R1W. Limonades brand uit, -welken men echter met vereen de krachten spoedig meester was. Kaar de oorzaak van ^en brand wordt een onderzoek ingesteld. Van andere zijde werd aan de „Msb." be treffende den heide- en boschbrand mede gedeeld, dat de brand om bij eencn des middags ontdekt werd op de terreinen van het Staatsboschbeheer, gelegen in de ge meente Ede, in de heide achter de bosschcn van dr. G. A. Kröllèr* Niettegenstaande den ijver van de Apel- doornsche brandweer en dien der veldartil lerie en infanterie uit Ede, brandden 50 h 60 ÏÏ.A. heide af. Toen men den heidebrand bijna meester was, werd opnieuw brand gezien in een aangrenzend boscli opgaand dennenhout, waardoor een tiental H.A. boscli een prooi werd van het vuur. In verband met de plaats, midden inliet boscli, waar de tweede, brand begonnen is, wordt, aangezien er aan kwaadwilligheid wordt gedacht, naar de oorzaak van de bgide branden een uitvoerig en streng on derzoek ingesteld. Men meldt uit Barneveld aan de „Msb.": In de buurtschap Kallenbroek, gemeente Barneveld, is Maandag een heideveld van circa 2'2 H.A. geheel kaalgebrand. Kaar wij vernamen, was deze heide echter op last. van den eigenaar aangestoken, daar het zijn bedoeling is den grond in cultuur te doen brengen. Duinbranden. De berichtgever van het „Hbld." te Zandvoort schrijft: Telkens ontstaan duinbranden, die meestal te wijten zijn aan de grove on voorzichtigheid van den duin wandelaar. Een duinbrand, die zich ernstig liet aan zien ontstond aan den Westerduinweg maar werd bijtijds gebluscht door politie en burgers. Een brand in het duin achter de Zandvoortselio laan werd gebluscht door een jachtopziener, een bégin van duinbrand aan de Breedestraat. do'or bur gers. Tal van kleinere werden in den aan vang gestuit. Daar de vrijheid in het duin toch al zoo beperkt is, valt er niet aan te twijfelen, of strengere maatregelen zullen genomen worden, waardoor de goedgezinde wande laars weer gedupeerd zullen worden. Wie onachtzaam met vuur omgaat, ook van sigaar of cigaret, kan het grootste ge vaar thans in het duin veroorzaken en de genoegens van henderden anderen beder ven. Straatroof. Teen A. B. zich gisternacht met zijn fiets op het Bolwerk te Gouda bevond, ontmoette hij daar twee onbekende man nen, die hem vroegen hoe laat het was. Toen hij op zijn horloge keek, rukte een van hen het Jiorloge uit zijn hand en ging er met horloge en fiets vandoor. De andere, die niet zoo vlug kon wegkomen, werd door B. met behulp van twee agen ten naar het politiebureau overgebracht. Daar bleek, dat de man niet geheel nuchter was. De andere, die er met liet horloge en de fiets vandoor ging, is te Wadtlinxveen aangehouden. Beiden, J. P. en F. v. L. zijn uit Waddinxveen afkom stig.. Veevervoer per spcor. Beter toezicht gewenscht. Met het abnormaal warme weer der laat ste dagen hebben de dieren veel te lijden van het vervoer per spoor. Werd er nu nog maar voor gezorgd, aldus schrijft ,;de Tel." dat er vooral niet teveel runderen in één wagon geladen werden, opdat ze voldoende ruimte hebben om zich te wenden, te kee- ren en te gaan liggen, doch hiermede wordt dn vele gevallen niet voldoende rekening gehouden. Zoo werden kort geleden van Zwollenaar Putten 10 koeien in een wagon verzonden, waarvan er 2 onderweg een kalf ter wereld brachten. Men kan zich voorstellen, wat deze beide dieren tijdens bet transport, dat gelukkig niet al te lang duurde, moeten geleden hebben. Veel ernstiger is echter het volgende: Zaterdagnamiddag werden van de Utrecht- scne markt in een veewagen met 17.1 M2. bodemoppervlakte 17 koeien ingeladen. Voor elk dier was dus niet meer dan 1 M2. ruimte -beschikbaar. Als haringen in een ton stonden de dieren opeengepakt en had den het vreéselijk benauwd. De bestemming was Botterdam, waar heen ze met den trein van ongeveer 3 uur zouden vertrekken om tegen 5 uur aan te komen. In een dergelijke gedwongen hou ding minstens drie uur onder een tempera tuur van pl.m. 90 graden tegen elkander gedrongen te moeten blijven staan mag niet anders dan al's dierenmishandeling be schouwd' worden. Wanneer een dezer dieren van vermoeienis eindelijk wil gaan liggen of tijdens het rangeeren het ongeluk heeft te komen vallen dan wordt het onherroe pelijk door de anderen vertrapt. De lading- meester was wel bereid eenige dieren over re laden uit den reeds verzegelden wagon. Naar den eigenaar werd gezocht, doch die was in geen velden of wegen te vinden. Men vraagt zich onwillekeurig af, waar bestaat nu toch eigenlijk het toezicht in op Let veevervoer per spoor? Is er dan nie mand die hiervoor verantwoordelijk kan worden gesteld? Het algemeen reglement voor het ver voer op de spoorwegen schrijft toch voor, dat in een wagon slechts zooveel dieren van gioote gestalte worden geladen, als er in kunnen staan, zonder tegen elkander of tegen de zijwanden van deiï wagen te wor den gedrongen; voldoende is. dat een man zich tusschen de ingeladen dieren kan be wegen. Worden de dieren dwars in den wagen geplaatst, dan moet bovendien tus- achen de dieren en de wagenwanden zoo veel ruimte openblijven, dat de dieren zich fciet den kop of de achtexdeelen openscha ven of op andere wijze verwonden kun nen. In dit geval waren de 17 runderen blijk baar in den wagen geperst, om toch vooral op de vracht zooveel mogelijk te kunnen besparen. Overal verkrijgbaar. 1256 LET OP HANDELSMERK K.H.VY. Met denzelfden trein werd een wagon verzonden, inhoudende een koe met stier kalf en veertien schapen, Ook dir, is niet •conform het algemeen reglement op hot vervoer, waarin staat voorgeschreven, dat dieren van groote en van kleine gestalte en dieren van verschillende soorten en ge slachten in denzelfden wagen slechts mo gen worden geladen, indien de verschillen de soorten van elkander worden geseheiden Hier liep alles gemoedelijk door elkander; van eenige afscheiding viel niets te bespe.u- ren. De voorschriften zijn er om opgevolgd te worden; deugen zo niet in de practijk dan dienen ze zoo spoedig mogelijk her zien te worden. Bepalingen en reglementen maken zonder geregelde controle op de goede uitvoering, is nu al jaren gebleken een wassen neus te zijn en onze onschuldi ge viervoeters zijn er ten slotte de dupe. van. BuifsmO. Belichten Ernstig auto-ongeluk bij Waiblingen. Vier dooden drie gewonden. Zondagavond jl. is nabij Waiblingen een uit Stuttgart komende automobiel over den kop geslagen. De zeven inzitten den, vier heeren coi drie dames, werden uit den wagen geslingerd. Een der heeren werd op slag gedood, terwijl de drie an deren, die zwaar werden gewond, des nachts aan hun verwondingen zijn beswe ken. De dames kwamen er met lichte ver kondingen van af. De Mount Everest-expeditie. De ondervonden moeilijkheden. KJABBAK, 14 Juli (Telegram van Nor ton.) De expeditie heeft haar laatste la-achten uitgeput in het Rongbukdal. De passaatwinden die zoo langen tijd uitble ven zijn thans definitief gkan woeden en hebben ons humeur niet bepaald verbe terd. Ik schrijf dit op weg naar het Kong- shardal, waar wij drie dagen zullen trach ten weer een weinig op ons verhaal te ko men, in de schaduw van den Gaurisankar. Ik hoop later een schets te. geven van deze woeste, weinig bekende streek. Voor een goed begrip van wat wij hebben uitge staan, is het noodig de beteekenis te ken nen van do hoogte tusschen het klooster van Bongbuk en den gletsc-her, waar twéé jaar lang het hoofdkwartier van de expe ditie was gevestigd en het pad daarheen, door rotsblokken versperd. Men noemt dit de poort der Altitude. Aan gene ziide van de poort is vrijwel geen enkel tceken van leven meer te bespeuren reeds een paar duizend voet hooger dan de poort, die op 17.000 voet is gelegen. Wel groeit cr nog wat mos, maar over het algemeen ge sproken, behoort er alles tot de z-g. leven- locze natuur en zijn rotsen sneeuw en ijs de elementen, die dat hocge gebied be- heersehen. Buiten, de poort is de koude zeer streng en maakt extra-warme kleeding noodza kelijk. Zelfs in Juni hadden wij er geen regen, all oen maar sneeuw, die daar dan ook schering en inslag is. Fel wordt de fijn sneeuw er door den wind opgejaagd. Het leven op die hoogte is reeds zeer moeilijk, maar op 27.000 voet nagenoeg niet meer to doorstaan. Op deze laatste hoogte kan echter nog wc*i worden gesla pen, in dikke slaapzakken, maar hoog stens voor één nacht. Wanneer men des morgens ontwaakt., is alles stijf bevroren. Zelfs het water, dat den vorigen avond warm in de thermosflesschen was gegaan, was ijs geworden. Met een spiritusvlam moest alles ontdooid worden. Zelfs kostte het nog heel wat moeite om de plaids, waarin wij ons gewikkeld hadden, te ver wijderen. Na wat gegeten te hebben, wil men zich dan voornemen een goed stuk te klim men, maar na ongeveer een dozijn pas sen te hebben gedaan, moet men reeds rusten en na de eerste 400 meter te heb ben gestegen, zelfs een pauze van eenige minuten maken. Men snakt naar adem, heeft hevigen dorst en een drogen keel. bieder oogenblik is er gevaar uit te glij- ren. Die uitputtende tochten overmannen de geestkracht. Mien! voelt zich gedrukt en kan niet snel genoeg voortkomen om warm te blijven. Tusschen dett 19den en den 25sfcen Mei waren zeven van onze beste klimmers-dra gers naar kamp 3 teruggegaan. Des nachts was de temperatuur in het tamp waar wij overnachtten, de laagste, ooit ondervon den. Meestentijds Sneeuwde het. Hoewel ons voedsel en onze slaapzakken voor zulk een groote hoogte berekend waren, kostte de verdere tocht ons nog zes mannen, die, allen onmachtig nog verder te klimmen, allengs terug moesten gaan. Zij hoestten hevig en hadden bijna gem stem nib er. Met gebogen ruggen en loome schreden zag men hen den berg weer afdalen. Dit lijden onder de groote hoogte was de grootste. moeilijkheid, waarmede wij te kampen hadden. Mislukte aanslag op het kruitmagazijn van de Poolsche vesting Modlin. Volgens een bericht uit Warschau heeft een aantal gewapende mannen een poging gedaan om in heb kruitmagazijn van de vesting Modlin door te dringen, waar men juist bezig was met het verladen van mu nitie. Bij het vuurgevecht, dat ontstond, werd een soldaat zwaar gewond. De aan vallers ontkwamen. De boschbranden ïn de V. S. en Canada. Tengevolge van de hevige boschbranden langs den Stille Oceaan-kust van de V. S. en Britsch-Columbia, is voor millioenen dollars schade aangericht. Groote vrees bestaat voor het lot der huisgezinnen, die in het gebied der bran den gevestigd zijn. Van vele gezinnen van kolonisten in de staten Washington en Idaho werden tot dusver geen berichten ontvangen. De hevige regen maakt het blusschings- werk thans gemakkelijker. Groote stormschade In Griekenland. Uit Athene wordt gemeld, dat dezelfde storm van den vestingwaKte Saloniki, waar bij. zooals gemeld, ee.n aantal Grieksche vluchtelingen is gedood, heeft in het Var- dardal groote schade aangericht. Men re kent, dat de oogst voor drievierde ver nield is. Hiervan zullen voornamelijk de pas daar gevestigd© vluchtelingen het slachtoffer worden. In geheel Macedonië zijn trouwens de boeren, onder wie vele vluchtelingen, de dupe geworden, eerst van de langdurige droogte, en ten slotte van dezen geweldi gen storm. Een Poolsche pekfabrick afgebrand. In den nacht van Zondag op Maandag is in de pekfabriek Welzccch te Idawercke door tot nu toe onbekende oorzaak brand uilgebroken. De gehccle. fabriek en alle voorraden gingen in de vlammen op. De schade bedraagt ongeveer 250.000 Zloty. Samson huwt het sterkste meisje. Samson Brown, bekend als de sterkste man van de aarde" is Zaterdag te Lewis- ham in het huwelijk getreden met Doro thea Da was, die het „sterkste meisje, van Engeland" genoemd wordt. Onmiddellijk na de huwelijksplechtig heden begaven de gelukkige „sterken" zich naar Cratford om aldaar een voorstelling te geven. Onderweg hielp Brown even bij een automobielreparatie, door eenige mi nuten een kant van den auto 1 dM. van den grond te houden. Bij de. voorstelling kneep hij 'n appel tot mees. dreef met de hand een nagel in een paardenhoef, beet een ijzeren ketting met zijn tanden in tweeën en droeg vier mannen op een ta fel. Brown's sterke vrouw verichtte toeren met "halters van 56 pond en droeg twee mannen op een tafel rond. 8P0Ë1T WATERSPORT. Wcicrcpcrftentconstelling te Warmend. Zomer en hitte, en dat in een water sportland als het schoon gelegen War mond is! Heet was he.t inderdaad gistermiddag toen op het t gr rein van Cieco-haven de e&rsto watersportten toonstelling werd ge opend. Er heersebte c-en gezellige drukte, niet al te groote gelukkig, dat stemt steeds 011- aangenaam. Eigenlijk was het er te warm, daar onder de groole linnen tenten, die de tentoonstelling van alles, wat maar eenigs zins op het gebied der watersport betrek king heeft, herbergt. Maar laten we beginnen bij het begin, de opening. Toen te ruim twee uur.de genoodigdeu zich in de groote, als restaurant inge richte tent verzameld hadden, nam de Vcorz. van het Tentoonstellingsconiité, de heer H. G. J. Snel, het woord. Dat Warmond, aldus spr., een water spor Iplaats is bij uitnemendheid, behoeft geen heioog. Dat in ons land den bande], die met deze sport annex is, maar al te weinig gelegenheid gegeven wordt zich te uiten, is eveneens bekend. En zooals het gaat met 'zelfs de grootste zaak, zoo is het 'ook hier: zonder propaganda gaat een zaak ten gronde. Zoo is het ook met dc watersport. Daarom was een Comité opgericht om een watersportlentoonstclling te organi- seeren. En de van deze eerste tentoonstel ling gekoesterde verwachtingen zijn niet beschaamd. Dat geeft hoop voor het vol gend jaar. Spr. herinnert er voorts aan, dat bij de ontzettende voorbereiding der tentoonstel ling van vele zijden veel medewerking is ondervonden en spr. brengt daarvoor dank aan den burgemeester van Warmond, aan do beide waterspor'bladen in het hijzon der en de geheel pers in het algemeen, aan den heer Cannenburg, directeur van het Historische Scheepvaart-Museum te Amsterdam, die een schitterende collectie uit dit Museum ter beschikking van het Comité had gesteld tn tenslotte aan alle standhouders. Hierna verkreeg de burgemeester van Warmond, de heer A. J. Schölvinck, het woord, die als volgt sprak: 'Met zeer veel genoegen voldoe ik aan de uitnoodiging van den Voorz. dezer Watersporttenioonstelling, om haar te openen. Ik hoop, aldus sprja, ik hen er van overtuigd, dat deze tentoonstelling,* tot welker totstandkoming moeiten noch kos ten zijn gespaard en waarvan te verwach ten is, dat zij een schitterend effect zal maken, waarvoor ik bij voorbaat het be stuur hukle breng, een succes zal blijken te zijn, een succes ook voor de inzenders, waarin tevens een groot belang -voor de watersport gelegen is, een belang, zoo nauw verbonden aan den vooruitgang en bloei dezer gemeente. Moge dan ook deze tentoonstelling van stonde af aan bezocht worden door hon derden, ja door duizenden, waarbij ik de ingezetenen niet wil verzuimen te vermel den 'en moge een ieder hiervan na afloop een aangename herinnering bewaren. En met deze woorden heb ik de eer de Internationale tentoonstelling op Water- sportgebied voor geopend te verklaren, ten blijke waarvan ik de vlag ten top zal hijschem. Na het spelen van het "Wilhelmus werd de champagne rondgediend en begaf men zich naar huiten, waar dc watersportten- •toonstelling-vlag door den burgemeester werd ontrold. JBij deze opening waren o.m. tegen woordig behalve de burgemeester van Warmond, de heer Alb. Oudshoorn, wet houder dezer gemeente en de heer A. van Delft, secretaris der gemeente. Verder ver schillende bestuursleden van watersport verenigingen en tal van vooraanstaande personen uit de watersportwereld. Do genoodigdeu bezochten hierna de tentoonstelling. Hetgeen hier door do ongeveer 70 deel nemers wordt geëxposeerd, bestrijkt het geheele terrein van de watersport in den ruimsten zin des woords. De bezoekers van dezen interessant en show zullen hier wer kelijk met veel belangrijks en nieuws op watersportgebied kennis kunnen maken. Het voornaamste van alle inzendingen is ongetwijfeld wel de collectie verschillen de modellen van schepen uit het Histo risch Scheepvaart-Museum te Amsterdam Hier vinden we o.m. de volgende inzen dingen: 1. Model van een Staten- of Admirali- teifsjacht van omstreeks 1736. 2. Model van een „Beurtman" van 1763 3. Model van een „Kofschip"', omstreeks 1770. 4. Model van een Hoekerschip uit de 2o helft der 19e eeuw. 5. Model van een Haiinglogger. Einde 19e eeuw. 6. Model van een Katwijker Bom. Einde 19e eeuw. 7. Model van een Zandvoorlsche garna- lenschuit. Modern. 8. Model van een Hekjacht, eerste helft der 18e eeuw. 9. Model van een Zaanlandschen Boeier Midden 18e eeuw. 10. Model van een Noord-Hollandschen Boeier (Kopjacht). Omstreeks 1700. 11. Vergulde masttoppen en roerkoppen, zooals deze in de lSe en 10e' eeuw in ge bruik wareu. Deze inzending is zeker wel de merk waardigste van de geheele tentoonstelling en het zou ons niet verwonderen of degenen, die hier deze bootjes eens meer van nabij bekijken en natuurlijk doen alio watersporlmensclien dat) zullen zich gedrongen gevoelen ook eens een kijkje te gaan nemen in het Scheepvaarl- Muscum te Amsterdam zelf. Wat er verder te zien is? Daar heeft men geen begrip van. als men er zelf niet geweest is. Natuurlijk zijn daar de mo- torbooten en jachten, sloepen en wherry's, allerlei boolondc-rdeelen en henoodigdhe- don cn onder deze neemt dc stand van de heeren Snol en v. Tubergen, resp. voor zitter en penningmeester van het lenfoon- stelling'scomité zeer zeker een goede plaats in. Maar ook de firma II. J. de Groot en Co., uit Warmond zelf, het hartje van deze mooie sport, heeft gezorgd op waar dige wijze vertegenwoordigd te zijn. Dies zijn er ook van deze jachtwerf tal van booten naar de tentoonstelling getrans porteerd en zij nemen onder de andere zeker een goede plaats in. Echter, als reien uit varen gaat, zooals dat op de Kaag gebeurt, dan heeft men meer noodig dan een boot. Derhalve zijn cr tal van benoodigdheden voor het kamp leven geëxposeerd, zeilen en tenten, veld keukens, gemakkelijke stoelen, parasols, enz. cuz. Doch daarmee is men nog lang niet klaar. Er iaoet gezorgd voor de maag. Welnu, Olba's Co»-erven van de heeren R. Bakhuizén en Zone», Olst, zijn daar cm den inwondigen mensch to versterken. Ook in verband met de verpakking zijn deze conserven uitstekend geschikt voor proviand, En als de inwendige mensch weer ver sterkt is wil men afleiding. Ook daarvoor is gezorgd. Zelfs de modernste middelen vindt men ook hier. Bij het binnentreden toch van de groote tentoonstellingstent werden we al onthaald op een concert in Engeland.-... Natuurlijk de draadlooze. Maar er is meer dan dat. Niet ieder is in het bezit van een radio-toestel. Daar om, de heer H. G. van Luyken uit Leiden, wil desgevraagd gaarne zelfs eon gramo- foon aan boord doen bezorgen. Wil men nog meer? Daar zijn nog foto- grafie-toesteKen en prima kijkers, waar mede de heeren J. v. d. Zanden, Brees- slraat 1-ii en Job. Geytenbeek, Breestraat 79, te Leideu, exposeeren. De heer v. d. Zanden heeft daarbij een specialen dienst ingesteld ten gerieve van de bezoekers van de Kaagweek. Films, gedurende de Kaag- week bij hem bezorgd, worden binnen 24 uur ontwikkeld en afgedrukt. En als men dan zoo verschillende da gen, weken misschien zelfs op het water vertoeft en derhalve de watersport be oefent, wil men wel w£cr eens andere sport zien en voelen. Ook hierin is voorzien. Bij gebrs. Lamfers in stand 30 kan men diver se sportartikelen bekomen. Bij de wedstrijden liooren ook prijzen en waar zou men die beter kunnen koopen dan bij de fa. J. P. Dries sen uit Leiden, die in stand 63 ten mooie collectie sporl- bekers en medailles exposeert naast een kostbare verzameling goud en zilver, an tiek of oud-Hollandsch zilverwerk? Vermeiden we tenslotte nog, dat de heer S. G. J. de Groot, Koordeinde 11 te Lei den, een stand heeft gevuld met ledenva ren in den uitgebreids ten zin des woords. Wie behoefte heeft, neme hier een kijkje. Ook de K. Z. R. en M. „Be Kaag" zelf heeft zich, zij het een bescheiden, plaatsje tusschen de andere veroverd, waar een fraaie collectie prijzen, waaronder die, welke gedurende de a.s. Kaagweek zullen verzeild worden, is tentoongesteld. Zooals men ziet, een interessante ten toonstelling, die, waar zij de eerste is in Nederland op dit gebied, zeker veler be langstelling zal 'trekken. Een woord van hulde aan de energieke ondernemers dezer tentoonstelling de hee ren H. G. J. Snel, voorz., H. J. de Groot, secr., J. van Tubergen, pen 11 ingm N. Kieken en J. Zeilinga van der Lee. DAGMEISJE GEVRAAGD boven de 16 jaar. Te vervoegen Pelikaanstraat 4. 6309b MEUBELMAKER. Gevraagd: een Krullenjongen *PEGT, Utrechtsche Veer 25, Meubelmaker. 6339b FLINK PERSDON 20 j., 3 jaar in Bloemisterij werkz., zag zich gaarne geplaatst op een Bloemisterij of Bollen- bedrijf, diploma R T. W. C. en goed getuigschrift. Brieven bureau van dit blad No. 6313b Gevraagd: eenige kleine WASSCKEH, door LAMERS, Lange Raam- steeg 11. 0000 HUWELIJK. Een net Jongmensch, niet onbemiddeld, zoekt kennis making met dito Meisje, leef tijd 20—26 jaar, P.G. Brieven liefst met foto bureau van dit blad ^No. 6311b. Te koop aangeboden: -een fonkelnieuw 6343b BAMZSR9JWIEL, nog nooit bereden. Gekost f115 thans f75. Te bevragen Ouc.e Rijn 54 a. PIANO. Te koop een Piano in besten staat en lief van toon, tegen billijken prijs. Adres: Hansen- straat 1. 6324b Te koop gevraagdeen gebruikt doch in goeden staat zijnd MELKBRIKJE. 6326 W. ZONNEVELD, Hoogmade. TE KOOP GEVRAAGD Pakhuis met Bovenwoning of Huis daarvoor in te richten. Brieven met uitvoerige inlich tingen, als waar gelegen, koop som, enz., aan het bureau vaa dit blad onder No. 6327b. AANGEBODEN een prachtige droge Pakhuis- ruimte, d eht bij vaarwater gelegen. Brieven onder 6336b bureau van dit blad. BESTEDEN. Gelegenheid tot besteden van Hoornvee bij A. NEDER- BURGH, Warmond. 6326 CPENBAAR SLACHTHUIS. Donderdag van 9 tot 10 uur verkoop van versch vet Kalfs- vleesch, voorwaardelijk goed gekeurd, Fricandeau 50 cent, Lappen 40 cent per pond. 6314b FRANKE KAAERIACHIKES hagelnieuw, Kauman, Singer, Gritzner, ruim gesorteerd, zoo wel Hani- als Trap-en Inlaad- machines, alle met 3 jaar garantie, vanaf f32.50 tot 165. Vakkundige reparatie-inrich ting aan aile merken. WEST DORP Co., Morschstiaat 56 6332b LAATSTE WEEK. Kaarten verkrijgbaar vcor de Boot met Muziek naar Amster dam op Maandag 21 Juli a.r. a fl.25 per persoon. Veivryg- baar Rijndijkstrgat 22, Bloem- straat 30, Kalvermarkt 13, Heerengracht 47, Vestestraat 91, Rijnstraat W, Oranjegra rht 2 en op Oegstgeest: Hoogo Morschweg 37. 6317b SKBRZEKBAAR Horlogeglas. Zie de étalage bij W. BROUWER,Horlogemaker, Haarlemmerstr. 23. 0336b OPENBAAR SLACHTKUS3. Groote afslag 20 cent p. pond. Donderdag voormiddag lbtyj uur verkoop van een groote partij gesteril. Rundvleesch, Varkens- vleesch. Rund vet, Reuzel en Bouillon. 0315b Fraxke TUINDERS Bestrijd Grauw (spirit) in Uwe gewassen met Snlbar. Aanbevelend W. HüLSCHER Roelofarendsveen. 19704 b KïfêEER-KIATtNEES Mutsen, Pistaches, Coltilon-" staven, Verjaarverajes enz., Hoeden Crebpnpierallc kleuren, Waarzegkaarten, Planeet- en Droomboekjes, Lampions en Vuurwerk, Gooclielartikelen, Mexicaanscbe Zonnenhoeden. „ERATO" Oude Singel 14, Tel. S3». Zwarte klecren te huur voor Rouw en Trouw. 6351b AANGEBODEN: gevestigde Eijwiclzaak met Moffel-, en Bouwinrichting, 12 Rijwielen, Gereedschap,. Bank schroeven, Werkbank, Onder deden, Banden, enz. liuimo werkplaats metinrij voor auto's. Spotprijs f S00. Ook ruilen voor autor C.DE BRUIN, Was sen aar. 2569 L* K.H. TUINDERS» Te koop aangeboden: een prachtige Zuig- en Perspomp.' Te bevragen: Oostdwarsgr. 15. 6338b OPENBAAR SLACHTHUIS. Donderdagmorgen om 9 uur verkoop van een groote partij prima vet Rundvleesch (voor- - waardelijk goedgekeurd). Lap pen vanaf 40 en 50 ct. per pond: Verkoopers H.F. v. WEEREN Co., tel. 2311 en 1674. 0331b

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4