'en tijdens de aanwezigheid van do jury. De heer Verhaar hoeft 3 coinmissie-ver- gadoringen bijgewoond, doet de vertering was gering. De heer van Leeuwen herhaalt van een commissielid te weten, dat op den voor avond van het feest alle leden beschonken Baar huis gingen. De Voorz. en beide wethouders komen inet kracht op tegen deze insinuatie als ab soluut onwaar. De heer Tijsterman had liever gezien, dat de commissie haar eigen vertering be taald had. Aangezien in den Raad destijds nog f20 was toegezegd voor 'n muziektent te Noor den, wordt dit bedrag alsnog toegestaan, doch voor het overige het verzoek met al gemeens stemmen afgewezen. De heeren Splinter en Wildenburg hielden zich builen stemming. In behandeling komt een verzoet van de 'Afdeeling .Volksonderwijs" alhier tot het beschikbaar stel Hen van de lokalen der dorpsschool voor het houden van vergade ringen, enz., waarin steeds een onderwijs- of opvoedkundig onderwerp wordt bespro ken, met eventueel na afloop gezellige bij eenkomst.- Tevens wordt verzocht los-ma- king van 'n separatie-schot, onder toezicht van den Gemeente-opzichter en zonder kos ten voor de Gemeente, teneinde 2 lokalen «ot één sroote te kunnen vereenigen. B. en W. stellen voor gunstig op het ver soek te beschikken, onder voorwaarde, dat de goede gang van het onderwijs niet wordt gestoord, en geeri schade aan de lo kalen of meubelen wordt veroorzaakt. (Wordt vervolgd). KAAG. Gered. Zaterdagmiddag ging de 14- jarige G. v. d. B. rfabij het Sassenheimer- ponfc in de Ringvaart zwemmen. Toen hij echter midden in het water was, kreeg hij krampen en begon reeds te zinken. De sla ger C. B., die een goede zwemmer is, be merkte het ongeval en begaf zich gekleed ■te water. En het mocht hem gelukken den drenkeling van een wissen dood te redden. ROELOFARENDSVEEN. Optocht Kindsheid. Zondagmiddag werd ons dorp weder voor enkele oogen- blikken uit zijn rust geschut door een fraaie kinderoptocht, georganiseerd door 't Genootschap der H. Kindsheid. Een vrij lange stoet van bruidjes, keurig gekleed trok langs de huizen gelegen aan den Noordkant van Roelofarendsveen. Het m was een missie-optocht, dat vertelde de processie ons, ook al hadden we er niets van geweten. Immers we zagen er pater- missionarissen en zuster-missionarissen, Chineesjes, Negers enz. Hier en daar lie pen enkele kleinen een of andere Heilige voorstellend. We zagen de H. Cecilia, de H. Elisabeth, den H. Johannes den Doo- per met 'n levend schaap bij zich, en ver der de beeltenissen van Maria en 't God delijk Hart elk door bruidjes op een draagaltaar rondgedragen. Om al dade lijk de missie—actie productief te maken gingen enkele negers met een busje rond bij de omstanders langs den weg. De vol gende week zal den Zuidkant van het dorp de eer te beurt vallen;' de processie te mogen aanschouwen. De weg door het gansche dorp ineens zou te veel van de krachten der kleinen vorderen. Een woord van waardeering voor den ijverigen di recteur van hot genootschap, den weleerw. Heer E. Mathot is hier zeker wol op zijn plaats. En nog meermalen hopen we een dergelijke uiting van liefde voor de arme heidenen in verre landen te mogen meemaken. Muziekuitvoering. Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Liefde voor Har monie" in den tuin van Café Wagenaar haar 2e tuinconcert. Hoewel het weer eenigszins frisch was, waren velen toch niet thuis gebleven en woonden met be langstelling dit concert bij. Een 9-tal mu zieknummers werden onder leiding vani den beer Wagenaar ten gehoore gebracht en werden zeer goed vertolkt. Vooral de nummers „La Bruyère" ouverture van Kesels en Gondoline en Wals (van Kes- sels) oogstten veel bijval. En ieder keerde dan ook na afloop weder voldaan huis waarts in de boop nog op meerdere uit-, voeringen vergast te zullen worden. Zeiiwedstrijd. Zondagmiddag werden de wedstrijden voor de Veensche booten, die cfe vorige week, wegens den hevigen wind waren afgelast, verzeild. Ofschoon er nu wederom vrij veel wind stond, was het nu toch zeilbaar weer. De uitslagen luidden: Veensche booten. B. Klasse 1. D. Hoo- genboom Hz. in 2 uur 2 min. 20 sec.; 2. A. Hogenboom Mz. in 2 uur 2 min. 42 sec. 3. van der Meer Antz. 2 uur 3 min. 11 sec. A. Klasse I. 1. Fuut, stuurman C. Nathan in 1 uur 40 min. 30 sec.; 2. A 3 stuurman M. Turk in 1 uur 42 min. 55 sec.; 3. Martien stuurman J. J. van der Moer in 1 uur 43 min. 57 sec. RIJPWETERING. Personalia. Tot het gymnasium te Leiden is alsnog toegelaten Mej. E. Rood- huyzen, alhier. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad, Dezer dagen kwam de Raad in Openbare •vergadering bijeen. Afwezig de beer Van Beek. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is mededeeling ontvangen, dat de vergoeding over 1924 voor het openbaar onderwijs met f 550. verminderd zal worden en deze bijdrage, over 1924 f 11421.zal bedragen, zulks uit oogpunt van bezuiniging. Op verzoek van den heer Dr. F. Schreu- der Gr. om ontslag als gemeente genees heer voor de wijken ~A. en B., wordt be sloten hem op de meest eervolle wijze ont slag te verleenen, na een diensttijd, van ruim 26 jaar. Verder wordt toegestaan een verzoek van Dr. F. Schreuder .jr., om hem te willen benoemen als gemeentegeneeshesr voor de hierboven genoemde wijken. Behandeld wordt een adres van ren heer' J. de Voogd, hoof der O. L. S. no. 1, waar in deze mededeelt, dat na gehouden ge neeskundig onderzoek, werldaard is, dat adressant pensioengerechtigd is. Adressant vraagt dientengevolge ontslag als hoofd der school, hoofd van het vervolgonderwijs, secr. van de Comm. tot Wering van School verzuim en lid der PI, Comm. voor Toe zicht op het L. O. Op voorstel van B. en W wordt den heer de Voogd, eervol ontslag verleend. In verband met deze aangelegen heid deelt de Voorz. mede, dat aan den cproep van B. en W. tob vervulling dezer vacature 26 sollicitanten gehoor hebben gegeven. Aan de orde komt vervolgens punt 3 der agenda: Aanvraag crediet tob aankoop van een pand voor Post- en Telegraafkan toor. De Voorz. zegt, dat, in verband met de bezuiniging het Post. en Telegraafkan toor, hetwelk tot heden afzonderlijk was, bijeen gevoegd zal worden. De nu bestaan de kantoren zijn daarvoor te klein en aangezien het Rijk hiervoor geen gehou wen koopt, is de brievengaarder genood zaakt hierin te voorzien. Waar de mogelijk heid nu bestaat, dat het Hulppostkantoor opgeheven zal worden, en dit niet in het belang der Gemeente zal zijn, stellen B. en W. voor deze aanvraag nader te bezien en zoo mogelijk tot credietverleening over te gaan. De heer Hoogendijk stelt voor hier over in geheime zitting te beraadslagen, waartoe wordt besloten. Vervolgens komt aan de orde het voor stel tot aankoop van terrein voor hoog- spanningshuisjes voor het electriciteitsbe^ drijf en voor uitbreiding der speelplaats bij de O. L. School in het dorp. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. hebben uitgezien naar enkele stukjes grond voor het bouwen van bovengenoemde huisjes, waarin zij ge slaagd zijn. Zij vragen thans hiervoor de -goedkeuring van den Raad. De betreffende stukjes zijn:' le. Op den Overtocht, toebe- hoorende aan de heeren Aengenent en v. d. Boll, groot 20 M2. voor f 400.2e de aankoop van de sloot naast de Openbare School, in eigendom bij den heer C. W Hoogendijk. Deze zaak heeft een tweeledig doel, nl. het plaatsen van een transforma torgebouwtje en ve.rgrooting van de speel plaats der Openb. School voor een bedrag van f 270.De school-kwestie is opgelast en besloten dat aan de Ned. Herv. School drie lokalen zullen afgestaan worden en T lokaal aan de Openb. School blijft. Ge bouwd zal worden een Commissiekamer met bergplaats terwijl de bestaande gang van 4 Meter breed gesplitst zal worden. Beide voorstellen worden z. h. st. aange nomen. Voorstellot uitbreiding van het Raads besluit, waarbij concessie werd verleend aan de gemeente Alphen aan den Rijn tot levering van elektriciteit, le Bij uitbreiding van het aantal aansluitingen is Alphen. verplicht, binnen drie maanden, behoudens onvoorzieen omstandgheden, dit tot stand te brengen. 2e Indien Zwammerdam over gaat tot electrificatie van de Broekvelden en den Tempel, mag ook gebruik gemaakt worden van den kabel van Gouda. 3e Aan de provincie wordt vergunning verleend een hoogspanningskabel te leggen door de gemeentewegen, indien de provincie dit noodig oordeelt. De lieer Linschoten vraagt of eventueel aangerichte schade door de zen aanleg vergoed zal worden. De heer Hoogendijk is van meening, dat hiervoor niet behoeft te worden gevreesd. Spreker vertrouwt, dat de Prov. dergelijke schade wel zal vergoeden. De heer Van Muiswin kel vestigt de aandacht op het feit, dat in het. contract jne't Alphen omschreven staat, dat het verboden is aan anderen vergun ning te verleenen om een kabel te leggen en daar dit contract nu door de Prov. goed gekeurd moet worden, willen de werkzaam heden een aanvang nemen, stellen zij den eisch, déffc bij e.v. plannen hunnerzijds een' uitzondering gemaakt zal worden voor de Provincie. De heer Linschoten kan na eenige toelichting, zich hiermede vereeni gen. 4e Indien Zwammerdam het net zou willen uitbreiden voor een gedeelte, wat nie,t rendabel zou zijn, is Alphen verplicht dit te volbrengen, mits de gemeente 10 jaar lang 10 pet. van deze uitbreidingsko3- ten betaalt. Deze aanvullingen der Conces sie, door Ged. Staten voorgesteld, worden met algemeene stemmen aangenomen. Punt 6. Vaststelling kohier hondenbelasting wordt ongewijzigd vastgesteld. Aanwezig zijn 114 luxe honden f 2.en 55 trek honden f 0.50. Hierna gaat de Raad over ïn "geheime zitting. TER AAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt a.s. Donderdagmiddag te 3 uur in vergadering hij een. Verleren. De winkelier D. V. uitKor- teraar kwam tot de niet aangename ont dekking, dat hij zijn tabaksdoos, inhou dende f 45, had verloren. Door den tim mermansknecht W. S. werd do doos terug gevonden enl den eigenaar weer ter hand gesteld, als belooning waarvoor hij een kistje sigaren ontving. ïn gezelschap van Am©r ïlcaafiache studenten zwemmen. Zij kozen de plek voor den vuurtoren. J. kwam te dicht bij een pier en raakte in gevaar. Zijn vrienden riepen om hulp, men ging de zwemmers uit het Volkszeebad halen. Maar eer die e(en vak ver aangeloopen kwamen, was de jongen reeds in de diepte verdwenen. Toch zijn de zwemmers nog in zee gegaan. Een uur la ter is het lijk aan de andere zijde van de pier aangespoeld. Verdronk er». Zondagmiddag waren aan het zeestrand te IJmuiden pl.m. 600 M. beneden de Zuid- pier twee Amsterdammers in zeo gegaan, die niet konden zwemmen. Zij waagden zich toch een eind in zee, tot één van hen plotseling door den stroom werd meegeno men. Zijn vriend was niet in staat hem te redden. 'Wel was dadelijk politiehulp bij de hand en begaf de hoofdagent, 'Br., zicli met een dreg in zeo. maar deze pogingen hadden geen resultaat. De verdronken persoon is de 45-jarige F. S. uit de 2e Oosterourkstraat, te Am sterdam. Nek kramp. Te Gennep is een doodelijk geval van nekkramp geconstateerd bij het zoontje vgn den heer P. Overreden en gedood. Do 3-jarig© Jacob H., te 's-Gravenliago, is Zaterdagavond door een wagen van den Gem. Reinigingsdienst, bespannen met een paard, overreden. Hij bekwam daarbij zulke ernstig© verwondingen, dat hijkorten tijd na aankomst in het Zieken huis aan den Zuidwal, is overleden. Vermoedelijk is het kind op den wagen geklommen, terwijl de bestuurder zich aan de andere zijd© bevond. Teen deze het paard wild© aanzetten, is het kind er afgevallen, met het gevolg, dat het er on der kwam. Den bestuurder .treft geen schuld. Auto-ongeluk'. Zondagavond heeft op den Maasdijk te genover het Keizers veer een ernstig auto- ongeluk plaats gehad. Doordat de stuur inrichting defect was geraakt, reed een uit Breda komende auto, die naar Amsterdam ging, in volle, vaart tegen een.boom. Er za ten 9 personen in, die allen op den grond werden gesmakt. Twee heeren werden ern stig aan het hoofd en inwendig gewond, drie hcbren liepen minder ernstige kwetsu ren op, een dame werd aan den schouder gewond, terwijl een dame en een klein kind ia heb geheel geen letsel bekwamen. Spoedig was geestelijke hulp ter plaatse, die een dor gewonde heeren de laatste H-H. Sacramenten toediende. Per auto's werden de gewonden overgebracht naar Raamsdonksveer, waar zij in het R. K. Zie kenhuis zijn opgenomen. Mijnongeluk. In de Oranje -Na s s aumi j n te Heerlen is een 17-jarige mijnwerker door vallend ge steente getroffen en gedood. In den moutketel verbrand. Op de Phoenix brouwerij te Amersfoort was een werkman in een mout'ketel bezig met schoonmaken. Terwijl hij in elk geval nog in den ketel was, heeft men de stoom- leiding opengezet, waardoor de man ern stig verwond is. Gisterennacht is hij aan de gevolgen overleden. Kwajongens. Zondagavond is een 21-jarig meisje uit Barneveld, dab met haar aanstaande .een fietstochtje had gemaakt, onder Lunteren door eenige» langs den weg staande boe renjongens, uit louter brooddronkenheid van haar rijwiel gesleurd, bij welke val partij zij tal van verwondingen bekwam. Eén der helden trok vervolgens zijn mes en dreigde daarmede den aanstaande van bet meisje dood te steken. 'Bij de politie is aangifte gedaan, Een noodlanding. Gisterenmiddag te ongeveer 1 uur had te Breda op het exercitie-terrein der Chassé- kazerne een noodlanding plaats van het militaire vliegtuig F 4 komende uit Den Helder en bestuurd door de sergeant deï mariniers Weber. De noodlanding ge schiedde wegens een defect aan de mag neet, De bestuurder kwam met den schrik vrij, doch het vliegtuig is.aan alle kanten zeer ernstig beschadigd. De propeller is geheel vernield. De onbewaakt© overwegen. Gisterenmorgen reed een tweetal hooiwa gens den onbewaakten overweg nabij Beesd over juist toen de trein van 8.52 u. van Geldermalsen naar Rotterdam pas seerde. De achterste wagen werd'aangere den, waardoor de bestuurder van den bok werd geslingerd en ernstig aan hoofd en beenen werd verwond. Met denzelïdein trein werd de gewonde naar heb zieken huis te Leerdam vervoerd. Hannes K., die in de bekend© beroovings- zaak van de Ceintuurbaan een groot© rol gespeeld heeft, had zich uitgelaten wel iets te weten van den post.trommel. Ben T. en Freek O., v. w. bekend was, dat ze pakjes droegen afkomstig van den diefstal van stoffen, werden aanvankelijk daarvoor aangehouden en thans is werkelijk geble ken, dat ze aandeêl hebben in den diefstal van den post/trommel. H. K. heeft, bekend, dat hij den trommel heeft gestolen en dat T. en O. op den uit kijk 'hebben gestaan. De trommel is toen gebracht naar de woning van O. in de Jordaan. Daar is een deel van den buit in een kussensloop ge daan en aan zijn vrouw gegeven; de rest werd gebracht naar de woning van J. in de Spaarndamnierstraat. Daar is ze ver deeld, ieder f 500.Dat geld is verbor gen en langzamerhand opgemaakt. De trommel is in •stukjes geknipt. T. en J. hadden de beenen genomen, na dat zij haddon vernomen, dat O. was ge arresteerd en algemeen liep heb praatje dat. ze werk waren gaan zooken in Noord- Frankrijk. K. kreeg, terwijl naar zijn kornuiten ge- zocht werd, in de gevangenis 'bezoek van politiemannen en toen. hij merkte, dat die alles er van wisten, heeft hij, gelijk gezegd, békend den diefstal gepleegd te, hebben. D0 politie, die vermoedde, dat T. en J. Amsterdam niet hadden verlaten, hield hun woningen scherp in het oog en kwam Zon dagochtend tot de ontdekking dat ze thuis waren. J. werd gesnapt onder zijn bedstede, ach ter een waschteil. en gearresteerd. Hij heeft ook bekend. Maar T. is vrij gebleven. Wel had de politie een heel blok rondom de straat in de Jordaan, waar hij woonde, afgezet, doch hij heeft kans gezien over de daken te, ontsnappen. „Koppie-duikelfin" naar Marseille. We lezen in de buitenlandsche bladen, dat de ondernemende Amsterdammer, die op zich genomen had, al •duikelend over zijn hoofd Marseille te bereiken, daar in derdaad is aangekomen. Hoe lang hij over dien weg heeft gedaan en of hij erg duize lig is geworden van dezen 1100 km. langen weg, vermeldt, het bericht niet. Hbld. Valsche bankbiljetten van veertig gulden. Het is reeds eenige maanden geleden, dat de rechercheur W. v. d. Werf van het politiebureau Kattenburg te Amsterdam er de lucht kreeg, dat men bezig was in die bnurt valsche bankbiljetten te maken. De ze rechercheur wist, dat de 37-jarige ha venarbeider G. erbij betrokken zou zijn. Van deze wetnschap werd kennis gegeven aan de z.g. „Geldcentrale". De plannen tot aanmaak van valsche bankbiljetten zijn toen niet doorgegaan. Een poosje werd van heb geval niets meer gehoord, tot op 24 Juni ia Utrecht een valsch bank biljet van f 40 werd uitgegeven. Daarvan weid onmiddellijk kennis gegeven aan de Geldcentrale. Do bekende rechercheur Heertje Klein trok naar de bisschopstad., maar het bezoek leverde weinig resultaat op, omdat van den man, die de biljetten had uitgegeven, geen voldoende signale ment was te krijgen. Het bleek echter, dat er zes biljetten waren uitgegeven, die inderdaad goed waren nagemaakt. Op 27 Juni kwam 'bericht uit Hilversum, dat daar bij een zevental winkeliers eveneens bankbiljetten van f 40.die valsch waren, in betaling werden gegeven. Het onderzoek aldaar had meer resultaat. Men kreeg een signalement, dat in alle winkels, waar de valsche bankbiljetten •waren gewisseld, werd herkend. Maar cr was nog een tweede persoon in het spel/ die buiten had staan wa-cliten. Van dien tweeden persoon wist men geen signalement op te geven. Bij na der onderzoek bleek, dat beide personen in een café waren geweest. Er was daar geen valsch geld uitgegeven. De caféhouder kon van beide personen een goede beschrijving geven en als bijzonderheid werd daarbij verteld, dat een van de twee stijve vingers had. - De rechercheur Klein wist toep wie het was en de draad, welke men toen had, leidde naar Kattenburg. Men begreep ook reeds, wie de drukker der valsche biljetten moest zijn. Maar zekerheid had men nog niet. Het onderzoek werd voorzichtig voort gezet. Het was in den avond van Zaterdag 5 Juli, dat de drukker, dien men op het oog had en die reeds meermalen niet poli tie en justitie in aanraking is „geweest, M. K., geheeten en wonende in de Peperstraat in een café aan de le Oosterparkstraat, in een half beschonken toestand een valsch bankbiljet van f 40.— uitgaf. Da caféhouder vond het na sluitingstijd bij heb opmaken van zijn kas. Hij wist het, omdat heb het eenige was, van wien hij het bad ontvangen. Hij waarschuwde de poli tie, die heb in beslag nam. Zondag daarop' kwam 'a morgens de drukker bij den caféhouder terug erf poog de het biljet weer in handen te krijgen. Deze toch zou, als hij nuchter was ge weest, nooit tot uitgifte zijn overgegaan. Hij vernam, dat het bankbiljet bij de politie was. Toen de politie kennis kreeg, dat de drukker wist, dat. zij er in betrokken was, moest dadelijk worden ingegrepen. Maandag verscheen de drukker op liet bureau Muiderpoort, waar hij door den rechercheur Klein gehoord en ten slotte in arrest gehouden werd, In den nacht van Maandag op Dinsdag werd een poging gewaagd om de beide andere mannen, de havenwerker G., die ze had uitgegeven, en zijn handlanger, ver moedelijk de 30-jarige losse w.erkman D„, in handen te krijgen. Onder leiding van commissaris Tinholt vervoegden eenige re chercheurs zich in den laten avond aan de woning van G. Deze was niet thui3. Hij was aan het wandelen; het bleek dat hij uit was met D. Door d© politie werden toen rechercheurs geplaatst aan de Kattenburgerbrug en aan den overweg bij de Czaar Peterstraat. De post aan de Kattenburgerbrug had geluk. Deze hield de beide mannen aan. D. werd gebracht naar het bureau Kattenbu en G, naar zijn woning. Ia die woni^ was intusschen huiszoeking gedaan en kT men de in Hilversum gekochte goedererf teruggevonden. Bij D. vond men" aanvankelijk niets? maar uit de binnenzak van een winterjai kwamen twee valsch0 bankbiljetten vai f 40.te voorschijn. i Een huiszoeking -bij den drukker K. ij verde niets op. Men had dus hier wel de vermoéHlilJ daders, maar het materiaal, waarmee bankbiljetten waren gemaakt, ontbrak, j Door groot geluk Ï3 dat echter in hoofd-! zaak ook in handen der politie gekomen.' Een arbeider uit een woonscheepje aan' den Oosterzanërdijk kwam bij de politik mededeeling döen, dat hij in het water drijvende een pak bankbiljetten had ge.i vonden. Het bleek nu. dat de makers van de val. sche bankbiljetten zich bijtijds van allej' hebben willen ontdoen. Zij hadden de ver.' vaardigde bankbiljetten, 1747 in getal, in', een courant ge-pakt. Om het pak was 'eert riem geslagen en daaraan was met een touw een steen bevestigd. Men had ze dus onder water willen doen verdwijnen. Echter de-plaats was te ondiep en het pakje bleef, omdat er ook een cliché aait zat, dat op hout was gespijkerd, drijven als he,t ware verankerd door den steen. Het cliché, dat bij deze bankbiljetten" werd gevonden, diendo om het watermerk er in te maken. Uit het verhoor is gebleken, dat de bil- jetten werden gemaakt door tweemaal drukken met cliché's. vervaardigd langs fotografischen weg. Deze cliché's zijn ver nietigd. Zoodra de biljetten waren gedrukt, gin.' gen ze naar de woning van G., die er met de hand het watermerk inperste. Het aantal gedrukte biljetten i3 onbe kend. Ze zien er goed uit, alleen het pa pier is te hard e.n te glad. Yermoedelijk zijn' er nog enkele in omloop, maar de groot® voorraad is binnen. D© drie gearresteerde mannen werdén'.' ter beschikking ven de justitie gestold. üuitenS. Belichten Schipbreuk bij de lorsche kust. 4 7 man omgekomen. Geloofd wordb, dat er zeventien personen zijn omgekomen door het zinken van heb Iersche stoomschip Lismora, nabij Water- ford. Een overlevende redde zich op een vlot en spoelde, na een etmaal op zee, rond gedreven te hebben, op do kust aan. Een nieuwe poging om den Mount Everest' te beklimmen. Uit "Weenen wordt aan de Engelsclie bladen gemeld, dat wanneer de noodigo financieele steun kan worden verkregen, door Zwitserscho berggidsen een poging zal worden gedaan de Mount Everest te beklimmen. Zij zullen ornlor leiding staan van een bekend Zwitsersch Alpinist, dia ook in het Himalayagebergte wel thuis is. Alleen de beste gidsen en daarbij alleen mannen van om en bij de 30 jaar zullen voor de expeditie worden uitgekozen. Een knap stuk politiewerk. Een knap stuk politiewerk wordt uit Parijs gemeld. Nadat meer dan 'n maand lang hun gangen waren nagegaan, zijn daar 5 kellners gearresteerd, die reeds he kend kekben, schuldig te zijn aan tal van inbraken en oplichtingen. Zij waren spe cialisten in het plunderen van café's en sigarenwinkels. Een hunner methodes was- in dienst te treden hij cle a.s. slachtoffers, en dan de situabio grondig te bes lu dcc ren' Daarna werd een plan do campagne opge-f maakt, en begon de l>endo te opereeren. Meestal slaagde zij. Reecfr lang had d© politie argwaan. Zij ging de gangen, van het edele vijftal nauwkeurig na, on wist' de bandieten ten slotte op heeferdaad te betrappen. Toen dez© ipl. na een welge slaagden rooftocht, welke 0000 francs op geleverd had,, op hun kamer den buit za ten te vendeelen, lagen er twee detectives onder het bed verborgen. Zij hoorden al les, wat er gesproken werd, en noteerden het nauwkeurig. Toen zij genoeg feiten materiaal hadden verzameld, sprongen zij te voorschijn, hielden hun revolvers op de verraste inbrekers gericht, en deden; hun do boeien aan. Een van de mannen was juist doende, zijn collegas een fijn nieuw pak te toonen, dal hij den volgenden dag zou dragen hij de voltrekking van.zijn huwelijk met een net burgermeisje, dat, van do bron van inkomsten van haar aan- staanden man niefs af bleek to weten. Een hevig onwetlcr boven Berlijn. Na een dag van groots hit'e hoeft zich'. Zondagavond hoven Berlijn een hevig ou weder, dat vergezeld ging van een zworen storm, ontlast. In velo deelen der stad zijn groote boomen en telegraaf- en telefoon palen omgewaaid. Op cle Wannsee sloegen' de roei- en zeilbooten in grocicrn getale om: doch dank zij het kranige optreden van cle reddingsbrigade, die wegeps het te ver-, wachten onweder gereed stond, wist men, het verlies van menschenlevens te voorko men. Joon de storm losbrak werden de sta-' tions van de Berlijnsche „Sfadt- und Ringhahn" letterlijk bestormd. Hoeveel menschen den Zondag buiten Berlijn heh<' ben doorgebracht blijkt wel uit, liet feitcf dat alleen op de „Stadt- un Ringhahn'; meer .dan 1.750.000 kaartjes/Zijn verkocht Als men hierbij nog telt het groote aantal •houders van abonnementen, üau kan men. liet totale aantal veilig schatten op meer clan 2 millioea. i Een aardbeving te YokoSrama. Door ,een aardbeving is te Yokohama het nog staan gebleven gedeelte van ecu' gebouw ingestort., dat door do groote aard-, beving, welke eenigo maanden geleden! heeft plaats gehad, gedeeltelijk was ver-, nield. Twaalf arbeiders kwamen om heth leven. - - - Geraengda Berichten. Doodelijk ongeluk. Gisterenmiddag was men op de Arnhem- ache sleephelling bezig met het aftuigen van eon baggermolen. Plotseling begonnen vier emmers van de molen in beneden- waartsche richting te rollen. De werkman L. Jansen geraakte met de emmers tus- schen de ladder door te wadier. Tijdens het vallen werd zijn hoofd geheel verbrijzeld, zoodat, toen de ongelukkige uit het water werd opgehaald, de ontboden geneesheer slechts den dood- kon constateeren. Een tweede werkman kreeg lichte verwondin gen. Verdronken. Gisterenavond heeft de zee te Scheve- ningen het vijfde slachtoffer v&n dit-, sei zoen genomen. Nu i3 het een vreemdeling, die blijkbaar niet wist, dat het naast de dammen zeer gevaarlijk zwemmen is. Om streeks zeven uur kwam de 22-jarig0 F. J., uit Praag, die, tijdelijk in hotel Elim woont Auto te water. 1 Te Hoogebrug (bij Winschoten) geraak te door weigering der remmen de auto van den heer D. de Grooth aldaar Zater dag in een 4 M. diepe wetering. De 3 in zittenden K. Yerwer, mej. de Jong en haar broer werden licht verwond. In een auto van dr. Yan Olm werden ze huiswaarts gebracht. De auto is erg gehavend. De gestolen posttrommeL Dg arrestatie van den dief van den geld- trommel met f 21.000, 4 Dec. jl. uit een postwagen voor bet. postkantoor te Amster dam, blijkt als volgt in haar werk te zijn gegaan. In den 'beginnen kon geen licht gebracht worden, maar langzamerhand werden drie zaken gecombineerd, t. w. de 'berooving van een Duitscli bankier, waarvoor de da ders reeds veroordeeld zijn, een stoffendief- stal en de diefstal van den geldtrommel. En het vermoeden, dat in deze drié zaken dezelfde personen zijn betrokken is juist gebleken.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6