ROELOFARENDSVEEN EERSTE FLECHT1GE H. MIS PATER F. C. VAN DIJK Het moge voor een of anderen vreem deling paradoxaal klinken, wanneer wij beweren, dat Roelofarendsveen een plaats van beteekenis is, toch durven wij deze bewering met volle overtuiging neer schrijven. En méér nog is Katholiek Roelofarendsveen een plaats van beteeke nis. De inwoners van deze eenvoudige ge meente zullen niet behoeven te vragen het „waarom", overtuigd als zij zijn, dat wij hun dorp hier groot noemen om het feit, dat het reeds zoovelen van zijn zonen de frappen van 's Heeren Al taar als priester heeft zien bestijgen. Kwamen reeds in vroeger tijden vele priesters uit dit milieu voort, mannen, blakend van zielenijver en. vervuld van een innige Godsvrucht, de afgeloopen maanden vooral zijn ongetwijfeld een glansrijke periode geworden in de geschie denis van Roelofarendsveen. Immers, schreven wij bij gelegenheid van de Eerste Plechtige H. Mis van den Zeer Eerv. Pater Calascantius Verhaar O.F.M., dat de parochie van St. Petrus' Banden, drie zonen hun eerste plechtige H. Mis hoopte te zien doen, thans kunnen we zeggen, dat die hoop is verwezenlijkt, nu na kapelaan Hcnricus Bakker als tweede, de ZeerEerw. Pater F. G. van Dijk van do Orde der E.E. P.P. Lazaristen als derde neomist van dit jaar gistermorgen zijn Eerste Plechtige H. Mis mocht opdragen. Weer was het huldigingscomité in actie, en dat dit comité, met den burge meester, den hc-er L. A. J. Voslers als voorzitter, den heer W. A. van Harteveld, als secretaris, den heer D. Dobbe als pen ningmeester en de heeren P. C. G. van Dooren en P. de Jong Cz., volkomen voor zijn taak berekend was, is weer duidelijk gebleken uit het verloop der feestelijkhe den. Op waardige wijze is Zaterdagavond de feestviering geopend met de plechtige ver welkoming van den Neomist aan de Frjnsche Brug te Nieuwe Wetering. Na dat de familie van den Neomist, de gees telijkheid en het huldigingscomité in een viertal Tijtuigen met. geelwit-omwapperde paarden hespannen, hadden plaats geno men, werd gereden naar de plaats van ontvangst. Daar werd de jonge priester op recht hartelijke wijze verwelkomd door den Zeer Eerw. herder der parochie, den burger vader en vervolgens door familieleden en vele anderen, die intusschen waren toege stroomd. Een hartelijk welkom klonk ook den ZeerEerw. Dr. Haest, Overste der E.E. P.P. Lazaristen tegen, die den neomist} vergezelde. Hierna nam de ZeerEerw. Pater van Dijk met Dr. Haest en zijn ouders plaats in het ecTSte rijtuig, drie zusters en een tante van den Eerwaarden feesteling in het tweede, terwijl de plaatsen in het derde en vierde rijtuig werden ingenomen door de heeren van het huldigings-comité. In statigen draf werd nu naar het dorp gereden, alwaar de plaatselijke Harmonie, gevolgd door een twintigtal lelieblanke bruidjes, zich aan het hoofd van den stoet stelde Onder luide toejuichingen ging het ihans voort naar den voortuin der pasto rie. Een indrukwekkend schouwspel le verde de stoet voor het oog van den toe schouwer, zooals hij daar voorttrok onder en langs het rood-wit-blauw dat links en rechts van schier alle huizen den neo mist tegenwapperde. Een talrijke menigte volgde per flets of te voet het laatste rijtuig, terwijl de po litie op voortreffelijke wijze allo regelde. Dan volgt een indrukwekkend oogen- blik. De jonge priester,- zijn familie en al le anderen die zijn medegereden, verla ten de rijtuigen en binnen enkele oogen- blikken heerscht er een plechtige stilte, welke dan plots wordt verbroken door de krachtige stem van den Edelachtbaren heer burgemeester, die namens alle inwoners van Roelofarendsveen den neomist toe spreekt. „Zeereerw. Pater van Dijk", aldus de geachte spreker, „reeds tweemaal in en kele weken tijds viel mij de cct to beurt als voorzitter van het Comité tot huldiging van do jeugdige Yeensche Priesters na mens de parochianen, van Roelofarends veen een woord van welkom te mogen spreken. Morgen zal de parochie van St. Petrus' Banden voor de derde maal het zelfde feest vieren. Het geldt hier thans de blijde inkomst van U, "WeleeTw. Pater. En al zijt gij geen geboren Yeender en al woont Uwe familie nog maar kort in deze parochie, met dezelfde liefde en blijdschap ontvangen wij U heden in ons midden, als nw beide voorgangers. Namens alle pa rochianen roep ik U dan ook een harte lijk welkom toe in Roelofarendsveen. Mor gen zal het de dag zijn, waarop gij voor het eerst in dezo parochie het H. Misoffer zult opdragen, omringd door een talrijke priesterschare, door Uwe ouders en fa milieleden en door tal van paree'.ianen. Zooveel wij kunnen zullen wij daarbij tegenwoordig zijn en God vurig afsmee- ken dat hij U steeds de noodïge kracht en sterkte zal schenken, opdat gij steeds een waardig priester zult mogen zijn. Een harelijk proficiat aan U weleerw. pater nu gij uw vurigste wenscb. priester-missiona ris te worden, in vervulling hebt gezien gaan. Ook U, vader en moeder van Dijk en verdere familieleden bieden wij onze hartelijke gelukwcnschcn aan. Tal van opofferingen hebt Gij U getroost. Steeds hebt-gij verlangend naar dit oogenblik uit gezien uw zoon Ferdinand als priester te mogen begroeten. Mogen wij dan ook een hartelijk gebed van U vragen wanneer gij morgen in deze kerk bet H. Misoffer op draagt voor onze geestelijkheid cn voor alle parochianen opdat Gods mildste zegen bij voortduring over allen zal blijven ne derdalen. En wanneer Gij dan over eenigc weken uit ons midden zult beengaan om in verre landen uwen priesterlijken arbeid te beginnen, blijft ons dan gedenken die U dit eenvoudige, doch van harte gemeende welkom hebben bereid." Applaus volgt op deze welgemeende woorden, de harmonie speelt ter begelei ding, terwijl Pater van Dijk vervolgens het woord neemt, om uiting te geven aan Se gevoelens van dankbaarheid, welke hem in deze oogenblikken bezielen. „Edelachtbare heer burgemeester", vangt de eerwaarde spreker aan, ik ben er zeer dankbaar voor, dat U en al mijn dorpsgenooten mij beschouwen als een aangenomen zoon, als een filius adoptivus. Ik zelf voel mij ook waarlijk een aange nomen kind van deze gemeente. Van harte bedank u U voor de ontvangst, mij be reid, voor de ontvangst, die zoo getuigt van het diep-geloovige en innig godsdien stige leven van deze parochie. Gij vraagt mij te willen bidden voor U en de uwen en ik beloof u dat uit den grond mijns harten. De Plechtige H. Mis van morgen zal ik opdragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen, opdat de goede God hen rijkelijk moge zegenen, die zooveel voor zijn priesters doen. Onder het applaus, dat nu volgde, ver zocht de burgemeester den Eerwaarden feesteling, hem naar de woning van zijn ouders te mogen begeleiden, welk verzoek door Pater van Dijk hartelijk werd aan vaard. Een ware verrassing moet het geweest zijn voor den neomist, toen hij de brug vóór de ouderlijke woning overhuifd zag door een ecrepoort in keur van groen en bloemen en daarbij uitsluitend de fraaie guirlandes, door den heer Gastelein tot aan bet buis van de familie van Dijk aan gebracht. Na een vriendelijke groet aan al dege nen, die zich op den weg verdrongen, trad de neomist het ouderlijk huis binnen, waarmede de plechtigheid van dien avond, een einde nam. Een stevige bries deed de vlaggen zwie rig wapperen, toen Pater van Dijk Zon dagmorgen ter keTke heenging om te half elf de Plechtige Eerste H. Mis op te dra gen. Een talrijke menigte stroomde van alle kanten aan en bij den aanvang der plech tigheid was de kerk in één woord reeds eivol. Het toch al zoo schoone bedehuis, waarop de parochianen van St. Petrus' Banden met recht trotsch mogen gaan, gaf vooral op dezen dag een onovertroffen aanblik. Waren de pilaren gesierd met vaandeltjes in frissclie tuiten, vooral het priesterkoor was een weelde voor het oog van den toeschouwer. Een schat van bloe men was daarop aangebracht op zeer smaakvolle wijze, waarvoor een woord van lof aan het Huldigings-comité bier wel op zijn plaats is. Toen de neomist voorafgegaan door de Weleerw. Heeren Kapelaans Mathot en Bakker, en den Eerw. Heer van Schie, theologant van het Grootseminarie te Warmond, die respectievelijk fungeerden als diaken, subdiaken en ceremoniarus, bet priesterkoor betrad, daverde een plech tig „Veni Creator" door het kerkgebouw. Vervolgens werd bet Allerheiligste uitge steld, waarna de H. Mis een aanvang nam Binnen het priesterkoor hadden plaats genomen de Zeereerw. herder der paro chie, pastoor Herscheit, kap. Ulleman en de familieleden van den neomist. Na bet Evangelie betrad de Zeereerw. Overste der E.E. P.P. Lazaristen, Dr. Haest, den kansel tot het houden van de feestpredikatie, welke aanving met de tekstwoorden: „Niemand is bezield met grootere liefde dan bij, die zijn leven geeft voor zijne vrienden". Het is thans reeds de derde maal binnen korten tijd, aldus de gewijde redenaar, dat aan Roelof arendsveen de eer te beurt valt een dorps genoot zijn Plechtige Eerste H. Mis te mogen zien opdragen. Ook daarvóór had gij reeds meSrdcre malen dat geluk mogen smaken, terwijl u daarbij gewezen w£rd op de verheven waardigheid van het H. Priesterschap. De priester, hij is de,die naar, de plaatsvervanger van God, en de gene, die U de H. Sacramenten toedient. Vanzelf spreekt het dan ook, dat gij dank baar zult zijn voor de vele weldaden, u door God in Zijn priesters geschonken. Bovendien heeft de priester nog een hoogere roeping, de bekeering van hen, die nog niet tot Christus' Kerk behooren. De Goddelijke Zaligmaker heeft dit zelf ge zegd, toen Hij tot Zijn Apostelen sprak: Gaat, en predikt het Evangelie aan alle schepsel". En met. deze hooge waardig heid en verheven roeping voor oogen, feli citeert de Zeereerw. 'spreker de familie leden van den jongen priester, den Herder der parochie en alle parochianen. Na de woorden van den H. Innoccntius: „Een goed missionaris is een groote schat" te hebben aangehaald, gaat de gewijde re denaar meer in 't bijzonder spreken over den priester-missionaris. Op het werk van den missionaris, zegt spr., is vooral het woord van toepassing, dat 't het grootste bewijs van liefde is, zijn leven te willen geven voor zijn vrienden. De missionaris toch geeft zTch geheel voor den dienst van Christus, om de we reld tot Christus terug te brengen en mot dezen geest bezield brengt hij de groote offers, welke van hem gevraagd worden. Na lange jaren van gebed en studio ter voorbereiding, gedachtig aan het woord van den Zaligmaker: „Blijft in do stad, tol gij de kracht van den Hooge zult ont vangen hebben", gaat de jeugdige missio naris binnen korten tijd zich wijden aan het werk, waarvoor hij-zich heeft voorbe reid, bezield met een heiligen ijver voov de zielen en vervuld van den geest van versterving cn reinheid. Er zullen echter oogenblikken aanbre ken, waarin gij, missionaris, met deii God- delijken Zaligmaker zult zeggen: „Vader, indien het mogelijk is, laat deze kelk aan mij voorbijgaan". In Ijden van tegenslag en moedeloosheid kan zulks geschieden, doch zeg dan ook terstond met Christus: „Non mea sed tua voluntas fiat, ecce cgc, ruitte me", ^iet mijn wil, maar Uw wil geschiedde, zie, hier hen ik, zend mij". Er zal ook geweend worden door de dierbaren, die hij hier heeft nagelaten, als zij hooren van den dood van hun kind, hun broeder. Moogt ook gij dan echter ge troost worden door do gedachte, dat de missionaris het loon voor zijn arbeid van den goeden God reeds heeft ontvangen. En dan. B. G., de missionaris rekent ook op uwe hulp. Helpen kunt gij vooreerst door het bevorderen der «roepingen, ver volgens door aalmoezen en tenslotte door uw gebed. De bekeering van een ziel is een genade-, die -wij moeten afsimeeken. Bidt voor de missionarissen, op wie in tijden van beproeving het schriftuurwoord zoo van toepassing is: „Zij gingen uit, de zaaiers en weenden, terwijl zij hun zaad uitstrooiden". Nu wordt het H. Misoffer voortgezet, nu reeds kunt ge voo* hem bidden. En wij, missionarissen, rekenen op uwe hulp, op uw gebed, dat zoo krachtvol is. Wanneer gij straks den zegen zult geven, dat dan die zegen zij een onderpand van het eeuwig geluk, dat wij in den Hemel ho pen te smaken. Het zangkoor (directeur J. v. d. Meer, organist N. Wagenaar) voerde zoowel de meerstemmige muziek van de Missa Jubi- laei van A. Wilthérgen, en van de Tantum ergo van Alb. Demaltia, als de Gregoriaan- sche tusschenzangen keurig verzorgd uit, en do uitvoering der priestercantate van Elb. Jos. Franssen mag een waardig slot van de plechtigheid genoemd worden. De receptie, welke in den namiddag van 2Yi tot 3^ uur gehouden werd in de Zusterschool, gaf blijk van dc groote be langstelling voor den neomist van den kant de parochianen. Met een plechtig Lof werd het /eest be ëindigd, waarbij do neomist werd geas sisteerd door Kap. Ulleman als diaken, Kap. Bakker als subdiaken, en den Eerw. Heer van Schie -als Ceremoniarius. Op -het priesterkoor zagen wij de Wel Ectw. Heeren Pastoor Herscheit Kap. Mathot en Wolf (Leiden). Na het Lof werd gezongen het Te Deum van Thom. Maas. Katholiek Roelofarendsveen heeft door dit grootsche feest zoo plechtig te vieren, weer doen blijken, dat het weet, welk een hooge waardigheid in het H. Priesterschap besloten ligt. Ongeval. Tijdens den plechtigen in tocht van den ZeerEerw. Pater P. van Dijk had het zoontje van den heer van D. bet ongeluk op een der punten van een ijzeren hek te vallen. Dr. v. Dooren verleende spoedig geneeskundige hulp. KATWIJK AAN DEN RJIN. Boilenveilin». Zaterdag 2 Aug., was de tweede veiling van droge bloembollen. 'Ruim 800 nummers waren aangevoerd, alles goede kwaliteit. Er was goede koop lust en de prijzen best. Sommige soorten iets- lager dan vorige week, andere weer booger. Hier volgen eenige prijzen voor le verbaar: I—II Prins van Oostenrijk f4.50 —f4.70, Couleur de Cardinal f6.50—f6.70 Thomas Moore f 3f 3.20, La Reine f 2.30 f 2.50, Rose Gris de lin f 3—f 3.20, Mon Tresor f 4—f 4.20, Grysolora f 3.60—i 3.80 Cramoisie Brillant f 2.10f 2.30, Vermil ion Brillant f 6.40—f 6.60, Grandduc f 5.40 —f5.60, Fred. Mooro f3.40—f3.60, Rose Luisante f 5.50f 5.70, Crimson Queen f4.80—f5, Gele Prins f3.80—f4, Flamin go f4.80—f5, Salvator Rose f4.30—f4.50 Murillo f 2.80f 3, Gouronno d'Or f4.10— f 4.30 Titiaan f 4.80—f 5, Waterloo f 4.50— f4.70, Witte Valk f4—f4.20, Pik Beauty f8.80—f9, Witte due max f2.40—f2.60, Darwinnen: Professor Rauwenhof f 6.40— f6.60, La Candeur f3—f3.20, Clara But .f 2^f 2.20, Pride of Haarlem f 2.60—f 2.80 Morgen derde veiling, voor welke veiling o.ok opgave gedaan is van mooie en groote partijen tulpen. LEIDSCHENDAM. Ontsporing. Zaterdagavond omstreeks 9 uur is bij bet viaduct een aanhang wagen van de Electriselie Tram ontspoord. Het verkeer tusschen Leiden en Schevc- ningen ondervond daardoor aanmerkelijke vertraging. LIS CE. Boerenleenbank. Het bestuur der Coöp. Boerenleenbank is door aankoop eigena resse geworden van het gebouw der Hanze- bank alhier. De relaties met de Boeren leenbank nemen dermate in omvang toe, dat de behoefte naar een ruimer pand reeds lang was gevoeld. De bedoeling is ook op den dag de bank enkele uren open te stellen. Ongeluk'. Gisternamiddag geraakte W. de V. alhier, terwijl bij het gevaarTijke kruispunt Heerewcg-Stationsweg-Kanaal straat met zijn rijwiel passeerde, onder een van dc Kanaalstraat komende auto bestuurd door den heer F. Zwetsloot, alhier. Wonder genoeg kwam hij er zeil' met den schrik af, doch zijn fiets was 1 deerlijk misvormd. KATWIJK. Personalia. De alhier gestationeerde Rijksveldwachter-brigadier-titulair Y. de Wilt, heeft, na 33 dienstjaren, tegen 1 Oct. a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Te water. Het 5 jarig zoontje van P. B. in de Voorstraat, viel in den Rijn. Het was bij huis zoodat broertjes hem uit zijn moeilijke positie redden. SASSENHEIM Gemeenteraad. Openbare Raadsver gadering op Dinsdag 5 Augustus, des avonds 7 uur, ter behandeling der volgen de agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding Gemeenterekening 1923. 3. Rekening Gezondheidscommissie 1923 4. Begrooting Gezondheidscommissie 1925. 5. Klaagschrift Wcsseling ov.er Haven gelden enz. 6. Verhuring kantoortje Oosthaven aan schipper B. do Boer. 7. Aanvulling verordening Inkomsten belasting dat vermenigvuldigingscijfer hoogstens 2 lA mag bedragen (rloor G?d. staten verzocht). 8. Voorstel f 10C0.subsidie voor Inter nationale tentoonstelling door Bloembol lencultuur in 1925 te Heemstede. 9. Voorstel breedte geprojecteerde straat van. Teijlingerlaan naar Westerstraat te bepalen op 12 Meter. 10. Voorstel ijzeren hek voor paTk en om vijver in Overplaats. 11. Voorstel verkoop bouwterrein naast woning Secretaris. 12.' Voorstel schadevergoeding voor op zegging huur Balenburg van bouwterrein Gehrs. Meeuwisscn. 13. Voorstel opzegging huur Batenburg van overblijvende strook naast terrein sub. 12 voor bouwterrein. 14. Verordening verbod losloopen honden VOORSCHOTEN. Uitgezet Zaterdagavond' waren een zevental personen aangekomen bij de Wed. G. alhier, waar meestal eenige per sonen des nachts in één der schuren slapen. Eenige dezer lieden hadden blijk baar te veel geofferd aan Bacchus en waren zoo brutaal de woning van de eigenaresse binnen to gaan en eischten dekens voor hunne slaapgelegenheid. Een groote ruzie ontstond en men waarschuwde de politie, die deze brutale logeergasten verwijderde. WARMOND. Gemeenteraad. Do Raad dezer ge meente komt morgenavond te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. WASSENAAR. Ongeval. Zaterdagmorgen is in de Wassenaarsche wasscherij een stoomman- gel uit elkaar gesprongen. Het bedrijf on dervond bierdoor groote vertraging. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. AutGbctsing. 1 Gisteravond werd de auto van dr. de H. alhier aangereden door die van P. D., die volgens ooggetuige zoo danig over den weg reed, dat de veiligheid van bet verkeer in gevaar word gebracht. Do auto van dr. de H. werd zwaar bescha digd. Tegen D. werd door.de politie pro- ces-verbaal opgemaakt. VOETBAL DIOG. HAARL. BOND. Districtselftal LeidenZaandam 52 In een zeer goeden wedstrijd heeft gis teren bet Leidsclie Districtselftal op bet mooie tusschen bosschen verscholen, ter rein van E. M. S. te Noordwijkerkout, schitterend revanche genomen op het Zaansche elftal, door dit met een verdien de nederlaag van 52 huiswaarts te zen den. Echter behoeft men door dezen uit slag de kracht niet te onderschatten van het Zaansche elftal, daar dit in alle op zichten een prachtig, combineerend spel te zien gaf. Deze uitslag is dan ook groo- tendeels te danken aan de snelle vooiA- hoede van bet Leidsche elftal, dat op een kleine uitzondering na perfect was. Als te kwart over drie scheidsrechter de Bueger begin aankondigt, komen de volgende elftallen tegenover elkander. "-■Leiden. - 1 1 Tb. Ruigrok S.J.G. A. Meershoek J. Passcliier (Leiden) (SJ.C.) P. Koppers J. v. d. Zwet B. Bekkering (Leiden) (Lisse) (Leiden) P. Zandvliet A. C. Goddijn A. v. Rooien (Leiden) {Leiden) (Lisse) A. v. d. Burg Jac. Caspers (E.M.S. (E.M.S.) C. Hoedijk P. Beentjes (A.D.O.) (A.D.O.) W. Hooischuur H. Beentjes J. Hooischuur S.D.E.) (A.D.O.) (S.D.E.) C. Roozemeijer J. Roozemeijer Kuipers (W.F.G.) iW.P.G.} (W.F.C. Th. v. d. Wardt Jf. Smit (Zaandam) s.. (A.D.O.) J\ Stals (W.F.C.) Zaandam Leiden verkiest voor wind en zon te spelen. Bij aftrap gaat Zaandam direct doel verkennen cn opent het geschut mét een hoog schot over. Na ecnig heen en weer spelen komt Leiden het meest in den aanval, doch daar schijnt het schot zoek te. zijn en zien we den vluggen mid- voor nogal eens missen. Een vlug opzet ten dor gasten veroorzaakt eon corner bij Leiden-doel. Dezo wordt echter wegge werkt en Goddijn stormt op hot gasten- doel af. Op het laatste moment wordt hem de bal ontfutseld door de zeer goede ver dediging der gasten. Een nieuwe gevaar- lijko aanval der gasten stuit op buiten spel, waarna wederom de mid-voor een ren netje onderneemt, doch ten tweeden male Gemeentelijke Mamfeomtfgiaj! GEÏ.'EENTELIJKE ViSCHVERKCiP Aan den gemeentelijken visahw i'I-nti Visehmarkt 18 tel. J225 is DINSDAG \n\ krijg ba ai' SCHELV1SCH a f017. fo.25] SCHOL a f0.17 Tier pond er» NIEUWF HARING a f0 06 per stuk. A. L RKIMERINER. loeo-Burgemeesiev De avond-, nacht- cr. Zondagdiens:, der apotheken wordt van Maandag 4 Aug. tof' en met Zondag 10 Aug. waargenomen door do apotheken der heeren D. J. Var,! Dricstim, Mare 7G. Tel. 4QG eu \V. I'd!©' Kort Rapenburg 12, Tel. 504. wordt hem de bijna zekere kans onluo,- men. Het Leidscho elftal heeft in v. d, Zwet als spil een goede versterking gekre gen, daar deze een goede spelverdeeling gaf. Leiden blijkt nu meerdere in het spel te zijn. Een mooie voorziet van den links.:' buiten wordt in het doel gekopt waar d© keeper schitterend redt. Echter wordt door één der Zaansche spelers hands in liet be. ruclilc gebied gemaakt. Do penalty word! recht op den keeper aangeschoten, die het keiharde schot 'keert. Dit bleek echter slechts uitstel te zijn, daar direct hierop' de midvoor van Leiden zijq elftal de lek ding bezorgt. Na den aftrap komt Zaan.' dam eens in den aanval en forceert een1 corner, welke wel eenige critieke momen.j ten oplevert, doch de linksback redt. voldood zeer goed. Bij een volgenden aan-! val maakt de rechtsback free-cick; de pe-j nalty wordt slecht genomen en de hal rolt] naast. Nu komt Leiden weer aan de beurt, dat vlug opzet, de rechtsbuiten geeft mooi' voor en de rechtsbinnen loopt no. 2 binnen' Met vlug spel wordt doorgespeeld. Leiden' steeds in de meerderheid, dat echter niet zoo goed samenspeelt als de gasten, waar- aan liet dan ook te danken is, dat zij niet een nog grootere nederlaag hebben beko-j men. Voor no. 3 zorgt de linksbuiten in' zijn eentje uit een zeer snellen aanval en juist voor rust deponeert Goddijn-no. 4 in het net. Na de rust komt Leiden wederom in t aanval. Echtgr is dit nu van korten duur, daar de Zaanscben meer en meer komen opzetten, met soms zeer gevaarlijke aan-: vallen, met bet gevolg, dat 11a een kwartier: spelens Zaandam liet eerste tegenpunt ver overt uit een schuiver, die juist onder den' yallenden keeper doorging. Even hierna wisten de gasten nogmaals] te scoren uit een snellen aanval. Met een- pittig, snel domineorend spel wordt door-j gespeeld met wisselende kansen. Als cch«| ter een half uur om is zorgt van Rooien! in zijn eentje voor liet vijfde doelpunt,; Met' dezen stand wordt het cindo bereikt] van dezen in alle opzichten goeden wed strijd. Scheidsrechter de Bueger leiddtfl correct. Vóór dezen wedstrijd speelde nog E.M.S. I Jun. tegen S.J.C. I 'Jun. een medaille- wedstrijd als 1 on 2 hunner afdeeling. 1 moest hierin het onderspit delven, daal S.J.C. met een 21 overwinning de me daille, beschikbaar gesteld door liet dis-: trictsbestuur, veroverde. Co-onS. L. C. 52 Men schrijft ons uit Voorschoten: Zaterdag j.l. speelde S.L.C. een w<\ strijd met Go-on alhier. Bij dezen wed-, strijd werd gespeeld om den wissclbekef: een geschenk van den lieer Hillegersberg.. Co-on won den wedstrijd: met 52. S.L.C.Trekvogels 5—2 Zondag j.l. speelde S.L.C. II met Trek-j vogels uit Leiden op bet terrein van S.L.C, een wedstrijd en won met 52. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. LugdunumU. V. S. 23 Do onlangs uitgestelde en gisteravondjl gespeelde wedstrijd tusschen de beide;' Leidscho clubs Lugdunum en U. V. S. is! in een 32 overwinning voor de blauw-! witten geëindigd. De gatsen slaagden er driemaal de leiding te nemen betgcffl: bun tenslotte de overwinning- bezorgde. Bij] rust' was de stand 11. L. F. C.—Schoten 1—1 De nederlaag-wedstrijden van L. F. C.i werden gisteren voortgezet. Thans was da.' 2e klas N. V. B.'er Schoten de gasl. Ook! thans wisten de L. F. C.'ers, hoewel on-; volledig, zich voor een nederlaag te bs*; hoeden. Voor de rust had T.F.C. rcedjj de leiding. Den gastheeren werd een pe-j nalty toegekend, wijl de scheidsrechkij vanuit het veld niet had kunnen consla-j teeren, dat. een doelpunt was gemaal "Wijl de Scholenaren zelf het natuurlijk'] ook niet wisten werd penalty gegeven, d:a; met een 'zacht en schuiver in den hoek ia een doelpunt werd omgezet. Na de rus.j slaagde Schoten erin gelijk te maken,; waarbij het bleef. j Voor dezen wedstrijd had een ontms&j ting plaats tusschen L.F.C. II en ios L welke eindigde in een 31 overwiiwii voor do Hagenaars. CRICKET. Ajax siaai V. G. C. Teen Ajax gisteren dc reis naar Holte dam aanvaardde, dachten we, dat hel eö>] vergcefsche reis zou worden, zoo regoi1 het. Het leek er hij aankomst op helM C.-terrein ook zeer veel' op, want ieuj oogenblik braken ele buien los en bel H'j bleek vol drassige plekken. Toen cinucWj 't weer in den middag wat opklaarde, bcj sloot men na veel -wikken, en wegen to 4'^ len. 't Was half drie geworden, loon APjj dat den toss gewonnen, bad, naar Jj™ wickets trok om to batten, aldus cl-r. ten bal aan V.Q.G. to ha:: loeren overzat®]] de. Het bleek echter geen ideaal cric weer te zullen worden en de waro gees* er vooralsnog niet in. i'io zou pa3 konten: Ajax bereikte hel totaal van J runs (Schilïhuizcn 0, Wempe 1, Eigerm

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2