1~12- Onwericr. Tijdens het tor to maar he rige on weder, dat Zaterdagmiddag boven onze gemeente losbrak, sloeg do vla.ggestok van de woning van den lieer v. N. aan de eierskoopscheweg alhier. Do stok kwam vlak voor de woning op den grond terecht, en verbrijzelde de groote spiegelruit in den koepel van genoemd pand. Een beele schadepost dus. Hengelsport. Den laat,sten tijd wordt in onze gemeente veel, aan deze sport ge- 'daan, maar veelal door vrecmdeHingen en voornamelijk Rotterdammers. Naar wij vernemen zijn bet meestentijds henge- laarsvereenigingen, welke hun wedstrijden hier komen houden. Zoo waren ook Zon dag wederom 5 autobussen met genoemde sportliefhebbers in onze gemeente. OUD-ADE. Wi helminafeesten. 28 Augustus a.s. Ral Oud-Ade weer baar jaarlijkscli volks feest vieren. De feesten zullen bestaan in volks- en kinderspelen. Om do kosten op 'dien dag te kunen dekken en de kinderen tc tracteeren zal dezer dagen het comité een coïïecte houden. TER AAR Drukte aan de veiling.Op onze veilin gen blijkt de handel in tegenwoordige om standigheden levendiger te worden, vooral is zulks waar te nemen aan de wagonla dingen aan 't station, welke dagelijks wor den verzonden. In de maancl Juli liep het, tot 100 wagons; een getal* hetwelk Hui de laatste jaren niet werd bereikt. De vori ge week bedroeg het aantal dagelijks 78 wagons. Te water Het 4-jarig dochtertje van den winkelier A. B. had het ongeluk in de Langeraarsche poel te water te raken. Bij tijds werd dit opgemerkt door buurvrouw v. d. H., die zich te water begaf en het kind van een anders wissen dood wist te redden. Hcog water. Wegens onvoldoende bemaling op de Kortèraarsche polder, doordat do stoomketels werden afgekeurd, heeft de buitengewone regenval der laatste dagen het water op zoodanig peil gebracht, dat bij enkele landbouwers het laag gelegen land bijna dras staat, waar om dezen zich hebben genoodzaakt gezien bun vee tijdelijk op te stallen. VOORHOUT Keuringsdienst. Door den keurings dienst voor waren, in 't district Leiden, werden in 't eerste halfjaar 1924, do vol gende werkzaamheden verricht: Onder zocht op 't Laboratorium 59 en ter plaatse 853 monsters. Tweo monsters wer den afgekeurd wegens toestand. In 6 ge vallen had proces-verbaal of waarschu wing plaats. Er werden 22 winkels bezocht Gemengde Berichten De visscherijramp op de Schelde. Te Vlissingen is aangebracht het lijk van !A. Meerman van de Arm. 27, terwijl ook te Wissekerke een lijk is aangespoeld, van wien staat nog niet vast. Van de 15 veron gelukten zijn nu 13 lijken aangebracht. Bij den burgemeester van Vlissingen kwam weer een gift in van f 1000te Bres- kens bracht een collecte f 1225 op; een voet balwedstrijd te Vlissingen gaf f 220 in de kas voor de slachtoffers. Moordaanslag Men meldt uit Gouda, aan de ,.Msb.M: Teen de heer S. uit 's-Gravenhage, die lijdelijk hier ter stede vertoefde, met een troepje feestvierenden Zaterdagnacht na afloop van de kermis zich naar familie begaf, werd hij door een hem onbekende van achteren aangevallen en met een mes in den rug gestoken. Na oerst voorloopig verbonden te zijn door dr. Hoffman is het slachtoffer van den laffen aansfag ver voerd naar bet van Ilerson-ziekenhuis. Verdronken. Men meldt uit Maassluis aan de Msb.":' Zondagnamiddag is alhier benoorden de haven het lijk opgehaald van een man van middelbaren leeftijd. Enkele uren tevoren had men op den dijk langs de Maas een eenzamen wandelaar waargenomen, die la ter niet meer werd teruggezien. Men ver- mccdt, dat wandelaar en doode dezelfde zijn. Uit de papieren, welke de man bij zich droeg, viel geen identiteit op te maken. Het lijk is naar Maasland overgebracht. Doodgevallen. Te Schagen is een watermolenaar bij de afbraak van zijn molen door een misstap gevallen. Met verpletterde schedel werd hij •pgenomen. Het tragische van dit ongeval wordt verhoogd, doordat de ongelukkige juist op dezen dag zijn 50sten verjaardag tierde. Zaterdagavond is een ongeveer 10-jarig jongetje van een familie uit Dordrecht, die te Balkbrug (gemeente Avereest) in hotel de Boer in pension was, van de waranda gevallen. Het kind kwam met het hoofd op den trottoirband terecht en werd deer lijk verminkt opgenomen. Het knaapje overleed eenige uren later. I Aan de gevolgen overleden. Bij een vechtpartij te Roderveld kreeg de I7-jarige stucadoor C. H. T. een schop in den buik, met met noodlottig gevolg, dat Üj na een paar weken ic overleden. Er JWordt een onderzoek naar den dader inge- jrteld. Poging tot doodslag. In een vlaag van waanzin heeft de 77- ïarigc I. T., te Oostburg, zijn zoo goed als ©linde vrouw met een hamer op het hoofd geslagen. Doordat de hamer van de steel .vloog werd de vrouw gelukkig slechts licht gewond. Dc dader is in verzekerde bewa ring gesteld. Botsing tusschen paard en motor Op den Zeeboulevard te ZandvooTt ^tond een wagen van den koopman H. des' sachts onbeheerd en onverlicht. Een mo torrijder, die uit do richting Bloemendaal kwam, reed het paard tusschen do voor- pooten en wel zoo. dat de nummerplaat op het voorspatbord den buik van het ar me dier geheel openreet, zoodat de inge wanden er uit puilden. Het paard was bijna terstond dood. De motorrijder be kwam geen letsel en de motor werd slechts licht beschadigd. Door zuigelingengeschrei gered. De zeer zware regenbuien die in den nacht van Zaterdag op Zondag neerplastcn hadden te Zwolle bijna den dood van vijf menschenlevens tengevolge gehad. Onbewust welk gevaar hen dreigde had het gezin H. R., bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, zich ter ruste gelegd in de kleine woonschuit gelegen aan de Frie- scho wal aldaar. Niemand bemerkte dat het regenwater bij stralen van den kaai muur en het dekzeil het- schip binnendrong. Toen het. water in het schip bijna 1 meter hoog stond en het schip begon te zinken, dreef de zuigeling in de wieg rond. Op het hevig geschrei der kleine ontwaakten de ouders, die in allerhaast met de kinderen het 6chip verlieten, en de omliggende schippers waarschuwden. Het was onge veer half vier in den nacht, toen men een ketting onder de boot had doorgetrokken om verder zinken te voorkomen. Met ver eende krachten w'erd het schip leeggepompt Eerst om 12 uur in den middag konden dc bewoners de woonruimte weer betrekken. De verblindende autolichten Een agent van politie te Arnhem is Zon dag op den Velperweg aangereden door een auto, die uit de richting Arnhem met verblindend licht reed. De agent, die op de fiets zat, viel en werd per auto-bran card van het Roode Kruis naar het Ste delijk Ziekenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. De bestuur der van de auto. waarmede het ongeval plaats had, is bekend. Valsch geld Te Winschoten zijn D., uit Blijham en H., uit Onstwedde, op last der justitie, we gens het uitgeven van valsch geld, gevan gen gezet. Als men eenzaam Is... Te Bunschoten gingen geruchten, dat een aleenwonend rijk boertje van 90 jaren waarschijnlijk in eenzaamheid gestorven was. Zijn woning was en bleef gesloten. Men hoorde of zag niets van hem. De burgemeester begaf er zich heen, verge zeld van een dokter, een paar politieman nen en 'n werkman, dien hij de deur liet openen. Hierop betrad hij, vergezeld van de vorengenoeniden en een paar familie leden do woning. Alles werd in volmaakte orde aangetroffen, maar de grijsaard was door 'n beroerte getroffen en niet hij machte om iets te zeggen of te doen. - Aangezien niemand der familieleden vol macht tot handelen had, heeft toen do burgemeester met zijn ambtenaren* de openstaande brandkast en andere zaken geïnspecteerd en een groote som geld ver zegeld. Ambtelijke accuratesse Als een staaltje van buitengewone .accu ratesse hij de administratie der posterijen wordt aan het Haagsch Corr. Bur. gemeld, dat een inwoner van Den Haag dezer da gen vijftien cents strafport te betalen kreeg voor een hem uit Duitschland toegezonden briefkaart, welke behoorlijk was gefran keerd. Op zijn beklag ten postkantore maakte men hem er opmerkzaam op. dat de toegezonden briefkaart enkele millime ters te groot was! Geen brood te krijgen! Men meldt uit Alkmaar aan het Hbld.: Dat was gisterenmorgen een heele conster natie in verschillende pensions van het na burige Bergen, dat stampvol met badgasten zit, zoodat de broodbakkers geen brood ge noeg kunnen bakken. Nu is het .geoorloofd op Maandagmorgn voor tien uur oud brood te verkoopen, geen versch brood, doch er was geen oud brood meer voorhanden. Daarom verkochten de bakkers versch brood met het. gevolg, dat velen hunner een bekeuring opliepen. In eenige pensions ech ter was geen versch brood te verkrijgen, het oude brood was op. De hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem heeft aan de Bergensche brood bakkers doen weten, dat hij geen termen vindt aan hun verzoek om vroeger dan in art. 35, zesde lid der Arbeidswet 1919 ge oorloofd, brood dat op denzelfden dag is gebakken of opgewarmd te mogen verkoo pen of af te leveren, te voldoen, onder op merking, dat legen deze afwijzende be schikking binnen 14 dagen bij de Minister van Arbeid in beroep kan worden gegaan. Natuurlijk zullen de bakkers in hooger beroep gaan en het is voor de badgasten te hopen, dat de Minister de beschikking van den hoofdinspecteur te niet doet. Er is.... honger De rijwielplaatjes Dezer dagen verzond iemand als bagage 5 fietsen van Rotterdam Beurs naar Mid delburg, alle voorzien van het nieuwe be lastingplaatje. Bij de in ontvangstneming bleken reeds van 3 fietsen de plaatjes ge stolen te zijn. Zaterdag werd te 's-Gravenhage aan gifte gedaan van diefstal van 4 belasting- plaatjes van rijwielen. ICEEMüiEUl^S Begrafenis Pastoor A. D. C. Schellart. Men schrijft ï^it 's-Heerenhoek aan de „Msbd.": Groote droefheid en verslagenheid was er op 's Heerenbroek, toen op Woensdag morgen het haast niet te gelooven bericht van mond tot mond ging, het droevige be richt van het plotseling overlijden van den beminden pastoor der parochie. Plotseling ongesteld geworden stierf hij omstreeks 6 uur, na de laatste H. Sacramenten nog ont vangen te hebben. Vrijdagavond had de overbrenging naar do Kerk plaats, waarna door de tal rij ko geestelijken de metten voor do overledene werden gezongen, waarhij do Zeereerw. heer J. Groot, pastoor te Heinkenszand, als agens fungeerde en de Weleerw. hoeren H. v. Deursen en J. Doeswijk cantores waren. Zaterdagmorgen om 9 uur werden de Lauden gezongen en daarna werd do plech tigq Rouwmis opgedragen door den Hoog- eerw. heer deken van der Aa, met assisten tie van den Zeereerw. heer H. v. Baarn, als diaken, den Weleerw. heer J. Brouwer als subdiaken en den Weleerw. (heer H. v. Deursen als caerenioniaxius, terwijl de Wleleerw. Zeergeleerde heer P. v. d. Pa voord!, subregent van „Hageveld" (opvol ger van den overledene) en de Weleerw. beer W. Bosch (neef van den overledene) als cantores fungeerden. Na de H. Mis hield de Zeereerw. heer pastoor Th. Bergansius de lijkrede. Gewe zen werd op de groote verdiensten van den overledene voor Kerk, en parochie en bij zonder ook voor de R.-K. Pers. De ge wijde redenaar hield de heiligheid, en de onbaatzuchtige naastenliefde en vrijgevig heid van hun pastoor aan de parochianen ter navolging voor. Daarna had de begrafenis plaats op het R.-K. Kerkhof van 's Heerenhoek, waar hij zeer veel parochianen aanwezig waren. LagsïtU es3 Ï&iiiïisouw Veiling te Lis se op 2 Augustus, onder directie van Hollandss Bloembollenhuis. Aanvoer pl.m. 6000 manden. Vrij goede kooplust. E.Y.T. Proserpine f 8.80, idem Scarlet Due f 3.50, id. La Reine f 2.60, id. Prins v. Oostenrijk f 4.60., id. Witte Due Max. f 2.80. id. Verm. Brillant f 5.S0, id. Van der Neer f 4.60, id. President Lincoln f 4.10, id. Chrysolora f 3.30, id. Couleur Cardinal f 6.60, id. Mon Tresor f 4.70, id. Pink Beauty f 8.S0, id. Rose Luisante f 6.40, id. Cerise Grisdelin f 5.20, id. Du chess© do Panna f 4.10, id. La Belle Al liance f 4.id. Lady Boreel f 4.30, id. Keizerskroon f 6.id. Gele Prins f 4. id. Diana f 2.50, id. King of tho Yellow f 2.80, id. Herman Schlegel f 2.70, id. Bril lant Star f 6.60, id. Cram. Brillant f 2.60, id. Fred. Moore f 3.40, id. Joost- v. d. Von del f 2.90, id. La Precieuse f 3.90, id. Cul- lina-n f 6.50, id. Artus f 2.30, id. Prosperity f 4.10, id. Wouwerman f 3.S0, id. Max. Hiavelaar f6.80; D.T. Cour. d'Or f 3.90, id. Murillo f 4.10, id. El Toreador f 9.G0, id. Imperator Rubrorum f 6.10, id. Tour- nesoll f 4.60, id. Rubra Maxima f 3.90t id. Theeroos f 4.30, id. Vuurbaak f 6.20, id. Mr. v. d. Hocff f 8.50; D.W. Rev. Ewbauk f 3.10. id. Pride of Haarlem f 2:80, id. Nau- ticas f 2.-10, ^<1. Win. Copland f 4.60, id. La Candeur f 2.90, id. La Tulipe Noire f 4.70, id. Sieraad v. Flora f 4.30, Clara Bntt f 2.30, id. Mr. Fame. Sanders f 4.60; E.R. Queen of the Pinks f 20, id. Gen. Pelissier f 19,25, id. Lady Derby f 20.75, id. Moreno f 20.25; E.W. lTnnooen.ee f 19.50 id. Grande Blanche f 19; E.B. Grand Mo- narquo f 15, id. Johan f 10, id. Mario f 20, id. Perle Brillant f 17, id. Schotel f 17; E.N. Ajax Prineeps f 4.50, id. Poëticus Omatus f 3.40, id. Golden Spur f 8.70, id. Emperor f 8.606, id. Sir Watkin f 10.70, id. Bic. Victoria f 7.10, id. "Poëticus gewoon f 2.80, id. Glory of Sassenheim f 9, id. Glo ry of Leiden f 6.60, alles eerste soört per 100 stuks. BluitenS. Bepishiesi Spoorwegongeluk bij Erfurt. 17 zwaar gewonden. De directie van de rijksspoorwegen deelt mede. dat gisterenavond om 9 uur 28 te Mellrichstadt, 18 K.M. van Heiningen, een spoorwegongeluk heeft plaats gehad als gevolg van het feit, dat een trein is gere den door een onveilig staand signaal. Dien- - tengevolge is die trein geloopen op een lo comotief, die gereed stond om als tweede locomotief aan een anderen trein te worden toegevoegd. Zeventien personen, onder wie de machinist en stoker van de stilstaande locomotief, werden gewond. Hun wonden zijn echter niet van emstigen aard. De bei de locomotieven zijn ontspoord en bescha digd. De bagagewagen werd vernield, een personenwagen zwaar en een licht bescha digd. Waarschijnlijk zal het bergingswerk niet. langer dan twaalf uur duren. Het verkeer Meiningen-Schweinfurt is niet ge stoord. Spoorwegongeluk In Frankrijk Tien reizigers ernstig gewond In 'n station, gelegen tusschen Valence en Mont Pélinard, is een goederentrein op een personentrein geloopen. Tien reizi gers zijn ernstig gewond. Ernstig tramongeluk tc Varese. Vijf dooden en veertig gewonden Te Varese heeft een ernstig tramongeluk plaats gehad. Door het breken van de rem men reeds een trein van drie tramwagens met groote vaart een helling af en botste beneden gekomen tegen- een muur. De wagens kantelden om. Er werden, vijf persoenn gedood en ongeveer veertig gewond van wie sommigen ernstig. Auto-ongelukken in België. Gisterenochtend is een auto met vijf menschen er in, rijdend in snelle vaart van Brugge naar Blankenberge, bij de spoor wegbrug omgeslagen. De twee mannen, die in den wagen zaten, werden op slag ge dood, de drie vrouwen zwaar gekwetst. Tengevolge van het springen van een band is op den weg van Leuven naar Brus sel een aut-o tegen een boom gereden. Twee der inzittenden waren op slag dood, een derde werd zwaar gewond. Bootongeluk- Op Jiet Muggelmeer bij Berlijn poogden drie inzittenden van oen bootje, tweo kee- ren en een dame, zich door een stoom boot te laten slecpen. Daarbij sloeg het bootje om en het drie tal verdween in de golven. Bij de heersc'hendo duisternis was het reddingswerk voor het personeel van de stoomboot onmogelijk. Alle drie personen zijn waarschijnlijk verdronken. i Cversiroomingen in Polen. Geheel midden-Polen wordt door over stroomingen geteisterd. Verschillende ri vieren zijn buiten 'haar oevers getreden. Vele dorpen en afzonderlijk staande boe renwoningen zijn verwoest. De aangerichte schade is zeer belangrijk. Moorden te Berlijn. In de laatste twee weken zijn er te Ber lijn vier moorden gepleegd, zonder dafc de politie erin geslaagd is de daders to vat ten. Daar zij echter reden heeft om te ver moeden', dat de moordenaars Berlijn niet hebben verlaten, organiseerd zij herhaal delijk klopjachten, waarbij wel andere ge zochte individuen maar niet de bewuste misdadigers in hun handen zijn gevallen. Gisterenochtend werden in de buurt van de AlexanderpJatz niet minder dan 400 personen in hechtenis genomen. De mees ten hunner zijn weer in vrijheid gesteld. 20 hunner bleken echter nog voor verschil lende rechtbanken terecht te moeten staan. Een leeuwenjacht in Frankrijk! Hoe weinig waarschijnlijk de zin dezer woorden ook lijken mag, er is Zaterdag in Frankrijk werkelijk op leeuwen gejaagd, op vier leeuwen. Bij Charolles was het hun gelukt uit de kooi, waarin zij zaten opge sloten, los te breken. De wagen waarop de kooi geplaatst was, werd getrokken door een muildier en een paard en deze onge lukkige dieren wisten, nadat ze een paar geweldige patsen van de leeuwen hadden ontvangen, niets beters te doen dan in het kanaal 'naast den weg te springen. Waarin zij verdronken. Op de vier leeuwen werd vervolgens een jacht georganiseerd. Ten slotte zijn ze alle vier door de gendarmen doodgeschoten op den weg bij Charolles. Dc gift van ren Netlsr'ander aan de Universiteit van Parijs. De Fransc.be staatscourant meldt, dat de rector der Parij,sche Universiteit kan aan vaarden. de koninklijke gift, waarover vroeger reeds in ons blad werd geschreven, van den beer en mevrouw. Biermans 1en bedrage van 5.000.000 francs. Van dit geld zal een huis gebouwd worden voor min-, stens 200 studenten en er zullen studenten mee gesteund worden uit België, Luxem burg en de Nederlandsche provincie Lim burg. De schenker is n.l. een Limburger en zijn echtgenoote is een Belgische van ge boorte. POSTDUIVEN. L. P. V. „De Luchtbede". Bovenstaande vereeniging hield een con- coursvluchtv anaf Ottignies. Afstand 164 K.M. Gelost om 8 uur was de aankomst als volgt 1 Duiverman 10455; 2 C Lut 10—46 49; 3 Dezelfde 104740; 4 Dezelfde 10 5240; 5 Nieuwendijk 115519; 6 Dui- verman 10589; 7 v. d. Heuvel 11642 8 v. d. Kroft 116—43; 9 J. Fakkel 118—6 10 J. Fakkel 11—{>—40; 11 Po uw 11—13—43; 12 Onvlee 11—14—33; 13 Haas 11—19—20; 14 Duiverman 112122; 15 C. Lut 11 21—40; 16 J. Fakkel 11—21—40; 17 v. d. Heuvel 112223; 18 v. d. I.inden 1129 35; 19 Erades 11—30—43; 20 v. d. Linden 11—32—36;- 21 P. Fakkel 11—35—24; 22 P. Fakkel 11—43—22; 23 J. Sinteur 11—44—27 24 Kooien 111640; 25 Arie van Duuren 11—55—4. „Leidsche Postduivenclub." Uitslag wedvlucht gehouden met jonge duiven vanaf Ottignies (België) afstand he melsbreed 166.3 K.M. Losgelaten aldaar te 8 uur bereikten de prijswinners als volgt hun hokken: 1 Gebr. Hilleibrand 104227; 2 H. van der Mark 10531; 3 H. H. Tieleman 10 53—59; 4 J. Vliegenthart 10—55—59; 5 G. Arnoldussen 105741; 6 G. Arnoldussen 11—0—16; 7 F. de Zwart 11—0—20; 8e H. v. d. Mark 11145; 9e Dezelfde 11232 10 J. Rozier 11314; Ï1 A. Kloots 115 8; 12 H. v. d. Mark 11—5—10; 13 G. Ar noldussen 11558; 14 J. Schoof 1160; 15 A. Kloots 11—8—55; 16 C. Noest 11—9— 44; 17 F. de Zwart 11—10—8; IS A. Kloots 11—10—34; 19 H. v. d. Mark 11—10—50; 20 Th. J. Werter 111131; 21 Gebr. Hille- brand 111153; 22 J. Rozier 111223; 23 J. Vliegenthart 1112—30; 24 Dezelfde 111323; 25 J. Schoof 11—13—26. In de nationale concoursen vanaf Cha- teauroux en Bordeaux, behaalde de heer J. Vliegenthart, het nationale kampioenschap door in beide concoursen als le prijswinner uit te komen. „De Zwaluw." De postduivenvereeniging „De Zwaluw" te Voorschoten, hield gisteren een con- coursvlucht vanaf Ottignies België. Ver moedelijk zijn de duiven losgelaten om 8 uur voorm. De aankomst der duiven was als volgt: 1 G. van Adriehem 105543; 2 J. van Leeuwen 10—55—15; 3 A. W. Qucrreveld 11735; 4 J. de Vlieger 11853; 5 G. van 'Adriehem 111043; 6 K. I. Waas dorp 111227; 7 A. W. Querreveld 1116 18; 8 K. I. Waasdorp 11174; 9 A. W. Querreveld 111714; 10 K. I. Waasdorp 112015; 11 J. van Leeuwen 112136; 12 H. Nouwens 11—22—20; 13 N. J. van der Krogt 112357; 14 A. de Graaf 11 24—9; 15 K. I. Waasdorp 112859; 16 J. de Vlieger 11—32—29; 17 A. J. van der Krogt 11—34—40; 18 G. van Adriehem 11—36—18. A.s. Zondag concoursvlucht vanaf Cour- sches Motte (België). „Steeds Sneller". 1 De Noordwijkscho Posldui vereen jaw „Steeds Sneller", hield Zondag Cen »6.> vluohfc met jonge duiven vanaf het statie.' Ottignies, afstand 166 K.M. De duiven irer den gelost om 8 uur en kwamen op do hok!' ken als volgt:" 1 Joh. Bakborst 11—1—1; 2 L. Steen voor-' de 1165; 3 Dezelfde 111014; 4 p; Barnhoorn 11—10—37; 5 Dezelfde 11-hqJ 59; 6 Joh. Rakhorst U—14—20; 7 Dezelfdi 11150; 8 H. De.ysselbloem 1115—9.1,1 9 Joh. Rakhorst 11—15—37; 10 Dezlcfda! 1115—58; 11 H. Dcijsselbloef 1117—n' 12 Dezelfde 11—17—38; 13 Dezelfde ïl-p? —2; 14 C. van Wouw 11—18—11; 15 Qi Haasveld 11—18—30; 16 N. van Leverei' 11—1835; 7 H. Deijsselbloem 1119—55, Voor deze vlucht was ec-n mcdaillo uit geloofd die gewonnen werd door -Joh. Rakhorst. De uitslag Dax is als volgt: 10 duiven in concours; zij kwamen op de hokken als volgt: 1 A. Krol Maandag 417. 2. J. Rak- horst. Woensdag 7—55. 3. J. Extcr, Don- derdag 1—7. 4. P. Barnhoorn Dz., V-rijd™ Deze uitslag heeft ften groote tevreden- heid gebracht onder de leden, daar deza vereeniging pas een goed jaar'bestaat en daar er al vele vogels vjn Ohateauroux en van Bordeaux aanwezig zijn. De le vogo| zit van deze vlucht in de nationale prij zen. Tevens kunnen we nog melden, dat het kampioenschap vervlogen is met oud* duiven. Het was bij deze laatste vluchten een harde kamp voor de 2 leden der club, de heeren A. W. Krol, Joh. Rakhorst en Jae. Exter. De laatste vlucht gal' den uitslag als volgt: Kampioen A. W. Krol, tweede Joh. Rakhorst, derde Jac. Exter. Voor het kampioenschap was een zilve ren lauwerkrans uitgeloofd. „De gevleugelde vrienden" Zaterdag werd door genoemde vereeni ging uit Alphen aan den Rijn een wed* vlucht gehouden van Ottignies. Afstand 161.50 M. Lossing 12 uur. De uitslag waa als volgt: 1. P. G. Borgers, 2 uur, 41 min., 33 sec; 2. idem, 2 uur, 47 min., 53 sec.; 3. A. M. de Hey, 2 uur, 50 min.,' 9 sec.; 4. P. G. Borgers, 2 uur, 52, 50 sec.; 5. idem 2 uur, 52 min., 50 sec.; 6. F. Blom, 2 uur,' 53 min., 18 sec.; 7. P. G. Borgers 2 uur, 54 min., 10 sec.; 8. P. v. Egmond, 2 uur, 54- min., 48 sec.; 9. C. Blom. 2 uur, 55 min., 2 sec.; 10. idem 2 uur, 55 min., 14 sec.; 11. P. v. Egmond, 2 uur, 55 min 41 sec.; 12. P. v. Veen, 2 uur, 56 min.. 18 scc.; 13. idem 2 uur, 57 min.; 30 sec. „De Blauw-Band" De Postduivenvereeniging „De Blauw Band" te Alphen aan den Rijn, hield Zondag een wedvlucht vanaf Ottignies (Belgiö). De duiven werden om acht uur in vrijheid gesteld en werden als volgt geconstateerd: 1. G. Geel 10 uur, 46 min., 32 sec.; 2. J. v. d. IJsel, 10 uur, 47 min., 36 sec.; 3. K. R. Kuipers, 10 uur, 48 min., 20 sec.; 4. G. Stapper, 10 uur, 48 min., 22 sec.; 5. P. A. v. Vliet, 10 uur, 53 min., 26 sec.;" 6. H, v. Geer 11 uur, 2 min., 32 sec.; 7. S. Overes, 11 uur, 6 min., 52 sec.; 8. K. Groeneveld, 11 uur, 7 min., 54 sec.J 9. C. van Gog 11 uur, 19 min., 5 sec.; 10. J. Roodakker 11 uur, 31 min., 28 sec.J 11. A. v. Ofwegen 11 uur, 31 min 50 sec.J 12. C. v. Ofwegen 11 uur, 38 min., 50 sec.; 13. G. Schuurman 12 uur, 22 min., 50 sec, „De Ooievaar'. De Postduivenvereeniging „Do Ooievaar' te Wassenaar hield gister een wedvlucht van Ottignies. Afst. 157 K.M. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld en. kwamen als volgt aan: 1. G. Sijbesma 10. 42.20 u. 2. W. Donders 10.52.18 u. 3. Van Rijn 10.52.46 u. 4. G. Brcderodc 10.53.40 u. 5. A. A. de Smit 10.55.39 u 6. W. Don- ders 10.57.17. u. 7. G. Sijbesma 10.57.48 u 8. A. A. de Smit 10.57.21 u. 9. W. Don ders 10.57.24 u. 10. C. Broderode 10.59.45 ZEILEN. Wedstrijd „Het Brasemermeer". Zondag j.l. werden wederom wedstrij den gehouden door de Vereen. „Het Erase- 1 mermeer". Ofschoon de wind, vooral voor de Veensche vaartuigen, zeer sterk was, (hebben toch een vrij groot aantal schepen aan de wedstrijden deelgenomen. De uit slagen luidden: D. Klasse: 1. Spray, cig. A. Hubcr te 's-Gravenhage in 1,12.2 u. 2. Friends, cig. Mr. Westerwoudt, Amsterdam in 1.12, 4JL u. 3. Phoca, eig. do heer Laman te Am sterdam in 1.14.26 u. 4. Wiking, eig. O. Nathan, te Amsterdam in 1.18.50 u. 5.„Hcr mina, eig. do heer Rous, Amsterdam in 1. 20.27 u. In dezo klasse is geen prijs uit gereikt wegens protest Friends en Spray* Regenboogklasse. 1. Brasem, eig. O.: Nathan, Amsterdam in 1.21.17 u. 2. Gaai* eig. de heer Stokliuizen, Leiden in 1.25.33 u. 3. Violet, eig. de heer Hcycnga, Amster dam in 1.25.49 u. V. Klasse. 1. Diana cig. do lieer vani Staveren, Oudewotering in 1.26.19 u. 2.' Astra, eig. do heer Sillevis, Alpben a. d* Rijn in 1.26.30 u. Gem. Klasse: 1. Stormvogel, eig. do heel Do Boer, Amsterdam in 1.28.30 u. 2. Norav, eig. de lieer Loman, te Amster dam, in 1.32.10 u. "Veenscho Schouwen. B. Klasse J. J. ri d. Meer, Roelofarcndsvecn in 2.10.0 u. A II Klasse: 1. Ina, eig. Teun v. d. Moei» Roolofarendsvcen in 1.57.28 u. 2. Cnüosa,- eig. Gebrs. v. d. Meer, Roelofarendaveon in' 1.57.45 u. A I Klasse: 1. M. Turk, Roelof arend*-: veen in 1.52.32 u. 2. Martien, eig. 3. v. <Lj Meer, Roelofarendsvecn in 1.52.35 u. 3,) Fuut, eig. J. Verhaar, Roclofarcndsveeii iH) 1.52.47 u. J ZWEMMEN. Wedstrijden te Roclofarercdsvecn. Zondag a.s. zal aan do zweminrichting aan de Noordkado te RoHerdaan door de Zwemvereeniging „De Brasem." een strijd worden gehouden. Aanvang hal* drie. —4®

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4