Gsssisngjdis ^ss'BoSï'Sen. Verongelukt. 'Bij 't grensplaatsje Millingen is bij bet sloopen van den ouden molen de arbeiders J. "Wémkotter door een neervallende ijzeren plaat zoodanig getroffen dat zijn buik werd opengereten en bij kort daarop aan dc ge volgen is overleden. Bij het zwemmen verdronken. Gisterenmorgen is te Wijk aan Zee bij bet zwemmen in zee verdronken de 24-jari- ge P. Toordts uit Amsterdam. De jonge man bad zich niet gestoord aan bet in de zee geplaatste waarschuwingsbordje, waar op stond „Gevaarlijk bier te zwemmen". Hij raakte in een gat, dat. daar in den bo dem was teweeggebracht door een onlangs ge stranden stoomtreiler. Het lijk is nog niet opgehaald. Weer een ongeluk op een stcomtreier. Vrijdagavond kwam te ÏJmuiden binnen de stoomtreiler Balder IJ. M. 143 van de V. E. M., welk schip op zee een ongeval in de machinekamer heeft gekregen. Op de visscherij zijnde, is Donderdagmiddag nl. een der vlampijpen gesprongen, waar door de dienstdoende jongste stoker, de ongehuwde J. Glas, ernstige brandwonden bekwam. Dadelijk werd <hg visscherij gestaakt, en de thuisreis aanvaard. Bij aankomst te ÏJmuiden is de verbrande stoker onmid dellijk per ziekenauto naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Haar men ons mededeelde waren de vlampijpen verleden jaar nog verniewd. Door een auto overreden. Gisterenavond reden op den rijksstraat weg bij Haarden ter hoogte der militaire zweminrichting de 35-jarige B. Bijdemas- schen uit Amsterdam, die eveneens in de richting Laren reed, dermate gevallen, dat hij met een doodelijke schedelwonde werd opgenomen. De Amsterdamsche medicus dr. Spijer, vervoerde hem met z'n auto naar het mili tair hospitaal, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Voor zoover kan gecon stateerd worden ligt de schuld niet bij den bestuurder. Auto-ongeluk. Zaterdagmiddag omstreeks 2.30 uur is een militaire auto op den Kampenberger- weg (Schaarsbergen) gemeente Arnhem, waarschijnlijk door een defect aan het stuur, tegen een-boom gereden. Majoor Dru nen, die logeeren zou bij zijn broer, den garnizoenscommandant te Arnhem, kreeg ernstige hoofdwonden; een mede-inzittende kapitein, die blijkbaar het ongeluk ha-d zien aankomen, was éven voor de botsing uit den wagen gesprongen. Ook hij werd niet zeer ernstig gewond. De chauf feur werd niet gewond, doch deze waB zoo overstuur, dat men hem naar het gemeen teziekenhuis moest overbrengen. De beide officieren zijn naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd. IJzeren bouten op-de rails. Kwaadwilligen hebben getracht de trein "WinterswijkDoetinchem te doen ontspo ren door een dikke ijzeren bout over dé rails té leggen. Gelukkig zag de machinist- het gevaar tijdig, zoodat een déraillement werd voorkomen. De politie doet onderzoek. Verkeerd gesprongen. Bij het inschieten van de kermis te Ulft (G.) sprong een oud kanon uit elkaar. Wonder boven wonder werd niemand ge kwetst. De muur van een nabijgelegen buis werd ingebulderd. Srand aan boord van den kruiser „Java". De Mij. de Schelde heeft Zaterdag een door haar uit Engeland ontvangen telegram doorgeseind, naar het Departement van Marine, dat uit het Engelsch vertaald, al dus luidt Hedenochtend te 10 uur brak een brandje uit in het ketelruim no. 3 van den kruiser „Java". De brand is thans gebluscht. De aangerichte schade is niet zéér belaDgrijk. De volle-krachtproef is uitgesteld, 10 jaar onschuldig tuchthuis. In het grensplaatsje Empel ontving de apcoibeambte Haase bericht dat zijn zoon die in 1914 door de Franschen bijRouville was gevangen genomen, als verdacht van apionnage en tot levenslange gevangenis- etraf veroordeeld uit de gevangenis te Clermont na een 10-jarig verblijf op vrije voeten is gesteld omdat zijn onschuld aan het licht was gekomen. Een aangeteekende brief geopend. Uit Kerktade wordt aan de „Tijd" ge-- meld, dat uit een afgezonden aangetee kende brief geld ftordt vermist. De aangeteekende brief, die aan het hulppostkantoor te Chevremont werd af gegeven. bevatte f750. De 19-jarige dienst bode van den heer D., groothandelaar in aardappelen en groenten, had reeds meer malen voor haar patroon aangeteekende brieven ter post bezorgd. Den bewusten brief had zij op een vensterbank op den openbaren weg geopend met een naald en een biljet van f 60 er uit genomen. Toen maakte zij den brief dicht, maar ging er nog eens mee naar een tante, alvoren hem te bezorgen op het kantoor. Tante zei nog: de brief moet goed zijn, anders ziet de kantoorhouder het. Dat hij uitstekend dicht gemaakt was blijkt hieruit, dat de eecure kantoorhouder jiiets heeft bemerkt. •In Medemblik we-rd de diefstal door den geadresseerde ontdekt. De verwittigde rijksveldwacht stuurde de enveloppe, die van verschillende lakken was voorzien, naar Kerkrade op, waar het den recherche mocht gelukken de dievegge ©p te sporen en tot een volledige beken tenis te brengen. Zij bekende tevens, dat «ij drie keer haar baas had bestolen voor bedragen van f 50, f 70 en f 60, en dat zij. de Heerlensche kermis, de vorige maand, op een namiddag f 55 verbrast had. aan allerlei prullen en aan vermaak. Wegens bijzondere omstandigheden is de tante niet aangehouden. Waar blijven onze ooievaar? Bij de politie te Lemmer is aang'ute ge daan, dat 's nachts uit het nest op een boerderij te Eestcrga drie jonge ooievaars waren gestolen. Men zegt, dat deze vogels naar Engeland worden uitgevoerd, waar ze tegen hooge prijzen worden verkocht. Buiten!. Berichten Een ongeluk met den trein Straatsburg—Parijs. Drie dooden. De trein StraatsburgParijs is in heb station van Vibry-la-Ville op een goederen trein geloopen. Er werden drie personen gedood en een vijftiental gewond. Vestingwal te Saloniki ingestort. Eenzestalhutten verpletterd Vrijdag jl. is een gedeelte van de oude wallen van Saloniki plotseling ingestort. Een zestal hutten, aan den voet dezer wal len, welke door vluchtelingen werden be woond zijn totaal verpletterd. In deze hut ten bevonden zich 13 bewoners, die allen op slag werden gedood. Bovendien werd een groot aantal personen gewond. Men gelooft, dat de instorting het ge volg is van een aardverzakking die veroor zaakt is door de hevige regens van de laat ste dagen. Roovcrs in Mexico. Engelschman vermoord. Uit Mexico wordt gemeld, dat Herbert Verekei-, een neef van burggraaf Jellicoe en ambtenaar bij de Mexican Eagle, door ban dieten nabij Vera Cruz is vermoord, omdat hij weigerde-zijn geld af te geven. Vere- ker's lijk is te Tampico binnengebracht, Autobrand en diefstal. Bij een tocht in de omgeving raakte de auto van prins Bismarck in brand. De wagen werd totaal vernield, Bismarck^ zelf bleef ongedeerd. Tijdens het blusschings- werk werd een koffer met kostbaren in houd, o.a. gouden sieraden en gouden munten, gestolen. Groote fabrieksbrand. Haar de „Lokalanzeiger" meldt, heeft een groote brand; de stoommaalderij Haase te Kalbitz bij Halle geheeld ver nield. All# aanwezige. XQ.oriJuieU eerden door het vuur verteerd. Negerprins slachtoffer der Londensche hitte. Het merkwaardige geval heeft zich voor gedaan, dat een zwarte prins uit één der landen van het. snikheete Afrika, n.h de prins-regent van Abessynië, die momen teel te Londen vertoeft, aldaar bevangen werd door ö-e verraderlijke Europeesche hitte. Het gevolg van dit voor den Afri- kaanschen vorst diep-beschamend incident hetwelk plaats" greep op het oogenblik, dat hij de Wembley-tentoonstelling be zocht, was, dat bij zich genoodzaakt zag, zijn Voorgenomen visite aan het Canadee- sche paviljoen der tentoonstelling uit te stellen. De prins met gevolg had. in het Lucullus- restaurant geluncht en daarna het machi nerieën-paleis de Indische, Oost-Afrikaan- ache en Britsche afdeelingen der tentoon stelling bezocht. Toen het gezelschap echter het Canadee- sche paviljoen bereikt bad, zeide prins Kas Taffari, dat hij uitgeput was van de hitte en er yoor dien dag van moest afzien, het paviljoen te bezoeken. Hij zou probeeren, of hij er den volgenden dag toe in staat was. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. - - Vijfde Algem. Jaarvergadering. De D. H. V. B. hield gisteren te Haar lem zijn vijfde algemeene jaarvergade- ring. Om 12 uur opening mjefc gebed, idoor den voorzitter, den heer H. Putter, dio in zijn openingswoord dankbaar memoreer de, dat zoowel het geestelijk leven het spelpeil is vooruitgegaan. Spr. brengt dank aan allen, die heb ben medegewerkt tot groei van den bond, evenals voor de Roomsche pers voor de groote medewerking. Eveneens brengt spr. dank aan den secretaris-penningmeester voor zijn veelomvattend werk. De notulen worden onder dank en ap plaus goedgekeurd. Uit het verslag der scheidsrechterscom- missie maakt Leiden bezwaar tegen het aanstellen van steeds denzelfden scheids rechter en tegen de hooge declaraties. Graaf "Willem wil uit de centrales de scheidsrechters recruteeren. Bij acclamatie wordt de heer H. Putter weder als voorzitter gekozen, terwijl heer C. Smit uit Alkmaar met 192 stemmen; en den heer F. v. Veen met 109 stemmen herkozen werden. Uitgebracht 246 stemmen. Om 2 uur werd gepauzeerd. Om 3 uur wordt de vergadering her opend met het zingen van het bondslied. De voorzitter sprak een woord van wel kom tot den heer Michielse, lid van de Tweede Kamer. Daar de bond niet gewend is aan veel belangstelling, vindt spr. de aanwezigheid van den heer Michielse zoo prettig. Werk in uw. vereeniging zoo. dat er iets méér gedaan wordt dan voelbalbespreking, alleen b.v. geestelijke ontwikkeling door een geestelijke lezing, gezamenlijke H, Communie, Retraites, Triduum, enz. Spr. zou zoo graag meer belangstelling zien van buitenstaanders. j Waarom neutrale sport voor en de R. K. spoTt in een hoekje. Als wij de R. K. jongens niet uit neu trale vereenigingen' halen dan zal de R. Pers weg kunnen gaan, omdat er dan geen behoefte meer is aan de R. Pers. Belangstelling dient te komen van den R. K. Volksbond, Middenstandsbond en yrouwenbond. Het vorig jaar hadden we 5320 leden nu 4950; een kleine achteruitgang dus. Wel is de kwaliteit gestegen, maar we moeten ook naar de quan tileit zien. We moeten vooruit totdat er.geen R. K. jongen of meisje meer is, die niet in een R. K. Sportvereeniging is. Kweek in uw vereenigingen Roomsche menschen. De processie der R. K. Sport gaat be ginnen, met kruis en banier. I'Tiet enkel om voetbal, maar beheerd door waren ka tholieken geest in ons bisdom. De voorzitter beveelt alle vereenigingen aan mede te werken tot afbouw onzer ka thedraal. Plebaan Wesïerwoud brengt bijzonde ren dank voor de medewerking van de hulp bij den afbouw van den toren van St. Bavo. Gij zijt de le uit het Bisdom. Gij hebt een schitterend voorbeeld gegeven. Spreker hoopt dat de sportbeweging zal worden een onverwoestbare toren, die zal nawerken over het geheele bisdom. De weled.gestr. heer Michielse acht zich verplicht nu de heer Bomans er niet is, die volbloed R. K. enthousiast is, zijn wenschen aan te bieden. Het stempelt den bond tot eer, dat gij aan de roepstem van het Doorl. Episcopaat heeft gevolg gegeven, waarom spr. zijn volle sympathie aan den bond kan. geven. Aan het eind der feestvergadering dankt de voorz. de sprekers; dankt ook het strijk je, genaamd D. S. S., welken dank het ze ker verdiende. Daarna werd de jaarvergadering voort gezet. Da begrooting van 19241925 werd goedgekeurd. Als afgevaardigde naar de vergadering van de R. K. F. weid aangewezen de heer - 'Aben (Dén Haag). Hierna werd een feestrede gehouden door kap. Looijaards. Kap. Looijaards, adviseur, .betreurt, dat hij als plaatsvervanger meet optreden, daar de stichter, baron Wittert van Hoog land verhinderd was. Wij zijn thans met 4950 Roomsche le ien, die voor de R.-K. sport willen vech ten. «-f 1 Spr. wil de vraag stellen, waarom plan- len wij Roomsche vanen om onze Room sche velden? Roomsche sportbeweging is noodzakelijk om Roomsche zielen te be houden. Er is gebrek aan Roomschen godsdienst zin. Alles haakt naar genoegen en naar een grooten paam. Alles wil naar het mo derne. De grootste oorzaak daarvan is de neutrale sportbeweging. Velen onzer jongens van onze school banken zijn nu door de neutrale sport verloren voor godsdienst en vaderland. Spr. herinnert aan de wedstrijden, voor al van de juniores die in den ochtend moe ten gespeeld worden, zonder rekening te houden dat men zijn knieën moet buigen voor God. Hulde daarom aan het doorluchtig Epis copaat, die het beginsel heeft gesteund, dat de jeugd ook in haar spel katholiek georganiseerd moet Jfijn. Hulde vooral aan mgr. Callier' Dank aan de mannen, die de R. K. Sportbeweging in goede banen hebben geleid. Dank aan de vereenigingsbesturen, zij zijn de predikers geweest tusschen de R.-K. jeugd. Dank aan de geestelijke ad viseurs die steeds met raad en daad bij stonden. Hu zijn wij aan den eersten mijlpaal gekomes.(applaus). Een bijzonder woord van lof werd ge bracht aan plebaan Westerwoud, die in- tusschen ter vergadering was gekomen en de R.-K. sport, zeer genegen is. Hog honderden jongens zijn in neutrale organisaties. Aan u de taak bestuursleden om- de Roomsche jongens te redden, hij ons te brengen om bij ons meer sterkte op te doen om in den strijd des levens te blijven staan. De middelen? Zorgen dat het spelpeil hooger worde. Ons tarinen, ons onthouden van wat na- deeüg is om op de competitieladders een gede plaats in te nemen. Maar willen wij een goede plaats in nemen, dan moeten wo in de eerste plaats op geestelijk gebied winsten maken. Onze R.-K. Sport is er niet om de sport, maar de sport is er voor onze R.-K. jon gelui. De sport make ons tot strijders voor het doel. Verg. Technische Commissie In het gebouw St. Bavo kwamen Za terdagmiddag hijeen 11 afgevaardigden van de 18 Federatieclubs tot het bespre ken van de technische aangelegenheden. De vergadering meende een woord van protest te moeten spreken tegen de wijze waarop dit jaar het kampioenschap van de R.-K. F. is vergeven. Haar aanleiding hiervan deelde de heer Kruyver mede, dat hij het plan heeft een reglementswij ziging te formuleeren, beoogende het kampioenschap van de. Federatie, zoo lang in alle Diocesen de le kl. niet is ingesteld te doen verspelen tusschen de kampioenen der hoogste afdeelingen van de verschillende Diocesen. Vervolgens kwam als voornaamste punt de bespreking der competitie-indee ling voor de federatie in dit Diocees voor het nieuwe seizoen aan de orde. Een voorstel van Wilskracht, om een lo kl. te stichten werd gekelderd. De door do competitieleiders in Haarlem voorgestelde regeling van den overgang, vond algemeenen bijval, en werd door al len aannemelijk verklaard. Deze indole-" ling zou als volgt zijn, Oostelijke afdeeling Overgang; Wils kracht, P. V. C., R. K. B. V., E. M. M., Limvio en Fortitudo. V Westelijke overgang: H. B. C., D. H. Cr., Graaf Willem II, R.-K. A. V., Geler, Wilhelmus, de Meer. Ten aanzien van do 2e kl.-indeeling kon de verg. zich ook met de indeeling welke in algem. lijnen werd aangegeven, vereenigen. VOETBAL. HEDERLAHDSCHE VOETBALBOND. Jaarvergadering N. V. B. Zaterdag werd in Den Haag de jaarlijk- sche algemeene vergadering van don Ne- derlandschen Voetbalbond gehouden on der voorzitterschap van den heer Kips. Spr. gaf een overzicht van den groei in de laatste vijf jaar. In verband hiémfode, zegt spr., is het. te verklaren dat getroffen regelingen van slechts enkele jaren terug reeds nu niet meer deugen. Vandaar dat bij invoering van nieuwe bepalingen steeds strijd ontstaat. Hierna complimenteert spr. de vereeni ging Feijenoord met het behaalde kam pioenschap en-memoreerde het uitsteken de figuur, dat ons Hederlandsche voethal- elftal bij de Olympiade heeft gemaakt. Haar aanleiding van het jaarverslag •kreeg allereerst de heer Lamey (eerste klassers) het woord eni bracht een dank woord aan de leiders van den toer naar Parijs. De heer Kalma (Hoord. le klassers) stelde voor, om aan die vereenigingen, welke reed3 hun 40-jarig bestaan hebben gevierd, alsnog de vlag, welke voor dit doel is beschikbaar gesteld, te schenken en wenschte verder het standpunt te ver nemen. wat de H. V. B. inneemt ten op zichte van de Nederl. Corinthians, waar over het jaarverslag met geen woord rept De heer Burgwal (Tweede klassers) stelt de volgende vragen: 1. Is het den N. V. B. hekend, dat de heer Mutters, die was aangewezen om den eindstrijd op de Olympiade te leiden, plot seling dezen wedstrijd werd ontnomen? 2. Door wie is de beer Meerum Terwogt aangewezen om zitting te nemen in de commissiej welke den scheidsrechter voor de Olympiade heeft aangewezen? 3. Wat heeft het N.V.B.-bestuur gedaan met liet verzoek van de W.E.K. om den heer Förster niet meer voor hun wedstrij den aan te stellen? 4. Waarom is de heer v. Zwieteren ge kozen als scheidsrechter ter Olympiade met passeering van de beeren v. Bisselick en. do Wolf? De heer Kips beantwoordt de sprekers in het kort. Wat betreft de Hederl. Corinthians, zegt spr., dat deze vereeniging evenmin er kend is als de reeds jaren bestaande ver eeniging de Zwaluwen. De N.V.B. heeft alleen erkende bonden. Op de vragen van den heer Burgwal, zegt de voorz., dat de heer Meerum is aan gezocht door de commissie van het Fransch Olympisch comité, terwijl op ver- zook van Uruguay een andere scheidsrech ter is aangesteld. Dat de heeren v. Bisselick eri de Wolf zijn gepasseeerd is een gevolg van de keu ze van de Fransche commissie, die een lijst van 5 Hederlandsche scheidsrechters heeft gekregen van den H. V. B. Hiermede waren de besprekingen over het jaarverslag beëindigd. Aan de orde was de vqorözetting van de behandeling in de vorige Bondsverga dering van de amendementen, ingediend op het concept huishoudelijk reglement. Van de bestuurstafel werd voorgesteld dit reglement door een ter A. V. te benoe men commissie te laten behandelen, daar het vrijwel onmogelijk is dit in een zoo talrijke vergadering als deze behoorlijk te doen. Het bestuursvoorstel werd ten slotte aangenomen met 58 tegen 7 stemmen. Aan de orde was de bespreking om trent een vorm van samenstelling der commissie. Het amendement-Moorman werd met al gemeene stemmen aangenomen, waarna over het voorstel Kips, om de commissie als volgt, samen te stellen werd gestemd. Vier leden uit den kring van de le klas se vereenigingen, 2 leden uit den kring se vereenigingen, leden uit den leden uit den Wing van 3e en 4e klasse vereenigingen, 1 lid uit den kring van de Erkende Bonden en 1 lid ui/ k-et Bonds- bestuur,' totaal 10 leden. Het voorstel- werd aangenomen met 38 tegen 26 stemmen. Hierna waren aan de orde enkele pun ten die de regiem en tscom missie aan do A. V. vergadering voorlegde. Op de eerste plaats kwam in bespreking het punt „De contributie bedraagt voor ge wone leden f 1 per vereenigingsjaar". Een groot aantal sprekers voerden hier over het woord. Het voorstel werd verworpen met 32 te gen 28 stemmen. Ha de pauze deelde de voorzitter mede, dat de houding van de vergadering ten opzichte van de contributdeverhooging het bestuur zeer heeft gefrappeerd. In zijn geheel heeft het bestuur zich nog niet uit gesproken doch zooals het bestuur thans achter do groene tafel zit, voelt het dit vo tum zeer zwaar. De heeren Lamey en Moorman verkla ren beiden het zeer te zullen bejammeren indien het bestuur in deze uitspraak van de A. V. een zaak van wantrouwen ziet. Het voorstel betreffende handhaving der protesten werd zonder hoofdelijke fitenrining aangenomen. 1 Over het voorstel, om de kosten van liet onderzoek ten lasto van de in het. ongelijk gestelde partij te brengen werd breedvoe rig gesproken, waarbij werd besloten dat de kosten kunnen ten lasto gelegd worden aan die vereeniging, die het geding ver liest, dit te beoordeelen door het Bondsbe- stuur. Ook dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemmen aangenomen. Ook over de bepaling, het Bondsbostuur wordt gekozen door de bondsvergadering UIT DE RADIO WERELD. Wat er vanavond fe hooien is. 6.80 uur FL (Eiffel-toren) 2600 M. Con^ 7.15 uur BSF (Hilversum) 1050 M Kj*" deruurtje door mevr. Antoinette van Dijk. 7.50 uur 6WA (Oardiff) 350 M. Concert door de Royal Air Force. 8.05 uur GBM (Bournemouth) 385 jr Concert door het sted, orkest 8.05 uur 5SC (Glasgow) 420 M. Instrij. mentaal en vocaal concert. 8.05 uur 2ZY (Manchester) 375 M. The melody four. 8.25 uur 2LO (Londen) 365 M. Muziek van moderne Britsche compo. nis ten. 8.30 uur POGO (Den Haag) 1050 M. Con. cert van de „Batavieren". 8.35 uur Brussel 265 M. Concert. 9.20 uur SFR (RadioParis) 1780 M. Voor drachtavond. 9.35 uur 2LO (Londen) 365 M. VocrdracU over de toekomst van de draad, looze. 10.05 uur 2LO 2e bedrijf van „Hugb the drover". 10.05 uur 2LO The Savoy Bands. De Omroep van de N S F Zijn e e*r ste verjaardag. Den 29sten dezer maand is het een j__ geleden, dat. de „Hilversumsche Draadloo- ze Omroep" zijn eerste radio-concert qf. zond. Het Comité uit de „Luistervinken' besloot, dit eerste jaarfeest niet onopge.' merkt, te laten voorbijgaan. Het. moest met een echte indrukmakende radio-gebeurtenis worden gecelebreerd, ah besluit van een jaar van opgewekten ar beid die rijken oogst bracht. Hea feestprogramma is thans de radio- uitzending van het- programma van de; 2en,_ 3en en 4en avond van bet vierdaag sche muziekfeest dat onder auspiciën va het bureau „Opgang" wordt gehouden op 24, 25, 26 en 27 Juli a.s. i'n het R. A. I. ge bouw, Ferdinand Bolstraat, te Amsterdam. Medewerkenden Louis Zimmer man en Alexander Schmiiller, viool; Mia Pel tenburg en Janna Brandsma, sopraan; Sur Lüger en Meta Reidel, alten; Georg "Walie Louis van Tulder en Jos. Holthaus, tem ren; Hend. O. van Oort. Jarl Dekker. Jse. Garo en Hendr. Koning, bassen; Tb» Köhne, orgel. Gemengd koor 300 dames en heeren ei kinderkoor 200.jo_neeDs. Het. Concertgi bouworkest, dirdgem Tboo van der By! Totaal 600 medewexienaen. Plaats vca 8000 toehoorders per avond. Eerst© concert:» Donderdag 2 Juli 8 uur „Beethoven-avond" viool-coj- eert solist Louis Zimmerman, „Messe C dur" voor gemengd koor, orkest, soli cb orgel solisten: Janna Brandsma, sopraan, Suze Lüger, alt, Jos Holthaus, tenor, Jas Dekker, bas en Theo Köhne, orgel. Tweed© concert: Vrijdag 25 Juli 3 uur „Der Messias", oratorium van G. Handel, voor gemengd koor, orkest, soli en orgel, solisten; Mia Peltenburg sopraan Meta Reidel. alt, Georg. Walter, tenor, Jsc. Caro. bas en Theo Köhne, orgel. Derde concertZaterdag 26 Jé uur. „Passio Domini nostri Jesu Ohn* secundum Mattheum" Oratorium van Tha van der Byl, voor gemengd en kinderkoor 200 jongens, orkest soli en orgel. Solistes:! Mia Peltenburg sopraan, Louis van Tulda tenor, Hendr. O. van Oort 'bas, Hendr. ko ning bas en Theo Köhne orgel. - Vierde concert: Zondag, 27 Juli. 5 uur. Ouverture „Anacreen" L. Cherubisj voor orkest „concert© gregoriano" O. pighi, .voor orkest en solo, solist: Alexander Sehmuller. „Te Deum" van Hector Ber lioz. voor twee gemengde koren, kinder koor van 200 jongens, orkesfc, solo en orgel Solisten: GeorgWalter tenor en Theo Köhne orgel. Het. eerste concert ka>n niet worden uit gezonden, omdat het seinuur op Donder dagavond niet ter beschikking van dek- S. F., doch van de H. R. I.„ Directeur heer Idzerda-tê Den Haag is. Mocht dee de uren kunnen afstaan, dan zou ook Dfc- derdagavond worden uitgezonden. werd breedvoerig gediscussieerd. Ten slotte werd deze bepaling met 2-3 te gen 31 stemmen, en 6 blanco verworpen De heer Lobach sprekende namfens H afdeeling 4 vraagt herstel van de pro®' tie- en degradtaiewedslrijden en licht dS voorstel breedvoerig toe. Verschillende sprekers voerden bia- over het woord waarna de heer Kips 0 op wees dat over deze kwestie het von? jaar is besloten, dat de weder invoer® van promotie en degradatie district wijze zou worden beschouwd. Het voorstel van den heer de Vol la dende: de promotie- en degradatie®--' strijden' zullen voor die districten, die wenschen, wederom worden in; werd met 47 tegen 19 stemmen aa men. - Bij de rondvraag deed de heer W®0 (Feijenoord) een voorstel, om de amate® bepalingen te wijzigen, welk voorstel handen werd gegeven van de ter meene vergadering benoemde coming Aan het slot herdacht do heer Kips^ dit jaar overleden baron v. Tuyll van -■ rooskerke, voorzitter van het H. 0. C.® steeds groote belangstelling voor bet w balspel toonde. HONDEN. 1 Tentoonstelling te Leiden. Vanwege de Kynologenclub „Leidca opgericht 9 Juli 1919, werd gisteren m fo restaurant Zomerzorg te Leiden een E geslaagde ééndaagsche Interna'10'' Hondententoonstelling gehouden. D° den waren ondergebracht in de 6rt;. zaal en in den tuin en modo van het schitterende weer was het verreweg de beste plaats voor do vee rem dio waren ingezonden. Aan deze tentoonstelling v-as L' verbonden een club-tentoonstelling v

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4