elk land eert zijn hel den". Doch de oorlog van 1870 heeft bewe zen dat van „held" tot „pauper" maar een betrekkelijk korte weg is. En wat geven die giften dio binnenkomen als er door een wettelijke regeling niet. afdoende hulp Wordt geboden? Als het land rechten heeft, beeft het ook plichten. Laat ons diep in ons hart die jaren herdenken. Geen vlag gen en .muziek, want het zijn uren van Weemoed. Bedenk ook hier zijn „slachtof fers" gevallen, ook hier kan aan sommi gen onzer die herdenking slechts een traan an het oog ontpersen. P. B. Bovenstaande is ingekort. Red. UIT DE OÜIGEWBÜG HILLEGOM. Personalia. Voor het examen boekhou den M.O. slaagde te 's-Gravenhage de heer J. v. Engelen, alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Personalia. Voor het examen Em gelsch L. O. slaagde de heer P. T. Bande ra ei j er, alhier. SASSENHEIM Gemeenteraad Aanwezig alle leden. De Voorzitter deelt mede, dat de kosten voor deze gemeente op den Keuringsdienst van Waren bedragen f472.60; voorts dat de verordening tot het heffen van Haven en Ivadegelden, welke thans drie maanden in werking is, heeft opgebracht f 178.84 in totaal. In verband met deze verordening brengt de heer Verkleij de volgende vraag naar voren: Worden ook de Zondogen onder de ligdagen berekend. De heer Warnaar zou er sterk voor zijn de Pleziervaartuigen ze ker op Zondag havengeld te laten betalen, hetwelk de heer van Rhijn volkomen on derschrijft. De heer Ver klei j wenscht ech ter te vernemen, indien een schipper, (lift Zaterdags aan wal komt en niet los kan komen of dan ook de Zondag in rekening van een ligdag gebracht wordt. De Voorz. antwoordt: neen. De heer van Rhijn vraagt of de politie volkomen op do hoogte is met deze verordening. De Voorz. deelt daarop mede met het geheele politiecorps daarover een onderhoud te hebben gehad en dat reeds een pleziervaartuig op Zon dag havengeld heeft betaald. In verhand met de Rijkswegeninspeclie, welke ook een bezoek heeft gebracht aan de Teijlingerlaan, stellen B. en W. voor, in overleg te treden met het Prov. Bestuur, om zoo mogelijk dezen weg over te dragen aan de Provincie. De heer van Rhijn voelt weinig voor dit plan, vöoral met het oog daarop, dat, wil men iets in den weg aan brengen, men dit altijd aan moet vragen. De heer van Zonneveld vindt den toestand aan de Teijlingerlaan onhoudbaar, vooral met het oog op- het verkeer langs dezen weg; hij wensclit in overleg te treden met de gemeente Voorhout, om de bochten al daar weg te nemen. De heer van Heemstra sluit zich volkomen aan hij den heer van- Zonneveld. De hoer Bisschops is wel voor Prov. overdracht, temeer daar er groote kosten aan den weg zullen komen en deze dan door de Provincie worden gedragen. Wcth. "Warnaar deelt mede, (lat de Prov. wegen overal tiptop in orde zijn, dat de prov. voor 50 pet. in het onderhoud zou kunnen bijdragen; we brengen zoodoónde het opruimen der bochten in eene hand. terwijl er nu verschillende gemeenten hij hel rokken zijn. Het verheugt den heer van Rhijn, dat de prov. zoo goed om hare we ten denkt: laten we echter haas in eigen huis blijven. De Voorz. deelt daarop mede, "dat men reeds al eens tot opruiming dei- bochten aldaar heeft onderhandeld en voorgesteld is, da! b.v. 1/3 door Sassen- heim. 1/3 door Voorhout en 1/3 door de provincie zou gedragen Vorden: alsnog zou aan de Ned. Rijwielhond een vergoe ding''kunnen worden gevraagd, welke aan de gemeenten zou ten goede komen. B. en W. zullen in1 dezen geest met de provincie «onderhandelen. Een verslag van de verceniging „Zieken zorg" en aanvrage vergoeding om tege moetkoming voor een bijzondere uitgaaf wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. De Voorz. deelt nog mode naar aan leiding van een verzoek, eertijds gedaan in den Gemeenteraad, dat de verordening van het venten, t.w. do. vergunning daar voor, heeft opgebracht, behoudens cenige kleine kosten, de som van f 104,50. Tot commissieleden tot naziening der gemeen lerekening over 1923 worden bij stemming benoemd de heeren Speelman, Van Bfeijn en Krom. De kosten voor dezo gemeente* aan de bestaande Gezondheidscommissie bedra gen over 1923 f 122.23 K en zijn voor 1924, op fl. 116.50 begroot. Van de Motor-rederij, directie Wisse ling, is ingekomen een adres, betrekking hebbende op de verordening tot heffing van Ha,ven- en Ivadegelden, waarin ge noemde heer aantoont te betalen onge veer per jaar aan de gemeente f 1000. erop wijzende dat aan reeders in andere gemeenten een gratis ligplaats wordt ver strekt. Alvorens dit adres in behandeling te nemen, licht de Voorz. toe, dat, na het in werking treden der verordening, in overleg met Rijnland het recht tot 'stoornen in d_e Sassenheimerssloot van f 50 op f5 per schip is teruggebracht, zoodat in dit schrijven, waar het hier vier schuiten be treft, 4 maal f 46, zijnde f 180 teveel is berekend; vervolgens dat het alhier gel dende tarief is gebaseerd op denzelfden voet als te Lissc (waarop klager zich be roept) alleen dat daar een gratis ligplaats wordt verstrekt en dat de huur voor den grond kantoorgebouwtje aan de Oosthaven een geheel vrijwillige overeenkomst is ge weest tusschen Wesseling en de gemeente. B. en W. meenen dat* genoemde heer 99 pet. voorrecht geniet voor het.gebruik van deze Haven, waarom zij den raad voor stellen dit verzoek voor kennisgeving te willen aannemen. Aldus wordt besloten. Op verzoek van schipper B. de Boer wordt' dezen toegestaan tot weder opzeg- gings toe gebruik te mogen maken van een kantoorgefcouwtje in de bergplaats der ge meente aan de Oosthaven voor f 1.50 per week. Van het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging van liet Bloemhollcnkweokers- genootschap is ingekomen een verzoek om subsidie, groot f 1000.voor de te hou den Internationale tentoonstelling in 1925 te Heemstede van 13 Maart tot 21 Mei. waarvoor een gebouw zal gebouwd worden ter oppervlakte van 2100 M2„ waarvan de kosten f 170.000 zullen bedragen, ler- wijd f15.000.aan prijzen zal worden besteed. B. en W. stellen eenparig voor om deze subsidie toe te staan. De lieer van Heemstra drukt zijn spijt uit, niet met dit voorstel mede te kunnen gaan om twee redenen: le. omdat dit geen zuiver ge meentebelang is en ten 2e. omdat niet is aangetoond dat eigen middelen tekort schieten. -Spr. gelooft dat Bloembollen-cul tuur heter geld kan fourneeren dan de gemeente-huishouding; het lijkt hem uiterst moeilijk, indien andere vereenigin- gen welke het, wellicht harder noodig heli- zen dan deze vereeniging, susidie vragen, om dozen dan subsidie te weigeren. Het bloembollenbedrijf is haast bet eenigsfce bedrijf dat floreert. Niet om de duizend gulden is spr. er tegen, maar uit princi- pieelo overwegingen; we moeten met liet geven van subsidie uiterst beknopt zijn. De lieer Verkleij kan zich wel met het toestaan dezer subsidie vereenigen, maar is van meenihg, dat, indien op het gebied van de landbouw eens een dergelijke sub sidie wordt aangevraagd, de gemeente dan ook bereid moet zijn deze toe te staan. De heer Breda schaart zich volkomen aan de zijde van den heer Van Heemstra; hij stelt voor f250.toe te staan. Welh. Warnaar schetst wat de gemeente Heem stede deed voor deze tentoonstelling. De geheele streek is met deze tentoonstelling gehaat. Hij kan nu direct het Landbouw bedrijf in dezo gemeente on eene lijn stel len mot hef, Bloembollenbedrijf; we hebben toch voor den zonnetijd gestemd (gelach). De hoor van Heemstra zegt, dat het voor stel uit het verband wordt gerukt; hij had liever gezien, dat B. en W. met een voorstel waren gekomen om. f 1000.bij te dragen aan de tentoonstelling, wat hem beter dunkt dan deze subsidie-aanvrage. B. en W. wijzigen hun voorstel in dien geest dat zij de vereeniging f 1000. schenken voor medailles en eereprijzen. welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. B. en W. stellen voor de breedte van de geprojecteerde straat van Teijlingerlaan tot Westerstraat te stellen op 12 M. Dit in verband met een verzoek van de gebrs. Rotteveel, dio aan de Teijlingerlaan twee woningen willen bouwen en een klein hoekje grond te kort komen; de doorkijk tusschen bet huis van den heer Wester beek en Rotteveel zal dan to<?h nog 16 M. bedragen. De lieer van Zonneveld is er voor als dan zeker 12 M. blijft gelden tot aan de Zandsloot toe. Aldus wordt be sloten. (Wordt vervolgd.) ZEVENHOVEN. Onweer. Bij het korte, maar hevige onweer, dat j.l. Zaterdag boven onze ge meente woedde, werd een rund van den landbouwer van der Veer door den" blik sem doodgeslagen. Verdronken. Dinsdagmiddag is oen tweejarige jongetje van den groenteboer B. in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. ZOETERMEER. Gezondheidscommissie. De Commissa ris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land 'heeft benoemd tot leden van de Ge zondheidscommissie voor d©' vereeniging van gemeenten, waarvan de zetel is te Zoetermeer. de heeren dr. J. W. C. Kol ff-, arts te Hillegersberg en L. Dekker, aanne mer te Zevenhuizen (Z.-H.). WeienscEiappeSïjke Bepichien Een Frankisch grafveld hij Rijnskurg. In de onmiddellijke nabijheid van Rijns- burg hebben enkele jaren geleden toevallig landbouwers oen uitgestrekt oud grafveld ontdekt. Het ligt ongeVeer halverwege tus schen de gasfabriek en den weg naar Noordwijk, op slechts een höiïderd meters van lief kanaal. De urnen, die daarbij aan het licht kwamen, warén van een grauw bard baksel en met een typisch bultvormi- ge plastische versiering en leverden het be wijs (lat men te doen liad met Saksische brandgraven uit omstreeks de oa eeuw na Christus en daarna. Te dien tijde heeft dr. J. H. Holwerda dit grafveld aan een systematisch onder zoek onderworpen waarhij bleek dat naast deze Saksische brandurnen nog talrijke graven aawezig waren van een geheel verschillend karakter: ~a. 1. lijkgraven waar in aardewerk van z.g. Frankisch type aan wezig was als ook kralensnoeren' en andere versierselen. De aard dezer graven, de wijze waarop zij aangelegd zijn en natuur lijk tevens de gevonden voorwerpen bewe zen duidelijk dat men hier cultuurresten voor zich had zooals die vooral in Frank rijk en België gevonden zijn en karakte ristiek zijn voor de Frankische bevolking in de 6e en 7e eeuw. Naast en voor een deel op hetzelfde ter rein dat bovengenoemde vondsten oplever de, heeft onlangs de eigenaar bij het be werken van het land opnieuw vaatwerk gevonden. Het Rijksmuseum van Oudhe den te Leiden, hiervan iu kennis gesteld, oordeelde een nieuw onderzoek gewenscht en liet onder leiding van den-assistent A. E. Rem ouch amps een opgraving verrich ten Het resultaat van dit werk, dat veertien dagen heeft geduurd, is zeer gunstig ge weest. Een groot aantal graven is liloot- gelegd waarvan het bijbehoorend vaat werk bewees, dat men hier met dat gedeel te van hot grafve'fl te doen had, dat door een Frankische bevolking is aangelegd. Belangrijk was daarbij het vaststellen dat naast gewone lijkgraven, waarin de doode in gestrekte houding (het hoofd naar 't Zuiden) is bijgeze't ook tal van brandgra ven voorkomen, terwijl nochtans bet daar bij gevonden vaatwerk van precies gelij ken aard is en tot een zelfden tijd gerekend mag worden. Dit bewijst dat de lijkver branding slechts langzamerhand voor be graving heeft plaats gemaakt', ja nog lan gen tijd naast begraving moet hebben- voortgeduurd. Ook belangwekkende bijzonderheden om trent de wijze van bijzetten konden wor den vastgesteld: in een iets dieper en daardoor in vochtiger bodem begraven graf waren nog duidelijk om het skelet sporen van de opstaande wanden van een houten kist waar (e nemen. Zelfs was nog van den bodem der kist een gedeelte her kenbaar, doch reeds zoover verteerd dat het niet bewaard kon blijven. Een ander graf, c-vencens met houten kist, lag te mid den van een regelmatig cirkelvormig grondspoor van ruim drie meter middel- fijn, dat slechts daardoor te verbaren is dat om het graf een soort lichte palissa deering heeft gestaan door een met klei bestreken vlechtwerk verbonden. Aan, de Z.-zijde vertoonde deze palissadeering een kleine onderbreking als ware daar een in gang geweest. Opvallend was ook dal de skeletten door gaans als het ware in en onder een laag klei lagen. Dezo klei moet opzettelijk om en bo'ven liet bijgezette lijk zijn aange bracht: wellicht dacht men aldus den doode een heler afgesloten graf te bezor gen? Buiten het bovengenoemde aardewerk werden als bijgraven nog enkele verteerde en haast onherkenbare ijzeren wapenen gevonden; cok een paar fragmenten van een kleine Frankischen bronzen gesp. Doch belangrijker waren een paar kralen snoeren. do eerste van gekleurd glaspasta, de tweode grootendeels van barnsteen, die op de plaats van den hals bij de skeletten gevonden werden. Alles wijst er op dat de thans ontgraven Frankische bijzettingen eveneens iu de 6e eeuw en tot het eind der 7e eeuw na Ghr. gedateerd mogen worden. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLGGZEN DIENST). Van de Londensche Conferentie De Duitschers met bestudeeren gereed BERLIJN, 6 Augustus. (V. D.) De Duitsche delegatie heeft gisterenmiddag en het grootste gedeelte van den nacht de haar ter hand gestelde besluiten der Ge allieerden bestudeerd. LONDEN, 6 Augustus. (V. D.) Het Duitsche memorandum, in antwoord op het door de Geallieerden opgestelde pro tocol, inzake de uitvoering van het Daw es- rapport, is hedenmorgen bij het secreta riaat der Londensche conferentie inge diend. De G. v. H. opent besprekingen BERLIJN, 6 Augustus (V. D.) De Commissie van Herstel zal zich heden middag naar liet Ritz-hotel begeven om al daar met den Duitschen Rijksminister van Financiën, Luther, besprekingen te voeren over do tusschen Duitschland en de Com missie van Herstel hangende kwesties. De Amerika a^nsche gezant te B e r'l ij n naar Londen BERLIJN, 6 Augustus (V. D.) Do Amcrikaansche ambassadeur to Berlijn, Houghton, is naar Londen vertrokken. De onlusten in Marokko BERLIJN, 6 Augustus. (V. D.) Vol gens een telegram uit Madrid heeft de Spaansche regeering Raisoeli de controle over het bevolkte deel van Marokko opge dragen, dio daarvoor 4000 man ter be strijding van de Riffs ter beschikking hoeft gesteld. Onderhandelingen over de MosouS-kwestie. KONSTANTINOPEL 6 Augustus (V.D.) In antwoord op de jongste Brilsche nota, inzake, do Mosoul-kwestie, heeft de Turksche regeering haar zaakgelastigde te Londen opgedragen, onderhandelingen te openen. -Hevige brand in Italië. REGGIO (C'alabrië) 5 Aug (V. D.). Een brand verwoestte 60 barakken yau het dorp Armo. Een groot aantal personen is dakloos. De moord op mevr. Evans. WASHINGTON, 5 Aug. (V. D.). Vol gens een Exchange-telegram uit Mcxico- City zijn meer dan 70 Indianen gearres teerd in verband met de moord op mevr. Evans. De Argcntijnsche wereldvlucht. LONDEN, 6 Aug. (V. D.}. Majoor Zanni, de Argcntijnsche wereldvliger. is van Ka rachi te Nabir-Abad aangekomen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 6 Aug. Veemarkt. 255 Veile Kalveren le kwal. f 1.151.25, 2de kwq.1. f 1.02—1.15, 3e kwal. f 0.90—1.02 per Kg.; 44 Nuchtere Kalveren f 1425 per stuk; G59 Vette Varkens le kwal. 88—90 cent. 2e kwal. 8286 cent per Kg.; Over- zeesehe en Geldersche le kwal. 8890 cent. WOERDEN, 6 Aug. Kaas. Aangevoerd 3G3 partijen, lc kwal. f 6065. 2e kwal. f 55 —59, met Rijksinerk f 57—66. -Handel vlug. ROELOFARENDSVEEN, 6 Aug. Veiling. Meloenen 1915 cent per stuk; Snijboonen f 1.351.50, Snijboonen II f 1.90. Snijboo,- nen I f 2.35; Stek 36—42 cent,. Princesse- booncn f 2.30—2.40, idem zonder draad f 2.G0, Dubb. Stampr. f 1.551.50, Pronk- booncn 85 ceait alles per 10 Kg.; Augurken: Fijix f 12.3014.80, Fijnbasterd f 9.Bas terd f 5.60—6.Basterd II f 4.90. Grof f 3.30—3.15, Grof II f 2.95. Bommen f 1.70 1.00, Stippel f 2.70—2.55, Aardappelen f 0.80 —1.30 alles per 25 Kg. Doorsnccprijs van 5 Aug. met aftrek van veilingskosten: Snijboonen f 1.44; Idem No. I f 2.08; Idem Stek f 0.43; Princesse- boonen f 2.10; idem zonder draad f 2.4G: Augurken: Fijn f 12.42—11.34: Fijnbasterd f 7.73; Basterd f 5.02; Grof f 3.13; Bommer. f 1.61; Stippel f 2,63. BODEGRAVEN, 5 Aug. Kaas. Ter markt waren 331 wagens. Prijzen f 5564, rijks merk le soort f G3—65, zwaardere f 6S, 2( soort f 5761. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 5 Aug. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks f 7.508.30; Kippen per stuk'f 1.501.80; Eenden per stuk 90 cent; Hanen per stuk f 0.501.50. KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 Aug. Vei- ling. Due of York per 25 Kg. f 1.90 —2.20; Eigenheimers per 25 Kg. f 1.30—1.60; Peen per 100 bos f 4.20—6. Aanvoer: 300 maal 2. Kg. Due of Yörk; 450 maal 25 Kg. Eigen heimers; 1800 bos Peen. TER AAR, 5 Aug. Veiling „St. Phocas." 4 zakken Witte Pronkers SO cent, netto 75 cent; VA zak Princesseboonen II f 1-75. netto f 1.65; idem 164 zakken I f 2.G4, netto f 2.48; 5 zakkon Snijboonen Extra f 2.40 netto f 2.26; 2224 zakken Snijboonen If 1.78' netto f 1.66; idem 32 zakken II f 1.35, netto f 1.27; 218 zakken Stek -10 cent, netto 37 cent per 10 kilo. Augurken: Fijn 194 man den f 14.80. netto f 13.90; 194 manden Fijn basterd f 9.25, netto f 5.70; 323 raar.don Basterd f 5.70, netto f 5.40; 5tÖ mandert' Grof f 3.55. netto f $.30: idem 7 manden II' f 2.90 netto f 2.70; 47 manden Stek f 2.75, netto f 2.55; 77 manden^ Komkommer* f 1.80. netto f 1.70. Veiling „God zij met Ons". 37 zakker* Princesseboonen f 2.70, idem 1 zak III f 1.40; 1 zak Spekboonen f 1.45; n zakken: Witte Pronkers 85 cent: 1106 zakken Snij boonen f 1.80—1.70; idem 54 zakkon II f 1.35 123 zakken Stek 33 cent. per 10 kilo; 'Augurken: 13 manden Fijn f 15.30—15.60; 75 manden Fijnbasterd f 11.20—11.60; 134 manden Basterd f 5.40—5.80; 290 mandon' Grof f 3.303.40; 51 manden Komkommers f 1.80; 14 manden Knorrela f 2.85; 7 man den Fijn B f 12.90; 4 manden Fijn C f 19.50. V'isse 1 noteeringen (Amsterdam.) Berlijn O.Giy, Londen 11.56*/^ New-York 2.59 Parijs'14.871/, Brussel - 13.45 Züricha-*48.85 Rome11.421/, Christiania 35.821/, Kopenhagen 42.15 Stockholm69.05 Weenen0.00361/, Praag 7.671/, Madrid34.90 BEURSOVERZICHT Nadat de effectenbeurs aanvankelijk een eenigszins weifelend karakter had, duurde het heden echter niet lang, of cr brak zich weer een vaste stemming baan, terwijl daarbij in verschillende fondseusoorten aardige omzetten plaats vonden. Op de Suikerafdeeling spreidden speciaal H. v. A. een krachtige houding ten toon en kon den die zich in den loep van den middag meerdere pets. verheffen. Van de Petro- leumwaarden traden Kon. op den voor grond. De opening was iets lager, maar geleidelijk aan trad een verbetering in. Ge consolideerde!) wisten zich vrij goed te handhaven. Een flinke affaire ontwikkelde zich in de Jurgenswaarden, die zich allen boven de vorige koersen verhieven. De overige industriepapieren lagen verlaten. In Redjang Lebang vormde zich een hoek en dit fonds stelde zich ook thans op 'n ver hoogd koersniveau. Scheepvaartaandeelen prijshoudend, maar overigens niet veel ver anderd. Handel in tabakkc.n van kalmen aard. De Sumatrasoorteh konden zich an ders goed handhaven Rubberfond sen had den een rustig verloop en vertoonden niet veel bijzonders. Dc Yankee markt bleef ver onachtzaamd. Prolongatie 21A pet. 9 "~43(~ STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 6 Augustus. 2c Klasse 3e Lijst. Hooae prijzen: 20615 ƒ2000. 2256S f 1500. 8756 12796 elk 1000. 20644 400. 2695 53S8 18755 elk 200. 4686 5198 18253 22125 2251! el! Prijzen van f 30: s ƒ100. 23 104 107 128 146 2 IS 240, 261 277 336 458 463 514 573 £83 839 846 848 967 993 1067 1131 1132 1155 1164 1181 1215 1216 1272 1372 1444 1562 1617 1773 1790 2006 201J 2031 2081 2142 2315 2394 2437 2777 2819 2836 2889 2968 3037 3071 3160 3165 3170 3256 3321 3368 3375 3378 3418 3450 3455 3626 3649 3S06 3832 3841 3935 3965 3971 3989 4045 4222 4255 4262 4307 4377 4455 4487 4590 4604 4690 4732 4192 4829 4S40 4882 4940 5051 5192 5229 5239 5301 5310 5334 5346 5386 5406 5425 5444 5463 5478 5491 5572 5585 5649 5650 5S29 5858 5884 6008 6009 •6012 61 OS 6114 6188 6239 6325 6387 6414 r 6525 6537 6569 6641 6694 6703 67ij7 6786 6818 6913 6959 7053 7264 7266 7327 7330 7423 7453 7494 7544 7615 7637 7659 7677 7710 7717 7753 7766 8064 8129 8212 8231 8232 8297 8328 S365 8393 8397 8452 8497 8517 8531: 8540 8570 8610 8618 8694 8738 8830 8897 8904 8943 8953 9062 9079 9179 9193 9301 9.347 9391 942R 9519 9600 9938 10051 10061 10069 10204 10205 10215 10237 10241 10281 1034S 10364 10359 10403 10456 10475 10547 10549 10564 10650 10713 10743 10773 107S9 10793 10S6S 10932 10952 11089 1110S 11186 11220 11259 11289 11293 11336 11349 11371 11425 11485 11489 11529 11583 11610 11653 11690 11727 11347 11353 11861 11862 11888 11921 12023 12171 12232 12331 12446 12461 12503 1250S 12596 12621 12673 12683 12716 12797 12S50 12909 12913 12945 13011 13025 13109 13160 13180 13208 13305 13308 13354 13426 13491 13510 1353-1 13604 13616 13719 13727 13760 13773 13327 I3S9S 13923 13934 11004 14009 14026 14042 14057 14372 143S3 1-1444 14456 14461 145l(. 14558 14571 14579 14646 14690 1-1707 14724 14741 14758 14826 14896 14926 I4</.<5 15096 15106 15112 15136 15149 15178 15193 15205 15237 15268 15301 15.348 15.372 15383 15.385 15351 15448 15462 1546.3 J54S5 154:9 15533 15573 15646 1566.3 15722 15781) 15.;. 1 15510 15927 15991 16011 16020 16083 16110 16122 16161 16232 1631*1 16358 16410 lo5?3 16558 16661 16936 16943 16.98(5 17012 17'."3 17 IVO 17215 17299 17332 17366 17385 17-U1 17-128 17-132 17455 17463 17469 17491 17519 17555 17550 17573 175S6 17598 17053 17087 17705 17759 17807 17810 17S3S 17S77 17 17 o 13020 18127 18147 1S22S 18216 U2.-0 1827S 18313 18422 18482 18490 13497 18, 25 pcuO 18910 18911 18929 18946 19001 190.- 1 v.,M 190S5 19155 19163 19227 19264 19551 193*1! 19459 19523 19637 19640 19686 1' 9 19704 19709 197.3S-19756 19805 19817 I'M 10556 19S90 19S96 19994 20095 20"-7 2 2 29534 20149 20158 20192 50376 70137 2 2« 20554 20559 20626 2671X3 20756 2 i7:'-* 20849 20872 20934 2'i"54 70988 2H-28 ?l!!7l 21113 21152 21168 2I20S 21254 2PH) 21344 214S1 21563 21570 2160-1 21015 2!C-i3 21671 21710 21765 21781 21792 21931 21973 21- 2 22076 22053 2210-1 22147 72151 22215 2224'» 22283 22292 22296 22323 22537 225:9 22650 22S65 22927

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5