tsSsgpafiooh Weerbericht Steens waarnemingen verricjit in den mor gen van 2 Aug. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.762.G St.Matliieu. Laagste Barometerst.: 752.1 Zurich. Verwachting tot den avond van 3 Aug.: Zwakke tot matigen Zuid-Westelijken jot, Noord-Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, iets poeier. Barometerstand. WATERTEMPERATUUR 7 uur 19 M gr. C.; 12 uur 20 gr. G. LUCHT-TEMPERATUUR Hedenmiddag 12 uur 19 gr. G. I LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 2 Augustus: 9.19 v.m.4.54 n.m. R ADSO Complete TOESTELLEN en ONBERDEELEN voor draarïloaze telegraHe'teletonie tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages IXTERNAIIONAL ELECTRIC ICIE COUP' 6764 v.h. R, GEER AERT3-REUTER MARE 70 - TEL. 1110 - LEIDEN sie voor haar werkzaamheden, terwijl de heer Provo Kluit, dank brengt aan de hee ren Eggink en Brouwer voor de zorgen aan do samenstelling besteed. Bij de rondvraag zegt de heer Prins, dat de Centrale Boerenleenbank in Utrecht geen zekerheid wenscht te geven voor he-- leggingen, zoodat de gemeente zich zal wenden tot de Bank van Ned. Gemeenten. De heer Drop vestigt er do aandacht op, dat'hot noodzakelijk is op verschillende punten kandriolen ie maken. Do Voorz. be aamt dit, maar men is teruggeschrikt voe« do hoogo kosten. Op een vraag van den heer Prins zegt de Voorz. dat h.'t, uitbreidingsplan bijna gereed is en de kaarten worden gedrukt. Hierna sluiting. Brand. Gistermorgen ontstond brand, in een hooischelft van den lieer J., slaan de hij diens woning aan den Deijl. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist net vuur in zijn Oorsprong te stuiten. Een geluk was bet dat de wind afgekeerd was Tan een naburige hooitas, anders was de ramp ongetwijfeld grooter geworden. NO0RDWIJK Personalia. Voor het M.U.L.O.-exa men slaagden te Den Haag. T. Admiraal, L. Admiraal, A. v. d. Deijl, J. v. d. Niet en G. Schol BOSKOOP. Gemeenteraad. -Gisteren heeft de Baad dezer gemeente vergaderd. Een verslag moeten wij uitstellen tot ons volgend mirn- STADSNIEUWS Volksbomlsnieuws Zooals reeds eerder gemeld werd, zou. Augustus voor het Bondsleven druk zijn on er werden reeds oenige dingen ge noemd, die in Augustus zouden plaats hebben. Thans volgen eenigo mededeelin gen. De excursie naar Zocterwoude Hierover behoeft niet nader te worden migewijd, reeds gisteren zijn hiervan uit voerige mededeelingen gedaan. De deelnemers worden slechts verzocht tijdig hij het Bondsgebouw aanwezig te zijn. Be reis naar Arnhem en N ij m e g e n De reis naar Nijmegen op 6 Augustus tan niet doorgaan: wel echter de reis Saar Arnhem op 20 Augustus. Mocht nu Wijken, dat dien dag ook een voldoend aantal personen aan den reis naar Nijme gen zouden willen deelnemen, 'dan kan tc- Tens- een groep voor Nijmegen, gevormd borden. Uitdrukkelijk moeten wij echter mede delen, dat zij, die per R. K. Volksbond taarten wenschen te ontvangen, te voren "ezo moeten bestellen en ook betalen, wijl Seen kaarten voor deze treinen meer in commissie worden gegeven. Om de leden in de gelegenheid te stel- Jcn zich voor deze reis op te geven zal ^aterdag 2, Dinsdag 5 en Woensdag 6 Augustus in het Bondsgebouw zitting wor- gehouden waar dan tevens alle ge ronselde en noodigo inlichtingen worden verstrekt en do gelden kunnen worden ge tand voor de kaarten en de verdere on- tasten. Het Tuinfeest Reeds kunnen hieromtrent vrij uilvo'e- Tl<ri mededeelingen worden gedaan. Op Zondag zal het Haagsehe Accordeon Marlet „Orpheus" een concert geven. Maandhg en Dinsdag zal er 's namiddags een kinderfeest zijn, waarvoor op Woens dag en Vrijdagmiddag a,s.. tussclien 3 en 5 uur kaarten te verkrijgen zijn in het Bondsgebouw. O.m. zal op dat kinderfeest een poppenkastvoorstelling worden gege ven. 's Avonds zal ook een poppenkast voorstelling worden -:ohouden. Woensdag concert van „Ëlack Band", afgewisseld door zang. Donderdag concert van „Pcrosi". Alle avonden zullen er verschillende ver makelijkheden zijn na afloop van de con certen, alsook in de pauze. Per advertentie en in de agenda van „De Leidsche Courant" zullen nog nadere aankondigingen geschieden.. Dc Pilgrim Fathers. In Immingham, in het graafschap Lin coln, is eergisteren, in tegenwoordigheid van talrijke Engelschen en Amerikanen, de eerste steen gelegd voor een monument ter herinnering aan liet vertrek der Pil grim Fathers naar Holland in de 17e eeuw. Het gedenkteeken, dat opgericht wordt door de Britsch-Amerikaansche vcr- eeniging te Huil, zal vervaardigd worden van gi-anielsteen, afkomstig'van dc rotsen bij Plymouth (Ver. St.) waar de Pilgrims ten slotte landden na hun vertrek uit Hol land. De burgemeester van Huil leidde de plechtigheid,, die bijgewoond werd door de officieren en bemanning van de Ameri- kaansche torpedoboot „Dole" en van bet Ameribaansche opleidingsschip „Nautue- ket" welke schepen voor deze gelegenheid van dc Vereenigde Staten naar Engeland gekomen waren. Voor het examen Engelsch M. O. akte A liier ter stede afgenomen, zijn geslaagd de dames W. S. Bloem. Nijmegen en L. C. Joustra, Leiden en de heer A. Schutter, Sliedreeht. Voor het examen Engelsch L. O." slaagde te Den Haag, ..de lieer H. M. M. v. d. Meer. voor het examen nuttige handwerken mej. G. C. Beukering, voor liet examen Li chaamsoefeningen M. O. mej. W. C. Her- mink. Gisteravond is de tramconducteur J. Verbii, die met ingang van 1 Augustus den dienst met pensioen heeft verlaten, op on dubbelzinnige wijze door zijn kameraden en anderen gehuldigd. Door liet Muziek korps van liet Trampersoneel werd hem aan zijn -woning aan den Oude-Rijn een serenade gebracht, die begrijpelijkerwijs vc-cl 'mensclien op den been bracht. De voorzitter van het Muziekkorps, dc heer A. van Breda, bracht vervolgens met andere bestuursleden den lieer Verbij dank voor de kameraadschap steeds van hen» ondervonden. Bij deze hulde bleef het ech ter niet. Bij monde van den heer L. Wille- brand werd den scheidenden conducteur namens zijn makkers een fraai goiul hor loge met inscriptie aangeboden. De fami lieleden, die van dit voornemen hadden ge'hoorcl, voegden er nu een eenden ket ting bij. De heer Willebrand prees zeer de plichts betrachting en nauwgezetheid van zijn waarden collega. De commissie uit de burgerij, met na me van lien, die nog al eens van de tram gebruik maken, beslaande uit de heeren K. Sijtsma, C. Mingelen, H. J. Planjer en S. de Boer Azn, was ook aanwezig en bood Verbij een portefeuille met inhoud aan, vergezeld van een lijst, bevattende de na men der deelnemèrs. De heeren Sijtsma en Planjer voerden daarbij het woord en spraken met groote waardeering over den plichtsgetrouwen, inschikkelijken en altijd hulpvaardigen conducteur. De heer Verbij dankte hartelijk voor de talrijke bewijzen van belangstelling en vriendschap. Gisterenmiddag waren ten postkan lore geen rijwielplaatjes meer verkrijgbaar! "Wij verwijzen naar oen advertentie in dit nummer, waarin de instelling van een nieuwen snel-vrachtgoederen-dienst Haar lemLeiden wordt aangekodigd. Onder nemers zijn de gebrs. Geldrop te Haarlem en de beer J. v. Leeuwen, Heeren&traat 3 alhier. PATRON AATS-ARBEIDSBEURS. Pancratius-Patronaai' Tel. 456-Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 8—0 uur. Aanbieding: 1 Timmermansleerling. 1 Brood- en Koekbakkersleerling, 1 Leer ling Typograaf. Ge^iesigd® Hericfoten De rijwielplaaljes. Een verkoop er aangehouden. To Naaldwijk is, volgens de „Resb.", door twee marechaussees in burger proces- verhaal opgemaakt tegen L. K., los-werk- man aldaar, wegens liet plegen van fraude door het fe koop aanbieden van rijwiclbe- lastingplaatjes. De aangehoudene is ge arresteerd en naar Den Haag vervoerd. Door den bliksem gedood. Te Heseper Twist bij Schoonebeek is de landbouwer G. op zijn land door den bliksem'getroffen en gedood. Branden. Te Lunteren ontstond door onbeken de oorzaak brand in de behuizing van smid R. Huis en inboedel verbrandden ge heel. Verzekering dekt do schade. Gisterenmorgen is door hooibroci de woning van B. Kuiper te Gendrin.gen to taal afgebrand. Een en ander was slechts laag verzekerd. To Oudenboseh is het huis van H. Jongeneels met aangrenzend schuurtje in do asch gelogd. Van den inboedel werd nagenoeg mets. gered. Het verbrande was verzekerd. Te Steemvijkerwold is cle boerderij van II. Winters geheel afgebrand. Verdronken. Te Hees bij Oss is dc 30-jarige Maria do Louw bij het zoeken van bloemen in een sloot geraakt en "verdronken.. Te Ammerzoden viel een 2-jarig kind van den mandenmaker van B. in een sloot en werd levenloos opgehaald. Onder Ooslerhesseleu is de behui zing van C. ed Boer geheel afgebrand. Geslipt. Op den 'Jansweg te Haarlem slipte do fiets van den wielrijder A. K., met het gevolg, dat deze op den grond viel en zoo danig neerkwam, dat hij bewusteloos ge- Taakte. Hij werd ter verpleging in liet zie kenhuis opgeuomen. Zijn toestand is zor gelijk. Zinkvergirticiing door ondeugdelijk kookgereedschap. Dr. van Hamel Roos schrijft in het Maanblad tegen do Vervalschingen Naar aanleiding van een vergif li gings- geval, waarhij 5 personen ernstig onge steld werden na het gebruikvan in een pan gekookte groente (postelein), slaag den wij er in de oorzaak dezer vergifti ging te constatceren. Het bleek n.l. dat men voor het koken van de postelein een pan gebruikt had. waarvan het email weliswaar deugdelijk en onschadelijk bleek te zijn, doch waar van onderaan stukjes .email afgesprongen waren ten gevolge waarvan het ijzer in aanraking met dc groente was gekomen. DR ijzer was overtrokken met een zink- laagje (zoogen. ..gegalvaniseerd") en door de zeer zure groente was dit zink opgelost én had zoodoende de vergiftiging veroor zaakt. - Het is derhalve dringend noodzakelijk indien het email van kookgereedschap be schadigd of afgesprongen is, de pan niet meer te gebruiken en in geen geval deze te laten „repareeren", daar dan steeds bet zij z:nk of hetgeen nog erger is, loodhou dend soldeer gebezigd wordt, waardoor ernstig nadeel aan de gezondheid toege bracht wordt. Laatsfe Becaehten Hel in de Zuiderzee gezonken schip. Naai' de familie van de slachtoffers mededeelt, waren op het' schip, dat op 18 Juli j.l. iu dc Zuiderzee nabij Urk is ge zonken en toebehoorde aan schipper Tiele- man uit Lemmer, 8 personen aan boord. Het gezin bestond uit man, vrouw en 6 kinderen, doch op dat oogenhlik waren 6 kinderen aan boord, zoodat er 8 personen verdronken z'jn. Zes lijken zijn reeds ge vonden, de lijken van de vrouw en van oen 15-jarigen jongen zijn nog niet opgeviseht. TELEGRAMMEN (VAK OMZEFJ DRAADLGGZEH DIERST). Demonstraties verboden BERLIJN, 2 Augustus (V. D.) De politie heeft allo demonstraties, die door do communisten op 3 Augustus (e Ham burg zouden worden gehouden, verboden. NachtsÜjke luchtpostdienst. STOCKHOLM, 2 Augustus. (V.D.) De Zweedsche regeering heeft toeslemming verleend voor een nachtelijke luchtpost dienst tuschen Stockholm en' Berlijn. 'De Jaarbeurs te N is jni-Nnv cored, MOSKOU, 1 Augustus.^ (V.D.) De 3e Sovjetjaarbeurs te Nisjni Novgorod is he den geopend. Ofschoon de beurs nog. niet zoo groot is als vóór den oorlog, breidt zij zich sinds 1922 voortdurend uit. Er zijn veel kooplieden uit Perziü, Turkije, Afgha nistan, Mongolië en Centraal Azië, die de jaarbeurs bezoeken. De nieuwe Duitschc emisstebank. BERLIJN, 2 Augustus. (V.D.) Volgens een bericht uit Bazel heeft de president ven de Duitschc rijksbank dr. Schacht te Zurich onderhandelingen gevoerd met de directie- van do Zwitserscke Nationale Bank over de benoeming vant een Zwitser- schen vertegenwoordiger in het bestuur van de toekomstige Duitsche emissiebank. De bladen achten de benoeming van den 'directeur-generaal Boclimann waarschijn lijk. VRAGENBUS Vraag: Inbake 10 gld. na te betalen belasting. Antwoord: Ja, men kan dit bedrag o.i. nog. navorderen. Vraag: Beslaan er in ons land "bu reaux, waar men zich kan vervoegen voor Duitsck dienstpersoneel? Antwoord: Ons zijn geen officieele bureaux bekend. Aan de Zita-Vereen. te Leiden zal men wel kunnen informeeren naar vrouwelijke Duitsche dienstboden. y r a a g: Aan de school aan het Rapen burg staat vermeld: R. K. Parochiale Jongensschool. Waarom wordt die school parochiaal-genoemd, daar er ook kinderen uit andere parochies mogen schoolgaan? Antwoord: Omdat zij staat mede onder bestuur dèr gezamenlijke parochies Vraag: Hoe is liet volledige adres van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haaarlem, te Haarlem. Antwoord: Dit adres is al volledig genoeg. U kunt er bij voegen: Nieuwe Gracht. V raag: Mijn zoon is van lichting 1921, 7e reg. 1 batt. 1 comm., garnizoen Am sterdam. Moet hij dit jaar nog opkomen voor herhalingsoefeningen. Zoo ja, wan neer. j - Antwoord: Tijdstip van opkomst wordt bekend gemaakt per aanplakking in uwe gemeente. U kunt ook informeeren bureau afd. militaire zaken, Raadhuis uwer gemeente. Vraag: Ik ben van de lichting 1920, 2e ploeg, behoorende tot het 3e eskadron 2e» rog. Huzaren, garnizoen Breda. 2 Sep tember moot ik opkomen voor herhalings oefeningen. Welken datum ga ik nu met groot verlof? Antwoord: Zie antwoord vorige vraag. Vraag: Ik ben van het 4e reg Inf. en heb 10/4 maand in -1920 gediend. Moet ik nu dozen zomer nog opkomen? Antwoord: Zie antwoord vorige vraag. KERKNIEUWS Diamanten jubile. Op 10 'Augustus a.s. bedenkt de Hoog Eerw. heer H. J. H. Wouters, directeur van. het Bisschoppelijk College te Weert zijn diamanten jubilé als professor aan ge noemd college. Geboren in 1846 werd Z.H.E. in 1864 be noemd tot leeraar. in 1870 tot priester ge wijd en in 1902 benoemd tot directeur. Als een bijzonderheid dient vermeld, dat Z.H.E. al zijne studies voor bet H. Priester schap maakte aan genoemd college en dus onafgebroken gedurende 66 jaren als leer ling leeraar cn directeur aan 't Bisschop pelijk college verbonden was. Z.D.H. deBisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleenen. y§T DE PERS ONMOGELIJK WORDEN. Wij lezen in De Volkskrant: De sociaal-democraten zijn voor volledi- ge ontwapening, en voor dadelijke volle dige ontwapening. Do communisten denken daar heel an ders over. Wij behoeven niet naar Rusland te ver wijzen; liet program der Nederlandsche communistische partij behelst: afbraak van het niilitairisme mot als doel: ontwa pening der bezittende en bewapening dei- arbeidende klassen. Onder arbeidende klassen wordt in het communistisch jargon verstaan de arbei dende klasse, die de communistische leer stellingen aanhangt. Dr. van Ravesteijn licht In de „Tribune" de kwestie'van ontwapening op volkomen duidelijke wijze toe. Hij verdedigt de stelling: de socialisten, die tegen iederen oorlog zijn, houden op socialisten te wezen. Revolutionaire oorlogen zijn geoorloofde oorlogen, ook burgeroorlogen. Ze zijn geoorloofd en noodzakelijk. Als Sovjet-Rusland kans ziet, in andere landen door een oorlog het communisme aan de overwinning te helpen, zal het dat niet lafcn Indien in oen land de communisten door een oorlog aan het bewind Runnen komen, 'zijn zij gerechtigd en verplicht dat fe doen. Zóó is het duidelijk, dat de communis ten, die zich de ware socialisten noemen, niets moeten hebben van pacifisme, dienst weigering, ontwapening allemaal mooie leuzen, waarmee de „sociaal-patriotten" ten onzent schermen. Dr. van Ravesteijn zegt het zoo duide lijk mogelijk: Eér.st als de bourgeoisie der geheel e wereld volledig is overwonnen en onteigend, zullen de oorlogen onmogelijk worden. Tegenover een dergelijke verklaring ligt het voor dc hand, dat de „bourgeoisie" waaronder al wat niet communistisch is wordt verstaan weinig lust gevoelt te ontwapenen en zoo een gemakkelijke prooi van het communisme te worden. Maar wat zeggen onze sociaal-democra ten er van? Wijnkoop, pas uit Moskou terug, heeft nog eens de leus: naar links! aangeheven en den dood aan de socialisten verklaard. Als dezen zich niet aan Wijnkoop on derwerpen, zijn ze zijn vijaden. En kunnen zij, als de vijanden van liet communisme, tot ontwapeing en weerloos heid besluiten, met liet vooruitzicht, dat do communisten hen straks gewapender hand zullen onderwerpen en onderdruk ken? Het fel mililairis'ische communisme maakt een ontwapening over de heele linie on mogelijk, en wij twijfelen niet, of ook de sociaaldemocraten zullen door den loop der gebeurtenissen en de kracht der fei ten, tot dit inzicht moeten komen. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. Leiden. Zondag, bezoek R. K. Kerk Zoeter- woude, vertrek half 3 uur te voet en te 3.15 uur per fiets. Dinsdag, van 8—9 uur opgeven reis Arnhem cn Nijmegen: te half 9 uur Be stuursvergadering R. K. Volksbond. Woensdag 7.30S.30 uur Reclitsk. Bureau. Woensdag 35 uur uitgifte kaarten kin derfeest. Vrijdag van 3—5 uur uitgifte kaarten kin derfeest. Zaterdag zitting Spaarbank van S—9.- Zitting Voorschotbank van 8—9 uur. Zitting Retraitefonds'van 8i^uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" vaü 7.30—8.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.30—9 uur. Zitting Brandstoffencommissie van 7.30 8.30 uur. 79 uur Bibliotheek. S—9 uur Belastingsparen. De spaarders worden verzocht do rente te laten bijschrijven. ST. JOZEFGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten van 12.30—2.30 uur van 6.30—10 uur; van 8.15—9.45 uur ver plichte bijeenkomst voor de Gezellen, 's .Avon'ds-8.30 uur prijsbiljarten. 't Maandag, Donderdag en Zaterdag bijeen» komst voor de Gezellen. Dinsdag.te 8.30 uur verplichte maande-; lijksche bijeenkomst voor de Gehuwde Ge?j- zeilen. I f Woensdag te 8.30 iuir precies vergadé-j ring van het Hoofdbestuur. v Donderdag 8.30 uur Kegelclub „'Allé nev? gen.'^ y. Vrijdag te 8.30 uur vergadering Commis- w sarissen Afd. Gezellen. -'f Gezellen zijt ge al b'd van het Retraite* jj fonds? ZITA-VEREENIGING, Noordeinde 44. Afd. Bescherm, van Meisjes. l\ Zondag, vanaf 12 uur is de zaal geopend voor de Hollandsche en Duitsche dienst- i meisjes. tl Maandag van 810 uur bijeenkomst' Duitsche meisjes. Woensdag van 810 uur bijeenkomst Hollandsche dienstmeisjes; 5savonds van 9 uur bibliotheek. Donderdag 7.30 uur H. Mis in .de Kapel. Donderdag van. 810 uur bijeenkomst Hollandsche dienstmeisjes. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag 7.309.30 afd. na-patronaat. Woensdag 7—9 uur tooneel. Vrijdag van 7—3 uur zangles; van 8—S.15 uur Bibliotheek; van 8.159 uur Godsdienst? onderricht. Het onderwijs in huishoudelijke vakkert en herhalingsonderwijs wordt gegeven aart de R. K. Vakschool Noordeinde 50. ST. ANTONIUS-PATRONAAT (Hartebr.* Zondag te half 5 Conferentie waarna ontspanning. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van 67 uur bibliotheek, beta ling van contributie, gelegenheid tot spa ren cn Retraitefonds. ST. FANCRATIUS J0NSENS-PA7R. (Par. O. L. V. Hemelv. Mon Père.) Zondag. Tc kwart voor zeven Algemeene H. Communie der Mhria Congregatie in de Loui'desbeuk. 's Middags te 5 uur vrije ontspanning voor de Aid. IV; te 6 uur vrije Ontspan ning voor dc Afd. I. II en! III. Tc zeven uur moeten allen in liet Patronaatsgebouw aanwezig zijn. Te kwart over zeven Ma ria- Congregatie in de Kapel der Ec*rw. Zusters van hot St. El is abethsge sticht. Dondc-rdag van 7.30—9.30 uur ontspan ning voor Afd. IV. Donderdag van 8—9 uur Arbeidsbeurs. Tevens aangifte van nieuwe leden. Spaarkas 's Zondags van 67 uur. Te ven-s gelegenheid tot sparen voor de a.s. retraite. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag 8 uur H. Mis met Algemeene H. Communie; Retraitefonds; 's avonds te 6 uur Lof. Zaterdag van 56 uur Spaarkas en Bi bliotheek. MARKTBERICHTEN LEIDEN, l Aug. Veiling. Bloemkool f 17—29.80, Salade f 0.70—2.30^ Andijvie f 0.601.20. Komkommers f 49, Wortelen f 1.203.20, Kroten f 11.60, Roodekool f 711, Groenekool f 2.404.20, alles per 100; Snijboonen f 14—22, Heerenboonen f 15-28, Postelein f 6—8, Spinazie f 711, Aardappelen f 3—6, Doppers f 21—25 alles per 100 Kg. 2 Aug. Beter. Dc prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt prima fabrieksboter (controle) f 2.25, pri ma boerenboter f 2.102.25 per Kg. Aange voerd 115/8 en 24/16 vaten, wegende 2575 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 10298 stuks. De prijzen waren: kippeneoeren f 78, eendeneieren f 6.507.15 en kalkoeneieren f 12 per stuk. Handel vlug. Turfmarkt van 28 Juli tot en m&fc 2 Augustus. Aangevoerd 200.000 stuks iance turf, prijs f 810 per 1000 stuks: korte turf geen aanvoer en geen noteering. ROELOFARENDSVEEN, 2 Aug. Veiling Doorsneeprijs van 1 Aug. met aftrek van veilingskosten: Snijboonen f 1.30. idem Stek 31 cent, Princesseboonen f 1.86, idem zonder draad f 2.30, Dub. Stampr. f 1.36, Fijn f 12.0311.6711.1410.78. Fijnbas- te rd f 7.18—6.35, Basterd f 3.92, Grof f 2.51, Bommen f 1.44, Stippel f 2,09. UITHOORN, 1 Aug. Kaas. Op de kaas markt wareu aangevoerd 132 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort, f 5660, 2de soort f 5055, zwaardere f 6065, Rijks- merk f 55—63. Handel vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 Aug.Vei ling. Due of York per 25 Kg. f 1.201.90, Eigenheimers per 25 Kg. f 1.401.70. Peen per 100 bos f 24.40, Bloemkool I f 28-s- 32.30. Aanvoer: 500 maal 25 Kg. Due of York, ^60 maal 25 Kg. Eigenheimers, 2400 bos Peen. ALPHEN AAN DEN RIJN, 1 Aug. Vet- ling. Per 100 Kg.: Heerenboonen f 24—26; Snijboonen f 1418, Postelein f 5, Aardap pelen f 66.50. Tomaten f 22; Per 100 bos: Peen f 1.S0—2.60, Kroten f 2.70—2.90; per 100 stuks: Meloenen f £640, Kropsla f 1.60 Komkommers I f 9—10, Komkommers II f 5.806.30. Bloemkool I f 13—15.50. Roode- kool f 6—7, Wittekool f 6—7; Per 100 pond:1 Zwartebesscn f 12—U, Frambozen f 18—21. Wisseinctecringeü (Ams Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zürich. Rome Christianin Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid t 2.61V*

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3