r 'Aan brandwonden overleden. Te Bergen op Zoom is de 14-jarige dienstbode G. aan bekomen brandwonden overleden. Uil hei raam gevallen. Te Heerenveen is Woensdag de bejaar de echlgenoote van den hoor M. O. uit het raam van de tweede verdieping op straat gevallen. Zij is aan do gevolgen overleden Verdronken. De 77-jarige vrouw van W. J. Gaik- horst, fe Reeuwijk, is door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Brand. Men meldt uit Schiedam aan de ,/Msb.": Gisternacht circa half drie werd dc po litie door een burger gewaarschuwd, dat er brand was uilgebroken, in het pand aan de Westvest, waarin gevestigd is do Sehiedamsche Koper- en Me-taalgieterij van do firma Nieuwstadt cn Hofhuis, ter wijl nog enkele kleine firma's in hetzelfde pand zijn ondergebracht. Dc brandweer, welke direct met groot materiaal uitruk te en het blusschingswerk binnen, een half uur aanving, kon niet verhinderen, dab het pand totaal uitbrandde. Do oorzaak is onbekend. Assurantie dekt de schade. Brandstichting. Een brand, die gisteravond bij de firma L. en L. aan de Paul Krugerstraat to Rot terdam, een handlmij. voor scheepsar tikelen heeft gewoed, is vermoedelijk ge sticht. Deze week werd al melding ge maakt van een begin van brand, hetwelk ontstaan wa-s in den kelder van het pand, die grenst aan het politiebureau in de Paul Krugerstraat. Dit brandje werd to rechter tijd door den procuratiehouder, toen dezo thuis kwam, ontdekt. Men weet de oorzaak van het achteloos wegwerpen van een Sigaret. Het ingesteld onderzoek na den brand van gisteravond heeft de politie echter tot andere gedachten gebracht en ze heeft aanleiding gevondeip één der compagnons van de firma den 21-jarigen F. TVL. to ar resteeren. Hij is op het politiebureau aan de Nassaukade in verzekerde bewaring gesteld. De in den kelder opgeslagen balen poetskatccn en vaten teer. terpentijn, olie en de. emballage hebben flink gebrand, een en ander verspreidde zooveel rook, dat de brandweer gasmaskers gebruiken moest. De brand heeft zich tot- den kelder be paald. De firma was verzekerd. Inbreker gepakt. In den laatsten tijd hebben in het dorp je Doorwerth, gemeente Eeukum, herhaal delijk inbraken en diefstallen plaats gehad. De nasporingen der politie liepen op niets uit. Kaar aanleiding van een rijwieldiefstal verleden week te Oosterbeek, heeft de po litie te Kaalte H. R. aangehouden. Deze werd naar Ocsterbcek overgebracht, waar bleek, dat hij nog in het bezit was van het gestolen rijwiel, hij bekende schuldig te zijn aan de inbraken tc Doorwerth. Op zijn aanwijzingen zijn de gestolen goederen ge deeltelijk teruggevonden en ter beschik king van de justitie gesteld. Gebrek aan drinkwater. Ten gevolge van den lagen waterstand der Maas is op enkele dorpen in den om trek van Roermond gebrek aan drinkwater ontstaan. De wclwaterputten staan droog, zoodat het voor mcnsch en dier zeer lastig is om een goeden voorraad op te doen. Dysenterie te Amsterdam. De Amsterdamsche gemeentelijke ge neeskundige dienst meldt: Te Amsterdam doen zich in de z.g. Bloemenhuurt over het Y cn op de daar liggende woonschepen gevallen van dysen terie (type Flexner) voor. Dc ziekte werd het eerst geconstateerd enkele dagen na oen tuinfeest der buurtvereeniging. Het onderzoek door den gemeentelijken genees kundigen- en gezondheidsdienst ingesteld, wees uit, dat de na dit feest waargenomen verbreiding der ziekte naar alle waar schijnlijkheid toegeschreven moest worden aaD het gebruik van ijs; althans bleek, dat één cfer personen, bij do ijsbérejüïïng be trokken, dyscnterie-bacillendraagsler is. Het aantal officieel ter kennis gebrachte ziektegevallen bedraagt thans tier.; het aantal personen, in wier ontlasting in het laboratorium van den geneeskundigen en gezondheidsdienst dysenterie-bacillen ge vonden werden, 21. Het aantal buurtbe woners, dat aan do ziekte lijdt of geleden heeft, is echter grootcr. De dysenterie (type Flexner) behoort tot de weinig gevaarlijke vormen van dy senterie. Ook deze gevallen waren in het algemeen zeer licht. Sterfgevallen deden zich niet voor. Do noodigo maatregelen van afzondering, ontsmetting en voorlich ting van de bedreigde buurtbewoners zijn en worden genomen. Het einde van de geschiedenis van c!en Handelskruiser. Dezer dagen maakten wij melding van een waarschuwing der Rotterdamsche po litie tegen zekeren K. die een onderneming op touw had gezet om een eigen handels kruiser in de vaart tc brengen. Zij die het kapitaal daarvoor zouden bijeenbrengen konden als passagier meevaren naar de mooiste plekken op den aardbol. Thans meldt het Rott. Nieuwsblad dat K. gearresteerd is. Hij had een juffrouw als secretaresse in dienst genomen, waar voor deze f 400 borg moe^t stellen. Volgens haar aangifte zou K. dit geld ten eigen bate hebben gebruikt. Amsterdammer te Parijs gearresteerd. De politie te Parijs heeft een zekeren Leon Henry Corneillo de Gce uit Amster dam gearresteerd, naar aanleiding van een drietal aanklachten wegens oplichting. Aanvaring op de Theems. Het gisteren te Harlingen binnengeko men Engelsehe stoomschip Starling met stukgoederen van Londen, is op de Theems .in aanvaring geweest met een stoomschip. De Starling heeft schade aan bakboord zijde gekregen. Voor tien jaar! Een der eerste Augustusdagen van 1914. Over Limburg weerklinkt telkens en telkens weer het doffe gerommel van de batterijen, waarmede de Duitscliers den. toegang tot de- vesting Luik hopen te for- ceeren. Telkens en telkens weer. nacht en dag! Vol spanning wacht alles wat in Limburg huist op het nieuws van ove-r de grens. De dagelijksche diagen hebben hun beteckenis volmaakt, verloren. Aller belangstelling concentreert zich op de bulletins, aange plakt voor de bureaux der nieuwsbladen. Groepen nieuwsgierigen drommen samen voor het kantoor van de Roermondsche „Nieuwe Koerier". Ieder lucht zijn strate gische kennis, ieder waagt zich aan voor spellingen, ieder rekt den hals om te zien of er niet al weer een nieuwere nieuwstij ding wordt aangeplakt. o En ja, daar verschijnt van achter de gor dijnen weer een hand die een met blauw potlood beschreven papier vastplakt. 't. Publiek dringt op, duwt. stoot. Een oude hger weet zich als haantje de voorste te handhaven. In zijn volle breedte pos teert hij zich voor het raam. klemt zijn lorgnet, op den neus en ontcijfert op zijn gemak de blauwe hieroglyphen. Dan draait hij zijn onthutst gezicht naar de tientallen achter zich en zegt op gejaagden toon: „Oeherm wat. noe! De Pruusen sien al ien Berlien". Meteen verdwijnt hij onder de menigte. Ziin woorden maken indruk. „Heurt geer dat?", klinkt het. van alle kanten onder de opdringende, hyper-ner veuze menigte, die, wég in angstsuggestie, zich in 't minst geen rekenschap geeft van den inhoud der doodnatuurlijke mededee- ling. ..beurt geer dat!" ,Dat dank ich uch! Docht geer dan det de Fransehen al ien Berlien woarenï" klinkt- het eindelijk uit den mond van een nuehterling, die. in de herrie om hem heen, kans heeft gezien de gemaakte opmerking te realiseeren. Meteen wordt het allen duidelijk, dat. ze zich in het ootje hebben laten nemen. Een weldadig lachsalvo barst los en dringt door tot .den ouden heer, die een paar honderd meter verder, glunderend een hoek omslaat. f 1-1 Directeur en" portier. Men schrijft uit Berlijn aan het ..Vad.": De directeur-generaal van een grootc maatschappij, die verscheidene hotels en restaurants te Berlijn exploiteert, ontving de balans en raakte uit zijn humeur. Hij zag groote uitgaven c:i kleine inkomsten hetgeen in onzen tijd het noodlot schijnt te zijn van iederen dïrectur. Hij^ besloot tot een streng onderzoek en toog, een modern Haroen al Rasjid, er op uit om toe te zien op de plichtsbèfcrachtong in zijn domeinen. En ziet, reeds stond hij voor een van zijn restaurants en keek uit naar den portier. Doch deze had zijn standplaats \erlaten en hoe de Directeur ook speurde en spiedde, hij was niet te ontdekken. Sterk onder den iuvloed van zijn balans outsloeg de direc teur den portier op staanden voet. De portier liep naar den rechter en be toogde uitvoerig en met ondersteuning van betrouwbare getuigen, dat hij hoe zal ik me uitdrukken op liet critische oogen- blik onderworpen was gewe.est aan die bio logische noodzakelijkheid, die rang nog stand kannen opheffen en waaraan zelfs de heiligste, laat staan een portier, zich niet. kan onttrekken. Aldus werd^voor den rechter het geschil tusschen plicht en men- sehelijkheid uitgestreden. Zijn .Edelacht bare stelde zich op het menschelijke stand punt en veroordeelde den directeur tot. be taling van de gcëischte schadevergoeding. Maar de directeur gaf zijn standpunt niet prijs; door weken en maanden werk ten de cijfers van de balans na, totdat gis teren de deurwaarder verscheen en beslag legde op de kas. Of die directeur binnenkort nog eens Haroen al Rasjid speelt? KERKNIEUWS Pater Alexius van Wanroy. t Men meldt aan de ,.Msb.": Donderdagmiddag overleed in het R. K. ziekenhuis te Oldenzaal de weleerw. pa ter Alexius van Wanroy van de Orde der Carmelieten. Meer dan vijf cn twintig jaar van zijn priesterlijk leven bracht hij to Zendcrem door, waar hij zich met hart en ziel wijd de aan de opleiding der studenten van het Gymnasium St. AlbeTti. De velei oud-studenten, die onder zijn kundige leiding' zieh gevormd hebben' zul len met dankbaarheid en groote vereering zich hun vroegeren 1eeraar nog herinne ren. Veel ook heeft hij gewerkt aan' het heil der zielen. Geboren te Oploo (N.-B.) trad hij in do orde der Ca-rmelieten in 1889. legdo - het jaar daaropvolgend: zijne geloften af en werd den loden Augustus 1896 te Utrecht priester gewijd.. Naar dc Missie van Mgr. J. Biermans Men. meldt ons uit Bergen: Dezer dagen vertoefde Zijne Doorluch tige 'Hoogwaardigheid Manseigneur J. Biermans bij de E.E. Z.Z Ursulinen in 't Moederhuis te Bergen om definitief aan deze veelbelovende Congregatie als Mis siegebied toe fo wijzen 't Missiegebied van den Boven-Nijl (Uganda-Protectoraat) Afrika. Binnenkort zullen de eerste Zus- ters-Missiona-rissen naar de hoofd-statie in Nyondo vertrekken. A.s. Dinsdag be geeft mgr. A. JCallier zich naar het Missiehuis ter verkiezing van een &lge- meene Overste. Land- en Taiinboasw Veiling te. Lisse op 31 Juli, onder Di rectie van Holland's Bloembollenhuis. E.V.T. Diana f 2,40; E.V.T. Cram. Bril- lant f 2,50; E.V.T. La Reine f 2,70; E.V.T. Scarlet Due f 3,80; E.V.T. Fred. Moore f 4,60; E.V.T. Couleur Cardinaal f 6,30; E.V.T. Verm. Brillant f 5,90; E.V.T. Prins van Oostenrijk f 4,70; E.V.T Gele Prins f 3,40; E.V.T. Witte Zwaan f 2,50; E.V.T. Herman Schlegel f 2,40; E.V.T. Witte Due Max f 2,50; E.V.T. Le Matelas f 4,E.V.T. Pink Beauty f 8,—; E.V.T. Proserpine f 7.80 E.V.T. Flamingo f 5,60; E.V.T. Mon Trisor f 4,20; E.V.T. Due de Berlin f 3,70; E.V.T. Artis f -2,40; E.V.T. 'Rose Grisdelin f 3,20; E.V.T. Keizerskroon f 5,90; E.V.T. La Belle Alliance f E.V.T. Joost van den Von del f 2,30; D.T. Cour d'Or f 4,—; D.T. Mu- rillo f 4.20; D.T. Imperator Bnbrorum f 0, D.T. Tournesoll f 4.00; D.T. Rubra Maxima f 3,80; D.T. Azalea f 7,50; D.T. Lucretia f 3.S0; D.T. Titiaan f 5.— Dw. Clara Butt f 3,10; Dw. Dream f 3,60; Dw. Greuze f 3,10; Dw. Nauticas f 2,50; Dw. Rcv. Ew- bank f 2,90; Dw. Win. Copland f 4.S0; Dw. Prof. Bauwenhoff f 6:20; Dw. La Candcur f 3.40; E.B. Gertrude f 21,70: E.R. Lady Derby f 21.70; E.R. Gen. Pelissier f 22,— E.B. King of the Blues f 21,70; E'.B. Grand Monarque f 18,20; E.B. Johan f 11.40; E.B. Schotel f 17.—; E.P. Lord Balfour f 18,70; E.N. Ajax Princeps f 4,60; E.N. Golden Spur f 8.70; E.N. Sir Watkin f 9,25; E.N. Bic. Victoria f 6,40; E.N. Glory.of Leiden f 6,50; D.N. Von Sion f 6,60. 'Alles 1ste soort per 100 stuks. VOETBAL. Lugdununv—U.V.S. Zondagmiddag te 5 uur wordt, op het- Lugdunum-terrein te Leiden, do wedstrijd Lugdunum I—U.V.S. I gespeeld. Dezo wed strijd was^-aanvankelijk vastgesteld op Zondag 13 Juli, doch moest toen wegens de warmte worden nfomiac+ Lugdunum II promoveert. Wij vernemen dat Lugdunum II gepro moveerd is naar de reserve 3e klasse N. V. B. LUCHTVAART De wereldvlucht van Majoor Zannl De Argentijnscbe wereldvlieger majoor Zanni, is te Bagdad aangekomen en vier uur later naar Basra vertrokken. Hij was opgehouden door den mist. Zijn machine loopt voortreffelijk. MacLaren weer zoek? Uit Londen wordt geseind: Het «eska der van den wereldvlieger MacLaren is opnieuw spoorloos verdwenen; sedert het vertrek der vliegers uit. Petro Paulovsk heeft men niets meer van hen vernomen. De wereldvlucht der Amerikanen Uit Pieykjavik wordt gemeld dat t/e Thorsteinsson alles in gereedheid is ge bracht voor de aankomst der Amerikaan- sche wereldvliegers. Het oorlogsschip „Raleigh" heeft post gevat bij Hornafjord, terwijl de kruiser „Richmond II" bij Reykjavik ligt. Dulizend personen over het Kanaal In een week. 'Men meldt aan het Haagsche Anctakan- toori In de week van 20 tot 26 Juli zijn: dui zend reizigers per vliegtuig het Kanaal overgestoken en werden bovendien 43 ton goederen per vliegtuig over het. Kanaal ver voerd. Op 22 Juli alleen' reisden: 192 passa giers langs den luchtweg tusschen het vas teland en Engeland. Vijftien jaar geleden in dezelfde week, vloog Blériofc voor de eerste maal over heb Kanaal met zijn 25 paards eendekkertje, Hij deed er een uur over en moest nog een tijd langs de Engelsehe kustrotsen vliegen, daar zijn toestel nie,t hoog genoeg klimmen kon, Heden vliegen toestellen met 15 per sonen aan boord dagelijks tientallen malen over het Kanaal en gaat de overtocht in een kwartier en bijna ongemerkt. Immers Op-alle internationale luchtlijnen worden per dag te zamen omstreekt 24.000 K.M. af gelegd, d. i. ongeveer liecn en terug naar Batavia. Wetenschappelijke Berichten De grootste meteoor. In de Fransche Academie van Weten schappen heeft de secretaris, de heer La- croix, een beschrijving gegeven van1 een stuk meteoorijzer, dat de heer Ripert had medegebracht uit de woestijn van Adrar in M. rilr.nië (Marokko). UVJ van oeniye kilogrammen, waarin ij,er nikkel rijn samengesmolten. Ilctceen iC' bolide echter vooral belangrijk ïnaal-t dat in dc buurt vanwaar zo gevonden w.3 in Ju; woestijnzand een nulzaeliil- brok van dezelfde samenstelling aangfS Ien werd, dat 100 meter lang en jiTkl ia Ongetwijfeld is dit de grootste meS welke tot dusver bekend is. HAZERSWOUDE. (Rijndijk). Geitenkeuring. - Dinsdagmiddag om J uur zonnetijd, zal op het terrein van <W lieer J. Boers de jaarlijksche geitenkeuring gehouden worden. Tevens zal dan gelrarfj worden om geiten te koopen voor de ver: loting, welke verloting zal plaats lieblij op 8 Augustus, des avonds om 7 uur café Boers. HILLEGOM. R. K. Damclub. Dc R. K. Damcluli „Gezellig Samenzijn", omvattende Hillegom en Lisse hield Woensdagavond haar cersia Jaarvergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond te Hillegom. De Voorz., de heer N. v. d. Poel, opende de vergadering met den Chr. groet en hield een redevoering, waarin hij op schitterende wijze liefc uitkomen, dat de Chr. groet de mooiste aller groeten is. Verder heette hij de leden met hun dames hartelijk welkom' en sprak den wensch uit, dat. als de agen. da afgehandeld was, men zich zoude aam.' seeren. Daarna leest de secretaris 't jaarverslag dat goedgekeurd wordt; de penningmeester sloot zijn kas met een batig saldo. De me- dedeclingen werden aangehouden tot de volgende vergadering. Hierna kreeg men de prijsuitreiking der groepen-wedstrijden. De fraaie prijzen trokken ieders aandacht en de niet-winnen namen zich stellig voor een volgende keer mede een prijs te behalen. De lieeren N. v. d. Poel en Th. Schouten, aftr. bestuursleden, werden bij acclamatie herkozen. Hierna nam- de feestavond een aanvang. Mej. Rie Huigsloot verzorgde do piano terwijl zang en voordrachten een aangename afwisseling brachten. L. A. Pie- ters, Mej. M. v. d. Reep en R. Bouckaert waren de gelukkige prijswinners der torn- hola. Uiterst voldaan keerde men huis waarts. KATWIJK Arbeidsbeurs. Aan het gemeentelij!: arbeidsbureau staan 'als werkzoekenden ingeschreven 0 personen, waarvan G vis- sobers. I RIJNSBURG Bloemenhandel. De handel is de laat ste dagen tamelijk vlug. De prijzen zijn ook oploopend. Het meest gevraagde arti kel is op heden wél Gladiolussen. Ook Convilli's zijn graag. De eerste Asters gaan ook voor goede prijzen. Gladiolus sen van f 0.80 tot f 1.20 per 100. Enkele bijzondere soorten, vooral de witte hyen- gen tot f6.op. Convilli's tot f 1.G0 per 100. Asters van f 0.90 tot f 1.10 por 100/ Gladiolussen komen in flinke partijen, vooral de soort Halley. ZOETERWOUDE. Personalia, Tot. adjunct brandmeester bij de spuit- op het. Dorp is benoemd heer P. Paardekooper. Vrijstelling dienstplicht. Door Ged. Staten is aan de navolgende dienstplichti gen der lichting 1925 voorgoed vrijstelling van den dienst verleend wegens broeder- dienst: L. van Hoeken. A. J. van Mi!. L. Th. Onderwater, H. van Velzen en voorloo- pig vrijgesteld zijn: Th. J. van Klink. P. H. Omtzigfc, A. Pieterse. H. M. Starren- burg, J. S. van der Werff en W. Zandber gen. Personalia. Gisteren herdacht de ge meente-wegwerker W. van der Ploeg het feit. dat hij 25 jaar onafgebroken in ge meentedienst was. In den morgen werd hem door de ♦gemeente-ambtenaren, onder toepasselijke woorden, een mooien leuning stoel aangeboden, terwijl in den namiddag de jubilaris het College van B. en W- mocht ontvangen, dat hem bij monde van defl loco-burgemeester complimenteerde met die jubileum en hem een enveloppe met inhoud aanbood. FEUILLETON HET GEHEi^ VAN DE LIFT naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door dr. BOONEN, Leuven. 6) Deze droom was nochehans werkelijk heid geworden. Na twintig jaren vlijligen en eerlijken dienst, was Célestin de heer- sober over dit smal glazen koninkrijk ge worden, de houder van den sleutel van do geweldige brandkast, waarvan hij alleen het woord kende Lueello had nauwelijks haar. tiende jaar bereikt, toen haar vader tot hoofdkassier 7an Lambert en Co. gepromoveerd werd. Ze herinnerde zich nog de naïeve vreugde ?an den goeden man, zijn trotsch, zijn plannen, de pseudo-champagneflesch die men g. lodigd had en waarvan ze, wanneer "?o aan dien groeten dag terugdacht, den Jinschen smaak weervond. Ze hoorde ■iaar vader nog zuchten; „Ach! had mijn irme Hermance dat mogen beleven'!'... Hermance, Lucof re's moeder, was gestor ren, teen het kind nog in de luiers lag, en "Selestin Gardenois haalde haar Taerinne- ïing op, telkens als een gewichtige gebeur tenis voorviel. Do eerlijkheid van Célestin was bij Lamb'rr cn Co. een waar geloofspunt. Niemand dacht er aan zo in twijfel te .trekken, de baas niet minder dan ieder ander. en ze Me: „eerlijk als Gardenois". Belangrijke sommen waren door zijn ban den gegaan zonder dat hij door de minste bekoring scheen beïnvloed te worden. Het i tegenwoordige hoofd van het buis, Renê Lambert, droeg hem een onbegrensd ver trouwen en een. oprechte genegenheid toe. Afgezien van do stoffelijke onmogelijkhe den en onder strikt zedelijk oogpunt", scheen de gedachto aan de vlucht van de zen volmaakten kassier de meest onaan neembare veronderstelling te zijn die men maken kon om de verdwijning te verklaren klaren. I In dit tot nu toe spiegel-effen bestaan echter, was een ongehoord voorval de verdwijning voorafgegaan: Célestin Garde nois had een groote reis ondernomenDit was een omstandigheid die Lucette aan de politie had meenen te moeten verzwijgen en waarvan ze nu met het meest onschul- digde verlruowen vertelde aan Tortoran. Overigens, was deze reis buitengewoon geheimzinnig geschied. Lucette zelf had er slechts heel vaag het doel en heelemaal niet de bestemming van gekend. Op een avond een tiental dagen gele den was Célestin naar huis gekomen met een splinternieuw valiesje, dat nog het étiket droeg van den winkel waar hij het gekocht had. Hij had zijn dochter verzocht voor hem wat linnen gereed te leggen en op de vra gen die zo hem stelde, had hij tamelijk vaag geantwoord. Hij vertrok, zeide hij, naar het huiten- land, om een zeer belangrijke som te in nen en René Lambert bad dio zorg aan niemand anders dan aan hem willen toe vertrouwen. Met vragen overstelpt over de plaats waar hij heen ging, had hij opgegeven, zonder nadero aanduiding, dat hij naar Spanje giflg. Maar nu had Lucette de overtuiging dat dit onjuist was. Do man loog zeer onbe hendig en do onwaarschijnlijkheid van zijn bewering was dn 't oog vallend: Hoe kon het dat een reiziger naar Spanje ver trekt, wanneer hij don trein aan het Oost- station neemt. /Want aan het Ooststation was hij ingestapt, mot een reisbiljet naar Nancv, daar was Lucete zeker van De afwezigheid van Célestin Gardenois duurde tot den tweeden dag voor zijn ver dwijning in de omstandigheden clic men kent. I I I I Hij was 's avonds naar huis gekomen. Het jonge meisje dat vooreerst verheugd was hem weer te zien, merkte dadelijk dat hij er bekommerd, zenuwachtig, onge rust uitzag, dat bij opschrok wanneer zich eenig gerucht op den trap voordeed. Men zou gezegd hebben, legdo Lucet te aan Tortoran uit, die gretig naar haar luisterde, dat die arme papa iets of iemand vreesdeInplaats van dadelijk na bet aYondmaal naar bed te gaan,- zooals hij gewoon was te doen1, is hij alleen geble ven in de eetkamer, terwijl ik me fn mijn slaapkamer terugtrok. Daar dio twee ver trekken met elkaar verbonden zijn, beloer de ik al zijn doen en laten, niet uit ijdelo nieuwsgierigheid, maar omdat zijn hou ding me onrust inboezemde. Hij stapte door de kamer met gejaagdheid, terwijl hij zonderlinge zinnen sprak waarvan ik slechts brokken hoorde: „zoolang dat hier is niet gerust.in veiligheid brengen ja.in de brandkastMijn eer ste gedachte was dat hij een belangrijke som mee had genomen en dat de verant woordelijkheid ze hier hij ons, voor eenige uren slechts, te behouden, hem zwaar woog >-* Dat was, inderdaad, beaamde Tor toran, bet meest waarschijnlijke. i—Luister verder, wedervoer Lucette, en' u zult zien dat er geen kwestie van geld wasi J i 1 Waarvan dan? 1 Ik weet bet evenmin als u; alleen heeftMaar het is heler dat ik alles in de volgorde vertel.Dus, nadat hij luid op do overdenkingen had gemaakt, die ik zooeven heb aangehaald, cn andero in denzelfden aard, nam mijn vader plots een besluit: „Ik kan er nu heen gaan, mom pelde hij. Niemand zal me zien". Daarna deed hij het valiesje open, nam. er iets uit, dat ik door het sleutelgat niet duidelijk kon onderscheiden. Het was ge wikkeld in éen papier, een rond cn plat voorwerp, dat in vorm en afmeting een vage gelijkenis vertoonde met een hord. Mijn vader wond er nog verscheidene dag bladen om, nam het onder zijn arm, greep naar zijn wandelstok en hoed, en ging naar buiten.Toen hij ongeveer een uur later lerukwam, lag ik nog altijd op den loer. Ik stelde met voldoening vast, dat hij ■geruster scheen. Zijn aangezicht iiad zijn alledaagsche uitdrukking hernomen. Hij wandelde nog wat heen en weer tusschen. do eetplaats en zijn slaapkamer, waarin hij zich eindelijk voor den nacht op sloot Dat alles gebeurde, zegt u. den twee den dag voor de Verdwijning? Ja"jvel En, hebt u gisterenmorgen niets on gewoons bemerkt? Gisterenmorgen? Neens ,\Yo hebben samen een eindjo gewandeld, waarna ieder van ons naar zijn werk ging. Ik heb hem over zijn geheimzinnige reis gesproken, maar hij wendde het ge sprek af. We hebben zooals gewoonlijk op do place Glichy afscheid genomen van el kaar, en terwijl hij mo omhelsde, zeidc hij op den naluurlijksten toon: „Tot van avond, kindlief!" Want wo nemen ons mid dagmaal, ieder afzonderlijk O! ik ver moedde niet dat dien avond En Lucette begon opnieuw lo weenen. Tortoran deed zijn best om do teederslo. en meest vertroostende wooTdcn to vinden] Arme kleino Lucette, zeide hij, wan-j hoop niet zoo. Ik zal hemel en aardo in. beweging brenigen om de oplossing van dat verschrikkelijke raadsel to zoeken, en, als u me maar helpt en alles-zegt wat u weck zal ik die vinden. Zijn innige overtuiging kalmeerdo haar meer en meer. Het waren in werkelijkheid] slechts woorden, en hij was r.iet meer dan een ander bevoegd om dit geheim op W, helderen; maar déze woorden werden metj een vurige stem, met een vaste overig ging uitgesproken; zachtjes drukte hij d«, •handen van het jonge meisje ir. do zijns-, met gloed aanschouwde hij de met trar.ett; bedekte mcoio oogen. En Lucette voeKg dat zo waarlijk in hem, zooais hij bet z*", de, den beste der vrienden en den mees»! onbaatzuchtige der verdedigers gevonotfj had a Een beetje gerust gestold, vervolgte w haar verhaal. j (Wordt vervolgd)- j

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6