ontvangsten f 111S75.53, in totaal f 290008.70 de gewone uitgaven f 153343.58, buitenge wone uitgaven f 193102.79 in -totaal f 346446.37. Aldus een batig saldo van f 24789.59, een buitengewoon nadeelig sal do f 81227.29, een totaal nadeelig saldo: I 56437.67. Door het bestuur der Koningin Wilhel- mina-Vereeniging is een verzoek ingediend ■om subsidie voor de kinderfeesten, te hou den op Koninginnedag. B. en W. stellen den raad voor aan voornoemde vereeniging eene subsidie te verleeuen van f 300. Wordt aldus aangenomen. Van het hoofdbestuur der Algemeene ver éeniging van Bloembollencultuur is inge komen een verzoek om f 250 subsidie voor de te houden internationale tentoonstelling te Heemstede van 13 Maart21 Mei 1925. 'B. en W. stellen den Raad voor aan voor noemde vereeniging voor deze tentoonstel ling te verleenen eene subsidie van f 100, daar ook deze tak van nijverheid in onze gemeente wordt beoefend. De heer C. Eg- gink Sz. zegt teleurgesteld te, zijn door het prae-advies van B. en W. en wenscht de subsidie-aanvrage nader toe te lichten. In onze gemeente "wordt in dien tak van nij verheid een som van f 60.000 per jaar aan arbeidsloon uitbetaald, wat dus nog al be langrijk is. Spreker noemt de voorgestelde subsidie zeer sober en stelt den Raad voor f 150 subsidie te verleenen. Wethouder Van iWissen meent, dat Wassenaar, ofschoon eene rijkere gemeente, ook niet meer dan f 100 subsidie verleent en acht dit bedrag voldoende. De heer A. Verboon. vraagt, of de gemeente bij landbouwtentoonstellingen ook subsidie verleent. De Voorzitter zegt, dat vroeger ook wel bij een landbouwten toonstelling subsidie is gegeven. De heer M. G. Mechelse meent, dat de gemeente ïich op glad ijs gaat begeven door het ver leenen van een dergelijke subsidie. In onze gemeente hebben wij een goud en zilver industrie, het tuinderijbedrijf, het land bouwbedrijf enz.; wanneer één dezer be drijven eene tentoonstelling organiseert zijn wij verplicht ook eene subsidie toe te ken nen. Spreker verklaart zich tegen dit voor stel, ook tegen het voorstel-van B. en W. De heer W. G. Duynisveld verklaart zich te. kunnen vereenigen met het voorstel van B. en W. Voor eene groote tentoonstelling moet men wel eens een uitzondering maken en, nadat de heer E'ggink zijn voorstel nog nader verdedigd heeft, wordt het voorstel in stemming gebracht en verworpen met 10 tegen 1 stem. Daarna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen zonder hoofde lijke stemming; echter wenscht de heer M. G. Mechelse te worden aanceteekend te hebben tegengestemd. Vervolgens komt aan de orde een voor stel van B. en W. inzake het verleenen van een credie.t groot f 250 ter verbetering van de installatie Badhuis. De voorzitter deelt den Raad mede dat vele klachten zijn ge uit door de bezoekers van het badhuis om trent de regeling van het warmwaterbij de douchebaden. Het is of te heet of te koud en om aap deze klachten, een einde te maken, stellen B. cn W. den raad voor dooi de firma v.h. Wolte.rs en Dros te Amers foort een mengfoestel te doen aanbrengend- waardoor de badmeester het water c'p goed peil kan houden. -Nadat de heeren W. G. - Duynisveld en J. A. Mens nog eanige in-, lichtingen hebben gevraagd, wordt dit voorstel met algemeene stemmen aange.no-; men. Punt 5 der agenda vermeldt het vaststel len. van eene Verordening tengevolge van Art. 21 7e lid a. der woningwet inzake het aanbrengen van een houten, bord bij .onbe woonbaar verklaarde woningen. De heer J. Bap.ggaar meent', dat in de toelichting staat dat spoedig een voorstel te verwachten is,- om eene woning onbewoonbaar te v.erkla- ren en informeert of dit de woning is van den heer G. van Kempen of eene andere woning. Ds voorzitter wenscht geen nadere toelichting te geven, daar dit heden niet aan de orde is, doch de woning van den heer G. van Kempen is hierbij niet be doeld, daar dit geene woning is in den zin der wet. De heer M. G. Mechelse toont een woningwet en zegt in de woningwet art. 21 lid 7 niet te kennen, daar bedoeld artikel in deze wet niet te vinden is. De voorzit ter vraagt den heer Mechelse van welk jaartal de we.t is, die hij in zijn 1_ ::eik~ heeft, en, nadat de heer Mechelse den voor zitter antwoordt van 1919, raadt de voor zitter den heer Mechelse aan een nieuw exemplaar te koopen, daar zijn exemplaar verouderd is. Hierna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Daarna wordt besloten op voorstel van B. cn W. een strook grond groot 52 M2. van de Ned. Hervormde Diaconie der ge meente VoorschotenVeur over te. r.emen in eigendom kostloos onder voorwaar de, dat de gemeente deze strook, breed 75 c.M. bestraat en het terrein behoorlijk zal afzetten en de overdrachtskosten zal betalen. Door den heer A. de Graaff, timmerman alhier, is een verzoek ingediend om ont heffing van art. 27 van dë Bouwverorde ning om een schuur en bergplaats te kun nen bouwen aan eene nieuwe woning. B. en W. stellen den Raad voor aan het ver zoek van adressant te voldoen, daar er ruimte genoeg overblijft voor licht en lucht. Aldus goedgevonden. Aan den heer P. A. van Leeuwen wordt eene ontheffing ver leend. van f 3.7ó en aan den heer W. Gus- sekloo eene ontheffing van f 1.03 voor het verlaten van leerlingen van de school in do schoolgeldheffing. Thans is de raad genaderd tot het behandelen van punt 7 der agenda, wat volgens den voorzitter is de hoofdschotel in deze vergadering. Zoo als men weet zijn reeds meerdere malen plannen besproken om over te gaan tot he.t stichten van een nieuw Raadhuis en een nieuwe O. L. School. B. en W. stellen thans den Raad voor over te gaan: le Tot het stichten van een nieuw raadhuis; 2e het bouwen van eene nieuwe Openbare La gere School en 3e aan te koopen voor de zen bouw een terrein sectie B nog 3128, groot ongeveer 3250 M2. voor den prijs van 6 per M2., toebehoorende aan het R. K. parochiaal Armbestuur alhier, onder voor waarde, dat het R. K. Armbeestuur de helft bijdraagt in de kosten van den aan leg van een straat langs de westzijde van het bedoelde terrein en ter diepte van dit terrein en dat een strook grond en water ter breedte van 5 M. langs de bedoelde straat kosteloos worde overgedragen. In het prae-advies doelen B en "W. den Raad mede, dat do openbare school, wat do lokaliteiten betreft, niet de goede ver zorging geniet, zooals de bijzondere scho len in deze gemeente. Door den heer Ver schoor is een schets ontworpen. Het ter rein zal kosten met do kosten van over dracht, do som van f20.000. Het oude Raadhuis en do oude openbare lagere school zullen naar schatting bij verkoop f 14000 opbrengen, zoodat het terrein dan f 6000 meer zal kosten dan de geschatte opbrengst van het oude Raadhuis en School. Thans komen de tongen los. De heer G. Egging Sr. opent liet debat. In be sloten vergadering, zegt spr., is deze zaak reeds besproken. De inspecteur heeft de O. L. School nog niet defintief afgekeurd. Echter blijkens do rapporten blijkt, dat deze school niet meer voldoet en het billijk is hieraan tegemoet te komen. Er zijn thans drie voorstellen die haast niet te scheiden zijn. In de combinatievan School cn Raadhuis op dezelfde plaats kan spreker zich niet vinden. De school wordt thans gebruikt om dat groote terrein aan te kleeden, waardoor de school naar ach teren wordt gedrongen. Spreker wënsckt deze zaak nog eens breed en goed te over wegen en wijst op de Wijngaardenlaan, waar voor de nieuw te bouwen school een goede plaats r te vinden is. Spr. wenscht zich in deze vergadering slechts uit le spreken: le. voor den houw van een nieuw raadhuis; 2e. voor den houw van een nieu we openh. lagere school en dan wachten en uitzien naar andere terreinen. De heer A. Verboon acht de combinatie van raad huis en school ook niet gelukkig ofschoon de plaats van het terrein voor het raad huis volgens spreker uitstekend is. De lieer J. Braggaar meent dat over den houw van een nieuwe openb. lagere school wel weinig to spreken zal zijn, daar dit aller- zins billijk is te noemen. Do vorige, maal teen B. en W. voorstelden aan den Raad voornoemd terrein aan te koopen stuitte dit af op de groote oppervlakte van dit terrein voor een raadhuis alleen. Thans echter wordt' dit terrein productief ge maakt en gijn dus die bezwaren ondervan gen. Spr. zal medegaan met het voorstel van B. en W. De heer D. J. van Cuilem- borg verklaart liet in groote trekken eens te zijn met den heer Eggink. Het lijkt spreker een onnatuurlijke zaak om deze twee zaken aan elkaar te verbinden. Het is een zaak van het allergrootste belang, ook voor het nageslacht. Spreker wenscht raadhuis en school ieder op zichzelf. De Voorz. verdedigt liet prae-advies van B. en W. op uitstekende wijze en gaat de voorgeschiedenis van deze zaak na. Door B. en V/. is reeds vroeger een voorstel ingediend can bedoeld terrein aan te koo pen voor liet houwen van een raadhuis, doch merkbaar hacl de raad niet veel zin om dit voorstel aan te nemen, omdat liet terrein te groot en te kostbaar wras voor dit doel. Toen zijn B. cn W. voor die be zwaren uit den weg gegaan. Thans, nu het terrein werkelijk wordt benut- komen we derom bezwaren, die sterk overdreven worden. In den breedo bespreekt en wveer- leigt do Voorz. de aangevoerde bezwaren. De plannen thans inged'end vormen een schoon geheel. Na deze uiteenzetting en verdediging van den Voorz wordt nog lan gen tijd gediscussieerd, waaraan de Jiceren Eggink cn Cuilenborg deelnemen en waar na tenslotte do heer Cuilenborg verklaart dat de plannen, zooals zij thans zijn inge diend, voor lipm onaannemelijk zijn. Spr. noemt een terrein voor een raadhuis, n.l. aan de overzijde van het terrein van het R.-K. Araibes'aur, doch do her SÏ F. de Kleermaëker merkt op, dal genoemd ter rein <e smal is en noemt het plan van B. en W. ceD mooie oplossing. "VVetJi, van Kempen zegt vele stemmen te hebJ en ge hoord, maar men heeft geen heter idee aan de hand gedaan. School en raadhuis te zamen vormt een mooi geheel. Na een haast eindelooze discussie, waarna de heer Eggink verklaart zijn vcorstel te handhaven, welk voorstel, ten sterkste wordt ontraden door den Voorzwordt het voorstel-Eggink verworpen met 7 te gen 4- stemmen. Vóór stemmen de heeren D. J. van Cuilemborg, C. Eggink Sr., A. Verboon en M. G. Mechelse. (Tegen het le en 2e gedeelte van voorstel-Eggink n.l.: in principe te beslutien le tot den bouw van een raadhuis, 2e lot den bouw van eën O. L. School verklaart zich niemand der le den; slechts het 3e gedeelte, n.l. om af te wachten op welke plaats men school en raadhuis zal bouwen wordt door den Rryid verworpen). Daarna brengt de Voorz. in stemming het 3e gedeelte van het vooiflel van B. en W., n.l. aankoop terrein van het R.-K. parochiaal Armbestuur. De heeren C. Eggink Sr., D. J. van Cuilem borg en A. Vermoon verklaren thans te zullen stemmen vóór het voorstel van B. en W, maar onder protest, waara liet voor stel met algemeene stemmen (drie protes- teerenden!) wordt aangenomen. Vervol gens wordt do heer W. Verschotr benoemd tot architect voor dezen houw. De heer J. A. Mens wenscht thans eenigo wenschen uit te spreken in verband met de bestekken en feekeningen, die zul len worden gemaakt door den architect. Spr. wenscht in deze bestekken opgeno men te zien ten 1st© de geldene voorwaar den van het afgesloten contract in do bouwvakken alhier en ten 2de wenscht spr. in overweging te geven niet slechts dezen bouw in massa aan te besteden, doch ook in twee perceelen, waardoor liet wel licht mogelijk wordt, dat ingezetenen me dedingen bij de aanstedihg. Aan deze wenschen zal de noodige aandacht ge schonken worden. Vervolgens worden eeni- ge besluiten comptabiliteit genomen en de Voorz. deelt den Raad mede dat Ged. Staten het toegestane bedrag wenschen te iOntvangen, n I. i 5500 voor den' aanleg van den nieuwen weg langs den Vliet. De hoer W. G. Duynisveld meent, dat hij het aanleggen van dezen nieuwen weg ook bo loofd is geworden dat van het Provinciaal 4>ond steeds gebruik kan worden gemaakt, doch het blijkt, dat maar één man thans Jiet pond bedient en het des nachts en des Zondags een gunst is to worden overgezet. Do Voorz. zal dit onderzoeken. De heer J. A. Mens betuigt zijne tevredenheid over deze nieuwe verbinding, echter is deze nieuwo weg een weg geworden vol van ongerechtigheden. Langs dien weg gebeu ren misdrijven die een fatsoenlijk mensch liet schaamrodo naar de wangen jagen. Spr. wenscht do betrokken autoriteiten hierop opmerkzaam te maken. De Voorz. zegt, dat do betrokkenen deze opmerking nu wel in de couranten zullen lezen, waar door do aandacht op dezo feiten wordt ge vestigd, daar voor liet allergrootste deel deze weg in de gemeente Leiden ligt. De heer Mens wenscht een officieel schrijven te richten naar Leiden door B. en W., waardoor aan deze zaak beter de aandacht wordt geschonken en men wellicht midde len beraamd hetzij door strenger politie toezicht, hetzij met andere middelen om dit bederf zooveel mogelijk tegen te gaan. Daar ieder liet recht heeft zich zonder te worden geërgerd, langs- dezen publieken weg te kunnen hegeven. De heer D. J. van Cuilemborg ondersteunt ten volle de ge dachtegang van den heer Mens, waarna de Voorz. zich bereid verklaart den Com missaris van Politie te Leiden aan te schrijven. Niemand meer het woord verlangende bij de rondvraag,, sluit de Voorz. de open bare vergadering. ROELOFARENDSVEEN. Ecrslo Plechtige N. Mis. De feestelijkheden ter gelegenheid van do Plechtige Eerste *H. Mis, welke zal worden opgedragen door den Weleenv. Pater F. C. Van Dijk, in de Parochiekerk van St. Petrus Banden alhier, beginnen Zaterdag a.s. om 5 30 uur n.m. met den fcestelijkcn intocht van den Neomist met zijn familie aan de Fransche Brug le Nieuwe-Wetering. Do Harmonie zal de feestelijkheid op- luistereu met muziek. Voorts zullen eenigo bruidjes den stoet vergezellen. Vanaf de Fransche Brug gaat de stoet naar Roelof ar ends veen langs den dorpsweg naar de Pastorie. Aan do pastorie gekomen zal de Voor zitter van het Comité, de Edelachth. heer L. H. M. J. Vosters, den Neomist toespre ken uit naam van alle parochianen. Hiermede zijn de plechtigheden voor dien dag afgeloopen Zondagmoren te 10.15 uur zal de Neo mist naar do kerk worden geleid, verge zeld van Heeren Geestelijken en eenigo bruidjes. Öm 10.30 uur zal dq Neomist een Plech tige H. Mis alhier opdragen, waaronder feestpredikatie. Na de H. Mis zal een fees lean tan te worden gezongen door de heeren zangers, welke :canta!te aan de kerk zal worden uitgereikt. Des nam. van 2.30 tot 3.30 uur zal ge legenheid zijn voor allen om den Neomist in do Zusterschool te gaan gelukwenschen Om G.30 uur des avonds zal tot sluiting een plechtig Lof worden gedaan Do parochianen zijn verzocht beide da gen te vlaggen. Alle. uren staan volgens dep. ouden tijd aangegeven. AALSMEER. Gemeenteraad. In zijn gisteren gehouden vergadering besloot do raad a£yi do vereeniging tol opr. en instandhouding van den proeftuin bij de Bijkstuinbouwwkiterschool over 1924 een subsidie toe te staan ad f400. Op verzoek werd eervol ontslag verleend aan do heeren W. Snethlage, als gemeen te-geneesheer en W. F; Dorgclo, als hoofd der O. L. S. wijk IV (Kudelstaart). Tot tijd. wethouders -werden benoemd de heeren W. Heesson Az. en C. Spaarga ren Dz. De gemeente-rekening, dienst 1923, werd aangeboden bedragende de ontvangsten f 801.68k.13J, de uitgayen f 772.801.17i, batig saldo f28.879,96.. Besloten werd op voorstel van Ged. Sla- ten, met ingang van 1 Januari 1925, de jaarwedde van den tegenwoordigen ge meente-ontvanger gedurende vijf achter eenvolgende jaren, telkens met 6 le ver minderen. Na breedvoerige bespreking werd beslo ten, de O. L. S. wijk I (Oosteindo), welke is besmet door wandluizen, grondig door de ontsmetlingsdienst uit Amsterdam te doen ontsmetten en over te gaan tot het bouwen van eene nieuwe o. 1. school met woning voor het hoofd, in Aalsmeer Oost. ALKEMADE, Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde gis terenmiddag te 3 uur. Voorzitter de Bur gemeester. Aanwezig 10 van de 11 raads leden. Afwezig met kennisgeving de heer G. H. Rotteveel. De Voorz. opent de verga dering met gebed, en verzoekt den secreta ris tot voorlezing der notulen, welke onver anderd worden vastgesteld. Aan de orde de agenda: lo. Aanbieding gemeente-rekening, dienst 1923. De Voorz. deelt mede, dat de gemeente- rekening voor den gemeente-ontvanger op gemaakt, sluit in gewone ontvangsten op f 190.039.10 en in gewone uitgaven op f 164.281.15, alzoo e,en batig saldo van f 25.757.95; en in buitengewone ontvangsten op f 121.139.87 en in buitengewone uitga ven op f 112.436.60, alzoo een batig saldo van f 8.703.27. 2o. Benoeming van een lid van de com missie voor het nazien van de gemeente- rekening, dienst 1923, en der gemeenle-be- grooting, dienst 1925. De Voorz. zegt, dat blijkens de rooster van aftreding, de heer J. Verwey moest af treden. Aangezien deze inmiddels heeft be dankt moe,t de vacature toch aangevuld worden. Na een viertal stemmingen wordt benoemd de heer J. de Vette, die op een desbetreffende vraag van den Voorzitter zijne benoeming aanneemt. 3o. Benoeming van een licl van do com missie van toezicht op het Lager Onder wijs, vacature J. Verwey. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders: lo. Ds. W. W. Siddrjê; 2o. J. W. Bonda. Benoemd wordt de heer Ds. W. W. Siddré met 7 stemmen, terwijl 3 stemmen worden uitgebracht op den heer J. W. Bonda. 4o. Opmaking van een voordracht voor liet benoemen van een lid in het College van Zetters, wegens periodieke aftreding van den heer J. J. de Koning. Aanbeve ling van Burgemeester en Wethouders: lo. J. J. do Koniug; 2o. G. Hölscher. Z. h. s. wordt de aanbeveling van B. en W. ter voordraging aan den heer Commis saris der Koningin overgenomen. 1 5o. Machtiging tot onderhandscho hu ring cener veldwachterswoning van het Bestuur der Gemeente Armen van Rijpwe- tering voor den tijd van zes jaren. Do Voorz. zegt, dat. het huurcontract met genoemd bestuur 1 November a.s. af loopt, Zo'cdat het noodig zal zijn deze wo ning opnieuw te huren. Het armbestuur is bereid deze woning weder voor den tijd van zes jaar te verhuren voor den huur prijs van f 156.per jaar, welke huursom zeer billijk ia te noemen. Z. h. s. wordt hierna besloten de woning voor den tijd van 6 jaar te huren. 6o. Wijziging van de begroating, dienst 1924. De Voorz. zegt; dab de heer Broersma aannemer van de brug te N. Wetering, het proces tegen de Pletterij te Delft heeft ver loren. Het restant dat de aannemer nog te goed heeft van dc, gemeente zit als batig saldo in de rekening over 1923. De ge meente kan dus den aannemer niet betalen dan nadat het bedjrag op de begrooting voor het dienstjaar 1924 is gebracht, zoodat. B. en W. dan ook voorstellen een beedrag van f 5949.71 'A uit de. rekening 1923 te bren_ gen op den dienst 1924 ter betaling aan den aannemer. Z. h. s. wordt, na deze toe lichting de begrootingswijziging goedge keurd. 7o. Vaststelling raadsbesluit tot onder- handscho verhuring van een woonhuis* waarin tevens kantoor, met erf en tuin aan den heer G. Jorwerda, rijksontvanger al hier. De Voorz. zegt. dat in het begin van dit jaar reeds door den Raad was bepaald de woning te verhuren voor den prijs van f420 per jaar. Het contract tot verhuring kon toen nog niet worden opgemaakt in ver band met het feit dat nog niet bekend was welke rijksontvanger in de woning kwam. B. en W. stellen voor de woning aan ge noemden ontvanger te verhuren voor den tijd van een jaar met stilzwijgende verlen ging van jaar tot jaar. Z. h. s. wordt hier toe besloten. 8o. Vaststelling van een loonregeling voor de ■werklieden in dienst dezer ge meente. De openbare vergadering wordt door den Voorz. geschorst daar de Raad over dit punt. in geheime zitting wil beraadslagen. De openbare, vergadering wordt na een uur weder geopënd, waarna de Voorz. mede deelt dat B. en W. voorstellen aan de nieuw te. benomen wegwerkers een loon te geven van f 22 tot f 24 per .weer met vier één-jaarlijksche (verheogingen van f 0.50 per weck met genot van vrij wonen wegens brug ophalen. 9o. Reclame schoolgeld, dienst 1924. JEr is ingekomen een reclame schoolgeld van W. Spaargaren te Haarlemmermeer tegen zi.jn aanslag in het schoolgeld. Aan gezien deze aanslag over het eerste kwar taal 1924 ten onrechte is geschied, stellen B. en W. voor hem over genoemd kwartaal ontheffing te verleenen. Z. h. s. wordt hier toe besloten. Geschiedt' mededeeling van de volgende ingekomen stukken: lo. Adres van het. hoofdbstuur der alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur gevestigd te Haarlem, houdende verzoek om een subsidie ten behoeve van het uitlo ven van cereprijzen en medailles op de ten toonstelling welke te Heemstede zal worden gehouden 7an 13 Maart21 Mei 1925. Voorstel va'i Burgemeester en Wethou ders om een'subsidie te geven van f 100. De Voorz. leest het adres met het daarop door B. en W. uitgebracht prae-advies voor waaruit blijkt dat. de vereeniging een sub sidie vraagt van f 250.Spreker zegt dat reeds velschillende gemeenten op de.ze sub- ridieaanvrage hebben beslist o.a. stellen B. en W. van Voorhout voor op de aange vraagde f 500.f 250.te geven. De heer Rietbroek stelt voor 50 pet. t-e geven van het gevraagde bedrag om reden de gemeen te Voorhout ook 50 pet. geeft. De Burgemeester zegt dat B. en W. zich niet krampachtig zullen houden aan het voorgestelde bedrag, doch wijst er den heer Rietbroek op dat de vergelijking van Alke- rocde met Voorhout niet opgaat. In Voor hout is bijna alles bloembollenteelt. Hier in Alkemade nog g%en derde gedeelte; wan. neer men het dus door dezen bril bekijkt, dan komen B. en W. met een zeer royaal voorstel. Hierna wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. 2o. Verzoek van het R. K, Schoolbestuur te Rijpwete,ring om beschikbaarstelling van f 96.wegens aanschaffing van 4 school banken in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen op de Bijz. school aldaar. Voorstel van B. en W. om de gevraagde gelden toe te staan z. h. s. aangenomen. 3o. Verzoek van A. van Haastrecht, weg werker te Oud-Ade, om eervol ontslag uit zijn betrekking van wegwerker dezer ge meente, wegens gezondheidsredenen en wel met ingang van 1 Sept. e. k. Voorstel van B. en W. om het gevraagde ontslag eervol te verleenen. Conform het voorstel besloten. 4. Mededeeling van den heer C. Bontje te Nieuwe Wetering, dat hij zijne benoe ming aanneemt als lid van het algemeen burgerlijk armbestuur van Alkemade. 5. Schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling goedkeuring raadsbesluiten ^3 wijziging van 3e b'egrootïng, diens? 6o. Schrijven van Ged. Staten, houdend® mededeeling verdaging beslissing raads besluit dd. 19 Juni jl. tot overdracht in1 eigendom van de algemeene begraafplaats te Oude-Wetering aan de Ned. Herv. meente aldaar. 7. Alsvoren houdende mededeeling dat d® bijdrage voor deze gemeente in de kosten' van den Keuringsdienst van Waren, district Leiden over het jaar 1924 is bepaald on f 680.12. 8. Toezending door den Directeur vai?' het Openbaar Slachthuis te Leiden van het jaarverslag van den Keuringsdienst van vee en vleesch over het jaar 1923. Wordt ter visie gelegd van de raadsleden. p°. Toezending van de Gezondheidscom< missie te Alphen aan den Rijn van de reke^ ning en verantwoording over het dienst jaar 1923. Voorstel van B. en W. om de rekening goed to keuren. lOo. Alsvoren van de begrooting van ont vangsten en uitgaven voor het dienstjaar 1925. Ho. Verslag over het eerste halfjaar 192-g "van de werkzaamheden verricht door der-j Keuringsdienst van Waren. 12o. Schrijven- van den heer J. F. de ReS te Oude-Wetering, houdende dankbetuiging voor de waardeerende woorden bij mondC van den Voorz. van den Raad tot hem ge* sproken bij zijn vertrek als hoofd der school uit deze gemeente, wegens zijn pensioens- aanvrage en het gegeven stoffelijk blijk van belangstelling. De Voorz. doet vervolgens nog mededee ling, dat B. en W. bij de Bank van Ned. gemeenten te 's-Gravenhage hebben gestort; een bedrag van f 41.000— k 414 pet. in de» posito en bij de Coöp. Boerenleenbank tfc Rijp wetering f 6000.— tegen AVi pet. De stukken genoemd sub 4o, 5o, 6o. 7o, 9o tot en met l2o worden voor kennisge ving' aangenomen. Rondvraag. De heer Rietbroek zegt. dat bij de verbouwing van het raadhuis inder tijd een merwaardigheid is verdwenen, waar op vele gemeent'enaren prijs stellen nl.hëfc" gemeentewapen. Spreker vraagt den Voorz. of hij bij het opmaken van de begroeting voor het volgend dienstjaar met dezen wènsqh rekening wil houden, opdat dit wa pen weer op het gemeentehuis kopt. De- Voorz. zegt, deze aaneelegenhei;1 nader met <le v— ouders ie- zullen besereken. Hierna Land» en Tuinboun Veiling te Lis se op 29 Jul;, onder directie van de Veilingkring „Lisse" van 't H. B. G. Groote belangstelling en koop lust. E.V.T. Gram. Brillant f 3.E.V.T, Witto Due Max. f 3.10; E.V.T. Prosperity f 4.20; E.V.T. La Reine f 2.70; E.V.T. Keizerskroon f 5.80; E.V.T. Prins v. Oos tenrijk f4.70; E.V.T. Rose Grisdelin f3.50- E.V.T. Scarlet Due f 3.80; E.V.T. Gele Prins f 3.90; E.V.T. La - Belle Alliance f 4.40; E.V.T. Arlis f 2.70: E.V.T. Proser pine f 9.40; D.T. Cour. d'Or f 3.40; D.T. Theeroos f 4.80; D.T. MuriHo- f 3.90; D.T. Vuurbaak f 5.90; D.T. Tournesoll f 5.—; Dw. Le Nötre f 8.Dw. Bartigon f 5.30: Dw. Wm. (Copland, f 5.10; Dw. Pride of Haarlem f 3.10; Dw. Mad. Krelage f 5.20; Dw. Clara Butt f 2.70; E.N. Ajax Princeps f 4.90; E.N. Emperor f 7.90; E.N. Poëf, Ornalus f 3.60; E.N. Golden Spur f 8.90; E.N. Sir Watkin f 9.—; E.N. Bic. Victoria f 6.90; E.N. Bic. Empress f 6.60; E.N. Glory of Leiden f 6.Cr. Mout Blano f 1.30; Cr. Meyerbeer f 1.10; Cr. Sir Wal ter Scott f 0.95; Cr. King of the Striped f 1.40; Cr. Purperea. Grandiflora f 2.50. Alles cersto soort per 100 stuks. BUESèEKLBJKE STflHB BODEGRAVEN. Geboren Pietje, dochter van D. d$ Vlieg en M. Hagen Jacobus, zoon van J. Kalkman en M. Akerboom Pietë.r, zoon van B. Kroone en M. van der Panne- Coenraad, zoon van I. Gans en D. Pil- ler Steven, zoon van S. Kersbergen en P. van Dam Jacobus, zoon van C. J. Voordouw en A. Slappende]. G e h u w dM. van der Meijden 32 jaar en B. Oosterum 29 jaar. Overleden: W. Hazebroek, gehuwd met A. Offers 58 jaar (overleden te Lei den). STOMPWIJK. Geboren Wilhelmina Jacoba Maria; dochter van Van Marwijk en Schrader Ludowina Cornelia Maria dochter van Van) der Helm. en Van Leeuwen Helena Ma ria dochter van Nieuwenbroek en Leliveld Helena- Maria dochter van Mooijman en Den Hollander Gerard, zoon van Buite laar en Leerdam. Gehuwd: L. C. Schrader en Maria do Bruin J. H. van Geel en W. Vonk. Overleden Arnoldus Wilhelmus van! de.n Berg, 51 jaar, echtgenoot van C. J. Langerak. VOORSCHOTEN. Geboren: Eernardus z. van H. L'. Kooyman en K. Compier. Arnoldus Gorcum Gijsbertus z. van G. van Beek en W. A. Oosterling. Johanna Petro- nella, d. van W. A. van Gent en E. G. Zonneveld. Ondertrouwd: A. van der Werf 30 j.e n C. P. van der Peet 28 j. Getrouwd: J. II. Krispijn n H. Cal- donazzi. Overleden: J. C. OorschotDobbo van Bergen 57 j. VEUR. Geboren: Andreas Willibrordus zcoiji, van Van Veen en Borst Johanna Marga-^ retha dochter van Remmerswaal en Tetto1 roo Petrus zoon van Van der Steen enj Loonen Helena Martina Alida dochter j van Van Heiningen en v. d. Knaap. ZWAMMERDAM. Overleden: Margje Jacoba Hijkoop, i 3 jaar,

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4