A. WAALS, hit. H. P. van Heyst', advocaat en procu reur cn kantonrechter-plaatsvervanger al daar. Herdenking Mobilisatie 1914 Door den voorzitter van het Nationaal Comité werd het volgende telegram ont vangen: Hare Majesteit de Koningin draagt mij op Nationaal Comité herdenking mobili satie 1914 Hoogstderzelver dank te betui gen voor telegram van hulde, aangeboden bij herdenking mobilisatie. Hare Majesteit stelt de daarin vertolkte gevoelens ten zeerste op prijs en herdenkt eveneens met dankbaarheid de toewijding van allen die ertoe hebben medegewerkt, om het Vaderland voor het ergste te be hoeden. Adjudant van dienst Gey van Cittius HET KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND. Eerste dag (Van onzen correspondent) De Zeeuwen hebben in de afgeloopen "weken zich op liet bezoek der Koninklijke Familie voorbereid. Plannen zijn ge maakt om eerepoorfen op te richten, stra ten en huizen te versieren, bloemen aan te bieden, zanghuiden te brengen enz., maar het is de uitdrukkelijke wenscli van H. M. de Koningin geweest, dat de ont vangst, die de Zeeuwen Haar om Haar huis zouden bereiden, een sober karakter zou dragen en dat, in verband met tijdomstandigheden en niet in 't minst ook in verband met de rampen, die Zee land in den laatsten tijd hebben getroffen, niet veel geld zou worden besteed. Zoo is, om maar iets te noemen, de wensch te kennen gegeven, dat, wanneer men den boogen bezoekers bloemen wensebte aan te bieden, dit geen kostbare bloemstukken moesten zijn, doch een bouquet van veld bloemen, afkomstig uit de plaats, waar zij wordt aangeboden. De Zeeuwsche bevol king heeft aan het verlangen der Koningi: plaatsen, welke de Koninklijke Familie zal bezoeken, zijn met eenvoud'~e middelen, aardig versierd, terwijl de bevolking er al les op gezet heeft de Koninklijke Familie een hartelijke ontvangst te bereiden, naar een sobere ontvangst, voldaan en de De Koninklijke Familie, die gisteren-t avond met haar eigen trein de reis van Soestdijk naar Wouw heeft gemaakt, en aan het station Wouw in den trein heeft overnacht, vertrok hedenmorgen te onge veer 9 uur met haar gevolg per auto uit fWouw. Gereden werd naar Bergten bpj Zoom en door de buitenwijken dier ge meente naar het veer, dat do verbinding tusschen Tholen en Noord-Brabant onder houdt. Hier reed do Koninklijke auto op de veerpont en deze voer toen naar Tholen over. Ter weerszijden van de route van pont lagen een aantal visschersscheepjes en tijdens de overtocht zong een zangkoor, dat aan boord daarvan was opgesteld, het Zeeuwsche Volkslied, terwijl een muziek gezelschap, dat zich aan booTd van een der scheepjes bevond, de melodie van ,.He! Wilhelmus" speelde, toen de Koninklijke auto van do pont af het eiland opreed. Bij den aanlegsteiger werd de Koningin opgewacht door 'haar Commissaris in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, die met enkele woorden de Koninklijke Familie welkom heette in de provincie en namens de Zeeuwsche bevol king zijn vreugde uitsprak over dit bezoek der hooge Landsvrouwe. Voorts voegde zich hier bij bet gevolg H. M.'s Kamerheer in buitengewonen dienst, jhr. W. G. van TeyEngen, burge meester van Serooskerke. Door een tweetal meisjes werd aan de Koningin en aan de Prinses een bouquet aangeDoden en onder het gejuich der be volking, die zich in de buurt van bet veer verdrong, werd naar het gemeentehuis ge reden. Langs den gebeelen weg stonden er schcolkinderen geschaard, die de Konin gin en natuurlijk ook Prinses Juliana hartelijk toejuichten. Op liet bordes van het Stadhuis was ter ontvangst aanwezig de waarnemend bur gemeester, do heer G. H. Goossen, en nadat de Koningin de auto verlaten had, werd de waarnemend burgemeester aan Haar voorgesteld. Daarna begaf het gezelschap rich naar de Raadszaal, waar de Raad vergaderd was. Nadat de raadsleden waren voorgesteld sprak de waarn. burgemeester de hooge gasten toe. Nadat de Koningin de rede van den waarn. burgemeester beantwoord had, be gaf de Koninklijke familie zich naar het bordes van het gemeentehuis, om te luis teren naar do zanghulde, die haar ge bracht werd door een schare van ongeveer tweehonderdvijf lig schoolkinderen, die zich tijdens het oponthoud der Koninklijke Fa milie in do Raadszaal daar hadden opge steld. Zij zongen een lied, getiteld: „Aan de Koningin", zulks nadat aan de Konin gin, den Prins en de Prinses een door den 'kunstschilder Ed. Hofecker vervaardigd iBxemplaar van den tekst was aangeboden Daarna werden de aulo.'s weer bestegen, 'en werd do tocht voortgezet naar Poort vliet. Hier duurde het oponthoud slechts enkele minuten. De Koningin bleef in de auto, die voor bet gemeentehuis stopte. De waarn. burgemeester, de heer Chr. v. id. Slikke, werd hier aan de Koningin voorgesteld en deze stelde den tweeden wethouder voor en onder het gejuich der bevolking werd gereden naar Scherpenis- ce. Even voor Scherpenisse werd enkele ©ogenblikken gestopt bij den nieuwen wa tertoren, die daar rechts van den weg ie gebouwd, voor de watervoorziening van bet eiland Tholen. Hier bood het dochtertje van den pre-1 fcident-commissaris der Waterleddingmaat- Tfchappij, den heer Vredenhurgh, H. M. feen bouquet aan. Te Scherpenisse werd weder halt ge- Souden bij het raadhuis en daar weid aan e Koningin voorgesteld de waarn. burge meester van dit dorp, de heer Klo3, die fett de raadsleden op het bordes van het raadhuis de komst der Koningin had afge wacht. Ook hier duurde het oponthoud slechts enkele oogenblikken, doch de Ko ningin bekeek vanuit de auto toch even do oude vaandel van het Kloveniersgilde van Maria van Nassau, dat dateert uit 1594 en op het bordes van het stadhuis was geplaatst. Ook hier was de ontvangst van de zijde van het publiek zeer hartelijk en onder de toejuichingen der bevolking werd ge reden naar St. Maartensdijk, waar de Koninklijke Familio de auto verliet. Nadat de burgemeester dezer gemeente, de heer J. Polderman, aan de Koningin was voor gesteld, betrad zij het gemeentehuis, ter wijl twee meisjes bloemen strooiden. In de hal van bet keurig versierde Stadhuis werd aan de Koningin en de Prinses een bouquet aangeboden en daarna begaf het gezelschap zich naar de raadszaal, aan welks muren prijken de 17 zoo bekende en thans geheel gerestaureerde schilderij en uit de Oud-Nederlandsche schilder school van Mierevelt en Ravesteijn, por tretten van leden uit het Huis van Oranje en van vorstelijke personen aan het Oranjehuis verwant. Nadat de raadsleden aan de Koningin waren voorgesteld, hield de burgemeester een rede. De burgemeester bood hierna de Konin gin aan een album van marokijn leer, be vattende de foto's dor 17 schilderijen en een beschrijving dier schilderijen, ver vaardigd door Mr. E. J. Th. Thomassen Thuessink van de Hoop. De Koningin be antwoordde-de rede van den Burgemeester en sprak hare dank uit voor het album, dat door haar op hoogen prijs wordt ge steld. Vervolgens begaf de Koningin zich naar bot bordes; de op de markt opgestelde zangvereenigingen brachten haar een aubade en nadat dit geschied was werd de tocht vervolgd naar Stavenisse. Bij het gemeentehuis van dat dorp, toefde de Ko ningin enkele oogenblikken, zonder echter de auto te verlaten. De burgemeester, de heer A. F. Hanssens, werd voorgesteld en deze stélde daarop de wethouders voor, de zangverceniging zong een lied en toen werd verder gereden naar het veer. waar de „Hydograaf" gemoerd" lag. De Konin klijke familio begaf zich onder het gejuich 'der toegestroomdo menigte aan boord van de „Hydograaf", een aan den steiger op gesteld muziekcorps speelde een afscheids- lief en toen voer de „Hydograaf" naar Zierikzee. Gedurende de overtocht gebruikte de Ko ninklijke Familie aan boord de lunch en ie twee uur meerde do „Hydrograaf" aan den steiger te Zierikzee, waar de Konink lijke Familie ontvangen werd door den burgemeester van Zierikzee. Mr. A. J. Fok ker van Crayenstein van Bengerskerke, terwijl een muziekcorps het Wilhelmus" speelde. Een tweetal meisjes hoed de-Ko ningin en de Prinses een bouquet aan en een eerewacht, gevormd door leden van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, bracht de Koningin do eerbewijzen. Hierna wend in de gereedstaande auto's plaatsgenomen en werd naar het Stadhuis gereden. Langs den weg, dien de stoet volgde, stonden verschillende vereenigingen met hunne vaandels opgesteld en tijdens den intocht werden op het Kraanplie'.n onge veer 1000 postduiven, alle versierd met een oranjelintje, opgelaten. Bij het Havenpark werd even halt gehouden. Daar werd door ongeveer driehonderd zangers en zangeressen e^n cantate uitge voerd, nadat de leden van het bestuur der Zierikzeesche Oranjevereenigingen aan da Koningin waren voorgesteld. Na de uit voering der cantate verd de tocht naar het Stadhuis vervolgd, terwijl overal de hooge bezoekers hartelijk werden begroet door het publiek, dat in dichte rijen langs den weg stond geschaard. Bij het stadhuis aangekomen, verliet de Koninklijke familio de. auto en begaf zich, begeleid door den burgemeester en de wet houders terwijl het muziekgezelschap „Kunst ci\ Eer" zich deed hooren en kMne meisjes bloemen wierpen op den weg, die de Koningin volgde, tven zij de auto bad verlaten -naar de raadszaal, waar de raadsleden aanwezig waren en waar de burgemeester een begroetingsrede hield. De Koningin dankte den Burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en de bur gerij voor de hartelijke ontvangst, die de Koninklijke familie te Zierikkee is ten deel gevalle?i, en daarna verliet de Ko ninklijke famil'ie het stadhuis weder en namen plaats in do auto. Na een korto rijtoer door Zierikzee, waarbij de leden der Koninklijke familie telkens hartelijk werden begroet door het talrijke publiek, dat zich in de straten, welke do .stout volgde, verdrong, verlieten de hooge bezoekers langs de Zuidwellebrug Zierikzee om een tocht te maken oyer Schouwen. Gereden werd langs Burgh1, Haamstede, Renesse, Oudendyke, Scharendyke en Loo- perskapelb. In elk van deze plaatsen werd enkele ■oogenblikken gestopt bij het gemeentehuis, waar dan de burgemeester werd voorge steld, die dan do wethouders aan de Ko^ ningin voors'elde. Op verschillende plaatsen werden aan de Koningin en de Prinses bloemen aange boden en werd de Koninklijke familie' toe gezongen. Overal droeg de ontvangst der hoogö gasten een hartelijk karakter. Van Looperskapel'le werd gereden naar Brouwershaven, waar het oponthoud lan ger duurde. De Koninklijke' familie kwam hier aan bij de Noordpool't, die in den toe stand van vroeger weer was opgetrokken. Op de poort stond een heraut, die toen de Koninklijke familiï In zicht was, de komst door bazuingeschal aankondigde. Door de Noordstraat werd gereden langs het Cats- plein. waar de gevel van het geboorlhuis van Jacob Cats weer in den oorepronkelij-: ken toestand was hersteld, naar bet Ha venplein tot bij het gemeentehuis. Bij aankomst aldaar speelde een mu- ziekgezlsckap het „Wilhelmus" en do Ko ninklijke familie werd hartelijk toege juicht. De Koninklijke familie verliet de auto en werd ontvangen door dén burge meester, den heer N. A. Berkhout. Tus schen. een dubbele haag van jonge meisjes door, die slingers van bloemen droegen, betraden de hooge be.:oekers (het gemeente huis, bij den ingang waarvan de Konin gin en de Prinses bloemen werden aange boden. paarna begaf de Koninklijke fami lie zich naar de raadszaal, waar de burge meester een woord van verwelkoming sprak. Spr. verzocht de Koningin, evenals Ko ning Willem III heeft gedaan, haar hamd- teekean'ng te willen plaatsen in hel pracht exemplaar van de Werken van Jacob Cats, door dezen zelif aan zijn geboorteplaats ge.schpnken. De Koningin beantwoordde deze toe spraak en dankte voor de hartelijke ont vangst. Daarna plaatsten de leden der Konink lijke familie hunne handteeken:ng in het prachtexemplaar der werken van 'Jacob Cats en vervolgens werd in de raadszaal de thee gebruikt. Daarna begaf de Koninklijke familie zich naar het hordes van het stadhuis om luisteren narx do uitvoering der „Wil- heLmus-hym-ie", die door een 250-tal schoolkinderen werd uitgevoerd en daar na werden de auto's weer bestegen en re§d de Koninklijke Familie onder het gejuich der menigte weg. Van Brouwershaven werd langs Zonno- maire, Dreischor en Schuddebeurs (in elk dezer gemeenten werd weer even gestopt) naar Zierikzee teruggereden. In Zierikzee werd in de Voorstraat we der even haft gehouden. Daar bood de Vooi'zfitter der Oranjevereeniging, de heer J. A. Biermasz, de Koningin een foto aan van het monument, dat op het Kraanplein is opgericht ter herinnering aan dit be zoek der Koninklijke familie. Daarna, 'begaf de Koninklijke familie zich weder aan boord van do „Hydro- graaf", die naar Middelburg opstoomde. Vitrages voor G!as< CQ gordijnen ÖU, 88, Aardige Kussen- 9*2 deïtjeo 50, ;Z WaschecStto Tafeï- Cfli kleedsn 103. IC2V2. POty* Prima Tafelzeil, Ï20cM. "IC breed, 100, 82i/2. Camasi Slr3p>ka3tssrmat 140/180 Pre rera Kilte WcSlcn fè Dekens 0.50, 8.40, ZWare gevulde Cretonne "7 Dekens $00, 8.25, TB54 IsejueEngeïsckLedï- kante met Spiraal matras ct. ct. ct. Cf. ct. ct. 90 50 .75 50 Haarlemmerstraat 132/136. ilSgSSnfid? sport"" WATERPOLO. Hei Nederlandscte zevental Het Nederlandsche zevental, dat Zon dag te Blankenberghe tegen het Belgische zevental zal moeten spelen is gisteravond door den waterpolo-commissie van den Ned. Zwembond dis volgt samengesteld: K. Struys, (IJ) doel; G. F. Müller (Dol fijn) en A. H. G. van Senus (aanvoerder) achter; A. H. Goedings (A. Z.) midden: Kohier (IJ), G. Bohlander (IJ) en P. F. van Senus (Maas) vóór. Invallers J. legger (D. J. K.) en R. van Senus (U. S. C.) ROEIEN. Hei succes onzer roeiers ie Ziirich Op het derde perron te Amsterdam wa ren gisteravond tal van clubvrienden en supporters gekomen om de Amstel-roeiers een hartelijke ontvangst te bereiden. Om kwart voor 9 stoomde de trein bin nen; een luid gejuich steeg op en weldre maakte men zich meester van de roeiers, die op de schouders van vrienden naar de wachtkamer le klasse werden gedragen. Daar voerde allereerst de heer Eller- kamp het woord namens den Ned. Roei- bond, waarna ook de voorzitter van „De Amstel", de lieer Jurrjena enkele harte lijke woorden van welkom sprak. - Bulten stond een lange file van voertui gen opgesteld en in optocht toog men naar het clubhuis. Op het terras van het clubgebouw wenschte de heer Hulzer als eere-voor^it- ter van „De/"Amstel" zijn leden geluk en spreker eindigdo met de mededeeling, dat besloten was, do Amstel-roeiers, die het Europeesch kampioenschap gewonnen had den, het eere-lidmaatschap aan ter bieden. Een luid hoera volgde op dezo woorden. Daarna spraken nog do heeren Wiols- ma, oud kampioenroeier; de heer Jonge- jan namens de Koninklijke en nog vele aiyieren. Het is een spontane huldiging geweest, waar' een groot deel van het Amsterdam- sche publiek in meegeleefd heeft. Tegen zes uur gistermiddag kwam de kranige ploeg van do Amsterdamscho Stu denten Roeivc-reenig'mg „Nereus", die in Ziirich het. Europeesche kampioenschap gewonnen had, in de hoofdstad terug. Talrijko clubleden waren ter begroeting aanwezig. Het bleek dat slechts zeven man de terugreis aanvaard had. Do heeren Cremer en Bon waren achtergebleven. In de le klas wachtkamer werd de ploeg gehuldigd, allereerst door den heer Éller- kamp, die namens den Ned. Roeibond sprak, door den heer Van "Waveren, die voor het bestuur van „Nereus" aan zijn leden hulde bracht en door den heer v. d. Meer, dio namens het Amsterdamsch Stu dentenkorps de roeiers geluk wenschte. Ieder der sprekers overhandigde een krans De heer Tromp zegde namens de roeiers dank voor do belangstelling en voor de spontane huldiging, dio hij op hoogen prijs stelde. WIELRENNEN Huldiging J. Willems en J. Meijer Gisteravond 10.17 zijn de Olympische prijswinnaars J. Willems, Olympisch kampioen en J. Meijer, tweede in het Olympisch sprin'tkampioenschap aan het Centraal Station te Amsterdam aangeko men en gehuldigd. Reeds ruim een uur voor de aankomst van den Parijschen trein was het Damrak aan heide zijden vol van enthousiaste belangstellenden, welke geduldig de komst ,dcr nationale wielerhelden verbeidden. De wachtkamer lo klasse was gereser veerd voor de officieele persoonlijkheden en de pers. Toen do trein hinnenstoomde, klonk een geweldig gejuich uit do menig te, welko zich op het tweede perron ver zameld had, op en het geluid verbreidde zich langs do perron gewelven en werd door de duizenden dié buiten he't slation- gebouw wachtten beantwoord. In de. ge reserveerde wachtkamer werden de Olym pisch figuren ontvangen door denOlym- pia-voorzitter, den heer Ukkerman. Als eerste spreker trad op generaal A. R. Ophorst, lid van den gemeenteraad welke Willems en Meijer huldigde als eer volle Nederlanders, maar vooral als groo- te Amsterdammers. Achtereenvolgens voerden het woord de heeren Teschotte, voorzitter N.O.G. te Amsterdam, J. D. Viruly, voorzitter N. W. B: H. N. van leeuwen, inspecteur der lichamelijke opvoeding te Amsterdam, J. J. van den Berg, directeur van het Sta dion, en burgemeester Kolfschoten van Edam namens den A.N.W.B., welko ieder op hunne wijze de Olympische kampioe nen huldigden. De heer Ykkemcm dankte voor de aan de Olympianen gebrachte buide, waarna vanaf het Centraal Station de stoet zich in beweging zette naar het. Thorbeeko- piein. De stoet groeide steeds aan en op het Damrak werden tal van ovaties ge bracht. De fakkeldragers van de Amster damsch e Brandweer en het muziekkorps der K.N.S.M. zetten aan den stoet den noodigen luister bij. Van de Rijswijksche baan. Gisterenavond werd op de Rijswijksche wielerbaan de Zondag uitgestelde 100 kilo meter-wedstrijd achter grootc motoren ver reden. Do directie liet nog voorafgaan een wedstrijd van amateurs over 20 kilometer, welke door Innemec gewonnen werd. Dc wedstrijd achter groot© motoren was voor Snoek, die met zijn tegenstanders deed, wat hij wilde. Na het schot nam Miquel de lei-ding, gevolgd door Snoek, Lcddy en La- va lade- De uitslagen zijn:' Puntenwedstrijd voor amateurs over 20 km. (50 ronden in 5 classementen). le classment: 1 Peters, 2 Innemee, 3 Krijgsnjan. 2e, classement: 1 Bobbe, 2 Kren, 3 Inne mee. 3e clossement: 1 Peters, 2 Van Duyn. 3 Innemee. 4e classement: 1 Hendiks, 2 Krenz, 3 Krijgsman. 5e klasse-ment: 1 Innemee, 2 Krijgsman. 3 Krenz. Tofeaaluitslag:1 1 Innemee (22 punten), tijd 31 min. 36 en 1/5 sec.; 2 Krijgsman (IS punten), 3 Krenz (16 punten). Wedstrijd achter groot© motoren, over 100 km. (250 ronden). 1. Snoek (Easer), tij i 1 uur 15 min. 23 en 1/5 sec.); 2 Miquel (Andró), 12 bannen plus 40 met-er; 3 Leddy (Yerbruggc). 12 banen plus 200 meter; 4 La vallade (Collin) 24 ba nen plus 310 meter. GOLF. Kaagsche Golfclub. Zondag wend te Wassenaar tusschen 14 deelnemers een 86 holes medalplay voor heeren (max. hand. 20) gespeeld om den Vrij lan d-wiss elheker De wedstrijd werd gewonnen door den heer R. O'Gonor (hand. 8) met een netto score van 154. De beste gross score werd gemaakt door denzelfden heer, die de 2 maal 18 holes in 80 slagen en in 81 ©lagen rondspeelde. VOETBAL Ajax. Naar het „Hbld." verneemt, zal de Bl.- Witnspeler Ferwerda het a.s. seizoen voor Ajax uitkomen. Vos en Buitenweg. Wij vernemen, dat do ex-U.V.V.-speler Jan Vos, dio in het afgeloopen seizoen voor Sparta uitkwam, het aanstaande sei zoen weer in U.V.V. zal spelon. Verder vernemen wij, dat de U.V.V.- speler D. Buitenweg dit jaar voor Hercu les Utrecht zal pitkomen. Msb. POSTDUIVEN. „De Trekvogel". Deze vereen:ging hield Zondag baar concoursvlucht met jonge duiven vanaf Ofctignies (België). Afstand' 174 K.M. Los 8 uur. De vogels bereikten hun hokken al? volgt. 1. J. Harms, 10 u. 43 m. 19 sec. v. d. Wijngaarden 10 uur 54 min. 3 sec. 3 J. Harms 10 uur 56 min, 4 sec. 4 J. P. G. Kikkert 10 uur 56 min. 13 sec. 5. H. J. v. d. Steen 10 uur 57 min. 44 sec. 6. v. d. Wijngaarden 11 uur 2 min. 13 sec. 7. G. v. Dorp 11 uur 6 min. 37 see. 8 H. J. v. d. Steen 11 uur 7 min. 20 sec. 9 Kikkert 11 uur 12 min. 7 sec. 10 N. Gijzenij 11 uur 15 min. 46 sec. 11 H J. v. d. Steen 11' uur 20 min. 18 sec. 12 J. Selier 11 uur 21 min. 10 sec. 13 J. Selier 11 uur 2A min. 33 sec. 14 H. Flippo 11 uur 24 min. 46 sec. 15 J. P( G. Kikkert 11 uur 26 min. 50 eec. 16 H. J, yd. Gemeentelijke Aankondig GEMEENTELIJKE VISCKVERKOOl» Aan den gemeentelijken vischwi,,- Vischmarkt 18. lel. 1225. is WOEKSnü verkrijgbaar SCHELVISCH a 1014 fnV! 10.22: SCHOL 4 10.15, 1017 „J KABELJAUW a 10.32, 10 37; (Gel,S kabeljauw a 10.241: TARBOT 4 107,1, pond en NIEUWE HARING 4 10% T stuk. AUG. I, REIMERINGER Weth., loco-Burrrcnieesi Leiden, 5 Augustus 1924, B. en W. Van Leiden brengen ter alj meene kennis, dat A. Landman een ver zoek heeft ingediend ter bekoming VJ verlof voor den verkoop van alcoholhou/ denrlen drank, anderen dan sterken drau^ voor gebruik ter nlaatse, van verkoop j« het perceel Haarlemmerstraat no. 52a. De avond-, nacht- cn Zondagdienst <]J apotheken wordt, van Maandag 4 Aug. t0$ en met Zondag 10 Aug. waargenom^1 door do apotheken der heeren D. J, VaiJ Dricsum, Mare 70. Tel. 406 cn W. p0lle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. Steen 11 uur 27 min. 27 sec. 17 N. Gij«.!' nij 11 uur 23 min. 41 sec. 18 Nieboer ilDij 33 min. 51 S9c. 19 v. d. Wijngaarden i|' uur 35 min. 41 sec. De prijswinnaars over de concoursvluct.i ten zijn als volgt: 1. W. v. d. Wijngaard 2. H. J. v. d Steen, 3 J. P. G. Kikkert. J. Selier, 5 J Harms. 6 G. v. Dorp, 7 Kei. zer, 8 N. Gijzenij, 9 H. Flippo, 10 Xicbcer. De vlieger Lccateüi in ens land. De vlieger Antonio Locatelli, die spronkelijk met het vliegtuig Dornier Wal Amundsen naar de Noordpool had willaj brengen, doch die nu poogt, ran Pisa New-York te vliegen, is eergisteren in Waalhaven te Rotterdam geland, vloog van Pisa naar Marseille, van daa: naar Lausanne, waar slecht weer hem t dagen ophield, van daar naar Mannkeia, waar hij waar hij één dag bleef, en vaj Mannheim over Wezel en met een tussenc. landing te Zalt-Bommel wegens opkome® de misfc naar Waalhaven, Locatelli. die Italiaansch kamcrafge. vaardigde is. is op zijn tocht vergezel! ran twee officieren en twee mecanicien'. Het watervliegtuig is geheel uit Duralumi- nium vervaardigd en uitgerust met twe( Rolls Royee Eagle IX motoren. Locatelli is gistermiddag om 3 uur i5 van Waalhaven vertrokken ter voor ting van zijn reis naar Amerika over En. geland en de Orkney-eilandcn e.n is gis. teravond 7 uur t'e Huil aangekomen. Een belangwekkende prcefnomlnri, De volgende week zal de mogelijkheid worden bepioefd een 'groot luchtschip vast te meeren aan een oeeaanboot. Tot dat doel zal het groots luchtschip do „Shenandoah" dienen. Men zal dan na« gaan of het mogelijk is, het luchtschip, van clie te voorzien en passagiers te laten in. en uitstappen. Op een tankboot is tot dat doel een grootc meerpaal gebouwd. De Amerikaanschc wercldvliegers. Luit. Wade. een de Amerikaansche vlie gers. die deelnemen aan den tocht om do wereld, is genoodzaakt geweest, om hal-, verwege tusschen de Orkney-eilanden cn IJsland een noodlanding op zee uit te voe ren. Pas na een langdurig zoeken vond men het watervliegtuig, dat door een trci- ler op slee-ptouw werd genomen. Het. toesfel werd zeer' ernstig bescha digd. Wade zal waarschijnlijk naar Kirk wall (Schotland) terugkeeren en met een nieuw vliegtuig naar IJsland vertrekken.1 De Britsche wereldvlucht is opgegeven. UIT OE OMGEVI99G ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Bij de gisteren gehou den aanbesteding voor het uitvoeren der Bouw- en Grondwerken voor de electrisclie •bemaling van den Kortsteker polder; in hotel „De Vergulde Wagen" waren ingeko men 7 inschrijvingen, als volgt: i. v. d. Voort, Aarlandorveen f 9446.—fj J. Vonk Alphen aan den Rijn f 9552.H. Turkenburg, idem f 9097.;iG, Gesman-I Zoetemeijer, idem f 10660.— A. van Danij idem f 10559,J. van Wie ringen, idem f 10444.J. C. Corsel, idem f 10900.—. Heden werd- door B. en V/. aanbesteed het maken van een cement be bon-muur na bij de Dorpstraat te Aarlanderveen, inge schreven was als volgt:' J. P. Straathof, Leiden f 1678.G. Kooijman, Uithoorn f 1718.M. S. van der Voort, Aarlandei- veen f 1279.—. Ongeval. Door het springen van eea warm kruikje, waarvan do vrouw van V. haar kind van onkel© weken, had voorzien', bekwam do kleine zoodanige brandwonden aan do bee-nen, dat geneeskundige hulp moest worden verleend. HILLEG0M. Personalia. Voor het examen hoofd akte is te 's-Gravenhage geslaagd do heer 'A'. Sistermans, alhier. De tol" in do Hillegommerbeek. B. en W. stellen den Raad voor om do tol in do Hillegommerbeek af te koopen voor f7000. waarvan f6000 door particulierenj is toegezegd. NI EU W-VENNEP. Personalia. Voor bet examen Engelse" L.O is to 's-Gravenhage geslaagd do h08' L. Rietbergen, alhier.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2