De „Spcrtpaftlsjei*. Gisteravond zijn te Goes bij de trek king der Sportpaleisjes, de machines enz. door de politie 'in beslag genomen. iuitenS. Berichten Treinbotsing te Genua. 2 2 gewonden. De „Messagevo" meldt uit Genua, dat daar ten gevolge van een verkeerden wis selstand een goederentrein met een pas- eagievstrein in botsing is gekomen, waar door 22 personen werden gewond. De overkapping van een hangar ingestort. De „Messagcro" meldt uit XJdine, dat de overkappingvan de hangar van een bestuurbare luchtballon ingestort is. ten gevolge waarvan 4 personen gedood en ongereer twintig gewond werden. Een massa-mcordenaar gearresteerd. Door de politie to Hannover is een man gearresteerd, die Teeds bekend heeft niet minder dan zeven moorden gepleegdte hebben. Zijn slachtoffers waren alle jonge mannen. De politie zet heb onderzoek voort, daar vermoed wordt, dat hij nog meer moorden op zijn geweten heeft. Ook enkele andere personen moeten onder ver denking van medeplichtigheid gearres teerd zijn. Een chaotische administratie. De administratie van de haven te Soe- Tabaja blijkt een chaos te zijn, dateerende van het. beheer van de vorige directie. On voldoende verantwoord zijn f 56.000 aange nomen wordt, dat deze gebruikt zijn voor havendoeleindcn. De Doni te Keulen bedreigd. De yoestand van de Dom te Keulen geeft aanleiding tot ernstig© ongerustheid. Er bestaat gevaar, dat sommige gedeelten zullen invallen. Door gebrek aan fondsen is men genoodzaakt de dringendste her stellingen uit te stellen. Circus-slachtoffer. Bij een circus-uitvoering te Barcelona zou een der acteurs per motorrijwiel de „loop the loop" maken over een lange houten baan. Tijdens de uitvoering weiger de de motorrijder het waagstuk te volbren gen. daar hij bang was, dat zijn motor fiets, wijl het geregend had, zou slippen. Toen de impre.ssario zulks aan heb pu bliek mededeelde, schreeuwde het, dat het geheele program moest afgewerkt worden. Dc motorrijder, een Franschman, zou het kunststuk dan maar uitvoeren. Doch reeds aan het begin der glooiing slipte de motor van de baan, kwam tusschen de toeschouwers terecht en werd tegen een .boom verbrijzeld. De Franschman werd gedood, terwijl verscheiden© aanwezigen bewusteloos - werden weggedragen. Verkeersongevallen in Frankrijk. Kaar uit Nizza wordt gemeld, raakte op den weg van La Grande Cornicho een grooto auto. waarin 33 personen gezeten waren, op een plaats, waar de weg langs een zeer diepen afgrond loopt, den rechten koers kwijt. De chauffeur had echter de tegenwoordigheid van geest den wagen met .een forsehe stuurwending aan dc overzijde var den weg te doen belanden, waar de auto tegen de rotsen opvloog. Het meerendeel der inzittenden werd uit den wagen geslingerd en min of meer ern st ia gewond. Eenigen hunner moesten in het. zieken huis "in verpleging blijven, waar één der ge wonden overleed. Een ander auto-engeluk had, volgens een bericht uit •Grenoble, plaats op den weg van Sassenage. Een autocar, waarin een 30-tcl reizigers vervoerd werden, kwam in botsing met een toeristen-auto. Beide auto's werden in een sloot geslingerd. Een 10-tal personen werden licht gekwetst. Een derde verkeersongeluk had, naar uit Ken!es wordt gemeld, plaats ter hoogte ran Basse Goulaine, Hier reed een spoor trein een rijtuig aan, waarin zes personen gezéten waren. Een hunner werd op slag gedood en één zwaar gewond, terwijl de overigen lichte kwetsuren bekwamen. ÜIT DE OfiSGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Motorboot aan den grond. Door on oplettendheid van den bestuurder geraakte [Woensdagmorgen onder een'der zijvakken van de Alphensche brug een diep geladen motorboot aan den grond. De boot werd na veel moeite met de hulp van het brug- personeel weder vlot gebracht. Proces-ver baal werd niet opgemaakt. Geen ooievaarspiaats. Gedurende eenigen tijd had een ooievaarspaar zijn verblijfplaats gekozen op een schoorsteen der kalkovens aan den Oudshoornschen weg. Waarschijnlijk bedwelmd door den rook, viel dezer dagen een der dieren in den schoorsteen. Door den meesterknecht U. B. werd het dier, dat reeds dood bleek, ongeschonden uit den oven gehaald, BOSKOOP. Verdronken. Het 6-jarig zoontje van Jen lieer H. v. Pr. aan de Zuidkade alhier geraakte in dc nabijheid der ouderlijke honing te water. De boomkweeker L. van H .begaf zich gekleed te water en mocht het genoegen smaken het kind aan den wal 'te brengen; het was echter reeds te laat. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. HILLEGOM. Ter navolging. De ZeerEerw. heer Pastoor van Leeuwen ontving van een on- Dekende een gift voor zijn nieuw te bou wen St. Joseph kerk onderteokend; oen niet- parochiaan. Het schijnt dat de edelmoedige gfcver zelfs nictj'-Katholiek is, wat het mooio der daad nog verhoogt. Wij willen gaarne ieder aansporen, vooral in deze streek, waar thans gelukkig weder goede zaken worden gedaan eens op dergelijke wijze pastoor van Leeuwen te verrassen. HOOGMADE. Bijz. Vrijw. Landstorm. De schietoefe ningen van den Bijz. Vrijw. Landstorm, hebben weder een aanvang genomen en worden voortaan iederen Zaterdagavond gehouden in 't café Hillebrand, onder lei ding van sergeant E. de Goede, Stevin- straat-, Alphen aan den Rijn. Nieuwe leden kunnen zich des Zaterdags avonds monde ling en verder schriftelijk bij genoemden sergeant opgeven. LEIDERDORP. Oorspronkelijke teekeningen. Oor spronkelijke teekeningen van onze dorpen uit oude tijden zijn zeldzaam. In 't Sted. Archief t© Leiden worden de weinigen die er zijn, bewaard om. ook van Leiderdorp. Een zeldzame zagen wij daar, waarop een tweetal kalkovens zijn afgebeeld, vanaf de landzijde te zien. uit bet jaar 1770. Bij het bezichtigen van oude familiedo- cumenten van mevrouw Loth-Kattenbusch te Woubrugge, bemerkten wij een zeer zeldzame teekening van Leiderdorp met dezelfde twee kalkovens, vanaf den Bijn te zien, met onderschrift: „Ter herinne ring aan de kalkovens bij Leiderdorp, ge zien 23 Augustus 1836", geteekend door Julio D. Eu aan do keerzijde: „zoo de Heer het huis niet bouwt, tevergeefs arbeiden de bouwlieden daaraan." En zinspelend op de teekening om. dit: „Hij gleide steeds om bij het aankweeken en vormen van zooveel goeds en edels als U ter op- bcuwing zal worden toebetrouwd ook al tijd de beate bouwstoffen uit de beste ovens te kiezen." De teekening heeft te meer waarde, daar do vorm der kalkovens toen blijk baar geheel anders was dan thanseen foto daarvan blijft in het archief te Lei den bewaard. Eerlijke virtder. Een bewoner van Al kemade verloor uit zijn portefeuille f 500, doch het kwam in handen van een eer lijken vinder. De heer Bragt alhier vond hetzelfde bedrag op den Zwetweg alhier en gaf het den eigenaar terug. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Tegenwoordig de heeren P. Rietdijk, H. Hecnk, J. A. Bernard, C. van den Ak ker en H. J. Visser. Afwezig de heeren J. van Dam en W. Koot. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De Voorz. opent de vergadering met ge bed. Do notulen worden goedgekeurd. De Voorz. doet mededeeling van eenige van Ged. Staten teruggezonden goedge keurde Raadsbesluiten, enz. De Voorz. deelt mede, dat een schrijven is ingekomen van de Plaatselijke Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs, waarbij worden ingezonden twee voor drachten, ten einde daaruit een keuze te doen bij de benoeming van twee leden dier Oommissie. B. en "W. kunnen zich volko men met dc voordrachten vereenigen en stellen den Raad voor tot stemming over te gaan. Uit do gehouden stemming blijkt dat do heeren Hebly en H. J. Visser ge kozen zijn. De hoer Visser, in deze verga dering aanwezig, wordt verzocht of hij zijn benoeming aanneemt. De heer Visser verklaart met het oog op zijne vele werk zaamheden dio benoeming niet te kunnen aannemen. Do Voorz. zegt hiervan mede deeling te doen aan de betrokken Com missie. Is ingekomen een verzoek van het Be stuur van de afdeeling „Leimüiden c.a. van de £uid-Hollandsche Vereeniging Het Groene Kruis", om tegen een kleine ver goeding twee ledikanten, die ter beschik king van de gemeente staan, te mogen overnemen. De Voorz. stelt namens B. en V/. voor do beide ledikanten gratis af to staan. Het is een instelling, die zeer nuttig werkt en de gemeenschap kan hiervan profiteeren. Om de ledikanten in het pu bliek te verkoopen zal heel weinig opleve ren en nu kunnen zij voor een zeer goed doel beschikbaar gesteld worden. De heer Rietdijk, het woord verzoekende, kan zich niet met het voorstel vereeniigen wat be treft het „gratis afstaan". Laat het Be suur een kleine vergoeding geven. De ver eeniging heeft kapitaal en kan dan ook best hiervoor wat geven. De bedden kun nen desnoods getaxeerd worden. Do Voorz merkt op, dat de Raad de gemeente ver tegenwoordigt en het heusch geen ondoor dacht besluit zou rijn, wanneer do bedden gTatis werden afgestaan. Wat betreft de geldmiddelen van het Groene Kruis, er is inderdaad een klein kapitaaltje, dat be stemd was voor het slichten van een ge bouwtje, maar, nu de Raad in het voor malig ziekenhuis een lokaal beschikbaar heeft gekregen en uit eigen middelen be hoorlijk heeft aangekleed, gaat men voor- loopig niet tot de stichting van -een ge bouwtje over. De waarde van de bedden is echter zeer gering en de gemeente zal hierdoor heusch geen schade lijden, wan neer zij gratis worden afgestaan voor het algemeen belang. De heer Rietdijk blijft echter bij zijn meening. De Voorz. vraagt of een der leden het voorstel van den heer Rietdijk ondesteund. De heer v. d. Akker ondersteunt het voorstel van den heer Rietdijk, echter geen dor andere Raadsle den, zoodat zonder hoofdelijke, stemming besloten wordt de ledikanten gratis af te staan. De Voorz. deelt mode, dat inhet Raadsbesluit van 17 December j.l. een kleine fout is ingeslopen betreffende de grootte van de ruiling van grond. B. en W. stellen voor- het Raadsbesluit van 17 December in te trekken en een nieuw Raadsbesluit te nemen tot ruiling van grond met de juisto opgave van de grootte Do Raad kan zich hiermede volkomen ver- eenigen. Tevens wordt door den heer G. J. van Berkel verzocht, waarmede de rui ling van grond wordt aangegaan het door hem te betalen recht van f 5, inzake het recht van overgang op- het Kloofpad nader WARME©A©EN§ VRUCHTEN WA F ELS DE tlMBEBGOM (WED. a. VAK DOESBURG) IJSWAFELS (in A natuurlijke vruch- tensmaken.J Zéér verfrisschcndl MAN&R3 MANDARINO- wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzender lekker als het heet is. VOOR DE LUNCH een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) BIJ DE AARDBEIEN smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld met slagroom. Meeïfi-TRIfi-TRJlS, pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. te bepalen op f 2.50. B. on W. stollen voor hieTop gunstig te beschikken. De Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Wordt ter tafel gebracht een verzoek van het Bestuur van de afdeeling Groene Kruis" alhier, om op een stukje gemeente grond achter het voormalig ziekenhuis een afdakje te maken voor het daaronder, ber-* gen van lighallen. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken, onder voor waarde, dat hiervoor een jaarlijfesche re cognitie van f 0.50 betaald zal worden. De Raad besluit hiertoe zonder hoofdelijke stemming. Ter tafel wordt, gebracht een comptabel besluit, model B, betreffende wijziging van de begrooting van den dienst 1023, tot een bedrag van f7.37?. Wtordt door den Raad zon,cTer hoofdelijke stemming goed gekeurd. Do Voorz. deelt mede, dat een aandeel van de geldleening, oorspr. groot f 3000, moet worden uitgeloot. Eik aandeel is groot f 100. Op verzoek van den Voorz. trekt de heer Bernard een nummer en blijkt, dat aandeel no. 17 is uitgeloot, af losbaar op 1 Juli 1924." Do Voorzitter deelt mede, dat in ver hand met de nieuwe politieverordening de Brandweer is gereorganiseerd. Thans zou den nog twee hooipijlers moeten worden aangesteld en spr. zou hiervoor willen be noemen. de heeren C. Treur en van der Snoek, op een belooning van f 15 per jaar. Do heer Visser vraag L als er nu over een jaar geen werk is gedaan zij dan toch die belooning zouden krijgen. De Voorz. ant woordt bevestigend. De heer van den Ak ker zou liever do boeren zelf wiHen laten betalen en dan berekenen per berg. De Voorz. deelt mede, dat daardoor misschien eigenaardige toestanden zouden kunnen ontstaan. Nadat de heeren Visser en v. d. Akker hierover nog eenige opmerkingen maakten, besluit de Raad zonder hoofde lijke stemming de jaarlijksche vergoeding te bepalen op f 15. In verband met de goedgekeurde school geldverordening worden vastgesteld de schoolgeldkohieren over het eerste en tweede kwartaal 1924. De Voorz. brehgt ter tafel een missive van Ged. Stalen, waarin o.a. een opmer king wordt gemaakt over zijn jaarwedde. Aangezien het dus een zaak is, dio hem zelf betreft, wil hij tijdelijk het Voorzit terschap aan den wethouder, den heer Bei* nard geven. Do Voorz. verlaat hierop de Raadszaal. Do beer Bernard, het Voorzit terschap waarnemend, deelt mede, dat mot de berekening van de jaarwedde van den burgemeester zijn dienstjaren als bur gemeester van Spaarndam zijn medege- teld. Hij trad alhier in functie op 15 Fe bruari 1922. Thans maken Ged. (Staten bij het nazien van de gemeenterekening 1923 en bij het nazien van de gemeente- begrooting 1924 hierop aanmerkingen. Volgens de jaarwedde-regeling zouden de dienstjaren van zijn burgemeesterschap te Spaarndam alhier niet mede mogen tel len, omdat do burgemeester in oen grootero gemeente benoemd is geworden De burge meester zou dus ongeveer een bedrag van ruim f 700 moeten terug storten. B. en W. stellen den Raad voor Ged. Staten te ver zoeken, om in afwijking van de bestaande jaarwedderogeling rijn dienstjaren uit Spaarndam wel te laten medo tellen voor' periodieke verhooging. De heer Visser zou er voor zijn niet te laten terug storten, maar vanaf 1 Januari 1924 zijn jaarwed de vast te stellen, overeenkomstig de be staande jaarwedderegeling. De lieer Riet dijk kan wel met het voorstel van B. en W. medegaan; vooral met het oog'op de toekomst, 'daar do salarissen van burge meesters en secretarissen toch ook wel verlaagd zullen woTden. De waarn. Voorz. brengt het voorstel van B. en W. in stem- mign. Uit de gehouden stemming blijkt dat de heeren Heenk, Rietdijk en Bernard zich met het voorstel van B. en W. kun nen vereenigen. De heer Visser stemde te gen en de lieer v. d. Akker stemde blanco. Niets meer aan de orde zijnde gaat de Voorz. tot de gebruikelijke rondvraag over. De heer Visser wijst op het buiten gewoon snel varen met race-' en luxe booten in de rivier de Dreclit. Groote gol ven slaan in do tuinen en stukken be schoeiing slaan los. De waarn. Voorz. heeft dit ook gezien en de burgemeester is reeds hiermede in kennis gesteld en deze zal de noodige maatregelen nemen om hieraan een einde te maken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. ROELOFARENDSVEEN. .Ziekenhuisfonds. Gisteravond had in de Pancratiuszaal alhier de eerste jaar vergadering plaats van het R.-K. Ziéken- huisfonds ,,St. Vincentus a Paulo". De Voorzitter, de heer G. Holscher opende do vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. be treurde de geringe opkomst der leden daar slechts 40 leden aanwezig waren, doch hoopte dat die weinigen de vergadering met belangstelling zullen' bijwonen. Door den secretaris werden de -notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgons bracht hij een keurig jaarverslag uit, waaruit o.m. bet volgende bleek. Gedu rende het jaar 1 Juni '2331 Mei '24 zijn 30 patiënten voor rekening van liet fonds verpleegd geworden met een totaal aan tal verpleegdagen van 978. Het aantal deelnemende gezinnen groeide in den loop van het jaar Yan 390 tot. 475. In het jaar verslag werd gememoreerd het overlijdon van het bestuurslid, den heer E. Aker boom, die en zeer ijverig lid was. Ook werd dank gebracht aan den voorzitter voor zijn bui ten go woon en ijver voor het fonds. De secretaris werd dank gebracht voor zijn verslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in totaal is ontvangen f 2430.92. De totaal uitgaven hebben .bedragen f2360. 15. zoodat er oen batig saldo was van f 70.77. De rekening werd door do vergadering goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van den heer E. Akerboom werd benoemd de heer P. Bakker Jaczc. Het bestuurs voorstel tot wijziging van art. 11 van het reglement betreffende de belegging der kasgelden werd zonder hoofd, stemming aangenomen. Eveneens werd de door het bestuur voorgestelde nieuwe contributie regeling ongewijzigd aangenomen. Van do rondvraag werd door enkele leden ge bruik gemaakt,, doch leverde niets bte-i langrijks op, waarna de vergadering door den voorzitter met oen .woord van dank en den Chr. Groet werd gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Door de gedurige droogte hebben .de bloemen ve.el te lijden en is de aanvoer hierdoor flink aan heb verminderen. De prijzen loopen door deae kleinere aanvoer op. De verscheidenheid is thans groot Vooral van Anjers, Centoria's, Korenbloemen, Mal va, Gips, Statios, Ju- liaantjes, Margrieten. Delphine^ Scabiose, Anemonen, Galardia's, Asters, Papavers, De Pioenen zijn ongeveer op. De laatste gingen van f 6f 9. ZOETERWOUDE. Burgemeester. Door den Commissaris der Koningin is aan den burgemeester ver gunning verleend om gedurende een maand uit de gemeente afwezig te zijn. Gedurende dien tijd zal als waarnemend burgemeester optreden de heer M. Th. Kompier, oudste wethouder. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de afgeloopen maand werden bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling 4 werkloozen ingeschreven. Op het eind der maand was nog werkloos 1 opperman. Brievenbus. Naar we vernemen zal getracht worden op het Watertje een brie venbus geplaatst te krijgen. We hopen dat het daartoe gedane verzoek zal worden ingewilligd, aangezien er daar ter plaatse wel behoefte aan bestaat. Burg. Stand. In de maand Mei vestig den zich alhier 26 personen cn vertrokken naar elders 31. Er hadden 7 geboorten en geen overlijdens plaats. WASSENAAR. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente, onder Voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig met kennisge ving de heer J. C. Vogels. Do notulen der vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd. Mededeeling geschiedt van de navol- gendo ingekomen stukken: Besluit van Ged. Staten tol goedkeuring der Begroeting voor 1924. Besluit tot goedkeuring van het Raadsbesluit tot het aanvaarden van de schenking, zijnde do serre bij het Wijkgebouw van het Groene Kruis en van het Besluit tot verhuur van hot Wijkgebouw. Enkele goedgekeurde Raadsbesluiten tot wijziging der begroo ting voor 1923; het besluit tot goedkeuring van het wegenplan voor de H. T. M.; dc bij Kon. Besluit goedgekeurde verordening op de heffing van het schoolgeld. Een brief van den heer J. H. van Barneveld, waarin hij mededeelt dat hij zijn benoe ming tot Controleur bij het Bouw- en Wo ningtoezicht aanneemt. Een brief van de R.-K. Vakschool voor Meisjes te Leiden, waarbij wordt toegezonden de goedge keurde begrooüing voor de Vakschool al hier, voor 1924 en waarin wordt ge vraagd een spoedige uitbetaling van dc subsidie. Hierop wordt zonder hoofdelij ke stemming gunstig beslist. De raming, der Gezondheidscommissie te Katwijk voor 1925 en het verslag over 1923 zullen bij de leden worden rondge zonden. Hierop deelt ck) Voorz. mede, dat de Al- gemeene Politieverordening nog niet be handeld kan worden omdat het advies van de Gezondheidscommissie nog niet is bin nengekomen. Hij dankt do commissie voor haar werkzaamheden en noodigt de leden uit, dio nog opmerkingen of wcnschen heb ben te uiten, deze uiterlijk 14 dagen voor de volgende vergadering in to zenden. Ingekomen is een request van Hoofdbestuur der Algem. Vereen. Bloembollencultuur to Haarlem, waa oen bijdrage van f250 wordt 'gevraag voor aankoop van medailles enz. voor a! in 1925 te Heemstede te houdciï gr0(7 bloemententoonstelling. '5 B. en W. adviseeren den Raad f 100 schikbaar to stellen. Do heer Van Barneveld vraagt of hei niet tijd wordt om met dit. soort subsidy verleening op te houden. Hij is van "m®. ning, dat een en ander uit particuliere bijdragen moet worden bestreden. De Voorz. zegt, dat Wassenaar luvr een groot deel bestaat uit bloembol!®! grond, zoodat wij ons niet geheel moet® terugtrekken. Do heer Prins zegt: dat het niet om e® feest to doen is. Het is meer voor iocla. me, om oen grooter afzetgebied te krijg® De heer Versteeg sluit zich hierbij Met 11 legen 1 stem wordt het voorstel aangenomen. Voorts is ingekomen een verzoek van de Kon. Wilhelmina-Vereen. can- een subsii van f 300, in do kosten van het dit ja„ te vieren feest. Wordt zonder hoofdelijk» stemming toegestaan. Thans komt in behandeling een requ®j van bewoners van de Zijlstraat cn q» Santhorststraat, houdende het verzoek A namen dezer straten, om te doopen in Zijl. laan en Sandhorsfstraat. De Voorz. Mdl voor afwijzend op het verzoek te beschik, ken. De heer Prins voelt er wel wat Voor vooral als bouwondernemers er seliaSj van ondervinden. De heer Drop voelt er niets voor, I?. meer daar de ceno straat pas een ander® naam heeft gekregen. Met tien tegen 2 stemmen wordt liet ver zoek ingewilligd. Op een drietal verzoeken om ontheffing van bepalingen der Bouwverordening wordt gunstig beschikt. Hierna deelt de Voorz. mede, dal de w meente-rekeningen over 1920 en 1921 zijn vastgesteld. Bij vergissing is echter 05 de agenda geplaatst opheffing zekerheid stelling Directeur T.e vensmid d el en bedrijf aangezien die moet wachten tot de reke ning over 1922 is vastgesteld. Besloten wordt tot het aankoopen 12 schoolbanken voor de openbare schoei aan do Zijlstraat bij gebrs. Malsen ft 's-Gravenliage voor, f 420. Op do bogroo- ting voor het dienstjaar 1923 wordt af- a overgeschreven tot een bedrag f 1506.80*. In Terband mot het tijdelijk tekort kasgeld wordt besloten «en tijdelijke geld leening aan te gaan, groot f200.000, !s gen parikoers en een rente van 5 f'c. ft heeT Prins brengt de Voorzitter hulde voor zijn bemoeienissen om een zoo voor- deelige aanbieding te krjjgen. Do Voorz. zegt dat het in hot voorn! men liigt om met oen of andere Bankte stelling een regeling te treffen ornlrenl depót en opname van gelden. Allereerst zal met de Boerenleenbank worden onder handeld on zco deze geen borg v.-il met do liank van l-ri-rdsche lirmeen- ten. Naar aanlc-uing van .on bus>v;j do vorige vergadering dienen. B. een voorstel in, om in de instructie van ambtenaren en beambten op te nemen, het verboden is, zonder vergunning vac B. en W. handel of nering te drijven, vo® particulieren arbeid to verrichten of amb telijke bedieningen lo beldeeden, voorzoo- ver deze niet van kerkdijken of daarna- de gelijk tc stellen aard zijn. Naar aanleiding hiervan is een voorstel ingekomen van den heer Drop, luidende Het is hem (haar) verboden, zonder ver- gunning van B. en W., noch ten eigen me, noch ten name van anderen, handel of nering te drijven', voor particulieren ar beid te verrichten of gesalarieerde ten, bedieningen of betrekkingen te te kleeden. Deze bepaling geldt niet voor tijdelijk aangestelde ambtenaren en beambten, rij hun handelingen in strijd zijn niet gemeentebelang, oen en ander ter heofflj deeling van B. en W. Ambtenaren en te- ambten hebben recht van beroep hij dea Raad. De Yoorz. erkent, dat het voorstel den heer Drop de voorkeur verdient te ven. dal van B. en \7. De heer Mansfélfi van meening, dat men voor tijdelijk gö andere maatregelen moet heffen dan vos vaste. De heer Drop zegt, dat hij van meeniH was, dat het verlxKi voor do ainbtenara alleen tot ontduiking aanleiding zon g* ven. Vervolgens is hij van meenang, uitdrukking „Kerkelijke" of daarmede ge lijk te stollen, bedieningen, wel wat f gaat. Ten slotte vindt hij, dat men vofc' tijdelijke ambtenaren de lijn niet zoo sl® moet aanhalen. Wanneer zij ontslag gen, hebben zij niets. Ten slotte vindt bi beroep bij den Raad gewenschf. Do heer Versteeg zegt, dat bij uitsta tend technische ambtenaren op het heeft gehad, toen hij zijn voorstel in vorige vergadering indiende, en ouder ambtenaren kpmt het vaakst arbeid, vmi waardoor belangen van andere yvoiy* geschaad. De heer Prins wil de tijdeliw ook onder deze bepalingen deen vatten Do lieer Mansfell is die meening <n toegedaan, temeer daar zij over het al? meen een liooger salaris gcnic-lon. De Voorz. zegt, dal voor tij cl olijke ai» tenaron dezo maatregel eigenlijk mfct dig is. Bij excessen kunnen zij u'-s worden ontslagen. De lic-er Prins is het daar tenslotte do eens, roils B. cn W. tegen misbrui» streng zullen optreden. De lieer \cr-Wj wil liever een vaste regel hebber- 1 alle ambtenaren. J Tenslotte wordt het voorste!-Drop S 11 tegen 1 stem aangenomen. Tegen f I de do heer Versteeg. J I-li erna is aan do orde con vo-uY' B. en "W. houdende voor,vaar don, "Vi a'J' hoofdgasLuizcn worden aangelegd. d 0

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6